Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2009 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Pl. Litewski - wkrótce ostateczna lista zmian

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Deptak ma być przedłużony, zniknie uliczka wzdłuż budynków uczelni, pomnik Piłsudskiego może być tu, gdzie jest, lub gdzie indziej. UMCS ma jeszcze powiedzieć, czy zgodzi się na otwarcie barów na parterach swych budynków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przyszłym tygodniu dokumentem zajmą się eksperci.

- Mamy już konspekt i wstępne rysunki - mówi Edward Pomorski, zastępca dyrektora miejskiego Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki. - Projekt wytycznych upublicznimy w pełni po spotkaniu z architektami i konserwatorem zabytków - dodaje. - To spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu - informuje Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina.

Eksperci mają powiedzieć, jak ma wyglądać ostateczna lista tego, co na placu trzeba zmienić, a co zmienić się nie może. A architekci startujący w konkursie będą musieli tę listę uwzględnić.

Na nowym placu na pewno będzie fontanna, a pomnik Unii Lubelskiej zostanie w obecnym miejscu. Pozostałe pomniki, w tym (co budzi najwięcej emocji) Piłsudskiego można przenieść lub zostawić.

- Tej sprawy nie stawiamy tak kategorycznie - zastrzega Pomorski. Deptak wydłuży się do ul. 3 Maja, zniknąć ma za to jezdnia wzdłuż budynków UMCS i hotelu Europa. - Jej pozostawienie byłoby nie do przyjęcia. Zakładamy, że plac ma sięgać aż do okalających go budynków.

Magistrat oczekuje teraz od Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, że otworzy swoje budynki dla mieszkańców. Takie pytanie padło już na poniedziałkowym spotkaniu obu stron.

- Chcemy, by UMCS odpowiedział, czy jest gotowy wpuścić do swoich budynków np. galerie czy restauracje - wyjaśnia Pomorski. - Uczelnia nie była przygotowana na takie deklaracje, sprawę ma przedyskutować senat UMCS i chcemy, by dał nam odpowiedź jeszcze przed przyszłotygodniową debatą ekspertów - dodaje.

- Senat zbiera się w środę i ta kwestia może być przedyskutowana w punkcie "sprawy bieżące” - informuje Joanna Reszko-Zygmunt, rzecznik uniwersytetu. Uczelnia ma się też odnieść do sprawy likwidacji stacji meteorologicznej, której usunięcia domaga się konserwator zabytków.

Konserwatora magistrat chce za to przekonać do tego, by zgodził się na budowę podziemnych obiektów pod płytą placu. - Podziemne obiekty mogą być konieczne do obsługi fontanny, a przy okazji ich budowy można by też stworzyć obiekty dostępne dla mieszkańców - twierdzi Pomorski.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
student politologii / 25 lutego 2009 o 19:33
0
Władze UMCS powinny kategorycznie nie zgodzić się na takie pomysły. Już nie będę pisać, że sami pracownicy i studenci nie mają dla siebie warunków lokalowych i o tym, że Wydział Politologii jako jeden z nielicznych wydziałów w lublinie jest tak aktywny na wszelkie inicjatywy - także otwarte (m.in. debaty z udziałem władz miejskich, które dotyczą tematyki Lublina, jak i całej Lubelszczyzny). Sama idea żeby pozamykać ulice, zrobi straszny bałagan w komunikacji w tej części miasta, a zamykanie miejsc parkingowych nie udostępniając nowych jest deb***izmem do kwadratu!!! Tak więc odczepcie się od pałaców, a jak UM ich potrzebuje niech wykupi je i wybuduje nowy budynek (bo na to sam- zadłużony- UMCS raczej nie ma kasy)
Władze UMCS powinny kategorycznie nie zgodzić się na takie pomysły. Już nie będę pisać, że sami pracownicy i studenci nie mają dla siebie warunków lokalowych i o tym, że Wydział Politologii jako jeden z nielicznych wydziałów w lublinie jest tak aktywny na wszelkie inicjatywy - także otwarte (m.in. debaty z udziałem władz miejskich, które dotyczą tematyki Lublina, jak i całej Lubelszczyzny). Sama idea żeby pozamykać ulice, zrobi straszny bałagan w komunikacji w tej części miasta, a zamykanie miejsc parkingowych nie udostępniając nowych jest d... rozwiń
Avatar
~studentka~ / 25 lutego 2009 o 19:07
0
to chyba są jakieś kpiny... robić restauracje na parterze u nas na wydziale politologii? i tak jest już spory problem z pomieszczeniem studentów w salach! niech nam jeszcze zabiorą cały parter to będziemy dusić się w salach na górze które i tak nie są dostosowane do tego aby prowadzić w nich zajęcia.
co się dzieje z tym Lublinem, najpierw wybudowali plazę obok zabytkowego cmentarza a teraz chcą jeszcze zrobić bary w zabytkowym pałacyku! paranoja jakaś... :/
Avatar
dyskusja.1 / 25 lutego 2009 o 13:48
0
Kuba z Lublina napisał:
hola, hola!
Z jakiej racji ma Wam darmozjadom miasto cokolwiek budować? I to z moich podatków? No nie rozumiem tej koncepcji? UMCS ma swój budżet , pieniądze które dostaje z UE i Ministerstwa edukacji, oraz z płatnych studiów - więc o co chodzi?

Jakim prawem mieszkańcy tego miasta, którzy chodzą do pracy dzień w dzień i płacą uczciwie podatki mają coś sponsorować studentom i to politologii? I to jak widać o poglądach socjalistyczno-komunistycznych, o usposobieniu żebraczo-roszczeniowym, jak ten studencina powyżej. Pewnie chłopie, Ty będziesz sobie pić piwko w akademiku, chodzić na kacu na egzaminy, propagować socjalizm i komunizm, okradając przeciętnych ludzi, a My mamy w podziękowaniu za to Ci fundować nowy budenek, bo władze uczelni roztrwoniły swój budżet? Nie no super to sobie wymyśliłeś.


Chyba czegoś Kuba z Lublina niezrozumiałeś. Jeśli miasto chce coś robić w budynkach UMCS (a restauracja to zajęcie prawie całego parteru, czyli ok. 1/3 budynku) to niech przejmie cały budynek, który po remoncie ma niezłą cenę oraz drugi (niestety do kapitalnego remontu), a za to wybuduje nowy, do którego przeniósłby się wydział i sąsiedni instytut. Poza tym chyba nie rozumiesz, że oba budynki są własnością UMCS i jeśli ktokolwiek chciałby coś w tych budynkach robić to musi uzyskac zgodę właściciela, czyli Uniwersytetu - to właśnie za czasów socjalistyczno-komunistycznych, o których tak chętnie piszesz władza mogła robić wszystko, czy prawie wszystko. Dzisiaj już na szczęście nie jest to możliwe. Ale dziwnie brzmi, że władze miasta planują jakieś działania w cudzych obiektach nie zasięgając wczesniej opinii właściciela - równie dobrze mogliby Twoje mieszkanie przeznaczyc na bar szybkiej obsługi (zgodnie z Twoją opinią). NIe rozumiem, w czym to studenci politologii są gorsi od innych, że tak ich nie cierpisz. Chyba dlatego, że dysponuja niezłą wiedzą, któą dostajemy na studiach.


Chyba czegoś Kuba z Lublina niezrozumiałeś. Jeśli miasto chce coś robić w budynkach UMCS (a restauracja to zajęcie prawie całego parteru, czyli ok. 1/3 budynku) to niech przejmie cały budynek, który po remoncie ma niezłą cenę oraz drugi (niestety do kapitalnego remontu), a za to wybuduje nowy, do którego przeniósłby się wydział i sąsiedni instytut. Poza tym chyba nie rozumiesz, że oba budynki są własnością UMCS i jeśli ktokolwiek chciałby coś w tych budynkach robić to musi uzyskac zgodę właściciela, czyli Uniwersyt... rozwiń
Avatar
Kuba z Lublina / 25 lutego 2009 o 12:46
0
hola, hola!
Z jakiej racji ma Wam darmozjadom miasto cokolwiek budować? I to z moich podatków? No nie rozumiem tej koncepcji? UMCS ma swój budżet , pieniądze które dostaje z UE i Ministerstwa edukacji, oraz z płatnych studiów - więc o co chodzi?

Jakim prawem mieszkańcy tego miasta, którzy chodzą do pracy dzień w dzień i płacą uczciwie podatki mają coś sponsorować studentom i to politologii? I to jak widać o poglądach socjalistyczno-komunistycznych, o usposobieniu żebraczo-roszczeniowym, jak ten studencina powyżej. Pewnie chłopie, Ty będziesz sobie pić piwko w akademiku, chodzić na kacu na egzaminy, propagować socjalizm i komunizm, okradając przeciętnych ludzi, a My mamy w podziękowaniu za to Ci fundować nowy budenek, bo władze uczelni roztrwoniły swój budżet? Nie no super to sobie wymyśliłeś.
hola, hola!
Z jakiej racji ma Wam darmozjadom miasto cokolwiek budować? I to z moich podatków? No nie rozumiem tej koncepcji? UMCS ma swój budżet , pieniądze które dostaje z UE i Ministerstwa edukacji, oraz z płatnych studiów - więc o co chodzi?

Jakim prawem mieszkańcy tego miasta, którzy chodzą do pracy dzień w dzień i płacą uczciwie podatki mają coś sponsorować studentom i to politologii? I to jak widać o poglądach socjalistyczno-komunistycznych, o usposobieniu żebraczo-roszczeniowym, jak ten studencina powyżej. Pew... rozwiń
Avatar
dyskusja.1 / 25 lutego 2009 o 12:17
0
Bardzo ciekawa koncepcja zmiany Placu Litewskiego. Restauracje w budynkach akademickich, które i tak ledwo są w stanie pomieścić wszystkich studentów, ale po otwarciu restauracji, jeśli ceny będa niskie, częśc zajęć będzie można odbywać w restauracji. Szkoda, że władze nie dostrzegają ile otwartych debat, konferencji i imprez okolicznościowych odbywa się od dawna na Wydziale Politologii. Jeśli ktoś zamierza te "rewolucyjne" koncepcje zrealizować to niech miasto wybuduje nowy obiekt dla Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii na terenach powojskowych (co kiedyś proponował bodajże Rektor Kamiński) i wtedy mogą nawet kilka restauracji i co najmniej jedną galerię otworzyć w obu budynkach, albo jak proponował biznesmen w filmie VINCI (dla zabytkowego budynku teatru w Krakowei) otworzyć w nich galerię handlową na wzór londyńśkiego City
Bardzo ciekawa koncepcja zmiany Placu Litewskiego. Restauracje w budynkach akademickich, które i tak ledwo są w stanie pomieścić wszystkich studentów, ale po otwarciu restauracji, jeśli ceny będa niskie, częśc zajęć będzie można odbywać w restauracji. Szkoda, że władze nie dostrzegają ile otwartych debat, konferencji i imprez okolicznościowych odbywa się od dawna na Wydziale Politologii. Jeśli ktoś zamierza te "rewolucyjne" koncepcje zrealizować to niech miasto wybuduje nowy obiekt dla Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii n... rozwiń
Avatar
zarys / 25 lutego 2009 o 12:06
0
A co z ekspertyzą natężenia ruchu po zamknięciu tej części Krakowskiego Przedmieścia? Kiedy remont Radziwiłowskiej który będzie nie zbędny dla obsłużenia części samochodów wyrzuconych z przyszłego deptaka. Co to za pomysł z wpuszczaniem barów i sklepikarzy do Pałaców UMCS, może jeszcze wykuje się dziurę w ścianie i zrobi się lodziarnie albo kebab. Przecież to nie jest (chyba) własność miasta więc jak mogą wymagać czegokolwiek od uczelni.
Avatar
belfer / 25 lutego 2009 o 10:09
0
No tak za rządów PO szkołom zabiera się pieniądze i przerabia je na knajpy.
Avatar
Borys / 25 lutego 2009 o 07:24
0
wizje XXVI wieku i nic więcej
Avatar
student politologii / 25 lutego 2009 o 19:33
0
Władze UMCS powinny kategorycznie nie zgodzić się na takie pomysły. Już nie będę pisać, że sami pracownicy i studenci nie mają dla siebie warunków lokalowych i o tym, że Wydział Politologii jako jeden z nielicznych wydziałów w lublinie jest tak aktywny na wszelkie inicjatywy - także otwarte (m.in. debaty z udziałem władz miejskich, które dotyczą tematyki Lublina, jak i całej Lubelszczyzny). Sama idea żeby pozamykać ulice, zrobi straszny bałagan w komunikacji w tej części miasta, a zamykanie miejsc parkingowych nie udostępniając nowych jest deb***izmem do kwadratu!!! Tak więc odczepcie się od pałaców, a jak UM ich potrzebuje niech wykupi je i wybuduje nowy budynek (bo na to sam- zadłużony- UMCS raczej nie ma kasy)
Władze UMCS powinny kategorycznie nie zgodzić się na takie pomysły. Już nie będę pisać, że sami pracownicy i studenci nie mają dla siebie warunków lokalowych i o tym, że Wydział Politologii jako jeden z nielicznych wydziałów w lublinie jest tak aktywny na wszelkie inicjatywy - także otwarte (m.in. debaty z udziałem władz miejskich, które dotyczą tematyki Lublina, jak i całej Lubelszczyzny). Sama idea żeby pozamykać ulice, zrobi straszny bałagan w komunikacji w tej części miasta, a zamykanie miejsc parkingowych nie udostępniając nowych jest d... rozwiń
Avatar
~studentka~ / 25 lutego 2009 o 19:07
0
to chyba są jakieś kpiny... robić restauracje na parterze u nas na wydziale politologii? i tak jest już spory problem z pomieszczeniem studentów w salach! niech nam jeszcze zabiorą cały parter to będziemy dusić się w salach na górze które i tak nie są dostosowane do tego aby prowadzić w nich zajęcia.
co się dzieje z tym Lublinem, najpierw wybudowali plazę obok zabytkowego cmentarza a teraz chcą jeszcze zrobić bary w zabytkowym pałacyku! paranoja jakaś... :/
Avatar
dyskusja.1 / 25 lutego 2009 o 13:48
0
Kuba z Lublina napisał:
hola, hola!
Z jakiej racji ma Wam darmozjadom miasto cokolwiek budować? I to z moich podatków? No nie rozumiem tej koncepcji? UMCS ma swój budżet , pieniądze które dostaje z UE i Ministerstwa edukacji, oraz z płatnych studiów - więc o co chodzi?

Jakim prawem mieszkańcy tego miasta, którzy chodzą do pracy dzień w dzień i płacą uczciwie podatki mają coś sponsorować studentom i to politologii? I to jak widać o poglądach socjalistyczno-komunistycznych, o usposobieniu żebraczo-roszczeniowym, jak ten studencina powyżej. Pewnie chłopie, Ty będziesz sobie pić piwko w akademiku, chodzić na kacu na egzaminy, propagować socjalizm i komunizm, okradając przeciętnych ludzi, a My mamy w podziękowaniu za to Ci fundować nowy budenek, bo władze uczelni roztrwoniły swój budżet? Nie no super to sobie wymyśliłeś.


Chyba czegoś Kuba z Lublina niezrozumiałeś. Jeśli miasto chce coś robić w budynkach UMCS (a restauracja to zajęcie prawie całego parteru, czyli ok. 1/3 budynku) to niech przejmie cały budynek, który po remoncie ma niezłą cenę oraz drugi (niestety do kapitalnego remontu), a za to wybuduje nowy, do którego przeniósłby się wydział i sąsiedni instytut. Poza tym chyba nie rozumiesz, że oba budynki są własnością UMCS i jeśli ktokolwiek chciałby coś w tych budynkach robić to musi uzyskac zgodę właściciela, czyli Uniwersytetu - to właśnie za czasów socjalistyczno-komunistycznych, o których tak chętnie piszesz władza mogła robić wszystko, czy prawie wszystko. Dzisiaj już na szczęście nie jest to możliwe. Ale dziwnie brzmi, że władze miasta planują jakieś działania w cudzych obiektach nie zasięgając wczesniej opinii właściciela - równie dobrze mogliby Twoje mieszkanie przeznaczyc na bar szybkiej obsługi (zgodnie z Twoją opinią). NIe rozumiem, w czym to studenci politologii są gorsi od innych, że tak ich nie cierpisz. Chyba dlatego, że dysponuja niezłą wiedzą, któą dostajemy na studiach.


Chyba czegoś Kuba z Lublina niezrozumiałeś. Jeśli miasto chce coś robić w budynkach UMCS (a restauracja to zajęcie prawie całego parteru, czyli ok. 1/3 budynku) to niech przejmie cały budynek, który po remoncie ma niezłą cenę oraz drugi (niestety do kapitalnego remontu), a za to wybuduje nowy, do którego przeniósłby się wydział i sąsiedni instytut. Poza tym chyba nie rozumiesz, że oba budynki są własnością UMCS i jeśli ktokolwiek chciałby coś w tych budynkach robić to musi uzyskac zgodę właściciela, czyli Uniwersyt... rozwiń
Avatar
Kuba z Lublina / 25 lutego 2009 o 12:46
0
hola, hola!
Z jakiej racji ma Wam darmozjadom miasto cokolwiek budować? I to z moich podatków? No nie rozumiem tej koncepcji? UMCS ma swój budżet , pieniądze które dostaje z UE i Ministerstwa edukacji, oraz z płatnych studiów - więc o co chodzi?

Jakim prawem mieszkańcy tego miasta, którzy chodzą do pracy dzień w dzień i płacą uczciwie podatki mają coś sponsorować studentom i to politologii? I to jak widać o poglądach socjalistyczno-komunistycznych, o usposobieniu żebraczo-roszczeniowym, jak ten studencina powyżej. Pewnie chłopie, Ty będziesz sobie pić piwko w akademiku, chodzić na kacu na egzaminy, propagować socjalizm i komunizm, okradając przeciętnych ludzi, a My mamy w podziękowaniu za to Ci fundować nowy budenek, bo władze uczelni roztrwoniły swój budżet? Nie no super to sobie wymyśliłeś.
hola, hola!
Z jakiej racji ma Wam darmozjadom miasto cokolwiek budować? I to z moich podatków? No nie rozumiem tej koncepcji? UMCS ma swój budżet , pieniądze które dostaje z UE i Ministerstwa edukacji, oraz z płatnych studiów - więc o co chodzi?

Jakim prawem mieszkańcy tego miasta, którzy chodzą do pracy dzień w dzień i płacą uczciwie podatki mają coś sponsorować studentom i to politologii? I to jak widać o poglądach socjalistyczno-komunistycznych, o usposobieniu żebraczo-roszczeniowym, jak ten studencina powyżej. Pew... rozwiń
Avatar
dyskusja.1 / 25 lutego 2009 o 12:17
0
Bardzo ciekawa koncepcja zmiany Placu Litewskiego. Restauracje w budynkach akademickich, które i tak ledwo są w stanie pomieścić wszystkich studentów, ale po otwarciu restauracji, jeśli ceny będa niskie, częśc zajęć będzie można odbywać w restauracji. Szkoda, że władze nie dostrzegają ile otwartych debat, konferencji i imprez okolicznościowych odbywa się od dawna na Wydziale Politologii. Jeśli ktoś zamierza te "rewolucyjne" koncepcje zrealizować to niech miasto wybuduje nowy obiekt dla Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii na terenach powojskowych (co kiedyś proponował bodajże Rektor Kamiński) i wtedy mogą nawet kilka restauracji i co najmniej jedną galerię otworzyć w obu budynkach, albo jak proponował biznesmen w filmie VINCI (dla zabytkowego budynku teatru w Krakowei) otworzyć w nich galerię handlową na wzór londyńśkiego City
Bardzo ciekawa koncepcja zmiany Placu Litewskiego. Restauracje w budynkach akademickich, które i tak ledwo są w stanie pomieścić wszystkich studentów, ale po otwarciu restauracji, jeśli ceny będa niskie, częśc zajęć będzie można odbywać w restauracji. Szkoda, że władze nie dostrzegają ile otwartych debat, konferencji i imprez okolicznościowych odbywa się od dawna na Wydziale Politologii. Jeśli ktoś zamierza te "rewolucyjne" koncepcje zrealizować to niech miasto wybuduje nowy obiekt dla Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii n... rozwiń
Avatar
zarys / 25 lutego 2009 o 12:06
0
A co z ekspertyzą natężenia ruchu po zamknięciu tej części Krakowskiego Przedmieścia? Kiedy remont Radziwiłowskiej który będzie nie zbędny dla obsłużenia części samochodów wyrzuconych z przyszłego deptaka. Co to za pomysł z wpuszczaniem barów i sklepikarzy do Pałaców UMCS, może jeszcze wykuje się dziurę w ścianie i zrobi się lodziarnie albo kebab. Przecież to nie jest (chyba) własność miasta więc jak mogą wymagać czegokolwiek od uczelni.
Avatar
belfer / 25 lutego 2009 o 10:09
0
No tak za rządów PO szkołom zabiera się pieniądze i przerabia je na knajpy.
Avatar
Borys / 25 lutego 2009 o 07:24
0
wizje XXVI wieku i nic więcej
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 452 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!