Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 listopada 2012 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Plac Litewski w Lublinie: elegancko, tanio i szybko

0 9 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Pięć firm chce zająć się przebudową centralnego placu miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zgłoszenia projektantów to odpowiedź na ogłoszenie Ratusza, zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Miasto przez miesiąc czekało na oferty.

– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza. – W tej chwili sprawdzamy, czy wszystkie zgłoszenia spełniają wymogi formalne. Ten etap zakończy się na początku przyszłego tygodnia. Następnie rozpoczniemy rozmowy z projektantami.

Decyzja o wyborze konkretnej pracowni ma zapaść do końca roku. – Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. – Będzie to przetarg zamknięty, skierowany wyłącznie do firm uczestniczących w negocjacjach.

Zwycięzca powinien do końca maja 2013 roku przygotować projekt przebudowy placu. Następnie miasto ogłosi przetarg na roboty budowlane.

– Wykonawca powinien uporać się z pracami do końca sierpnia 2014 roku – dodaje Kieliszek.
Poszukując architektów, którzy przeprojektują plac, Ratusz określił pewne ramy. Wynika z nich, że deptak powinien być przedłużony do ul. 3 Maja. Wszystkie pomniki mają pozostać na swoich miejscach. Na placu Litewskim musi też pojawić się element wodny. Część placu ma służyć oficjalnym uroczystościom.

Architekci powinni również zaprojektować część rekreacyjną. Plan zakłada również zmianę organizacji ruchu wokół placu. Do hotelu Europa dojedziemy tylko od ul. Kapucyńskiej. Ulica wzdłuż budynków UMCS zostanie zamknięta. Dojazd do uczelni ma być zapewniony od strony ul. Radziwiłłowskiej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zu / 12 listopada 2012 r. o 10:49
0
http://youtu.be/8VeKZab6X1M?hd=1
Avatar
x / 2 listopada 2012 r. o 09:07
0
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
[/quote]


[size=5]Nie ważne ile wpłynęło tych ofert , ważne że wpłynęła ta jedna właściwa![/size]
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół ... rozwiń
Avatar
jakow / 2 listopada 2012 r. o 08:50
0
następny projekt, następny przetarg ? ,- miasto ma chyba za dużo pieniędzy, ja bez projektu powiem co trzeba zrobić a pieniądze których miasto ma widać za dużo niech przekaże na budowę krytego lodowiska z prawdziwego zdarzenia
Avatar
Hieronim / 2 listopada 2012 r. o 08:42
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
[/quote]

Nie wierzcie w żadne CBA i Sprawy dla reportera. To pic na wodę i fotomontaż. Żadna instytucja państwowa nie walczy w Polsce z korupcją, niech to do was wreszcie dotrze!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży... rozwiń
Avatar
pin / 2 listopada 2012 r. o 06:30
0
Pisuary, ale wam się gacie na tyłkach palą... Żal ściska, że w Lublinie wreszcie coś się dzieje, co? Nie ma tak jak za Pruszona, że nic tylko zdejmować dachówki i strzechy zakładać...
Avatar
S Y L W E S T E R / 2 listopada 2012 r. o 00:26
0
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biu... rozwiń
Avatar
Zyga i Misia K... / 1 listopada 2012 r. o 22:37
0
PO-wcy zmarnuja nie tylko pieniadze na jakis nikomu niepotrzebny projekt, ale jeszcze wybiora taki, zeby nastepna ekipa, a napewno wyrzuci sie Zuka z urzedu, nie miala miejsca postawic z prawdziwego zdarzenia pomnika Ofiar Zbrodni Smolenskiej!
Dzisiaj swietujemu zmarlych i nalezaloby skierpowac nasze mysli do ofiar zamachu stanu w naszym doswiadczanym kraju!
Avatar
wstrząśnięty i zmieszany / 1 listopada 2012 r. o 19:56
0
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy... rozwiń
Avatar
lesiakowski.pl / 1 listopada 2012 r. o 17:37
0
Ciekawe, jak duża część placu zostanie na uroczystości i zgromadzenia? Dla władzy obecnie wygodniej, by ludzie się zbytni nie gromadzili... No i oczywiście Lublinianie z niecierpliwością wsłuchują się, co na ten temat sądzi Tomasz Pietrasiewicz i jaką kolejną agendę można by przy okazji przysposobić dla "wielokulturowości".
Polecam Normalną Kulturę zamiast "kultury":
[url="http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html"]http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html[/url]
Avatar
zu / 12 listopada 2012 r. o 10:49
0
http://youtu.be/8VeKZab6X1M?hd=1
Avatar
x / 2 listopada 2012 r. o 09:07
0
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
[/quote]


[size=5]Nie ważne ile wpłynęło tych ofert , ważne że wpłynęła ta jedna właściwa![/size]
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół ... rozwiń
Avatar
jakow / 2 listopada 2012 r. o 08:50
0
następny projekt, następny przetarg ? ,- miasto ma chyba za dużo pieniędzy, ja bez projektu powiem co trzeba zrobić a pieniądze których miasto ma widać za dużo niech przekaże na budowę krytego lodowiska z prawdziwego zdarzenia
Avatar
Hieronim / 2 listopada 2012 r. o 08:42
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
[/quote]

Nie wierzcie w żadne CBA i Sprawy dla reportera. To pic na wodę i fotomontaż. Żadna instytucja państwowa nie walczy w Polsce z korupcją, niech to do was wreszcie dotrze!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży... rozwiń
Avatar
pin / 2 listopada 2012 r. o 06:30
0
Pisuary, ale wam się gacie na tyłkach palą... Żal ściska, że w Lublinie wreszcie coś się dzieje, co? Nie ma tak jak za Pruszona, że nic tylko zdejmować dachówki i strzechy zakładać...
Avatar
S Y L W E S T E R / 2 listopada 2012 r. o 00:26
0
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biu... rozwiń
Avatar
Zyga i Misia K... / 1 listopada 2012 r. o 22:37
0
PO-wcy zmarnuja nie tylko pieniadze na jakis nikomu niepotrzebny projekt, ale jeszcze wybiora taki, zeby nastepna ekipa, a napewno wyrzuci sie Zuka z urzedu, nie miala miejsca postawic z prawdziwego zdarzenia pomnika Ofiar Zbrodni Smolenskiej!
Dzisiaj swietujemu zmarlych i nalezaloby skierpowac nasze mysli do ofiar zamachu stanu w naszym doswiadczanym kraju!
Avatar
wstrząśnięty i zmieszany / 1 listopada 2012 r. o 19:56
0
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy... rozwiń
Avatar
lesiakowski.pl / 1 listopada 2012 r. o 17:37
0
Ciekawe, jak duża część placu zostanie na uroczystości i zgromadzenia? Dla władzy obecnie wygodniej, by ludzie się zbytni nie gromadzili... No i oczywiście Lublinianie z niecierpliwością wsłuchują się, co na ten temat sądzi Tomasz Pietrasiewicz i jaką kolejną agendę można by przy okazji przysposobić dla "wielokulturowości".
Polecam Normalną Kulturę zamiast "kultury":
[url="http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html"]http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html[/url]