Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 listopada 2012 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Plac Litewski w Lublinie: elegancko, tanio i szybko

0 9 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Pięć firm chce zająć się przebudową centralnego placu miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zgłoszenia projektantów to odpowiedź na ogłoszenie Ratusza, zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Miasto przez miesiąc czekało na oferty.

– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza. – W tej chwili sprawdzamy, czy wszystkie zgłoszenia spełniają wymogi formalne. Ten etap zakończy się na początku przyszłego tygodnia. Następnie rozpoczniemy rozmowy z projektantami.

Decyzja o wyborze konkretnej pracowni ma zapaść do końca roku. – Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. – Będzie to przetarg zamknięty, skierowany wyłącznie do firm uczestniczących w negocjacjach.

Zwycięzca powinien do końca maja 2013 roku przygotować projekt przebudowy placu. Następnie miasto ogłosi przetarg na roboty budowlane.

– Wykonawca powinien uporać się z pracami do końca sierpnia 2014 roku – dodaje Kieliszek.
Poszukując architektów, którzy przeprojektują plac, Ratusz określił pewne ramy. Wynika z nich, że deptak powinien być przedłużony do ul. 3 Maja. Wszystkie pomniki mają pozostać na swoich miejscach. Na placu Litewskim musi też pojawić się element wodny. Część placu ma służyć oficjalnym uroczystościom.

Architekci powinni również zaprojektować część rekreacyjną. Plan zakłada również zmianę organizacji ruchu wokół placu. Do hotelu Europa dojedziemy tylko od ul. Kapucyńskiej. Ulica wzdłuż budynków UMCS zostanie zamknięta. Dojazd do uczelni ma być zapewniony od strony ul. Radziwiłłowskiej.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zu / 12 listopada 2012 o 10:49
0
http://youtu.be/8VeKZab6X1M?hd=1
Avatar
x / 2 listopada 2012 o 09:07
0
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
[/quote]


[size=5]Nie ważne ile wpłynęło tych ofert , ważne że wpłynęła ta jedna właściwa![/size]
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół ... rozwiń
Avatar
jakow / 2 listopada 2012 o 08:50
0
następny projekt, następny przetarg ? ,- miasto ma chyba za dużo pieniędzy, ja bez projektu powiem co trzeba zrobić a pieniądze których miasto ma widać za dużo niech przekaże na budowę krytego lodowiska z prawdziwego zdarzenia
Avatar
Hieronim / 2 listopada 2012 o 08:42
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
[/quote]

Nie wierzcie w żadne CBA i Sprawy dla reportera. To pic na wodę i fotomontaż. Żadna instytucja państwowa nie walczy w Polsce z korupcją, niech to do was wreszcie dotrze!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży... rozwiń
Avatar
pin / 2 listopada 2012 o 06:30
0
Pisuary, ale wam się gacie na tyłkach palą... Żal ściska, że w Lublinie wreszcie coś się dzieje, co? Nie ma tak jak za Pruszona, że nic tylko zdejmować dachówki i strzechy zakładać...
Avatar
S Y L W E S T E R / 2 listopada 2012 o 00:26
0
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biu... rozwiń
Avatar
Zyga i Misia K... / 1 listopada 2012 o 22:37
0
PO-wcy zmarnuja nie tylko pieniadze na jakis nikomu niepotrzebny projekt, ale jeszcze wybiora taki, zeby nastepna ekipa, a napewno wyrzuci sie Zuka z urzedu, nie miala miejsca postawic z prawdziwego zdarzenia pomnika Ofiar Zbrodni Smolenskiej!
Dzisiaj swietujemu zmarlych i nalezaloby skierpowac nasze mysli do ofiar zamachu stanu w naszym doswiadczanym kraju!
Avatar
wstrząśnięty i zmieszany / 1 listopada 2012 o 19:56
0
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy... rozwiń
Avatar
lesiakowski.pl / 1 listopada 2012 o 17:37
0
Ciekawe, jak duża część placu zostanie na uroczystości i zgromadzenia? Dla władzy obecnie wygodniej, by ludzie się zbytni nie gromadzili... No i oczywiście Lublinianie z niecierpliwością wsłuchują się, co na ten temat sądzi Tomasz Pietrasiewicz i jaką kolejną agendę można by przy okazji przysposobić dla "wielokulturowości".
Polecam Normalną Kulturę zamiast "kultury":
[url="http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html"]http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html[/url]
Avatar
zu / 12 listopada 2012 o 10:49
0
http://youtu.be/8VeKZab6X1M?hd=1
Avatar
x / 2 listopada 2012 o 09:07
0
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
[/quote]


[size=5]Nie ważne ile wpłynęło tych ofert , ważne że wpłynęła ta jedna właściwa![/size]
[quote name='wstrząśnięty i zmieszany' timestamp='1351796217' post='689241']
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół ... rozwiń
Avatar
jakow / 2 listopada 2012 o 08:50
0
następny projekt, następny przetarg ? ,- miasto ma chyba za dużo pieniędzy, ja bez projektu powiem co trzeba zrobić a pieniądze których miasto ma widać za dużo niech przekaże na budowę krytego lodowiska z prawdziwego zdarzenia
Avatar
Hieronim / 2 listopada 2012 o 08:42
0
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
[/quote]

Nie wierzcie w żadne CBA i Sprawy dla reportera. To pic na wodę i fotomontaż. Żadna instytucja państwowa nie walczy w Polsce z korupcją, niech to do was wreszcie dotrze!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1351812379' post='689294']
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży... rozwiń
Avatar
pin / 2 listopada 2012 o 06:30
0
Pisuary, ale wam się gacie na tyłkach palą... Żal ściska, że w Lublinie wreszcie coś się dzieje, co? Nie ma tak jak za Pruszona, że nic tylko zdejmować dachówki i strzechy zakładać...
Avatar
S Y L W E S T E R / 2 listopada 2012 o 00:26
0
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biurka Prezydenta Lublina . PRZEKRĘT ! gdyż pokazały się duże pieniądze i znowu ta sama "mafia" chce się tymi pieniędzmi podzielić !!!. STOP WYDAWANIA KREDYTÓW NA LUBLIN !. Jest bardzo dużo innych potrzeb w Lublinie i dlatego NIE WYRAŻAMY ZGODY NA MARNOTRAWIENIE SPOŁECZNYCH PIENIĘDZY DLA LUBLINA ! . "Mafia" już hasełka dobiera " Elegancko" , "Tanio" i "Szy bko" (sic?). Teraz już wiadomo dlaczego "skonfliktowano" Radnych "PIS" i utworzono Grupe Poparcia Prezydenta pod nazwą "Wspólny Lublin" (sic?) . To znaczy KTO SIĘ BĘDZIE FORSĄ DZIELIŁ ? . O NIE !. Nasz lubelski Pl.Litewski jest piękny, wystarczy wolą Lublinian dosadzić drzew i krzewów I ŻADNYCH IN NYCH PROJEKTÓW "WYDZIERANIA PIENIĘDZY" NAM NIE POTRZEBA . Jak Wam mało pieniędzy to doróbcie sobie "po fajrant" a wara do publicznych pieniędzy LUBLINIAN !. To wszystko Kombinatorzy!. Szczęść Boże memu pięknemu Lublinowi !.
UWAGA LUBLINIANIE PRZEKRĘT STULECIA !!! Tylko "CBA" może w Ratuszu zaprowadzić ład i porządek !. Prezydent Lublina Krzysztof Zuk przekracza wszystkie granice TOLERANCJI (!). Na Pl.Litewskim praktycznie, zgodnie z wolą Lublinian może być tylko więcej zieleni i wyższy słup wody podświetlonej fontanny . Konkurs już był organizowany i Wszyscy z Prezydentem zarobili wystarczająco duży "szmal" . Wybrany i drogo opłacony Projekt Pl.Litewskiego le ży w szufladzie biu... rozwiń
Avatar
Zyga i Misia K... / 1 listopada 2012 o 22:37
0
PO-wcy zmarnuja nie tylko pieniadze na jakis nikomu niepotrzebny projekt, ale jeszcze wybiora taki, zeby nastepna ekipa, a napewno wyrzuci sie Zuka z urzedu, nie miala miejsca postawic z prawdziwego zdarzenia pomnika Ofiar Zbrodni Smolenskiej!
Dzisiaj swietujemu zmarlych i nalezaloby skierpowac nasze mysli do ofiar zamachu stanu w naszym doswiadczanym kraju!
Avatar
wstrząśnięty i zmieszany / 1 listopada 2012 o 19:56
0
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy w przetargu, w którym głównymi kryteriami będą cena i czas wykonania projektu – mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków"


Jedyne co pozostaje to wybrać z tych pieciu najlepszych tego który obieca że narysuje
nowy Plac Litewski najszybciej i za najniższe wynagrodzenie!!!
Sukces murowany! " Tanio, szybko i profesjonalnie !!!!
Niech się uczą w innych miastach jak się tworzy prawdziwe perły architektury!
Otwierają się nowe horyzonty przed sztuką architektury i konserwacji zabytków!

Ciekawe co na to Stowarzyszenie Architektów RP albo Rada Kultury Przestrzeni???
"– Zakładaliśmy, że wybierzemy pięć najlepszych propozycji. Właśnie tyle ofert wpłynęło – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza"

Czyli wpłynęło właśnie pięć najlepszych tych propozycji?! To nawet lepiej niż "zakładaliśmy"?!
Żeby oszczędzić czasu i pracy urzędnikom oferty złożyli tylko najlepsi architekci w liczbie pięciu a ci trochę gorsi od szóstego w dół wstrzymali się ze złożeniem swych ofert :-))))))))))))))))))

"– Wyboru dokonamy... rozwiń
Avatar
lesiakowski.pl / 1 listopada 2012 o 17:37
0
Ciekawe, jak duża część placu zostanie na uroczystości i zgromadzenia? Dla władzy obecnie wygodniej, by ludzie się zbytni nie gromadzili... No i oczywiście Lublinianie z niecierpliwością wsłuchują się, co na ten temat sądzi Tomasz Pietrasiewicz i jaką kolejną agendę można by przy okazji przysposobić dla "wielokulturowości".
Polecam Normalną Kulturę zamiast "kultury":
[url="http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html"]http://lesiakowski.pl/bl/month.calendar/2012/11/01/39%7C33%7C32%7C40%7C23.html[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 0 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 1

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 18 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!