Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2017 r.
11:57

"Płaci ci kasę i tyłek liżesz". Radny PiS pokrętnie tłumaczy się z obraźliwych wpisów

0 96 A A

Ostre słowa i przeprosiny, ale nie w stosunku do wszystkich. Podczas dyskusji na portalu społecznościowym radny miejski PiS Eugeniusz Bielak, w obraźliwy sposób odniósł się najpierw do prezesa Fundacji Wolności, a później do przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj na profilu radnego miejskiego PiS Stanisława Brzozowskiego wywiązała się dyskusja dotycząca zwołania dwóch nadzwyczajnych posiedzeń Rady Miasta Lublin, w temacie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i uczniów. Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności zastanawiał się nad ich sensem.

„Jaki jest prawdziwy cel obydwu piątkowych sesji, skoro Prezydent wczoraj w TVP Lublin przyznał, że w projekcie budżetu na 2018 rok już uwzględnił propozycję zgłoszoną przez radnych Wspólnego Lublina?” – napisał Jakubowski.

Na co radny Eugeniusz Bielak odpisał, że budżet nie był jeszcze głosowany i niech „nie liże tyłka”. Prezes Fundacji Wolności odpisał, że tylko zadaje pytania. Odpowiedź radnego Bielaka była jeszcze ostrzejsza: „PLACI CI KASĘ I TYŁEK LIŻESZ. (oryginalny wpis-red.).

– Jest mi przykro z tego powodu, bo są to słowa obelżywe, wypowiadane przez osobę publiczną – mówi w rozmowie z nami prezes Fundacji Wolności. – To godzi w zaufanie zarówno do mnie jak też do Fundacji, którą kieruję. I zapowiada: Zastanawiamy się nad złożeniem skargi do Rady Miasta.

– O tym wpisie nie chcę rozmawiać – ucina radny Bielak, który nie odpowiedział nam na pytanie czy prezesa Fundacji Wolności przeprosi.

Takie przeprosimy zostały zamieszczone zaś dziś w stosunku do przewodniczącego Rady Miasta Lublin Piotra Kowalczyka (Wspólny Lublin). Radny Bielak skrytykował Kowalczyka nazywając go „pajacem”, który „olewa radnych”.

Ten wpis już został usunięty. – To nie były żadne emocje, tam mi weszła pewna osoba. Małolat taki – tłumaczy pokrętnie radny Bialak. – Muszę to wyjaśnić.

Podobny komentarz znalazł się na Facebooku. „Przepraszam Piotra Kowalczyka za komentarz, wszedł mi koleś i narozrabiał na otwartym komputerze.” – napisał radny Bielak.

Przewodniczący Kowalczyk, który w rozmowie z Onet.pl zapowiedział, że jeśli nie zostanie przeproszony to złoży pozew do sądu o naruszenie dóbr osobistych. Po reakcji radnego Bialaka pozwu nie będzie. – Składam to na kark nienajlepszej kondycji pana radnego – komentuje przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Tymczasem prezes Fundacji Wolności zastanawia się czy nie ponowić propozycji Radzie Miasta dotyczącej przyjęcia kodeksu etycznego, która przypominałaby jakie zachowanie przystoi radnym. Fundacja wnioskowała o to w 2015 r.

Dyskusja między radnym Eugeniuszem Bielakiem a prezesem Fundacji Wolności

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 r. o 15:50
No cóż alkohol z ludzi robi świnie czy to nie jest prawdą ?
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 r. o 08:24
Jest to człowiek o dziwnym zachowaniu.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 r. o 14:53
Zuk jest najlepszym prezydentem i możecie sobie pisać co chcecie. Fakty są oczywiste i nawet ci co głosowali za pisem, teraz widzą jak jest i chwalą Żuka.
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 r. o 14:04
To przecież ten sam radny, który bronił swojego kolesia - czyściciela kamienic z Kośminka. Czego się spodziewać po takim?
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 13:00
bosz co za niewychowane chamidło
Avatar
TYLKO ODWOŁANIE / 9 listopada 2017 r. o 12:42
ODWOŁAĆ TEGO SZKODNIKA NIECH NIE MYŚLI ŻE MU WSZYSTKO MOŻNA TYLKO DLATEGO ŻE JEST Z PISU
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 12:38
powinien zostać surowo ukarany
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 12:37
I to ma być radny? Odwołać go i nie ośmieszać tego urzędu.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 12:31
PRYMITYW i tyle
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 r. o 12:29
Kogo wy wybieracie do Rady Miasta? Wyborcy Bielaka powinni się wstydzić.
Avatar
antyPO / 15 listopada 2017 r. o 18:39
undefined napisał:
W lubelskim PiS nie ma żadnego kompetentnego, kulturalnego człowieka. Same miernoty i chamy, niestety.
 
undefined napisał:
Nie pierwszy raz widać jak PiS szanuje innych, tych co mają inne zdanie. Ciekawe czy szef PIS w Lublinie popiera wypowiedz kolegi...czy im nie wstyd?
 Na pierwszy rzut oka na wasze ujadania widać jaki macie stosunek do większości społeczeństwa, które popiera PiS. Oczywiście wstyd nam za p. radnego, ale wasze wypowiedzi są na jakim poziomie?. Wy nie musicie przepraszać, bo jesteście anonimowi?. Przecież, żeby z wami dyskutować należy zniżyć się do waszego poziomu. Szanuj innych,to i sam będziesz szanowany. Plucie na kogoś i wymaganie ,aby uważał, że to deszcz jest wysoce nie logiczne. Lepiej przypatrzcie się swoim idolom;europosłom, posłom-ci są dopiero "święci". W Brukseli i nie tylko tam fałszywie szkalują naszą Ojczyznę. Co tam jakaś śmieszna pyskówka w tej "wschodniej- ch..tam wschodnia, ale jaja,ale jaja. Wam chodzi tylko o odbijanie piłeczki pingpongowej, a lecą na was lawiny.
 Na pierwszy rzut oka na wasze ujadania widać jaki macie stosunek do większości społeczeństwa, które popiera PiS. Oczywiście wstyd nam za p. radnego, ale wasze wypowiedzi są na jakim poziomie?. Wy nie musicie przepraszać, bo jesteście anonimowi?. Przecież, żeby z wami dyskutować należy zniżyć się do waszego poziomu. Szanuj innych,to i sam będziesz szanowany. Plucie na kogoś i wymaganie ,aby uważał, że to deszcz jest wysoce nie logiczne. Lepiej przypatrzcie się swoim idolom;europosłom, posłom-ci są dopiero "święci". W... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 r. o 15:50
No cóż alkohol z ludzi robi świnie czy to nie jest prawdą ?
Avatar
do szkoły / 13 listopada 2017 r. o 14:37
undefined napisał:
Szykujcie się ludzie już niedługo trzeba będzie posprzątać po POwcach w Lublinie. Co niektórzy już się pakują. Nawet podwyżka dla urzędników już teraz nie pomorze Żukowi
 Wtórny analfabeta głos zabiera.
Avatar
do dzieła / 13 listopada 2017 r. o 14:36
KOLEGA napisał:
Panie prezesie zajmu się pan radnymi, którzy zarabiają 1700 netto a dlaczego pan się nie zjemie się Radnymi z PO i Wspólnego Lublina którzy doją spółki miejskie i zarabiają ponad 20 tyś. Widać kto tą fundację wspiera. Radny PIS Bielak można domniemać że może mieć rację. My to sptawdzimy.
 Sprawdzić trzeba kto zarabia 90 tys w PZU
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 r. o 08:24
Jest to człowiek o dziwnym zachowaniu.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 r. o 14:53
Zuk jest najlepszym prezydentem i możecie sobie pisać co chcecie. Fakty są oczywiste i nawet ci co głosowali za pisem, teraz widzą jak jest i chwalą Żuka.
Avatar
SpokoGostek / 12 listopada 2017 r. o 10:54
undefined napisał:
 Nawet podwyżka dla urzędników już teraz nie pomorze Żukowi
  Nie tylko nie pomorze ale i nie warmia i mazury a nawet i nie śląsk.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 r. o 06:40
Składa to na kark?
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 r. o 01:31
Szykujcie się ludzie już niedługo trzeba będzie posprzątać po POwcach w Lublinie. Co niektórzy już się pakują. Nawet podwyżka dla urzędników już teraz nie pomorze Żukowi
Avatar
Gość / 11 listopada 2017 r. o 23:43
Urzędy ML nie pracują to i mniej urzędniczych wpisów.