Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2016 r.
15:23

Po feriach będą rekolekcje. W niektórych szkołach msze będą obowiązkowe?

0 68 A A
Rekolekcje i nabożeństwa im towarzyszące oraz związane z Rokiem Miłosierdzia zajmą uczniom trzy dni
Rekolekcje i nabożeństwa im towarzyszące oraz związane z Rokiem Miłosierdzia zajmą uczniom trzy dni

W większości szkół zaraz po feriach rozpoczną się trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Taką praktykę krytykuje wielu nauczycieli i rodziców. Są pytania o „świecką szkołę”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku po raz pierwszy głos w tej sprawie zabrało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przypomina ono, że uczniowie uczęszczający na religię otrzymują trzy dni zwolnienia z zajęć na rekolekcje. Jeśli te zajmą im maksymalnie dwie godziny dziennie, to szkoła w porozumieniu z proboszczami może pozostałą część dnia przeznaczyć na zajęcia zgodne z planem lekcji.

– Nie jest jednak właściwą praktyką organizowanie w tym czasie sprawdzianów i klasówek – podkreśla MEN.

W Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie rekolekcje odbywać będą się od 29 lutego do 2 marca.
– Rekolekcje i nabożeństwa im towarzyszące oraz związane z Rokiem Miłosierdzia zajmą dużo czasu, dlatego w tych dniach poszczególne klasy będą miały, jeśli w ogóle, tylko godzinę, góra dwie zajęć – przyznaje Jerzy Jarosiński, wicedyrektor podstawówki.

Na stronie internetowej szkoły czytamy, że dzieci do kościoła prowadzić będą wychowawcy. Na miejscu, wraz z pozostałymi nauczycielami, mają czuwać „ nad odpowiednim zachowaniem uczniów”.
MEN zwraca jednak uwagę, że opiekę nad uczniami w czasie rekolekcji zapewnić mają nauczyciele religii. Dyrektor nie może nakazać nauczycielom uczestnictwa w rekolekcjach, może go natomiast zobowiązać do zadbania, by dzieci bezpiecznie dotarły do świątyni z katechetą. – Dyrektor powinien respektować prawo nauczycieli do wolności sumienia i wyznania – przypomina MEN.

– Pracuję w szkole od blisko dziesięciu lat i od tego czasu jestem przymuszana do udziału w rekolekcjach – mówi nauczycielka języka angielskiego w jednej z lubelskich szkół. – Jestem osobą niewierzącą, ale muszę chodzić z dziećmi do kościoła. Co mam zrobić, skoro takie jest polecenie dyrektora? Nie mogę odmówić zwierzchnikowi.

– U nas nie zdarzyło się jeszcze, żeby nauczyciel zasłaniał się np. ateizmem – zaznacza Jarosiński i dodaje: Dzieci, które są innego wyznania lub niewierzące, nie biorą udziału w rekolekcjach, ale mają zapewnioną opiekę w czasie ich trwania.

Inaczej jest to zorganizowane w Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie. Na jego stronie internetowej czytamy, że rekolekcje wielkopostne będą spotkaniami „dla całej społeczności szkolnej”, a uczniowie „mają obowiązek przejść do Kościoła przy ul. Tuwima 5 i uczestniczyć w rekolekcjach”. Nie otrzymaliśmy komentarza szkoły, bo – jak powiedziała sekretarka – obie panie dyrektor wyjechały na ferie.

Oburzeni sposobem organizacji zajęć są niektórzy rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie (rekolekcje od 6 do 8 marca). Jak napisał proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, „przez podjęte w dniach Rekolekcji przedsięwzięcia modlitewno-formacyjne, będziemy budować wspólnotę szkolną, integrując się także z najmłodszymi uczniami z Przedszkola nr 84 i Przedszkola „Kangurek”.

– Dzieci tracą lekcje. Powinny się uczyć, a nie modlić lub spędzać czas w świetlicy. Co szokujące, rekolekcje odbywać będą się nie tylko w kościele, ale także na patio szkoły. To skandal, bo szkoła publiczna musi być świecka – denerwuje się jeden z ojców.

– Od 2002 r. wszystkie uroczystości organizujemy na patio. Dotyczy to także rekolekcji – przyznaje Małgorzata Stacharska, dyrektor SP nr 52 i dodaje: Nie koliduje to ze świeckim charakterem szkoły. Dzieci, które nie uczęszczają na religię, mogą w tym czasie być w świetlicy lub w bibliotece.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 15:43
0
Już niedługo skończą się ujadania lewackiej hołoty i ateistycznych bękartów... Religia stanie się na powrót obowiązkowa w szkołach i zakładach pracy, zapisana i nakazana wszystkim w Piśmie dziesięcina regularnie ściągana przez US, a jak trzeba, to komornik kurialny wejdzie. Polska to katolicki kraj, każdy ma to uszanować, a jak nie - to szybko może zostać uchodźcą. Nie potrzebujemy w domu bolszewickich judaszów, atakujących Święty Kościół i księży. Że niby pedofilia, zachłanność, pazerność, niewiara... To wszystko bzdury i wymysły masonerii, cyklistów, wegetatian, aferzystów, lewackie świnie swoje grzechy wyliczają, a księżom przypisują. Niebawem Pan Prokurator Generalny zajmie się, na mocy nowych przepisów, tymi podżegaczami, zapadną długie wyroki. Tak, jak skończyły się "Fakty i Mity". Faktów o prawdzie, Chrystusie Królu i Kościele zero, tylko same komunistyczne mity. I co ateiści? Szach i mat!
Już niedługo skończą się ujadania lewackiej hołoty i ateistycznych bękartów... Religia stanie się na powrót obowiązkowa w szkołach i zakładach pracy, zapisana i nakazana wszystkim w Piśmie dziesięcina regularnie ściągana przez US, a jak trzeba, to komornik kurialny wejdzie. Polska to katolicki kraj, każdy ma to uszanować, a jak nie - to szybko może zostać uchodźcą. Nie potrzebujemy w domu bolszewickich judaszów, atakujących Święty Kościół i księży. Że niby pedofilia, zachłanność, pazerność, niewiara... To wszystko bzdury i wymysły masonerii,... rozwiń
Avatar
wyrocznia / 27 lutego 2016 o 14:47
0

''Złego kościół na naprawi ,dobrego karczma nie zepsuje''.

Avatar
wyborca / 23 lutego 2016 o 07:15
0

Trzeba zacząć modlić się o ZDROWIE bo o ROZUMY już znacznie za późno,kilka miesięcy spóźnione.

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 00:02
0

Wychowanie religijne to obowiązek rodziców i księży. Wiarę (lub niewiarę) wynosi się z domu. Albo jest się katolikiem i uczy dzieci na wlasnym przykładzie (nie kradnij, nie zabijaj, dzień święty święć...), albo zrzuca się odpowiedzialność na nauczycieli. 500+ na dziecko jest ok, ale zaprowadzenie na godzinę do kościola (jak to niegdyś bywało) przekracza możliwości rodziców? Dlaczego nauczyciel ma uczyć zachowania w kościele? Dzieci nie potrafią się przeżegnać (dwie godziny religii w tygodniu), nie wiedzą, kiedy się klęka, nie rozumieją, że odbieranie i wysyłanie smsów nie przystoi w świątyni. Dlaczego pani od wf czy przyrody ma tych zachowań nauczyc przez 3 dni rekolekcji, a nie matka, ojciec, ksiądz dobrodziej?
Wyliczacie, ile to dni szkola nie pracuje, i rodzice (nieszczęśni) muszą się sami zajmować swoim potomstwem. A jednocześnie tak chętnie na tą podłą szkołę i złych nauczycieli zrzucacie obowiązek wychowywania? Zresztą nie tylko religijnego- szkoła ma nauczyćzdrowo jeść, dbać o kręgoslupy, dostarczyć książki. A co ma rodzic? Spłodzić, ubrać i wziąć 500+?

Święta prawda!

Święta prawda!

rozwiń
Avatar
? / 22 lutego 2016 o 23:59
0

Zgoda, jeżeli te rekolekcje będą się odbywały poza lekcjami, a nie zamiast! A głąby rosną i mają wielkie mniemanie o sobie, każdy chce później studiować, tylko oprócz pacierza niewiele potrafi!

Ja mam wątpliwości czy pacierz potrafi...?

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 13:23
0

Nikt nikogo nie zmusza, jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby na rekolekcje nie musi iść, pozwala mu na to konstytucja.

Zgoda, jeżeli te rekolekcje będą się odbywały poza lekcjami, a nie zamiast! A głąby rosną i mają wielkie mniemanie o sobie, każdy chce później studiować, tylko oprócz pacierza niewiele potrafi!

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 13:20
0
W PRLu rekolekcje były popołudniami w kościele, lekcje odbywały się normalnie. Teraz świętych chcą wychować, tylko efektu nie widać na osiedlach: rozwydrzone gnojstwo wszędzie dookoła.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 07:24
0

Nie mam nic do tego, ale z pewnością gdy będzie obowiązkowe rekolekcje w meczecie to nikt nic nie powie tylko podkuli ogon i pójdzie tam gdzie mu każą, a teraz gdy ma możliwość bez przymusu pójść i posłuchać przynajmniej posłuchać i zobaczyć innych ludzi w świątyni to już wielka awantura. Widać że takie to z tego społeczeństwa katoliki że tylko może rzeczywiście 2% jest katolików a 98% to same katole. Tylko żeby opluć, poniżyć, wyzwać, okraść i spodlić drugiego człowieka. Widać jak to jest tak to mówią że szkoła powinna wychować dzieci, potem narzekają że to nie ich jest przyczyna że w dorosłym życiu dzieci zabijają, kradną, a tym bardziej się nie potrafią zachować w stosunku do własnych rodziców. Ale to Wasza sprawa jak Wasze dzieci będą się z Wami w przyszłości obchodzić na starość.

Wychowanie religijne to obowiązek rodziców i księży. Wiarę (lub niewiarę) wynosi się z domu. Albo jest się katolikiem i uczy dzieci na wlasnym przykładzie (nie kradnij, nie zabijaj, dzień święty święć...), albo zrzuca się odpowiedzialność na nauczycieli. 500+ na dziecko jest ok, ale zaprowadzenie na godzinę do kościola (jak to niegdyś bywało) przekracza możliwości rodziców? Dlaczego nauczyciel ma uczyć zachowania w kościele? Dzieci nie potrafią się przeżegnać (dwie godziny religii w tygodniu), nie wiedzą, kiedy się klęka, nie rozumieją, że odbieranie i wysyłanie smsów nie przystoi w świątyni. Dlaczego pani od wf czy przyrody ma tych zachowań nauczyc przez 3 dni rekolekcji, a nie matka, ojciec, ksiądz dobrodziej?

Wyliczacie, ile to dni szkola nie pracuje, i rodzice (nieszczęśni) muszą się sami zajmować swoim potomstwem. A jednocześnie tak chętnie na tą podłą szkołę i złych nauczycieli zrzucacie obowiązek wychowywania? Zresztą nie tylko religijnego- szkoła ma nauczyćzdrowo jeść, dbać o kręgoslupy, dostarczyć książki. A co ma rodzic? Spłodzić, ubrać i wziąć 500+?

Wychowanie religijne to obowiązek rodziców i księży. Wiarę (lub niewiarę) wynosi się z domu. Albo jest się katolikiem i uczy dzieci na wlasnym przykładzie (nie kradnij, nie zabijaj, dzień święty święć...), albo zrzuca się odpowiedzialność na nauczycieli. 500+ na dziecko jest ok, ale zaprowadzenie na godzinę do kościola (jak to niegdyś bywało) przekracza możliwości rodziców? Dlaczego nauczyciel ma uczyć zachowania w kościele? Dzieci nie potrafią się przeżegnać (dwie godziny religii w tygodniu), nie wiedzą, kiedy się klęka, ni... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 22:56
0

Jeśli rodzice nie wychowają dzieci to szkoła tym bardziej. Ma ona wspierać w procesie wychowawczym. Podstawowym zadaniem szkoły jest kształcenie!!!

Przykład idzie z góry! Dzisiaj nie ma autorytetów,każdemu można przyczepić łatkę,oskarżyć,naubliżać...itp. Za brak odpowiedzialności i obojętność w kształtowaniu postaw przyjdzie zapłacić bardzo wysoką cenę. Bezstresowe wychowanie już zbiera żniwo.

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 19:40
0
Nie mam nic do tego, ale z pewnością gdy będzie obowiązkowe rekolekcje w meczecie to nikt nic nie powie tylko podkuli ogon i pójdzie tam gdzie mu każą, a teraz gdy ma możliwość bez przymusu pójść i posłuchać przynajmniej posłuchać i zobaczyć innych ludzi w świątyni to już wielka awantura. Widać że takie to z tego społeczeństwa katoliki że tylko może rzeczywiście 2% jest katolików a 98% to same katole. Tylko żeby opluć, poniżyć, wyzwać, okraść i spodlić drugiego człowieka. Widać jak to jest tak to mówią że szkoła powinna wychować dzieci, potem narzekają że to nie ich jest przyczyna że w dorosłym życiu dzieci zabijają, kradną, a tym bardziej się nie potrafią zachować w stosunku do własnych rodziców. Ale to Wasza sprawa jak Wasze dzieci będą się z Wami w przyszłości obchodzić na starość.
Nie mam nic do tego, ale z pewnością gdy będzie obowiązkowe rekolekcje w meczecie to nikt nic nie powie tylko podkuli ogon i pójdzie tam gdzie mu każą, a teraz gdy ma możliwość bez przymusu pójść i posłuchać przynajmniej posłuchać i zobaczyć innych ludzi w świątyni to już wielka awantura. Widać że takie to z tego społeczeństwa katoliki że tylko może rzeczywiście 2% jest katolików a 98% to same katole. Tylko żeby opluć, poniżyć, wyzwać, okraść i spodlić drugiego człowieka. Widać jak to jest tak to mówią że szkoła powinna wychować dzieci, pote... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 15:43
0
Już niedługo skończą się ujadania lewackiej hołoty i ateistycznych bękartów... Religia stanie się na powrót obowiązkowa w szkołach i zakładach pracy, zapisana i nakazana wszystkim w Piśmie dziesięcina regularnie ściągana przez US, a jak trzeba, to komornik kurialny wejdzie. Polska to katolicki kraj, każdy ma to uszanować, a jak nie - to szybko może zostać uchodźcą. Nie potrzebujemy w domu bolszewickich judaszów, atakujących Święty Kościół i księży. Że niby pedofilia, zachłanność, pazerność, niewiara... To wszystko bzdury i wymysły masonerii, cyklistów, wegetatian, aferzystów, lewackie świnie swoje grzechy wyliczają, a księżom przypisują. Niebawem Pan Prokurator Generalny zajmie się, na mocy nowych przepisów, tymi podżegaczami, zapadną długie wyroki. Tak, jak skończyły się "Fakty i Mity". Faktów o prawdzie, Chrystusie Królu i Kościele zero, tylko same komunistyczne mity. I co ateiści? Szach i mat!
Już niedługo skończą się ujadania lewackiej hołoty i ateistycznych bękartów... Religia stanie się na powrót obowiązkowa w szkołach i zakładach pracy, zapisana i nakazana wszystkim w Piśmie dziesięcina regularnie ściągana przez US, a jak trzeba, to komornik kurialny wejdzie. Polska to katolicki kraj, każdy ma to uszanować, a jak nie - to szybko może zostać uchodźcą. Nie potrzebujemy w domu bolszewickich judaszów, atakujących Święty Kościół i księży. Że niby pedofilia, zachłanność, pazerność, niewiara... To wszystko bzdury i wymysły masonerii,... rozwiń
Avatar
wyrocznia / 27 lutego 2016 o 14:47
0

''Złego kościół na naprawi ,dobrego karczma nie zepsuje''.

Avatar
wyborca / 23 lutego 2016 o 07:15
0

Trzeba zacząć modlić się o ZDROWIE bo o ROZUMY już znacznie za późno,kilka miesięcy spóźnione.

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 00:02
0

Wychowanie religijne to obowiązek rodziców i księży. Wiarę (lub niewiarę) wynosi się z domu. Albo jest się katolikiem i uczy dzieci na wlasnym przykładzie (nie kradnij, nie zabijaj, dzień święty święć...), albo zrzuca się odpowiedzialność na nauczycieli. 500+ na dziecko jest ok, ale zaprowadzenie na godzinę do kościola (jak to niegdyś bywało) przekracza możliwości rodziców? Dlaczego nauczyciel ma uczyć zachowania w kościele? Dzieci nie potrafią się przeżegnać (dwie godziny religii w tygodniu), nie wiedzą, kiedy się klęka, nie rozumieją, że odbieranie i wysyłanie smsów nie przystoi w świątyni. Dlaczego pani od wf czy przyrody ma tych zachowań nauczyc przez 3 dni rekolekcji, a nie matka, ojciec, ksiądz dobrodziej?
Wyliczacie, ile to dni szkola nie pracuje, i rodzice (nieszczęśni) muszą się sami zajmować swoim potomstwem. A jednocześnie tak chętnie na tą podłą szkołę i złych nauczycieli zrzucacie obowiązek wychowywania? Zresztą nie tylko religijnego- szkoła ma nauczyćzdrowo jeść, dbać o kręgoslupy, dostarczyć książki. A co ma rodzic? Spłodzić, ubrać i wziąć 500+?

Święta prawda!

Święta prawda!

rozwiń
Avatar
? / 22 lutego 2016 o 23:59
0

Zgoda, jeżeli te rekolekcje będą się odbywały poza lekcjami, a nie zamiast! A głąby rosną i mają wielkie mniemanie o sobie, każdy chce później studiować, tylko oprócz pacierza niewiele potrafi!

Ja mam wątpliwości czy pacierz potrafi...?

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 13:23
0

Nikt nikogo nie zmusza, jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby na rekolekcje nie musi iść, pozwala mu na to konstytucja.

Zgoda, jeżeli te rekolekcje będą się odbywały poza lekcjami, a nie zamiast! A głąby rosną i mają wielkie mniemanie o sobie, każdy chce później studiować, tylko oprócz pacierza niewiele potrafi!

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 13:20
0
W PRLu rekolekcje były popołudniami w kościele, lekcje odbywały się normalnie. Teraz świętych chcą wychować, tylko efektu nie widać na osiedlach: rozwydrzone gnojstwo wszędzie dookoła.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 07:24
0

Nie mam nic do tego, ale z pewnością gdy będzie obowiązkowe rekolekcje w meczecie to nikt nic nie powie tylko podkuli ogon i pójdzie tam gdzie mu każą, a teraz gdy ma możliwość bez przymusu pójść i posłuchać przynajmniej posłuchać i zobaczyć innych ludzi w świątyni to już wielka awantura. Widać że takie to z tego społeczeństwa katoliki że tylko może rzeczywiście 2% jest katolików a 98% to same katole. Tylko żeby opluć, poniżyć, wyzwać, okraść i spodlić drugiego człowieka. Widać jak to jest tak to mówią że szkoła powinna wychować dzieci, potem narzekają że to nie ich jest przyczyna że w dorosłym życiu dzieci zabijają, kradną, a tym bardziej się nie potrafią zachować w stosunku do własnych rodziców. Ale to Wasza sprawa jak Wasze dzieci będą się z Wami w przyszłości obchodzić na starość.

Wychowanie religijne to obowiązek rodziców i księży. Wiarę (lub niewiarę) wynosi się z domu. Albo jest się katolikiem i uczy dzieci na wlasnym przykładzie (nie kradnij, nie zabijaj, dzień święty święć...), albo zrzuca się odpowiedzialność na nauczycieli. 500+ na dziecko jest ok, ale zaprowadzenie na godzinę do kościola (jak to niegdyś bywało) przekracza możliwości rodziców? Dlaczego nauczyciel ma uczyć zachowania w kościele? Dzieci nie potrafią się przeżegnać (dwie godziny religii w tygodniu), nie wiedzą, kiedy się klęka, nie rozumieją, że odbieranie i wysyłanie smsów nie przystoi w świątyni. Dlaczego pani od wf czy przyrody ma tych zachowań nauczyc przez 3 dni rekolekcji, a nie matka, ojciec, ksiądz dobrodziej?

Wyliczacie, ile to dni szkola nie pracuje, i rodzice (nieszczęśni) muszą się sami zajmować swoim potomstwem. A jednocześnie tak chętnie na tą podłą szkołę i złych nauczycieli zrzucacie obowiązek wychowywania? Zresztą nie tylko religijnego- szkoła ma nauczyćzdrowo jeść, dbać o kręgoslupy, dostarczyć książki. A co ma rodzic? Spłodzić, ubrać i wziąć 500+?

Wychowanie religijne to obowiązek rodziców i księży. Wiarę (lub niewiarę) wynosi się z domu. Albo jest się katolikiem i uczy dzieci na wlasnym przykładzie (nie kradnij, nie zabijaj, dzień święty święć...), albo zrzuca się odpowiedzialność na nauczycieli. 500+ na dziecko jest ok, ale zaprowadzenie na godzinę do kościola (jak to niegdyś bywało) przekracza możliwości rodziców? Dlaczego nauczyciel ma uczyć zachowania w kościele? Dzieci nie potrafią się przeżegnać (dwie godziny religii w tygodniu), nie wiedzą, kiedy się klęka, ni... rozwiń

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 22:56
0

Jeśli rodzice nie wychowają dzieci to szkoła tym bardziej. Ma ona wspierać w procesie wychowawczym. Podstawowym zadaniem szkoły jest kształcenie!!!

Przykład idzie z góry! Dzisiaj nie ma autorytetów,każdemu można przyczepić łatkę,oskarżyć,naubliżać...itp. Za brak odpowiedzialności i obojętność w kształtowaniu postaw przyjdzie zapłacić bardzo wysoką cenę. Bezstresowe wychowanie już zbiera żniwo.

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 19:40
0
Nie mam nic do tego, ale z pewnością gdy będzie obowiązkowe rekolekcje w meczecie to nikt nic nie powie tylko podkuli ogon i pójdzie tam gdzie mu każą, a teraz gdy ma możliwość bez przymusu pójść i posłuchać przynajmniej posłuchać i zobaczyć innych ludzi w świątyni to już wielka awantura. Widać że takie to z tego społeczeństwa katoliki że tylko może rzeczywiście 2% jest katolików a 98% to same katole. Tylko żeby opluć, poniżyć, wyzwać, okraść i spodlić drugiego człowieka. Widać jak to jest tak to mówią że szkoła powinna wychować dzieci, potem narzekają że to nie ich jest przyczyna że w dorosłym życiu dzieci zabijają, kradną, a tym bardziej się nie potrafią zachować w stosunku do własnych rodziców. Ale to Wasza sprawa jak Wasze dzieci będą się z Wami w przyszłości obchodzić na starość.
Nie mam nic do tego, ale z pewnością gdy będzie obowiązkowe rekolekcje w meczecie to nikt nic nie powie tylko podkuli ogon i pójdzie tam gdzie mu każą, a teraz gdy ma możliwość bez przymusu pójść i posłuchać przynajmniej posłuchać i zobaczyć innych ludzi w świątyni to już wielka awantura. Widać że takie to z tego społeczeństwa katoliki że tylko może rzeczywiście 2% jest katolików a 98% to same katole. Tylko żeby opluć, poniżyć, wyzwać, okraść i spodlić drugiego człowieka. Widać jak to jest tak to mówią że szkoła powinna wychować dzieci, pote... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!