Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2011 r.
18:17
Edytuj ten wpis

Po gwałcie na 12-latce dyrektorka szkoły ma kłopoty

0 9 A A
Sprawa trafiła do sądu. Ale oddzielne postępowanie wszczął magistrat i kurator oświaty<br />
 (sxc.hu)
Sprawa trafiła do sądu. Ale oddzielne postępowanie wszczął magistrat i kurator oświaty
(sxc.hu)

7 dni na złożenie wyjaśnień dostała dyrektorka szkoły, w której miała zostać zgwałcona 12-letnia uczennica. Musi się wytłumaczyć nie tylko z tego zajścia. Ale też, dlaczego nie powiadomiła o sprawie ani Urzędu Miasta, ani kuratorium.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa, którą ujawniliśmy jako pierwsi, kilka dni temu zmroziła Lublin, a teraz stała się głośna w całym kraju. 12-letnia uczennica jednej z lubelskich podstawówek powiedziała matce, że została zgwałcona w szkole. Ginekolog z Dziecięcego Szpitala Klinicznego potwierdził, że dziewczynka była gwałcona. I zawiadomił prokuraturę.

Tam 12-latka wskazała na trzech uczniów ze starszej klasy. Powiedziała, że była wciągana przez nich do toalety dla chłopców. Mówiła też o zaroślach w pobliżu szkoły. Biegły psycholog uznał, że nie ma powodów, by dziewczynce nie wierzyć. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Ten przesłucha teraz wskazanych przez 12-latkę chłopców, świadków i sprawdzi nagrania szkolnego monitoringu.

Tu pojawia się problem. Nagrania przeglądała już dyrektorka szkoły, do której przyszła matka zgwałconej dziewczynki. – Dokładnie sprawdziliśmy. Nic takiego, o czym mówi ta uczennica, nie miało w szkole miejsca – mówiła nam w ub. tygodniu dyrektorka szkoły.

Tyle że ta – znając sprawę od kilku tygodni – nie powiadomiła ani Urzędu Miasta, ani Kuratorium Oświaty. – To niedopuszczalne – nie kryje Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. – Kiedy pojawia się podejrzenie, nawet niepotwierdzone, że do takiego zdarzenia mogło dojść na terenie szkoły, dyrekcja ma obowiązek natychmiast powiadomić organ prowadzący i nadzorujący.

Dlaczego to tak ważne? – Nie jesteśmy od tego, żeby od razu po takim zgłoszeniu wyciągać konsekwencje, karać – podkreśla Babisz. – Ale od tego, żeby pomóc szkole rozwiązać taki problem. Możemy zapewnić psychologów, prawników.

Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) sam musiał ustalić, o którą placówkę chodzi. – Zrobiliśmy to. Dzwoniąc do szkół i pytając – mówi Ewa Dumkiewicz- Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim magistracie. Natychmiast po odnalezieniu szkoły, wezwała jej dyrektorkę na dywanik.

Ta pojawiła się w urzędzie we wtorek. Nie mogła jednak szczegółowo opowiedzieć o sprawie, bo... straciła głos. – Była chora. To było widać. Miała kłopot z krtanią – mówi Dumkiewicz-Sprawka.

– Otrzymała pismo z prośbą o złożenie wyjaśnień na piśmie. Ma siedem dni na odpowiedź.
Podobne pismo wczoraj wysłało do dyrektorki kuratorium. – Chcemy wiedzieć, czy takie zdarzenie miało w szkole miejsce, jakie kroki podjęła dyrekcja i dlaczego nie powiadomiła nas o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na terenie szkoły – wylicza kurator Babisz.

Za to ostatnie dyrektorkę może czekać postępowanie dyscyplinarne. Ale dopiero, jeżeli sąd uzna, że do gwałtu na terenie szkoły rzeczywiście doszło. A dyrekcja, wiedząc o sprawie, nikomu o tym nie powiedziała.

Wczoraj dyrektorka była w szkole, ale nie udało nam się z nią porozmawiać. Najpierw była na "obserwacji lekcji”, potem miała interesantów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucypher / 25 listopada 2011 r. o 01:09
sądząc po tytule ma się nieodparte wrażenie że to dyrektorka szkoły gwałciła 12-latkę :-)
Avatar
jola / 3 grudnia 2011 r. o 20:15
nie zgadzam się z tymi oszczerstwami moje dziecko chodziło do tej szkoły i drugie chodzi i szkoła jest napewno ok tak jak i nauczyciele to bzdura pisać takie rzeczy jeśli nie jest sprawa wyjaśniona do końca.pozdrawiam
Avatar
jola / 3 grudnia 2011 r. o 20:12
[quote name='...........' timestamp='1322896662' post='565559']
to 32 podstawówka w lublinie. właśnie dopiero co do niej chodziłam właśnie ja skośczyłam w tym roku:) są takie plotki że ja ojczym ...... tak przynajmiej sa plotki ta szkoła przez ta sprawe sie zmarnuje buuuuuu ale takze dziewczyna moze kłamac ze to starsi zeby nie zdradzic sprawcy [/font]



pozdrawiam
[/quote]
Avatar
........... / 3 grudnia 2011 r. o 08:17
to 32 podstawówka w lublinie. właśnie dopiero co do niej chodziłam właśnie ja skośczyłam w tym roku:) są takie plotki że ja ojczym ...... tak przynajmiej sa plotki ta szkoła przez ta sprawe sie zmarnuje buuuuuu ale takze dziewczyna moze kłamac ze to starsi zeby nie zdradzic sprawcy [/font]



pozdrawiam
Avatar
xyz / 30 listopada 2011 r. o 23:40
[quote name='pamieci majdanka' timestamp='1322216122' post='562930']
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy i organizowała zajecia poza lekcyjne za ktore pobierała pieniadze nie rozliczajac sie z dyrekcja.Wiecej afer w tej szkole moze powiedziec kazdy rocznik,tak wiec p dyrektor ,p Loręc, pIwaszko do dyspozycji prokuratora?.Pozdrowienia do wiezienia rocznik 83,84,85.
[/quote]

Chwalisz się czy żalisz?
Jeżeli sypiesz takimi "faktami" a także wymieniasz konkretne nazwiska, to powineneś mieć przynajmniej odwagę i podpisać się. Za takie "rewelacje" ktoś cię może podać do sądu o zniesławienie.
[quote name='pamieci majdanka' timestamp='1322216122' post='562930']
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy ... rozwiń
Avatar
pamieci majdanka / 25 listopada 2011 r. o 11:15
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy i organizowała zajecia poza lekcyjne za ktore pobierała pieniadze nie rozliczajac sie z dyrekcja.Wiecej afer w tej szkole moze powiedziec kazdy rocznik,tak wiec p dyrektor ,p Loręc, pIwaszko do dyspozycji prokuratora?.Pozdrowienia do wiezienia rocznik 83,84,85.
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy i organizowała zajecia poza lekcyjne za ktore pobierała pieniadze nie rozliczajac sie z dyrekcja.Wi... rozwiń
Avatar
Rodzic / 25 listopada 2011 r. o 08:49
[quote name='drv' timestamp='1322164188' post='562468']
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???
[/quote]

A co mam piernik do wiatraka? Jako rodzic zetknąłęm się z tym, że nauczyciele nie reagują na fakty znęcania się nad dziećmi, okradanie ich przez innych uczniów, potrafią kłamać w żywe oczy, że wszystko jest w porządku! Proszę podajcie która to szkoła!
[quote name='drv' timestamp='1322164188' post='562468']
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???
[/quote]

A co mam piernik do wiatraka? Jako rodzic zetknąłęm się z tym, że nauczyciele nie reagują na fakty znęcani... rozwiń
Avatar
drv / 24 listopada 2011 r. o 20:49
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???
Avatar
drv / 24 listopada 2011 r. o 20:46
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???
Avatar
jola / 3 grudnia 2011 r. o 20:15
nie zgadzam się z tymi oszczerstwami moje dziecko chodziło do tej szkoły i drugie chodzi i szkoła jest napewno ok tak jak i nauczyciele to bzdura pisać takie rzeczy jeśli nie jest sprawa wyjaśniona do końca.pozdrawiam
Avatar
jola / 3 grudnia 2011 r. o 20:12
[quote name='...........' timestamp='1322896662' post='565559']
to 32 podstawówka w lublinie. właśnie dopiero co do niej chodziłam właśnie ja skośczyłam w tym roku:) są takie plotki że ja ojczym ...... tak przynajmiej sa plotki ta szkoła przez ta sprawe sie zmarnuje buuuuuu ale takze dziewczyna moze kłamac ze to starsi zeby nie zdradzic sprawcy [/font]



pozdrawiam
[/quote]
Avatar
........... / 3 grudnia 2011 r. o 08:17
to 32 podstawówka w lublinie. właśnie dopiero co do niej chodziłam właśnie ja skośczyłam w tym roku:) są takie plotki że ja ojczym ...... tak przynajmiej sa plotki ta szkoła przez ta sprawe sie zmarnuje buuuuuu ale takze dziewczyna moze kłamac ze to starsi zeby nie zdradzic sprawcy [/font]



pozdrawiam
Avatar
xyz / 30 listopada 2011 r. o 23:40
[quote name='pamieci majdanka' timestamp='1322216122' post='562930']
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy i organizowała zajecia poza lekcyjne za ktore pobierała pieniadze nie rozliczajac sie z dyrekcja.Wiecej afer w tej szkole moze powiedziec kazdy rocznik,tak wiec p dyrektor ,p Loręc, pIwaszko do dyspozycji prokuratora?.Pozdrowienia do wiezienia rocznik 83,84,85.
[/quote]

Chwalisz się czy żalisz?
Jeżeli sypiesz takimi "faktami" a także wymieniasz konkretne nazwiska, to powineneś mieć przynajmniej odwagę i podpisać się. Za takie "rewelacje" ktoś cię może podać do sądu o zniesławienie.
[quote name='pamieci majdanka' timestamp='1322216122' post='562930']
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy ... rozwiń
Avatar
pamieci majdanka / 25 listopada 2011 r. o 11:15
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy i organizowała zajecia poza lekcyjne za ktore pobierała pieniadze nie rozliczajac sie z dyrekcja.Wiecej afer w tej szkole moze powiedziec kazdy rocznik,tak wiec p dyrektor ,p Loręc, pIwaszko do dyspozycji prokuratora?.Pozdrowienia do wiezienia rocznik 83,84,85.
SZkoła Podstawowa nr 32 na tetmajera,jako absolwent tej szkoły niech kurator zapyta panią dyrektor czy ma problemy z alkoholem,dlaczego i na jakiej podstawie zatrudniła swojego brata na etacie ktory swego czasu przychodził do pracy pod wpływem alkocholu,dlaczego córka pani dyrektor przeniosła sie z pobliskiej 15stki do szkoły pani dyrektor i dostawała oceny b dobre za nic,ponadto pani wice dyrektor brała łapowki za promocje do nastepnej klasy i organizowała zajecia poza lekcyjne za ktore pobierała pieniadze nie rozliczajac sie z dyrekcja.Wi... rozwiń
Avatar
Rodzic / 25 listopada 2011 r. o 08:49
[quote name='drv' timestamp='1322164188' post='562468']
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???
[/quote]

A co mam piernik do wiatraka? Jako rodzic zetknąłęm się z tym, że nauczyciele nie reagują na fakty znęcania się nad dziećmi, okradanie ich przez innych uczniów, potrafią kłamać w żywe oczy, że wszystko jest w porządku! Proszę podajcie która to szkoła!
[quote name='drv' timestamp='1322164188' post='562468']
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???
[/quote]

A co mam piernik do wiatraka? Jako rodzic zetknąłęm się z tym, że nauczyciele nie reagują na fakty znęcani... rozwiń
Avatar
lucypher / 25 listopada 2011 r. o 01:09
sądząc po tytule ma się nieodparte wrażenie że to dyrektorka szkoły gwałciła 12-latkę :-)
Avatar
drv / 24 listopada 2011 r. o 20:49
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???
Avatar
drv / 24 listopada 2011 r. o 20:46
Sprawa jest na tyle kuriozalna, że Urząd Miasta (organ prowadzący szkołę) że musi ciągle zatrudniać –w wydziałach "nauczycieli z powołania" które wiszą wiecznie na garnuszku podatnika jak Ewa Dumkiewicz- Sprawka i jej małżonek niedoszły poseł PiS.Czy nie czas znaleźć sobie jakieś uczciwe zajęcie???