Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2010 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Po kontroli firm odśnieżających Lublin: Część sprzętu jest wątpliwej jakości

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A

Część sprzętu jest wątpliwej jakości, niektóre pojazdy też nie są idealne – stwierdza Tomasz Radzikowski z Urzędu Miasta po kontroli firm, które na zlecenie magistratu odśnieżają lubelskie ulice.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę mają się odbyć pierwsze dyscyplinujące rozmowy z szefami firm. Rozmowy, bo w tym przypadku na nic więcej magistrat sobie pozwolić nie może.

- Kiedy organizowaliśmy przetarg na odśnieżanie, chciałem wpisać do wymogów, że sprzęt nie może mieć więcej niż osiem lat, ale prawnicy uznali, że byłoby to niezgodne z prawem.

Ratusz zamierza zmienić sposób koordynacji i kontroli odśnieżania ulic. To jeden z podstawowych wniosków po niepowodzeniach z przełomu listopada i grudnia.

W magistracie ma zostać powołany specjalny zespół zadaniowy, w którego skład wejdą również przedstawiciele służb kryzysowych i strażnicy miejscy, do nadzoru oddelegowani zostaną też dodatkowi pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 16 grudnia 2010 r. o 10:10
0
Czyżby w trakcie przetargów nie sprawdzano kondycjii "fizycznej" i sprzętu firm, które wygrały na pewno proponując najniższą cenę?
Avatar
sceptyk / 16 grudnia 2010 r. o 09:51
0
[quote name='Gość' timestamp='1292369125' post='405879']
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
[/quote]
Pan Radzikowski jest geografem z wykształcenia i wiele lat ponad 20 spędził w ochronie środwiska u dyr Staniego więc czego od niego wymagać, aby znał się na gospodarce komunalnej, chyba kpina . Prezydent Żuk powinien podejmować decyzje aby na stanowiskach były osoby kompetentne a nie z klucza jak to wynika że rodzinne ukłądy i koleżeńskie w UM Lublina powinny być zlikwidowane aby Lublin się rozwijał. Zasada jest prosta jak sa przeciweństwa jest rozwój jeśli ich nie ma rozwoju też nie ma .
[quote name='Gość' timestamp='1292369125' post='405879']
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
[/quote]
Pan Radzikowski jest geografem z wykształcenia i wiele lat ponad 20 spędził w ochronie środwis... rozwiń
Avatar
Ania / 15 grudnia 2010 r. o 08:30
0
Czas na zmiany w ratuszu. Skoro pan Radzikowski kolejny rok nie radzi sobie z firmami odśnieżającymi, nie łudźmy się, że poradzi sobie teraz. Gdzie był i dlaczego nie myślał, gdy organizował przetargi? Dlaczego nie wyciągał wniosków z poprzednich lat?
Avatar
jon / 15 grudnia 2010 r. o 08:23
0
sprzęt jest najnowszej generacji bo ma GPS-y.
a tak na poważnie , to przesada , że 8 letni pług jest nieodpowiednim sprzętem do dowalania sniegu
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 r. o 08:14
0
ulica Zana od ronda przy zusie do skrzyzowania z ul. Nadbystrzycką to jeden wielki parking pomiędzy pryzmami śniegu. Ulica zwężyła się z 4 do 2 pasów ruch i przez cały ten czas od ostatnich opadów śniegu nikt nic nie robi.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 r. o 08:10
0
[quote name='Rafał' timestamp='1292375734' post='405886']
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
[/quote]
Też właśnie chciałem wspomnieć o tym miejscu lecz z punktu widzenia pieszego. Wczoraj tj 14-12 część śniegu bała usunięta z chodnika ale ciągle prz krawążniku na ulicy pomiędży pryzmami śniegu stoi woda, która nie może spłynąć bo firma odśnieżająca ma "zastary " sprzęt aby udrożnić(tj;odkopać kratkę studzienki ściekowej) odpływ, sytuacja dotyczy całego tego skrzyżowania.
[quote name='Rafał' timestamp='1292375734' post='405886']
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
[/quote]
Też właśnie chciałem wspomnieć o tym miejscu lecz z punktu widzenia pieszego. Wc... rozwiń
Avatar
dymin / 15 grudnia 2010 r. o 06:11
0
Ten temat zimy staje się nudny. Każdy jest teraz specjalistą od odśnieżania. Ludzie jest zima, padają duże ilości śniegu, jest potworny ruch w trakcie lata to co się dziwić, że w zimie tworzą się korki. Urząd Miasta się wybiela kontrolami, ale to oni ustalali warunki w specyfikacji do przetargu i wymagali od każdej firmy 5 pługo-piaskarek. Firm jest też chyba 5, daje nam to 25 pługo-piaskarek na cały Lublin w sytuacji awaryjnej i momencie największych opadów oraz tuż po nich. Na codzień Urząd Miasta nie życzy sobie wysyłania większej ilości sprzetu niż słownie sztuk 2, na każdy rejon. To akurat wiem. No to zastanówcie się jakie są szanse na odśnieżony Lublin.
Ten temat zimy staje się nudny. Każdy jest teraz specjalistą od odśnieżania. Ludzie jest zima, padają duże ilości śniegu, jest potworny ruch w trakcie lata to co się dziwić, że w zimie tworzą się korki. Urząd Miasta się wybiela kontrolami, ale to oni ustalali warunki w specyfikacji do przetargu i wymagali od każdej firmy 5 pługo-piaskarek. Firm jest też chyba 5, daje nam to 25 pługo-piaskarek na cały Lublin w sytuacji awaryjnej i momencie największych opadów oraz tuż po nich. Na codzień Urząd Miasta nie życzy sobie wysyłania większej ilości ... rozwiń
Avatar
Rafał / 15 grudnia 2010 r. o 02:15
0
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 r. o 00:25
0
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
Avatar
sernik / 14 grudnia 2010 r. o 22:56
0
zapraszam na ul. Armii Krajowej nawet dwa dni po opadach, nie wiem kto to odśnieża, a raczej nie odśnieża, bo tyle co rozjeżdżą autobusy, tyle jest przetarte... Bardzo Ciekawe że na Czechowie, LSM, w Centrum drogi są czarne a na Czubach, od Braci Wieniawskich (od Leclerka) poprzez całą Armii krajowej leżą pryzmy przez całą szerokość drogi... i to nie pierwszy rok, w tamtym było to samo, nie wspominając już o osiedlowych-przelotowych ulicach... bardzo ciekawe że nikt nie ruszy palcem. Możecie się na mnie powołać, byłem świadkiem jak po ul. Armii Krajowej po 15-20cm śniegu jechały dwa pługi podniesione... na czym oni oszczędzają??? Na to pan Radzikowski powinien zareagować !!!
zapraszam na ul. Armii Krajowej nawet dwa dni po opadach, nie wiem kto to odśnieża, a raczej nie odśnieża, bo tyle co rozjeżdżą autobusy, tyle jest przetarte... Bardzo Ciekawe że na Czechowie, LSM, w Centrum drogi są czarne a na Czubach, od Braci Wieniawskich (od Leclerka) poprzez całą Armii krajowej leżą pryzmy przez całą szerokość drogi... i to nie pierwszy rok, w tamtym było to samo, nie wspominając już o osiedlowych-przelotowych ulicach... bardzo ciekawe że nikt nie ruszy palcem. Możecie się na mnie powołać, byłem świadkiem jak po ul. Ar... rozwiń
Avatar
obserwator / 16 grudnia 2010 r. o 10:10
0
Czyżby w trakcie przetargów nie sprawdzano kondycjii "fizycznej" i sprzętu firm, które wygrały na pewno proponując najniższą cenę?
Avatar
sceptyk / 16 grudnia 2010 r. o 09:51
0
[quote name='Gość' timestamp='1292369125' post='405879']
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
[/quote]
Pan Radzikowski jest geografem z wykształcenia i wiele lat ponad 20 spędził w ochronie środwiska u dyr Staniego więc czego od niego wymagać, aby znał się na gospodarce komunalnej, chyba kpina . Prezydent Żuk powinien podejmować decyzje aby na stanowiskach były osoby kompetentne a nie z klucza jak to wynika że rodzinne ukłądy i koleżeńskie w UM Lublina powinny być zlikwidowane aby Lublin się rozwijał. Zasada jest prosta jak sa przeciweństwa jest rozwój jeśli ich nie ma rozwoju też nie ma .
[quote name='Gość' timestamp='1292369125' post='405879']
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
[/quote]
Pan Radzikowski jest geografem z wykształcenia i wiele lat ponad 20 spędził w ochronie środwis... rozwiń
Avatar
Ania / 15 grudnia 2010 r. o 08:30
0
Czas na zmiany w ratuszu. Skoro pan Radzikowski kolejny rok nie radzi sobie z firmami odśnieżającymi, nie łudźmy się, że poradzi sobie teraz. Gdzie był i dlaczego nie myślał, gdy organizował przetargi? Dlaczego nie wyciągał wniosków z poprzednich lat?
Avatar
jon / 15 grudnia 2010 r. o 08:23
0
sprzęt jest najnowszej generacji bo ma GPS-y.
a tak na poważnie , to przesada , że 8 letni pług jest nieodpowiednim sprzętem do dowalania sniegu
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 r. o 08:14
0
ulica Zana od ronda przy zusie do skrzyzowania z ul. Nadbystrzycką to jeden wielki parking pomiędzy pryzmami śniegu. Ulica zwężyła się z 4 do 2 pasów ruch i przez cały ten czas od ostatnich opadów śniegu nikt nic nie robi.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 r. o 08:10
0
[quote name='Rafał' timestamp='1292375734' post='405886']
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
[/quote]
Też właśnie chciałem wspomnieć o tym miejscu lecz z punktu widzenia pieszego. Wczoraj tj 14-12 część śniegu bała usunięta z chodnika ale ciągle prz krawążniku na ulicy pomiędży pryzmami śniegu stoi woda, która nie może spłynąć bo firma odśnieżająca ma "zastary " sprzęt aby udrożnić(tj;odkopać kratkę studzienki ściekowej) odpływ, sytuacja dotyczy całego tego skrzyżowania.
[quote name='Rafał' timestamp='1292375734' post='405886']
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
[/quote]
Też właśnie chciałem wspomnieć o tym miejscu lecz z punktu widzenia pieszego. Wc... rozwiń
Avatar
dymin / 15 grudnia 2010 r. o 06:11
0
Ten temat zimy staje się nudny. Każdy jest teraz specjalistą od odśnieżania. Ludzie jest zima, padają duże ilości śniegu, jest potworny ruch w trakcie lata to co się dziwić, że w zimie tworzą się korki. Urząd Miasta się wybiela kontrolami, ale to oni ustalali warunki w specyfikacji do przetargu i wymagali od każdej firmy 5 pługo-piaskarek. Firm jest też chyba 5, daje nam to 25 pługo-piaskarek na cały Lublin w sytuacji awaryjnej i momencie największych opadów oraz tuż po nich. Na codzień Urząd Miasta nie życzy sobie wysyłania większej ilości sprzetu niż słownie sztuk 2, na każdy rejon. To akurat wiem. No to zastanówcie się jakie są szanse na odśnieżony Lublin.
Ten temat zimy staje się nudny. Każdy jest teraz specjalistą od odśnieżania. Ludzie jest zima, padają duże ilości śniegu, jest potworny ruch w trakcie lata to co się dziwić, że w zimie tworzą się korki. Urząd Miasta się wybiela kontrolami, ale to oni ustalali warunki w specyfikacji do przetargu i wymagali od każdej firmy 5 pługo-piaskarek. Firm jest też chyba 5, daje nam to 25 pługo-piaskarek na cały Lublin w sytuacji awaryjnej i momencie największych opadów oraz tuż po nich. Na codzień Urząd Miasta nie życzy sobie wysyłania większej ilości ... rozwiń
Avatar
Rafał / 15 grudnia 2010 r. o 02:15
0
Jadąc ulicą Lipową od strony narutowicza po minięciu plazy mamy skrzyżowanie z okopową i skłodowską.Na tym skrzyzowani 2 tygodnie po opadach pas do skrętu w prawo w ulicę okopową był nie możliwy bo hałdy śniegu zalegały właśnie na tym pasie.Aby skręcić w prawo w okopową trzeba stać w korku do jazdy na wprost.I za moje pieniądze jakaś firma ma to w duupie.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2010 r. o 00:25
0
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
Avatar
sernik / 14 grudnia 2010 r. o 22:56
0
zapraszam na ul. Armii Krajowej nawet dwa dni po opadach, nie wiem kto to odśnieża, a raczej nie odśnieża, bo tyle co rozjeżdżą autobusy, tyle jest przetarte... Bardzo Ciekawe że na Czechowie, LSM, w Centrum drogi są czarne a na Czubach, od Braci Wieniawskich (od Leclerka) poprzez całą Armii krajowej leżą pryzmy przez całą szerokość drogi... i to nie pierwszy rok, w tamtym było to samo, nie wspominając już o osiedlowych-przelotowych ulicach... bardzo ciekawe że nikt nie ruszy palcem. Możecie się na mnie powołać, byłem świadkiem jak po ul. Armii Krajowej po 15-20cm śniegu jechały dwa pługi podniesione... na czym oni oszczędzają??? Na to pan Radzikowski powinien zareagować !!!
zapraszam na ul. Armii Krajowej nawet dwa dni po opadach, nie wiem kto to odśnieża, a raczej nie odśnieża, bo tyle co rozjeżdżą autobusy, tyle jest przetarte... Bardzo Ciekawe że na Czechowie, LSM, w Centrum drogi są czarne a na Czubach, od Braci Wieniawskich (od Leclerka) poprzez całą Armii krajowej leżą pryzmy przez całą szerokość drogi... i to nie pierwszy rok, w tamtym było to samo, nie wspominając już o osiedlowych-przelotowych ulicach... bardzo ciekawe że nikt nie ruszy palcem. Możecie się na mnie powołać, byłem świadkiem jak po ul. Ar... rozwiń