Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2012 r.
17:22
Edytuj ten wpis

PO krytykuje wojewodę. "Ukryła się w urzędzie"

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 18 A A
Jolanta Szołno-Koguc. 12 grudnia 2011 premier Donald Tusk powierzył jej stanowisko wojewody lubelski
Jolanta Szołno-Koguc. 12 grudnia 2011 premier Donald Tusk powierzył jej stanowisko wojewody lubelski

Platforma bierze na celownik wojewodę Jolantę Szołno-Koguc. Pretensje do niej mają też związkowcy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szołno-Koguc od początku nie ma łatwo z częścią lokalnych działaczy PO. Kiedy w grudniu ub. roku premier Tusk wskazał na szerzej nieznaną profesor z UMCS, nie byli zachwyceni. Tym bardziej, że kandydatka na wojewodę nie miała partyjnej legitymacji. Doradzała za to Zycie Gilowskiej w czasach jej udziału w rządzie PiS. Minęło ponad pół roku urzędowania i emocje wracają.

– Wojewoda jest skutecznie ukryta w urzędzie. A powinna reprezentować rząd w terenie. Spotykać się z samorządowcami, uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym – mówi nam jeden z ważnych działaczy PO z Lublina.

I podaje przykład: Posłanka Magdalena Gąsior-Marek zorganizowała w Lublinie pod koniec maja spotkanie informacyjne o reformie emerytalnej. Rząd chciał ugasić pożar wywołany pomysłem podwyższenia wieku emerytalnego kobiet. – Przyszedł marszałek województwa, był minister pracy. A wojewody nie było. To jak ona reprezentuje rząd w terenie, skoro nie przyszła na spotkanie o najważniejszej i najtrudniejszej reformie Tuska? – dziwi się nasz informator.

Szołno-Koguc nie chciała komentować zarzutów, rozmawialiśmy z jej rzecznikiem. – Wojewoda bardzo chciała wziąć udział w konferencji. Niestety, nie było to możliwe z powodu wcześniej zaplanowanego spotkania – tłumaczy Kamil Smerdel. Dodaje, że wojewoda bardzo się zaangażowała we współpracę z samorządami, spotyka się z ich przedstawicielami w biurze lub terenie. Jako okazję do współpracy podaje wojewódzką komisję dialogu społecznego, której przewodniczy.

– Nie mam kontaktu z panią wojewodą, więc trudno mi ją oceniać. A sygnały docierają różne. Proszę pytać przedsiębiorców i związkowców z wojewódzkiej komisji dialogu społecznego – stwierdza poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie.

– Pani wojewoda traktuje nas jak uczniów w szkole. Mamy prowadzić dialog, a żadnego dialogu nie ma – mówi Wiesława Janczak, przewodnicząca OPZZ. Kolejny głos: – Konflikt między wojewodą i związkowcami jest niepokojący. Pani wojewoda nie ma wyczucia potrzebnego do zajmowania się sprawami społecznymi – uważa Dariusz Jodłowski, który zasiada w komisji w ramach Związku Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny "Lewiatan”.

– Pani wojewoda jest otwarta na kontakty zarówno z przedstawicielami związków zawodowych, jak i przedsiębiorców. Sygnały, które do Pana dotarły są subiektywnymi odczuciami, które nie mają żadnego związku ani z rzeczywistością, ani z definicją dialogu – stwierdza Smerdel i zapewnia o otwartości wojewody na wszelkie środowiska, którym leży na sercu dialog.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 o 09:25
0
[quote name='gosc' timestamp='1352234443' post='690447']
najlepiej wychodzi od roku obsadzanie swoimi stanowisk, bo dla Lublina nie zrobila nic !!!
[/quote]ŚITWA,ŚITWA,ŚITWA........
Avatar
tez ciekawy / 7 listopada 2012 o 21:26
0
WOW !!! naprawde ? a co zrobila wojewoda w zakrese bezpieczenstwa ???
Avatar
Re-gość / 7 listopada 2012 o 20:19
0
Znalazł się świetnie poinformowany. A podstawowej wiedzy o społeczeństwie nie ma.
Do kompetencji wojewody nie należy robienie czegoś dla Lublina. Od tego jest prezydent oraz Rada Miasta. Wojewoda jest reprezentantem rządu w województwie i przede wszystkim realizuje zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego.
Avatar
gosc / 6 listopada 2012 o 21:40
0
najlepiej wychodzi od roku obsadzanie swoimi stanowisk, bo dla Lublina nie zrobila nic !!!
Avatar
Femina / 20 września 2012 o 16:22
0
Pani prof. dr hab. Jolanta Szołno-Koguc jest tam gdzie powinna i robi to co powinna, a PO się to nie podoba i tyle. Dzień jak codzień. Charakterek może ma ale jest kulturalna i to przekazuje dalej nie tylko swoim studentom ale i kolejnym pokoleniom.
Avatar
bezrobotny / 2 lipca 2012 o 15:28
0
[color=#222222][font=Arial][size=2]Kamil Smedel (synalek burmistrza Ostrowa Lubelskiego Ryszarda Smerdela, który jak jeden z jedynych, wybrany z wybranych nadawał się na rzecznika prasowego wojewody, za marne ok. 6000 zł. miesięcznie) powiedział, że Pani Wojwodówna "...bardzo się zaangażowała we współpracę z samorządami, spotyka się z ich przedstawicielami w biurze lub terenie. Jako okazję do współpracy podaje wojewódzką komisję dialogu społecznego, której przewodniczy... ".I na "przewodnictwie" koniec. Z kim tu rozmawiać, z pospólstwem, z biedotą, z ludzmi z nizin społecznych - Ja Wojewoda, a WY?(poczytaj ośwadczenie majątkowe wojewody).

[/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=2]Kamil Smedel (synalek burmistrza Ostrowa Lubelskiego Ryszarda Smerdela, który jak jeden z jedynych, wybrany z wybranych nadawał się na rzecznika prasowego wojewody, za marne ok. 6000 zł. miesięcznie) powiedział, że Pani Wojwodówna "...bardzo się zaangażowała we współpracę z samorządami, spotyka się z ich przedstawicielami w biurze lub terenie. Jako okazję do współpracy podaje wojewódzką komisję dialogu społecznego, której przewodniczy... ".I na "przewodnictwie" koniec. Z kim tu rozmawiać... rozwiń
Avatar
Quest / 2 lipca 2012 o 14:56
0
[quote name='obserwer' timestamp='1341231368' post='644928']
Ta Pani to mały "szkodnik", szkodzi tylko naszemu miastu i regionowi. Bez kompetencji i przygotowania do pełnienia takiej funkcji, pracowników i petentów traktuje jak uczniaków, niedługo zacznie pouczać Donka.... Nicnie zrobiła dla naszego regionu przez ten rok, a wieści o pomiataniu pracownikami urzędu jej podległego są już wręcz legendarne...
[/quote]
Wieść niesie, że Pani Strojno.... też siała postrach w urzędzie. Teraz jednak chodzi o niekompetentnych urzędnikow i tych wsadzonych na stołki partyjniaków ....... co siedzą tylko i pier..... !!!. Dużo gorzej byłoby dla Urzędu gdyby to urzędnicy pomiatali Wojewodą.....?!
[quote name='obserwer' timestamp='1341231368' post='644928']
Ta Pani to mały "szkodnik", szkodzi tylko naszemu miastu i regionowi. Bez kompetencji i przygotowania do pełnienia takiej funkcji, pracowników i petentów traktuje jak uczniaków, niedługo zacznie pouczać Donka.... Nicnie zrobiła dla naszego regionu przez ten rok, a wieści o pomiataniu pracownikami urzędu jej podległego są już wręcz legendarne...
[/quote]
Wieść niesie, że Pani Strojno.... też siała postrach w urzędzie. Teraz jednak ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2012 o 14:55
0
[quote name='woźny' timestamp='1341223588' post='644892']
Szczaera prawda - ja też się nie mogę z Panią Wojedową dogadać
[/quote]
Wożny - to masz problem. Ja widziałem jak kiedyś odopwiedziała "dzień dobry" sprzątaczce.
A mówią, że nie prowadzi dialogu społecznego.
Avatar
obserwer / 2 lipca 2012 o 14:16
0
Ta Pani to mały "szkodnik", szkodzi tylko naszemu miastu i regionowi. Bez kompetencji i przygotowania do pełnienia takiej funkcji, pracowników i petentów traktuje jak uczniaków, niedługo zacznie pouczać Donka.... Nicnie zrobiła dla naszego regionu przez ten rok, a wieści o pomiataniu pracownikami urzędu jej podległego są już wręcz legendarne...
Avatar
buhahaha / 2 lipca 2012 o 14:11
0
"– Pani wojewoda jest otwarta na kontakty"
Niestety ma wtedy ma "drugie spotkanie".
Buhahahaha
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 o 09:25
0
[quote name='gosc' timestamp='1352234443' post='690447']
najlepiej wychodzi od roku obsadzanie swoimi stanowisk, bo dla Lublina nie zrobila nic !!!
[/quote]ŚITWA,ŚITWA,ŚITWA........
Avatar
tez ciekawy / 7 listopada 2012 o 21:26
0
WOW !!! naprawde ? a co zrobila wojewoda w zakrese bezpieczenstwa ???
Avatar
Re-gość / 7 listopada 2012 o 20:19
0
Znalazł się świetnie poinformowany. A podstawowej wiedzy o społeczeństwie nie ma.
Do kompetencji wojewody nie należy robienie czegoś dla Lublina. Od tego jest prezydent oraz Rada Miasta. Wojewoda jest reprezentantem rządu w województwie i przede wszystkim realizuje zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego.
Avatar
gosc / 6 listopada 2012 o 21:40
0
najlepiej wychodzi od roku obsadzanie swoimi stanowisk, bo dla Lublina nie zrobila nic !!!
Avatar
Femina / 20 września 2012 o 16:22
0
Pani prof. dr hab. Jolanta Szołno-Koguc jest tam gdzie powinna i robi to co powinna, a PO się to nie podoba i tyle. Dzień jak codzień. Charakterek może ma ale jest kulturalna i to przekazuje dalej nie tylko swoim studentom ale i kolejnym pokoleniom.
Avatar
bezrobotny / 2 lipca 2012 o 15:28
0
[color=#222222][font=Arial][size=2]Kamil Smedel (synalek burmistrza Ostrowa Lubelskiego Ryszarda Smerdela, który jak jeden z jedynych, wybrany z wybranych nadawał się na rzecznika prasowego wojewody, za marne ok. 6000 zł. miesięcznie) powiedział, że Pani Wojwodówna "...bardzo się zaangażowała we współpracę z samorządami, spotyka się z ich przedstawicielami w biurze lub terenie. Jako okazję do współpracy podaje wojewódzką komisję dialogu społecznego, której przewodniczy... ".I na "przewodnictwie" koniec. Z kim tu rozmawiać, z pospólstwem, z biedotą, z ludzmi z nizin społecznych - Ja Wojewoda, a WY?(poczytaj ośwadczenie majątkowe wojewody).

[/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=2]Kamil Smedel (synalek burmistrza Ostrowa Lubelskiego Ryszarda Smerdela, który jak jeden z jedynych, wybrany z wybranych nadawał się na rzecznika prasowego wojewody, za marne ok. 6000 zł. miesięcznie) powiedział, że Pani Wojwodówna "...bardzo się zaangażowała we współpracę z samorządami, spotyka się z ich przedstawicielami w biurze lub terenie. Jako okazję do współpracy podaje wojewódzką komisję dialogu społecznego, której przewodniczy... ".I na "przewodnictwie" koniec. Z kim tu rozmawiać... rozwiń
Avatar
Quest / 2 lipca 2012 o 14:56
0
[quote name='obserwer' timestamp='1341231368' post='644928']
Ta Pani to mały "szkodnik", szkodzi tylko naszemu miastu i regionowi. Bez kompetencji i przygotowania do pełnienia takiej funkcji, pracowników i petentów traktuje jak uczniaków, niedługo zacznie pouczać Donka.... Nicnie zrobiła dla naszego regionu przez ten rok, a wieści o pomiataniu pracownikami urzędu jej podległego są już wręcz legendarne...
[/quote]
Wieść niesie, że Pani Strojno.... też siała postrach w urzędzie. Teraz jednak chodzi o niekompetentnych urzędnikow i tych wsadzonych na stołki partyjniaków ....... co siedzą tylko i pier..... !!!. Dużo gorzej byłoby dla Urzędu gdyby to urzędnicy pomiatali Wojewodą.....?!
[quote name='obserwer' timestamp='1341231368' post='644928']
Ta Pani to mały "szkodnik", szkodzi tylko naszemu miastu i regionowi. Bez kompetencji i przygotowania do pełnienia takiej funkcji, pracowników i petentów traktuje jak uczniaków, niedługo zacznie pouczać Donka.... Nicnie zrobiła dla naszego regionu przez ten rok, a wieści o pomiataniu pracownikami urzędu jej podległego są już wręcz legendarne...
[/quote]
Wieść niesie, że Pani Strojno.... też siała postrach w urzędzie. Teraz jednak ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2012 o 14:55
0
[quote name='woźny' timestamp='1341223588' post='644892']
Szczaera prawda - ja też się nie mogę z Panią Wojedową dogadać
[/quote]
Wożny - to masz problem. Ja widziałem jak kiedyś odopwiedziała "dzień dobry" sprzątaczce.
A mówią, że nie prowadzi dialogu społecznego.
Avatar
obserwer / 2 lipca 2012 o 14:16
0
Ta Pani to mały "szkodnik", szkodzi tylko naszemu miastu i regionowi. Bez kompetencji i przygotowania do pełnienia takiej funkcji, pracowników i petentów traktuje jak uczniaków, niedługo zacznie pouczać Donka.... Nicnie zrobiła dla naszego regionu przez ten rok, a wieści o pomiataniu pracownikami urzędu jej podległego są już wręcz legendarne...
Avatar
buhahaha / 2 lipca 2012 o 14:11
0
"– Pani wojewoda jest otwarta na kontakty"
Niestety ma wtedy ma "drugie spotkanie".
Buhahahaha
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 95 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!