Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2017 r.
14:47

Pijany wjechał w pieszych na al. Tysiąclecia. "Weszłam na przejście, potem obudziłam się w szpitalu"

0 16 A A

Rozpoczął się ponowny proces kierowcy, który wjechał w przechodniów na przejściu dla pieszych. Rafał W. miał wtedy prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W wypadku poważnie ucierpiały dwie starsze kobiety

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pamiętam, że weszłam na przejście od strony hali Nova. Później obudziłam się w szpitalu – tak zdarzenie z listopada 2015 r. wspominała przed sądem 77-letnia Lucyna Ch. Kobieta miała liczne złamania i krwiaka mózgu. Po wypadku cierpi na zakrzepicę. Do tej pory nie odzyskała pełnej sprawności. Druga z kobiet poszkodowanych w wypadku jest w jeszcze gorszej kondycji. Nie może stawić się w sądzie, więc będzie przesłuchana w swoim domu.

Obie kobiety kolejny rok czekają na zakończenie procesu Rafała W. Sprawą 33-latka z Łukowa zajmuje się Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. W grudniu postępowanie było bliskie zakończenia. Prowadząca je sędzia przeszła jednak w stan spoczynku. To oznacza, że trzeba powtórzyć cały proces.

Rafał W. odpowiada za prowadzenie auta po pijanemu i sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Śledczy postawili mu ten zarzut po tym, jak wjechał w tłum pieszych, przechodzących przez przejście przy hali Nova w Lublinie. Podczas wczorajszej rozprawy Rafał W. przyznał się tylko do jazdy „na podwójnym gazie”. Przeprosił pokrzywdzonych i odmówił składania wyjaśnień.

Podczas śledztwa 33-latek nie zaprzeczał, że to on doprowadził do wypadku. – Przyznaję się. Wiem, co zrobiłem. Gdybym był sądem, to sam bym się zamknął w więzieniu – przyznał śledczym Rafał W.

Kilka dni przed wypadkiem mężczyzna wyszedł ze szpitala. Trafił tam po ciężkim zatruciu alkoholowym. Natychmiast wrócił do picia. Po paru dniach libacji postanowił, że zawiezie kolegę na jego rozprawę rozwodową. Razem z Kamilem W. wsiadł do swojego audi i ruszył w trasę z Łukowa do sądu w Lublinie.

– Nie wiem, dlaczego zdecydowałem się prowadzić. Wiedziałem, że jestem pijany – wyznał śledczym. – Myślałem, że może się uda i w nikogo nie wjadę. Po drodze do Lublina panowie zatrzymali się w okolicach Lubartowa, żeby kupić wódkę.

– Pił tylko Kamil, bo ja czułem, że już ledwo jadę – wspominał śledczym Rafał W. – Potem wjechałem w grupę pieszych. Kamil mnie nie ostrzegał, bo ledwo na oczy widział. Nie pamiętam uderzenia. Zorientowałem się dopiero, jak miałem kogoś na masce. Piłem, piłem i tak wyszło – podsumował Rafał W.

Wypadek zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. 33-latek zatrzymał swoje audi za przejściem. Trafił do celi. Do tej pory siedzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 08:49
0
cała kasta sędziowska od Prezesa Sądu po szeregowego sędziego słusznie nie zasługuje na społeczny szacunek. Jak można pozwolić sędziemu na odejście gdy ma na biegu sprawy nie zakończone? Kto za to płaci? Wiadomo.
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 20:34
0
Sk n powinien pójść do pierdla po pierwszej sprawie
Avatar
jOOj / 20 marca 2017 o 18:50
0
'Prowadząca je sędzia przeszła jednak w stan spoczynku. To oznacza, że trzeba powtórzyć cały proces"... szczyt kpiny z polskiego podatnika!!! Czy pani sędzia już nie będzie pobierac uposażenia sedziowskiego w tym stanie spoczynku..? otóż będzie więc odrobina nawet przyzwoitości kazała by dokończyć proces... ale "klasa" sędziowska ma to w d...
Avatar
klawisz / 20 marca 2017 o 18:46
0
mistrz siedzi w  mamrze,  codziennie łyka "kremówki", już nikogo nie rozjedzie.Gity sondują mu gardło, wybijają mu motoryzację ze łba.Cera mu się poprawiła i to jest świetna wiadomość !!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 18:40
0
12 lat to kpiny jakieś gnoja posadzić się powinno na 20 lat .
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 18:20
0
chodzi pieszo teraz ? tak tylko pytam...
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 17:59
0
knura z łukowa w celi podjadą w jelito
Avatar
inez / 20 marca 2017 o 16:58
0
No właśnie ,jak to jest możlwe?.. ,ze sędz ia wiedząc ,że np.za rok odchodzi na emeryturę "dostaje"sprawe,gdzie z góry wiadomo ,ze w rok "zdarzenia...." nie zakończy się ....!!!!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 16:37
0
Do pierdla na 12 lat i dożywotni zakaz jazy, + odszkodowanie dla ofiar. Taki z niego cwaniak, niech teraz odsiedzi karę z górnej półki. Żadnego uważania. Kolega też nie lepszy. Też na miejscu sądu, bym go ukarał. Ile jeszcze niewinnych ludzi ma zginąć lub zostać kalekami, żeby takim debilom nie dawać pozwolenia na siadanie za kółkiem. Ile jeszcze. Stop pijanym bandytom drogowym.
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 16:16
0
Sprawa będzie trwała,aż ulegnie przedawnieniu,bo następny odejdzie przed wyrokiem w stan spoczynku wiecznego i od nowa to samo.
Avatar
Gość / 21 marca 2017 o 08:49
0
cała kasta sędziowska od Prezesa Sądu po szeregowego sędziego słusznie nie zasługuje na społeczny szacunek. Jak można pozwolić sędziemu na odejście gdy ma na biegu sprawy nie zakończone? Kto za to płaci? Wiadomo.
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 20:34
0
Sk n powinien pójść do pierdla po pierwszej sprawie
Avatar
jOOj / 20 marca 2017 o 18:50
0
'Prowadząca je sędzia przeszła jednak w stan spoczynku. To oznacza, że trzeba powtórzyć cały proces"... szczyt kpiny z polskiego podatnika!!! Czy pani sędzia już nie będzie pobierac uposażenia sedziowskiego w tym stanie spoczynku..? otóż będzie więc odrobina nawet przyzwoitości kazała by dokończyć proces... ale "klasa" sędziowska ma to w d...
Avatar
klawisz / 20 marca 2017 o 18:46
0
mistrz siedzi w  mamrze,  codziennie łyka "kremówki", już nikogo nie rozjedzie.Gity sondują mu gardło, wybijają mu motoryzację ze łba.Cera mu się poprawiła i to jest świetna wiadomość !!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 18:40
0
12 lat to kpiny jakieś gnoja posadzić się powinno na 20 lat .
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 18:20
0
chodzi pieszo teraz ? tak tylko pytam...
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 17:59
0
knura z łukowa w celi podjadą w jelito
Avatar
inez / 20 marca 2017 o 16:58
0
No właśnie ,jak to jest możlwe?.. ,ze sędz ia wiedząc ,że np.za rok odchodzi na emeryturę "dostaje"sprawe,gdzie z góry wiadomo ,ze w rok "zdarzenia...." nie zakończy się ....!!!!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 16:37
0
Do pierdla na 12 lat i dożywotni zakaz jazy, + odszkodowanie dla ofiar. Taki z niego cwaniak, niech teraz odsiedzi karę z górnej półki. Żadnego uważania. Kolega też nie lepszy. Też na miejscu sądu, bym go ukarał. Ile jeszcze niewinnych ludzi ma zginąć lub zostać kalekami, żeby takim debilom nie dawać pozwolenia na siadanie za kółkiem. Ile jeszcze. Stop pijanym bandytom drogowym.
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 16:16
0
Sprawa będzie trwała,aż ulegnie przedawnieniu,bo następny odejdzie przed wyrokiem w stan spoczynku wiecznego i od nowa to samo.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 9 0

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 2

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 10 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 14 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 43 44

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 159 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!