Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2013 r.
15:13
Edytuj ten wpis

Pobicie policjantów w Lublinie. Będą kolejne zatrzymania?

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 42 A A
Zatrzymany Paweł P.
Zatrzymany Paweł P.

Pięć osób usłyszało zarzuty w sprawie pobicia policjanta i policjantki przy ul. Turystycznej w Lublinie. Kolejne dwie osoby czekają na decyzję prokuratora. Za napaść na mundurowych grozi im do 10 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do pobicia doszło w niedzielę ok. godz. 20. Grupa mężczyzn piła alkohol na podwórku, za barakami przy ul. Turystycznej. Wcześniej w jednym z domów odbywało się przyjęcie komunijne.

Mężczyźni zachowywali się głośno, więc jedna z lokatorek wezwała mundurowych. Policjant i policjantka trafili na ok.10-osobową grupę. Chcieli wylegitymować uczestników libacji.

– Wtedy pod ich adresem poleciały słowne zaczepki, później doszło do czynnej napaści – relacjonuje Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji.

Siedem osób zatrzymanych

W sprawie zatrzymano do tej pory siedem osób. Wszyscy to mieszkańcy baraków przy ul. Turystycznej. Pięć z nich usłyszało zarzuty czynnej napaści na policjantów.

– Używali przemocy, chcąc zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od legitymowania – wyjaśnia Beata Syk – Jankowska, rzecznik prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Odpychali, bili i kopali policjantów. Dopuścili się również słownego znieważenia mundurowych.

Recydywista nie przyznał się do winy

Spośród osób z zarzutami, najstarszy jest Sławomir Sz.. To 44-letni recydywista. Jako jedyny z całej grupy nie przyznaje się do winy. Pozostali sprawcy mają od 20 do 24 lat. Na przesłuchanie i ewentualne zarzuty czeka jeszcze dwójka zatrzymanych, Agnieszka P. i Sławomir P. Prokuratorskiej decyzji w tej sprawie można się spodziewać dzisiaj wieczorem. Podobnie, jak wniosków o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

– Nie jest pewne, czy ujęto już wszystkich sprawców pobicia – dodaje Wójtowicz. – Bardzo możliwe, że będą kolejne zatrzymania podejrzanych oraz przesłuchania świadków.

Mieszkańcy baraków przy ul. Turystycznej bronią swoich krewnych i sąsiadów. Przekonują, że to policjanci sprowokowali całe zajście. Do tej pory żadna z tych osób nie zgłosiła się jednak na policję, by złożyć zeznania.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jebac was kurwy policyjne / 21 czerwca 2013 o 01:40
0
Kielbase w ryj w dupe kij kotwice w plecy tej 2tranzwestyckic policjantom prijs sie I rospierdalaja sami zaczepiali dostali napizde jak zwykle sie bez chonoru zjebali z chonorem dostali w pizde a jazda z kuredtwem I frsjerstwm niech wam hujami grub obroznie kmp w Lublinie nr 2 6 I wrzystkie pozostale na calym swiecie
Avatar
ewka23 / 29 maja 2013 o 17:34
0

Rozrywka i kultura w Lublinie

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
spent rorixi / 29 maja 2013 o 11:02
0

Nie bandyci a policyjni prowokatorzy po cywilnemu którzy przyjechali z Warszawy bo tam dawno nie było żadnego marszu!!! I nie napadli a byli w stanie dużego stresu psychicznego, zapewne sąd umorzy sprawę!!!! Wszak już jedną taką umorzył o pobicie w Warszawie manifestanta przez policyjnego prowokatora po cywilnemu!!!!

nie umorzył: Karol C. za przekroczenie uprawnień i naruszenie nietykalności cielesnej demonstranta usłyszał w tym tygodniu wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd zdecydował także, że Karol C. przez 8 lat nie będzie mógł wykonywać zawodu policjanta, ochroniarza lub detektywa.

nie umorzył: Karol C. za przekroczenie uprawnień i naruszenie nietykalności cielesnej demonstranta usłyszał w tym tygodniu wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd zdecydował także, że Karol C. przez 8 lat nie będzie mógł wykonywać zawodu policjanta, ochroniarza lub detektywa.

rozwiń
Avatar
artysta / 29 maja 2013 o 10:11
0

Z za krat cię CWELU  chłopaki dojadą

dojechać to mogą na POLUDNIOWA a ty będziesz pod bramą koczował  bo to twoi idole , z buta kawałek będziesz miał aby tam do śkikać a może jakiś rowerek zawiniesz to dołączysz do nich i będziesz wielki gangster pod celą

Avatar
Styx / 29 maja 2013 o 08:05
0

Zwykła prowokacja milicji, jak z resztą zawsze !!!

Avatar
thc / 29 maja 2013 o 07:57
0
Ten na zdjęciu jaki burak. Co za wsiury nie mam słów.
Avatar
well done / 29 maja 2013 o 03:46
0

i po 10 latek dla niedomytych panuff  :)

Chamstwo trzeba krotko trzymac !

Avatar
Gość / 29 maja 2013 o 00:20
0

Kuurwa to nie są żadne brudasy, brudasem to możesz być ty cwelu je***yy, łapy to niech tobie lepiej poobcinają. Kozakiem to jesteś ty ale przez neta bo w oczy nic nie powiesz bo się boisz .. Jeebaać .. ha .. Trzymcie się Chłopaki!!
[/quot Podaj adres hajterze!!! Jesteś napinaczem internenowym.

Avatar
wieśniak z pegreu / 28 maja 2013 o 23:30
0
Ja tam nie wiem o co poszło ale....Kogo teraz przyjmują do tej policji...Za czasów PRL to by te wieśniaki zostali spacyfikowani.Jak by jeden z drugim przeszedł ścieżkę zdrowia z poodbijanymi nerkami i płucami to by się nauczył szacunku do munduru.
Avatar
obywatel / 28 maja 2013 o 22:57
0

Chuja widzieliście więc się nie wypowiadajcie na teen temat ... te chamyy same się zjebałyy a dobre chłopaki sb nie pozwolą żeby byle k*** ich wyzywałaa... brydasa to sb poszukaaj slamsie.. A sku***s** to moZe cie wołają !! Skoro udajecie fifarafa przez interneet podając się za anonimowców too powiedzie je** parówyy w oczyy .. jebaać je***e ku***y nic nie wiedzącee na tan teemat . A wy chłoaki oby z farteem . Jebaać kurestwoo!!!

oooo Widzę, że nawet internet macie w melinach. Przyznajcie się skąd kradniecie :P I nie podniecajcie się tak jeden z drugim, was też w końcu zamkną zakały społeczeństwa.

oooo Widzę, że nawet internet macie w melinach. Przyznajcie się skąd kradniecie :P I nie podniecajcie się tak jeden z drugim, was też w końcu zamkną zakały społeczeństwa.

rozwiń
Avatar
jebac was kurwy policyjne / 21 czerwca 2013 o 01:40
0
Kielbase w ryj w dupe kij kotwice w plecy tej 2tranzwestyckic policjantom prijs sie I rospierdalaja sami zaczepiali dostali napizde jak zwykle sie bez chonoru zjebali z chonorem dostali w pizde a jazda z kuredtwem I frsjerstwm niech wam hujami grub obroznie kmp w Lublinie nr 2 6 I wrzystkie pozostale na calym swiecie
Avatar
ewka23 / 29 maja 2013 o 17:34
0

Rozrywka i kultura w Lublinie

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
spent rorixi / 29 maja 2013 o 11:02
0

Nie bandyci a policyjni prowokatorzy po cywilnemu którzy przyjechali z Warszawy bo tam dawno nie było żadnego marszu!!! I nie napadli a byli w stanie dużego stresu psychicznego, zapewne sąd umorzy sprawę!!!! Wszak już jedną taką umorzył o pobicie w Warszawie manifestanta przez policyjnego prowokatora po cywilnemu!!!!

nie umorzył: Karol C. za przekroczenie uprawnień i naruszenie nietykalności cielesnej demonstranta usłyszał w tym tygodniu wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd zdecydował także, że Karol C. przez 8 lat nie będzie mógł wykonywać zawodu policjanta, ochroniarza lub detektywa.

nie umorzył: Karol C. za przekroczenie uprawnień i naruszenie nietykalności cielesnej demonstranta usłyszał w tym tygodniu wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd zdecydował także, że Karol C. przez 8 lat nie będzie mógł wykonywać zawodu policjanta, ochroniarza lub detektywa.

rozwiń
Avatar
artysta / 29 maja 2013 o 10:11
0

Z za krat cię CWELU  chłopaki dojadą

dojechać to mogą na POLUDNIOWA a ty będziesz pod bramą koczował  bo to twoi idole , z buta kawałek będziesz miał aby tam do śkikać a może jakiś rowerek zawiniesz to dołączysz do nich i będziesz wielki gangster pod celą

Avatar
Styx / 29 maja 2013 o 08:05
0

Zwykła prowokacja milicji, jak z resztą zawsze !!!

Avatar
thc / 29 maja 2013 o 07:57
0
Ten na zdjęciu jaki burak. Co za wsiury nie mam słów.
Avatar
well done / 29 maja 2013 o 03:46
0

i po 10 latek dla niedomytych panuff  :)

Chamstwo trzeba krotko trzymac !

Avatar
Gość / 29 maja 2013 o 00:20
0

Kuurwa to nie są żadne brudasy, brudasem to możesz być ty cwelu je***yy, łapy to niech tobie lepiej poobcinają. Kozakiem to jesteś ty ale przez neta bo w oczy nic nie powiesz bo się boisz .. Jeebaać .. ha .. Trzymcie się Chłopaki!!
[/quot Podaj adres hajterze!!! Jesteś napinaczem internenowym.

Avatar
wieśniak z pegreu / 28 maja 2013 o 23:30
0
Ja tam nie wiem o co poszło ale....Kogo teraz przyjmują do tej policji...Za czasów PRL to by te wieśniaki zostali spacyfikowani.Jak by jeden z drugim przeszedł ścieżkę zdrowia z poodbijanymi nerkami i płucami to by się nauczył szacunku do munduru.
Avatar
obywatel / 28 maja 2013 o 22:57
0

Chuja widzieliście więc się nie wypowiadajcie na teen temat ... te chamyy same się zjebałyy a dobre chłopaki sb nie pozwolą żeby byle k*** ich wyzywałaa... brydasa to sb poszukaaj slamsie.. A sku***s** to moZe cie wołają !! Skoro udajecie fifarafa przez interneet podając się za anonimowców too powiedzie je** parówyy w oczyy .. jebaać je***e ku***y nic nie wiedzącee na tan teemat . A wy chłoaki oby z farteem . Jebaać kurestwoo!!!

oooo Widzę, że nawet internet macie w melinach. Przyznajcie się skąd kradniecie :P I nie podniecajcie się tak jeden z drugim, was też w końcu zamkną zakały społeczeństwa.

oooo Widzę, że nawet internet macie w melinach. Przyznajcie się skąd kradniecie :P I nie podniecajcie się tak jeden z drugim, was też w końcu zamkną zakały społeczeństwa.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 2 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 16 7

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 3 1

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 5

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!