Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2015 r.
12:23

Poderżnął gardła dwóm osobom, nie wykazał cienia skruchy. Szczegóły morderstwa na Tatarach

0 41 A A
Piotr Cz. z Lublina
Piotr Cz. z Lublina

Piotr Cz. z Lublina odpowie za podwójne zabójstwo przy ul. Motorowej. W piątek 26-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zabił, bo jedna z ofiar nie chciała mu dać pieniędzy na alkohol

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr Cz. przyznał się do dokonania zarzuconych mu czynów – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Złożył wyjaśnienia w których opisał przebieg zdarzeń z 20 listopada. 26-latek nie wykazał przy tym cienia skruchy. Ze spokojem opowiadał, jak zamordował swojego wujka i jego partnerkę.

Bezrobotny

Piotr Cz. to bezrobotny piekarz. Mieszkał razem z ofiarami przy ul. Motorowej. Wszyscy regularnie nadużywali alkoholu. Policja interweniowała tam kilkanaście razy. W ostatni piątek gospodarze również pili. Doszło do awantury. 48-letni Krzysztof S. nie chciał pożyczyć Piotrowi Cz. 100 zł na alkohol.

– 26-latek zadał mu więc kilkanaście ciosów nożem w okolicy szyi, powodując rany cięte i kłute – dodaje Syk-Jankowska.

Później Piotr Cz. rzucił się na 46-letnią Małgorzatę P. Zadał jej kilka ciosów w szyję.

Sam się zgłosił

Po wszystkim zabójca uciekł. Ciała zamordowanych z poderżniętymi gardłami znaleziono trzy dni później. Krzysztof S. leżał w kuchni, jego przyjaciółka w łazience.

W środę Piotr Cz. sam zgłosił się na policję. Został natychmiast zatrzymany. Z jego wyjaśnień wynika, że po zamordowaniu Krzysztofa S. i Małgorzaty P. nie próbował się ukrywać. Włóczył się po Lublinie, pojechał do Warszawy. Spał na dworcach. Wreszcie postanowił oddać się w ręce mundurowych.

Chciał zabić

Jak ustalili śledczy, Piotrowi Cz. nie chodziło tylko o wymuszenie pieniędzy na alkohol. Kiedy chwytał za nóż, chciał zamordować swoich współlokatorów.

– Działał w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia – przyznaje Syk-Jankowska.

Piotr Cz. musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat. Śledczy zwrócili się już do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 09:44
0
"musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat" - to jakaś kpina, czy co?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 08:43
0
Wyrwać chwasta
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 16:15
0
zggnij w więźieniu
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 20:31
0

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

rozwiń
Avatar
Sprawiedliwość / 28 listopada 2015 r. o 20:20
0

Niestety. Powinien zapracować sobie na pobyt w tym sanatorium.

Dokładnie. Dzieci w szpitalach nie mają czasem takich warunków i jedzenia jak kryminalista w więzieniu.

Avatar
xyz / 28 listopada 2015 r. o 09:03
0

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani ... rozwiń

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 03:44
0
WLIZŚKIF
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 17:35
0
" musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat. Śledczy zwrócili się już do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące". Niestety jak zawsze poziom dziennikarstwa nie za wysoki
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 17:32
0
Cała jego rodzinka to kryminały nie ma osoby która by kratek nie widziała PATOLOGIA
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 16:43
0
Za czyje pieniądze resort sprawiedliwości certoli się z tymbestialskiim ścierwem? Podatników?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 09:44
0
"musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat" - to jakaś kpina, czy co?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 08:43
0
Wyrwać chwasta
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 16:15
0
zggnij w więźieniu
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 20:31
0

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

no to pan c z y ż e w s k i (ojciec Piotra Cz.) nie mial z kim wpasc, tylk oz jakąs d.u.podajką?

piotrek czyżewski mieszkał na czubach, w szkole średniej wyniosl sie z domu. siostra wrobila w "ojcostwo" przypadkowego goscia, ktorego matka teraz pelni role pieczy zastepczej i ciagna kase od panstwa na zycie de facto calej rodziny a nie malucha.

rozwiń
Avatar
Sprawiedliwość / 28 listopada 2015 r. o 20:20
0

Niestety. Powinien zapracować sobie na pobyt w tym sanatorium.

Dokładnie. Dzieci w szpitalach nie mają czasem takich warunków i jedzenia jak kryminalista w więzieniu.

Avatar
xyz / 28 listopada 2015 r. o 09:03
0

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani do towarzystwa w Niemczech. Wychowywał się u ojca, bił go niejednokrotnie, z tego powodu wyleciał i tym razem z domu. Szkoda mi tylko ojca, który swojemu jedynemu dziecku, mimo wszystko, chciał stworzyć chociaż zarys domu.

Rodzina, patologiczne otoczenie niczego nie usprawiedliwia. Gdyby każdy, kto miał trudne dzieciństwo mordował - nie byłoby tu większości z nas... To żadna wymówka. Znałam go od małego, mówił mi cześć. W jego rodzinie nikt nie pracuje, nikomu  się nie chce. Rodzństwo cioteczne, mieszka u rodziców... Siostra nie opiekuje się dziećmi, prawa do opieki przejęła babcia... Z tego żyją. Każdy z nich miał jakąś kryminalną przeszłość ale nigdy w tak dużym stopniu. Jego matka zmarła dawno temu, jako młoda kobieta, wcześniej pracowała jako pani ... rozwiń

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 03:44
0
WLIZŚKIF
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 17:35
0
" musi się liczyć z karą od 8 do 15 lat więzienia lub z dożywotnim pozbawieniem wolności. Grozić może mu też 25 lat. Śledczy zwrócili się już do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące". Niestety jak zawsze poziom dziennikarstwa nie za wysoki
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 17:32
0
Cała jego rodzinka to kryminały nie ma osoby która by kratek nie widziała PATOLOGIA
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 r. o 16:43
0
Za czyje pieniądze resort sprawiedliwości certoli się z tymbestialskiim ścierwem? Podatników?
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Seria wiadomości do przedszkoli w Lublinie i regionie. Fałszywe alarmy

Seria wiadomości do przedszkoli w Lublinie i regionie. Fałszywe alarmy

Około kilkunastu wiadomości o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym rozesłał dziś ktoś do przedszkoli w Lublinie i regionie. Żadna z nich się nie potwierdziła.

Gabinet stomatologiczny trzeba wyposażyć w dobry sprzęt! Gdzie go szukać?

Gabinet stomatologiczny trzeba wyposażyć w dobry sprzęt! Gdzie go szukać?

Otwierając własny gabinet dentystyczny trzeba wiedzieć, że wyposażenie go w odpowiedni sprzęt nie jest rzeczą prostą. Obiekt musi spełniać określone warunki sanitarnohigieniczne i spełniać wszelkie wymagania, wskazane w obowiązujących ustawach i rozporządzeniach.

Modernizacja hali produkcyjnej. Oto najważniejsze kwestie w oświetleniu przemysłowym

Modernizacja hali produkcyjnej. Oto najważniejsze kwestie w oświetleniu przemysłowym

Nie można rozwijać swojego przedsiębiorstwa, jeśli kurczowo trzyma się raz sprawdzonych rozwiązań. Choćby dlatego, że nowe technologie pojawiają się w wielu dziedzinach. Ich implementacja pozwala zmniejszyć koszty prowadzenia działalności (np. zużycie energii elektrycznej), poprawia komfort wykonywania codziennych obowiązków. Dotyczy to również oświetlenia hali produkcyjnej lub magazynowej.

"Splajtuję przez karę, albo padnę przez brak gości". Hotele pozamykane, ale niektórzy będą przyjmować

"Splajtuję przez karę, albo padnę przez brak gości". Hotele pozamykane, ale niektórzy będą przyjmować

Nie niekorzystne ułożenie kalendarza, ale zapowiadane obostrzenia związane z koronawirusem sprawiły, że w tym roku nie będziemy cieszyć się majówką poza domem. Hotelarze są zrozpaczeni, a część z nich stawia wszystko na jedną kartę.

Urząd Miasta w Chełmie zmienia godziny pracy, ale nie otwiera się dla mieszkańców

Urząd Miasta w Chełmie zmienia godziny pracy, ale nie otwiera się dla mieszkańców

Czynny od godz. 7:30 do 15:30, od poniedziałku do piątku. Chełmski Urząd Miasta rezygnuje z wtorkowych dyżurów i ujednolica godziny pracy urzędników. Nie oznacza to otwarcia urzędu dla interesantów. Urząd i jego wydziały nadal funkcjonować będą w ograniczonej formule, którą wymusza epidemia COVID-19.

Koncert MIR online
23 kwietnia 2021, 19:00

Koncert MIR online

Warsztaty Kultury w Lublinie zaprasza na premierowy pokaz online koncertu duetu MIR w ramach Strefy Innych Brzmień. Będzie też internetowy podcast poświęcony muzyce elektronicznej. Start 23 kwietnia o godz. 19.

Garbarnia Kurów – Piaskovia Piaski 1:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Piaskovia Piaski 1:2. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów poniosła trzecią porażkę w rundzie rewanżowej. Podopieczni Roberta Mirosława są coraz niżej w ligowej tabeli

PGE Energia Ciepła - Ciepło przez cały rok

PGE Energia Ciepła - Ciepło przez cały rok

Koronawirus Lubelskie, 19 kwietnia: Jeden powiat bez żadnych nowych zakażeń

Koronawirus Lubelskie, 19 kwietnia: Jeden powiat bez żadnych nowych zakażeń

W województwie lubelskim jest 166 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z oficjalnych danych rządu z 19 kwietnia 2021 r.

Najciekawsze miejsca na urlop w gronie rodzinnym. Gdzie na wakacje z dziećmi?

Najciekawsze miejsca na urlop w gronie rodzinnym. Gdzie na wakacje z dziećmi?

Zaplanowanie udanego wyjazdu wakacyjnego z dziećmi może wydawać się nie lada wyzwaniem. Trzeba przemyśleć kilka istotnych kwestii tak, żeby zarówno dorośli, jak i najmłodsi byli zadowoleni. Coraz więcej osób wybiera zorganizowane wyjazdy zagraniczne, najlepiej w opcji all inclusive i z zapewnionymi na miejscu zajęciami dla dzieci. Nie trzeba jednak wydawać dużych pieniędzy i wyjeżdżać z kraju, by spędzić wspaniały urlop w rodzinnym gronie. Gdzie najlepiej wybrać się na urlop z dziećmi? Oto kilka podpowiedzi.

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 101 chorych

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 101 chorych

7 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 101 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce

Wiceminister zdrowia: Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał

Wiceminister zdrowia: Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał

Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał - ocenił w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że w tym tygodniu rząd będzie rozważał kwestie związane z regionalnym luzowaniem obostrzeń.

Marketing internetowy i budowa wizerunku w sieci.

Marketing internetowy i budowa wizerunku w sieci.

Zależy Ci na budowie wizerunku w sieci Twojej firmy? Sprawdź, z jakich rozwiązań możesz skorzystać, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Otwierają się filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie