Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2013 r.
11:34
Edytuj ten wpis

Podpalili fotoradar straży miejskiej w Lublinie. Co ze zdjęciami?

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 40 A A
Na al. Andersa w Lublinie ktoś próbował spalić fotoradar należący do straży miejskiej (Maciej Kaczan
Na al. Andersa w Lublinie ktoś próbował spalić fotoradar należący do straży miejskiej (Maciej Kaczan

Na al. Andersa w Lublinie ktoś próbował spalić fotoradar należący do straży miejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fotoradar zaczął się palić w poniedziałek około godziny 21. Ktoś z okolicznych mieszkańców zawiadomił straż miejską. Okazało się, że nadpalona została skrzynka, w której umieszcza się fotoradar. Urządzenie było w środku.

- Został zniszczony obiektyw, ale urządzenie jest sprawne, zachował się też dysk ze zdjęciami - mówi Ryszarda Bańka, ze straży miejskiej.

Prawdopodobnie podpalacz oblał skrzynkę z fotoradarem łatwopalną substancją. Wyczuli ją strażnicy.

Fotoradar zostanie wysłany do naprawy i ponownej homologacji. To jedyne takie urządzenie, którym dysponuje straż miejska. Montuje je na przemian na 18 masztach. Co tydzień podaje pięć lokalizacji, w których w tym czasie, urządzenie jest umieszczane.

Straż miejska o podpaleniu zawiadomiła policję. - Zostały zrobione oględziny miejsca zdarzenia, czekamy na wniosek o ściganie sprawcy zniszczenia mienia - mówi Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

Straż miejska liczy, że w pełni sprawne urządzenie wróci do niej za kilka dni.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Darek / 13 lutego 2013 o 19:41
0
Brwo, brawo ,, jeden to za mało, ,jeden to za mało , jeszcze kilka by sie zdało ''
Avatar
maveric / 13 lutego 2013 o 11:19
0
Jaka ogromna strata... ja i mój Yanosik bardzo się z tego faktu smucimy... ]:->
Avatar
pan jan / 13 lutego 2013 o 10:44
0
Miało nie być pułapek radarowych. A dzielni wąsaci policjanci schowali się dzisiaj ze swoimi suszarkami za kładką na Smorawińskiego. Tam można bezpiecznie jechać nawet 90 (ulica dwujezdniowa, rozdzielone pasy, brak ruchu pieszego), niebezpiecznie jest kilkaset metrów dalej (przejścia, skrzyżowania, karetki). Dlaczego tam k... nie nigdy ich nie ma? Sam odpowiem: bo nie chodzi im o bezpieczeństwo ale po to by łupić. Na to zgody nie ma!
PS. Mnie nie złapali, wiem że tam często stoją. Jestem za ściganiem deb***i drogowych ale nie za zdzierstwem.
Avatar
Czesio / 13 lutego 2013 o 10:34
0
Czy winowajca może podać numer konta bankowego ? Chciałbym wspomóc jego działania bo wiadomo wszystko wiąże się z kosztami - zakup substancji łatwopalnej, dojazd na miejsce, stres (a raczej jego leczenie) itp. W końcu ludzie nie wytrzymują i bardzo dobrze. Oby tak dalej. Jestem na TAK. A może założylibyśmy organizację zwalczającą fotoradary ? Skoro pseudo rząd może walczyć z kierowcami dlaczego my nie moglibyśmy walczyć z fotopstryczkami ? Rozumiem uzasadnione używanie tych urządzeń ale nie maszyny do zarabiania kasy. Polecam filmiki na YT seria "straż biznesowo miejska" trzeba je obejrzeć od początku - duży plus za odwagę dla autora.
Czy winowajca może podać numer konta bankowego ? Chciałbym wspomóc jego działania bo wiadomo wszystko wiąże się z kosztami - zakup substancji łatwopalnej, dojazd na miejsce, stres (a raczej jego leczenie) itp. W końcu ludzie nie wytrzymują i bardzo dobrze. Oby tak dalej. Jestem na TAK. A może założylibyśmy organizację zwalczającą fotoradary ? Skoro pseudo rząd może walczyć z kierowcami dlaczego my nie moglibyśmy walczyć z fotopstryczkami ? Rozumiem uzasadnione używanie tych urządzeń ale nie maszyny do zarabiania kasy. Polecam filmiki na YT ... rozwiń
Avatar
Henio / 13 lutego 2013 o 09:56
0
[quote name='ZIBI' timestamp='1360733515' post='733425']
wreszcie polacu zaczeli dzialac PODPALIC WSZYSTKIE I ZNISZCZYC
[/quote]
[quote name='ZIBI' timestamp='1360733515' post='733425']
wreszcie polacu zaczeli dzialac PODPALIC WSZYSTKIE I ZNISZCZYC
[/quote]Zostało jeszcze 89,765 tyś,życia braknie żeby to skasowac !!!!!
Avatar
ZIBI / 13 lutego 2013 o 06:31
0
wreszcie polacu zaczeli dzialac PODPALIC WSZYSTKIE I ZNISZCZYC
Avatar
Jurek / 12 lutego 2013 o 23:56
0
Prawdopodobnie ,,strażnicy mają dobrego nosa ,wyczuli łatwopalną substancję ,tylko teraz mają problem z ustaleniem konkretnej nazwy ,Każdy z nich mówi o innej ,jeden o spirytusie, drugi o benzynie jest też i trop rozpuszczalnika ,
Avatar
JANEK BEZ SANEK / 12 lutego 2013 o 22:13
0
[quote name='Dla gazety' timestamp='1360695787' post='733305']
Witam mam taka prosbe o opublikowanie tematu o fotoradarze i wyslanie pytania do strazy miejsciej, dlaczego fotoradar byl na Al.Andersa 11 lutego o godzinie 21 jesli by fotoradar nie zostal podpalony to dalej bysmy sie nie dowiedzieli ze straz miejsak nas oszukuje, jak na stronie straży miejskiej do 11 lutego nie bylo podanej Aleji Andersa, fotoradar mogl dopiero tam stanac 12 lutego wiec jesli komus zrobil by zdjecie to moze sie odwolac do sadu i nie przyjac mandatu bo straz miejska wprowadza ludzi w blad z lokalizacja fotoradaru,
Prosze o informacje do mnie co ma na ten temat do powiedzenia straz miejska
[/quote]

tobie nalezy współczuć, resztę pomijam bo nie ma dla nich ratunku, ty masz patrzeć na znaki drogowe, a nie czytać gdzie ci wolno zapitalać, nauczyli was pismaki i dziennikarze opluwać prawo kraju w którym mieszkacie, stąd też bydłowanie w telewizji i prasie, tępy pisarczyk łatwo trafia do tępego czytelnika, tak podsyceni mają siłę łgać i zaklinać rzeczywistość, ja bym wam zabierał prawa jazdy kłamcy i piraci drogowi
[quote name='Dla gazety' timestamp='1360695787' post='733305']
Witam mam taka prosbe o opublikowanie tematu o fotoradarze i wyslanie pytania do strazy miejsciej, dlaczego fotoradar byl na Al.Andersa 11 lutego o godzinie 21 jesli by fotoradar nie zostal podpalony to dalej bysmy sie nie dowiedzieli ze straz miejsak nas oszukuje, jak na stronie straży miejskiej do 11 lutego nie bylo podanej Aleji Andersa, fotoradar mogl dopiero tam stanac 12 lutego wiec jesli komus zrobil by zdjecie to moze sie odwolac do sadu i ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2013 o 20:55
0
Szkoda, że nie udało się spalić do końca. Andersa jest najgłupszym miejscem w całym Lublinie gdzie można ustawić fotoradar i jego postawienie przyczyniło się do kolizji i wypadków, wcześniej był tam spokój i nie dochodziło do takich zdarzeń. Jak ktoś ma terenówke to niech skasuje ten fotoradar.. mieszkańcy będą wdzięczni.
Avatar
M.J. / 12 lutego 2013 o 20:51
0
Wielka szkoda,że nie umiał dobrze i całkowicie spalić ten fotoradar.Straż miejska czy wiejska miała z początku pilnować porządku w miejscu działania a nie bawić się w policjantów z drogówki.W USA straż nie bawi się w policjantów,a zdejmuje np kotka z drzewa dla staruszki czy pomaga ludziom starszym.Rozwiązać straż.Szkoda pieniędzy dla darmozjadów.
Avatar
Darek / 13 lutego 2013 o 19:41
0
Brwo, brawo ,, jeden to za mało, ,jeden to za mało , jeszcze kilka by sie zdało ''
Avatar
maveric / 13 lutego 2013 o 11:19
0
Jaka ogromna strata... ja i mój Yanosik bardzo się z tego faktu smucimy... ]:->
Avatar
pan jan / 13 lutego 2013 o 10:44
0
Miało nie być pułapek radarowych. A dzielni wąsaci policjanci schowali się dzisiaj ze swoimi suszarkami za kładką na Smorawińskiego. Tam można bezpiecznie jechać nawet 90 (ulica dwujezdniowa, rozdzielone pasy, brak ruchu pieszego), niebezpiecznie jest kilkaset metrów dalej (przejścia, skrzyżowania, karetki). Dlaczego tam k... nie nigdy ich nie ma? Sam odpowiem: bo nie chodzi im o bezpieczeństwo ale po to by łupić. Na to zgody nie ma!
PS. Mnie nie złapali, wiem że tam często stoją. Jestem za ściganiem deb***i drogowych ale nie za zdzierstwem.
Avatar
Czesio / 13 lutego 2013 o 10:34
0
Czy winowajca może podać numer konta bankowego ? Chciałbym wspomóc jego działania bo wiadomo wszystko wiąże się z kosztami - zakup substancji łatwopalnej, dojazd na miejsce, stres (a raczej jego leczenie) itp. W końcu ludzie nie wytrzymują i bardzo dobrze. Oby tak dalej. Jestem na TAK. A może założylibyśmy organizację zwalczającą fotoradary ? Skoro pseudo rząd może walczyć z kierowcami dlaczego my nie moglibyśmy walczyć z fotopstryczkami ? Rozumiem uzasadnione używanie tych urządzeń ale nie maszyny do zarabiania kasy. Polecam filmiki na YT seria "straż biznesowo miejska" trzeba je obejrzeć od początku - duży plus za odwagę dla autora.
Czy winowajca może podać numer konta bankowego ? Chciałbym wspomóc jego działania bo wiadomo wszystko wiąże się z kosztami - zakup substancji łatwopalnej, dojazd na miejsce, stres (a raczej jego leczenie) itp. W końcu ludzie nie wytrzymują i bardzo dobrze. Oby tak dalej. Jestem na TAK. A może założylibyśmy organizację zwalczającą fotoradary ? Skoro pseudo rząd może walczyć z kierowcami dlaczego my nie moglibyśmy walczyć z fotopstryczkami ? Rozumiem uzasadnione używanie tych urządzeń ale nie maszyny do zarabiania kasy. Polecam filmiki na YT ... rozwiń
Avatar
Henio / 13 lutego 2013 o 09:56
0
[quote name='ZIBI' timestamp='1360733515' post='733425']
wreszcie polacu zaczeli dzialac PODPALIC WSZYSTKIE I ZNISZCZYC
[/quote]
[quote name='ZIBI' timestamp='1360733515' post='733425']
wreszcie polacu zaczeli dzialac PODPALIC WSZYSTKIE I ZNISZCZYC
[/quote]Zostało jeszcze 89,765 tyś,życia braknie żeby to skasowac !!!!!
Avatar
ZIBI / 13 lutego 2013 o 06:31
0
wreszcie polacu zaczeli dzialac PODPALIC WSZYSTKIE I ZNISZCZYC
Avatar
Jurek / 12 lutego 2013 o 23:56
0
Prawdopodobnie ,,strażnicy mają dobrego nosa ,wyczuli łatwopalną substancję ,tylko teraz mają problem z ustaleniem konkretnej nazwy ,Każdy z nich mówi o innej ,jeden o spirytusie, drugi o benzynie jest też i trop rozpuszczalnika ,
Avatar
JANEK BEZ SANEK / 12 lutego 2013 o 22:13
0
[quote name='Dla gazety' timestamp='1360695787' post='733305']
Witam mam taka prosbe o opublikowanie tematu o fotoradarze i wyslanie pytania do strazy miejsciej, dlaczego fotoradar byl na Al.Andersa 11 lutego o godzinie 21 jesli by fotoradar nie zostal podpalony to dalej bysmy sie nie dowiedzieli ze straz miejsak nas oszukuje, jak na stronie straży miejskiej do 11 lutego nie bylo podanej Aleji Andersa, fotoradar mogl dopiero tam stanac 12 lutego wiec jesli komus zrobil by zdjecie to moze sie odwolac do sadu i nie przyjac mandatu bo straz miejska wprowadza ludzi w blad z lokalizacja fotoradaru,
Prosze o informacje do mnie co ma na ten temat do powiedzenia straz miejska
[/quote]

tobie nalezy współczuć, resztę pomijam bo nie ma dla nich ratunku, ty masz patrzeć na znaki drogowe, a nie czytać gdzie ci wolno zapitalać, nauczyli was pismaki i dziennikarze opluwać prawo kraju w którym mieszkacie, stąd też bydłowanie w telewizji i prasie, tępy pisarczyk łatwo trafia do tępego czytelnika, tak podsyceni mają siłę łgać i zaklinać rzeczywistość, ja bym wam zabierał prawa jazdy kłamcy i piraci drogowi
[quote name='Dla gazety' timestamp='1360695787' post='733305']
Witam mam taka prosbe o opublikowanie tematu o fotoradarze i wyslanie pytania do strazy miejsciej, dlaczego fotoradar byl na Al.Andersa 11 lutego o godzinie 21 jesli by fotoradar nie zostal podpalony to dalej bysmy sie nie dowiedzieli ze straz miejsak nas oszukuje, jak na stronie straży miejskiej do 11 lutego nie bylo podanej Aleji Andersa, fotoradar mogl dopiero tam stanac 12 lutego wiec jesli komus zrobil by zdjecie to moze sie odwolac do sadu i ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2013 o 20:55
0
Szkoda, że nie udało się spalić do końca. Andersa jest najgłupszym miejscem w całym Lublinie gdzie można ustawić fotoradar i jego postawienie przyczyniło się do kolizji i wypadków, wcześniej był tam spokój i nie dochodziło do takich zdarzeń. Jak ktoś ma terenówke to niech skasuje ten fotoradar.. mieszkańcy będą wdzięczni.
Avatar
M.J. / 12 lutego 2013 o 20:51
0
Wielka szkoda,że nie umiał dobrze i całkowicie spalić ten fotoradar.Straż miejska czy wiejska miała z początku pilnować porządku w miejscu działania a nie bawić się w policjantów z drogówki.W USA straż nie bawi się w policjantów,a zdejmuje np kotka z drzewa dla staruszki czy pomaga ludziom starszym.Rozwiązać straż.Szkoda pieniędzy dla darmozjadów.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019 0 0

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 15 5

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 16 12

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 2

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 251 31

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 11 1

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 4

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 10 8

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 14 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.