Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 marca 2011 r.
11:57
Edytuj ten wpis

Podpisali umowę na budowę 23 km drogi S17 (wideo, mapy)

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 38 A A
Cezary Grabarczyk, wicewojewoda Henryka Strojnowska i dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Janusz Wó
Cezary Grabarczyk, wicewojewoda Henryka Strojnowska i dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Janusz Wó

Dziś podpisano umowę na realizację 23-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Sielce i Bogucin. Na parafowanie umowy przyjechał minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie zabrakło też tematów kolei. – Linia nr 7 ma być gruntownie zmodernizowana w perspektywie 2014 – 2020. W najbliższym, czasie zostanie wyremontowany fragment od Puław do Nałęczowa. Tam pociągi jeżdżą najwolniej ze względu na zły stan torowiska – dodał poseł Stanisław Żmijan, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.

Sporo także mówiono o specjalnej spółce, która ma powstać na potrzeby budowy drogi S19 "Via Carpatia”. – Jest to szlak o znaczeniu międzynarodowym. Dlatego też w ciągu najbliższych miesięcy powołamy tę spółkę – zapewniał minister Grabarczyk.

- Mam nadzieję, że 4 marca 2013 roku spotkamy się, aby ogłosić zakończenie budowy 23-kilmetrowego odcinka S17 od węzła Sielce do węzła Bogucin – zakończył dyrektor Wójtowicz.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 marca 2011 o 13:12
0
Nie bardzo rozumiem te wielkie żale, ze to ochłap, że nic się nie dzieje. Myślę, że właśnie zaczęło się dziać i to mimo poważnego kryzysu. Ruszyła budowa S17 Witosa - Piaski, teraz rusza drugi odcinek w ciągu pół roku zostaną podpisane umowy na wykonanie kolejnych trzech. Za 2,5 roku będziemy mieli ekspresówkę od Kurowa do Piask. Pewnie że nie jest to spełnienie wszystkich marzeń, ale oznaka, że zaczęło iść w dobrym kierunku. Buduje się Mełgiewska, buduje się lotnisko, niedługo ruszą też prace nad przebudową dróg dojazdowych do lotniska, prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy budowa przedłużenia Solidarności. Z tego wynika, że za rok okolice Lublina będą naprawdę dużym placem budowy.
Rozumiem, że zwolennicy PISu zrobią wszystko, żeby umniejszyć wartości tych inwestycji (w końcu rok wyborczy, trzeba walczyć o elektorat - wmówić ludziom, że jest fatalnie), ale przecież mieli okazję, mieliśmy rząd PISu. Dziś tak bardzo deklarują pomoc dla naszego województwa, ale gdy rządzili to jakoś nie wychodziło. Przyznaję, że PO, PSL czy nawet SLD nie są najlepsi, ale o niebo lepsi niż PIS.
Nie bardzo rozumiem te wielkie żale, ze to ochłap, że nic się nie dzieje. Myślę, że właśnie zaczęło się dziać i to mimo poważnego kryzysu. Ruszyła budowa S17 Witosa - Piaski, teraz rusza drugi odcinek w ciągu pół roku zostaną podpisane umowy na wykonanie kolejnych trzech. Za 2,5 roku będziemy mieli ekspresówkę od Kurowa do Piask. Pewnie że nie jest to spełnienie wszystkich marzeń, ale oznaka, że zaczęło iść w dobrym kierunku. Buduje się Mełgiewska, buduje się lotnisko, niedługo ruszą też prace nad przebudową dróg dojazdowych do lotniska, pra... rozwiń
Avatar
olo / 4 marca 2011 o 10:06
0
te mapy mogły by byc w lepszej jakosci???
Avatar
polak / 4 marca 2011 o 09:49
0
[quote name='int' timestamp='1299178228' post='445761']
Drogi "kolego" zobacz jak buduje się drogi w USA. Ciebie i tak nie przekonam, że technologia w XXI wieku poszła do przodu bo Ty będziesz się cieszył z tego, że "Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje". "BĘDĄ BUDOWAĆ! POWIEDZIELI, W TELEWIZORZE!" No ale idź protestuj, błagaj, klękaj skoro głosowałeś na kogoś z "bandy czworga" (nie ważne czy PiS,PO,SLD,PSL) żeby wydali promil Twoich pieniędzy płaconych w podatkach, którego nie ukradną. Ja zaprotestuję na karcie do głosowania.
[/quote]

technolog z USA!!
Penie wybudowałeś tak setki dróg!!
Jak nie wiesz co pisać to możne nie pisz nic!!
Jak dla mnie to jest dziwny termin podpisania umowy a zatem zakończenia!!
W marcu 2013 czyli w zimie......
[quote name='int' timestamp='1299178228' post='445761']
Drogi "kolego" zobacz jak buduje się drogi w USA. Ciebie i tak nie przekonam, że technologia w XXI wieku poszła do przodu bo Ty będziesz się cieszył z tego, że "Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje". "BĘDĄ BUDOWAĆ! POWIEDZIELI, W TELEWIZORZE!" No ale idź protestuj, błagaj, klękaj skoro głosowałeś na kogoś z "bandy czworga" (nie ważne czy PiS,PO,SLD,PSL) żeby wydali promil Twoich pieniędzy płaconych w po... rozwiń
Avatar
ppp / 4 marca 2011 o 08:37
0
ja pier***e ale show!
Avatar
henryk / 4 marca 2011 o 08:09
0
Nalezy się cieszyć z 23 km drogi obiecanej [fundusz].Natomiast pozostałe odcinki to obiecanki ministra wszystko jak pod jednym tytulem JAK BEDĄ FUNDUSZE i tu sprawa jasna to mozna obiecac kazdej gminie pod warunkiem ze jestesmy Kuwejtem
Avatar
BanKier / 4 marca 2011 o 06:40
0
Wszy to już zaczeli chodować żeby tę inwestycję sfinansować? Środki z FSUE na zwalczanie skutków powodzi zostały przez PE zablokowane, odszkodowania dla już wywłaszczonych nadal nie są wypłacane, a oni tłuste paluchy przed obiektywami wyciągają. Badziej wymowne byłoby pokazanie się z tymi paluchami poniżej własnej... kości ogonowej.
Avatar
GRYzli / 3 marca 2011 o 20:31
0
Kolego jak masz protestować to lepiej zagłosuj na kogoś kto jeszcze przy korycie nie był - Korwin-Mikke. Dajmy szanse nowym.
Avatar
int / 3 marca 2011 o 19:50
0
[quote name='artus' timestamp='1299156392' post='445572']
Może trochę więcej optymizmu na tym forum. Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje. Owszem trzeba było czekać, trzeba było powalczyć, ale jak widzę ludzi co to zawsze niezadowoleni zawsze tłum, tylko jak trzeba było zaprotestować i powalczyć o S17 to stawał taki daleko z tyłu.
Kolega co pisze o szybkim budowaniu dróg to pewnie ciastka sprzedaje w markecie, ale gadane o technologii w bdownictwie to ma. zapoznaj sie kolego najpierw z tematem, poczytaj, a będziesz wiedział jak takie sprawy wyglądają.
[/quote]

Drogi "kolego" zobacz jak buduje się drogi w USA. Ciebie i tak nie przekonam, że technologia w XXI wieku poszła do przodu bo Ty będziesz się cieszył z tego, że "Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje". "BĘDĄ BUDOWAĆ! POWIEDZIELI, W TELEWIZORZE!" No ale idź protestuj, błagaj, klękaj skoro głosowałeś na kogoś z "bandy czworga" (nie ważne czy PiS,PO,SLD,PSL) żeby wydali promil Twoich pieniędzy płaconych w podatkach, którego nie ukradną. Ja zaprotestuję na karcie do głosowania.
[quote name='artus' timestamp='1299156392' post='445572']
Może trochę więcej optymizmu na tym forum. Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje. Owszem trzeba było czekać, trzeba było powalczyć, ale jak widzę ludzi co to zawsze niezadowoleni zawsze tłum, tylko jak trzeba było zaprotestować i powalczyć o S17 to stawał taki daleko z tyłu.
Kolega co pisze o szybkim budowaniu dróg to pewnie ciastka sprzedaje w markecie, ale gadane o technologii w bdownictwie to ma. zapoznaj sie kolego najpierw z tematem, pocz... rozwiń
Avatar
picasso / 3 marca 2011 o 18:57
0
Zarabiaj w Internecie!
Ściągnij program i oglądaj reklamy!

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465
Avatar
asewe / 3 marca 2011 o 18:25
0
TO ZDJĘICE TO Z PROGARMU XFACTOR,CZY YOU CAN DANCE???CHA,CHA.
Avatar
Gość / 4 marca 2011 o 13:12
0
Nie bardzo rozumiem te wielkie żale, ze to ochłap, że nic się nie dzieje. Myślę, że właśnie zaczęło się dziać i to mimo poważnego kryzysu. Ruszyła budowa S17 Witosa - Piaski, teraz rusza drugi odcinek w ciągu pół roku zostaną podpisane umowy na wykonanie kolejnych trzech. Za 2,5 roku będziemy mieli ekspresówkę od Kurowa do Piask. Pewnie że nie jest to spełnienie wszystkich marzeń, ale oznaka, że zaczęło iść w dobrym kierunku. Buduje się Mełgiewska, buduje się lotnisko, niedługo ruszą też prace nad przebudową dróg dojazdowych do lotniska, prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy budowa przedłużenia Solidarności. Z tego wynika, że za rok okolice Lublina będą naprawdę dużym placem budowy.
Rozumiem, że zwolennicy PISu zrobią wszystko, żeby umniejszyć wartości tych inwestycji (w końcu rok wyborczy, trzeba walczyć o elektorat - wmówić ludziom, że jest fatalnie), ale przecież mieli okazję, mieliśmy rząd PISu. Dziś tak bardzo deklarują pomoc dla naszego województwa, ale gdy rządzili to jakoś nie wychodziło. Przyznaję, że PO, PSL czy nawet SLD nie są najlepsi, ale o niebo lepsi niż PIS.
Nie bardzo rozumiem te wielkie żale, ze to ochłap, że nic się nie dzieje. Myślę, że właśnie zaczęło się dziać i to mimo poważnego kryzysu. Ruszyła budowa S17 Witosa - Piaski, teraz rusza drugi odcinek w ciągu pół roku zostaną podpisane umowy na wykonanie kolejnych trzech. Za 2,5 roku będziemy mieli ekspresówkę od Kurowa do Piask. Pewnie że nie jest to spełnienie wszystkich marzeń, ale oznaka, że zaczęło iść w dobrym kierunku. Buduje się Mełgiewska, buduje się lotnisko, niedługo ruszą też prace nad przebudową dróg dojazdowych do lotniska, pra... rozwiń
Avatar
olo / 4 marca 2011 o 10:06
0
te mapy mogły by byc w lepszej jakosci???
Avatar
polak / 4 marca 2011 o 09:49
0
[quote name='int' timestamp='1299178228' post='445761']
Drogi "kolego" zobacz jak buduje się drogi w USA. Ciebie i tak nie przekonam, że technologia w XXI wieku poszła do przodu bo Ty będziesz się cieszył z tego, że "Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje". "BĘDĄ BUDOWAĆ! POWIEDZIELI, W TELEWIZORZE!" No ale idź protestuj, błagaj, klękaj skoro głosowałeś na kogoś z "bandy czworga" (nie ważne czy PiS,PO,SLD,PSL) żeby wydali promil Twoich pieniędzy płaconych w podatkach, którego nie ukradną. Ja zaprotestuję na karcie do głosowania.
[/quote]

technolog z USA!!
Penie wybudowałeś tak setki dróg!!
Jak nie wiesz co pisać to możne nie pisz nic!!
Jak dla mnie to jest dziwny termin podpisania umowy a zatem zakończenia!!
W marcu 2013 czyli w zimie......
[quote name='int' timestamp='1299178228' post='445761']
Drogi "kolego" zobacz jak buduje się drogi w USA. Ciebie i tak nie przekonam, że technologia w XXI wieku poszła do przodu bo Ty będziesz się cieszył z tego, że "Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje". "BĘDĄ BUDOWAĆ! POWIEDZIELI, W TELEWIZORZE!" No ale idź protestuj, błagaj, klękaj skoro głosowałeś na kogoś z "bandy czworga" (nie ważne czy PiS,PO,SLD,PSL) żeby wydali promil Twoich pieniędzy płaconych w po... rozwiń
Avatar
ppp / 4 marca 2011 o 08:37
0
ja pier***e ale show!
Avatar
henryk / 4 marca 2011 o 08:09
0
Nalezy się cieszyć z 23 km drogi obiecanej [fundusz].Natomiast pozostałe odcinki to obiecanki ministra wszystko jak pod jednym tytulem JAK BEDĄ FUNDUSZE i tu sprawa jasna to mozna obiecac kazdej gminie pod warunkiem ze jestesmy Kuwejtem
Avatar
BanKier / 4 marca 2011 o 06:40
0
Wszy to już zaczeli chodować żeby tę inwestycję sfinansować? Środki z FSUE na zwalczanie skutków powodzi zostały przez PE zablokowane, odszkodowania dla już wywłaszczonych nadal nie są wypłacane, a oni tłuste paluchy przed obiektywami wyciągają. Badziej wymowne byłoby pokazanie się z tymi paluchami poniżej własnej... kości ogonowej.
Avatar
GRYzli / 3 marca 2011 o 20:31
0
Kolego jak masz protestować to lepiej zagłosuj na kogoś kto jeszcze przy korycie nie był - Korwin-Mikke. Dajmy szanse nowym.
Avatar
int / 3 marca 2011 o 19:50
0
[quote name='artus' timestamp='1299156392' post='445572']
Może trochę więcej optymizmu na tym forum. Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje. Owszem trzeba było czekać, trzeba było powalczyć, ale jak widzę ludzi co to zawsze niezadowoleni zawsze tłum, tylko jak trzeba było zaprotestować i powalczyć o S17 to stawał taki daleko z tyłu.
Kolega co pisze o szybkim budowaniu dróg to pewnie ciastka sprzedaje w markecie, ale gadane o technologii w bdownictwie to ma. zapoznaj sie kolego najpierw z tematem, poczytaj, a będziesz wiedział jak takie sprawy wyglądają.
[/quote]

Drogi "kolego" zobacz jak buduje się drogi w USA. Ciebie i tak nie przekonam, że technologia w XXI wieku poszła do przodu bo Ty będziesz się cieszył z tego, że "Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje". "BĘDĄ BUDOWAĆ! POWIEDZIELI, W TELEWIZORZE!" No ale idź protestuj, błagaj, klękaj skoro głosowałeś na kogoś z "bandy czworga" (nie ważne czy PiS,PO,SLD,PSL) żeby wydali promil Twoich pieniędzy płaconych w podatkach, którego nie ukradną. Ja zaprotestuję na karcie do głosowania.
[quote name='artus' timestamp='1299156392' post='445572']
Może trochę więcej optymizmu na tym forum. Nareszcie coś ruszyło, nareszcie się dzieje. Owszem trzeba było czekać, trzeba było powalczyć, ale jak widzę ludzi co to zawsze niezadowoleni zawsze tłum, tylko jak trzeba było zaprotestować i powalczyć o S17 to stawał taki daleko z tyłu.
Kolega co pisze o szybkim budowaniu dróg to pewnie ciastka sprzedaje w markecie, ale gadane o technologii w bdownictwie to ma. zapoznaj sie kolego najpierw z tematem, pocz... rozwiń
Avatar
picasso / 3 marca 2011 o 18:57
0
Zarabiaj w Internecie!
Ściągnij program i oglądaj reklamy!

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=264465
Avatar
asewe / 3 marca 2011 o 18:25
0
TO ZDJĘICE TO Z PROGARMU XFACTOR,CZY YOU CAN DANCE???CHA,CHA.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 1 5

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 5 2

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.