Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2010 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Pogrzeb na Wawelu będzie transmitowany na Pl. Zamkowym w Lublinie

0 21 A A

Na placu Zamkowym zostaną ustawione dwa telebimy - podobnie jak pięć lat temu podczas uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II, przed 5 laty. Pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki odbędzie się w niedzielę w Krakowie o godz. 14.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na telebimach w Lublinie będzie można oglądać prawdopodobnie także sobotnie uroczystości żałobne dla uczczenia ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, które odbędą się na placu Piłsudskiego w Warszawie.

– Chcemy umożliwić mieszkańcom udział w sobotnich i niedzielnych uroczystościach – mówi Iwona Blajerska, rzecznik lubelskiego Ratusza. Wielkie ekrany zostaną ustawione na pl. Zamkowym.

Na razie wiadomo, że mają być tu zamontowane dwa telebimy. Jeden z nich prawdopodobnie stanie na mostku prowadzącym od Bramy Grodzkiej do Zamku, drugi w połowie pl. Zamkowego. Być może uda się zorganizować jeszcze trzeci. Specjalne spotkanie w sprawie transmisji zaplanowane jest na jutro.

Wiadomo już, że ekrany będą stać przez dwa dni. – W sobotę lublinianie obejrzą transmisję z centralnych uroczystości żałobnych, a w niedzielę przekaz z pogrzebu pary prezydenckiej – zapowiada Ewa Haponiuk, dyrektor kancelarii prezydenta Lublina.

– Przymierzamy się też do uruchomienia dodatkowych kursów autobusów miejskiej komunikacji, które w weekend kursują dość rzadko. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy mogli bez problemu dojechać pod Zamek.

Dla tych, którzy zechcą osobiście uczestniczyć w uroczystościach żałobnych i pogrzebie kolej przygotowuje dodatkowe miejsca w pociągach. W składach kursujących między Warszawą a największymi miastami Polski mają pojawić się dodatkowe wagony.

– Na tory wyjadą też pociągi kursujące wyłącznie w dni robocze – zapowiada PKP Intercity. Uruchomiony zostanie poranny pociąg, który z Lublina wyjeżdża do Warszawy o godz. 5.05, a do Warszawy Centralnej dociera na godz. 7.23.

Nie ma na razie mowy o większych ułatwieniach w dojeździe do Krakowa, gdzie w niedzielę o godz. 14. na Wawelu ma się rozpocząć pogrzeb pary prezydenckiej.
Z Lublina do Krakowa kursują tylko dwa bezpośrednie pociągi: jeden wyrusza o godz. 16.15, a u celu jest o godz. 21.01, drugi wyjeżdża o godz. 6.12 i w Krakowie jest o godz. 11.04. PKP Intercity nie zapowiadała wczoraj uruchomienia jakichkolwiek pociągów specjalnych nie przewidzianych w zwykłym rozkładzie jazdy.

Dziś może okazać się, czy mieszkańcy Lublina będą mogli dojechać do Warszawy za darmo. Na wykupienie biletów dla swych mieszkańców zdecydowały się władze Katowic. – W środę rozważymy tę sprawę – zapowiada Haponiuk.

Jeśli pojawią się nowe połączenia, poinformujemy o tym na stronie dziennikwschodni.pl.

Katastrofa samolotu prezydenta w Smoleńsku - pełna lista ofiar (MSZ)

Smoleńsk: Katastrofa samolotu Tu 154. Prezydent Lech Kaczyński był na pokładzie. Nikt nie przeżył

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 14 kwietnia 2010 o 14:18
0
A jeszcze Wam powiem tak: pytacie "co dokonał Kaczyński jako prezydent?" A ja zapytam:"do czego nie dopuścił ?"-nie dopuścił do wielu rzeczy:między innymi do rozszerzania się złodziejstwa i szubrawstwa w szerokim tego słowa znaczeniu-a swych nielojalnych(czytaj: przypadkowych złodziejów) kolegów z PISu bez zastanowienia wyrzucał na zbity pysk,aby "nie plamili nazwy" Prawo i Sprawiedliwość-a Doniu swych niegrzecznych koleżków partyjnych"chroni"i sprawy złodziejskie"zamiata pod dywan". Prezydent w miarę skutecznie blokował i opóźniał wejście do Polski ustroju liberalnego-bo Polska nie jest na tyle "wydolna",by podołać zasadom liberalizmu.Liberalizm dla Polski jest zbyt ciężkim i drapieżnym"ustrojstwem"-jego skutki już widzicie np.w szpitalach("nie masz kasy na leczenie?-to zdychaj pod płotem!") . Jeśli"skreślacie"skuteczność braci Kaczyńskich-to automatycznie"skreślacie" Solidarność -a jeśli "skreślacie" Solidarność,to przeczytajcie sobie 21 postulatów strajkujących ze Stoczni Gdańskiej. Jeśli było "pod dyktandem ZSRRu" wygodnie żyć-to po co wobec tego powstały TE postulaty? Jeśli natomiast dopuścimy Donka i koleżków do pełnej władzy i swobody,to on"w białych rękawiczkach" i z pomocą Putina nas wszystkich zaprowadzi do tegoż samego systemu jaki był po wojnie.
A jeszcze Wam powiem tak: pytacie "co dokonał Kaczyński jako prezydent?" A ja zapytam:"do czego nie dopuścił ?"-nie dopuścił do wielu rzeczy:między innymi do rozszerzania się złodziejstwa i szubrawstwa w szerokim tego słowa znaczeniu-a swych nielojalnych(czytaj: przypadkowych złodziejów) kolegów z PISu bez zastanowienia wyrzucał na zbity pysk,aby "nie plamili nazwy" Prawo i Sprawiedliwość-a Doniu swych niegrzecznych koleżków partyjnych"chroni"i sprawy złodziejskie"zamiata pod dywan". Prezyden... rozwiń
Avatar
bambosh / 14 kwietnia 2010 o 12:05
0
bambuko napisał:
A Napisz mnie głupiemu co takiego ten człowiek dobrego zrobił dla tego kraju ?? A od piesków wyzywaj swoją rodzine. I pozdrawiam jak to mawiał Wielki Polak Lech Kaczyński cyt. ,,spieprzaj dziadu''.

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"moherowe berety"mniej na niego krzyczały-to dopiero kilka lat temu wziął ślub kościelny. Teraz-aby"tanio w promocji sprzedać Polskę Ruskim" zwąchał się z Putinem-bo wie,że Ruscy"od wieków"pragnęli zawłaszczyć Polskie Ziemie i czasami im się to udawało... Doniu to człowiek zmienny jak chorągiewka na wietrze... Natomiast Kaczyński nie poddał się "wpływom"-dlatego pożarli się z Wałęsą i Wałęsa odżegnał się od Solidarności. I dlatego teraz Wałęsa i Doniu "z jednego żrą koryta"-a "bliźniaki"były im niewygodni...

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"mohe... rozwiń
Avatar
bambosh / 14 kwietnia 2010 o 12:03
0
bambosh napisał:
Ale tyś jest głupi!-o ja pierdacze!!! Jesteś "Pieskiem Donia i Putonia"... Taki prawdziwy prezydent jak Lech Kaczyński nieprędko się urodzi i Wawel mu się należy! Doniu Tusek Twoim idolem jest? -to idź do niego-a on Ci za pomocą marchewki chomąt na grzbiet założy i będziesz orał kołchozową ziemię i będziesz się śmiał jak głupi zając...

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"moherowe berety"mniej na niego krzyczały-to dopiero kilka lat temu wziął ślub kościelny. Teraz-aby"tanio w promocji sprzedać Polskę Ruskim" zwąchał się z Putinem-bo wie,że Ruscy"od wieków"pragnęli zawłaszczyć Polskie Ziemie i czasami im się to udawało... Doniu to człowiek zmienny jak chorągiewka na wietrze... Natomiast Kaczyński nie poddał się "wpływom"-dlatego pożarli się z Wałęsą i Wałęsa odżegnał się od Solidarności. I dlatego teraz Wałęsa i Doniu "z jednego żrą koryta"-a "bliźniaki"były im niewygodni...

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"mohe... rozwiń
Avatar
kopl / 14 kwietnia 2010 o 02:06
0
Proszę kogoś o napisanie, o której mniej więcej mają odbyć się te uroczystości pogrzebowe w sobotę...!
Avatar
~magda~ / 14 kwietnia 2010 o 00:47
0
problemy to macie wy ze sobą :/ jak widać lubelski zaścianek nic się nie zmienił...oby was życie nauczyło trochę pokory...
Avatar
Pawel / 13 kwietnia 2010 o 21:49
0
SANTO SUBITO!
Avatar
dragonfly / 13 kwietnia 2010 o 21:45
0
Dobrze oceniało prezydenturę Kaczyńskiego 6% społeczeństwa .
Mam wrażenie,że nasz naród jest niezrównoważony psychicznie ...
Avatar
krzesimir / 13 kwietnia 2010 o 21:33
0
kiedy kanonizacja ???
Avatar
KER / 13 kwietnia 2010 o 21:22
0
Czy tylko tym , że ktoś się wsławił ,że leciał do Katynia i jest bratem Jarosława ma być pochowany w miejscu świętym dla Polaków! Opamiętania ludzie , opamiętania!Dla całej powagi okoliczności i dla szacunku prezydenta - czy Wawel jest dla niego miejscem?No ciekawi mnie jak się zachowają ci prawomocni wobec innych prezydentów RP jeszcze żyjących , czy też dla każdego znajdzie się miejsce na Wawelu?
Avatar
KER / 13 kwietnia 2010 o 21:19
0
Czy tylko tym , że ktoś się wsławił ,że leciał do Katynia i jest bratem Jarosława ma być pochowany w miejscu świętym dla Polaków! Opamiętania ludzie , opamiętania!Dla całej powagi okoliczności i dla szacunku prezydenta - czy Wawel jest dla niego miejscem?No ciekawi mnie jak się zachowają ci prawomocni wobec innych prezydentów RP jeszcze żyjących , czy też dla każdego znajdzie się miejsce na Wawelu?
Avatar
bambosh / 14 kwietnia 2010 o 14:18
0
A jeszcze Wam powiem tak: pytacie "co dokonał Kaczyński jako prezydent?" A ja zapytam:"do czego nie dopuścił ?"-nie dopuścił do wielu rzeczy:między innymi do rozszerzania się złodziejstwa i szubrawstwa w szerokim tego słowa znaczeniu-a swych nielojalnych(czytaj: przypadkowych złodziejów) kolegów z PISu bez zastanowienia wyrzucał na zbity pysk,aby "nie plamili nazwy" Prawo i Sprawiedliwość-a Doniu swych niegrzecznych koleżków partyjnych"chroni"i sprawy złodziejskie"zamiata pod dywan". Prezydent w miarę skutecznie blokował i opóźniał wejście do Polski ustroju liberalnego-bo Polska nie jest na tyle "wydolna",by podołać zasadom liberalizmu.Liberalizm dla Polski jest zbyt ciężkim i drapieżnym"ustrojstwem"-jego skutki już widzicie np.w szpitalach("nie masz kasy na leczenie?-to zdychaj pod płotem!") . Jeśli"skreślacie"skuteczność braci Kaczyńskich-to automatycznie"skreślacie" Solidarność -a jeśli "skreślacie" Solidarność,to przeczytajcie sobie 21 postulatów strajkujących ze Stoczni Gdańskiej. Jeśli było "pod dyktandem ZSRRu" wygodnie żyć-to po co wobec tego powstały TE postulaty? Jeśli natomiast dopuścimy Donka i koleżków do pełnej władzy i swobody,to on"w białych rękawiczkach" i z pomocą Putina nas wszystkich zaprowadzi do tegoż samego systemu jaki był po wojnie.
A jeszcze Wam powiem tak: pytacie "co dokonał Kaczyński jako prezydent?" A ja zapytam:"do czego nie dopuścił ?"-nie dopuścił do wielu rzeczy:między innymi do rozszerzania się złodziejstwa i szubrawstwa w szerokim tego słowa znaczeniu-a swych nielojalnych(czytaj: przypadkowych złodziejów) kolegów z PISu bez zastanowienia wyrzucał na zbity pysk,aby "nie plamili nazwy" Prawo i Sprawiedliwość-a Doniu swych niegrzecznych koleżków partyjnych"chroni"i sprawy złodziejskie"zamiata pod dywan". Prezyden... rozwiń
Avatar
bambosh / 14 kwietnia 2010 o 12:05
0
bambuko napisał:
A Napisz mnie głupiemu co takiego ten człowiek dobrego zrobił dla tego kraju ?? A od piesków wyzywaj swoją rodzine. I pozdrawiam jak to mawiał Wielki Polak Lech Kaczyński cyt. ,,spieprzaj dziadu''.

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"moherowe berety"mniej na niego krzyczały-to dopiero kilka lat temu wziął ślub kościelny. Teraz-aby"tanio w promocji sprzedać Polskę Ruskim" zwąchał się z Putinem-bo wie,że Ruscy"od wieków"pragnęli zawłaszczyć Polskie Ziemie i czasami im się to udawało... Doniu to człowiek zmienny jak chorągiewka na wietrze... Natomiast Kaczyński nie poddał się "wpływom"-dlatego pożarli się z Wałęsą i Wałęsa odżegnał się od Solidarności. I dlatego teraz Wałęsa i Doniu "z jednego żrą koryta"-a "bliźniaki"były im niewygodni...

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"mohe... rozwiń
Avatar
bambosh / 14 kwietnia 2010 o 12:03
0
bambosh napisał:
Ale tyś jest głupi!-o ja pierdacze!!! Jesteś "Pieskiem Donia i Putonia"... Taki prawdziwy prezydent jak Lech Kaczyński nieprędko się urodzi i Wawel mu się należy! Doniu Tusek Twoim idolem jest? -to idź do niego-a on Ci za pomocą marchewki chomąt na grzbiet założy i będziesz orał kołchozową ziemię i będziesz się śmiał jak głupi zając...

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"moherowe berety"mniej na niego krzyczały-to dopiero kilka lat temu wziął ślub kościelny. Teraz-aby"tanio w promocji sprzedać Polskę Ruskim" zwąchał się z Putinem-bo wie,że Ruscy"od wieków"pragnęli zawłaszczyć Polskie Ziemie i czasami im się to udawało... Doniu to człowiek zmienny jak chorągiewka na wietrze... Natomiast Kaczyński nie poddał się "wpływom"-dlatego pożarli się z Wałęsą i Wałęsa odżegnał się od Solidarności. I dlatego teraz Wałęsa i Doniu "z jednego żrą koryta"-a "bliźniaki"były im niewygodni...

Zrobił TO dla Polski,że nie dał się zmanipulować"Wschodowi"-to między innymi jedna z jego podstawowych zasług-bo pamiętał ile łez i cierpienia oraz"tańczenia pod dyktando Wschodu"było w powojennej Polsce aż do czasu Solidarności. Popatrz choćby na kłamstwo o Katyniu-czy chciałbyś,aby przez dziesięciolecia ktoś kłamał na temat okoliczności śmierci Twoich przodków? Natomiast Tusk nie jest dla mnie żadnym autorytetem! Przecież-nie wiem czy wiesz?-aby przypodobać się Kościołowi w Polsce i aby"mohe... rozwiń
Avatar
kopl / 14 kwietnia 2010 o 02:06
0
Proszę kogoś o napisanie, o której mniej więcej mają odbyć się te uroczystości pogrzebowe w sobotę...!
Avatar
~magda~ / 14 kwietnia 2010 o 00:47
0
problemy to macie wy ze sobą :/ jak widać lubelski zaścianek nic się nie zmienił...oby was życie nauczyło trochę pokory...
Avatar
Pawel / 13 kwietnia 2010 o 21:49
0
SANTO SUBITO!
Avatar
dragonfly / 13 kwietnia 2010 o 21:45
0
Dobrze oceniało prezydenturę Kaczyńskiego 6% społeczeństwa .
Mam wrażenie,że nasz naród jest niezrównoważony psychicznie ...
Avatar
krzesimir / 13 kwietnia 2010 o 21:33
0
kiedy kanonizacja ???
Avatar
KER / 13 kwietnia 2010 o 21:22
0
Czy tylko tym , że ktoś się wsławił ,że leciał do Katynia i jest bratem Jarosława ma być pochowany w miejscu świętym dla Polaków! Opamiętania ludzie , opamiętania!Dla całej powagi okoliczności i dla szacunku prezydenta - czy Wawel jest dla niego miejscem?No ciekawi mnie jak się zachowają ci prawomocni wobec innych prezydentów RP jeszcze żyjących , czy też dla każdego znajdzie się miejsce na Wawelu?
Avatar
KER / 13 kwietnia 2010 o 21:19
0
Czy tylko tym , że ktoś się wsławił ,że leciał do Katynia i jest bratem Jarosława ma być pochowany w miejscu świętym dla Polaków! Opamiętania ludzie , opamiętania!Dla całej powagi okoliczności i dla szacunku prezydenta - czy Wawel jest dla niego miejscem?No ciekawi mnie jak się zachowają ci prawomocni wobec innych prezydentów RP jeszcze żyjących , czy też dla każdego znajdzie się miejsce na Wawelu?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!