Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2010 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Policja nie wszczęła śledztwa ws. krzyży w liceum Paderewskiego

0 19 A A

Najprawdopodobniej nie będzie śledztwa w sprawie obrazy uczuć religijnych, której miał się dopuścić dyrektor prywatnego liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie. Wszczęcia dochodzenia odmówiła policja - podaje "Gazeta Wyborcza Lublin".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o kontrowersyjny pomysł dyrektora liceum Adama Kalbarczyka, który usunął krzyże z klas szkolnych, po głośnej sprawie finki Soili Lausi i orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, że naruszają one "prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami" oraz "wolność religijną uczniów".

Adama Kalbarczyka skrytykował abp Józef Życiński, a Konrad Rękas, były przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Andrzej Szadura, działacz Stronnictwa Narodowego z Lublina" uznali, że dyrektor prowadził działania zamierzające do obrazy uczuć religijnych i złożyli doniesienie do prokuratury.

Policja uznała jednak, że czyn, za który dyrektor miał być ścigany, nie miał miejsca, bo dyskusja dotycząca symboli religijnych w szkole miała nastąpić podczas Rady Pedagogicznej, a ta - ostatecznie - nie odbyła się.

W najbliższych dniach okaże się, czy decyzję policji zatwierdzi prokuratura - pisze "Gazeta Wyborcza Lublin".

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 marca 2010 o 17:37
0
~Wojtek~ napisał:
Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole?
Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom.
Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie.

Bug? no prosze cie..
Avatar
~Wojtek~ / 17 marca 2010 o 11:37
0
Julita W. napisał:
Nic z tego nie rozumiem. Czyzby ow pan Adam Kallbarczyk nie byl wlascicielem tej szkoly?
On ma prawo zrobic we wlasnej szkole to co mu sie najzewniej podoba.
Oczywiscie poza ingerencja w obowiazujacy program nauczania.
To jest juz sprawa rodzicow, czy beda posylali swoje pociechy do tej szkoly czy tez nie.
Rynek a nie dewoci zdecyduje o losach szkoly.
Moje dzieci na pewno nadal beda tam uczeszczaly.

Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole?
Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom.
Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie.

Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole?
Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom.
Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie. rozwiń
Avatar
F / 17 marca 2010 o 10:07
0
Mi krzyże nie przeszkadzają, a jeżeli ktoś jest niewierzący to niech na nie nie zwraca uwagi - przecież one nie świecą, ani wydają z siebie żadnego dźwięku, więc samo "wiszenie" nie jest żadnym narzucaniem się!

Niedługo dojdziemy do sytuacji jak we Francji gdzie chrześcijanie nie mogą nosić krzyżyków na łańcuszkach, a muzułmanki chodzić w chustach bo jest to uważane za afiszowanie się swoją religią - co to za wolność skoro wszędzie zaczynają pojawiać się zakazy inakazy?

Wolność powinna przejawiać się tym, że mogę sobie pójść do szkoły gdzie wiszą krzyże na ścianach, a ja mogę siedzieć w chuście i nikt nie ma nic przeciwko - nie każe mi zmienić religii na chrześcijaństwo, ani nie każe mi zdjąć chusty!

Nie rozumiem z kolei mody na afiszowanie się "niewiarą" czy bycia homo. Ludzie! Żyjcie i dajcie żyć innym! A nie zastanawiacie się co wam jeszcze przeszkadza w waszym frustrującym życiu.
Mi krzyże nie przeszkadzają, a jeżeli ktoś jest niewierzący to niech na nie nie zwraca uwagi - przecież one nie świecą, ani wydają z siebie żadnego dźwięku, więc samo "wiszenie" nie jest żadnym narzucaniem się!

Niedługo dojdziemy do sytuacji jak we Francji gdzie chrześcijanie nie mogą nosić krzyżyków na łańcuszkach, a muzułmanki chodzić w chustach bo jest to uważane za afiszowanie się swoją religią - co to za wolność skoro wszędzie zaczynają pojawiać się zakazy inakazy?

Wolność powinna przejawiać się t... rozwiń
Avatar
~nemo~ / 17 marca 2010 o 09:17
0
Być może że takie postawienie sprawy pozwoliłoby w przyszłości uniknąć konfliktów mędzy innymi z Islamem który rozprzestrzenia się w chrześcijańskiej europie. Wyznawcy tej religii są coraz liczniejsi nie tylko dlatego że imigrują do europy, ale są to rodziny wielodzietne a nie 2+1
Avatar
andrzejto / 17 marca 2010 o 08:28
0
~kris~ napisał:
Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami, na podstawie dekretu. Oboecywano, że katecheci nie będą obciążąć budżetu państwa. Co z tego zostało? I to ma być o.k. a to co chce zrobić dyrektor nie? On tylko stoi na gruncie konstytucyjnej równości praw wszystkich obywateli RP i respektuje zasadę świeckości państwa. A to, że zmierzamy do państwa wyznaniowego, to już nie jego wina.


Miej pretensje do SLD za rządów którego uchwalono takie prawo. A mianowicie nie wolno w szkole zatrudnić nikogo bez wypłacania mu wynagrodzenia. Ot taki lapsusik, niejeden u lewaków.
Z myśleniem o konsekwencjach własnych pomysłów od zawsze mieli problem...


Miej pretensje do SLD za rządów którego uchwalono takie prawo. A mianowicie nie wolno w szkole zatrudnić nikogo bez wypłacania mu wynagrodzenia. Ot taki lapsusik, niejeden u lewaków.
Z myśleniem o konsekwencjach własnych pomysłów od zawsze mieli problem... rozwiń
Avatar
andrzejto / 17 marca 2010 o 08:25
0
benek z postu wyżej napisał:
mam dla was wiadomość: dla sporej rzeszy ludzi na tej planecie religia chrześcijańska (i każda inna) ma mniej więcej tyle samo sensu co wiara w latającego potwora spaghetti. W Polsce istnieje teoretyczna świeckość państwa. Rozumiem, że zdejmowane krzyży może was urażać. Ale mnie znowu może urażać, że takie krzyże wiszą. Więc może dyrektor powinien zrobić jedną salę z krzyżem i innymi dewocjonaliami, a resztę bez? Ostateczne zdanie powinno zresztą należeć do uczniów.

ps. poziom, na jakim dyskutujecie sugeruje, że jesteście praktykującymi katolikami, więc i tak nie ma sensu was przekonywać. Albo uczyć dobrych manier.


Mam niejakie wrażenie że jesteś niedouczony, albo coś ci się pomerdało. Polska nie jest świecka, tylko neutralna światopoglądowo i religijnie. Jest to dosyć znacząca różnica. Konstytucja mówi o zakazie dyskryminowania ze względu na wyznawaną religię. Jak chcesz wierzyć w potwora spaghetti to twoja sprawa. Możesz nawet zwrócić się z prośbą o powieszenie symbolu tej religii w szkole do której uczęszczasz. Bo to jest demokracja i tolerancja.
Dziwnym trafem u ciebie tej tolerancji nie widzę. O dobrych manierach nie wspominam...

A tak swoją szosą skąd u ateistów taki pęd do udowadniania że Boga nie ma. Masz jakieś kompleksy na tym punkcie??


Mam niejakie wrażenie że jesteś niedouczony, albo coś ci się pomerdało. Polska nie jest świecka, tylko neutralna światopoglądowo i religijnie. Jest to dosyć znacząca różnica. Konstytucja mówi o zakazie dyskryminowania ze względu na wyznawaną religię. Jak chcesz wierzyć w potwora spaghetti to twoja sprawa. Możesz nawet zwrócić się z prośbą o powieszenie symbolu tej religii w szkole do której uczęszczasz. Bo to jest demokracja i tolerancja.
Dziwnym trafem u ciebie tej tolerancji nie widzę. O dobrych manierach n... rozwiń
Avatar
kas / 17 marca 2010 o 07:31
0
Zastanawiam się czy ktoś zna Konstytucję RP, która wyraźnie stanowi WOLNOŚĆ religijną... a Polska nie jest przecież państwem Kościelnym. Pomyślał ktoś jak się czują przedstawiciele innego wyznania w polskich szkołach? Krzyż to symbol, wcale nie musi być uwidoczniony, by o nim pamiętać.
Avatar
Małgosia / 17 marca 2010 o 07:28
0
~Wojtek~ napisał:
A czy to Polak? Z czego jesteś dumny? Jak by głupota miała skrzydła to byś latał jak gołębica! To jest cytat z jednego filmu co prawda już dawno był nakręcony ale jego wymowa dalej aktualna!


A co tam Wojtku w chmurach słychać, ma się na pogodę, czy nie i kto ci dał skrzydła, że tak wysoko się unosisz?
Avatar
maria / 17 marca 2010 o 07:18
0
Ludzie,jeśli macie choć trochę przyzwoitosci,jeśli mienicie się Polakami, zabierzcie dzieci z tej szkoły.Niech do tego czlowieka przemówią puste ściany z których zdjął krzyże.Bo polskich dzieci nie godzien on uczyć .
Avatar
~kris~ / 17 marca 2010 o 07:05
0
Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami, na podstawie dekretu. Oboecywano, że katecheci nie będą obciążąć budżetu państwa. Co z tego zostało? I to ma być o.k. a to co chce zrobić dyrektor nie? On tylko stoi na gruncie konstytucyjnej równości praw wszystkich obywateli RP i respektuje zasadę świeckości państwa. A to, że zmierzamy do państwa wyznaniowego, to już nie jego wina.
Avatar
Gość / 17 marca 2010 o 17:37
0
~Wojtek~ napisał:
Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole?
Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom.
Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie.

Bug? no prosze cie..
Avatar
~Wojtek~ / 17 marca 2010 o 11:37
0
Julita W. napisał:
Nic z tego nie rozumiem. Czyzby ow pan Adam Kallbarczyk nie byl wlascicielem tej szkoly?
On ma prawo zrobic we wlasnej szkole to co mu sie najzewniej podoba.
Oczywiscie poza ingerencja w obowiazujacy program nauczania.
To jest juz sprawa rodzicow, czy beda posylali swoje pociechy do tej szkoly czy tez nie.
Rynek a nie dewoci zdecyduje o losach szkoly.
Moje dzieci na pewno nadal beda tam uczeszczaly.

Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole?
Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom.
Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie.

Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole?
Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom.
Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie. rozwiń
Avatar
F / 17 marca 2010 o 10:07
0
Mi krzyże nie przeszkadzają, a jeżeli ktoś jest niewierzący to niech na nie nie zwraca uwagi - przecież one nie świecą, ani wydają z siebie żadnego dźwięku, więc samo "wiszenie" nie jest żadnym narzucaniem się!

Niedługo dojdziemy do sytuacji jak we Francji gdzie chrześcijanie nie mogą nosić krzyżyków na łańcuszkach, a muzułmanki chodzić w chustach bo jest to uważane za afiszowanie się swoją religią - co to za wolność skoro wszędzie zaczynają pojawiać się zakazy inakazy?

Wolność powinna przejawiać się tym, że mogę sobie pójść do szkoły gdzie wiszą krzyże na ścianach, a ja mogę siedzieć w chuście i nikt nie ma nic przeciwko - nie każe mi zmienić religii na chrześcijaństwo, ani nie każe mi zdjąć chusty!

Nie rozumiem z kolei mody na afiszowanie się "niewiarą" czy bycia homo. Ludzie! Żyjcie i dajcie żyć innym! A nie zastanawiacie się co wam jeszcze przeszkadza w waszym frustrującym życiu.
Mi krzyże nie przeszkadzają, a jeżeli ktoś jest niewierzący to niech na nie nie zwraca uwagi - przecież one nie świecą, ani wydają z siebie żadnego dźwięku, więc samo "wiszenie" nie jest żadnym narzucaniem się!

Niedługo dojdziemy do sytuacji jak we Francji gdzie chrześcijanie nie mogą nosić krzyżyków na łańcuszkach, a muzułmanki chodzić w chustach bo jest to uważane za afiszowanie się swoją religią - co to za wolność skoro wszędzie zaczynają pojawiać się zakazy inakazy?

Wolność powinna przejawiać się t... rozwiń
Avatar
~nemo~ / 17 marca 2010 o 09:17
0
Być może że takie postawienie sprawy pozwoliłoby w przyszłości uniknąć konfliktów mędzy innymi z Islamem który rozprzestrzenia się w chrześcijańskiej europie. Wyznawcy tej religii są coraz liczniejsi nie tylko dlatego że imigrują do europy, ale są to rodziny wielodzietne a nie 2+1
Avatar
andrzejto / 17 marca 2010 o 08:28
0
~kris~ napisał:
Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami, na podstawie dekretu. Oboecywano, że katecheci nie będą obciążąć budżetu państwa. Co z tego zostało? I to ma być o.k. a to co chce zrobić dyrektor nie? On tylko stoi na gruncie konstytucyjnej równości praw wszystkich obywateli RP i respektuje zasadę świeckości państwa. A to, że zmierzamy do państwa wyznaniowego, to już nie jego wina.


Miej pretensje do SLD za rządów którego uchwalono takie prawo. A mianowicie nie wolno w szkole zatrudnić nikogo bez wypłacania mu wynagrodzenia. Ot taki lapsusik, niejeden u lewaków.
Z myśleniem o konsekwencjach własnych pomysłów od zawsze mieli problem...


Miej pretensje do SLD za rządów którego uchwalono takie prawo. A mianowicie nie wolno w szkole zatrudnić nikogo bez wypłacania mu wynagrodzenia. Ot taki lapsusik, niejeden u lewaków.
Z myśleniem o konsekwencjach własnych pomysłów od zawsze mieli problem... rozwiń
Avatar
andrzejto / 17 marca 2010 o 08:25
0
benek z postu wyżej napisał:
mam dla was wiadomość: dla sporej rzeszy ludzi na tej planecie religia chrześcijańska (i każda inna) ma mniej więcej tyle samo sensu co wiara w latającego potwora spaghetti. W Polsce istnieje teoretyczna świeckość państwa. Rozumiem, że zdejmowane krzyży może was urażać. Ale mnie znowu może urażać, że takie krzyże wiszą. Więc może dyrektor powinien zrobić jedną salę z krzyżem i innymi dewocjonaliami, a resztę bez? Ostateczne zdanie powinno zresztą należeć do uczniów.

ps. poziom, na jakim dyskutujecie sugeruje, że jesteście praktykującymi katolikami, więc i tak nie ma sensu was przekonywać. Albo uczyć dobrych manier.


Mam niejakie wrażenie że jesteś niedouczony, albo coś ci się pomerdało. Polska nie jest świecka, tylko neutralna światopoglądowo i religijnie. Jest to dosyć znacząca różnica. Konstytucja mówi o zakazie dyskryminowania ze względu na wyznawaną religię. Jak chcesz wierzyć w potwora spaghetti to twoja sprawa. Możesz nawet zwrócić się z prośbą o powieszenie symbolu tej religii w szkole do której uczęszczasz. Bo to jest demokracja i tolerancja.
Dziwnym trafem u ciebie tej tolerancji nie widzę. O dobrych manierach nie wspominam...

A tak swoją szosą skąd u ateistów taki pęd do udowadniania że Boga nie ma. Masz jakieś kompleksy na tym punkcie??


Mam niejakie wrażenie że jesteś niedouczony, albo coś ci się pomerdało. Polska nie jest świecka, tylko neutralna światopoglądowo i religijnie. Jest to dosyć znacząca różnica. Konstytucja mówi o zakazie dyskryminowania ze względu na wyznawaną religię. Jak chcesz wierzyć w potwora spaghetti to twoja sprawa. Możesz nawet zwrócić się z prośbą o powieszenie symbolu tej religii w szkole do której uczęszczasz. Bo to jest demokracja i tolerancja.
Dziwnym trafem u ciebie tej tolerancji nie widzę. O dobrych manierach n... rozwiń
Avatar
kas / 17 marca 2010 o 07:31
0
Zastanawiam się czy ktoś zna Konstytucję RP, która wyraźnie stanowi WOLNOŚĆ religijną... a Polska nie jest przecież państwem Kościelnym. Pomyślał ktoś jak się czują przedstawiciele innego wyznania w polskich szkołach? Krzyż to symbol, wcale nie musi być uwidoczniony, by o nim pamiętać.
Avatar
Małgosia / 17 marca 2010 o 07:28
0
~Wojtek~ napisał:
A czy to Polak? Z czego jesteś dumny? Jak by głupota miała skrzydła to byś latał jak gołębica! To jest cytat z jednego filmu co prawda już dawno był nakręcony ale jego wymowa dalej aktualna!


A co tam Wojtku w chmurach słychać, ma się na pogodę, czy nie i kto ci dał skrzydła, że tak wysoko się unosisz?
Avatar
maria / 17 marca 2010 o 07:18
0
Ludzie,jeśli macie choć trochę przyzwoitosci,jeśli mienicie się Polakami, zabierzcie dzieci z tej szkoły.Niech do tego czlowieka przemówią puste ściany z których zdjął krzyże.Bo polskich dzieci nie godzien on uczyć .
Avatar
~kris~ / 17 marca 2010 o 07:05
0
Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami, na podstawie dekretu. Oboecywano, że katecheci nie będą obciążąć budżetu państwa. Co z tego zostało? I to ma być o.k. a to co chce zrobić dyrektor nie? On tylko stoi na gruncie konstytucyjnej równości praw wszystkich obywateli RP i respektuje zasadę świeckości państwa. A to, że zmierzamy do państwa wyznaniowego, to już nie jego wina.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!