Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2012 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Policja o graffiti na garażu: To nie swastyka

0 31 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Według śledczych, na drzwiach garażu ktoś namalował krzyż maltański, a nie swastykę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kilka tygodni temu zgłosiłam Straży Miejskiej, że na jednym z garaży przy ul. Spadochroniarzy ktoś wymalował swastykę – mówi nasza Czytelniczka, pani Barbara.

– Widnieje tam od dawna, jest wielka i widzi ją każdy, kto przejeżdża tamtędy samochodem. Mnie ten symbol razi. Pokazywanie go to chyba przestępstwo. Swastyka powinna zniknąć.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy 16 listopada i przekazaliśmy je do IV Komisariatu Policji – mówi Ryszarda Bańka z biura prasowego Straży Miejskiej w Lublinie.

– W niektórych przypadkach możemy nakazać właścicielowi budynku usunięcie obraźliwych napisów, ale rozpowszechnianie symboli nazistowskich jest już przestępstwem i takie zgłoszenia przekazujemy policji.

Ale nie każdy odczytuje ten symbol tak samo. Przynajmniej nie prokuratura, która zajmowała się tą sprawą już dwa lata temu.

– Postępowanie w tej sprawie zakończyło się w kwietniu 2011 r. Prokuratura umorzyła je ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Ten symbol może być podobny do swastyki, ale to krzyż maltański – mówi komisarz Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Zapewnia, że dzielnicowy uda się na miejsce i będzie rozmawiał z właścicielem garażu. – Ale tylko od jego dobrej woli zależy, czy zamaluje ten symbol – dodaje pani komisarz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tworca / 20 grudnia 2012 r. o 19:47
heheh juz dotarla parowo co sie nie chce podpisac tylko moga mi naskoczyc bo to nie swastyka hehehhe
Avatar
Gość / 17 grudnia 2012 r. o 22:18
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e...
[/quote]
...ale żeś błysnął !

[quote name='inspirodawca :)' timestamp='1355775621' post='710749']
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
[/quote]

Prawda jest taka, że ten temat celowo został założony, ba nawet celowo powstał ten artykuł.
Policja i prokuratura nie dają za wygraną i bardzo dobrze.
W artykule napisano kilka bzdur, a teraz różnego pokroju "narcyzy i esy" piszą na forum głupoty.
Wśród tych "narcyzów" jest sprawca tego "dzieła" i dzięki jego wpisom policja/prokuratura dotrze do tego cymbała już wkrótce.
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e..... rozwiń
Avatar
inspirodawca :) / 17 grudnia 2012 r. o 21:20
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
Avatar
Troll / 16 grudnia 2012 r. o 20:48
pozdrowienia dla Pani Komisarz , która najwyraźniej nie ma pojęcia jak wygląda krżyż maltański !!
osyłam do wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_malta%C5%84ski .
Wiadomość dla Pani Barbary : swastyka nie jest symbolem nazistowskim ( gdyz naziści użyli odwróconego krzyża swastycznego jako swojego symbolu) !!
Pozdrawiam
Avatar
dizel / 16 grudnia 2012 r. o 19:52
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[/quote]

moze ta osoba myslala wlasnie o tym co powiedziales i namalowala to by sprowokowac te cala awantur?
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało ... rozwiń
Avatar
Bolek / 16 grudnia 2012 r. o 19:25
Krystian! ładne masz drzwiczki:))
Avatar
Niepodległy Umysł / 14 grudnia 2012 r. o 09:21
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler"]Adolfem Hitlerem[/url] i [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm"]nazizmem[/url], natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności."[/font]
[/quote]

Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ado... rozwiń
Avatar
mosquito / 14 grudnia 2012 r. o 08:58
co by tu zrobić by nic nie zrobić !?
Avatar
bf / 14 grudnia 2012 r. o 08:49
proponuję wysłać tych nieuków na wycieczkę do Azji, będą mieli mnóstwo roboty z usuwaniem swastyk, niech wezmą pietrasiewiczów , foxmannów , grassów itp.
Avatar
Iwona / 14 grudnia 2012 r. o 08:04
to ani nie swastyka i ani krzyż maltański, tylko hinduski znak szczęścia
http://qffel.wordpress.com/tag/swastyka-hinduska/
Avatar
tworca / 20 grudnia 2012 r. o 19:47
heheh juz dotarla parowo co sie nie chce podpisac tylko moga mi naskoczyc bo to nie swastyka hehehhe
Avatar
Gość / 17 grudnia 2012 r. o 22:18
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e...
[/quote]
...ale żeś błysnął !

[quote name='inspirodawca :)' timestamp='1355775621' post='710749']
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
[/quote]

Prawda jest taka, że ten temat celowo został założony, ba nawet celowo powstał ten artykuł.
Policja i prokuratura nie dają za wygraną i bardzo dobrze.
W artykule napisano kilka bzdur, a teraz różnego pokroju "narcyzy i esy" piszą na forum głupoty.
Wśród tych "narcyzów" jest sprawca tego "dzieła" i dzięki jego wpisom policja/prokuratura dotrze do tego cymbała już wkrótce.
[quote name='s' timestamp='1355428023' post='708880']
Jeżeli to nie jest swastyka to HWDP nie znaczy H#j W DUPĘ POLICJI.
[/quote]
Oczywiście że jesteś w błędzie analfabeto.
Po pierwsze "ten" wyraz pisze się przez >ch<, zobacz w słowniku, a jeśli nie masz to poszukaj w internecie.
Ponadto skrót CHWDP oznacza : "Chcę Wstąpić Do Policji".

[quote name='narcyz' timestamp='1355428718' post='708892']
Policja to jednak deb***e..... rozwiń
Avatar
inspirodawca :) / 17 grudnia 2012 r. o 21:20
ogolnie bardzo mnie cieszy zamieszanie wokol tego dziela..
Avatar
Troll / 16 grudnia 2012 r. o 20:48
pozdrowienia dla Pani Komisarz , która najwyraźniej nie ma pojęcia jak wygląda krżyż maltański !!
osyłam do wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_malta%C5%84ski .
Wiadomość dla Pani Barbary : swastyka nie jest symbolem nazistowskim ( gdyz naziści użyli odwróconego krzyża swastycznego jako swojego symbolu) !!
Pozdrawiam
Avatar
dizel / 16 grudnia 2012 r. o 19:52
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[/quote]

moze ta osoba myslala wlasnie o tym co powiedziales i namalowala to by sprowokowac te cala awantur?
[quote name='Niepodległy Umysł' timestamp='1355473309' post='709058']
Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało ... rozwiń
Avatar
Bolek / 16 grudnia 2012 r. o 19:25
Krystian! ładne masz drzwiczki:))
Avatar
Niepodległy Umysł / 14 grudnia 2012 r. o 09:21
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler"]Adolfem Hitlerem[/url] i [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm"]nazizmem[/url], natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności."[/font]
[/quote]

Zgadza się i dlatego powinni go zamalować bo jest kojarzony z nazizmem u nas i namalowanie go (nawet w ten sposó jest prowokacyjne w stosunku do osób, które właśnie tak (czyli jako znak hitlera) go skojarzą - czyli zdecydowanej większości ludzi (już widzę jak ktoś zobaczy ten malunek i wykrzyknie: "o jaki ładny hinduski znak szczęścia!" hehe. Podejrzewam że 99% ludzi czytających ten artykuł po przeczytaniu komentarzy zajrzało na Wikipedię i sprawdziło heraldykę (i teraz mogą się wymądrzać hehe) - jedyny plus "afery" z tą swastyką jest taki że część osób dowie się czegoś ciekawego ja np nie wiedziałem - ale teraz już wiem i mogę szpanować także w sumie fajnie - tyle że mnie osobiście nie ruszyłoby gdyby to była "normalna" swastyka - natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie co może poczuć ktoś kto np przeżył "Oświęcim" czy "nasz" Majdanek i widzi coś takiego.. a tacy jeszcze chodzą po lubelskich ulicach i napewno nie rozkminią swastyki jako hinduskiego znaku szczęscia - no ale o tym nie pomyślała raczej osoba - (za dużo bym wymagał - takie czasy że niekiedy myślenie dla niektórych jest oznaką słabości..), która chciała "zabłysnąć" rysując to o czym mowa w artykule.
[quote name='wiki' timestamp='1355437746' post='708970']
[font=arial, helvetica, sans-serif]"Nazwa swastika pochodzi z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt"]sanskrytu[/url] i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrostek"]sufiks[/url] rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ado... rozwiń
Avatar
mosquito / 14 grudnia 2012 r. o 08:58
co by tu zrobić by nic nie zrobić !?
Avatar
bf / 14 grudnia 2012 r. o 08:49
proponuję wysłać tych nieuków na wycieczkę do Azji, będą mieli mnóstwo roboty z usuwaniem swastyk, niech wezmą pietrasiewiczów , foxmannów , grassów itp.
Avatar
Iwona / 14 grudnia 2012 r. o 08:04
to ani nie swastyka i ani krzyż maltański, tylko hinduski znak szczęścia
http://qffel.wordpress.com/tag/swastyka-hinduska/
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta