Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2009 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Policja wie, kim jest mężczyzna znaleziony w Bystrzycy

0 15 A A

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono z Bystrzycy, w rejonie ulicy Romera. Zwłoki zablokowały rów melioracyjnym odprowadzającym wodę z ogródków działkowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To 58-letni Zbigniew M., mieszkaniec os. Nałkowskich w Lublinie - mówi Renata Laszczka-Rusek, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dzisiaj przed południem, pracownik zajmujący się oczyszczaniem tego terenu postanowił sprawdzić dlaczego woda przestała odpływać do Bystrzycy. Przy przepuście zauważył dywan.

Okazało się, że w dywanie zawinięte były zwłoki człowieka. Mężczyzna natychmiast zawiadomił policję.

W wydobyciu zwłok z wody pomagali strażacy. Dywan został rozwinięty już w obecności prokuratora. Denat był owinięty workiem. Miał skrępowane nogi.

Strażacy położyli ciało na ścieżce rowerowej. Tam biegły z zakładu medycyny sądowej dokonał wstępnych oględzin.

- To mężczyzna prawdopodobnie w wieku od 40 do 60 lat - poinformowała Renata Laszczka-Rusek, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Nie miał widocznych poważnych obrażeń.

Przy zwłokach nie było też dokumentów. W wodzie były co najmniej kilka dni.

Dokładne przyczyny zgonu i czas przebywania w wodzie ustali dopiero sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w najbliższych dniach. Biegli odpowiedzą też na pytanie czy mężczyzna został do wody wrzucony żywy.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa. Wszystko wskazuje na to, że wrzucając ciało do wody, ktoś chciał zatrzeć ślady po zabójstwie. Zwłoki najpierw mogły płynąć nurtem, potem zablokowały je gałęzie.

Po południu nurkowie jeszcze raz przeszukali teren w pobliżu znalezienia zwłok. Szukali fragmentów odzieży bądź narzędzia zbrodni. Niczego podejrzanego nie znaleźli. Funkcjonariusze przeczesali też okoliczne zarośla.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 czerwca 2009 o 20:33
0
Tak się składa, że denatem jest/był - już teraz świętej pamięci - sąsiad. To znany na naszym osiedlu alkoholik, żeby nie powiedzieć "pijaczek". Zapewne zadłużył się u kogoś i przekroczył termin spłaty, bo wszystko co miał już przepił, a że nie pracował, tylko miał drobną ręcinę, którą systematycznie przepijał, to zapewne wierzyciele już stracili cierpliwość. Ale to także tylko moje domysły Inną hipotezę podsuneli mi znajomi - uważają, że imprezka na melinie poszła całkiem nie tak i znajomi "od kieliszka" denata chcieli w ten sposób posprzątać.
Różne wersje krążą po dzielnicy...
Tak się składa, że denatem jest/był - już teraz świętej pamięci - sąsiad. To znany na naszym osiedlu alkoholik, żeby nie powiedzieć "pijaczek". Zapewne zadłużył się u kogoś i przekroczył termin spłaty, bo wszystko co miał już przepił, a że nie pracował, tylko miał drobną ręcinę, którą systematycznie przepijał, to zapewne wierzyciele już stracili cierpliwość. Ale to także tylko moje domysły Inną hipotezę podsuneli mi znajomi - uważają, że imprezka na melinie poszła całkiem nie tak i znajomi "od kieliszka" denata chcieli w... rozwiń
Avatar
Cepan / 26 czerwca 2009 o 11:43
0
zibi napisał:
POLICJA WIE KIM BYŁ DENAT (tu podane personalia) dalej-"MĘŻCZYZNA W WIEKU 40-60 LAT"
UWAGA;PANIE PISMAK,KONKRETY A NIE WYŁĄCZNIE SENSACJA BO Z TEGO ROZTARGNIENIA KIEDYŚ PRZYSZCZYPNIESZ SOBIE JAJKA A DO CHIRURGA POLECISZ Z KCIUKIEM.


deb***u, kretynie, matole!

Artykuly nie musze byc pisane zachowujac chronologie wydarzen. Najpierw pojawilo sie podsumowanie, w ktorym policja zidentyfikowala czlowieka, a pozniej opis jak do tego doszlo, gdzie po wyciagnieciu zwlok (a przed zidentyfikowaniem), biegly ustalil na oko wiek. Zibi na ksiezyc!


Marcepan


deb***u, kretynie, matole!

Artykuly nie musze byc pisane zachowujac chronologie wydarzen. Najpierw pojawilo sie podsumowanie, w ktorym policja zidentyfikowala czlowieka, a pozniej opis jak do tego doszlo, gdzie po wyciagnieciu zwlok (a przed zidentyfikowaniem), biegly ustalil na oko wiek. Zibi na ksiezyc!


Marcepan rozwiń
Avatar
zibi / 26 czerwca 2009 o 09:27
0
POLICJA WIE KIM BYŁ DENAT (tu podane personalia) dalej-"MĘŻCZYZNA W WIEKU 40-60 LAT"
UWAGA;PANIE PISMAK,KONKRETY A NIE WYŁĄCZNIE SENSACJA BO Z TEGO ROZTARGNIENIA KIEDYŚ PRZYSZCZYPNIESZ SOBIE JAJKA A DO CHIRURGA POLECISZ Z KCIUKIEM.
Avatar
~Ania~ / 25 czerwca 2009 o 23:44
0
Jakiego studenta?? M.Wojciechowskiego już dawno pochowali.
Avatar
nick / 25 czerwca 2009 o 23:04
0
no nareszcie znaleźli zwłoki tego studenta. mówiłem żeby szukali w bystrzycy i miałem rację.
Avatar
troglodyta / 25 czerwca 2009 o 22:14
0
zaraz się okaże, że pił wcześniej piwo z wujkiem
Avatar
kinol / 25 czerwca 2009 o 20:23
0
Fi napisał:
Tytuł rozkłada człowieka na łopatki. "Policja podejrzewa zabójstwo"... może to jednak samobójstwo... sam się zabił, następnie owinął w worek i dywan. No i nogi sobie pośmiertnie związał. Czy tych pseudoartykułów nikt przed publikacją nie czyta?

O tym samym pomyślałam, jak zobaczyłam tytuł artykułu. To jest tak śmieszne, że aż żenujące. Tu nie trzeba podejrzewać morderstwa, tylko po prostu je stwierdzić... A hipoteza odnośnie śmierci naturalnej i zagarnięcia renty po zmarłym lub braku pieniędzy na pogrzeb... Ehh, można tak gdybać, ale po co mieliby np. związywać nogi zmarłemu z przyczyn naturalnych?? Dla picu?? Taka sprytna rodzina, która pozoruje mord?? To nie jest film, tylko życie...

O tym samym pomyślałam, jak zobaczyłam tytuł artykułu. To jest tak śmieszne, że aż żenujące. Tu nie trzeba podejrzewać morderstwa, tylko po prostu je stwierdzić... A hipoteza odnośnie śmierci naturalnej i zagarnięcia renty po zmarłym lub braku pieniędzy na pogrzeb... Ehh, można tak gdybać, ale po co mieliby np. związywać nogi zmarłemu z przyczyn naturalnych?? Dla picu?? Taka sprytna rodzina, która pozoruje mord?? To nie jest film, tylko życie... rozwiń
Avatar
Fi / 25 czerwca 2009 o 20:09
0
Aga napisał:
Wiesz co, jest takie prawo i obowiazek, że dopóki biegli nie orzekną oficjalnej przyczyny zgonu to dopóty mozna tylko domniemywać. Nie przyszło ci do głowy, że być może facet zmarł śmiercią naturalną, a ktoś z bliskich nie miał na pogrzeb, chciał odbierać rentę..... oczywiście gdybam, aby ci uświadomić, że nie należy się wymądrzać. Wiem, wiem, możesz się czepić, że "zmarł śmiercią naturalną" no to po co miał związane nogi??? Nie wiem, ja tylko "gdybam"

Oooo widzę studentka prawa hehe... znam znam. Chyba masz lekkie zaniki logicznego myślenia. Nie chodziło mi o stan prawny, tylko o logikę artykułu... ale student prawa wie lepiej... jest okazja żeby błysnąć a tu zonk.
stan prawny, tylko o logikę artykułu... ale student prawa wie lepiej... jest okazja żeby błysnąć a tu zonk. rozwiń
Avatar
takijeden / 25 czerwca 2009 o 20:03
0
"Policja podejrzewa zabójstwo". Nie no,szacun dla Policji.Zwłoki zawinięte w dywan,związane nogi i PODEJRZEWAJĄ zabójstwo. Kurde trzeba być naprawdę geniuszem żeby na to wpaść. Facet (przyjmijmy że to zwłoki mężczyzny) sam zawinął się w dywan,związał nogi i wskoczył do rzeki popływać... Taki sport ekstremalny...
Avatar
zp / 25 czerwca 2009 o 19:58
0
kinol napisał:
Co to się zaczyna dziać w tym Lublinie... Zwłoki na widoku leżą od ok. 7 dni, w widocznym miejscu, a dopiero teraz ktoś je zauważył... A takie spokojne było to miasto i jeszcze niedawno nie było nawet mowy o jakichś zaginięciach, domniemanych porwaniach, ani o znalezionych zwłokach w rzece w miejscu gdzie codziennie ktoś przechodzi.

A może warto czasami poczytać ze zrozumieniem "włoki najpierw mogły płynąć nurtem, potem zablokowały je gałęzie.".
Więc nie musiały leżeć w tym miejscu nawet godziny.

A może warto czasami poczytać ze zrozumieniem "włoki najpierw mogły płynąć nurtem, potem zablokowały je gałęzie.".
Więc nie musiały leżeć w tym miejscu nawet godziny. rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2009 o 20:33
0
Tak się składa, że denatem jest/był - już teraz świętej pamięci - sąsiad. To znany na naszym osiedlu alkoholik, żeby nie powiedzieć "pijaczek". Zapewne zadłużył się u kogoś i przekroczył termin spłaty, bo wszystko co miał już przepił, a że nie pracował, tylko miał drobną ręcinę, którą systematycznie przepijał, to zapewne wierzyciele już stracili cierpliwość. Ale to także tylko moje domysły Inną hipotezę podsuneli mi znajomi - uważają, że imprezka na melinie poszła całkiem nie tak i znajomi "od kieliszka" denata chcieli w ten sposób posprzątać.
Różne wersje krążą po dzielnicy...
Tak się składa, że denatem jest/był - już teraz świętej pamięci - sąsiad. To znany na naszym osiedlu alkoholik, żeby nie powiedzieć "pijaczek". Zapewne zadłużył się u kogoś i przekroczył termin spłaty, bo wszystko co miał już przepił, a że nie pracował, tylko miał drobną ręcinę, którą systematycznie przepijał, to zapewne wierzyciele już stracili cierpliwość. Ale to także tylko moje domysły Inną hipotezę podsuneli mi znajomi - uważają, że imprezka na melinie poszła całkiem nie tak i znajomi "od kieliszka" denata chcieli w... rozwiń
Avatar
Cepan / 26 czerwca 2009 o 11:43
0
zibi napisał:
POLICJA WIE KIM BYŁ DENAT (tu podane personalia) dalej-"MĘŻCZYZNA W WIEKU 40-60 LAT"
UWAGA;PANIE PISMAK,KONKRETY A NIE WYŁĄCZNIE SENSACJA BO Z TEGO ROZTARGNIENIA KIEDYŚ PRZYSZCZYPNIESZ SOBIE JAJKA A DO CHIRURGA POLECISZ Z KCIUKIEM.


deb***u, kretynie, matole!

Artykuly nie musze byc pisane zachowujac chronologie wydarzen. Najpierw pojawilo sie podsumowanie, w ktorym policja zidentyfikowala czlowieka, a pozniej opis jak do tego doszlo, gdzie po wyciagnieciu zwlok (a przed zidentyfikowaniem), biegly ustalil na oko wiek. Zibi na ksiezyc!


Marcepan


deb***u, kretynie, matole!

Artykuly nie musze byc pisane zachowujac chronologie wydarzen. Najpierw pojawilo sie podsumowanie, w ktorym policja zidentyfikowala czlowieka, a pozniej opis jak do tego doszlo, gdzie po wyciagnieciu zwlok (a przed zidentyfikowaniem), biegly ustalil na oko wiek. Zibi na ksiezyc!


Marcepan rozwiń
Avatar
zibi / 26 czerwca 2009 o 09:27
0
POLICJA WIE KIM BYŁ DENAT (tu podane personalia) dalej-"MĘŻCZYZNA W WIEKU 40-60 LAT"
UWAGA;PANIE PISMAK,KONKRETY A NIE WYŁĄCZNIE SENSACJA BO Z TEGO ROZTARGNIENIA KIEDYŚ PRZYSZCZYPNIESZ SOBIE JAJKA A DO CHIRURGA POLECISZ Z KCIUKIEM.
Avatar
~Ania~ / 25 czerwca 2009 o 23:44
0
Jakiego studenta?? M.Wojciechowskiego już dawno pochowali.
Avatar
nick / 25 czerwca 2009 o 23:04
0
no nareszcie znaleźli zwłoki tego studenta. mówiłem żeby szukali w bystrzycy i miałem rację.
Avatar
troglodyta / 25 czerwca 2009 o 22:14
0
zaraz się okaże, że pił wcześniej piwo z wujkiem
Avatar
kinol / 25 czerwca 2009 o 20:23
0
Fi napisał:
Tytuł rozkłada człowieka na łopatki. "Policja podejrzewa zabójstwo"... może to jednak samobójstwo... sam się zabił, następnie owinął w worek i dywan. No i nogi sobie pośmiertnie związał. Czy tych pseudoartykułów nikt przed publikacją nie czyta?

O tym samym pomyślałam, jak zobaczyłam tytuł artykułu. To jest tak śmieszne, że aż żenujące. Tu nie trzeba podejrzewać morderstwa, tylko po prostu je stwierdzić... A hipoteza odnośnie śmierci naturalnej i zagarnięcia renty po zmarłym lub braku pieniędzy na pogrzeb... Ehh, można tak gdybać, ale po co mieliby np. związywać nogi zmarłemu z przyczyn naturalnych?? Dla picu?? Taka sprytna rodzina, która pozoruje mord?? To nie jest film, tylko życie...

O tym samym pomyślałam, jak zobaczyłam tytuł artykułu. To jest tak śmieszne, że aż żenujące. Tu nie trzeba podejrzewać morderstwa, tylko po prostu je stwierdzić... A hipoteza odnośnie śmierci naturalnej i zagarnięcia renty po zmarłym lub braku pieniędzy na pogrzeb... Ehh, można tak gdybać, ale po co mieliby np. związywać nogi zmarłemu z przyczyn naturalnych?? Dla picu?? Taka sprytna rodzina, która pozoruje mord?? To nie jest film, tylko życie... rozwiń
Avatar
Fi / 25 czerwca 2009 o 20:09
0
Aga napisał:
Wiesz co, jest takie prawo i obowiazek, że dopóki biegli nie orzekną oficjalnej przyczyny zgonu to dopóty mozna tylko domniemywać. Nie przyszło ci do głowy, że być może facet zmarł śmiercią naturalną, a ktoś z bliskich nie miał na pogrzeb, chciał odbierać rentę..... oczywiście gdybam, aby ci uświadomić, że nie należy się wymądrzać. Wiem, wiem, możesz się czepić, że "zmarł śmiercią naturalną" no to po co miał związane nogi??? Nie wiem, ja tylko "gdybam"

Oooo widzę studentka prawa hehe... znam znam. Chyba masz lekkie zaniki logicznego myślenia. Nie chodziło mi o stan prawny, tylko o logikę artykułu... ale student prawa wie lepiej... jest okazja żeby błysnąć a tu zonk.
stan prawny, tylko o logikę artykułu... ale student prawa wie lepiej... jest okazja żeby błysnąć a tu zonk. rozwiń
Avatar
takijeden / 25 czerwca 2009 o 20:03
0
"Policja podejrzewa zabójstwo". Nie no,szacun dla Policji.Zwłoki zawinięte w dywan,związane nogi i PODEJRZEWAJĄ zabójstwo. Kurde trzeba być naprawdę geniuszem żeby na to wpaść. Facet (przyjmijmy że to zwłoki mężczyzny) sam zawinął się w dywan,związał nogi i wskoczył do rzeki popływać... Taki sport ekstremalny...
Avatar
zp / 25 czerwca 2009 o 19:58
0
kinol napisał:
Co to się zaczyna dziać w tym Lublinie... Zwłoki na widoku leżą od ok. 7 dni, w widocznym miejscu, a dopiero teraz ktoś je zauważył... A takie spokojne było to miasto i jeszcze niedawno nie było nawet mowy o jakichś zaginięciach, domniemanych porwaniach, ani o znalezionych zwłokach w rzece w miejscu gdzie codziennie ktoś przechodzi.

A może warto czasami poczytać ze zrozumieniem "włoki najpierw mogły płynąć nurtem, potem zablokowały je gałęzie.".
Więc nie musiały leżeć w tym miejscu nawet godziny.

A może warto czasami poczytać ze zrozumieniem "włoki najpierw mogły płynąć nurtem, potem zablokowały je gałęzie.".
Więc nie musiały leżeć w tym miejscu nawet godziny. rozwiń