Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2014 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Policjanci mają nowy komisariat przy ul. Kunickiego. Kosztował 10 mln zł

216 9 A A

III komisariat policji w Lublinie działa już w nowej siedzibie. Budynek przy ul. Kunickiego 42 nowoczesny, przyjazny dla interesantów i niepełnosprawnych. Inwestycja pochłonęła 10 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kamień węgielny pod budowę nowego komisariatu wmurowano jesienią ubiegłego roku. Dzisiaj obiekt został oficjalnie otwarty. Przenieśli się tam policjanci, którzy dotychczas służyli w komisariacie przy ul. Kunickiego 49a. To kamienica z lat 20. ubiegłego wieku. Pomieszczenia komisariatu były tam bardzo ciasne, a sam gmach jest w fatalnym stanie technicznym. Ze względu na nieuregulowaną sytuację prawną, nie było szans na gruntowny remont. Brakowało również parkingu, nawet dla radiowozów. Interesanci byli obsługiwani w warunkach dalekich od współczesnych standardów. Teraz to się zmieni. Nowy budynek ma dwie kondygnacje i ponad 2 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W środku znalazły się m.in.: nowoczesne stanowisko kierowania, recepcja, punkt przyjęć interesantów, siłownia, pokoje przesłuchań i okazań. Na zewnątrz nie zabrakło parkingu na ponad 70 miejsc postojowych. Budynek jest również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do nowej siedziby przenieśli się również policjanci z VIII komisariatu. Od stycznia ich jednostka połączy się z "trójką”. Tym samym powstanie największy komisariat w Lublinie. Pracować w nim będzie 106 policjantów, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ok. 80 tys. mieszkańców miasta. Dzięki zmianom w policyjnych strukturach, więcej policjantów zostanie przeniesionych do służby patrolowej. Tylko w przypadku nowej "trójki” chodzi o kilkunastu policjantów. Inwestycja przy ul. Kunickiego nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie władz miasta. W czerwcu 2012 r. ratusz przekazał policji niezbędną działkę, o powierzchni blisko 6 tys. mkw. Nowy komisariat powstał w nieco ponad rok. - Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem to około 10 mln. złotych - mówi Anna Kamola, z zespołu prasowego lubelskiej policji. Większość tych pieniędzy pochodziła ze specjalnego programu policji. - To drugi rok procesu standaryzacji komend i komisariatów w Polsce - mówi nadinsp. Wojciech Olbryś, zastępca Komendanta Głównego Policji. - Na realizację tego programu został przeznaczony miliard złotych. Poniedziałkowe uroczystości nie ograniczyły się do otwarcia budynku. Policjanci z całego regionu dostali również 23 nowe radiowozy. To 13 oznakowanych i 10 "cywilnych” aut, taki marek, jak: kia, skoda, opel i hyundai. Zakup samochodów częściowo finansowano z kasy Urzędu Marszałkowskiego i lokalnych samorządów. Radiowozy trafią m.in. do Lublina, Parczewa, Włodawy, Zamościa i Łęcznej.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Bombowca / 3 grudnia 2014 o 00:22
0

Porównując "warunki lokalowe" obecnych III i VIII, to chyba zmiana "in plus".

Gorzej z tym parkowaniem na "nielegalu" panów policjantów.

Przy trójce było na porządku dziennym (bo kto władzy zabroni), a teraz będą się musieli w sposób cywilizowany zachować (w końcu przystanek MPK a nie boczna uliczka).

Avatar
Max / 2 grudnia 2014 o 20:41
0

ciekawe czy na długopisy wystarczyło...? 

Avatar
dziesiąta / 2 grudnia 2014 o 14:47
0

SUPER!!!!

Avatar
Kunicki / 2 grudnia 2014 o 14:30
0

Sam jesteś syf z PGR-u. Gdyby Krakowskie Przedmieście miało taka "opiekę" władz przez ostatnie pół wieku wyglądało by dziś tak samo jak Kunickiego, ale skąd to możesz wiedzieć Wieśniaku?!

Ulica Kunickiego przed wojną i w latach powojennych niczym nie odbiegała w swej miejskości innym zadbanym ulicom śródmieścia Lublina, Syf powstał dzięki wieśniackim sekretarzom  z bidnych podlubelskich wiosek rządzącym tym miastem w latach 60-tych do 90 tych którzy nie mając pojęcia o historii tego miasta ani o tym czym jest miasto i jak o nie dbać by rozwijało się harmonijnie i wielokierunkowo uznali że Lublin to coś takiego jak wieś ulicówka i trzeba się nim zajmować tylko wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia a resztę wyburzyć i zastąpić "eleganckimi" blokami z prefabrykatów!!!

Jak widać po tobie żałosny mądralo tej mentalności nie dało się wytrzebić w kolejnych pokoleniach pszenno-buraczanej ludności napływowej, dla której wzorcem nowoczesności jest błyszczący i oklejony reklamami blaszany market albo betonowy, bury klocek,  a odrapana i odarta z ozdób secesyjna kamienica to "syf" do wyburzenia!

Sam jesteś syf z PGR-u. Gdyby Krakowskie Przedmieście miało taka "opiekę" władz przez ostatnie pół wieku wyglądało by dziś tak samo jak Kunickiego, ale skąd to możesz wiedzieć Wieśniaku?!

Ulica Kunickiego przed wojną i w latach powojennych niczym nie odbiegała w swej miejskości innym zadbanym ulicom śródmieścia Lublina, Syf powstał dzięki wieśniackim sekretarzom  z bidnych podlubelskich wiosek rządzącym tym miastem w latach 60-tych do 90 tych którzy nie mając pojęcia o historii tego miasta ani o tym czym jest miasto i jak o ni... rozwiń

Avatar
Maxs / 2 grudnia 2014 o 13:21
0

Okolica rzeczywiscie piękna niesamowicie... Aż szkoda tego "magazynu pasz" stawiać w sąsiedzwie tego syfu... 

Avatar
Kunicki / 2 grudnia 2014 o 10:19
0

Obleśny ten budynek, wygląda jak adaptacja "biurowca" z PGR-u przerobionego z magazynu pasz!!!   Zamiast zadbać i  zrewitalizować to szpecili na wieki całą ulicę

Avatar
adr / 2 grudnia 2014 o 08:03
0
Dlaczego wszyscy policjanci ubrani są niezgodnie z przepisami, to są przebierańcy :-)
Avatar
Czesław / 1 grudnia 2014 o 22:00
0

Na zdjęciu nr 17 we własnej osobie porucznik Columbo!!! Nareszcie jakiś celebryta. Gratulacje!

Avatar
Gość / 1 grudnia 2014 o 18:02
0

a to się szarpneli 23 samochody.. na 20 powiatów  plus 4 pow. grodzkie w tym Lublin, w której jest teraz 7 komend.  dużo.. prawie jeden samochód na powiat.

Avatar
Kierowca Bombowca / 3 grudnia 2014 o 00:22
0

Porównując "warunki lokalowe" obecnych III i VIII, to chyba zmiana "in plus".

Gorzej z tym parkowaniem na "nielegalu" panów policjantów.

Przy trójce było na porządku dziennym (bo kto władzy zabroni), a teraz będą się musieli w sposób cywilizowany zachować (w końcu przystanek MPK a nie boczna uliczka).

Avatar
Max / 2 grudnia 2014 o 20:41
0

ciekawe czy na długopisy wystarczyło...? 

Avatar
dziesiąta / 2 grudnia 2014 o 14:47
0

SUPER!!!!

Avatar
Kunicki / 2 grudnia 2014 o 14:30
0

Sam jesteś syf z PGR-u. Gdyby Krakowskie Przedmieście miało taka "opiekę" władz przez ostatnie pół wieku wyglądało by dziś tak samo jak Kunickiego, ale skąd to możesz wiedzieć Wieśniaku?!

Ulica Kunickiego przed wojną i w latach powojennych niczym nie odbiegała w swej miejskości innym zadbanym ulicom śródmieścia Lublina, Syf powstał dzięki wieśniackim sekretarzom  z bidnych podlubelskich wiosek rządzącym tym miastem w latach 60-tych do 90 tych którzy nie mając pojęcia o historii tego miasta ani o tym czym jest miasto i jak o nie dbać by rozwijało się harmonijnie i wielokierunkowo uznali że Lublin to coś takiego jak wieś ulicówka i trzeba się nim zajmować tylko wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia a resztę wyburzyć i zastąpić "eleganckimi" blokami z prefabrykatów!!!

Jak widać po tobie żałosny mądralo tej mentalności nie dało się wytrzebić w kolejnych pokoleniach pszenno-buraczanej ludności napływowej, dla której wzorcem nowoczesności jest błyszczący i oklejony reklamami blaszany market albo betonowy, bury klocek,  a odrapana i odarta z ozdób secesyjna kamienica to "syf" do wyburzenia!

Sam jesteś syf z PGR-u. Gdyby Krakowskie Przedmieście miało taka "opiekę" władz przez ostatnie pół wieku wyglądało by dziś tak samo jak Kunickiego, ale skąd to możesz wiedzieć Wieśniaku?!

Ulica Kunickiego przed wojną i w latach powojennych niczym nie odbiegała w swej miejskości innym zadbanym ulicom śródmieścia Lublina, Syf powstał dzięki wieśniackim sekretarzom  z bidnych podlubelskich wiosek rządzącym tym miastem w latach 60-tych do 90 tych którzy nie mając pojęcia o historii tego miasta ani o tym czym jest miasto i jak o ni... rozwiń

Avatar
Maxs / 2 grudnia 2014 o 13:21
0

Okolica rzeczywiscie piękna niesamowicie... Aż szkoda tego "magazynu pasz" stawiać w sąsiedzwie tego syfu... 

Avatar
Kunicki / 2 grudnia 2014 o 10:19
0

Obleśny ten budynek, wygląda jak adaptacja "biurowca" z PGR-u przerobionego z magazynu pasz!!!   Zamiast zadbać i  zrewitalizować to szpecili na wieki całą ulicę

Avatar
adr / 2 grudnia 2014 o 08:03
0
Dlaczego wszyscy policjanci ubrani są niezgodnie z przepisami, to są przebierańcy :-)
Avatar
Czesław / 1 grudnia 2014 o 22:00
0

Na zdjęciu nr 17 we własnej osobie porucznik Columbo!!! Nareszcie jakiś celebryta. Gratulacje!

Avatar
Gość / 1 grudnia 2014 o 18:02
0

a to się szarpneli 23 samochody.. na 20 powiatów  plus 4 pow. grodzkie w tym Lublin, w której jest teraz 7 komend.  dużo.. prawie jeden samochód na powiat.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 0 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!