Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2006 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Policjant uciekł z Chodla

0 7 A A

Sierżant Sebastian O., który pod koniec lipca śmiertelnie postrzelił motocyklistę w Chodlu, właśnie wrócił do policji. Ale zwierzchnicy przenieśli go do innej jednostki. Daleko od miejsca, gdzie doszło do tragedii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żal chłopaka, szkoda też policjanta – mówi jedna z sąsiadek sierż. Sebastiana O. – Ale taka ta jego praca. Przez to i żona, i dzieci teraz cierpią. Musieli się wyprowadzić.
Sierżant sztabowy Sebastian O. z Komendy Powiatowej w Opolu Lubelskim mieszkał dwa kilometry od miejsca, gdzie rozegrał się dramat z jego udziałem. W Chodlu na policyjnej blokadzie zastrzelił uciekającego motocyklistę. Pech chciał, że nie był to poszukiwany za napad bandyta, lecz przypadkowy młody człowiek. Zaraz po tragedii policja ewakuowała rodzinę funkcjonariusza. A jego skierowała do psychologa i na turnus wypoczynkowy.
Policjant wrócił do pracy na początku września. Ale nie do Opola Lubelskiego. – Pracuje poza tą komendą, na terenie Lubelskiego – mówi wymijająco Janusz Wójtowicz, rzecznik policji. – Nie powiem w jakiej jednostce. Został przeniesiony na własną prośbę.
Wójtowicz nie chce komentować powodów przeniesienia policjanta. Prawdopodobnie chodziło o uniknięcie zadrażnień z mieszkańcami Chodla. W tej miejscowości mieszka rodzina i znajomi zastrzelonego motocyklisty.
Sebastian O. unika dziennikarzy. Udzielił wywiadu jedynie branżowemu miesięcznikowi „Policja 997”. Wyjawił, że chciałby dalej pracować w policji. Ale w innej jednostce. – Kojarzy się to z ucieczką, ale mnie nie chodzi o mnie tylko o żonę i dzieci... Nie mieliby już życia w Chodlu.
– Nie mieszka tam, gdzie mieszkał – potwierdza Wójtowicz.
Lubelska policja uważa, że funkcjonariusz zareagował prawidłowo, bo motocyklista chciał go przejechać. Ostateczna ocena Komendy Głównej Policji nie jest jeszcze gotowa. Śledztwo w sprawie użycia broni prowadzi też Prokuratura Okręgowa w Lublinie. – Przesłuchujemy świadków, otrzymaliśmy wstępną opinię balistyczną – mówi Wiesław Szczepański, naczelnik wydziału śledczego PO w Lublinie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Errata / 12 maja 2008 o 21:46
0
Pinokio napisał:
Errato - wielkie brawa za prawdę. Ujmę to sarkastycznie - ale trzeba tez zrozumieć pana - nie redaktora - ale autora, gazetowej wypociny. Bieadk musi z czegoś żyć. Wierszówka dośc znaczna a więc na schabowego mu wystarczy. Mam tylko nadzieję, że stanie mu on kością w gardle. Od pewnego czasu obserwuję - i nie chodzi tu tylko o sprawe wypadku w Chodlu- że Dziennik staje sie typowym brukowcem. Brak obiektywizmu, tania sensacja i przeklamania to staje sie standardem dziennika. A szkoda bowiem gazeta ma wielką tradycje i poważanie, które własnie marnotrawi. Nie można sie dziwić jednak tekiej sytuacji, bowiem wymaganie jakości parcy dziennikarskiej od niedouczonych lub nawiedzonych jest rzeczą niemożliwą.



Swój komentarz napisałam nie dla pochwał. Przyznam jednak, że milo mi, iż są jeszcze mądrzy i wrażliwi ludzie, którzy potrafią rozróżnić tanią jarmarczną sensację od spraw niezwykle poważnych i delikatnych.



Swój komentarz napisałam nie dla pochwał. Przyznam jednak, że milo mi, iż są jeszcze mądrzy i wrażliwi ludzie, którzy potrafią rozróżnić tanią jarmarczną sensację od spraw niezwykle poważnych i delikatnych. rozwiń
Avatar
m / 12 maja 2008 o 08:39
0
...gazeta ma wielką tradycje i poważanie....od kiedy?dopiero teraz to dostrzegłeś?Brawo za spostrzegawczość
Avatar
Pinokio / 12 maja 2008 o 08:24
0
Errato - wielkie brawa za prawdę. Ujmę to sarkastycznie - ale trzeba tez zrozumieć pana - nie redaktora - ale autora, gazetowej wypociny. Bieadk musi z czegoś żyć. Wierszówka dośc znaczna a więc na schabowego mu wystarczy. Mam tylko nadzieję, że stanie mu on kością w gardle. Od pewnego czasu obserwuję - i nie chodzi tu tylko o sprawe wypadku w Chodlu- że Dziennik staje sie typowym brukowcem. Brak obiektywizmu, tania sensacja i przeklamania to staje sie standardem dziennika. A szkoda bowiem gazeta ma wielką tradycje i poważanie, które własnie marnotrawi. Nie można sie dziwić jednak tekiej sytuacji, bowiem wymaganie jakości parcy dziennikarskiej od niedouczonych lub nawiedzonych jest rzeczą niemożliwą.
Errato - wielkie brawa za prawdę. Ujmę to sarkastycznie - ale trzeba tez zrozumieć pana - nie redaktora - ale autora, gazetowej wypociny. Bieadk musi z czegoś żyć. Wierszówka dośc znaczna a więc na schabowego mu wystarczy. Mam tylko nadzieję, że stanie mu on kością w gardle. Od pewnego czasu obserwuję - i nie chodzi tu tylko o sprawe wypadku w Chodlu- że Dziennik staje sie typowym brukowcem. Brak obiektywizmu, tania sensacja i przeklamania to staje sie standardem dziennika. A szkoda bowiem gazeta ma wielką tradycje i poważanie, które własni... rozwiń
Avatar
wera / 12 maja 2008 o 08:03
0
lili napisał:
co teraz nic nie napiszecie? juz nie napiszecie jaka to rodzina zla i wogole jak marcin mogl jechac bez prawka?
[size=6]nie napiszecie?!![/size] bo wiecie po tym artykule ze policjanta byla wina jakby nie byla to by nie uciekal nie mial by wyrzutow sumienia

[font="Impact"][size=7]uciekl bo wiedzial ze zabil!ze zabil niewinnego czlowieka!!!!!!!!!!! [/size][/font]


Lili, pleciesz trzy po trzy para piętnaście. Policjant nigdzie nie uciekł. I policjant postąpił OK. Ten "niewinny"człowiek zabił się swoją beztroską i głupotą. Jestem cywilem i popieram policjanta.


Lili, pleciesz trzy po trzy para piętnaście. Policjant nigdzie nie uciekł. I policjant postąpił OK. Ten "niewinny"człowiek zabił się swoją beztroską i głupotą. Jestem cywilem i popieram policjanta. rozwiń
Avatar
Errata 2 / 11 maja 2008 o 13:36
0
Brawo dla Erraty!
Avatar
Errata / 8 maja 2008 o 15:58
0
Panie Redaktorze, jak można w taki sposób podżegać opinię publiczną. Kiedy zobaczyłam ten tytuł, to od razu przyszło mi na myść :UCIEKŁ ZA GRANICĘ. A tu piszą, że zmienił miejsce pracy. Uciekł? Czy Pan wie jakie jest znaczenie słowa UCIEKŁ? Wie Pan, ale trzeba być na TOPIE. A przecież ta sprawa jest , przepraszam przede wszystkim św. pamięci Marcina (ktorego nie znałam) HITEM. Wstyd. A jeszcze niedawno na łamach Kuriera Lubelskiego wychwalałam "profesjonalizm " dziennikarzy DzW, że są obiektywni, bo poprzedni artykuł zatytułowali "Policjant opowiada dlaczego strzelał w Chodlu" a Kurier pisał "Opowiedział jak zastrzelił Marcina ". Wycofuję się z tej opinii o profesjonaliżmie i rzetelności dziennikarzy DzW, przynajmniej w co do Pana . A teraz co do ZMIANY MIEJSCA PRACY - każdy z nas po takich przeżyciach i takich dalszych okolicznościach zrobiłby to samo. To tylko dobrze świadczy o policjancie. Chroni swoją rodzinę, i wbrew pewnie wielu subiektywnym komentatorom, prawdą jest, że "chroni" rodzinę zmarlego chlopaka przed wieloma niepotrzebnymi sytuacjami, ktore moga mieć zly wpłw na ich stan ducha, i tak mocnonadszarpnięty.

P.S. Już pierwszy komentarz pod tym artykułem świadczy, że osiągną Pan swój cel ( a może nie tylko "swój") - PODSYCIŁ PAN ZNOWU NIEPOTRZEBNĄ DYSKUSJĘ NA TEMAT TEJ SPRAWY. Zmusił Pan czytelników do OSĄDZANIA a także WYDAWANIA WYROKÓW albo na policjanta, albo na tragicznie zmarłego chłopaka i jego rodzinę. A to przecież KOMPETENCJA SĄDU a nie ludzi, w naszym prawie nie ma samosadów i linczu, jest INSTYTUCJA profesjonalnie przygotowana do tego, by wydawać wyroki. I jeszcze jedno, czy to jest potrzebne wszystkim bliskim zmarłego? Pytam o bliskich zmarłego, bo ton pana artykułu/ tytuł wyraźnie stoi po określonej stronie. Pan swoim artykułem wydaje wyroki, ma pan do tego prawo? A czy rodzinie Marcina jest to potrzebne, mam wątpliwości co do tego, że "nie". Przepraszam za ewentualne niedoskonałości w tekście, ale nie mam sił zrobić korekty.
Panie Redaktorze, jak można w taki sposób podżegać opinię publiczną. Kiedy zobaczyłam ten tytuł, to od razu przyszło mi na myść :UCIEKŁ ZA GRANICĘ. A tu piszą, że zmienił miejsce pracy. Uciekł? Czy Pan wie jakie jest znaczenie słowa UCIEKŁ? Wie Pan, ale trzeba być na TOPIE. A przecież ta sprawa jest , przepraszam przede wszystkim św. pamięci Marcina (ktorego nie znałam) HITEM. Wstyd. A jeszcze niedawno na łamach Kuriera Lubelskiego wychwalałam "profesjonalizm " dziennikarzy DzW, że są obiektywni, bo poprzedni artykuł zatytułowali ... rozwiń
Avatar
lili / 8 maja 2008 o 15:02
0
co teraz nic nie napiszecie? juz nie napiszecie jaka to rodzina zla i wogole jak marcin mogl jechac bez prawka?
[size=6]nie napiszecie?!![/size] bo wiecie po tym artykule ze policjanta byla wina jakby nie byla to by nie uciekal nie mial by wyrzutow sumienia

[font="Impact"][size=7]uciekl bo wiedzial ze zabil!ze zabil niewinnego czlowieka!!!!!!!!!!! [/size][/font]
Avatar
Errata / 12 maja 2008 o 21:46
0
Pinokio napisał:
Errato - wielkie brawa za prawdę. Ujmę to sarkastycznie - ale trzeba tez zrozumieć pana - nie redaktora - ale autora, gazetowej wypociny. Bieadk musi z czegoś żyć. Wierszówka dośc znaczna a więc na schabowego mu wystarczy. Mam tylko nadzieję, że stanie mu on kością w gardle. Od pewnego czasu obserwuję - i nie chodzi tu tylko o sprawe wypadku w Chodlu- że Dziennik staje sie typowym brukowcem. Brak obiektywizmu, tania sensacja i przeklamania to staje sie standardem dziennika. A szkoda bowiem gazeta ma wielką tradycje i poważanie, które własnie marnotrawi. Nie można sie dziwić jednak tekiej sytuacji, bowiem wymaganie jakości parcy dziennikarskiej od niedouczonych lub nawiedzonych jest rzeczą niemożliwą.



Swój komentarz napisałam nie dla pochwał. Przyznam jednak, że milo mi, iż są jeszcze mądrzy i wrażliwi ludzie, którzy potrafią rozróżnić tanią jarmarczną sensację od spraw niezwykle poważnych i delikatnych.



Swój komentarz napisałam nie dla pochwał. Przyznam jednak, że milo mi, iż są jeszcze mądrzy i wrażliwi ludzie, którzy potrafią rozróżnić tanią jarmarczną sensację od spraw niezwykle poważnych i delikatnych. rozwiń
Avatar
m / 12 maja 2008 o 08:39
0
...gazeta ma wielką tradycje i poważanie....od kiedy?dopiero teraz to dostrzegłeś?Brawo za spostrzegawczość
Avatar
Pinokio / 12 maja 2008 o 08:24
0
Errato - wielkie brawa za prawdę. Ujmę to sarkastycznie - ale trzeba tez zrozumieć pana - nie redaktora - ale autora, gazetowej wypociny. Bieadk musi z czegoś żyć. Wierszówka dośc znaczna a więc na schabowego mu wystarczy. Mam tylko nadzieję, że stanie mu on kością w gardle. Od pewnego czasu obserwuję - i nie chodzi tu tylko o sprawe wypadku w Chodlu- że Dziennik staje sie typowym brukowcem. Brak obiektywizmu, tania sensacja i przeklamania to staje sie standardem dziennika. A szkoda bowiem gazeta ma wielką tradycje i poważanie, które własnie marnotrawi. Nie można sie dziwić jednak tekiej sytuacji, bowiem wymaganie jakości parcy dziennikarskiej od niedouczonych lub nawiedzonych jest rzeczą niemożliwą.
Errato - wielkie brawa za prawdę. Ujmę to sarkastycznie - ale trzeba tez zrozumieć pana - nie redaktora - ale autora, gazetowej wypociny. Bieadk musi z czegoś żyć. Wierszówka dośc znaczna a więc na schabowego mu wystarczy. Mam tylko nadzieję, że stanie mu on kością w gardle. Od pewnego czasu obserwuję - i nie chodzi tu tylko o sprawe wypadku w Chodlu- że Dziennik staje sie typowym brukowcem. Brak obiektywizmu, tania sensacja i przeklamania to staje sie standardem dziennika. A szkoda bowiem gazeta ma wielką tradycje i poważanie, które własni... rozwiń
Avatar
wera / 12 maja 2008 o 08:03
0
lili napisał:
co teraz nic nie napiszecie? juz nie napiszecie jaka to rodzina zla i wogole jak marcin mogl jechac bez prawka?
[size=6]nie napiszecie?!![/size] bo wiecie po tym artykule ze policjanta byla wina jakby nie byla to by nie uciekal nie mial by wyrzutow sumienia

[font="Impact"][size=7]uciekl bo wiedzial ze zabil!ze zabil niewinnego czlowieka!!!!!!!!!!! [/size][/font]


Lili, pleciesz trzy po trzy para piętnaście. Policjant nigdzie nie uciekł. I policjant postąpił OK. Ten "niewinny"człowiek zabił się swoją beztroską i głupotą. Jestem cywilem i popieram policjanta.


Lili, pleciesz trzy po trzy para piętnaście. Policjant nigdzie nie uciekł. I policjant postąpił OK. Ten "niewinny"człowiek zabił się swoją beztroską i głupotą. Jestem cywilem i popieram policjanta. rozwiń
Avatar
Errata 2 / 11 maja 2008 o 13:36
0
Brawo dla Erraty!
Avatar
Errata / 8 maja 2008 o 15:58
0
Panie Redaktorze, jak można w taki sposób podżegać opinię publiczną. Kiedy zobaczyłam ten tytuł, to od razu przyszło mi na myść :UCIEKŁ ZA GRANICĘ. A tu piszą, że zmienił miejsce pracy. Uciekł? Czy Pan wie jakie jest znaczenie słowa UCIEKŁ? Wie Pan, ale trzeba być na TOPIE. A przecież ta sprawa jest , przepraszam przede wszystkim św. pamięci Marcina (ktorego nie znałam) HITEM. Wstyd. A jeszcze niedawno na łamach Kuriera Lubelskiego wychwalałam "profesjonalizm " dziennikarzy DzW, że są obiektywni, bo poprzedni artykuł zatytułowali "Policjant opowiada dlaczego strzelał w Chodlu" a Kurier pisał "Opowiedział jak zastrzelił Marcina ". Wycofuję się z tej opinii o profesjonaliżmie i rzetelności dziennikarzy DzW, przynajmniej w co do Pana . A teraz co do ZMIANY MIEJSCA PRACY - każdy z nas po takich przeżyciach i takich dalszych okolicznościach zrobiłby to samo. To tylko dobrze świadczy o policjancie. Chroni swoją rodzinę, i wbrew pewnie wielu subiektywnym komentatorom, prawdą jest, że "chroni" rodzinę zmarlego chlopaka przed wieloma niepotrzebnymi sytuacjami, ktore moga mieć zly wpłw na ich stan ducha, i tak mocnonadszarpnięty.

P.S. Już pierwszy komentarz pod tym artykułem świadczy, że osiągną Pan swój cel ( a może nie tylko "swój") - PODSYCIŁ PAN ZNOWU NIEPOTRZEBNĄ DYSKUSJĘ NA TEMAT TEJ SPRAWY. Zmusił Pan czytelników do OSĄDZANIA a także WYDAWANIA WYROKÓW albo na policjanta, albo na tragicznie zmarłego chłopaka i jego rodzinę. A to przecież KOMPETENCJA SĄDU a nie ludzi, w naszym prawie nie ma samosadów i linczu, jest INSTYTUCJA profesjonalnie przygotowana do tego, by wydawać wyroki. I jeszcze jedno, czy to jest potrzebne wszystkim bliskim zmarłego? Pytam o bliskich zmarłego, bo ton pana artykułu/ tytuł wyraźnie stoi po określonej stronie. Pan swoim artykułem wydaje wyroki, ma pan do tego prawo? A czy rodzinie Marcina jest to potrzebne, mam wątpliwości co do tego, że "nie". Przepraszam za ewentualne niedoskonałości w tekście, ale nie mam sił zrobić korekty.
Panie Redaktorze, jak można w taki sposób podżegać opinię publiczną. Kiedy zobaczyłam ten tytuł, to od razu przyszło mi na myść :UCIEKŁ ZA GRANICĘ. A tu piszą, że zmienił miejsce pracy. Uciekł? Czy Pan wie jakie jest znaczenie słowa UCIEKŁ? Wie Pan, ale trzeba być na TOPIE. A przecież ta sprawa jest , przepraszam przede wszystkim św. pamięci Marcina (ktorego nie znałam) HITEM. Wstyd. A jeszcze niedawno na łamach Kuriera Lubelskiego wychwalałam "profesjonalizm " dziennikarzy DzW, że są obiektywni, bo poprzedni artykuł zatytułowali ... rozwiń
Avatar
lili / 8 maja 2008 o 15:02
0
co teraz nic nie napiszecie? juz nie napiszecie jaka to rodzina zla i wogole jak marcin mogl jechac bez prawka?
[size=6]nie napiszecie?!![/size] bo wiecie po tym artykule ze policjanta byla wina jakby nie byla to by nie uciekal nie mial by wyrzutow sumienia

[font="Impact"][size=7]uciekl bo wiedzial ze zabil!ze zabil niewinnego czlowieka!!!!!!!!!!! [/size][/font]
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę 0 0

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo)
film

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo) 0 0

James Rodriguez może zamienić Bayern Monachium na Arsenal. Jak informuje hiszpańskie czasopismo „Don Balon” Kolumbijczyk może wkrótce zmienić barwy klubowe.

APORIA 11: Wyjście awaryjne – Rafał Matyja
22 listopada 2018, 19:00

APORIA 11: Wyjście awaryjne – Rafał Matyja 0

22.11.18 (czwartek) 19:00 / Sala Kinowa / Wstęp wolny

Kradł we Włoszech, a wpadł w Polsce. Sąd zadecyduje o ekstradycji

Kradł we Włoszech, a wpadł w Polsce. Sąd zadecyduje o ekstradycji 0 0

Zamojscy policjanci zatrzymali w Szczebrzeszynie mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 43-latek wszedł w konflikt z włoskim wymiarem sprawiedliwości, ale miał też na swoim koncie przestępstwa popełnione w Polsce

II liga piłkarzy ręcznych: Tylko rezerwy Azotów nie zawiodły

II liga piłkarzy ręcznych: Tylko rezerwy Azotów nie zawiodły 1 0

W 10. kolejce grupy trzeciej A komplet punktów zdobyły Azoty II. Swoje mecze przegrały za to: AZS UMCS i Olimpia

Nagły zwrot akcji w sądowej sprawie prezydenta Żuka. Sędzia upomniała prezydenckiego prawnika
pilne

Nagły zwrot akcji w sądowej sprawie prezydenta Żuka. Sędzia upomniała prezydenckiego prawnika 5 16

Zaskakujący przebieg miała dzisiejsza rozprawa sądowa w sprawie prezydenta Lublina. Sąd miał stwierdzić, czy Krzysztof Żuk złamał prawo będąc zarazem prezydentem i członkiem rady nadzorczej PZU Życie. Miał także ocenić, czy wojewoda słusznie próbował usunąć za to Żuka ze stanowiska

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką 0 3

Dziewczęta (i chłopaki), czapki na głowy! Bo główka się przeziębi. Pomnik też człowiek, czapkę mieć musi – uważają aktywistki z Bombardowania Włóczką, które wczoraj zadbały o zdrowie i look kamiennych dziewczynek.

Black Friday w Lublinie 2018. Czym kuszą sklepy i galerie handlowe? [lista ofert]
artykuł aktualizowany

Black Friday w Lublinie 2018. Czym kuszą sklepy i galerie handlowe? [lista ofert] 0 2

Zbliża się Black Friday. Lubelskie galerie handlowe i sklepy kuszą rabatami nawet w wysokości 70 proc.

Rasiści nadal atakują "Złotą Piramidę". Jeden z pracowników uciekł z miasta

Rasiści nadal atakują "Złotą Piramidę". Jeden z pracowników uciekł z miasta 43 15

Egipcjanie prowadzący bar w Krasnymstawie nadal słyszą rasistowskie wyzwiska i groźby. Jeden w końcu się poddał i uciekł z miasta

Azoty Puławy grają dzisiaj z MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy grają dzisiaj z MMTS Kwidzyn 2 0

We wtorkowy wieczór Azoty Puławy zmierzą się we własnej hali z MMTS Kwidzyn. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30. Transmisję przeprowadzi nSport +

40-latek wszedł pod ciężarówkę. Zginął na miejscu

40-latek wszedł pod ciężarówkę. Zginął na miejscu 9 4

Tragiczny wypadek. 40-latek zginął pod kołami ciężarówki.

Ratusz organizuje spotkanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego i czeka na opinie mieszkańców