Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2013 r.
14:54
Edytuj ten wpis

Policjant zginął w wypadku. Taksówkarz usłyszał zarzuty

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 18 A A
Zmarły policjant miał za sobą 14 lat służby. Większość tego czasu przepracował właśnie w ruchu drogo
Zmarły policjant miał za sobą 14 lat służby. Większość tego czasu przepracował właśnie w ruchu drogo

Taksówkarz z Lublina odpowie za spowodowanie wypadku, w którym zginął policjant. W piątek mężczyzna usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy. Tłumaczył, że nie widział nadjeżdżającego motocyklisty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kierowca został przesłuchany w charakterze podejrzanego – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia zgodne ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Wielokrotnie wyrażał skruchę.

Do tragicznego wypadku doszło 13 października przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. 37-letni policjant na motocyklu jechał na interwencję od strony ul. Zana. Miał włączony sygnał dźwiękowy i świetlny. Na wysokości Politechniki Lubelskiej zderzył się z wyjeżdżającą z postoju taksówką. Walka o życie motocyklisty trwała blisko godzinę. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować i 37-letni funkcjonariusz zmarł. 65-letni taksówkarz został ranny. Trafił do szpitala.

Z ustaleń śledczych wynika, że policjant próbował ominąć taksówkę, zjeżdżając na lewy pas. Niestety, kierowca focusa chciał zawracać, więc również zjechał na lewą stronę ulicy. Wtedy doszło do zderzenia.

65-latek nie był w stanie dokładnie opisać wypadku. Był w szoku i nie pamięta zdarzenia. Prokuratorowi wyjaśniał, że kiedy stał na postoju dostał wezwanie. Ruszył, ale nie wiadomo, czy włączył kierunkowskaz. Zapewniał jednak, że zawsze to robi. Okna w samochodzie były zamknięte.

– Kierowca powiedział, że spojrzał w lusterko, ale nie widział motocyklisty – dodaje Rutkowska-Skowronek.

Zmarły policjant miał za sobą 14 lat służby. Większość tego czasu przepracował właśnie w ruchu drogowym. Zostawił żonę i córkę.

Kierowca taksówki chce dobrowolnie poddać się karze. – Zaproponował dla siebie dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, grzywnę, oraz roczny zakaz prowadzenia pojazdów – wyjaśnia Rutkowska-Skowronek.

Nie wiadomo jeszcze, czy śledczy zgodzą się na taki wymiar kary. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do ośmiu lat więzienia. Sprawa powinna się rozstrzygnąć do końca roku.

Do tragicznego wypadku doszło 13 października przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaczafi / 9 grudnia 2013 o 16:48
0

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko pracy mierzyć prędkość pojazdów opuszczających wiadukt Poniatowskiego to mógłby użyć sygnałów bo był spóźniony? No pewnie że nie. Jest za dużo wątków do wyjaśnienia, sałaciarz też jest winny ale kwestie winy policjanta też trzeba wyjaśnić.

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko p... rozwiń

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 03:20
0
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w centrum miasta.
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w... rozwiń
Avatar
arturo1970 / 7 grudnia 2013 o 16:03
0

gdyby to było odwrotnie sprawa szybko ucichła z wyrokiem w zawieszeniu w najgorszym przypadku

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 14:21
0

Patrząc na miejsce wypadku nie trudno sobie wyobrazić jaka była pierwsza reakcja policjanta na motocyklu, gdy zauważył mrugający kierunkolwskaz w Focusie  ruszajacym z zatoki Taxi - zmienił pas ruchu, jakby "awansem" podejmując manewr wyprzedzania.
Taksówkarz spojrzał w lusterko za późno, dopiero gdy ruszył i auto było jeszcze w zatoce, ale już pod kątem do osi jezdni, więc nie widział  policjanta na motocyklu, który w tym momencie jechał już przeciwległym pasem ruchu.Sekunda albo dwie i Focus zawraca "stając" w poprzek tuż przed rozpędzonym motocyklem. I wtedy już na hamowanie zabrakło czasu. Ileż to razy motocyklistom tak przed nosem włączają się do ruchu nieostrożni kierowcy samochodów i ileż to razy udaje się płynnie i bezpiecznie wyprzedzić takiego zawalidrogę szczególnie, gdy nic nie jedzie z przeciwka. Niestety, tym razem chciał zawrócić. Obaj kierujący wykonywali nietypowe manewry i zaskoczyli się nawzajem.
Taksówkarz wyszedł z założenia, że pojazdy będą poruszać się jak zawsze z "miejską" prędkością, a policjant spodziewał się typowego wymuszenia przy włączaniu się do ruchu, a nie zawracania i dlatego natychmiast nie ograniczył zdecydowanie prędkości, widząc ruszającego Focusa z zatoki.

 To był nieszczęśliwy wypadek.

Przestroga dla nas wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

rozwiń
Avatar
pepe / 7 grudnia 2013 o 12:32
0

Nie należy zapominać, że był to nieszczęśliwy wypadek. Nikt umyślnie tego nie spowodował. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego Policjanta oraz dla pana taksówkarza i jego rodziny.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:08
0

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Sam jesteś pała! I życzę ci żeby gdy ty będziesz potrzebował pomocy to żeby "pomoc" jechała max 50km/h... i zgodnie z przepisami stała w korku!

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Pojazd uprzywilejowany nie musi stosować się do ograniczeń! Jechał komuś pomóc, a nie wybrał się na przejażdżkę!

DLACZEGO REDAKTORZYNO KŁAMIESZ ? Policjant nie jechał do żadnej interwencji. Jechał do Elizówki sprawdzać alkomatem wyjeżdżających z giełdy. Był spóźniony to włączył koguty. On nie jechał do ŻADNEJ INTERWENCJI. przestańcie dorabiać ideologie. Wkur...wiają mnie już te kłamstwa.

Synu! Jak nie znasz prawdy to po co mącisz wodę! Jechał na interwencję zgłoszoną przez Dyżurnego!

Wszystkich taksówkarzy ostro za d... brać!!!!!!!!!! Oni są patologią w ruchu ulicznym

Niestety tak! Zamiast zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

rozwiń
Avatar
Lbn_G / 7 grudnia 2013 o 11:15
0

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
aiydynt tropics / 7 grudnia 2013 o 09:39
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:38
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Leszek / 7 grudnia 2013 o 09:19
0

Juz tak ludzie nie wrzucajcie wszystkich taksówkarzy do jednego worka . Kazdemu czy to taksówkarzowi czy strażakowi moze zdarzyc sie taki moment . Dobrze ze wy wyszyscy komentujacy jestescie asami jazdy samochodem,samouwagi no dosłownie wszyskitego istoty boskie .

Avatar
kaczafi / 9 grudnia 2013 o 16:48
0

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko pracy mierzyć prędkość pojazdów opuszczających wiadukt Poniatowskiego to mógłby użyć sygnałów bo był spóźniony? No pewnie że nie. Jest za dużo wątków do wyjaśnienia, sałaciarz też jest winny ale kwestie winy policjanta też trzeba wyjaśnić.

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko p... rozwiń

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 03:20
0
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w centrum miasta.
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w... rozwiń
Avatar
arturo1970 / 7 grudnia 2013 o 16:03
0

gdyby to było odwrotnie sprawa szybko ucichła z wyrokiem w zawieszeniu w najgorszym przypadku

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 14:21
0

Patrząc na miejsce wypadku nie trudno sobie wyobrazić jaka była pierwsza reakcja policjanta na motocyklu, gdy zauważył mrugający kierunkolwskaz w Focusie  ruszajacym z zatoki Taxi - zmienił pas ruchu, jakby "awansem" podejmując manewr wyprzedzania.
Taksówkarz spojrzał w lusterko za późno, dopiero gdy ruszył i auto było jeszcze w zatoce, ale już pod kątem do osi jezdni, więc nie widział  policjanta na motocyklu, który w tym momencie jechał już przeciwległym pasem ruchu.Sekunda albo dwie i Focus zawraca "stając" w poprzek tuż przed rozpędzonym motocyklem. I wtedy już na hamowanie zabrakło czasu. Ileż to razy motocyklistom tak przed nosem włączają się do ruchu nieostrożni kierowcy samochodów i ileż to razy udaje się płynnie i bezpiecznie wyprzedzić takiego zawalidrogę szczególnie, gdy nic nie jedzie z przeciwka. Niestety, tym razem chciał zawrócić. Obaj kierujący wykonywali nietypowe manewry i zaskoczyli się nawzajem.
Taksówkarz wyszedł z założenia, że pojazdy będą poruszać się jak zawsze z "miejską" prędkością, a policjant spodziewał się typowego wymuszenia przy włączaniu się do ruchu, a nie zawracania i dlatego natychmiast nie ograniczył zdecydowanie prędkości, widząc ruszającego Focusa z zatoki.

 To był nieszczęśliwy wypadek.

Przestroga dla nas wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

rozwiń
Avatar
pepe / 7 grudnia 2013 o 12:32
0

Nie należy zapominać, że był to nieszczęśliwy wypadek. Nikt umyślnie tego nie spowodował. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego Policjanta oraz dla pana taksówkarza i jego rodziny.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:08
0

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Sam jesteś pała! I życzę ci żeby gdy ty będziesz potrzebował pomocy to żeby "pomoc" jechała max 50km/h... i zgodnie z przepisami stała w korku!

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Pojazd uprzywilejowany nie musi stosować się do ograniczeń! Jechał komuś pomóc, a nie wybrał się na przejażdżkę!

DLACZEGO REDAKTORZYNO KŁAMIESZ ? Policjant nie jechał do żadnej interwencji. Jechał do Elizówki sprawdzać alkomatem wyjeżdżających z giełdy. Był spóźniony to włączył koguty. On nie jechał do ŻADNEJ INTERWENCJI. przestańcie dorabiać ideologie. Wkur...wiają mnie już te kłamstwa.

Synu! Jak nie znasz prawdy to po co mącisz wodę! Jechał na interwencję zgłoszoną przez Dyżurnego!

Wszystkich taksówkarzy ostro za d... brać!!!!!!!!!! Oni są patologią w ruchu ulicznym

Niestety tak! Zamiast zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

rozwiń
Avatar
Lbn_G / 7 grudnia 2013 o 11:15
0

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
aiydynt tropics / 7 grudnia 2013 o 09:39
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:38
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Leszek / 7 grudnia 2013 o 09:19
0

Juz tak ludzie nie wrzucajcie wszystkich taksówkarzy do jednego worka . Kazdemu czy to taksówkarzowi czy strażakowi moze zdarzyc sie taki moment . Dobrze ze wy wyszyscy komentujacy jestescie asami jazdy samochodem,samouwagi no dosłownie wszyskitego istoty boskie .

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód wjechał w grupę pieszych. Zginęły trzy osoby
film

Samochód wjechał w grupę pieszych. Zginęły trzy osoby 0 0

Tragiczny wypadek w miejscowości Brzeźnik - niedaleko Bolesławca - na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał w pięcioosobową grupę pieszych. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Zginęły trzy osoby. Kierowca auta był trzeźwy.

Finał Festiwalu "Mały Głos" w Puławach
27 marca 2019, 11:00

Finał Festiwalu "Mały Głos" w Puławach 736 0

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej "Mały Głos" 2019 w Puławach dobiega końca. Po wstępnych przesłuchaniach przyszedł czas na Koncert Finałowy, który zostanie zorganizowany 27 marca o godz. 11 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

List do premiera i prezydenta z prośbą o wsparcie dla unijnej dyrektywy o prawach autorskich

List do premiera i prezydenta z prośbą o wsparcie dla unijnej dyrektywy o prawach autorskich 0 0

Urszula Dudziak i Marek Kościkiewicz w imieniu polskich polskich pisarzy, dziennikarzy, artystów przekazali 21 marca List Otwarty do Prezydenta i Premiera. W liście artyści apelują o poparcie dla unijnej dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przyjęcie nowego prawa zagwarantuje uczciwe zasady rozliczania się z twórcami za zarobkowe wykorzystywanie ich dzieł w internecie.

Lublin: Ruszyła samochodem i usłyszała hałas. Wysiadła sprawdzić, co się stało, a on już na to czekał

Lublin: Ruszyła samochodem i usłyszała hałas. Wysiadła sprawdzić, co się stało, a on już na to czekał 26 1

30-letni Rosjanin okradł 52-latkę w Lublinie, a później próbując uciec jeszcze ją zaatakował.

Polska - Łotwa. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Polska - Łotwa. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Dziś o 20.45 zespół trenera Jerzego Brzęczka w ramach eliminacji do Euro 2020 zagra na PGE Stadionie Narodowym z Łotwą. Czy Polacy dopiszą kolejny komplet punktów?

Speed Car Motor Lublin jest na fali. Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonane

Speed Car Motor Lublin jest na fali. Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonane 9 0

Niespodzianki nie było – Speed Car Motor Lublin pokonał kolejnego rywala z zaplecza PGE Ekstraligi. W swoim drugim przedsezonowym treningu punktowanym lublinianie wygrali w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem 53:31.

Wiosenna niedziela w Lublinie. Następny weekend ma być równie piękny
galeria

Wiosenna niedziela w Lublinie. Następny weekend ma być równie piękny 10 1

Pogoda w ten weekend sprzyjała spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców wybrało się na spacery m.in. po lubelskim deptaku.

TBV Start Lublin - Arka Gdynia 71:80. Niemoc trwa nadal
galeria

TBV Start Lublin - Arka Gdynia 71:80. Niemoc trwa nadal 0 0

Arka Gdynia okazała się za mocna dla TBV Startu Lublin. Podopieczni trenera Przemysława Fasunkiewicza pokazali w hali Globus efektowną oraz skuteczną koszykówkę i wygrali

Mąż z zarzutem zabójstwa żony. Poszukiwania mężczyzny z udziałem helikoptera

Mąż z zarzutem zabójstwa żony. Poszukiwania mężczyzny z udziałem helikoptera 49 4

Zarzut zabójstwa żony ma postawiony 35-letni mieszkaniec Trawnik (powiat świdnicki). Policjanci cały czas szukają mężczyzny i za pośrednictwem mediów proszą o pomoc osoby, które wiedzą, gdzie 35-latek przebywa.

Hokeiści LHT Lublin z pucharem mistrzowskim w rękach. Finał ligi w Białymstoku
film

Hokeiści LHT Lublin z pucharem mistrzowskim w rękach. Finał ligi w Białymstoku 0 0

Wygraną i porażkę zanotowali zawodnicy LHT Lublin na zakończenie sezonu w II lidze grupy północno-wschodniej. Lublinianie odebrali puchar i medale za czwarty z rzędu triumf na tym poziomie rozgrywek

Rosomaki przed Ratuszem, dzieci zachwycone
galeria

Rosomaki przed Ratuszem, dzieci zachwycone 0 0

Współczesne pojazdy opancerzone, moździerze, ciężarówki, a także karabiny, granatniki, noktowizory, hełmy - to wszystko w ostatnią niedzielę z bliska mieli okazję obejrzeć mieszkańcy Puław, Kazimierza Dolnego i Opola Lubelskiego. Okazją jest 20-lecie uczestnictwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim.

Agnieszka Chylińska wyśpiewała... skład Motoru Lublin. A piłkarze zaprosili ją na mecz
film

Agnieszka Chylińska wyśpiewała... skład Motoru Lublin. A piłkarze zaprosili ją na mecz 96 0

Agnieszka Chylińska 31 marca wystąpi w Lublinie. Wokalistka na Facebooku śpiewająco zaprosiła na swój występ, a ponadto wyśpiewała skład Motoru Lublin. Piłkarze nie pozostali dłużni.

Pluszaki na bramie kurii w Lublinie. Na znak solidarności z ofiarami księży pedofilów
galeria

Pluszaki na bramie kurii w Lublinie. Na znak solidarności z ofiarami księży pedofilów 87 7

Kartki z napisem "Hańba biskupia" a także pluszowe zabawki zawisły dziś na bramie Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Podobne akcje zainicjowane przez Fundację "Nie lękajcie się", która zrzesza i wspiera ofiary księży pedofilów w Polsce odbywały się też w innych miastach.

"Pola śmierci". Projekcja filmu w Warsztatach Kultury
27 marca 2019, 19:00

"Pola śmierci". Projekcja filmu w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w środę, 27 marca o godz. 19 zobaczymy film "Pola śmierci".

Zadzwonił, że w sądzie wybuchnie bomba. Szybko ustalili kim jest

Zadzwonił, że w sądzie wybuchnie bomba. Szybko ustalili kim jest 10 4

W czwartek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podłożenia bomby, która ma wybuchnąć w ciągu godziny w Sądzie Rejonowym w Chełmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!