Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2013 r.
14:54
Edytuj ten wpis

Policjant zginął w wypadku. Taksówkarz usłyszał zarzuty

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 18 A A
Zmarły policjant miał za sobą 14 lat służby. Większość tego czasu przepracował właśnie w ruchu drogo
Zmarły policjant miał za sobą 14 lat służby. Większość tego czasu przepracował właśnie w ruchu drogo

Taksówkarz z Lublina odpowie za spowodowanie wypadku, w którym zginął policjant. W piątek mężczyzna usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy. Tłumaczył, że nie widział nadjeżdżającego motocyklisty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kierowca został przesłuchany w charakterze podejrzanego – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia zgodne ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Wielokrotnie wyrażał skruchę.

Do tragicznego wypadku doszło 13 października przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. 37-letni policjant na motocyklu jechał na interwencję od strony ul. Zana. Miał włączony sygnał dźwiękowy i świetlny. Na wysokości Politechniki Lubelskiej zderzył się z wyjeżdżającą z postoju taksówką. Walka o życie motocyklisty trwała blisko godzinę. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować i 37-letni funkcjonariusz zmarł. 65-letni taksówkarz został ranny. Trafił do szpitala.

Z ustaleń śledczych wynika, że policjant próbował ominąć taksówkę, zjeżdżając na lewy pas. Niestety, kierowca focusa chciał zawracać, więc również zjechał na lewą stronę ulicy. Wtedy doszło do zderzenia.

65-latek nie był w stanie dokładnie opisać wypadku. Był w szoku i nie pamięta zdarzenia. Prokuratorowi wyjaśniał, że kiedy stał na postoju dostał wezwanie. Ruszył, ale nie wiadomo, czy włączył kierunkowskaz. Zapewniał jednak, że zawsze to robi. Okna w samochodzie były zamknięte.

– Kierowca powiedział, że spojrzał w lusterko, ale nie widział motocyklisty – dodaje Rutkowska-Skowronek.

Zmarły policjant miał za sobą 14 lat służby. Większość tego czasu przepracował właśnie w ruchu drogowym. Zostawił żonę i córkę.

Kierowca taksówki chce dobrowolnie poddać się karze. – Zaproponował dla siebie dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, grzywnę, oraz roczny zakaz prowadzenia pojazdów – wyjaśnia Rutkowska-Skowronek.

Nie wiadomo jeszcze, czy śledczy zgodzą się na taki wymiar kary. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do ośmiu lat więzienia. Sprawa powinna się rozstrzygnąć do końca roku.

Do tragicznego wypadku doszło 13 października przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaczafi / 9 grudnia 2013 o 16:48
0

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko pracy mierzyć prędkość pojazdów opuszczających wiadukt Poniatowskiego to mógłby użyć sygnałów bo był spóźniony? No pewnie że nie. Jest za dużo wątków do wyjaśnienia, sałaciarz też jest winny ale kwestie winy policjanta też trzeba wyjaśnić.

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko p... rozwiń

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 03:20
0
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w centrum miasta.
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w... rozwiń
Avatar
arturo1970 / 7 grudnia 2013 o 16:03
0

gdyby to było odwrotnie sprawa szybko ucichła z wyrokiem w zawieszeniu w najgorszym przypadku

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 14:21
0

Patrząc na miejsce wypadku nie trudno sobie wyobrazić jaka była pierwsza reakcja policjanta na motocyklu, gdy zauważył mrugający kierunkolwskaz w Focusie  ruszajacym z zatoki Taxi - zmienił pas ruchu, jakby "awansem" podejmując manewr wyprzedzania.
Taksówkarz spojrzał w lusterko za późno, dopiero gdy ruszył i auto było jeszcze w zatoce, ale już pod kątem do osi jezdni, więc nie widział  policjanta na motocyklu, który w tym momencie jechał już przeciwległym pasem ruchu.Sekunda albo dwie i Focus zawraca "stając" w poprzek tuż przed rozpędzonym motocyklem. I wtedy już na hamowanie zabrakło czasu. Ileż to razy motocyklistom tak przed nosem włączają się do ruchu nieostrożni kierowcy samochodów i ileż to razy udaje się płynnie i bezpiecznie wyprzedzić takiego zawalidrogę szczególnie, gdy nic nie jedzie z przeciwka. Niestety, tym razem chciał zawrócić. Obaj kierujący wykonywali nietypowe manewry i zaskoczyli się nawzajem.
Taksówkarz wyszedł z założenia, że pojazdy będą poruszać się jak zawsze z "miejską" prędkością, a policjant spodziewał się typowego wymuszenia przy włączaniu się do ruchu, a nie zawracania i dlatego natychmiast nie ograniczył zdecydowanie prędkości, widząc ruszającego Focusa z zatoki.

 To był nieszczęśliwy wypadek.

Przestroga dla nas wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

rozwiń
Avatar
pepe / 7 grudnia 2013 o 12:32
0

Nie należy zapominać, że był to nieszczęśliwy wypadek. Nikt umyślnie tego nie spowodował. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego Policjanta oraz dla pana taksówkarza i jego rodziny.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:08
0

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Sam jesteś pała! I życzę ci żeby gdy ty będziesz potrzebował pomocy to żeby "pomoc" jechała max 50km/h... i zgodnie z przepisami stała w korku!

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Pojazd uprzywilejowany nie musi stosować się do ograniczeń! Jechał komuś pomóc, a nie wybrał się na przejażdżkę!

DLACZEGO REDAKTORZYNO KŁAMIESZ ? Policjant nie jechał do żadnej interwencji. Jechał do Elizówki sprawdzać alkomatem wyjeżdżających z giełdy. Był spóźniony to włączył koguty. On nie jechał do ŻADNEJ INTERWENCJI. przestańcie dorabiać ideologie. Wkur...wiają mnie już te kłamstwa.

Synu! Jak nie znasz prawdy to po co mącisz wodę! Jechał na interwencję zgłoszoną przez Dyżurnego!

Wszystkich taksówkarzy ostro za d... brać!!!!!!!!!! Oni są patologią w ruchu ulicznym

Niestety tak! Zamiast zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

rozwiń
Avatar
Lbn_G / 7 grudnia 2013 o 11:15
0

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
aiydynt tropics / 7 grudnia 2013 o 09:39
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:38
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Leszek / 7 grudnia 2013 o 09:19
0

Juz tak ludzie nie wrzucajcie wszystkich taksówkarzy do jednego worka . Kazdemu czy to taksówkarzowi czy strażakowi moze zdarzyc sie taki moment . Dobrze ze wy wyszyscy komentujacy jestescie asami jazdy samochodem,samouwagi no dosłownie wszyskitego istoty boskie .

Avatar
kaczafi / 9 grudnia 2013 o 16:48
0

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko pracy mierzyć prędkość pojazdów opuszczających wiadukt Poniatowskiego to mógłby użyć sygnałów bo był spóźniony? No pewnie że nie. Jest za dużo wątków do wyjaśnienia, sałaciarz też jest winny ale kwestie winy policjanta też trzeba wyjaśnić.

Dlaczego nie będzie badany wątek prędkości policjanta? Wedle komunikatu policji nie dostał on dyspozycji co do użycia sygnału dźwiękowego. Decyzję podjął samodzielnie i jakoś nikt nie pyta na jakiej podstawie - czy była ona uzasadniona (np. nagła interwencja typu napad) czy po prostu był spóźniony na Elizówkę i postanowił sobie załączyć koguta. Wedle nieoficjalnych pogłosek policjant nie jechał do interwencji tylko na kontrolę i poruszał się z nadmierną prędkością w terenie gdzie jest do 40 km/h. Czy gdyby policjant jechał na stanowisko p... rozwiń

Avatar
Gość / 8 grudnia 2013 o 03:20
0
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w centrum miasta.
Załóżmy, że policjant jechał 108km/h, czyli 30m/s.
Uwzględsniając wiek taksówkarza i jego domniemany styl jazdy (flegmatyczny), to było tak: patrzy w  lusterko, włącza I bieg i skręca koła na maxa, rusza i aby stanąć w poprzek sąsiedniego pasa potrzebuje od momentu zerknięcia w lustro ok.5 sekund.
Motocykl znajdował się więc dalej niż ta czerwona kreska na foto z miejsca zdarzenia,a jeśli jechał szybciej, to widać było jedynie punkcik w lusterku.
Jeśli motocykl w kilka sekund pokonuje 200m. to trudno nie wymusić pierwszeństwa w... rozwiń
Avatar
arturo1970 / 7 grudnia 2013 o 16:03
0

gdyby to było odwrotnie sprawa szybko ucichła z wyrokiem w zawieszeniu w najgorszym przypadku

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 14:21
0

Patrząc na miejsce wypadku nie trudno sobie wyobrazić jaka była pierwsza reakcja policjanta na motocyklu, gdy zauważył mrugający kierunkolwskaz w Focusie  ruszajacym z zatoki Taxi - zmienił pas ruchu, jakby "awansem" podejmując manewr wyprzedzania.
Taksówkarz spojrzał w lusterko za późno, dopiero gdy ruszył i auto było jeszcze w zatoce, ale już pod kątem do osi jezdni, więc nie widział  policjanta na motocyklu, który w tym momencie jechał już przeciwległym pasem ruchu.Sekunda albo dwie i Focus zawraca "stając" w poprzek tuż przed rozpędzonym motocyklem. I wtedy już na hamowanie zabrakło czasu. Ileż to razy motocyklistom tak przed nosem włączają się do ruchu nieostrożni kierowcy samochodów i ileż to razy udaje się płynnie i bezpiecznie wyprzedzić takiego zawalidrogę szczególnie, gdy nic nie jedzie z przeciwka. Niestety, tym razem chciał zawrócić. Obaj kierujący wykonywali nietypowe manewry i zaskoczyli się nawzajem.
Taksówkarz wyszedł z założenia, że pojazdy będą poruszać się jak zawsze z "miejską" prędkością, a policjant spodziewał się typowego wymuszenia przy włączaniu się do ruchu, a nie zawracania i dlatego natychmiast nie ograniczył zdecydowanie prędkości, widząc ruszającego Focusa z zatoki.

 To był nieszczęśliwy wypadek.

Przestroga dla nas wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

wszystkich, policjantów i kierowców.

Nie popadajmy w rutynę, zróbmy sobie margines na nieprzewidziene zachowania innych.

Policjant niestety musi ryzykować, czy akurat ta interwencja wymagała aż takiego ryzyka ?

 

rozwiń
Avatar
pepe / 7 grudnia 2013 o 12:32
0

Nie należy zapominać, że był to nieszczęśliwy wypadek. Nikt umyślnie tego nie spowodował. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego Policjanta oraz dla pana taksówkarza i jego rodziny.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:08
0

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Sam jesteś pała! I życzę ci żeby gdy ty będziesz potrzebował pomocy to żeby "pomoc" jechała max 50km/h... i zgodnie z przepisami stała w korku!

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Pojazd uprzywilejowany nie musi stosować się do ograniczeń! Jechał komuś pomóc, a nie wybrał się na przejażdżkę!

DLACZEGO REDAKTORZYNO KŁAMIESZ ? Policjant nie jechał do żadnej interwencji. Jechał do Elizówki sprawdzać alkomatem wyjeżdżających z giełdy. Był spóźniony to włączył koguty. On nie jechał do ŻADNEJ INTERWENCJI. przestańcie dorabiać ideologie. Wkur...wiają mnie już te kłamstwa.

Synu! Jak nie znasz prawdy to po co mącisz wodę! Jechał na interwencję zgłoszoną przez Dyżurnego!

Wszystkich taksówkarzy ostro za d... brać!!!!!!!!!! Oni są patologią w ruchu ulicznym

Niestety tak! Zamiast zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

zawodowy kierowca dawać przykład to często, gęsto sam stwarza sytuacje na drodze aż włos dęba staje. Tak jeżdzą nasi kochani taxiarze...

rozwiń
Avatar
Lbn_G / 7 grudnia 2013 o 11:15
0

Nie znam sprawy super dobrze ale podzielam poglądy niektórych osób. Współczuje rodzinie policjanta, nikt nie chciałby być w skórze jego rodziny, jednak fakt iż gdyby jechał przepisowo z pewnością do tragedii by nie doszło.

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

Czy kolega umie czytać? Policjant jechał na interwencję z włączonym sygnałem dźwiękowym czyli powinien być traktowany jako pojazd uprzywilejowany, mogłący rozwijać prędkości większe niż 50 km/h. Według kolegi z jaką prędkościa powinien jechać na interwencję? 50 km/h? A może mniejszą?

Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
aiydynt tropics / 7 grudnia 2013 o 09:39
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:38
0

Chciał być Asem jechał na interwencję ale czy to było ratowane życia skąd ten pośpiech gdy by nie wyprany rozum żyłby do dziś....

Może nachlany był ?  ale środowisko PAŁ nigdy tego nie ujawni,byłby to wstyd dla służb.

Avatar
Leszek / 7 grudnia 2013 o 09:19
0

Juz tak ludzie nie wrzucajcie wszystkich taksówkarzy do jednego worka . Kazdemu czy to taksówkarzowi czy strażakowi moze zdarzyc sie taki moment . Dobrze ze wy wyszyscy komentujacy jestescie asami jazdy samochodem,samouwagi no dosłownie wszyskitego istoty boskie .

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 13 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 127 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!