Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2012 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Politechnika: Student ma sie uczyć, a nie gotować

0 57 A A
Studenci Politechniki Lubelskiej w pokojach mogą mieć tylko komputery, bo te "służą do nauki”. Ale
Studenci Politechniki Lubelskiej w pokojach mogą mieć tylko komputery, bo te \"służą do nauki”. Ale

Żadnych kuchenek mikrofalowych, farelek, czy telewizorów. Jeśli takie urządzenia znajdą się w pokoju w akademiku, uczelnia może je skonfiskować. – Wcale nie oszczędzamy na prądzie. Chodzi o bezpieczeństwo – tłumaczy Politechnika Lubelska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebooku

– Administracja postanowiła zakazać używania w akademikach wszelkich sprzętów elektrycznych oprócz komputerów – napisali do nas mieszkańcy jednego z Domów Studenckich przy ul Nadbystrzyckiej w Lublinie. – Co jakiś czas pokoje są kontrolowane. Jeśli w środku będzie mikrofala, farelka, telewizor lub inne "urządzenie zakazane”, zostaje skonfiskowane, a osoba posiadająca to urządzenie może być wyeksmitowana!

Sprawdziliśmy. Okazuje się, że takie ograniczenia zostały zapisane w regulaminie domów studenckich. – A ten został zaakceptowany przez samorząd studentów i z którym każdy przy kwaterowaniu musi się zapoznać – tłumaczy Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

Regulamin zabrania mieszkańcom akademika "używania w pokojach mieszkalnych kuchenek, grzejników elektrycznych oraz innych źródeł ciepła nie stanowiących stałego wyposażenia pokoju”. – Jeżeli takie urządzenia znajdą się w pokojach, konfiskujemy je i zwracamy przy wykwaterowaniu. Ale o eksmisji studentów nie ma jednak mowy – zapewnia rzeczniczka.

Komputery legalne

Studenci mogą mieć w pokojach tylko komputery, bo te "służą do nauki”. Ale telewizory już nie, więc mieć ich nie można. – Nie byłoby problemu, gdyby w pokoju był jeden telewizor – usłyszeliśmy na uczelni. – Ale zdarzają się po trzy w jednym pomieszczeniu. A do tego po trzy czajniki elektryczne, kuchenki mikrofalowe i jeszcze inne urządzenia. Jest ich tak dużo, że studenci nie mają miejsca do nauki.

Do przygotowywania posiłków mają wystarczyć ogólnodostępne kuchnie. – Jeżeli jest ich za mało, należy zwrócić się do kierowników obiektów – radzi rzeczniczka uczelni.

– W kuchni na każdym piętrze jest tylko jedna kuchenka, czyli 4 palniki na 36 osób. To stanowczo za mało – twierdzą studenci. Uczelnia widzi to inaczej. – Kuchnie są często w ogóle nieużywane, bo gotowanie i smażenie przeniosło się do pokoi. To niebezpieczne – podkreśla Czajkowska-Deneka. – Studenci nagminnie zaklejają "czujki”, co w przypadku pożaru grozi katastrofą. Zdarzały się przypadki pozostawienia bez opieki włączonej kuchenki elektrycznej z garnkiem na palniku.

Inne lubelskie uczelnie są bardziej liberalne. – Zakładamy, że mieszkają u nas poważni, dorośli ludzie – mówi Krystyna Sajewicz, kierowniczka Działu Spraw Socjalnych Uniwersytetu Przyrodniczego. – Akademik to dla studentów drugi dom. Zakazywanie używania telewizorów czy kuchenek mikrofalowych byłoby nieludzkie.

Podobnie jest na UMCS. – Takie sprzęty można mieć w pokojach po uzyskaniu zgody administratora akademika. A z tym nie ma problemu. Nie ma też mowy o żadnej konfiskacie – tłumaczy Anna Guzowska, rzecznik uniwersytetu. – Akademiki, które remontujemy, sami wyposażamy w takie urządzenia.

Szef samorządu studentów PL zapowiada, że zajmie się sprawą. – Z jednej strony są względy bezpieczeństwa, z drugiej inne uczelnie jakoś to rozwiązały. Zobaczymy, co da się z tym zrobić – mówi Arkadiusz Urzędowski.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kolo / 31 stycznia 2012 o 15:27
0
W akademikach jest zakaz używania tegoż sprzętu ,a nie posiadania, wystarczy czytać ze zrozumieniem i wszystko wiadome
Avatar
mechanik inż z Polibudy / 31 stycznia 2012 o 12:05
0
[quote name='student z PL' timestamp='1328004928' post='590591']
[color="#FF0000"][size="4"]
Ciekawe jak pani rzecznik odniesie się do tych pytań? Będzie brnęła dalej w swoich kłamstwach?[/size][/color]
[/quote]

Przyłączam się do walki z głupotą i kłamstwem.
Avatar
student z PL / 31 stycznia 2012 o 11:15
0
[quote name='student z UM' timestamp='1327920197' post='590188']
Pani rzecznik Deneka chyba nigdy nie była w akademiku? Lub "zasiedziała" się w swoim gabineciku zapominawszy "przy okazji" jak wygląda "życie studenta". Do tego jest bezczelna i kłamie (ewentualnie mówi "co jej kazano").
Po I: Nigdy nie widziałam w żadnym z pokoi na żadnej uczelni dwóch telewizorów, dwóch czajników lub dwóch mikrofali. Dwie sztuki lub większa liczba jak dwa to już abstrakcja z "bajek pani rzecznik".
Po II: Jeżeli jedna z osób w pokoju przywozi kompa, to druga mikrofalę, trzecia czajnik, czwarta tv itd.
Po III: Jak najszybciej odgrzać przywiezione z domu jedzenie jak nie w mikrofali?
Po IV: Czy widziała pani rzecznik kolejki do tej jedynej kuchenki, gdy wszyscy wrócą z zajęć? Mikrofala to wybawienie.
Po V: Kto teraz używa maszynek elektrycznych do gotowania lub grzałek do gotowania wody?
Po VI: Czy pani rzecznik ma w swoim gabineciku czajnik? Jeżeli tak to konfiskata lub dyscyplinarka!
Po VII: Chyba jeszcze Polibuda nie miała sprawy prokuratorskiej o przywłaszczenie mienia (konfiskata) i postępowania u Rzecznika Praw Obywatelskich! To nie jest regulamin tylko ograniczenie swobód obywatelskich.
Po VII: Niech mi pani rzecznik znajdzie inna wyższą uczelnię w Polsce, która stosuje i wprowadza taki kretyński i nie życiowy regulamin.
Po IX: Ogłoszenie (zdjęcie) o konfiskacie i natychmiastowym wykwaterowaniu ewidentnie świadczy o bezczelności i kłamstwach pani rzecznik.
Po X: WSZYSCY POTENCJALNI KANDYDACI NA STUDIA W TEJ ZAŚCIANKOWEJ UCZELNI: OMIJAJCIE JĄ Z DALEKA. Autorzy tego regulaminu niech idą po zasiłki.
Po XI: Samorząd studencki PL jest beznadziejny i się skompromitował nie zgłaszając veta i akceptując te regulaminowe idiotyzmy!
[/quote]
[color="#FF0000"][size="4"]
Ciekawe jak pani rzecznik odniesie się do tych pytań? Będzie brnęła dalej w swoich kłamstwach?[/size][/color]
[quote name='student z UM' timestamp='1327920197' post='590188']
Pani rzecznik Deneka chyba nigdy nie była w akademiku? Lub "zasiedziała" się w swoim gabineciku zapominawszy "przy okazji" jak wygląda "życie studenta". Do tego jest bezczelna i kłamie (ewentualnie mówi "co jej kazano").
Po I: Nigdy nie widziałam w żadnym z pokoi na żadnej uczelni dwóch telewizorów, dwóch czajników lub dwóch mikrofali. Dwie sztuki lub większa liczba jak dwa to już abstrakcja z "ba... rozwiń
Avatar
kawa / 30 stycznia 2012 o 22:07
0
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego pan Furgała już nie jest przewodniczącym samorządu ? powiem jedno wstyd ...
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego ... rozwiń
Avatar
kawa / 30 stycznia 2012 o 22:06
0
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego pan Furgała już nie jest przewodniczącym samorządu ? powiem jedno wstyd ...
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego ... rozwiń
Avatar
samorzadowiec / 30 stycznia 2012 o 21:01
0
Arku U dziękujemy za politykę, najpierw podpisałes jakis idiotyczny regulamin DS a teraz bedziesz to odkręcał!! kombinuj tak dalej Szefie Politechniki !!Czekamy jeszcze aż wszyscy ujrzą sprawozdania z działalności samorzadu szczególnie te finansowe wtedy dowiedzą sie jak to się robi pieniądze, napycha portfele na uczeleni panstwowej kosztem studentów!
Avatar
aaa / 30 stycznia 2012 o 20:40
0
Najpierw zlikwidowano stołówkę na PL, w której rozsiedli się urzędnicy a studentów zostawili na pastwę losu. Zamiast stołówki np. przy UMCS otwarty został sklep monopolowy, bo on jest niezbędny dla żaka. Jak mi mówił znajomy lekarz obecnie prawie każdy student ma wrzody, co jest efektem niewłaściwego odżywiana. Po latach okaże się , że to co zaoszczędzono na stołówkach z naddatkiem wydane zostanie na leczenie i wypłaty chorobowego. Wyjdzie na to , że Polak był durny przed szkodą. A są i tacy, którzy twierdzą , że Polak durny i po szkodzie
Avatar
folkatka / 30 stycznia 2012 o 19:06
0
Co to były te meserszmity, że sie tak z ciekawości spytam?
Avatar
absolwent PL / 30 stycznia 2012 o 18:49
0
[quote name='dgbjd' timestamp='1327738695' post='589348']
Wcale nie chodzi o to, że wytwarzają ciepło. Tylko oszczędność się liczy. Jakie zagrożenie stwarza telewizor, drukarka, albo wieża z kolumnami? Emituje ciepło? Człowiek też emituje ciepło. Co do kuchenek elektrycznych w pokojach takich z taflą to zgodzę się, że nie powinno tego być ale to są odosobnione przypadki dzików, którzy nie powinni miezskać w akademiku jak boją się wyjść na korytaż i do kuchni. I nie jest to powód żeby ludziom zabierać telewizory. Tłumaczenie, że jest tyle sprzętu, że nie ma miejsca na naukę jest śmieszne i ten kto to powiedział, potwierdził, że nie ma nic na obronę swojego stanowiska. Każdy sam wie, ile miejsca potrzebuje na naukę i jak będzie potrzebował to je sobie zapewni i nie musi mu w tym pomagać administracja ds. Administracja sama daje dobry przykład mając w pokojach czajniki. Dlaczego administracja nie korzysta z ogólnodostępnej kuchni tylko gotuje w nieprzystosowanych pomieszczeniach. Skandal. Administracja stwarza zagrożenie dla studentów. Akademiki PL to jest jedna wielka porażka, 3 osoby w pokoju, który ledwo nadaje się dla dwóch osób. W więzieniach mają więcej m2 na człowieka. Były również nieudolne próby oszczędzania na ciepłej wodzie w DS. Co drugi dzień nie było ciepłej wody. Na razie wróciło do normy.
[/quote]
gdybyś zobaczył 3-osobowy pokój na AGH dopiero zobaczyłbyś jak może być ciasno.
[quote name='dgbjd' timestamp='1327738695' post='589348']
Wcale nie chodzi o to, że wytwarzają ciepło. Tylko oszczędność się liczy. Jakie zagrożenie stwarza telewizor, drukarka, albo wieża z kolumnami? Emituje ciepło? Człowiek też emituje ciepło. Co do kuchenek elektrycznych w pokojach takich z taflą to zgodzę się, że nie powinno tego być ale to są odosobnione przypadki dzików, którzy nie powinni miezskać w akademiku jak boją się wyjść na korytaż i do kuchni. I nie jest to powód żeby ludziom zabierać telewizory.... rozwiń
Avatar
chłop ze wsi / 30 stycznia 2012 o 18:40
0
a pamieta ktoś czasy kiedy w akademikach na Nadbystrzyckiej powszechnie zimą stosowano tzw meserszmity. Aż dziw że nie było jakiegoś pożaru ale łza w oku się kręci na wspomnienie tej głupoty
Avatar
Kolo / 31 stycznia 2012 o 15:27
0
W akademikach jest zakaz używania tegoż sprzętu ,a nie posiadania, wystarczy czytać ze zrozumieniem i wszystko wiadome
Avatar
mechanik inż z Polibudy / 31 stycznia 2012 o 12:05
0
[quote name='student z PL' timestamp='1328004928' post='590591']
[color="#FF0000"][size="4"]
Ciekawe jak pani rzecznik odniesie się do tych pytań? Będzie brnęła dalej w swoich kłamstwach?[/size][/color]
[/quote]

Przyłączam się do walki z głupotą i kłamstwem.
Avatar
student z PL / 31 stycznia 2012 o 11:15
0
[quote name='student z UM' timestamp='1327920197' post='590188']
Pani rzecznik Deneka chyba nigdy nie była w akademiku? Lub "zasiedziała" się w swoim gabineciku zapominawszy "przy okazji" jak wygląda "życie studenta". Do tego jest bezczelna i kłamie (ewentualnie mówi "co jej kazano").
Po I: Nigdy nie widziałam w żadnym z pokoi na żadnej uczelni dwóch telewizorów, dwóch czajników lub dwóch mikrofali. Dwie sztuki lub większa liczba jak dwa to już abstrakcja z "bajek pani rzecznik".
Po II: Jeżeli jedna z osób w pokoju przywozi kompa, to druga mikrofalę, trzecia czajnik, czwarta tv itd.
Po III: Jak najszybciej odgrzać przywiezione z domu jedzenie jak nie w mikrofali?
Po IV: Czy widziała pani rzecznik kolejki do tej jedynej kuchenki, gdy wszyscy wrócą z zajęć? Mikrofala to wybawienie.
Po V: Kto teraz używa maszynek elektrycznych do gotowania lub grzałek do gotowania wody?
Po VI: Czy pani rzecznik ma w swoim gabineciku czajnik? Jeżeli tak to konfiskata lub dyscyplinarka!
Po VII: Chyba jeszcze Polibuda nie miała sprawy prokuratorskiej o przywłaszczenie mienia (konfiskata) i postępowania u Rzecznika Praw Obywatelskich! To nie jest regulamin tylko ograniczenie swobód obywatelskich.
Po VII: Niech mi pani rzecznik znajdzie inna wyższą uczelnię w Polsce, która stosuje i wprowadza taki kretyński i nie życiowy regulamin.
Po IX: Ogłoszenie (zdjęcie) o konfiskacie i natychmiastowym wykwaterowaniu ewidentnie świadczy o bezczelności i kłamstwach pani rzecznik.
Po X: WSZYSCY POTENCJALNI KANDYDACI NA STUDIA W TEJ ZAŚCIANKOWEJ UCZELNI: OMIJAJCIE JĄ Z DALEKA. Autorzy tego regulaminu niech idą po zasiłki.
Po XI: Samorząd studencki PL jest beznadziejny i się skompromitował nie zgłaszając veta i akceptując te regulaminowe idiotyzmy!
[/quote]
[color="#FF0000"][size="4"]
Ciekawe jak pani rzecznik odniesie się do tych pytań? Będzie brnęła dalej w swoich kłamstwach?[/size][/color]
[quote name='student z UM' timestamp='1327920197' post='590188']
Pani rzecznik Deneka chyba nigdy nie była w akademiku? Lub "zasiedziała" się w swoim gabineciku zapominawszy "przy okazji" jak wygląda "życie studenta". Do tego jest bezczelna i kłamie (ewentualnie mówi "co jej kazano").
Po I: Nigdy nie widziałam w żadnym z pokoi na żadnej uczelni dwóch telewizorów, dwóch czajników lub dwóch mikrofali. Dwie sztuki lub większa liczba jak dwa to już abstrakcja z "ba... rozwiń
Avatar
kawa / 30 stycznia 2012 o 22:07
0
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego pan Furgała już nie jest przewodniczącym samorządu ? powiem jedno wstyd ...
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego ... rozwiń
Avatar
kawa / 30 stycznia 2012 o 22:06
0
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego pan Furgała już nie jest przewodniczącym samorządu ? powiem jedno wstyd ...
Prawda taka, że Akademiki mają same na siebie zarobić, a więc i same na siebie "oszczędzić". W tym przypadku oszczędza się na studencie i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem, nie zdziwię się jeśli podniosą ostatecznie opłaty za mieszkanie w akdemikach... Pana Urzędowskiego to nie obchodzi bo sam mieszka za darmo hehh bo wielki samorządowiec..ale ostatecznie przecież o wszystkim wie Rektor...chyba przyszedł czas na zmiany...obecnej władzy już podziękujemy !!! Ps. A dla wtajemniczonych moze warto popatrzeć dlaczego ... rozwiń
Avatar
samorzadowiec / 30 stycznia 2012 o 21:01
0
Arku U dziękujemy za politykę, najpierw podpisałes jakis idiotyczny regulamin DS a teraz bedziesz to odkręcał!! kombinuj tak dalej Szefie Politechniki !!Czekamy jeszcze aż wszyscy ujrzą sprawozdania z działalności samorzadu szczególnie te finansowe wtedy dowiedzą sie jak to się robi pieniądze, napycha portfele na uczeleni panstwowej kosztem studentów!
Avatar
aaa / 30 stycznia 2012 o 20:40
0
Najpierw zlikwidowano stołówkę na PL, w której rozsiedli się urzędnicy a studentów zostawili na pastwę losu. Zamiast stołówki np. przy UMCS otwarty został sklep monopolowy, bo on jest niezbędny dla żaka. Jak mi mówił znajomy lekarz obecnie prawie każdy student ma wrzody, co jest efektem niewłaściwego odżywiana. Po latach okaże się , że to co zaoszczędzono na stołówkach z naddatkiem wydane zostanie na leczenie i wypłaty chorobowego. Wyjdzie na to , że Polak był durny przed szkodą. A są i tacy, którzy twierdzą , że Polak durny i po szkodzie
Avatar
folkatka / 30 stycznia 2012 o 19:06
0
Co to były te meserszmity, że sie tak z ciekawości spytam?
Avatar
absolwent PL / 30 stycznia 2012 o 18:49
0
[quote name='dgbjd' timestamp='1327738695' post='589348']
Wcale nie chodzi o to, że wytwarzają ciepło. Tylko oszczędność się liczy. Jakie zagrożenie stwarza telewizor, drukarka, albo wieża z kolumnami? Emituje ciepło? Człowiek też emituje ciepło. Co do kuchenek elektrycznych w pokojach takich z taflą to zgodzę się, że nie powinno tego być ale to są odosobnione przypadki dzików, którzy nie powinni miezskać w akademiku jak boją się wyjść na korytaż i do kuchni. I nie jest to powód żeby ludziom zabierać telewizory. Tłumaczenie, że jest tyle sprzętu, że nie ma miejsca na naukę jest śmieszne i ten kto to powiedział, potwierdził, że nie ma nic na obronę swojego stanowiska. Każdy sam wie, ile miejsca potrzebuje na naukę i jak będzie potrzebował to je sobie zapewni i nie musi mu w tym pomagać administracja ds. Administracja sama daje dobry przykład mając w pokojach czajniki. Dlaczego administracja nie korzysta z ogólnodostępnej kuchni tylko gotuje w nieprzystosowanych pomieszczeniach. Skandal. Administracja stwarza zagrożenie dla studentów. Akademiki PL to jest jedna wielka porażka, 3 osoby w pokoju, który ledwo nadaje się dla dwóch osób. W więzieniach mają więcej m2 na człowieka. Były również nieudolne próby oszczędzania na ciepłej wodzie w DS. Co drugi dzień nie było ciepłej wody. Na razie wróciło do normy.
[/quote]
gdybyś zobaczył 3-osobowy pokój na AGH dopiero zobaczyłbyś jak może być ciasno.
[quote name='dgbjd' timestamp='1327738695' post='589348']
Wcale nie chodzi o to, że wytwarzają ciepło. Tylko oszczędność się liczy. Jakie zagrożenie stwarza telewizor, drukarka, albo wieża z kolumnami? Emituje ciepło? Człowiek też emituje ciepło. Co do kuchenek elektrycznych w pokojach takich z taflą to zgodzę się, że nie powinno tego być ale to są odosobnione przypadki dzików, którzy nie powinni miezskać w akademiku jak boją się wyjść na korytaż i do kuchni. I nie jest to powód żeby ludziom zabierać telewizory.... rozwiń
Avatar
chłop ze wsi / 30 stycznia 2012 o 18:40
0
a pamieta ktoś czasy kiedy w akademikach na Nadbystrzyckiej powszechnie zimą stosowano tzw meserszmity. Aż dziw że nie było jakiegoś pożaru ale łza w oku się kręci na wspomnienie tej głupoty
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!