Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2015 r.
10:26

Polskie Pendolino wjedzie do Lublina. W grudniu pojedziemy do Warszawy

Autor: Zdjęcie autora drs
0 18 A A
PKP Intercity kupuje 20 takich składów, które będą przypisane do kilku tras, w tym tej z Lublina do Warszawy
PKP Intercity kupuje 20 takich składów, które będą przypisane do kilku tras, w tym tej z Lublina do Warszawy

Już za mniej niż pół roku z Lublina do Warszawy będziemy mogli pojechać w komfortowych warunkach. W klimatyzowanym pociągu z przedziałem barowym i gniazdkami elektrycznymi przy każdym siedzeniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To tylko część udogodnień, które będą mieć pociągi DART zamówione przez spółkę PKP Intercity obsługującą połączenia dalekobieżne. Każdy z nowych pociągów będzie mieć miejsce dla 352 osób.

Przewoźnik kupuje w sumie 20 takich składów, które będą przypisane do kilku tras, w tym tej z Lublina do Warszawy. Nowoczesne pociągi, zwane nieraz „polską odpowiedzią na Pendolino” wyjadą na tory wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, co nastąpi w połowie grudnia. Na razie składy produkowane w bydgoskiej fabryce Pesa przechodzą testy homologacyjne.

Jakich wygód możemy się spodziewać? Już samo wejście będzie łatwiejsze, bo nie będzie trzeba szarpać klamki, a drzwi otworzą się automatycznie. Wnętrze będzie bardziej wytłumione, dzięki czemu osoby telefonujące podczas podróży nie powinny mieć problemu ze zrozumieniem rozmówcy. Co więcej, pociągi będą przygotowane do montażu urządzeń wzmacniających sygnał telefonii komórkowej. Pasażerowie dostaną też bezprzewodowy i bezpłatny dostęp do internetu.

Do każdego fotela przypisane będzie gniazdko elektryczne. Zaprojektowano też przyciski do przywoływania obsługi pociągu.

DART jest pociągiem bezprzedziałowym, dostępnym dla osób niepełnosprawnych, które wjadą do wnętrza dzięki specjalnym windom, a wewnątrz będą mieć wyznaczone miejsce dla wózków inwalidzkich. Problemem nie powinno być dla nich również skorzystanie z toalety. 

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
coolEjaż / 25 grudnia 2015 o 20:52
0

Do coolejaż, niepełnosprawni nie zostaną na peronach bo przed każdym ruszeniem pociągu kierownik sprawdza czy wszyscy wsiedli, jeżeli zobaczy takiego niepełnosprawnego który nie może wejść to jeżeli inni pasażerowie mu nie pomogą to sam to zrobi. Taki jest zasrany obowiązek każdego kierownika pociągu. A co do automatycznych ramp, to równie dobrze można zrezygnować ze wszelkiej automatyki w taborach, takich jak automatyczne drzwi itp, bo też się mogą popsuć. W tym momencie wyszło z ciebie typowy cebulak który szuka dziury w całym.

Do coolejaż, niepełnosprawni nie zostaną na peronach bo przed każdym ruszeniem pociągu kierownik sprawdza czy wszyscy wsiedli, jeżeli zobaczy takiego niepełnosprawnego który nie może wejść to jeżeli inni pasażerowie mu nie pomogą to sam to zrobi. Taki jest zasrany obowiązek każdego kierownika pociągu. A co do automatycznych ramp, to równie dobrze można zrezygnować ze wszelkiej automatyki w taborach, takich jak automatyczne drzwi itp, bo też się mogą popsuć. W tym momencie wyszło z ciebie typowy cebulak który szuka dziury w całym.

Tu jesteś w błędzie ! Mam osobę niepełnosprawną na co dzień - i znam ten temat "od podszewki" ! Sam jesteś -jak widać -cebulak i żółtodziób w tym temacie... I nie będę z Tobą dyskutował ! Jakby co; to drzwi w pociągu jest wiele -a winda tylko jedna (z danej strony). Po drugie: ciekawe jak kierownik pociągu "wsadzi" niepełnosprawnego do pociągu, jeśli sam wózek elektryczny (inwalidzki) waży nawet ponad 100kg + waga osoby niepełnosprawnej (w moim "domowym" przypadku to ponad 100 kilogramów). Który kierownik pociągu ma taką "moc" aby podnieść ponad 220 kg ? Może Pudzian i jego koledzy po fachu ?

Tu jesteś w błędzie ! Mam osobę niepełnosprawną na co dzień - i znam ten temat "od podszewki" ! Sam jesteś -jak widać -cebulak i żółtodziób w tym temacie... I nie będę z Tobą dyskutował ! Jakby co; to drzwi w pociągu jest wiele -a winda tylko jedna (z danej strony). Po drugie: ciekawe jak kierownik pociągu "wsadzi" niepełnosprawnego do pociągu, jeśli sam wózek elektryczny (inwalidzki) waży nawet ponad 100kg + waga osoby niepełnosprawnej (w moim "domowym" przypadku to ponad 100 kilogramów). Który kierownik pociągu ma taką "moc" aby podnie... rozwiń

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 17:15
0
Do coolejaż, niepełnosprawni nie zostaną na peronach bo przed każdym ruszeniem pociągu kierownik sprawdza czy wszyscy wsiedli, jeżeli zobaczy takiego niepełnosprawnego który nie może wejść to jeżeli inni pasażerowie mu nie pomogą to sam to zrobi. Taki jest zasrany obowiązek każdego kierownika pociągu. A co do automatycznych ramp, to równie dobrze można zrezygnować ze wszelkiej automatyki w taborach, takich jak automatyczne drzwi itp, bo też się mogą popsuć. W tym momencie wyszło z ciebie typowy cebulak który szuka dziury w całym.
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 12:55
0
Bardzo ładny, nowoczesny pociąg, ekstra!
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 08:44
0
Bardzo dobrze, że skład będzie w Polsce produkowany. No i wreszcie będzie można podróżować w ludzkich warunkach. Dwa lata temu jechałem pociągiem z Bydgoszczy do Lublina pociąg trzy razy stał w polu, bo się psuł! Na zewnątrz upał w środku piec i smród do tego prawie dwie godziny opóźnienia! NO powiedziałem wtedy, że ostatni raz pojechałem pociągiem.
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 06:48
0
Szkoda że tylko Intercity to kupuje. Przewozy regionalne dalej tkwią w taborze z lat 60-tych....
Avatar
coolEjaż / 2 lipca 2015 o 22:23
0

"osoby niepełnosprawne wjadą do wnętrza dzięki specjalnym windom" -nic bardziej mylnego! "Specjalna winda" się zepsuje -i osoba na wózku zostaje na peronie... Co za bzdura te "nowoczesne nowinki" ! Wystarczy, że "automatyka" zawiedzie -i budzimy się z ręką w nocniku. Najlepsze rozwiązania to rozwiązania najprostsze! Rampa ręcznie opuszczana jest prosta w obsłudze, niezawodna i nigdy sie nie psuje -chyba, że kiedyś "odpadnie" zawias -ale to jeszcze nie tak prędko nastąpi i to jeszcze nie koniec Świata...

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 20:40
0
W grudniu to będzie już po wyborach.. I po fantazjach
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 16:55
0
37 zł to drogo? 10 zł drożej niż autobusem, a szybciej i o niebo wygodniej.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 14:49
0
Ciekawy jestem w jakim czasie dojadę tym cudeńkiem do Warszawy i za ile i dlaczego tak drogo.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 14:27
0
Jak dla mnie bardzo dobra wiadomość. Cieszę się, że coraz nowocześniejszymi pociągami będzie można podróżować, a sam pociąg bardzo ładny.
Avatar
coolEjaż / 25 grudnia 2015 o 20:52
0

Do coolejaż, niepełnosprawni nie zostaną na peronach bo przed każdym ruszeniem pociągu kierownik sprawdza czy wszyscy wsiedli, jeżeli zobaczy takiego niepełnosprawnego który nie może wejść to jeżeli inni pasażerowie mu nie pomogą to sam to zrobi. Taki jest zasrany obowiązek każdego kierownika pociągu. A co do automatycznych ramp, to równie dobrze można zrezygnować ze wszelkiej automatyki w taborach, takich jak automatyczne drzwi itp, bo też się mogą popsuć. W tym momencie wyszło z ciebie typowy cebulak który szuka dziury w całym.

Do coolejaż, niepełnosprawni nie zostaną na peronach bo przed każdym ruszeniem pociągu kierownik sprawdza czy wszyscy wsiedli, jeżeli zobaczy takiego niepełnosprawnego który nie może wejść to jeżeli inni pasażerowie mu nie pomogą to sam to zrobi. Taki jest zasrany obowiązek każdego kierownika pociągu. A co do automatycznych ramp, to równie dobrze można zrezygnować ze wszelkiej automatyki w taborach, takich jak automatyczne drzwi itp, bo też się mogą popsuć. W tym momencie wyszło z ciebie typowy cebulak który szuka dziury w całym.

Tu jesteś w błędzie ! Mam osobę niepełnosprawną na co dzień - i znam ten temat "od podszewki" ! Sam jesteś -jak widać -cebulak i żółtodziób w tym temacie... I nie będę z Tobą dyskutował ! Jakby co; to drzwi w pociągu jest wiele -a winda tylko jedna (z danej strony). Po drugie: ciekawe jak kierownik pociągu "wsadzi" niepełnosprawnego do pociągu, jeśli sam wózek elektryczny (inwalidzki) waży nawet ponad 100kg + waga osoby niepełnosprawnej (w moim "domowym" przypadku to ponad 100 kilogramów). Który kierownik pociągu ma taką "moc" aby podnieść ponad 220 kg ? Może Pudzian i jego koledzy po fachu ?

Tu jesteś w błędzie ! Mam osobę niepełnosprawną na co dzień - i znam ten temat "od podszewki" ! Sam jesteś -jak widać -cebulak i żółtodziób w tym temacie... I nie będę z Tobą dyskutował ! Jakby co; to drzwi w pociągu jest wiele -a winda tylko jedna (z danej strony). Po drugie: ciekawe jak kierownik pociągu "wsadzi" niepełnosprawnego do pociągu, jeśli sam wózek elektryczny (inwalidzki) waży nawet ponad 100kg + waga osoby niepełnosprawnej (w moim "domowym" przypadku to ponad 100 kilogramów). Który kierownik pociągu ma taką "moc" aby podnie... rozwiń

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 17:15
0
Do coolejaż, niepełnosprawni nie zostaną na peronach bo przed każdym ruszeniem pociągu kierownik sprawdza czy wszyscy wsiedli, jeżeli zobaczy takiego niepełnosprawnego który nie może wejść to jeżeli inni pasażerowie mu nie pomogą to sam to zrobi. Taki jest zasrany obowiązek każdego kierownika pociągu. A co do automatycznych ramp, to równie dobrze można zrezygnować ze wszelkiej automatyki w taborach, takich jak automatyczne drzwi itp, bo też się mogą popsuć. W tym momencie wyszło z ciebie typowy cebulak który szuka dziury w całym.
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 12:55
0
Bardzo ładny, nowoczesny pociąg, ekstra!
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 08:44
0
Bardzo dobrze, że skład będzie w Polsce produkowany. No i wreszcie będzie można podróżować w ludzkich warunkach. Dwa lata temu jechałem pociągiem z Bydgoszczy do Lublina pociąg trzy razy stał w polu, bo się psuł! Na zewnątrz upał w środku piec i smród do tego prawie dwie godziny opóźnienia! NO powiedziałem wtedy, że ostatni raz pojechałem pociągiem.
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 06:48
0
Szkoda że tylko Intercity to kupuje. Przewozy regionalne dalej tkwią w taborze z lat 60-tych....
Avatar
coolEjaż / 2 lipca 2015 o 22:23
0

"osoby niepełnosprawne wjadą do wnętrza dzięki specjalnym windom" -nic bardziej mylnego! "Specjalna winda" się zepsuje -i osoba na wózku zostaje na peronie... Co za bzdura te "nowoczesne nowinki" ! Wystarczy, że "automatyka" zawiedzie -i budzimy się z ręką w nocniku. Najlepsze rozwiązania to rozwiązania najprostsze! Rampa ręcznie opuszczana jest prosta w obsłudze, niezawodna i nigdy sie nie psuje -chyba, że kiedyś "odpadnie" zawias -ale to jeszcze nie tak prędko nastąpi i to jeszcze nie koniec Świata...

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 20:40
0
W grudniu to będzie już po wyborach.. I po fantazjach
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 16:55
0
37 zł to drogo? 10 zł drożej niż autobusem, a szybciej i o niebo wygodniej.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 14:49
0
Ciekawy jestem w jakim czasie dojadę tym cudeńkiem do Warszawy i za ile i dlaczego tak drogo.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 14:27
0
Jak dla mnie bardzo dobra wiadomość. Cieszę się, że coraz nowocześniejszymi pociągami będzie można podróżować, a sam pociąg bardzo ładny.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 34 33

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 124 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!