Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2018 r.
10:29

Pomóż dzieciom w zimie. Akcja PDPZ rusza już dziś

Autor: Zdjęcie autora aa
0 5 A A

W niedzielę w 65. punktach Lublina wolontariusze będą zbierać dary rzeczowe w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tradycyjnie także nasza redakcja włącza się w tę pomoc. Będziemy zbierać m.in. żywność, zabawki i środki czystości w sklepie Stokrotka przy ul. Żelazowej Woli 1.

– W dużej mierze tegoroczne punkty zbiórek pokrywają się z tymi, które były do tej pory – mówi Anna Bieganowska-Skóra, szefowa Sztabu nr 1 przy Polskim Radiu Lublin. – Będziemy w Stokrotkach, przy kościołach i galeriach handlowych, ale także na deptaku koło Ratusza. Będzie też mobilny punkt w autobusie Gutek, który będzie jeździć po mieście.

Na samą zbiórkę darów rzeczowych w Lublinie potrzeba ok. 300 wolontariuszy, w tym także osób z samochodami, którymi będzie można przewieźć zebrane dary do magazynu.

– Są jeszcze punkty, w których wolontariuszy brakuje. Zapraszamy też kierowców z samochodami – dodaje Bieganowska-Skóra.
Wielka Zbiórka rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 15. Zbierane są wyłącznie dary rzeczowe – żywność długoterminowa i słodycze, zabawki, obuwie i odzież nowa lub w bardzo dobrym stanie, a także środki czystości i higieny.

Akcja, której pomysłodawczynią jest redaktor Ewa Dados z Polskiego Radia Lublin, organizowana jest już po raz 26. Dary trafiają m.in. do potrzebujących rodzin, domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jjj / 25 listopada 2018 r. o 18:02
+9
Gdy akcja startowała, była taka potrzeba pomocy. Ale dzisiaj? Ile dzieciaków włoży używane buty czy sweterek? Ryż, herbata, wyrób czekoladopodobny... te paczki w większości będą przyjmowane z pogardą i z przeklinaniem darczyńców. Nie ma dzieci głodnych (szkoły karmią, przedszkola karmią), a rodzice po to dostają 500 i jeszcze 300 i jeszcze jak trzeba to pomoc z MOPS czy PCK, żeby o posiłek latorośli zadbać. Podobnie z odzieżą- markowa, modna, przyjmą z radością, ale nie przechodzony dresik czy dwusezonowe trampki. Pomoc jest potrzebna w sytuacjach krytycznych, po pożarze, po wypadku jednego z rodziców, gdy dziecko niepełnosprawne. Wtedy tak. Ale nie każdemu, bo w tych biednych zgłaszających się po dary może 10 % ich naprawdę potrzebuje. Rosną nam pokolenia pasożytów, którym się należy.
Gdy akcja startowała, była taka potrzeba pomocy. Ale dzisiaj? Ile dzieciaków włoży używane buty czy sweterek? Ryż, herbata, wyrób czekoladopodobny... te paczki w większości będą przyjmowane z pogardą i z przeklinaniem darczyńców. Nie ma dzieci głodnych (szkoły karmią, przedszkola karmią), a rodzice po to dostają 500 i jeszcze 300 i jeszcze jak trzeba to pomoc z MOPS czy PCK, żeby o posiłek latorośli zadbać. Podobnie z odzieżą- markowa, modna, przyjmą z radością, ale nie przechodzony dresik czy dwusezonowe trampki. Pomoc jest potrzebna w sytu... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 r. o 13:55
+6
Mamy 2018 rok. Wszechobecny dobrobyt, Państwo sukcesu gospodarczego a nadal są potrzebne akcje, by dzieci PRZETRWAŁY zimę. Nie jestem przeciwny takiej pomocy ale - ten tytuł. Minęło ponad ćwierć wieku i nadal Pani Dados musi ratować dzieciaki. Coś poszło nie tak?
Avatar
dość / 25 listopada 2018 r. o 18:19
+3
po to dali 500+,żeby przetrwać a nie ciągle coś szukają.
Avatar
^_^ / 25 listopada 2018 r. o 16:08
+2
Ciekawe jak dlugo jeszcze będzie prowadzona powojenna akcja "Wspólnie odbudujmy naszą Stolicę"? No właśnie kiedyś każdemu utracano z pensji gotowkę na odbudowę siedziby Gronkowca, która z taka łatwością oddawała odbudowane kamiennice włascicielom?! A za czyje zostało odbudowane? Tam byly ruiny i zgliszcza. Tak samo ta akcja ma się obecnie jako kpina. To ile dzieci umarło zeszlej zimy? Ja slyszalem o bezdomnych. Ale im nikt paczek nie wysyła. Ba nawet WOŚP tego nie robi. Oni kupią pare urzadzeń i caly szpital jest obklejony serduszkami. Żeby było smieszniej w Polsce nie brakuje ani szpitali, ani urzadzeń, ktore albo stoją jałowo, albo przy prywatnych wizytach idą na full. Teraz Jerzy Owsiak powinien zrobić zbiórke dla biednych rezydentów. A może połączyć obie akcje? "Pomóż dzieciom LEKARZY przetrwać zimę!"
Ciekawe jak dlugo jeszcze będzie prowadzona powojenna akcja "Wspólnie odbudujmy naszą Stolicę"? No właśnie kiedyś każdemu utracano z pensji gotowkę na odbudowę siedziby Gronkowca, która z taka łatwością oddawała odbudowane kamiennice włascicielom?! A za czyje zostało odbudowane? Tam byly ruiny i zgliszcza. Tak samo ta akcja ma się obecnie jako kpina. To ile dzieci umarło zeszlej zimy? Ja slyszalem o bezdomnych. Ale im nikt paczek nie wysyła. Ba nawet WOŚP tego nie robi. Oni kupią pare urzadzeń i caly szpital jest obklejony serduszk... rozwiń
Avatar
hehe / 25 listopada 2018 r. o 18:18
+1
Mamy 2018 rok. Wszechobecny dobrobyt, Państwo sukcesu gospodarczego a nadal są potrzebne akcje, by dzieci PRZETRWAŁY zimę. Nie jestem przeciwny takiej pomocy ale -  ten tytuł. Minęło ponad ćwierć wieku i nadal Pani Dados musi ratować dzieciaki. Coś poszło nie tak?
 wszystko prawie poszło nie tak,ale jest światełko w tuneliku ,za sprawą efektu cieplarnianego już niedługo o zimie bedzie można zapomnieć ,a akcja "pomóż dzieciom przetrwać lato "bedzie za spawą głupiej nazy bez sensu,pozostanie akcja pomóz przetrwać uchodzcy wycieczke  na morzu ,o dziewczynce z zapałkami można na razie zapomnieć
 wszystko prawie poszło nie tak,ale jest światełko w tuneliku ,za sprawą efektu cieplarnianego już niedługo o zimie bedzie można zapomnieć ,a akcja "pomóż dzieciom przetrwać lato "bedzie za spawą głupiej nazy bez sensu,pozostanie akcja pomóz przetrwać uchodzcy wycieczke  na morzu ,o dziewczynce z zapałkami można na razie zapomnieć rozwiń
Avatar
dość / 25 listopada 2018 r. o 18:19
+3
po to dali 500+,żeby przetrwać a nie ciągle coś szukają.
Avatar
hehe / 25 listopada 2018 r. o 18:18
+1
Mamy 2018 rok. Wszechobecny dobrobyt, Państwo sukcesu gospodarczego a nadal są potrzebne akcje, by dzieci PRZETRWAŁY zimę. Nie jestem przeciwny takiej pomocy ale -  ten tytuł. Minęło ponad ćwierć wieku i nadal Pani Dados musi ratować dzieciaki. Coś poszło nie tak?
 wszystko prawie poszło nie tak,ale jest światełko w tuneliku ,za sprawą efektu cieplarnianego już niedługo o zimie bedzie można zapomnieć ,a akcja "pomóż dzieciom przetrwać lato "bedzie za spawą głupiej nazy bez sensu,pozostanie akcja pomóz przetrwać uchodzcy wycieczke  na morzu ,o dziewczynce z zapałkami można na razie zapomnieć
 wszystko prawie poszło nie tak,ale jest światełko w tuneliku ,za sprawą efektu cieplarnianego już niedługo o zimie bedzie można zapomnieć ,a akcja "pomóż dzieciom przetrwać lato "bedzie za spawą głupiej nazy bez sensu,pozostanie akcja pomóz przetrwać uchodzcy wycieczke  na morzu ,o dziewczynce z zapałkami można na razie zapomnieć rozwiń
Avatar
jjj / 25 listopada 2018 r. o 18:02
+9
Gdy akcja startowała, była taka potrzeba pomocy. Ale dzisiaj? Ile dzieciaków włoży używane buty czy sweterek? Ryż, herbata, wyrób czekoladopodobny... te paczki w większości będą przyjmowane z pogardą i z przeklinaniem darczyńców. Nie ma dzieci głodnych (szkoły karmią, przedszkola karmią), a rodzice po to dostają 500 i jeszcze 300 i jeszcze jak trzeba to pomoc z MOPS czy PCK, żeby o posiłek latorośli zadbać. Podobnie z odzieżą- markowa, modna, przyjmą z radością, ale nie przechodzony dresik czy dwusezonowe trampki. Pomoc jest potrzebna w sytuacjach krytycznych, po pożarze, po wypadku jednego z rodziców, gdy dziecko niepełnosprawne. Wtedy tak. Ale nie każdemu, bo w tych biednych zgłaszających się po dary może 10 % ich naprawdę potrzebuje. Rosną nam pokolenia pasożytów, którym się należy.
Gdy akcja startowała, była taka potrzeba pomocy. Ale dzisiaj? Ile dzieciaków włoży używane buty czy sweterek? Ryż, herbata, wyrób czekoladopodobny... te paczki w większości będą przyjmowane z pogardą i z przeklinaniem darczyńców. Nie ma dzieci głodnych (szkoły karmią, przedszkola karmią), a rodzice po to dostają 500 i jeszcze 300 i jeszcze jak trzeba to pomoc z MOPS czy PCK, żeby o posiłek latorośli zadbać. Podobnie z odzieżą- markowa, modna, przyjmą z radością, ale nie przechodzony dresik czy dwusezonowe trampki. Pomoc jest potrzebna w sytu... rozwiń
Avatar
^_^ / 25 listopada 2018 r. o 16:08
+2
Ciekawe jak dlugo jeszcze będzie prowadzona powojenna akcja "Wspólnie odbudujmy naszą Stolicę"? No właśnie kiedyś każdemu utracano z pensji gotowkę na odbudowę siedziby Gronkowca, która z taka łatwością oddawała odbudowane kamiennice włascicielom?! A za czyje zostało odbudowane? Tam byly ruiny i zgliszcza. Tak samo ta akcja ma się obecnie jako kpina. To ile dzieci umarło zeszlej zimy? Ja slyszalem o bezdomnych. Ale im nikt paczek nie wysyła. Ba nawet WOŚP tego nie robi. Oni kupią pare urzadzeń i caly szpital jest obklejony serduszkami. Żeby było smieszniej w Polsce nie brakuje ani szpitali, ani urzadzeń, ktore albo stoją jałowo, albo przy prywatnych wizytach idą na full. Teraz Jerzy Owsiak powinien zrobić zbiórke dla biednych rezydentów. A może połączyć obie akcje? "Pomóż dzieciom LEKARZY przetrwać zimę!"
Ciekawe jak dlugo jeszcze będzie prowadzona powojenna akcja "Wspólnie odbudujmy naszą Stolicę"? No właśnie kiedyś każdemu utracano z pensji gotowkę na odbudowę siedziby Gronkowca, która z taka łatwością oddawała odbudowane kamiennice włascicielom?! A za czyje zostało odbudowane? Tam byly ruiny i zgliszcza. Tak samo ta akcja ma się obecnie jako kpina. To ile dzieci umarło zeszlej zimy? Ja slyszalem o bezdomnych. Ale im nikt paczek nie wysyła. Ba nawet WOŚP tego nie robi. Oni kupią pare urzadzeń i caly szpital jest obklejony serduszk... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2018 r. o 13:55
+6
Mamy 2018 rok. Wszechobecny dobrobyt, Państwo sukcesu gospodarczego a nadal są potrzebne akcje, by dzieci PRZETRWAŁY zimę. Nie jestem przeciwny takiej pomocy ale - ten tytuł. Minęło ponad ćwierć wieku i nadal Pani Dados musi ratować dzieciaki. Coś poszło nie tak?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika w piątek 17 września

Pierwsza strona Dziennika w piątek 17 września

Koło Lublina Amstafy rozszarpały maltańczyka. Wśród mieszkańców wrócił strach [drastyczne naganie]
wideo
film

Koło Lublina Amstafy rozszarpały maltańczyka. Wśród mieszkańców wrócił strach [drastyczne naganie]

Boimy się, że to się powtórzy – mówią mieszkańcy podlubelskiej Elizówki, gdzie cztery rozwścieczone amstafy rozszarpały małego maltańczyka. Prokuratura zwróciła psy właścicielce. – Ona nie panuje nad tymi zwierzętami – twierdzą zaniepokojeni mieszkańcy.

W weekend Święto Roweru w Lubartowie
19 września 2021, 8:00

W weekend Święto Roweru w Lubartowie

Święto Roweru znów w Lubartowie! Impreza sportowa, która od lat cieszy się ogromną popularnością, odbędzie się już po raz 27. Na uczestników czeka aż 6 tras o zróżnicowanej trudności. W tym roku wydarzenie odbędzie się 19 września. Start na parkingu PSB Mrówka (ul. Nowodworska 34).

Niemieckie wojsko już zbliża się do Tomaszowa Lubelskiego
zdjęcia
galeria

Niemieckie wojsko już zbliża się do Tomaszowa Lubelskiego

Od czwartku do miasta zbliża się grupa zabytkowych pojazdów. To pierwsi uczestnicy tegorocznych obchodów 82 rocznicy Bitew pod Tomaszowem. Są jeszcze wejściówki na niedzielną rekonstrukcję.

Sukces Polek na Mistrzostwach Świata w Rosji. Tarnowianka ze złotem, a lublinianka z brązem

Sukces Polek na Mistrzostwach Świata w Rosji. Tarnowianka ze złotem, a lublinianka z brązem

Złotego medalu nie było, ale lublinianka Aleksandra Mirosław zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej w Moskwie w konkurencji na czas. Triumfatorką imprezy została tarnowianka Natalia Kałucka, a srebro trafiło w ręce Rosjanki Iulii Kapliny

MKS FunFloor Perła - Młyny Stoisław Koszalin. Wreszcie u siebie

MKS FunFloor Perła - Młyny Stoisław Koszalin. Wreszcie u siebie

MKS FunFloor Perła Lublin zagra w piątek z Młynami Stoisław Koszalin. To pierwszy mecz w tym sezonie, który odbędzie się w hali Globus. Początek zawodów zaplanowano na godz. 18

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?
zdjęcia

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?

Oni żalili mu się na Ratusz, on przytakiwał i podsuwał recepty: po pół miliona rocznie i większy wpływ na decyzje. Tak wyglądało spotkanie senatora Jacka Burego z przedstawicielami lubelskich rad dzielnic. Czy to wstęp do wyścigu po władzę w mieście?

W Lublinie jest darmowa wypożyczalnia rowerów

W Lublinie jest darmowa wypożyczalnia rowerów

Przez miesiąc ma działać bezpłatna wypożyczalnia rowerów uruchomiona przez miasto obok Zalewu Zemborzyckiego - obok alejki prowadzącej z nowej pętli autobusowej do zalewu.

Czy lubelski PiS się ugnie ws. LGBT? Wiceminister pisze do marszałka

Czy lubelski PiS się ugnie ws. LGBT? Wiceminister pisze do marszałka

Członek rządu odpowiedzialny za fundusze unijne pisze do samorządowców. Uczula, że przyjęte przez nich prawo może zaszkodzić. Chodzi o miliardy z UE. Lubelskie ma tzw. uchwałę anty-LGBT.

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska zaczynają nowy sezon

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska zaczynają nowy sezon