Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2016 r.
18:18

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Wielka uliczna zbiórka darów w Lublinie (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora kp
43 10 A A
Ekipa Dziennika Wschodniego podczas niedzielnej zbiórki
Ekipa Dziennika Wschodniego podczas niedzielnej zbiórki

Ponad tysiąc wolontariuszy wzięło udział w niedzielnej wielkiej ulicznej zbiórce darów w Lublinie w ramach XXIV ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jak co roku wzięli w niej udział także dziennikarze Dziennika Wschodniego. W „Stokrotce” przy ul. Żelazowej Woli zebraliśmy trzy pełne wózki produktów spożywczych, słodyczy i środków czystości. Do tego kilkadziesiąt worków z ubraniami i zabawkami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To bardzo potrzebna akcja, dlatego już kolejny rok angażuję się w zbiórkę także jako wolontariusz – mówi Magdalena Stempniewicz, która podarowała siatkę produktów spożywczych.

Wczorajsza zbiórka to dopiero początek, akcja trwa do końca roku. Jak podkreśla Ewa Dados, pomysłodawca i pełnomocnik PDPZ, zbierane są wyłącznie dary rzeczowe m.in. odzież, zabawki, książki, produkty spożywcze (szczególnie żywność długoterminowa), artykuły szkolne. Trafią one m.in. do dzieci z rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji materialnej, a także podopiecznych domów dziecka, świetlic środowiskowych, domów pomocy społecznej i domów samotnej matki.

Każdy, kto chce zostać wolontariuszem musi dołączyć do konkretnego sztabu, wypełnić deklarację ze zdjęciem i odebrać identyfikator. Listę sztabów można znaleźć na stronie akcji www.pdpz.pl. Rejestracja trwa do świąt. Szczegółowe informacje: biuro akcji - siedziba Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, e-mail: biuro@pdpz.pl, tel. 81 53 64 260, 81 53 64 271.

 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 21 listopada 2016 o 09:11
0
wiecie co? dałam 2 czekolady ale z wielkim oporem... niestety tak jak piszecie... pisowcy tym swoim 500+ zabili ducha solidarnosci... niestety ludzie maja dużo racji.. rodziny wielodzietne, biedne maja czasami wiecej niż rodziny z 1 dzieckiem , w którym np. jedna osoba pracuje, lub dwie po minimalnej. Ja tez czuje sie przez rząd okradana i oszukiwana, bo cięzko pracowałam na swoją sytuację, i tez po opłacenie wydatków( zadem MOPS, GOPS, OPS, miasto mi nie dokłada) zostaje mi na życie około 1,5 tys.z i mam na utrzymaniu dwulatka, któremu ubrana, buty kupuje sie co pół roku, a zaraz przedszkole i ikolejne wydatki.. i wspieram tylko i wyłącznie akcje ratujące zdrowie i zycie dzieciaków... inne względy,,, no coz..juz rząd załątwil...
wiecie co? dałam 2 czekolady ale z wielkim oporem... niestety tak jak piszecie... pisowcy tym swoim 500+ zabili ducha solidarnosci... niestety ludzie maja dużo racji.. rodziny wielodzietne, biedne maja czasami wiecej niż rodziny z 1 dzieckiem , w którym np. jedna osoba pracuje, lub dwie po minimalnej. Ja tez czuje sie przez rząd okradana i oszukiwana, bo cięzko pracowałam na swoją sytuację, i tez po opłacenie wydatków( zadem MOPS, GOPS, OPS, miasto mi nie dokłada) zostaje mi na życie około 1,5 tys.z i mam na utrzymaniu dwulatka, któremu ubra... rozwiń
Avatar
niska renta / 21 listopada 2016 o 05:00
0
To ile sypnal ePiSkopat z tych otrzymywanych corocznie 30 miliardów na podstawie ustawy konkordatowej? Te pieniadze z budżetu państwa, czyli od nas wszystkich i wspomagające wyslannikow obcego państwa.
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 22:36
0
to co jeszcze q-wa za mało pincet +/- ? kogoś poje..ło? a,jak q-wa zima nie przyjdzie durnie ,to komu forse oddacie? żebrackie obrzydliwe panstwo
Avatar
zmęczona pracą / 20 listopada 2016 o 22:13
0
no niech mnie teraz ktoś zaczepi w markecie o to abym dała, no nie, od razu o***ę, ja na swoje dzieci pracowałam na każdy grosz, nikt mi nie dawał 500+ a teraz jeszcze pieprzą, że dostajnę po 45 latach parcy jałmużnęzamiast godnej emrytury, bo kraj biedny, bo musi dawać za darmo leniom 500+ albo bogatym 500+ na waciki do uszu. chyba musze wziąśc leki na serce,bo z nerwów nie wytrzymam.
Avatar
gffgf / 20 listopada 2016 o 22:09
0
co jeszcze, kużwa moze tym mamuśkom dać kolejnego chłopa, bo obecni wysiadają w robieniu dzieci
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:21
0
Ta cała akcja wydaje się zbędna ponieważ rodziny wielodzietne, dzieci z biednych domów dostają 500 plus!!!
Avatar
cholerny kraj / 20 listopada 2016 o 19:15
0
w takim układzie ja mam poropozycję, zrobić eutanazję na emerytach którzy przepracowali po 30-45 lat po to aby mieć na 500+ a może 1000+
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:13
0
miało być na leki ok. 250 zł
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:13
0
co, 500+plus rodzinne plus ok. 100 zł ulga rodzinna ok,. 100 zł i jeszcze im mało, to ja po 40 latach pracy mam żyć za 1200 zł wydając na leki ok. 2500 zł
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:11
0
Czy radni PISu, tak walczący gębami o dobro dzieci, nawet tych nienarodzonych włączyli się do tej akcji?
Avatar
ja / 21 listopada 2016 o 09:11
0
wiecie co? dałam 2 czekolady ale z wielkim oporem... niestety tak jak piszecie... pisowcy tym swoim 500+ zabili ducha solidarnosci... niestety ludzie maja dużo racji.. rodziny wielodzietne, biedne maja czasami wiecej niż rodziny z 1 dzieckiem , w którym np. jedna osoba pracuje, lub dwie po minimalnej. Ja tez czuje sie przez rząd okradana i oszukiwana, bo cięzko pracowałam na swoją sytuację, i tez po opłacenie wydatków( zadem MOPS, GOPS, OPS, miasto mi nie dokłada) zostaje mi na życie około 1,5 tys.z i mam na utrzymaniu dwulatka, któremu ubrana, buty kupuje sie co pół roku, a zaraz przedszkole i ikolejne wydatki.. i wspieram tylko i wyłącznie akcje ratujące zdrowie i zycie dzieciaków... inne względy,,, no coz..juz rząd załątwil...
wiecie co? dałam 2 czekolady ale z wielkim oporem... niestety tak jak piszecie... pisowcy tym swoim 500+ zabili ducha solidarnosci... niestety ludzie maja dużo racji.. rodziny wielodzietne, biedne maja czasami wiecej niż rodziny z 1 dzieckiem , w którym np. jedna osoba pracuje, lub dwie po minimalnej. Ja tez czuje sie przez rząd okradana i oszukiwana, bo cięzko pracowałam na swoją sytuację, i tez po opłacenie wydatków( zadem MOPS, GOPS, OPS, miasto mi nie dokłada) zostaje mi na życie około 1,5 tys.z i mam na utrzymaniu dwulatka, któremu ubra... rozwiń
Avatar
niska renta / 21 listopada 2016 o 05:00
0
To ile sypnal ePiSkopat z tych otrzymywanych corocznie 30 miliardów na podstawie ustawy konkordatowej? Te pieniadze z budżetu państwa, czyli od nas wszystkich i wspomagające wyslannikow obcego państwa.
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 22:36
0
to co jeszcze q-wa za mało pincet +/- ? kogoś poje..ło? a,jak q-wa zima nie przyjdzie durnie ,to komu forse oddacie? żebrackie obrzydliwe panstwo
Avatar
zmęczona pracą / 20 listopada 2016 o 22:13
0
no niech mnie teraz ktoś zaczepi w markecie o to abym dała, no nie, od razu o***ę, ja na swoje dzieci pracowałam na każdy grosz, nikt mi nie dawał 500+ a teraz jeszcze pieprzą, że dostajnę po 45 latach parcy jałmużnęzamiast godnej emrytury, bo kraj biedny, bo musi dawać za darmo leniom 500+ albo bogatym 500+ na waciki do uszu. chyba musze wziąśc leki na serce,bo z nerwów nie wytrzymam.
Avatar
gffgf / 20 listopada 2016 o 22:09
0
co jeszcze, kużwa moze tym mamuśkom dać kolejnego chłopa, bo obecni wysiadają w robieniu dzieci
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:21
0
Ta cała akcja wydaje się zbędna ponieważ rodziny wielodzietne, dzieci z biednych domów dostają 500 plus!!!
Avatar
cholerny kraj / 20 listopada 2016 o 19:15
0
w takim układzie ja mam poropozycję, zrobić eutanazję na emerytach którzy przepracowali po 30-45 lat po to aby mieć na 500+ a może 1000+
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:13
0
miało być na leki ok. 250 zł
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:13
0
co, 500+plus rodzinne plus ok. 100 zł ulga rodzinna ok,. 100 zł i jeszcze im mało, to ja po 40 latach pracy mam żyć za 1200 zł wydając na leki ok. 2500 zł
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:11
0
Czy radni PISu, tak walczący gębami o dobro dzieci, nawet tych nienarodzonych włączyli się do tej akcji?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 98 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!