Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2020 r.
21:05

Lublin: Ponad 200 mieszkań stanie naprzeciwko Olimpu? Muszą zmienić plan zagospodarowania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 30 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Dwa budynki wielorodzinne chce postawić koło al. Spółdzielczości Pracy lubelska spółka AMB Kwadrat, choć obowiązujący plan zagospodarowania nie pozwala tuj na bloki. Aby budowa stała się możliwa, plan musiałby być zmieniony przez Radę Miasta. Tymczasem inwestor stara się już o decyzję środowiskową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarejestrowana w grudniu spółka AMB Kwadrat złożyła już w Urzędzie Miasta wniosek o decyzję środowiskową dotyczącą budowy dwóch bloków mieszkalnych. Miałyby one stanąć przy ul. Magnoliowej, na pustym terenie obok siedziby spółki MUSI Lublin. Po przeciwnej stronie al. Spółdzielczości Pracy znajduje się galeria handlowa Olimp.

O co zawnioskował inwestor

– Zgodnie ze złożonym wnioskiem przedsięwzięcie przy Magnoliowej będzie polegało na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych o wysokości pięciu i sześciu kondygnacji z wielostanowiskowym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi naziemnymi – przekazuje nam Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Obok bloków ma być plac zabaw i wiata śmietnikowa.

W większym z bloków miałoby się zmieścić 136 mieszkań, w mniejszym przewidywanych jest 88. Podziemny parking zaprojektowano dla 175 samochodów, a obok budynków, na powierzchni terenu, wyznaczonych ma być kolejnych 59 miejsc postojowych. Obydwa bloki mają być całe zapełnione mieszkaniami, nie będzie w nich miejsca na sklepy. – Nie przewiduje się lokali usługowych w parterze projektowanych budynków – potwierdza Głazik.

Deweloper nieprędko będzie mógł zacząć inwestycję. Przed wydaniem decyzji środowiskowej Urząd Miasta zobowiązany jest sprawdzić, czy inwestycja jest zgodna z planem zagospodarowania terenu. A w tym przypadku zgodności nie ma, przynajmniej teraz.

To nie jest grunt pod bloki

Teren, na którym chce budować spółka AMB Kwadrat, nie jest obecnie przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Mówi o tym obowiązujący wciąż plan zagospodarowania uchwalony przez Radę Miasta osiemnaście lat temu.

Zgodnie z planem jest to „teren aktywności gospodarczej z podstawowym przeznaczeniem pod różnego rodzaju działalność produkcyjno-wytwórczą z usługami towarzyszącymi”.

Wniosek o zmianę przeznaczenia terenu wpłynął do Urzędu Miasta już w listopadzie 2018 r., a miejscy planiści doszli do wniosku, że zmiana jest zasadna, bo ta część Lublina „na przestrzeni ostatnich dekad podlega znaczącym transformacjom”, a dotychczasowa „funkcja przemysłowo-składowa zanika”.

Zmieniają przeznaczenie

Za namową prezydenta Rada Miasta już w styczniu zeszłego roku dała planistom zielone światło do opracowania nowego planu zagospodarowania. – Projekt zmiany planu jest już gotowy, uzgodniony, zaopiniowany przez różne instytucje i będzie mógł zostać wyłożony do publicznego wglądu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy może trafić do zatwierdzenia przez Radę Miasta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RSokol / 4 sierpnia 2020 r. o 21:53
+48
Jakie dyktando? A co wolałbyś w tym miejscu fabrykę z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem czy warsztat samochodowy? Pytaj właściciela działki czemu nie chce budować tego co jest w planie, tylko prosi o zmianę funkcji. Podejrzewam, że dlatego, iż w Polsce wciąż jest deficyt mieszkań i wynosi grubo ponad 500 tyś. Nowe mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki, ludzie je chętnie kupują, więc czemu deweloperzy mają nie budować? Bo tobie się to nie podoba? Wolne żarty.
Avatar
Ferenc / 4 sierpnia 2020 r. o 22:06
+44
Czy to przypadek ze siedziba tej firmy AMB jest w budynku TBV a ludzie z tej firmy są powiązani kapitałowo  z TBV i jej prezesem , a prezydent namawia  rade miasta na zmiane planu? Pewnie przypadek.
 Co do siedziby to się zgadza ale powiązań kapitałowych z TBV to ja tu żadnych nie widzę.  ***s://rejestr.io/krs/820003/amb-kwadrat
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 4 sierpnia 2020 r. o 22:10
+41
Etatowe pisowskie szczekaczki już się rzuciły do komentowania. Wiadomo, na tapetę weszła deweloperka, czyli ulubiony temat pisowskich propagandowych trolli.
Avatar
Bobas1987 / 4 sierpnia 2020 r. o 22:28
+38
Co wam tak te bloki przeszkadzają? Co za ciemnogród. Na całym świecie budują tylko u nas jakaś taka niezdrowa podnieta u pewnych osobników. Co najmniej taka, jakby to nie był jedynie kolejny blok z mieszkaniami a elektrownia jądrowa albo kosmodrom.
Avatar
Bobas1987 / 4 sierpnia 2020 r. o 22:43
+36
Jakie dyktando? A co wolałbyś w tym miejscu fabrykę z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem czy warsztat samochodowy? Pytaj właściciela działki czemu nie chce budować tego co jest w planie, tylko prosi o zmianę funkcji. Podejrzewam, że dlatego, iż w Polsce wciąż jest deficyt mieszkań i wynosi grubo ponad 500 tyś. Nowe mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki, ludzie je chętnie kupują, więc czemu deweloperzy mają nie budować? Bo tobie się to nie podoba? Wolne żarty.
Teraz kupując drogą działkę, na dom, obok parku nie masz pewności czy tego parku nie kupi deweloper i nie postawi bloków lub fabryki. Bo przecież plan zagospodarowania można szybko zmienic...
 Bla bla bla, zwykłe pitolenie. Czy wiesz, że w miejscu dziesiejszych osiedli należących do LSM były kiedyś pola uprawne a między nimi stały drewniane wiejskie chaty? Idąc twoim tokiem myślenia, bloki nigdy nie powinny tam powstać.
 Bla bla bla, zwykłe pitolenie. Czy wiesz, że w miejscu dziesiejszych osiedli należących do LSM były kiedyś pola uprawne a między nimi stały drewniane wiejskie chaty? Idąc twoim tokiem myślenia, bloki nigdy nie powinny tam powstać. rozwiń
Avatar
Ferenc / 4 sierpnia 2020 r. o 23:10
+35
Czy to przypadek ze siedziba tej firmy AMB jest w budynku TBV a ludzie z tej firmy są powiązani kapitałowo  z TBV i jej prezesem , a prezydent namawia  rade miasta na zmiane planu? Pewnie przypadek.
Co do siedziby to się zgadza ale powiązań kapitałowych z TBV to ja tu żadnych nie widzę.  ***s://rejestr.io/krs/820003/amb-kwadrat
Nie widzisz czy nie chcesz zobaczyć ? Rozwiń sobie spółkę Ekobenz z twojego linku i zaobaczysz gwiazdorów z TBV. Poza tym nie chodzi o to czy będą bloki czy składy magazynowe tylko o to jak niektórym " szczęściarzom" łatwo przychodzą takie zmiany planów że nawet sam prezydent interweniuje.  Ja uważasz że to takie proste to kup sobie kawałek działki nie pod bloki i przekształć pod bloki . Po co pracować jak to takie proste i zyskowne.
 Z całym szacunkiem ale w ten sposób jest powiązana większość firm/spółek w tej branży. I bez większego trudu do każdej decyzji wydanej przez konkretną instytucję można dorobić na podobnej zasadzie dowolną ideologię. No bo skąd możesz wiedzieć komu i ile zgód albo odmów wydaje urząd miasta? Czy widziałeś kiedykolwiek na Dzienniku Wschodnim artykuł o tym, że planiści odrzucili czyjś wniosek o zmianę planu? Nie, bo o tym się w ogóle nie pisze. Więc nazywanie kogoś szczęściarzem tylko dlatego, że raz czy dwa razy dostał zgodę na zmianę planu i akurat napisali o tym w gazecie, jest raczej niezrozumiałe.
 Z całym szacunkiem ale w ten sposób jest powiązana większość firm/spółek w tej branży. I bez większego trudu do każdej decyzji wydanej przez konkretną instytucję można dorobić na podobnej zasadzie dowolną ideologię. No bo skąd możesz wiedzieć komu i ile zgód albo odmów wydaje urząd miasta? Czy widziałeś kiedykolwiek na Dzienniku Wschodnim artykuł o tym, że planiści odrzucili czyjś wniosek o zmianę planu? Nie, bo o tym się w ogóle nie pisze. Więc nazywanie kogoś szczęściarzem tylko dlatego, że raz czy dwa razy dostał zgodę na ... rozwiń
Avatar
Zbychu / 4 sierpnia 2020 r. o 23:42
+33
Tereny "aktywności gospodarczej" w mieście-wydmuszce już od dawna nie cieszą się powodzeniem, podobnie jak i sama takowa "aktywność", poza taką jej szczególną odmianą, która polegała na zmianach planów zagosPOdarowania pod potrzeby dojenia jelonków marzących o "pewnym" zarobku z wynajmu apartamĘtów. Niestety jednak, począwszy od marca 2020, jelonków już nie ma i nie będzie i na tym polega nowa kwadratura koła, z którą muszą się zmierzyć cwaniaccy posiadacze banków ziemi.[/quote] [quote]Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
  W przeciwnym wypadku     pośrednictwo     w uzyskiwaniu przychylności organów administracji do zmiany     MPZP     i uzyskania pozwolenia na budowę lub     WZ     nie miałoby żadnej racji bytu.  
 Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szatańskie produkty nazywane mieszkaniami. Oczywiście będziecie walczyć do skutku czyli momentu, w którym wszystkie lokalne i nielokalne dewelocwaniaki wyniosą się z Lublina do innych miast. Gdy już tak się stanie, na wszystkich działkach planowanych pod mieszkaniówkę, posiejecie w czynie społecznym pszenicę i buraki cukrowe. Co wy na to? Jak dla mnie bomba.
 Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szata... rozwiń
Avatar
1223445 / 5 sierpnia 2020 r. o 07:51
+29
Mieszkam nieopodal i mi osobiście wizja dwóch nowych bloków w ogóle nie przeszkadza.
Avatar
mlody123 / 4 sierpnia 2020 r. o 23:56
+29
Jakie dyktando? A co wolałbyś w tym miejscu fabrykę z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem czy warsztat samochodowy? Pytaj właściciela działki czemu nie chce budować tego co jest w planie, tylko prosi o zmianę funkcji. Podejrzewam, że dlatego, iż w Polsce wciąż jest deficyt mieszkań i wynosi grubo ponad 500 tyś. Nowe mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki, ludzie je chętnie kupują, więc czemu deweloperzy mają nie budować? Bo tobie się to nie podoba? Wolne żarty.
 Niby dlaczego w tym miejscu miałaby powstać fabryka z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem, czy warsztat samochodowy?! Jestem przekonany, że gdyby zmiana przeznaczenia tego terenu związana była z koniecznością odprowadzenia renty planistycznej, to powstałyby tam nieuciążliwe usługi, a nie mieszkania... Nieuciążliwe, bo na uciążliwości nie pozwoliłby jeden z sąsiadów, którym jest... Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.
 A ty ciągle jęczysz... Rozlewają zabudowę na tereny zielone płaczesz... Dogęszczają zabudowę już istniejącą i też narzekasz... Co za człowiek... Nie mam pytań...
 A ty ciągle jęczysz... Rozlewają zabudowę na tereny zielone płaczesz... Dogęszczają zabudowę już istniejącą i też narzekasz... Co za człowiek... Nie mam pytań... rozwiń
Avatar
lube102 / 5 sierpnia 2020 r. o 08:18
+28
Tereny "aktywności gospodarczej" w mieście-wydmuszce już od dawna nie cieszą się powodzeniem, podobnie jak i sama takowa "aktywność", poza taką jej szczególną odmianą, która polegała na zmianach planów zagosPOdarowania pod potrzeby dojenia jelonków marzących o "pewnym" zarobku z wynajmu apartamĘtów. Niestety jednak, począwszy od marca 2020, jelonków już nie ma i nie będzie i na tym polega nowa kwadratura koła, z którą muszą się zmierzyć cwaniaccy posiadacze banków ziemi.[/quote] [quote]Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
 W przeciwnym wypadku     pośrednictwo     w uzyskiwaniu przychylności organów administracji do zmiany     MPZP     i uzyskania pozwolenia na budowę lub     WZ     nie miałoby żadnej racji bytu.  
Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szatańskie produkty nazywane mieszkaniami. Oczywiście będziecie walczyć do skutku czyli momentu, w którym wszystkie lokalne i nielokalne dewelocwaniaki wyniosą się z Lublina do innych miast. Gdy już tak się stanie, na wszystkich działkach planowanych pod mieszkaniówkę, posiejecie w czynie społecznym pszenicę i buraki cukrowe. Co wy na to? Jak dla mnie bomba.
 Dobre hehehehehe. You make my day.
 Dobre hehehehehe. You make my day. rozwiń
Avatar
annonim / 5 sierpnia 2020 r. o 12:52
+3
Witam. Mój brat bliźniak kronikidewelorozwoju, który tak jak ja należy do pisowskiej farmy trolli, jest dzisiaj bardzo silnie pobudzony. Wybaczcie mu, jeszcze nie zdążył przetrawić informacji o tym, że centrala z Nowogrodzkiej obniżyła stawkę za wpis internetowy wszystkim trollom bez wyjątku.
 A już myślałem, że go odkomarzyli ;)
Avatar
ceik85 / 5 sierpnia 2020 r. o 10:35
+3
A ty trollu zamiast w godzinach kiedy normalni ludzie pracują -  w końcu weź się do uczciwej, ciężkiej roboty, to i na fajne mieszkanko sobie zarobisz i przestaniesz w końcu farmazony pociskać na forum. Ty masz jakąś rodzinę, życie prywatne, zainteresowania?
Avatar
kronikiniedorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 09:20
+6
Witam. Mój brat bliźniak kronikidewelorozwoju, który tak jak ja należy do pisowskiej farmy trolli, jest dzisiaj bardzo silnie pobudzony. Wybaczcie mu, jeszcze nie zdążył przetrawić informacji o tym, że centrala z Nowogrodzkiej obniżyła stawkę za wpis internetowy wszystkim trollom bez wyjątku.
Avatar
___K___ / 5 sierpnia 2020 r. o 09:15
+13
Chcesz jeszcze coś świeżego do POminusikowania, deweloszurze? To proszę bardzo: "Obserwując ogłoszenia właścicieli mieszkań na wynajem we Wrocławiu łatwo zauważyć, że obecnie bardzo trudno im znaleźć najemców. Liczba ofert, które pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi, jest ogromna." gazetawroclawska.pl/wroclawski-rynek-wynajmu-mieszkan-czeka-zapasc-specjalista-to-bardzo-mozliwe/ar/c1-15095433
To akurat jest bardzo łatwe do wyjaśnienia - studenci i uczniowie szkół średnich, którzy wynajmowali mieszkania, po prostu się wyprowadzili z uwagi na zdalne zajęcia. Ale temat wynajmu powróci zapewne lada dzień, bo szkoły średnie i wyższe prędzej czy później rozpoczną zajęcia stacjonarne. Uwielbiam, kiedy ktoś próbuje chwilowym brakiem koniunktury tłumaczyć swoje dalekosiężne "wizje".
To akurat jest bardzo łatwe do wyjaśnienia - studenci i uczniowie szkół średnich, którzy wynajmowali mieszkania, po prostu się wyprowadzili z uwagi na zdalne zajęcia. Ale temat wynajmu powróci zapewne lada dzień, bo szkoły średnie i wyższe prędzej czy później rozpoczną zajęcia stacjonarne. Uwielbiam, kiedy ktoś próbuje chwilowym brakiem koniunktury tłumaczyć swoje dalekosiężne "wizje". rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 09:01
-13
Czy to przypadek ze siedziba tej firmy AMB jest w budynku TBV a ludzie z tej firmy są powiązani kapitałowo  z TBV i jej prezesem , a prezydent namawia  rade miasta na zmiane planu? Pewnie przypadek.
 Pewno taki sam przypadek jak ten, że decyzja o sfinansowaniu wiaduktu przy Ducha zapadła zaraz po tym, jak Górki znalazły się w rękach najbardziej pazernego dewelocwaniaka w Kozim Grodzie. 
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 08:58
-20
Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
 W Kozim Grodzie ostatnio tylko frajerzy kupowali działki pod budownictwo wielorodzinne po rynkowych cenach. I to oni pierwsi będą padać. Cwaniacy dopiero później.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 08:55
-24
Chcesz jeszcze coś świeżego do POminusikowania, deweloszurze? To proszę bardzo: "Obserwując ogłoszenia właścicieli mieszkań na wynajem we Wrocławiu łatwo zauważyć, że obecnie bardzo trudno im znaleźć najemców. Liczba ofert, które pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi, jest ogromna." gazetawroclawska.pl/wroclawski-rynek-wynajmu-mieszkan-czeka-zapasc-specjalista-to-bardzo-mozliwe/ar/c1-15095433
Avatar
MichalPolak / 5 sierpnia 2020 r. o 08:52
+19
"Za niepokojącą można za to uznać liczbę umów, które zostały przez klientów zerwane, czyli 0,58 tys. Okazuje się, że na Woli i Mokotowie (przede wszystkim) oraz w Śródmieściu i Ursusie liczba zwróconych lokali była większa niż sprzedanych – zatem w tych dzielnicach notowana będzie ujemna sprzedaż netto." ***rp.pl/Mieszkaniowe/307029886-W-Warszawie-i-Krakowie-dzielnice-z-ujemna-sprzedaza.html A teraz do minusikowania, deweloszurze.
 Kolego, żyjesz przeszłością i newsami sprzed kilku miesięcy. Etap zwiększonej ilości rozwiązywanych umów na zakup mieszkania już dawno za nami. Większość deweloperów jest obecnie na etapie, w zależności od firmy, powolnego lub szybkiego odbicia. Cały rok oczywiście będzie słabszy od poprzednich ze względu na kilka miesięcy przestoju, ale mieszkania dalej się sprzedają i mam dziwne wrażenie, że ta sprzedaż będzie tylko rosła.
 Kolego, żyjesz przeszłością i newsami sprzed kilku miesięcy. Etap zwiększonej ilości rozwiązywanych umów na zakup mieszkania już dawno za nami. Większość deweloperów jest obecnie na etapie, w zależności od firmy, powolnego lub szybkiego odbicia. Cały rok oczywiście będzie słabszy od poprzednich ze względu na kilka miesięcy przestoju, ale mieszkania dalej się sprzedają i mam dziwne wrażenie, że ta sprzedaż będzie tylko rosła. rozwiń
Avatar
lube102 / 5 sierpnia 2020 r. o 08:18
+28
Tereny "aktywności gospodarczej" w mieście-wydmuszce już od dawna nie cieszą się powodzeniem, podobnie jak i sama takowa "aktywność", poza taką jej szczególną odmianą, która polegała na zmianach planów zagosPOdarowania pod potrzeby dojenia jelonków marzących o "pewnym" zarobku z wynajmu apartamĘtów. Niestety jednak, począwszy od marca 2020, jelonków już nie ma i nie będzie i na tym polega nowa kwadratura koła, z którą muszą się zmierzyć cwaniaccy posiadacze banków ziemi.[/quote] [quote]Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
 W przeciwnym wypadku     pośrednictwo     w uzyskiwaniu przychylności organów administracji do zmiany     MPZP     i uzyskania pozwolenia na budowę lub     WZ     nie miałoby żadnej racji bytu.  
Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szatańskie produkty nazywane mieszkaniami. Oczywiście będziecie walczyć do skutku czyli momentu, w którym wszystkie lokalne i nielokalne dewelocwaniaki wyniosą się z Lublina do innych miast. Gdy już tak się stanie, na wszystkich działkach planowanych pod mieszkaniówkę, posiejecie w czynie społecznym pszenicę i buraki cukrowe. Co wy na to? Jak dla mnie bomba.
 Dobre hehehehehe. You make my day.
 Dobre hehehehehe. You make my day. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 08:08
-30
"Za niepokojącą można za to uznać liczbę umów, które zostały przez klientów zerwane, czyli 0,58 tys. Okazuje się, że na Woli i Mokotowie (przede wszystkim) oraz w Śródmieściu i Ursusie liczba zwróconych lokali była większa niż sprzedanych – zatem w tych dzielnicach notowana będzie ujemna sprzedaż netto." ***rp.pl/Mieszkaniowe/307029886-W-Warszawie-i-Krakowie-dzielnice-z-ujemna-sprzedaza.html A teraz do minusikowania, deweloszurze.