Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2020 r.
21:05

Lublin: Ponad 200 mieszkań stanie naprzeciwko Olimpu? Muszą zmienić plan zagospodarowania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 30 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Dwa budynki wielorodzinne chce postawić koło al. Spółdzielczości Pracy lubelska spółka AMB Kwadrat, choć obowiązujący plan zagospodarowania nie pozwala tuj na bloki. Aby budowa stała się możliwa, plan musiałby być zmieniony przez Radę Miasta. Tymczasem inwestor stara się już o decyzję środowiskową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarejestrowana w grudniu spółka AMB Kwadrat złożyła już w Urzędzie Miasta wniosek o decyzję środowiskową dotyczącą budowy dwóch bloków mieszkalnych. Miałyby one stanąć przy ul. Magnoliowej, na pustym terenie obok siedziby spółki MUSI Lublin. Po przeciwnej stronie al. Spółdzielczości Pracy znajduje się galeria handlowa Olimp.

O co zawnioskował inwestor

– Zgodnie ze złożonym wnioskiem przedsięwzięcie przy Magnoliowej będzie polegało na budowie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych o wysokości pięciu i sześciu kondygnacji z wielostanowiskowym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi naziemnymi – przekazuje nam Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Obok bloków ma być plac zabaw i wiata śmietnikowa.

W większym z bloków miałoby się zmieścić 136 mieszkań, w mniejszym przewidywanych jest 88. Podziemny parking zaprojektowano dla 175 samochodów, a obok budynków, na powierzchni terenu, wyznaczonych ma być kolejnych 59 miejsc postojowych. Obydwa bloki mają być całe zapełnione mieszkaniami, nie będzie w nich miejsca na sklepy. – Nie przewiduje się lokali usługowych w parterze projektowanych budynków – potwierdza Głazik.

Deweloper nieprędko będzie mógł zacząć inwestycję. Przed wydaniem decyzji środowiskowej Urząd Miasta zobowiązany jest sprawdzić, czy inwestycja jest zgodna z planem zagospodarowania terenu. A w tym przypadku zgodności nie ma, przynajmniej teraz.

To nie jest grunt pod bloki

Teren, na którym chce budować spółka AMB Kwadrat, nie jest obecnie przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Mówi o tym obowiązujący wciąż plan zagospodarowania uchwalony przez Radę Miasta osiemnaście lat temu.

Zgodnie z planem jest to „teren aktywności gospodarczej z podstawowym przeznaczeniem pod różnego rodzaju działalność produkcyjno-wytwórczą z usługami towarzyszącymi”.

Wniosek o zmianę przeznaczenia terenu wpłynął do Urzędu Miasta już w listopadzie 2018 r., a miejscy planiści doszli do wniosku, że zmiana jest zasadna, bo ta część Lublina „na przestrzeni ostatnich dekad podlega znaczącym transformacjom”, a dotychczasowa „funkcja przemysłowo-składowa zanika”.

Zmieniają przeznaczenie

Za namową prezydenta Rada Miasta już w styczniu zeszłego roku dała planistom zielone światło do opracowania nowego planu zagospodarowania. – Projekt zmiany planu jest już gotowy, uzgodniony, zaopiniowany przez różne instytucje i będzie mógł zostać wyłożony do publicznego wglądu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy może trafić do zatwierdzenia przez Radę Miasta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RSokol / 4 sierpnia 2020 r. o 21:53
+48
Jakie dyktando? A co wolałbyś w tym miejscu fabrykę z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem czy warsztat samochodowy? Pytaj właściciela działki czemu nie chce budować tego co jest w planie, tylko prosi o zmianę funkcji. Podejrzewam, że dlatego, iż w Polsce wciąż jest deficyt mieszkań i wynosi grubo ponad 500 tyś. Nowe mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki, ludzie je chętnie kupują, więc czemu deweloperzy mają nie budować? Bo tobie się to nie podoba? Wolne żarty.
Avatar
Ferenc / 4 sierpnia 2020 r. o 22:06
+44
Czy to przypadek ze siedziba tej firmy AMB jest w budynku TBV a ludzie z tej firmy są powiązani kapitałowo  z TBV i jej prezesem , a prezydent namawia  rade miasta na zmiane planu? Pewnie przypadek.
 Co do siedziby to się zgadza ale powiązań kapitałowych z TBV to ja tu żadnych nie widzę.  ***s://rejestr.io/krs/820003/amb-kwadrat
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 4 sierpnia 2020 r. o 22:10
+41
Etatowe pisowskie szczekaczki już się rzuciły do komentowania. Wiadomo, na tapetę weszła deweloperka, czyli ulubiony temat pisowskich propagandowych trolli.
Avatar
Bobas1987 / 4 sierpnia 2020 r. o 22:28
+38
Co wam tak te bloki przeszkadzają? Co za ciemnogród. Na całym świecie budują tylko u nas jakaś taka niezdrowa podnieta u pewnych osobników. Co najmniej taka, jakby to nie był jedynie kolejny blok z mieszkaniami a elektrownia jądrowa albo kosmodrom.
Avatar
Bobas1987 / 4 sierpnia 2020 r. o 22:43
+36
Jakie dyktando? A co wolałbyś w tym miejscu fabrykę z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem czy warsztat samochodowy? Pytaj właściciela działki czemu nie chce budować tego co jest w planie, tylko prosi o zmianę funkcji. Podejrzewam, że dlatego, iż w Polsce wciąż jest deficyt mieszkań i wynosi grubo ponad 500 tyś. Nowe mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki, ludzie je chętnie kupują, więc czemu deweloperzy mają nie budować? Bo tobie się to nie podoba? Wolne żarty.
Teraz kupując drogą działkę, na dom, obok parku nie masz pewności czy tego parku nie kupi deweloper i nie postawi bloków lub fabryki. Bo przecież plan zagospodarowania można szybko zmienic...
 Bla bla bla, zwykłe pitolenie. Czy wiesz, że w miejscu dziesiejszych osiedli należących do LSM były kiedyś pola uprawne a między nimi stały drewniane wiejskie chaty? Idąc twoim tokiem myślenia, bloki nigdy nie powinny tam powstać.
 Bla bla bla, zwykłe pitolenie. Czy wiesz, że w miejscu dziesiejszych osiedli należących do LSM były kiedyś pola uprawne a między nimi stały drewniane wiejskie chaty? Idąc twoim tokiem myślenia, bloki nigdy nie powinny tam powstać. rozwiń
Avatar
Ferenc / 4 sierpnia 2020 r. o 23:10
+35
Czy to przypadek ze siedziba tej firmy AMB jest w budynku TBV a ludzie z tej firmy są powiązani kapitałowo  z TBV i jej prezesem , a prezydent namawia  rade miasta na zmiane planu? Pewnie przypadek.
Co do siedziby to się zgadza ale powiązań kapitałowych z TBV to ja tu żadnych nie widzę.  ***s://rejestr.io/krs/820003/amb-kwadrat
Nie widzisz czy nie chcesz zobaczyć ? Rozwiń sobie spółkę Ekobenz z twojego linku i zaobaczysz gwiazdorów z TBV. Poza tym nie chodzi o to czy będą bloki czy składy magazynowe tylko o to jak niektórym " szczęściarzom" łatwo przychodzą takie zmiany planów że nawet sam prezydent interweniuje.  Ja uważasz że to takie proste to kup sobie kawałek działki nie pod bloki i przekształć pod bloki . Po co pracować jak to takie proste i zyskowne.
 Z całym szacunkiem ale w ten sposób jest powiązana większość firm/spółek w tej branży. I bez większego trudu do każdej decyzji wydanej przez konkretną instytucję można dorobić na podobnej zasadzie dowolną ideologię. No bo skąd możesz wiedzieć komu i ile zgód albo odmów wydaje urząd miasta? Czy widziałeś kiedykolwiek na Dzienniku Wschodnim artykuł o tym, że planiści odrzucili czyjś wniosek o zmianę planu? Nie, bo o tym się w ogóle nie pisze. Więc nazywanie kogoś szczęściarzem tylko dlatego, że raz czy dwa razy dostał zgodę na zmianę planu i akurat napisali o tym w gazecie, jest raczej niezrozumiałe.
 Z całym szacunkiem ale w ten sposób jest powiązana większość firm/spółek w tej branży. I bez większego trudu do każdej decyzji wydanej przez konkretną instytucję można dorobić na podobnej zasadzie dowolną ideologię. No bo skąd możesz wiedzieć komu i ile zgód albo odmów wydaje urząd miasta? Czy widziałeś kiedykolwiek na Dzienniku Wschodnim artykuł o tym, że planiści odrzucili czyjś wniosek o zmianę planu? Nie, bo o tym się w ogóle nie pisze. Więc nazywanie kogoś szczęściarzem tylko dlatego, że raz czy dwa razy dostał zgodę na ... rozwiń
Avatar
Zbychu / 4 sierpnia 2020 r. o 23:42
+33
Tereny "aktywności gospodarczej" w mieście-wydmuszce już od dawna nie cieszą się powodzeniem, podobnie jak i sama takowa "aktywność", poza taką jej szczególną odmianą, która polegała na zmianach planów zagosPOdarowania pod potrzeby dojenia jelonków marzących o "pewnym" zarobku z wynajmu apartamĘtów. Niestety jednak, począwszy od marca 2020, jelonków już nie ma i nie będzie i na tym polega nowa kwadratura koła, z którą muszą się zmierzyć cwaniaccy posiadacze banków ziemi.[/quote] [quote]Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
  W przeciwnym wypadku     pośrednictwo     w uzyskiwaniu przychylności organów administracji do zmiany     MPZP     i uzyskania pozwolenia na budowę lub     WZ     nie miałoby żadnej racji bytu.  
 Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szatańskie produkty nazywane mieszkaniami. Oczywiście będziecie walczyć do skutku czyli momentu, w którym wszystkie lokalne i nielokalne dewelocwaniaki wyniosą się z Lublina do innych miast. Gdy już tak się stanie, na wszystkich działkach planowanych pod mieszkaniówkę, posiejecie w czynie społecznym pszenicę i buraki cukrowe. Co wy na to? Jak dla mnie bomba.
 Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szata... rozwiń
Avatar
1223445 / 5 sierpnia 2020 r. o 07:51
+29
Mieszkam nieopodal i mi osobiście wizja dwóch nowych bloków w ogóle nie przeszkadza.
Avatar
mlody123 / 4 sierpnia 2020 r. o 23:56
+29
Jakie dyktando? A co wolałbyś w tym miejscu fabrykę z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem czy warsztat samochodowy? Pytaj właściciela działki czemu nie chce budować tego co jest w planie, tylko prosi o zmianę funkcji. Podejrzewam, że dlatego, iż w Polsce wciąż jest deficyt mieszkań i wynosi grubo ponad 500 tyś. Nowe mieszkania sprzedają się jak świeże bułeczki, ludzie je chętnie kupują, więc czemu deweloperzy mają nie budować? Bo tobie się to nie podoba? Wolne żarty.
 Niby dlaczego w tym miejscu miałaby powstać fabryka z czerwonym dymiącym przez całą dobę kominem, czy warsztat samochodowy?! Jestem przekonany, że gdyby zmiana przeznaczenia tego terenu związana była z koniecznością odprowadzenia renty planistycznej, to powstałyby tam nieuciążliwe usługi, a nie mieszkania... Nieuciążliwe, bo na uciążliwości nie pozwoliłby jeden z sąsiadów, którym jest... Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.
 A ty ciągle jęczysz... Rozlewają zabudowę na tereny zielone płaczesz... Dogęszczają zabudowę już istniejącą i też narzekasz... Co za człowiek... Nie mam pytań...
 A ty ciągle jęczysz... Rozlewają zabudowę na tereny zielone płaczesz... Dogęszczają zabudowę już istniejącą i też narzekasz... Co za człowiek... Nie mam pytań... rozwiń
Avatar
lube102 / 5 sierpnia 2020 r. o 08:18
+28
Tereny "aktywności gospodarczej" w mieście-wydmuszce już od dawna nie cieszą się powodzeniem, podobnie jak i sama takowa "aktywność", poza taką jej szczególną odmianą, która polegała na zmianach planów zagosPOdarowania pod potrzeby dojenia jelonków marzących o "pewnym" zarobku z wynajmu apartamĘtów. Niestety jednak, począwszy od marca 2020, jelonków już nie ma i nie będzie i na tym polega nowa kwadratura koła, z którą muszą się zmierzyć cwaniaccy posiadacze banków ziemi.[/quote] [quote]Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
 W przeciwnym wypadku     pośrednictwo     w uzyskiwaniu przychylności organów administracji do zmiany     MPZP     i uzyskania pozwolenia na budowę lub     WZ     nie miałoby żadnej racji bytu.  
Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szatańskie produkty nazywane mieszkaniami. Oczywiście będziecie walczyć do skutku czyli momentu, w którym wszystkie lokalne i nielokalne dewelocwaniaki wyniosą się z Lublina do innych miast. Gdy już tak się stanie, na wszystkich działkach planowanych pod mieszkaniówkę, posiejecie w czynie społecznym pszenicę i buraki cukrowe. Co wy na to? Jak dla mnie bomba.
 Dobre hehehehehe. You make my day.
 Dobre hehehehehe. You make my day. rozwiń
Avatar
annonim / 5 sierpnia 2020 r. o 12:52
+3
Witam. Mój brat bliźniak kronikidewelorozwoju, który tak jak ja należy do pisowskiej farmy trolli, jest dzisiaj bardzo silnie pobudzony. Wybaczcie mu, jeszcze nie zdążył przetrawić informacji o tym, że centrala z Nowogrodzkiej obniżyła stawkę za wpis internetowy wszystkim trollom bez wyjątku.
 A już myślałem, że go odkomarzyli ;)
Avatar
ceik85 / 5 sierpnia 2020 r. o 10:35
+3
A ty trollu zamiast w godzinach kiedy normalni ludzie pracują -  w końcu weź się do uczciwej, ciężkiej roboty, to i na fajne mieszkanko sobie zarobisz i przestaniesz w końcu farmazony pociskać na forum. Ty masz jakąś rodzinę, życie prywatne, zainteresowania?
Avatar
kronikiniedorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 09:20
+6
Witam. Mój brat bliźniak kronikidewelorozwoju, który tak jak ja należy do pisowskiej farmy trolli, jest dzisiaj bardzo silnie pobudzony. Wybaczcie mu, jeszcze nie zdążył przetrawić informacji o tym, że centrala z Nowogrodzkiej obniżyła stawkę za wpis internetowy wszystkim trollom bez wyjątku.
Avatar
___K___ / 5 sierpnia 2020 r. o 09:15
+13
Chcesz jeszcze coś świeżego do POminusikowania, deweloszurze? To proszę bardzo: "Obserwując ogłoszenia właścicieli mieszkań na wynajem we Wrocławiu łatwo zauważyć, że obecnie bardzo trudno im znaleźć najemców. Liczba ofert, które pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi, jest ogromna." gazetawroclawska.pl/wroclawski-rynek-wynajmu-mieszkan-czeka-zapasc-specjalista-to-bardzo-mozliwe/ar/c1-15095433
To akurat jest bardzo łatwe do wyjaśnienia - studenci i uczniowie szkół średnich, którzy wynajmowali mieszkania, po prostu się wyprowadzili z uwagi na zdalne zajęcia. Ale temat wynajmu powróci zapewne lada dzień, bo szkoły średnie i wyższe prędzej czy później rozpoczną zajęcia stacjonarne. Uwielbiam, kiedy ktoś próbuje chwilowym brakiem koniunktury tłumaczyć swoje dalekosiężne "wizje".
To akurat jest bardzo łatwe do wyjaśnienia - studenci i uczniowie szkół średnich, którzy wynajmowali mieszkania, po prostu się wyprowadzili z uwagi na zdalne zajęcia. Ale temat wynajmu powróci zapewne lada dzień, bo szkoły średnie i wyższe prędzej czy później rozpoczną zajęcia stacjonarne. Uwielbiam, kiedy ktoś próbuje chwilowym brakiem koniunktury tłumaczyć swoje dalekosiężne "wizje". rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 09:01
-13
Czy to przypadek ze siedziba tej firmy AMB jest w budynku TBV a ludzie z tej firmy są powiązani kapitałowo  z TBV i jej prezesem , a prezydent namawia  rade miasta na zmiane planu? Pewnie przypadek.
 Pewno taki sam przypadek jak ten, że decyzja o sfinansowaniu wiaduktu przy Ducha zapadła zaraz po tym, jak Górki znalazły się w rękach najbardziej pazernego dewelocwaniaka w Kozim Grodzie. 
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 08:58
-20
Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
 W Kozim Grodzie ostatnio tylko frajerzy kupowali działki pod budownictwo wielorodzinne po rynkowych cenach. I to oni pierwsi będą padać. Cwaniacy dopiero później.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 08:55
-24
Chcesz jeszcze coś świeżego do POminusikowania, deweloszurze? To proszę bardzo: "Obserwując ogłoszenia właścicieli mieszkań na wynajem we Wrocławiu łatwo zauważyć, że obecnie bardzo trudno im znaleźć najemców. Liczba ofert, które pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi, jest ogromna." gazetawroclawska.pl/wroclawski-rynek-wynajmu-mieszkan-czeka-zapasc-specjalista-to-bardzo-mozliwe/ar/c1-15095433
Avatar
MichalPolak / 5 sierpnia 2020 r. o 08:52
+19
"Za niepokojącą można za to uznać liczbę umów, które zostały przez klientów zerwane, czyli 0,58 tys. Okazuje się, że na Woli i Mokotowie (przede wszystkim) oraz w Śródmieściu i Ursusie liczba zwróconych lokali była większa niż sprzedanych – zatem w tych dzielnicach notowana będzie ujemna sprzedaż netto." ***rp.pl/Mieszkaniowe/307029886-W-Warszawie-i-Krakowie-dzielnice-z-ujemna-sprzedaza.html A teraz do minusikowania, deweloszurze.
 Kolego, żyjesz przeszłością i newsami sprzed kilku miesięcy. Etap zwiększonej ilości rozwiązywanych umów na zakup mieszkania już dawno za nami. Większość deweloperów jest obecnie na etapie, w zależności od firmy, powolnego lub szybkiego odbicia. Cały rok oczywiście będzie słabszy od poprzednich ze względu na kilka miesięcy przestoju, ale mieszkania dalej się sprzedają i mam dziwne wrażenie, że ta sprzedaż będzie tylko rosła.
 Kolego, żyjesz przeszłością i newsami sprzed kilku miesięcy. Etap zwiększonej ilości rozwiązywanych umów na zakup mieszkania już dawno za nami. Większość deweloperów jest obecnie na etapie, w zależności od firmy, powolnego lub szybkiego odbicia. Cały rok oczywiście będzie słabszy od poprzednich ze względu na kilka miesięcy przestoju, ale mieszkania dalej się sprzedają i mam dziwne wrażenie, że ta sprzedaż będzie tylko rosła. rozwiń
Avatar
lube102 / 5 sierpnia 2020 r. o 08:18
+28
Tereny "aktywności gospodarczej" w mieście-wydmuszce już od dawna nie cieszą się powodzeniem, podobnie jak i sama takowa "aktywność", poza taką jej szczególną odmianą, która polegała na zmianach planów zagosPOdarowania pod potrzeby dojenia jelonków marzących o "pewnym" zarobku z wynajmu apartamĘtów. Niestety jednak, począwszy od marca 2020, jelonków już nie ma i nie będzie i na tym polega nowa kwadratura koła, z którą muszą się zmierzyć cwaniaccy posiadacze banków ziemi.[/quote] [quote]Po co ten plan zagospodarowania skoro zmienia się go pod dyktando deweloperów?
 W przeciwnym wypadku     pośrednictwo     w uzyskiwaniu przychylności organów administracji do zmiany     MPZP     i uzyskania pozwolenia na budowę lub     WZ     nie miałoby żadnej racji bytu.  
Normalnie aż się można wzruszyć od samego patrzenia na to jak dwaj najwięksi na tym forum hejterzy Żuka jedzą sobie z dziubków pod kolejnymi artykułami. Ale mam lepszy pomysł chłopaki. Ujadając w internecie nie do końca wykorzystujecie swój potencjał. Proponuję się skrzyknąć i założyć zbrojną organizację, coś ala  LUBA czyli "LUbelska Bojówka Antydeweloperska". Z miotłami i kropidłami będziecie jeździć po mieście i polować na lewackich dewelocwaniaków, wciskających ludziom przy pomocy tajemniczej hipnozy swoje szatańskie produkty nazywane mieszkaniami. Oczywiście będziecie walczyć do skutku czyli momentu, w którym wszystkie lokalne i nielokalne dewelocwaniaki wyniosą się z Lublina do innych miast. Gdy już tak się stanie, na wszystkich działkach planowanych pod mieszkaniówkę, posiejecie w czynie społecznym pszenicę i buraki cukrowe. Co wy na to? Jak dla mnie bomba.
 Dobre hehehehehe. You make my day.
 Dobre hehehehehe. You make my day. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 sierpnia 2020 r. o 08:08
-30
"Za niepokojącą można za to uznać liczbę umów, które zostały przez klientów zerwane, czyli 0,58 tys. Okazuje się, że na Woli i Mokotowie (przede wszystkim) oraz w Śródmieściu i Ursusie liczba zwróconych lokali była większa niż sprzedanych – zatem w tych dzielnicach notowana będzie ujemna sprzedaż netto." ***rp.pl/Mieszkaniowe/307029886-W-Warszawie-i-Krakowie-dzielnice-z-ujemna-sprzedaza.html A teraz do minusikowania, deweloszurze.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miejscy aktywiści stają po stronie lubelskiego ratusza w sprawie krzewów i parkingów
galeria

Miejscy aktywiści stają po stronie lubelskiego ratusza w sprawie krzewów i parkingów

W obronie zapowiadanych przez Urząd Miasta zmian na Krakowskim Przedmieściu wystąpili działacze ruchu społecznego Pieszy Lublin. Zmiany zostały wcześniej oprotestowane przez działających tu przedsiębiorców

Konsultacje dermatologiczne przez internet – jak wyglądają i jak się do nich przygotować?

Konsultacje dermatologiczne przez internet – jak wyglądają i jak się do nich przygotować?

W dzisiejszym świecie internet to potężne narzędzie, które bardzo ułatwia wiele spraw, w tym także uzyskanie szybkiej porady lekarskiej bez wychodzenia z domu. Konsultacje dermatologiczne online zdobyły popularność już kilka lat temu, a zainteresowanie nimi dodatkowo wzrosło w czasach epidemii. Na czym polega takie spotkanie? Jak przygotować się do konsultacji dermatologicznej przez internet?

Co krok to grzyb. Lubelskie lasy są ich pełne – zdjęcia Czytelników Dziennika Wschodniego
zdjęcia
galeria

Co krok to grzyb. Lubelskie lasy są ich pełne – zdjęcia Czytelników Dziennika Wschodniego

Pełne kosze, łubianki, wiadra i skrzynki. Nasi Czytelnicy chwalą się swoimi leśnymi zdobyczami. Z przesłanych przez nich zdjęć wynika, że lubelskie lasy są pełne grzybów. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać. Pani Monika na przykład zbierała grzyby koło Sobiboru. Jak mówi, nie było to trudne, bo grzyby rosną tuż przy drodze. Nie trzeba nawet wchodzić głęboko w las.

Muzeum Lubelskie to od 1 października Muzeum Narodowe w Lublinie. Dyrektor już z nominacją
galeria

Muzeum Lubelskie to od 1 października Muzeum Narodowe w Lublinie. Dyrektor już z nominacją

Od 1 października Muzeum Lubelskie będzie Muzeum Narodowym. W poniedziałek zielone światło do zmiany dali radni wojewódzcy, a we wtorek marszałek województwa podpisał z ministrem kultury umowę o przekształceniu największej jednostki muzealnej w regionie. Jej dyrektorką pozostanie Katarzyna Mieczkowska.

Ariel Wawszczyk (Motor Lublin): Z debiutu nie do końca jestem zadowolony

Ariel Wawszczyk (Motor Lublin): Z debiutu nie do końca jestem zadowolony

Rozmowa z Arielem Wawszczykiem, piłkarzem Motoru Lublin

Kurów. Usłyszał huk przed domem, wyjrzał, a na jego rabatce stoi rozbite volvo

Kurów. Usłyszał huk przed domem, wyjrzał, a na jego rabatce stoi rozbite volvo

Z samochodu wysiadł mężczyzna, oświadczył że nie potrzebuje pomocy i odszedł. Kiedy zatrzymała go policja, miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zakażony koronawirusem

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zakażony koronawirusem

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar ma pozytywny wynik testu na COVID-19 – poinformowało biuro RPO.

Musiał wracać na piechotę ze szpitala. Z siekierą w dłoni rzucił się na matkę

Musiał wracać na piechotę ze szpitala. Z siekierą w dłoni rzucił się na matkę

45-latek z okolic Józefowa nad Wisłą odpowie za usiłowanie zabójstwa. Wpadł w szał po tym, jak musiał piechotą wracać ze szpitala w Kraśniku. Z siekierą w rękach zaatakował swoją matkę i wujka.

Burmistrz Kazimierza Dolnego już bez zastępcy. „Nasza forma współpracy wyczerpała się”

Burmistrz Kazimierza Dolnego już bez zastępcy. „Nasza forma współpracy wyczerpała się”

Dariusz Wróbel nie jest już zastępcą burmistrza Kazimierza Dolnego. Na razie nie wiadomo co było powodem takiej decyzji burmistrza.

Panika w szkole w Zielonej Górze. Uczennica zaczęła atakować nożem przypadkowe osoby

Panika w szkole w Zielonej Górze. Uczennica zaczęła atakować nożem przypadkowe osoby

Do dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek rano w 5 LO w Zielonej Górze. W szkole wybuchła panika po tym jak jedna z uczennic zaczęła atakować nożem przypadkowe osoby.

Witold Chwastyniak (Polski Cukier Avia): Na tabelę spojrzę w połowie lub końcówce sezonu

Witold Chwastyniak (Polski Cukier Avia): Na tabelę spojrzę w połowie lub końcówce sezonu

Rozmowa z Witoldem Chwastyniakiem, trenerem Polski Cukier Avii Świdnik

Cyber - podróż – atrakcje Wojciechowa w aplikacji on-line
galeria

Cyber - podróż – atrakcje Wojciechowa w aplikacji on-line

Zagadkowa wieża, kuźnia, tajemnicze artefakty z żelaza i odległa, barwna historia w tle – to nie scenariusz filmu fantasy, ani gry komputerowej. To największe atrakcje podlubelskiego Wojciechowa, zaprezentowane w nowopowstałej aplikacji on-line. Dzięki niej ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z ofertą turystyczną tej malowniczej miejscowości, mogą to zrobić bez wychodzenia z domu. Dla osób znających wojciechowskie zabytki, aplikacja to możliwość spojrzenia na nie z nowego punktu widzenia

Dwa podobne wypadki koło Puław jednego dnia. Dwie ciężarówki w rowie i obie marki Daf
galeria

Dwa podobne wypadki koło Puław jednego dnia. Dwie ciężarówki w rowie i obie marki Daf

– W obydwu przypadkach kierujący ciężarowymi dafami, na skutek zaśnięcia spowodowanego zmęczeniem zjechali do rowu – informuje policja.

Spowodował czołowy wypadek koło Ryk i uciekł
galeria

Spowodował czołowy wypadek koło Ryk i uciekł

Kierowca porzucił rozbite w wypadku auto i zostawił rannego bez pomocy. Mężczyzna jest już aresztowany.

Jaka przyszłość czeka rynek wynajmu biur?

Jaka przyszłość czeka rynek wynajmu biur?

Nowoczesne biura do wynajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Różnorodność tego typu obiektów jest na tyle duża, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie stanowi większego wyzwania. Mogłoby się wydawać, że w czasach pandemii zmniejszyło się zapotrzebowanie na opisywane obiekty. Faktem jest, że znaczenie pracy zdalnej wzrosło, jednak nie wszystkie obowiązki mogą być realizowane poza biurem. Nie dojdzie więc do sytuacji, że firmy całkowicie zrezygnują z jego posiadania, gdyż jest to technicznie niemożliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.