Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2013 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Poseł pyta o stan kasy lotniska Lublin

0 37 A A
Lotnisko Lublin (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Lotnisko Lublin (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Jakie są wyniki finansowe i jaką stratę ponosi Port Lotniczy Lublin pyta prezesa lotniczej spółki poseł Michał Kabaciński (Ruch Palikota).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O kiepskich finansach PLL pisaliśmy 19 lipca. Według informacji nieoficjalnych, lotnicza spółka może mieć nawet kilkadziesiąt milionów złotych straty. Jednak firma nie chce podać liczb. Rzecznik prasowy PLL zasłania się tajemnicą handlową.

Władze firmy informują jedynie, że strata operacyjna jest wpisana w pierwsze lata działania lotniska. Pokryją ją główni akcjonariusze spółki, czyli Lublin i samorząd województwa.

Po naszym artykule informacji o wynikach finansowych PLL zażądał poseł Michał Kabaciński (RP). Wczoraj wysłał w tej sprawie pismo do prezesa firmy Krzysztofa Wójtowicza.

– W przypadku tej spółki nie ma żadnej tajemnicy handlowej – mówi Kabaciński. Posłowie mają prawo wglądu do materiałów związanych z działalnością firm państwowych i samorządowych.

Według prognoz spółki w 2013 roku z podlubelskiego lotniska miało zostać odprawionych 300 tys. pasażerów. Tymczasem kilka dni temu port świętował przylot 100 tys. pasażera.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
CENZOR / 1 września 2013 o 08:12
0

Gdzie te wpisy?

A.C.T.A

Avatar
cash / 1 września 2013 o 06:44
0
Codziennie ankieta.Tylko 10 pytań.Naprawdę proste zarabianie.
http://paidviewpoint.com/?r=y82dez
Avatar
hehe / 24 lipca 2013 o 13:04
0

Gdzie te wpisy?

Avatar
kornik / 21 lipca 2013 o 19:00
0

A może więcej różnorodności w lotach ? Tylko Londyn \a reszta europy to co? Mieszkam w Edynburgu i latam do Rzeszowa , mieszka tu duża ilość osób z Lublina . Znajomi z Holandii też nie mają połączenia , to skąd ma być zysk . To jest śmiech ,inne porty zarabiają na mieszkańcach Lubelszczyzny , a port lotniczy lublin będzie sponsorowany z podatków . Gratuluję pomysłowości na zdobywanie funduszy na działalność , podatnik wszystko przyjmie nawet premie dla nieudaczników. 

Avatar
Gość / 21 lipca 2013 o 16:04
0

Gościu, a Ty to masz jakiś udział w tym tworzeniu lotniska, że tak gorliwie i takim eleganckim językiem bronisz jego ojców? Ani ja, ani Osoba, która uprzejmie zgodziła się z moim zdaniem, nie jesteśmy wspólnikami, a najzwyczajniej w świecie ludźmi myślącymi, więc możemy wyrażać własne spostrzeżenia, bez obawy, iż komuś podpadniemy. Jako natomiast podatnicy i członkowie wspólnoty samorządowej, mamy prawo, a nawet obowiązek wiedzieć kto i na co marnotrawi NASZE pieniądze. Co do ziółek, to skoro ogłosiłeś się znawcą ziołolecznictwa proponuję, abyś założył blog i udzielał porad. Nie wiem tylko, czy ktoś w nie uwierzy, gdyż jak widać, albo nie dobrałeś dla siebie właściwych ziół, albo też okazały się zbyt słabe.

Akurat nie muszę zażywac żadnych ziółek. Nigdy tego nie potrzebowałem i nie potrzebuję. Blogu też nie założę - za duża konkurencja i jakoś mnie to nie bawi. Co do myślenia - nie zmieniam swego zdania na twój temat. Twoje widzenie jest zbyt wąskie i nacechowane emocjami, a to nigdy nie pozwala na obiektywizm. Wyobraź sobie, że ja też jestem podatnikiem i że za moje pieniądze też zbudowano lotnisko. Na razie nie korzystałem z niego, ale się cieszę, że powstało. I wierzę, wbrew malkontentom dla których zawsze będzie nie tak, nie wtedy, nie za takie pieniądze, że to dobra inwestycja. I nie oczekuję, jak ty i poseł (!) Kabaciński, że w ciągu pierwszego roku zarobimy na niej. Nie jest to możliwe. I nie trzeba zbytnio myślec, by to zrozumiec. Życzę myślenia. I niczego więcej - tylko tego.

Akurat nie muszę zażywac żadnych ziółek. Nigdy tego nie potrzebowałem i nie potrzebuję. Blogu też nie założę - za duża konkurencja i jakoś mnie to nie bawi. Co do myślenia - nie zmieniam swego zdania na twój temat. Twoje widzenie jest zbyt wąskie i nacechowane emocjami, a to nigdy nie pozwala na obiektywizm. Wyobraź sobie, że ja też jestem podatnikiem i że za moje pieniądze też zbudowano lotnisko. Na razie nie korzystałem z niego, ale się cieszę, że powstało. I wierzę, wbrew malkontentom dla których zawsze będzie nie tak, ni... rozwiń

Avatar
evka / 21 lipca 2013 o 15:25
0

Gościu, a Ty to masz jakiś udział w tym tworzeniu lotniska, że tak gorliwie i takim eleganckim językiem bronisz jego ojców? Ani ja, ani Osoba, która uprzejmie zgodziła się z moim zdaniem, nie jesteśmy wspólnikami, a najzwyczajniej w świecie ludźmi myślącymi, więc możemy wyrażać własne spostrzeżenia, bez obawy, iż komuś podpadniemy. Jako natomiast podatnicy i członkowie wspólnoty samorządowej, mamy prawo, a nawet obowiązek wiedzieć kto i na co marnotrawi NASZE pieniądze. Co do ziółek, to skoro ogłosiłeś się znawcą ziołolecznictwa proponuję, abyś założył blog i udzielał porad. Nie wiem tylko, czy ktoś w nie uwierzy, gdyż jak widać, albo nie dobrałeś dla siebie właściwych ziół, albo też okazały się zbyt słabe.

Gościu, a Ty to masz jakiś udział w tym tworzeniu lotniska, że tak gorliwie i takim eleganckim językiem bronisz jego ojców? Ani ja, ani Osoba, która uprzejmie zgodziła się z moim zdaniem, nie jesteśmy wspólnikami, a najzwyczajniej w świecie ludźmi myślącymi, więc możemy wyrażać własne spostrzeżenia, bez obawy, iż komuś podpadniemy. Jako natomiast podatnicy i członkowie wspólnoty samorządowej, mamy prawo, a nawet obowiązek wiedzieć kto i na co marnotrawi NASZE pieniądze. Co do ziółek, to skoro ogłosiłeś się znawcą ziołolecznictwa proponuję... rozwiń

Avatar
peter / 21 lipca 2013 o 12:31
0

większość podróżujących to  ludzie latający na zmywaki albo do rodziny . niby oni mają być tym motorem napędowym i dawać  ten  zysk dla regionu ?

Może właśnie Oni i ich znajomi,nie koniecznie Polacy,którzy też przylatują do Lublina.A może Ty będziesz tym motorem napędowym !? Pierwszym krokiem będzie zakup biletu,no chyba,że wolisz tylko swój zaścianek dla którego lotnisko,Twoim zdaniem jest zbędne.

Avatar
,, / 21 lipca 2013 o 12:13
0

Ceny biletòw nie maja nic wspolnego z zyskiem lotniska. To linie lotnicze oplacaja koszty lotniskowe i nie ma to nic wspolnego z tym jakie sa ceny biletow bo to linie lotnicze zyskaja na podniesieniu cen. Po co wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz pojecia?

Zatrudnij się w charakterze doradcy i lotnisko na pewno będzie przynosić dochód.

Avatar
Stefanek / 21 lipca 2013 o 11:27
0
A kiedy zaczną w porcie ciąć koszty Jeżeli jest rzecznik prasowy to po co dodatkowo port płaci firmie Robert O. Media ekstra kasę za niby public relations?
Avatar
piotrek / 21 lipca 2013 o 09:55
0
Ceny biletòw nie maja nic wspolnego z zyskiem lotniska. To linie lotnicze oplacaja koszty lotniskowe i nie ma to nic wspolnego z tym jakie sa ceny biletow bo to linie lotnicze zyskaja na podniesieniu cen. Po co wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz pojecia?
Avatar
CENZOR / 1 września 2013 o 08:12
0

Gdzie te wpisy?

A.C.T.A

Avatar
cash / 1 września 2013 o 06:44
0
Codziennie ankieta.Tylko 10 pytań.Naprawdę proste zarabianie.
http://paidviewpoint.com/?r=y82dez
Avatar
hehe / 24 lipca 2013 o 13:04
0

Gdzie te wpisy?

Avatar
kornik / 21 lipca 2013 o 19:00
0

A może więcej różnorodności w lotach ? Tylko Londyn \a reszta europy to co? Mieszkam w Edynburgu i latam do Rzeszowa , mieszka tu duża ilość osób z Lublina . Znajomi z Holandii też nie mają połączenia , to skąd ma być zysk . To jest śmiech ,inne porty zarabiają na mieszkańcach Lubelszczyzny , a port lotniczy lublin będzie sponsorowany z podatków . Gratuluję pomysłowości na zdobywanie funduszy na działalność , podatnik wszystko przyjmie nawet premie dla nieudaczników. 

Avatar
Gość / 21 lipca 2013 o 16:04
0

Gościu, a Ty to masz jakiś udział w tym tworzeniu lotniska, że tak gorliwie i takim eleganckim językiem bronisz jego ojców? Ani ja, ani Osoba, która uprzejmie zgodziła się z moim zdaniem, nie jesteśmy wspólnikami, a najzwyczajniej w świecie ludźmi myślącymi, więc możemy wyrażać własne spostrzeżenia, bez obawy, iż komuś podpadniemy. Jako natomiast podatnicy i członkowie wspólnoty samorządowej, mamy prawo, a nawet obowiązek wiedzieć kto i na co marnotrawi NASZE pieniądze. Co do ziółek, to skoro ogłosiłeś się znawcą ziołolecznictwa proponuję, abyś założył blog i udzielał porad. Nie wiem tylko, czy ktoś w nie uwierzy, gdyż jak widać, albo nie dobrałeś dla siebie właściwych ziół, albo też okazały się zbyt słabe.

Akurat nie muszę zażywac żadnych ziółek. Nigdy tego nie potrzebowałem i nie potrzebuję. Blogu też nie założę - za duża konkurencja i jakoś mnie to nie bawi. Co do myślenia - nie zmieniam swego zdania na twój temat. Twoje widzenie jest zbyt wąskie i nacechowane emocjami, a to nigdy nie pozwala na obiektywizm. Wyobraź sobie, że ja też jestem podatnikiem i że za moje pieniądze też zbudowano lotnisko. Na razie nie korzystałem z niego, ale się cieszę, że powstało. I wierzę, wbrew malkontentom dla których zawsze będzie nie tak, nie wtedy, nie za takie pieniądze, że to dobra inwestycja. I nie oczekuję, jak ty i poseł (!) Kabaciński, że w ciągu pierwszego roku zarobimy na niej. Nie jest to możliwe. I nie trzeba zbytnio myślec, by to zrozumiec. Życzę myślenia. I niczego więcej - tylko tego.

Akurat nie muszę zażywac żadnych ziółek. Nigdy tego nie potrzebowałem i nie potrzebuję. Blogu też nie założę - za duża konkurencja i jakoś mnie to nie bawi. Co do myślenia - nie zmieniam swego zdania na twój temat. Twoje widzenie jest zbyt wąskie i nacechowane emocjami, a to nigdy nie pozwala na obiektywizm. Wyobraź sobie, że ja też jestem podatnikiem i że za moje pieniądze też zbudowano lotnisko. Na razie nie korzystałem z niego, ale się cieszę, że powstało. I wierzę, wbrew malkontentom dla których zawsze będzie nie tak, ni... rozwiń

Avatar
evka / 21 lipca 2013 o 15:25
0

Gościu, a Ty to masz jakiś udział w tym tworzeniu lotniska, że tak gorliwie i takim eleganckim językiem bronisz jego ojców? Ani ja, ani Osoba, która uprzejmie zgodziła się z moim zdaniem, nie jesteśmy wspólnikami, a najzwyczajniej w świecie ludźmi myślącymi, więc możemy wyrażać własne spostrzeżenia, bez obawy, iż komuś podpadniemy. Jako natomiast podatnicy i członkowie wspólnoty samorządowej, mamy prawo, a nawet obowiązek wiedzieć kto i na co marnotrawi NASZE pieniądze. Co do ziółek, to skoro ogłosiłeś się znawcą ziołolecznictwa proponuję, abyś założył blog i udzielał porad. Nie wiem tylko, czy ktoś w nie uwierzy, gdyż jak widać, albo nie dobrałeś dla siebie właściwych ziół, albo też okazały się zbyt słabe.

Gościu, a Ty to masz jakiś udział w tym tworzeniu lotniska, że tak gorliwie i takim eleganckim językiem bronisz jego ojców? Ani ja, ani Osoba, która uprzejmie zgodziła się z moim zdaniem, nie jesteśmy wspólnikami, a najzwyczajniej w świecie ludźmi myślącymi, więc możemy wyrażać własne spostrzeżenia, bez obawy, iż komuś podpadniemy. Jako natomiast podatnicy i członkowie wspólnoty samorządowej, mamy prawo, a nawet obowiązek wiedzieć kto i na co marnotrawi NASZE pieniądze. Co do ziółek, to skoro ogłosiłeś się znawcą ziołolecznictwa proponuję... rozwiń

Avatar
peter / 21 lipca 2013 o 12:31
0

większość podróżujących to  ludzie latający na zmywaki albo do rodziny . niby oni mają być tym motorem napędowym i dawać  ten  zysk dla regionu ?

Może właśnie Oni i ich znajomi,nie koniecznie Polacy,którzy też przylatują do Lublina.A może Ty będziesz tym motorem napędowym !? Pierwszym krokiem będzie zakup biletu,no chyba,że wolisz tylko swój zaścianek dla którego lotnisko,Twoim zdaniem jest zbędne.

Avatar
,, / 21 lipca 2013 o 12:13
0

Ceny biletòw nie maja nic wspolnego z zyskiem lotniska. To linie lotnicze oplacaja koszty lotniskowe i nie ma to nic wspolnego z tym jakie sa ceny biletow bo to linie lotnicze zyskaja na podniesieniu cen. Po co wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz pojecia?

Zatrudnij się w charakterze doradcy i lotnisko na pewno będzie przynosić dochód.

Avatar
Stefanek / 21 lipca 2013 o 11:27
0
A kiedy zaczną w porcie ciąć koszty Jeżeli jest rzecznik prasowy to po co dodatkowo port płaci firmie Robert O. Media ekstra kasę za niby public relations?
Avatar
piotrek / 21 lipca 2013 o 09:55
0
Ceny biletòw nie maja nic wspolnego z zyskiem lotniska. To linie lotnicze oplacaja koszty lotniskowe i nie ma to nic wspolnego z tym jakie sa ceny biletow bo to linie lotnicze zyskaja na podniesieniu cen. Po co wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz pojecia?
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!