Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2011 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Poszerzanie granic Lublina byłoby "gaszeniem pożaru benzyną"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Lublin nie będzie dążyć do wchłonięcia ościennych miejscowości, a taka operacja byłaby wręcz szkodliwa dla miasta – taka jest oficjalna odpowiedź zastępcy prezydenta miasta na pismo jednego z radnych. Przypomnijmy: Mariusz Banach, radny PiS wystąpił do prezydenta z pisemną interpelacją wskazując, że do Lublina powinna zostać przyłączona giełda w Elizówce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Lublin musi pełnić funkcję metropolii wobec swojego regionu, a ponieważ to region rolniczy musi zaoferować rolnikom profesjonalne centrum obsługi – wyjaśniał nam Banach.

Chciał też, by w granicach miasta znalazło się budowane właśnie lotnisko w Świdniku: - Mieszkańcy Lublina wybudowali to lotnisko ze swoich podatków i pytają, dokąd będą szły pieniądze z podatków z lotniska. Byłoby uczciwe, gdyby trafiały do Lublina.

Pomysł nie spodobał się ani burmistrzowi Świdnika, ani wójtowi gminy Niemce.

Prezydent Lublina od razu zapowiedział, że o aneksji nie może być mowy, a teraz jego zastępca odpisał radnemu. W piśmie czytamy m.in., że poszerzanie granic miasta byłoby "gaszeniem pożaru benzyną”, że mogłoby doprowadzić do "nieopanowanej zabudowy”, utraty ważnych dla inwestorów atutów podmiejskich terenów, czyli niskiej ceny gruntu i niższych podatków.

Zdaniem prezydenta pociągałoby to też za sobą konieczność dobudowy kolejnej infrastruktury.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
as / 1 grudnia 2011 o 16:41
0
[quote name='MarkyMark' timestamp='1322692433' post='564779']
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopiero jak zobaczył jakie to daje profity zaczął się interesować. Gmina Niemce zainwestowała to teraz ma z tego kasę. oba te przypadki to tylko skok na kasę radnego z PiS, którego poprzednicy nic nie zrobili w obu tych sprawach jak mieli możliwość decydować w sprawie rozwoju Lublinie. Lepiej by zajęli się nowymi inwestycjami dla miasta a nie sięgać po cudze.
[/quote]Człowieku co Ty pleciesz tereny lotniska Lublin spłacił Bank bo WSKzaciągnoł pożyczkę i nalotnisko trawiaste był dług 10 mil zł tak że tereny są Lublina,następnie gm Niemce nie dołożyła grosza do Elizówki Spółka która powstała
kupiła tereny od rolników i tak powstała giełda tyle to ma wspolnego z Niemcami że tereny leżąna jej terenie
[quote name='MarkyMark' timestamp='1322692433' post='564779']
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopier... rozwiń
Avatar
jan / 1 grudnia 2011 o 16:00
0
Panowie poszerzenie granic Lublina jak najbardziej potrzebne i nietłumaczyć się infrastrukturą i innymi względam
ludzie mieszkający tam
pracują w Lublinie żyją z Lublina a podatki płacą gdzieindziej.TAK zrobił Rzeszów pszyłączył
wszystkie wsie naokoło 14 dzisiaj pszyłanczają nstępną od strony Łancuta bo tam ludzie są mądrzejsi.Gmina Niemce
,,doi'' Lublin aż miło Świdnik tak samo więkrzość pracuje chandlóje w Lublinie
Avatar
janek / 1 grudnia 2011 o 08:47
0
Wydaje mi się,że większa część lotniska jest w gminie Mełgiew a nie w Świdniku.
Avatar
góral / 1 grudnia 2011 o 07:57
0
Może Żuk powinien zostać jednak burmistrzem Świdnika a nie pchać się na stołek na którym nie potrafi wykazać się lojalnością w stosunku do mieszkańców którzy go wybrali?
Avatar
architekt / 1 grudnia 2011 o 07:23
0
[quote name='mmm' timestamp='1322688849' post='564762']
Nie no to jest żenujące !!! Boże dlaczego oni nie myślą realnie ,przecież miasto powinno się powiększać !!!! Idiotyczna decyzja...
[/quote]
To może wcześniej zagospodarować nieużytki,poligonowa,choiny okolice turystycznej i inne,po co powiększać.Chłopu kiedyś koń się powiesił bo ten doku8pił ziemi.
Avatar
Karol / 1 grudnia 2011 o 06:40
0
[quote name='Karr' timestamp='1322688276' post='564758']
Ja również jestem ZA poszerzaniem granic miasta ,ponieważ miasto powinno się rozrastać,żaden wójt ani nikt nie ma tu do gadania bo to i tak zależy od wojewody ,z resztą odnośnie lotniska to powinno być ono w strefie Lublina bo lotnisko jest dla miasta więc po co przynależy do tego zadupia ŚwidniCka ??
[/quote]
Kolego a gdzie społeczności rzeczonych terenów? Czy fakt, że mieszkasz w Lublinie upoważnia Ciebie do określania innych terenów "zadupiem"? Takie właśnie myślenie powoduje, że zostajemy w tyle w stosunku do Podkarpacia czy niebawem Podlaskiego.
[quote name='Karr' timestamp='1322688276' post='564758']
Ja również jestem ZA poszerzaniem granic miasta ,ponieważ miasto powinno się rozrastać,żaden wójt ani nikt nie ma tu do gadania bo to i tak zależy od wojewody ,z resztą odnośnie lotniska to powinno być ono w strefie Lublina bo lotnisko jest dla miasta więc po co przynależy do tego zadupia ŚwidniCka ??
[/quote]
Kolego a gdzie społeczności rzeczonych terenów? Czy fakt, że mieszkasz w Lublinie upoważnia Ciebie do określania innych terenów "za... rozwiń
Avatar
Josef / 1 grudnia 2011 o 05:43
0
Ta decyzja może być szkodliwa dla gminy Niemce i dla sojuszu hazardowo/PO/gumofilcowego/PSL/.Dla miasta Lublina jest wyjątkowo trafiona.Vice prezydent nie reprezentuje Lublina/pisząc pismo/,a tylko sitwę partyjną,a raczej koalicję wyżej wspomnianą!
Avatar
marek / 1 grudnia 2011 o 00:40
0
brak pienidzy na przedszkola a wy lublin chcecie powiekrzyc do rozmiarow szanghaju.przy takim ukladzie to w lublinie znowu wozy drabiniaste
Avatar
MarkyMark / 30 listopada 2011 o 23:33
0
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopiero jak zobaczył jakie to daje profity zaczął się interesować. Gmina Niemce zainwestowała to teraz ma z tego kasę. oba te przypadki to tylko skok na kasę radnego z PiS, którego poprzednicy nic nie zrobili w obu tych sprawach jak mieli możliwość decydować w sprawie rozwoju Lublinie. Lepiej by zajęli się nowymi inwestycjami dla miasta a nie sięgać po cudze.
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopiero jak zobaczył jakie to daje profity zaczął się interesować. Gmina Niemce zainwestowała to t... rozwiń
Avatar
adi / 30 listopada 2011 o 22:50
0
Lotnisko- oczywiscie jak najbardziej dla wszystkich, ale to jest lotnisko naszego miasta a nie żadnego Świdnika!!! Jestem za poszerzeniem granic! [+Elizówka]
Avatar
as / 1 grudnia 2011 o 16:41
0
[quote name='MarkyMark' timestamp='1322692433' post='564779']
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopiero jak zobaczył jakie to daje profity zaczął się interesować. Gmina Niemce zainwestowała to teraz ma z tego kasę. oba te przypadki to tylko skok na kasę radnego z PiS, którego poprzednicy nic nie zrobili w obu tych sprawach jak mieli możliwość decydować w sprawie rozwoju Lublinie. Lepiej by zajęli się nowymi inwestycjami dla miasta a nie sięgać po cudze.
[/quote]Człowieku co Ty pleciesz tereny lotniska Lublin spłacił Bank bo WSKzaciągnoł pożyczkę i nalotnisko trawiaste był dług 10 mil zł tak że tereny są Lublina,następnie gm Niemce nie dołożyła grosza do Elizówki Spółka która powstała
kupiła tereny od rolników i tak powstała giełda tyle to ma wspolnego z Niemcami że tereny leżąna jej terenie
[quote name='MarkyMark' timestamp='1322692433' post='564779']
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopier... rozwiń
Avatar
jan / 1 grudnia 2011 o 16:00
0
Panowie poszerzenie granic Lublina jak najbardziej potrzebne i nietłumaczyć się infrastrukturą i innymi względam
ludzie mieszkający tam
pracują w Lublinie żyją z Lublina a podatki płacą gdzieindziej.TAK zrobił Rzeszów pszyłączył
wszystkie wsie naokoło 14 dzisiaj pszyłanczają nstępną od strony Łancuta bo tam ludzie są mądrzejsi.Gmina Niemce
,,doi'' Lublin aż miło Świdnik tak samo więkrzość pracuje chandlóje w Lublinie
Avatar
janek / 1 grudnia 2011 o 08:47
0
Wydaje mi się,że większa część lotniska jest w gminie Mełgiew a nie w Świdniku.
Avatar
góral / 1 grudnia 2011 o 07:57
0
Może Żuk powinien zostać jednak burmistrzem Świdnika a nie pchać się na stołek na którym nie potrafi wykazać się lojalnością w stosunku do mieszkańców którzy go wybrali?
Avatar
architekt / 1 grudnia 2011 o 07:23
0
[quote name='mmm' timestamp='1322688849' post='564762']
Nie no to jest żenujące !!! Boże dlaczego oni nie myślą realnie ,przecież miasto powinno się powiększać !!!! Idiotyczna decyzja...
[/quote]
To może wcześniej zagospodarować nieużytki,poligonowa,choiny okolice turystycznej i inne,po co powiększać.Chłopu kiedyś koń się powiesił bo ten doku8pił ziemi.
Avatar
Karol / 1 grudnia 2011 o 06:40
0
[quote name='Karr' timestamp='1322688276' post='564758']
Ja również jestem ZA poszerzaniem granic miasta ,ponieważ miasto powinno się rozrastać,żaden wójt ani nikt nie ma tu do gadania bo to i tak zależy od wojewody ,z resztą odnośnie lotniska to powinno być ono w strefie Lublina bo lotnisko jest dla miasta więc po co przynależy do tego zadupia ŚwidniCka ??
[/quote]
Kolego a gdzie społeczności rzeczonych terenów? Czy fakt, że mieszkasz w Lublinie upoważnia Ciebie do określania innych terenów "zadupiem"? Takie właśnie myślenie powoduje, że zostajemy w tyle w stosunku do Podkarpacia czy niebawem Podlaskiego.
[quote name='Karr' timestamp='1322688276' post='564758']
Ja również jestem ZA poszerzaniem granic miasta ,ponieważ miasto powinno się rozrastać,żaden wójt ani nikt nie ma tu do gadania bo to i tak zależy od wojewody ,z resztą odnośnie lotniska to powinno być ono w strefie Lublina bo lotnisko jest dla miasta więc po co przynależy do tego zadupia ŚwidniCka ??
[/quote]
Kolego a gdzie społeczności rzeczonych terenów? Czy fakt, że mieszkasz w Lublinie upoważnia Ciebie do określania innych terenów "za... rozwiń
Avatar
Josef / 1 grudnia 2011 o 05:43
0
Ta decyzja może być szkodliwa dla gminy Niemce i dla sojuszu hazardowo/PO/gumofilcowego/PSL/.Dla miasta Lublina jest wyjątkowo trafiona.Vice prezydent nie reprezentuje Lublina/pisząc pismo/,a tylko sitwę partyjną,a raczej koalicję wyżej wspomnianą!
Avatar
marek / 1 grudnia 2011 o 00:40
0
brak pienidzy na przedszkola a wy lublin chcecie powiekrzyc do rozmiarow szanghaju.przy takim ukladzie to w lublinie znowu wozy drabiniaste
Avatar
MarkyMark / 30 listopada 2011 o 23:33
0
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopiero jak zobaczył jakie to daje profity zaczął się interesować. Gmina Niemce zainwestowała to teraz ma z tego kasę. oba te przypadki to tylko skok na kasę radnego z PiS, którego poprzednicy nic nie zrobili w obu tych sprawach jak mieli możliwość decydować w sprawie rozwoju Lublinie. Lepiej by zajęli się nowymi inwestycjami dla miasta a nie sięgać po cudze.
a powiedzcie malkontenci po co rozszerzać granice administracyjne miasta? po Świdnik? bo chyba nie wierzycie ze da się bez ominięcia tego miasta przyłączyć lotniska. poza tym lotnisko nie jest tylko dla miasta lublin tylko dla regionu. to Świdnik dał tereny pod to lotnisko wiec powinno tam pozostać. Elizówkę? tu chodzi raczej tylko o rynek a nie samą Elizówkę kolejny skok na kasę. a jak Lublin mógł mieć to u siebie to jakoś nie widział potrzeby dopiero jak zobaczył jakie to daje profity zaczął się interesować. Gmina Niemce zainwestowała to t... rozwiń
Avatar
adi / 30 listopada 2011 o 22:50
0
Lotnisko- oczywiscie jak najbardziej dla wszystkich, ale to jest lotnisko naszego miasta a nie żadnego Świdnika!!! Jestem za poszerzeniem granic! [+Elizówka]
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jan Michalec z jazzowym koncertem w Kazimierzu
23 listopada 2019, 18:00

Jan Michalec z jazzowym koncertem w Kazimierzu 0 0

Studio KZMRZ w Kazimierzu Dolnym zaprasza na kolejny plenerowy koncert w Wąwozie Plebanka w Kazimierzu Dolnym. 23 listopada o godz. 18 Jan Michalec wykona koncert jazzowy.

Nowe buty i bojowe nastawienie. Rusza kolejna walka o Kryształową Kulę

Nowe buty i bojowe nastawienie. Rusza kolejna walka o Kryształową Kulę 0 0

W weekend rozpoczyna się 41. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tradycyjnie pierwsze zawody w sezonie 2019/2020 odbędą się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Jak wypadną w nich Biało-Czerwoni i kto z Polaków poza Kamilem Stochem będzie walczyć o Kryształową Kulę?

Prezydent nagrodził lubelskie firmy

Prezydent nagrodził lubelskie firmy 53 19

Aż w pięciu kategoriach przyznane zostały dzisiaj coroczne Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin. Podczas uroczystej gali wyróżnione zostały lubelskie przedsiębiorstwa, które są gospodarczymi lokomotywami miasta, z powodzeniem podbijają zagraniczne rynki i poszukują innowacji. Była też szósta nagroda, specjalna.

Wójt Brzeziński wygrywa proces z rolnikami

Wójt Brzeziński wygrywa proces z rolnikami 0 5

To już koniec sądowej batalii pomiędzy właścicielami plantacji, którzy na skutek ulewnych opadów w maju 2014 roku stracili swoje uprawy, a oskarżanym o niedopełnienie obowiązków, wójtem gminy Puławy. Sąd Apelacyjny Krzysztofa Brzezińskiego uniewinnił.

"Moniuszkowkie Praliny” najlepszym polskim produktem eksportowym

"Moniuszkowkie Praliny” najlepszym polskim produktem eksportowym 0 1

Polskie Radio po raz trzeci wręczyło nagrody dla najlepszych polskich produktów i usług w rankingu „Lubię, bo polskie”. Najlepszym polskim produktem eksportowym zostały „Moniuszkowskie Praliny” lubelskiej firmy „Pszczółka”

Łydka Grubasa wystąpi w Grffiti
23 listopada 2019, 19:00

Łydka Grubasa wystąpi w Grffiti 0 1

W sobotę, 23 listopada o godz. 19 w Klubie Graffiti wystąpi Łydka Grubasa w ramach jesiennej trasy koncertowej.

Włodawa: Śmiertelny postrzał z wiatrówki. Nie żyje mężczyzna

Włodawa: Śmiertelny postrzał z wiatrówki. Nie żyje mężczyzna 19 5

Do tragedii doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Jak się dowiedzieliśmy, 60-latek postrzelił się śmiertelnie z wiatrówki w głowę. Policja wykluczyła przestępczy charakter zdarzenia.

Potrącił pieszych podczas driftu. Teraz usłyszał wyrok
film

Potrącił pieszych podczas driftu. Teraz usłyszał wyrok 0 3

Stargard (woj. zachodniopomorskie). Dziewiętnastoletni Damian M., który uczestnicząc w nielegalnych zawodach driftowych staranował grupę pieszych, został przez sąd w Stargardzie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. To tylko część kary.

Adrian Kostrzewski (Górnik): Czekałem cierpliwie na swoją szansę

Adrian Kostrzewski (Górnik): Czekałem cierpliwie na swoją szansę 0 0

Rozmowa z Adrianem Kostrzewskim, bramkarzem Górnika Łęczna

"My nie mieszkamy na wyspie" Raport Homo Faber o migrantach i migrantkach w Lublinie

"My nie mieszkamy na wyspie" Raport Homo Faber o migrantach i migrantkach w Lublinie 6 8

– Zależy, by uczestniczyć we wspólnych wydarzeniach. By nas poznawać – podkreślają autorki raportu „Niewidzialni mieszkańcy”, które przepytały mieszkających w Lublinie cudzoziemców. – Mają gigantyczną chęć poznawania Polaków. Chcą mieć tu przyjaciół.

"Kiczowatość może być atutem". Rozmowa z Krzysztofem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek
galeria

"Kiczowatość może być atutem". Rozmowa z Krzysztofem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek 3 0

17 listopada w Klubie 30 w Lublinie wystąpił zespół Nocny Kochanek. Popularna formacja promowała swój najnowszy krążek "Randka w Ciemność". Rozmawiamy z liderem grupy - Krzysztofem Sokołowskim.

Koncert "Mirt" w Strefie Innych Brzmień
22 listopada 2019, 19:00

Koncert "Mirt" w Strefie Innych Brzmień 0 1

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają na koncert z cyklu Strefa Innych Brzmień. Gościem organizatorów będzie specjalista od elektroniki - Tomasz Mirt. Koncert odbędzie się 22 listopada o godz. 19.

"Tę akcję od początku tworzymy wszyscy razem". Kolejna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w niedzielę

"Tę akcję od początku tworzymy wszyscy razem". Kolejna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w niedzielę 12 3

Rozmowa z Ewą Dados, pomysłodawczynią akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Lublin: 60 tys. na remont kapliczki Chrystusa

Lublin: 60 tys. na remont kapliczki Chrystusa 0 7

Władze miasta przymierzają się do remontu kapliczki Chrystusa Frasobliwego, która niszczeje obok budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Tuż nad placem kruszą się i odpadają od niej fragmenty cegieł, choć była odnawiana była dość niedawno, bo przy okazji zakończonej sześć lat temu przebudowy CK wraz z przyległym placem.

Kapelan aresztowany za seks z dzieckiem

Kapelan aresztowany za seks z dzieckiem 1777 47

Ksiądz z Opola Lubelskiego odpowie za wykorzystywanie seksualne dzieci. Jego ofiarą padło przynajmniej dwóch chłopców – ustaliła prokuratura. Duchowny został aresztowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!