Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2016 r.
16:39

Powstanie wielopoziomowe skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. Wybrali projektanta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
Skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje wielopoziomowe skrzyżowanie Diamentowej z Krochmalną i nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80. Za rok gotowa ma być dokumentacja, a na jej podstawie nowe drogi powinny być zbudowane do roku 2021.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największa zmiana będzie dotyczyć problematycznego skrzyżowania. Kierowcy jadący Diamentową od strony Wrotkowskiej w kierunku Czubów tuż za wiaduktem kolejowym wjeżdżaliby na estakadę kończącą się tuż przed mostami na Bystrzycy. Tą estakadą przejeżdżałoby się (także w drugim kierunku) nad skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, do którego dochodzić ma nowa część ul. Lubelskiego Lipca ’80 urywającej się teraz na skrzyżowaniu z ul. Cukrowniczą tuż za stadionem Arena Lublin.

Kontynuacja ul. Lubelskiego Lipca ’80 też ma być dwupasmówką (bez trakcji trolejbusowej), a na każdej z dwóch jezdni znajdą się po trzy pasy ruchu. Na skrzyżowaniu z Cukrowniczą stanie sygnalizacja świetlna, kolejna znajdzie się na skrzyżowaniu z dość niepozorną ul. Włościańską, gdzie powstać ma duże rondo. Skąd duże rondo przy małej ulicy? Właśnie w miejscu Włościańskiej w przyszłości ma biec nowy odcinek ul. Zana biegnący od skrzyżowania Nadbystrzycką do Wrotkowskiej naprzeciw ul. Smoluchowskiego.

Przedłużanie ul. Zana to jeszcze pieśń przyszłości, za to dokumentacja na nową, biegnącą równolegle do ul. Krochmalnej, część ul. Lubelskiego Lipca ’80 ma być gotowa za rok. Przetarg na jej opracowanie właśnie wygrała spółka Mosty Katowice. Za projekty dostanie 2 mln zł.

Ratusz zapowiada, że budowa nowych dróg wraz z estakadą może potrwać do roku 2021 i pochłonąć ok. 50 milionów złotych. Jednocześnie miasto zapewnia, że będzie to już ostatni odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 znanej także jako Trasa Zielona i że nieaktualne są wcześniejsze zamierzenia poprowadzenia dwupasmówki wzdłuż torów kolejowych, czyli między lasem a osiedlami Górki, Widok i Poręba. Od ul. Filaretów do ul. Granitowej mogłaby biec najwyżej wąska droga lokalna zapewniająca obsługę osiedli. O tranzycie nie ma tu już mowy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2017 o 23:54
0
Ja jestem za budową dwupasmówki wzdłuż torów do al. Kraśnickiej
Avatar
Gość / 7 czerwca 2016 o 06:08
0
Kolejny raz koszty, które powinien ponieść inwestor inwestycji niedrogowych pokryte zostaną z pieniędzy mieszkańców. Szkoda, że przy okazji nie zostaliśmy poinformowani, co przewidują przygotowywane właśnie nowe plany miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Nie dalej jak wczoraj w obszarze przyległym w pocie czoła pracowali... geodeci, którzy tyczyli ogrodzenie jednej z najbardziej atrakcyjnych parceli.
Avatar
kickless / 6 czerwca 2016 o 22:00
0
List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości, Wielce Szanowny Panie Prokuratorze, Nie muszę udowadniać, że popierałem i popieram PIS. W RP istnieje kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie kilkaset) ludzi, którym do życia niezbędne są leki z wyższj półki cenowej. Muszą nastąpić inne rozwiązania. Każdy, kto pomaga biednym liczy na zmiany, które go odciążą, o ile taki dawca nie liczy na sławę lub uznanie przez Boga. Przekazanie +500 PLN obcej osobie jest posunięciem wątpliwej wartości ze strategicznego punktu widzenia. RP jest co prawda kolonią, ale nie jest w dołku (choć w każdej chwili RP może być na pozycji zupełnie przegranej, nie wykluczając toatalnego jej zbankrutowania). Rozwiązania obecne muszą stanowić podstawę do wygranej w kolejnych wyborach. Takie zagrania nie prowadzą PIS do wygranej. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość pięknie zazdrości, nie zna zawiści; szuka poklasku, ale słusznego; nie unosi się należną jej pychą; dopuszcza się bezwstydu bez uszczerbku dla bliźniego, nie szuka swego za cenę innego; unosi się gniewem, ale nie wylewem; nie obciąża niewinnych przy pamięci złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Skoro poprawiam Świętych i religie, to mogę TO i OWO sugerować Panu Ministrowi. Pozdrawiam serdecznie. Aaron Navarro von Feldsteinhoff
List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości, Wielce Szanowny Panie Prokuratorze, Nie muszę udowadniać, że popierałem i popieram PIS. W RP istnieje kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie kilkaset) ludzi, którym do życia niezbędne są leki z wyższj półki cenowej. Muszą nastąpić inne rozwiązania. Każdy, kto pomaga biednym liczy na zmiany, które go odciążą, o ile taki dawca nie liczy na sławę lub uznanie przez Boga. Przekazanie +500 PLN obcej osobie jest posunięciem wątpliwej wartości ze strategicznego punktu widzenia. RP jest co prawda kolonią, ale ni... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:41
0
Po kiego wacka światła jak będzie estakada ?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:40
0
Dywizjonów ma ruszyć w przyszłym roku. W tym już zaczynają stawiać ogrodzenia na terenie jednostki wojskowej. Prace na tej ulicy mają trwać jednocześnie z remontem ulicy abamowickiej oraz trasy na Biłgoraj od granic Lublina
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 18:28
0
A co z przedłużeniem Dywizjonów 303 - Wyścigową - Smoluchowskiego?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 18:09
0
"O tranzycie nie ma tu już mowy". A szkoda bo było by to naprawdę super rozwiązanie. Skrót oraz ominięcie ul.Jana Pawła II, która stała się poligonem dla lubelskiej policji drogowej. Mieszkańcy odetchnęli by choć trochę od zgiełku i natłoku pojazdów które akurat mogły by pojechać właśnie tranzytem np. w kierunku Bronowic, Majdanka czy Głuska a tak znowu jedna jedyna droga przez zabudowany teren do granic możliwości. A skoro już nie można uruchomić tego "tranzytu"(w co nie wierzę) to choć pomyślmy o spięciu tych dwóch rond z przed o za torami.Bo tak napracujemy się nad jednym rondem a na drugim będzie to co jest a nawet gorzej, wszak ruch się potęguje z roku na rok. Dokończyć Dywizjonu 303 i spiąć ja właśnie z tym pierwszym rondem poprze estakadę bo to wówczas może być najlepszym rozwiązaniem. No a potem to chyba już będzie już innej możliwości i nie będzie wymówek o budżecie o malejącym czy rozkładającym się ruchu samochodowym bo takich rzeczy nie będzie. Budżet jest i będzie ruch samochodowy to może i trochę się rozłoży ale to teoria bo samochodów przybędzie przynajmniej z 50 % .
"O tranzycie nie ma tu już mowy". A szkoda bo było by to naprawdę super rozwiązanie. Skrót oraz ominięcie ul.Jana Pawła II, która stała się poligonem dla lubelskiej policji drogowej. Mieszkańcy odetchnęli by choć trochę od zgiełku i natłoku pojazdów które akurat mogły by pojechać właśnie tranzytem np. w kierunku Bronowic, Majdanka czy Głuska a tak znowu jedna jedyna droga przez zabudowany teren do granic możliwości. A skoro już nie można uruchomić tego "tranzytu"(w co nie wierzę) to choć pomyślmy o spięciu tych dwóch ro... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 17:54
0
Czy będzie zrealizowane to się przekonamy,już jeden świetny pomysł nowoczesnego rozwiązania padł-tunel pod ul.Sowińskiego to ktoś obiecał przed wyborami
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 17:46
0
Brawo panie PREZYDENCIE miasta Lublina, rozwój miasta w ostatnich latach jest, można powiedzieć nie popadając w przesadę, najbardziej dynamiczny w całej jego historii. To prawda, że poprzednicy obecnego prezydenta Krzysztofa Żuka zrobili dla miasta bardzo dużo, ale trafność, adekwatność urbanistyczna i realizacja obecnie prowadzonych inwestycji skłania do uznania, które niniejszym wyrażam. Jest jeden wyjątek, mianowicie targowisko przy ul. Tarasowej jest inwestycją tak potrzebną, jak lotnisko w Radomiu.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 17:45
0
Następny projekt za który ktoś weżmie kasę a do przebudowy nie dojdzie/?
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2017 o 23:54
0
Ja jestem za budową dwupasmówki wzdłuż torów do al. Kraśnickiej
Avatar
Gość / 7 czerwca 2016 o 06:08
0
Kolejny raz koszty, które powinien ponieść inwestor inwestycji niedrogowych pokryte zostaną z pieniędzy mieszkańców. Szkoda, że przy okazji nie zostaliśmy poinformowani, co przewidują przygotowywane właśnie nowe plany miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Nie dalej jak wczoraj w obszarze przyległym w pocie czoła pracowali... geodeci, którzy tyczyli ogrodzenie jednej z najbardziej atrakcyjnych parceli.
Avatar
kickless / 6 czerwca 2016 o 22:00
0
List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości, Wielce Szanowny Panie Prokuratorze, Nie muszę udowadniać, że popierałem i popieram PIS. W RP istnieje kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie kilkaset) ludzi, którym do życia niezbędne są leki z wyższj półki cenowej. Muszą nastąpić inne rozwiązania. Każdy, kto pomaga biednym liczy na zmiany, które go odciążą, o ile taki dawca nie liczy na sławę lub uznanie przez Boga. Przekazanie +500 PLN obcej osobie jest posunięciem wątpliwej wartości ze strategicznego punktu widzenia. RP jest co prawda kolonią, ale nie jest w dołku (choć w każdej chwili RP może być na pozycji zupełnie przegranej, nie wykluczając toatalnego jej zbankrutowania). Rozwiązania obecne muszą stanowić podstawę do wygranej w kolejnych wyborach. Takie zagrania nie prowadzą PIS do wygranej. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość pięknie zazdrości, nie zna zawiści; szuka poklasku, ale słusznego; nie unosi się należną jej pychą; dopuszcza się bezwstydu bez uszczerbku dla bliźniego, nie szuka swego za cenę innego; unosi się gniewem, ale nie wylewem; nie obciąża niewinnych przy pamięci złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Skoro poprawiam Świętych i religie, to mogę TO i OWO sugerować Panu Ministrowi. Pozdrawiam serdecznie. Aaron Navarro von Feldsteinhoff
List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości, Wielce Szanowny Panie Prokuratorze, Nie muszę udowadniać, że popierałem i popieram PIS. W RP istnieje kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie kilkaset) ludzi, którym do życia niezbędne są leki z wyższj półki cenowej. Muszą nastąpić inne rozwiązania. Każdy, kto pomaga biednym liczy na zmiany, które go odciążą, o ile taki dawca nie liczy na sławę lub uznanie przez Boga. Przekazanie +500 PLN obcej osobie jest posunięciem wątpliwej wartości ze strategicznego punktu widzenia. RP jest co prawda kolonią, ale ni... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:41
0
Po kiego wacka światła jak będzie estakada ?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:40
0
Dywizjonów ma ruszyć w przyszłym roku. W tym już zaczynają stawiać ogrodzenia na terenie jednostki wojskowej. Prace na tej ulicy mają trwać jednocześnie z remontem ulicy abamowickiej oraz trasy na Biłgoraj od granic Lublina
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 18:28
0
A co z przedłużeniem Dywizjonów 303 - Wyścigową - Smoluchowskiego?
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 18:09
0
"O tranzycie nie ma tu już mowy". A szkoda bo było by to naprawdę super rozwiązanie. Skrót oraz ominięcie ul.Jana Pawła II, która stała się poligonem dla lubelskiej policji drogowej. Mieszkańcy odetchnęli by choć trochę od zgiełku i natłoku pojazdów które akurat mogły by pojechać właśnie tranzytem np. w kierunku Bronowic, Majdanka czy Głuska a tak znowu jedna jedyna droga przez zabudowany teren do granic możliwości. A skoro już nie można uruchomić tego "tranzytu"(w co nie wierzę) to choć pomyślmy o spięciu tych dwóch rond z przed o za torami.Bo tak napracujemy się nad jednym rondem a na drugim będzie to co jest a nawet gorzej, wszak ruch się potęguje z roku na rok. Dokończyć Dywizjonu 303 i spiąć ja właśnie z tym pierwszym rondem poprze estakadę bo to wówczas może być najlepszym rozwiązaniem. No a potem to chyba już będzie już innej możliwości i nie będzie wymówek o budżecie o malejącym czy rozkładającym się ruchu samochodowym bo takich rzeczy nie będzie. Budżet jest i będzie ruch samochodowy to może i trochę się rozłoży ale to teoria bo samochodów przybędzie przynajmniej z 50 % .
"O tranzycie nie ma tu już mowy". A szkoda bo było by to naprawdę super rozwiązanie. Skrót oraz ominięcie ul.Jana Pawła II, która stała się poligonem dla lubelskiej policji drogowej. Mieszkańcy odetchnęli by choć trochę od zgiełku i natłoku pojazdów które akurat mogły by pojechać właśnie tranzytem np. w kierunku Bronowic, Majdanka czy Głuska a tak znowu jedna jedyna droga przez zabudowany teren do granic możliwości. A skoro już nie można uruchomić tego "tranzytu"(w co nie wierzę) to choć pomyślmy o spięciu tych dwóch ro... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 17:54
0
Czy będzie zrealizowane to się przekonamy,już jeden świetny pomysł nowoczesnego rozwiązania padł-tunel pod ul.Sowińskiego to ktoś obiecał przed wyborami
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 17:46
0
Brawo panie PREZYDENCIE miasta Lublina, rozwój miasta w ostatnich latach jest, można powiedzieć nie popadając w przesadę, najbardziej dynamiczny w całej jego historii. To prawda, że poprzednicy obecnego prezydenta Krzysztofa Żuka zrobili dla miasta bardzo dużo, ale trafność, adekwatność urbanistyczna i realizacja obecnie prowadzonych inwestycji skłania do uznania, które niniejszym wyrażam. Jest jeden wyjątek, mianowicie targowisko przy ul. Tarasowej jest inwestycją tak potrzebną, jak lotnisko w Radomiu.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 17:45
0
Następny projekt za który ktoś weżmie kasę a do przebudowy nie dojdzie/?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 131 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.