Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2009 r.
12:50
Edytuj ten wpis

Pracownik IPN oskarżony o wyniesienie teczek

Autor: Zdjęcie autora er
0 5 A A

Lubelska prokuratura oskarżyła Edwarda W., pracownika lubelskiego oddziału IPN o wyniesienie podań o udostępnienie dokumentów i zapytań o status pokrzywdzonego 31 osób m. in. dawnych działaczy "Solidarności”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teczki nadeszły pocztą do redakcji "Dziennika Wschodniego" i warszawskiej "Gazety Wyborczej". Po kilku miesiącach prokuratura doszła do wniosku, że wysłał jej 57-letni Edward W., specjalista od spraw administracyjnych w referacie prawnym lubelskiego IPN.

Dzisiaj śledztwo zakończyło się wysłaniem do sądu aktu oskarżenia.

Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura zawiesiła go w czynnościach służbowych.



Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Badziewiak / 2 stycznia 2010 r. o 18:15
Dlaczego ten typek podprowadził teczki Solidarnościowców a nie komuchów lub ich pachołków. Co ten typek robił w IPN ? Czy czasem to nie wtyczka poprawnych politycznie?
Avatar
Wieśniak / 1 stycznia 2010 r. o 13:43
Ciekawi mnie dlaczego ten TYP wysłał papiery do AGORY ( Wybiórcza i Dziennik Wschodni to ta sama paka na węgiel ). Kolesia co wczesniej pisał o rozwiązaniu IPN jakoś o tym nie pisał gdy Prezesem IPN był Pan Kieres specjalista od księży ( szczególnie uaktywnił się po śmierci Jana Pawła II ). Jakoś dziwnie się składa, że 3 instytucje powstałe w t.zw. "Wolnej Polsce" są obiektem ataków poprawnych politycznie. IPN, RPO i Muzeum Powstania Warszawskiego. 20 lat minęło i dalej opinię społeczną urabiają pachołki moskiewskie i izraelskie.
Avatar
historyk / 31 grudnia 2009 r. o 22:16
histeryk napisał:
IPN wogóle nie powinien być utworzony!!!!Zatrudniono tam ludzi o wątpliwym morale,karierowiczów i innych.....(szkoda słów na określenie).
IPN powinien zostać niezwłocznie zlikwidowany,a psudohistErycy powinni zostać pociągnięci za konsekwencje za całokształt "pracy"
Zaznaczyć należy,że jest garstka uczciwych osób w IPNie,ale to kropla w morzu.
Należy więc życzyć sobie na nadchodzący rok był dobry dla IPNu,czyli aby go jaknajszybciej zlikwidowano,dopóki nie zrobi ta instytucja wiele smrodu.
Ciekawe,komu te wyniesione dokumenty były potrzebne i na kogo chiał ten oszust w przyszłości mieć "haka"



No cóż jesteś zwykłym idiotą, nie potrafiącym czytać krótkiego tekstu a co dopiero marzysz sobie co by tu nie zrobić z tak dużą instytucją.



No cóż jesteś zwykłym idiotą, nie potrafiącym czytać krótkiego tekstu a co dopiero marzysz sobie co by tu nie zrobić z tak dużą instytucją. rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 31 grudnia 2009 r. o 18:34
TEGO CO WYNIÓSŁ DOKUMENTY "FILOZOFA "TEŻ MACIE ????BO WIDZĘ,ŻE GOŚCIÓWA "filozof"MORALIZUJE INNYCH ZAPOMINAJĄC O WŁASNEJ PRZESZŁOŚCI.
Avatar
histeryk / 31 grudnia 2009 r. o 17:41
IPN wogóle nie powinien być utworzony!!!!Zatrudniono tam ludzi o wątpliwym morale,karierowiczów i innych.....(szkoda słów na określenie).
IPN powinien zostać niezwłocznie zlikwidowany,a psudohistErycy powinni zostać pociągnięci za konsekwencje za całokształt "pracy"
Zaznaczyć należy,że jest garstka uczciwych osób w IPNie,ale to kropla w morzu.
Należy więc życzyć sobie na nadchodzący rok był dobry dla IPNu,czyli aby go jaknajszybciej zlikwidowano,dopóki nie zrobi ta instytucja wiele smrodu.
Ciekawe,komu te wyniesione dokumenty były potrzebne i na kogo chiał ten oszust w przyszłości mieć "haka"
IPN wogóle nie powinien być utworzony!!!!Zatrudniono tam ludzi o wątpliwym morale,karierowiczów i innych.....(szkoda słów na określenie).
IPN powinien zostać niezwłocznie zlikwidowany,a psudohistErycy powinni zostać pociągnięci za konsekwencje za całokształt "pracy"
Zaznaczyć należy,że jest garstka uczciwych osób w IPNie,ale to kropla w morzu.
Należy więc życzyć sobie na nadchodzący rok był dobry dla IPNu,czyli aby go jaknajszybciej zlikwidowano,dopóki nie zrobi ta instytucja wiele smrodu.
Ci... rozwiń
Avatar
Badziewiak / 2 stycznia 2010 r. o 18:15
Dlaczego ten typek podprowadził teczki Solidarnościowców a nie komuchów lub ich pachołków. Co ten typek robił w IPN ? Czy czasem to nie wtyczka poprawnych politycznie?
Avatar
Wieśniak / 1 stycznia 2010 r. o 13:43
Ciekawi mnie dlaczego ten TYP wysłał papiery do AGORY ( Wybiórcza i Dziennik Wschodni to ta sama paka na węgiel ). Kolesia co wczesniej pisał o rozwiązaniu IPN jakoś o tym nie pisał gdy Prezesem IPN był Pan Kieres specjalista od księży ( szczególnie uaktywnił się po śmierci Jana Pawła II ). Jakoś dziwnie się składa, że 3 instytucje powstałe w t.zw. "Wolnej Polsce" są obiektem ataków poprawnych politycznie. IPN, RPO i Muzeum Powstania Warszawskiego. 20 lat minęło i dalej opinię społeczną urabiają pachołki moskiewskie i izraelskie.
Avatar
historyk / 31 grudnia 2009 r. o 22:16
histeryk napisał:
IPN wogóle nie powinien być utworzony!!!!Zatrudniono tam ludzi o wątpliwym morale,karierowiczów i innych.....(szkoda słów na określenie).
IPN powinien zostać niezwłocznie zlikwidowany,a psudohistErycy powinni zostać pociągnięci za konsekwencje za całokształt "pracy"
Zaznaczyć należy,że jest garstka uczciwych osób w IPNie,ale to kropla w morzu.
Należy więc życzyć sobie na nadchodzący rok był dobry dla IPNu,czyli aby go jaknajszybciej zlikwidowano,dopóki nie zrobi ta instytucja wiele smrodu.
Ciekawe,komu te wyniesione dokumenty były potrzebne i na kogo chiał ten oszust w przyszłości mieć "haka"



No cóż jesteś zwykłym idiotą, nie potrafiącym czytać krótkiego tekstu a co dopiero marzysz sobie co by tu nie zrobić z tak dużą instytucją.



No cóż jesteś zwykłym idiotą, nie potrafiącym czytać krótkiego tekstu a co dopiero marzysz sobie co by tu nie zrobić z tak dużą instytucją. rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 31 grudnia 2009 r. o 18:34
TEGO CO WYNIÓSŁ DOKUMENTY "FILOZOFA "TEŻ MACIE ????BO WIDZĘ,ŻE GOŚCIÓWA "filozof"MORALIZUJE INNYCH ZAPOMINAJĄC O WŁASNEJ PRZESZŁOŚCI.
Avatar
histeryk / 31 grudnia 2009 r. o 17:41
IPN wogóle nie powinien być utworzony!!!!Zatrudniono tam ludzi o wątpliwym morale,karierowiczów i innych.....(szkoda słów na określenie).
IPN powinien zostać niezwłocznie zlikwidowany,a psudohistErycy powinni zostać pociągnięci za konsekwencje za całokształt "pracy"
Zaznaczyć należy,że jest garstka uczciwych osób w IPNie,ale to kropla w morzu.
Należy więc życzyć sobie na nadchodzący rok był dobry dla IPNu,czyli aby go jaknajszybciej zlikwidowano,dopóki nie zrobi ta instytucja wiele smrodu.
Ciekawe,komu te wyniesione dokumenty były potrzebne i na kogo chiał ten oszust w przyszłości mieć "haka"
IPN wogóle nie powinien być utworzony!!!!Zatrudniono tam ludzi o wątpliwym morale,karierowiczów i innych.....(szkoda słów na określenie).
IPN powinien zostać niezwłocznie zlikwidowany,a psudohistErycy powinni zostać pociągnięci za konsekwencje za całokształt "pracy"
Zaznaczyć należy,że jest garstka uczciwych osób w IPNie,ale to kropla w morzu.
Należy więc życzyć sobie na nadchodzący rok był dobry dla IPNu,czyli aby go jaknajszybciej zlikwidowano,dopóki nie zrobi ta instytucja wiele smrodu.
Ci... rozwiń