Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2017 r.
10:20

Prawie co czwarty gimnazjalista z Lublina jest otyły lub ma nadwagę

0 9 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Prawie co czwarty gimnazjalista z Lublina zmaga się z nadwagą i otyłością, a blisko 90 proc. uczniów ma problem z wejściem bez zadyszki na 4. piętro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ostatniej edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Fundacji Medicover wzięło udział 1652 uczniów pierwszych klas lubelskich gimnazjów. Wyniki badań są alarmujące. Nadwaga i otyłość to problemy, z którymi zmaga się prawie co czwarty z nich (22,8 proc.).

U ponad 68 proc. uczniów stwierdzono dostateczną, słabą i bardzo słabą wydolność fizyczną. Aż 16,4 proc. młodzieży znajduje się w grupie ryzyka cukrzycy typu 2, a podwyższone ciśnienie tętnicze w trakcie badania stwierdzono u 17 proc. dzieci.

– To rzeczywiście bardzo duży problem. Coraz częściej dotyczy także młodszych dzieci, uczniów szkoły podstawowej – mówi Agnieszka Dudkowska, dietetyczka. – Kiedyś przyszli do mnie rodzice 8-letniego chłopca, który ważył aż 70 kg. Przyczyną są przede wszystkim okropne nawyki żywieniowe, nadmiar węglowodanów i nabiału z dużą ilością cukrów. Rodzice często idą na łatwiznę. Zamiast przygotować dzieciom pełnowartościowe drugie śniadanie wolą dać im kieszonkowe, za które kupują fast-foody albo słodycze. A zamiast wody mineralnej dostają słodzone napoje.

Przejście dziecka na dietę oznacza zmianę stylu życia całej rodziny. – Chodzi nie tylko o terapię żywieniową, ale też o terapię zachowawczą, bo często jest tak, że dziecko zajada stres związany z sytuacją w domu albo szkole – mówi Dudkowska. – Nie jest natomiast prawdą, że otyłość czy nadwaga to kwestia genów. W tym przypadku geny mają znaczenie tylko w 16 proc., reszta to zdrowe odżywianie i styl życia.

Uczniowie, których wyniki kwalifikowały do grupy ryzyka chorób cywilizacyjnych, zostali objęci Zintegrowaną Opieką Indywidualną. Mogą oni korzystać z bezpłatnych specjalistycznych konsultacji. W programie są także warsztaty edukacyjne i zajęcia sportowe.

– Opieka była kompleksowa. Były spotkania z dietetykiem, trenerem, lekarzem i psychologiem – mówi Anna Lipska, mama 15-letniej Kasi. – Córka miała nadwagę i słabą sprawność fizyczną. Poprawa jest bardzo duża.

– Wyniki naszego programu w Lublinie potwierdzają bardzo niepokojący trend - młodzież bardzo mało się rusza. Tylko 10 proc. przebadanych przez nas uczniów ma doskonałą i bardzo dobrą wydolność fizyczną, tzn. nie ma zadyszki po teście odpowiadającym wyjściu na 4. piętro – zauważa Kamila Szarejko, kierownik Programu PoZdro! Fundacji Medicover. – Aż 6 proc. dzieci musiało przerwać ten test! To najwyższy wskaźnik w miastach objętych programem (poza Lublinem jest to Warszawa, Wrocław i Gdynia), podobnie jak wskaźnik nadwagi i otyłości.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szofer / 21 marca 2017 o 07:09
0
Jakoś ze zdjęć lat 60-tych XX w. nie widać tylu przerośniętych co obecnie karmionych w "MD" i innych tego typu.Rodzice ! Każda szkolna wycieczka ma w planie POSIŁEK  w "MD"a dlaczego nie w barze z normalnym polskim jadłem?
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 16:19
0
Grunt, że pizzerie funkcjonują jak trzeba, a zadyszkę łatwo zlikwidować, wsiadając do windy:)
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 14:49
0
BARDZO WARZNA SPRAWA DLA KOLEJNYCH POKOLEŃ PROSZĘ ZAPOZNAC SIĘ Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CELACH STRATEGICZNYCH NIE ZNAJDĄ PAŃSTWO NIC CO JEST ZWIĄZANE ZE SPORTEM CZY ZDROWIEM/
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 13:35
0
co tu gadać... otyłość to naprawdę duży problem. jak bylem dzieckiem moglem jeść, ile chcialem, co chciałem i zawsze byłem chudy jak szkapa. taki metabolizm. ale on się zmienił, a nawyki nie. no i stalem się otyły jako dorosły. może dlatego, że teraz kupić batona i wrzucić pół kilo mięcha do gara na jeden raz, to obecnie nie problem. niestety walka z wieloletnimi przyzwyczejami w odżywianiu jest tak samo trudna jak z rzuceniem palenia. pierwsza porada, to kupno wagi. a pierwsze zadanie to zatrzymać wagę na tym poziomie na jakim jest. nie, nie schudnąć, ale by jeszcze bardziej nie przytyć. po tym sukcesie można zacząć zrzucać wagę o 1kg/mc. wiadomo, że oznacza to, że nie siedzimy w domu, a robimy godzinny spacer. mniej mięcha wrzucamy do gara i pijemy mniej slodzonych napojów. ja jestem na etapie zatrzymania wagi. niestety przed dwoma laty uparlem się, by zbić wagę i popadłem w grubasową zapaść obecnie mam 118kg... rok temu było 114... dwa lata temu 108kg. co ciekawe pół roku temu miałem 120kg, ale od tego komentu nie koncentrowałem się na schudnięciu, lecz na... utrzymaniu wagi. bo po obfitszym obiedzie potrafila ***yć do 121kg. ale trzeba iść malymi kroczkami. każdy w domu ma podlogę i może zrobić przysiady, nożyce, czy pompki. nie musi jeść codziennie slodyczy. no i zmienić swe nawyki. kiedyś nie podjadalem w nocy, to teraz i tę czynność ograniczam. no i ta świadomość, że jak byłem szczupły to czułem się znacznie lepiej i byłem bardziej optymistycznie nastawiony do życia. ale pierwszy krok, to było uznanie, że nie jestem gruby, lecz otyły. to jest ciekawe, ja swego ohydnego cielska wcześniej nie krytykowałem. teraz z min walczę każdego dnia niczym na grze komputerowej, z ktorej zrezygnowałem na rzecz ruchu. nie stawiajcie sobie wygórowanych wyników, a nawet z utrzymania wagi przy chudnięciu też będziecie zadowoleni. kiedyś 114kg mnie stresowało, obecnie bym był wniebowzięty, gdzybym po 4m-cach doszedł bym do niej z 118. obecnie walczę, by na wadze pojawił się wynik 116kg ;) więcej ruchu, ćwiczeń, a mniej jedzenia, slodkości i picia slodkich napojów.
co tu gadać... otyłość to naprawdę duży problem. jak bylem dzieckiem moglem jeść, ile chcialem, co chciałem i zawsze byłem chudy jak szkapa. taki metabolizm. ale on się zmienił, a nawyki nie. no i stalem się otyły jako dorosły. może dlatego, że teraz kupić batona i wrzucić pół kilo mięcha do gara na jeden raz, to obecnie nie problem. niestety walka z wieloletnimi przyzwyczejami w odżywianiu jest tak samo trudna jak z rzuceniem palenia. pierwsza porada, to kupno wagi. a pierwsze zadanie to zatrzymać wagę na tym poziomie na jakim jest. nie, ni... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 12:14
0
Prawda jest taka, że brak ruchu, zero biegania po boisku i gry w piłkę, czy jeżdżenia na rowerze. Kiedyś dzieciak wracał ze szkoły i trudno było go lekcji zagonić, bo zaraz uciekał do kolegów na podwórko pograć, czy po prostu pobiegać, bo jak wiadomo dzieciom na ogół się spieszyło :), a dzisiaj dziecko wpada do domu i idzie do komputera. Jak ma tylko wybór winda, czy schody to w życiu nie wejdzie na 2, 3, 4 piętro, a kiedyś dzieciak biegał po skodach niemal w tempie ponaddźwiękowym. Druga sprawa to samo jedzenie. Nie wiem co za środki dodają do naszego jedzenia, tych wszystkich smakołyków, ale jestem pewna, że one uzależniają, a dzieci wyglądają jak opuchnięte. Taki dziwny rodzaj otyłości. Brak kondycji, opony, wielkie pupy i poruszanie się jak człowieka ciężko spracowanego. Ale cóż chcieliśmy mieć zachód, więc mamy :). Otłuszczone dzieci, byle czym karmione i wychowane na egoistów nie znających własne historii i uważających, że wiedza jest w internecie i tam powstaje sama z siebie. Szkoda, że tylko to przejęliśmy z państw, którym tak kiedyś zazdrościliśmy. Powolny upadek cywilizacji :(.
Prawda jest taka, że brak ruchu, zero biegania po boisku i gry w piłkę, czy jeżdżenia na rowerze. Kiedyś dzieciak wracał ze szkoły i trudno było go lekcji zagonić, bo zaraz uciekał do kolegów na podwórko pograć, czy po prostu pobiegać, bo jak wiadomo dzieciom na ogół się spieszyło :), a dzisiaj dziecko wpada do domu i idzie do komputera. Jak ma tylko wybór winda, czy schody to w życiu nie wejdzie na 2, 3, 4 piętro, a kiedyś dzieciak biegał po skodach niemal w tempie ponaddźwiękowym. Druga sprawa to samo jedzenie. Nie wiem co za środki dodaj... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 11:56
0
Zabiera się dzieci veganom, zabierać w tym przypadku też!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 10:56
0
Bardzo dobry program! Syn tak spektakularnie chudnie, że wszyscy pytają nas co z nim robimy, że taaaakie efekty.... A przyczyną otyłości nie była wcale "zła dieta", a stres szkolny...(prawdopodobnie :))
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 10:52
0
a gdzie wcześniej była mama 15-letniej Kasi, nie było widać jak dziecko wygląda? no coś takiego.....
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 10:25
0
lenistwo rodziców, którzy zamiast przygotować zdrowe śniadanie, obiad czy kolację - wolą dać 10 czy 20zł żeby dziecko sobie samo kupiło jedzenie. A chyba oczywiste jest że bimbus wybierzę hot-doga i paczkę czipsów niż kanapkę z polędwicą i pomidorem
Avatar
szofer / 21 marca 2017 o 07:09
0
Jakoś ze zdjęć lat 60-tych XX w. nie widać tylu przerośniętych co obecnie karmionych w "MD" i innych tego typu.Rodzice ! Każda szkolna wycieczka ma w planie POSIŁEK  w "MD"a dlaczego nie w barze z normalnym polskim jadłem?
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 16:19
0
Grunt, że pizzerie funkcjonują jak trzeba, a zadyszkę łatwo zlikwidować, wsiadając do windy:)
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 14:49
0
BARDZO WARZNA SPRAWA DLA KOLEJNYCH POKOLEŃ PROSZĘ ZAPOZNAC SIĘ Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CELACH STRATEGICZNYCH NIE ZNAJDĄ PAŃSTWO NIC CO JEST ZWIĄZANE ZE SPORTEM CZY ZDROWIEM/
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 13:35
0
co tu gadać... otyłość to naprawdę duży problem. jak bylem dzieckiem moglem jeść, ile chcialem, co chciałem i zawsze byłem chudy jak szkapa. taki metabolizm. ale on się zmienił, a nawyki nie. no i stalem się otyły jako dorosły. może dlatego, że teraz kupić batona i wrzucić pół kilo mięcha do gara na jeden raz, to obecnie nie problem. niestety walka z wieloletnimi przyzwyczejami w odżywianiu jest tak samo trudna jak z rzuceniem palenia. pierwsza porada, to kupno wagi. a pierwsze zadanie to zatrzymać wagę na tym poziomie na jakim jest. nie, nie schudnąć, ale by jeszcze bardziej nie przytyć. po tym sukcesie można zacząć zrzucać wagę o 1kg/mc. wiadomo, że oznacza to, że nie siedzimy w domu, a robimy godzinny spacer. mniej mięcha wrzucamy do gara i pijemy mniej slodzonych napojów. ja jestem na etapie zatrzymania wagi. niestety przed dwoma laty uparlem się, by zbić wagę i popadłem w grubasową zapaść obecnie mam 118kg... rok temu było 114... dwa lata temu 108kg. co ciekawe pół roku temu miałem 120kg, ale od tego komentu nie koncentrowałem się na schudnięciu, lecz na... utrzymaniu wagi. bo po obfitszym obiedzie potrafila ***yć do 121kg. ale trzeba iść malymi kroczkami. każdy w domu ma podlogę i może zrobić przysiady, nożyce, czy pompki. nie musi jeść codziennie slodyczy. no i zmienić swe nawyki. kiedyś nie podjadalem w nocy, to teraz i tę czynność ograniczam. no i ta świadomość, że jak byłem szczupły to czułem się znacznie lepiej i byłem bardziej optymistycznie nastawiony do życia. ale pierwszy krok, to było uznanie, że nie jestem gruby, lecz otyły. to jest ciekawe, ja swego ohydnego cielska wcześniej nie krytykowałem. teraz z min walczę każdego dnia niczym na grze komputerowej, z ktorej zrezygnowałem na rzecz ruchu. nie stawiajcie sobie wygórowanych wyników, a nawet z utrzymania wagi przy chudnięciu też będziecie zadowoleni. kiedyś 114kg mnie stresowało, obecnie bym był wniebowzięty, gdzybym po 4m-cach doszedł bym do niej z 118. obecnie walczę, by na wadze pojawił się wynik 116kg ;) więcej ruchu, ćwiczeń, a mniej jedzenia, slodkości i picia slodkich napojów.
co tu gadać... otyłość to naprawdę duży problem. jak bylem dzieckiem moglem jeść, ile chcialem, co chciałem i zawsze byłem chudy jak szkapa. taki metabolizm. ale on się zmienił, a nawyki nie. no i stalem się otyły jako dorosły. może dlatego, że teraz kupić batona i wrzucić pół kilo mięcha do gara na jeden raz, to obecnie nie problem. niestety walka z wieloletnimi przyzwyczejami w odżywianiu jest tak samo trudna jak z rzuceniem palenia. pierwsza porada, to kupno wagi. a pierwsze zadanie to zatrzymać wagę na tym poziomie na jakim jest. nie, ni... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 12:14
0
Prawda jest taka, że brak ruchu, zero biegania po boisku i gry w piłkę, czy jeżdżenia na rowerze. Kiedyś dzieciak wracał ze szkoły i trudno było go lekcji zagonić, bo zaraz uciekał do kolegów na podwórko pograć, czy po prostu pobiegać, bo jak wiadomo dzieciom na ogół się spieszyło :), a dzisiaj dziecko wpada do domu i idzie do komputera. Jak ma tylko wybór winda, czy schody to w życiu nie wejdzie na 2, 3, 4 piętro, a kiedyś dzieciak biegał po skodach niemal w tempie ponaddźwiękowym. Druga sprawa to samo jedzenie. Nie wiem co za środki dodają do naszego jedzenia, tych wszystkich smakołyków, ale jestem pewna, że one uzależniają, a dzieci wyglądają jak opuchnięte. Taki dziwny rodzaj otyłości. Brak kondycji, opony, wielkie pupy i poruszanie się jak człowieka ciężko spracowanego. Ale cóż chcieliśmy mieć zachód, więc mamy :). Otłuszczone dzieci, byle czym karmione i wychowane na egoistów nie znających własne historii i uważających, że wiedza jest w internecie i tam powstaje sama z siebie. Szkoda, że tylko to przejęliśmy z państw, którym tak kiedyś zazdrościliśmy. Powolny upadek cywilizacji :(.
Prawda jest taka, że brak ruchu, zero biegania po boisku i gry w piłkę, czy jeżdżenia na rowerze. Kiedyś dzieciak wracał ze szkoły i trudno było go lekcji zagonić, bo zaraz uciekał do kolegów na podwórko pograć, czy po prostu pobiegać, bo jak wiadomo dzieciom na ogół się spieszyło :), a dzisiaj dziecko wpada do domu i idzie do komputera. Jak ma tylko wybór winda, czy schody to w życiu nie wejdzie na 2, 3, 4 piętro, a kiedyś dzieciak biegał po skodach niemal w tempie ponaddźwiękowym. Druga sprawa to samo jedzenie. Nie wiem co za środki dodaj... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 11:56
0
Zabiera się dzieci veganom, zabierać w tym przypadku też!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 10:56
0
Bardzo dobry program! Syn tak spektakularnie chudnie, że wszyscy pytają nas co z nim robimy, że taaaakie efekty.... A przyczyną otyłości nie była wcale "zła dieta", a stres szkolny...(prawdopodobnie :))
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 10:52
0
a gdzie wcześniej była mama 15-letniej Kasi, nie było widać jak dziecko wygląda? no coś takiego.....
Avatar
Gość / 20 marca 2017 o 10:25
0
lenistwo rodziców, którzy zamiast przygotować zdrowe śniadanie, obiad czy kolację - wolą dać 10 czy 20zł żeby dziecko sobie samo kupiło jedzenie. A chyba oczywiste jest że bimbus wybierzę hot-doga i paczkę czipsów niż kanapkę z polędwicą i pomidorem
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 1 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 11 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 57 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 134 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!