Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2018 r.
12:25

Prezes Lubelskich Dworców odchodzi. Jest już skład nowej rady nadzorczej spółki

Autor: Zdjęcie autora toma
0 10 A A
Mariusz Grad
Mariusz Grad

Mariusz Grad od 1 stycznia nie będzie prezesem marszałkowskiej spółki Lubelskie Dworce. Jego następcę wskaże nowa rada nadzorcza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek Grad złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W przesłanym mediom komunikacie informuje, że zostawia spółkę w dobrej kondycji finansowej. Zysk za 11 miesięcy tego roku wynosi ponad 1 mln zł (przy 273 tys. zł w 2017 r. i 1,2 mln zł w 2016 r.). Dodaje też, że Lubelskie Dworce zgromadziły blisko 7 mln zł na przyszłe inwestycje związane z zagospodarowaniem terenu, na którym znajduje się dworzec autobusowy przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Wiele wskazuje na to, że Mariusz Grad uprzedził ruch nowego zarządu województwa z Prawa i Sprawiedliwości, który zapowiadał roszady kadrowe na kierowniczych stanowiskach w marszałkowskich spółkach. Ustępujący prezes przez dwie kadencje był posłem Platformy Obywatelskiej, a w wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie uzyskał reelekcji. Posadę w Lubelskich Dworcach zajął bez konkursu w lipcu 2016 roku, gdy województwem rządziła koalicja PO-PSL.

– Rzeczywiście, spodziewałem się odwołania w każdej chwili – przyznaje w rozmowie z Dziennikiem Grad, ale zaznacza, że wpływ na jego decyzję miały względy osobiste.

Nowego szefa spółki wybierze nowa rada nadzorcza. Miejsca byłego wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka, a także Zbigniewa Bajko i Artura Sławomira Kuśmickiego zajmą: Magdalena Czech, Mariusz Paździor i Krzysztof Zieliński. Uchwałę o wymianie członków rady przyjął już zarząd województwa. Teraz trafi ona na nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Lubelskich Dworców.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 12:35
Do Rady Nadzorczej powołano członków, którzy nie zostali zweryfikowani w Krajowym Rejestrze Karnym ani nie spełniają warunków na członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem większościowym (tj.powyżej 60%) przez jednostkę Samorządu Terytorialnego. Żadna decyzja takiej rady w rozumieniu prawa nie jest ważna. Janusze zarządzania.
Avatar
mel / 27 grudnia 2018 r. o 13:22
Swojaków biorą,nieważne umiejętności,ważna przynależność do PiS-u
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 16:55
Co się czepiacie chłopa. To dziecko szczęścia jakich wiele i za poprzedników i za obecnych Pisdzielców!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 18:42
Poseł Mariusz Grad? I to dwie kadencje? Pierwsze słyszę! Jaki pożytek Lubelszczyzna z niego miała? Za co brał pieniądze przez 8 lat siedzenia na Wiejskiej?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 14:00
Mariusz jak tam Wujek Prezes Największej i Jedynej Elektrowni Atomowej w Polsce - Siedzi ? Może niech zatrzyma miejsce dla Ciebie, zawsze to milej spędzać czas w rodzinnym gronie !!!!
Avatar
observer / 28 grudnia 2018 r. o 07:12
Zróbta jeszcze prezesa Lubelskich chodników, prezesa lubelskich latarni i prezesa lubelskich ławek parkowych.... Bo jak wy inaczej ogarniecie temat utrzymania tego, co?
Avatar
Darek / 27 grudnia 2018 r. o 16:34
Wraca do Tomaszowa czy dostanie robotę u Żuka w LBN?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:21
Zwolnił się sam ale i tak będą mówić, że PiS go wywalił.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:49
czy to ten Paździoch z serialu telewizyjnego?
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 15:05
na same nazwisko torsjii dostaję a stryj to nieźle pge wydymał ? nie daleko pada ,,,,,
Avatar
observer / 28 grudnia 2018 r. o 07:12
Zróbta jeszcze prezesa Lubelskich chodników, prezesa lubelskich latarni i prezesa lubelskich ławek parkowych.... Bo jak wy inaczej ogarniecie temat utrzymania tego, co?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 18:42
Poseł Mariusz Grad? I to dwie kadencje? Pierwsze słyszę! Jaki pożytek Lubelszczyzna z niego miała? Za co brał pieniądze przez 8 lat siedzenia na Wiejskiej?
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 16:55
Co się czepiacie chłopa. To dziecko szczęścia jakich wiele i za poprzedników i za obecnych Pisdzielców!
Avatar
Darek / 27 grudnia 2018 r. o 16:34
Wraca do Tomaszowa czy dostanie robotę u Żuka w LBN?
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 15:05
na same nazwisko torsjii dostaję a stryj to nieźle pge wydymał ? nie daleko pada ,,,,,
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 14:00
Mariusz jak tam Wujek Prezes Największej i Jedynej Elektrowni Atomowej w Polsce - Siedzi ? Może niech zatrzyma miejsce dla Ciebie, zawsze to milej spędzać czas w rodzinnym gronie !!!!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:49
czy to ten Paździoch z serialu telewizyjnego?
Avatar
mel / 27 grudnia 2018 r. o 13:22
Swojaków biorą,nieważne umiejętności,ważna przynależność do PiS-u
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:21
Zwolnił się sam ale i tak będą mówić, że PiS go wywalił.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 12:35
Do Rady Nadzorczej powołano członków, którzy nie zostali zweryfikowani w Krajowym Rejestrze Karnym ani nie spełniają warunków na członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem większościowym (tj.powyżej 60%) przez jednostkę Samorządu Terytorialnego. Żadna decyzja takiej rady w rozumieniu prawa nie jest ważna. Janusze zarządzania.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Najpierw była działka, a teraz są pieniądze na jej zagospodarowanie. Wspólny Świat w Białej Podlaskiej zbuduje kompleks rekreacyjny dla swoich podopiecznych.

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm mistrzem jesieni, Ogniwo Wierzbica na drugim miejscu, a Włodawianka Włodawa na najniższym stopniu podium – tak wygląda pierwsza trójka na półmetku rywalizacji w obecnym sezonie

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur
10 grudnia 2022, 19:00

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur

Wyjątkowe muzyczne widowisko odwołujące się do korzeni kultury Słowian będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1). Spektakl "Preludium Słowiańskie" zostanie zaprezentowany 10 grudnia o godz. 19.

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

To jeszcze nie jest definitywny koniec inwestycji na jednej z najruchliwszych ulic w Zamościu, ale ul. Partyzantów jest już przejezdna na całej swojej długości od kościoła Franciszkanów aż do ul. Lwowskiej.

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!