Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2018 r.
12:25

Prezes Lubelskich Dworców odchodzi. Jest już skład nowej rady nadzorczej spółki

Autor: Zdjęcie autora toma
0 10 A A
Mariusz Grad
Mariusz Grad

Mariusz Grad od 1 stycznia nie będzie prezesem marszałkowskiej spółki Lubelskie Dworce. Jego następcę wskaże nowa rada nadzorcza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek Grad złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W przesłanym mediom komunikacie informuje, że zostawia spółkę w dobrej kondycji finansowej. Zysk za 11 miesięcy tego roku wynosi ponad 1 mln zł (przy 273 tys. zł w 2017 r. i 1,2 mln zł w 2016 r.). Dodaje też, że Lubelskie Dworce zgromadziły blisko 7 mln zł na przyszłe inwestycje związane z zagospodarowaniem terenu, na którym znajduje się dworzec autobusowy przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Wiele wskazuje na to, że Mariusz Grad uprzedził ruch nowego zarządu województwa z Prawa i Sprawiedliwości, który zapowiadał roszady kadrowe na kierowniczych stanowiskach w marszałkowskich spółkach. Ustępujący prezes przez dwie kadencje był posłem Platformy Obywatelskiej, a w wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie uzyskał reelekcji. Posadę w Lubelskich Dworcach zajął bez konkursu w lipcu 2016 roku, gdy województwem rządziła koalicja PO-PSL.

– Rzeczywiście, spodziewałem się odwołania w każdej chwili – przyznaje w rozmowie z Dziennikiem Grad, ale zaznacza, że wpływ na jego decyzję miały względy osobiste.

Nowego szefa spółki wybierze nowa rada nadzorcza. Miejsca byłego wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka, a także Zbigniewa Bajko i Artura Sławomira Kuśmickiego zajmą: Magdalena Czech, Mariusz Paździor i Krzysztof Zieliński. Uchwałę o wymianie członków rady przyjął już zarząd województwa. Teraz trafi ona na nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Lubelskich Dworców.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 12:35
+23
Do Rady Nadzorczej powołano członków, którzy nie zostali zweryfikowani w Krajowym Rejestrze Karnym ani nie spełniają warunków na członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem większościowym (tj.powyżej 60%) przez jednostkę Samorządu Terytorialnego. Żadna decyzja takiej rady w rozumieniu prawa nie jest ważna. Janusze zarządzania.
Avatar
mel / 27 grudnia 2018 r. o 13:22
+16
Swojaków biorą,nieważne umiejętności,ważna przynależność do PiS-u
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 16:55
+4
Co się czepiacie chłopa. To dziecko szczęścia jakich wiele i za poprzedników i za obecnych Pisdzielców!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 18:42
+3
Poseł Mariusz Grad? I to dwie kadencje? Pierwsze słyszę! Jaki pożytek Lubelszczyzna z niego miała? Za co brał pieniądze przez 8 lat siedzenia na Wiejskiej?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 14:00
+3
Mariusz jak tam Wujek Prezes Największej i Jedynej Elektrowni Atomowej w Polsce - Siedzi ? Może niech zatrzyma miejsce dla Ciebie, zawsze to milej spędzać czas w rodzinnym gronie !!!!
Avatar
observer / 28 grudnia 2018 r. o 07:12
+2
Zróbta jeszcze prezesa Lubelskich chodników, prezesa lubelskich latarni i prezesa lubelskich ławek parkowych.... Bo jak wy inaczej ogarniecie temat utrzymania tego, co?
Avatar
Darek / 27 grudnia 2018 r. o 16:34
+2
Wraca do Tomaszowa czy dostanie robotę u Żuka w LBN?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:21
+2
Zwolnił się sam ale i tak będą mówić, że PiS go wywalił.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:49
+1
czy to ten Paździoch z serialu telewizyjnego?
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 15:05
-4
na same nazwisko torsjii dostaję a stryj to nieźle pge wydymał ? nie daleko pada ,,,,,
Avatar
observer / 28 grudnia 2018 r. o 07:12
+2
Zróbta jeszcze prezesa Lubelskich chodników, prezesa lubelskich latarni i prezesa lubelskich ławek parkowych.... Bo jak wy inaczej ogarniecie temat utrzymania tego, co?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 18:42
+3
Poseł Mariusz Grad? I to dwie kadencje? Pierwsze słyszę! Jaki pożytek Lubelszczyzna z niego miała? Za co brał pieniądze przez 8 lat siedzenia na Wiejskiej?
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 16:55
+4
Co się czepiacie chłopa. To dziecko szczęścia jakich wiele i za poprzedników i za obecnych Pisdzielców!
Avatar
Darek / 27 grudnia 2018 r. o 16:34
+2
Wraca do Tomaszowa czy dostanie robotę u Żuka w LBN?
Avatar
zorientowany / 27 grudnia 2018 r. o 15:05
-4
na same nazwisko torsjii dostaję a stryj to nieźle pge wydymał ? nie daleko pada ,,,,,
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 14:00
+3
Mariusz jak tam Wujek Prezes Największej i Jedynej Elektrowni Atomowej w Polsce - Siedzi ? Może niech zatrzyma miejsce dla Ciebie, zawsze to milej spędzać czas w rodzinnym gronie !!!!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:49
+1
czy to ten Paździoch z serialu telewizyjnego?
Avatar
mel / 27 grudnia 2018 r. o 13:22
+16
Swojaków biorą,nieważne umiejętności,ważna przynależność do PiS-u
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 13:21
+2
Zwolnił się sam ale i tak będą mówić, że PiS go wywalił.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 12:35
+23
Do Rady Nadzorczej powołano członków, którzy nie zostali zweryfikowani w Krajowym Rejestrze Karnym ani nie spełniają warunków na członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem większościowym (tj.powyżej 60%) przez jednostkę Samorządu Terytorialnego. Żadna decyzja takiej rady w rozumieniu prawa nie jest ważna. Janusze zarządzania.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!