Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2009 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Prezes MPWiK: Nie wiedziałem, że mogę łamać prawo

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A

W ciągu miesiąca lubelski Ratusz ma dostać plik ekspertyz mówiących, czy prezes wodociągów złamał prawo zasiadając w zarządzie fundacji prowadzącej działalność gospodarczą. Ustawa tego zabrania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale Ratusz broni prezesa i mówi, że ta konkretna fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

Stawką jest fotel prezesa wodociągów. Tadeusz Fijałka zajmuje go 20 lat, jest dobrze oceniany, a spółka się rozwija. Byłoby tak dalej, gdyby nie anonimowy donos na Fijałkę, który we wtorek dotarł do Ratusza. Kto go wysłał? Prezes przypuszcza, ale mówić nie chce.

A chodzi o to, że szef MPWiK społecznie zasiada w zarządzie Fundacji Rozwoju KUL prowadzącej działalność gospodarczą. Zabrania tego tzw. ustawa antykorupcyjna. - Nie wiedziałem o tym póki nie powiedział mi tego dziennikarz - mówi Fijałka.

Ustawa mówi, że taki prezes musi stracić stołek. Dla Ratusza nie jest jednak oczywiste, że dotyczy to również Fijałki. - Ze względu na statut fundacji może tu mieć zastosowanie ustawa o organizacjach pożytku publicznego - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta miasta. - Tych trudności sami nie rozstrzygniemy. Zlecamy ekspertyzy prawne. Potem zdecydujemy, co dalej.

Trzy opinie mają dotyczyć tego samego: czy prezesowi mógł być w fundacji. Jedną opinię da MPWiK, drugą Ratusz, trzecią niezależni prawnicy. Miasto zleca też opinię biegłego rewidenta na temat działalności Fundacji Rozwoju KUL.

Fijałka w corocznych oświadczeniach majątkowych pisał, że za darmo pracuje w zarządzie fundacji. Nie budziło to emocji. Ratusz pokazuje nawet dokument z 2006 r. w którym stwierdza, że nie ma nieprawidłowości w oświadczeniu. Dokument jest lakoniczny i o fundacji nie ma w nim słowa.

Co zmienił wtorkowy anonim? - Nabraliśmy wątpliwości - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta. - Urząd sprawdza każde pismo, nawet niepodpisane.

Fundacja rozwoju KUL została założona przez prymasa, jest m.in. właścicielem Lubelskiej Szkoły Biznesu, a wypracowane zyski przeznacza na rzecz uniwersytetu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mp / 17 stycznia 2009 o 00:17
0
Prezes Fijałka bardzo dobrze przypuszcza. Kilku "dzentelmenow" o ktorych wspomina w innej wypowiedz to nie kto inny jak Stani z Wydz Ochrony Srodowiska UM, Lutek z Komeko - firmy wspierajacej Staniego za robienie im nieustannych prezentow w postaci podwyzek cen za odbior smieci mieszkancow a obnizaniem oplat Komeko za korzystanie z mejskiego wysypiska i likwidowanie wszelakiej konkurencji na rynku smieciowym oraz radny Brylowski - zapiekly wrog Fijalki od czasu gdy ten odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich. Jak wykoncza Fijalke to bez przeszkod wsadza swojego kolesia, ktory juz im nie bedzie przeszkadzal w przejeciu miejskiego wysypiska, ktorym teraz zarzadza MPWiK i nie pozwala Lutkowi na zbytnia samowole. W zadnym innym miescie w Polsce nie ma takiej sytuacji, ze pracownik UM, ktory zostal skrytykowany i napietnowany w kilkudziesieciu artykulach prasowych za swoje kardynalne bledy i indolencje dalej pracowal i mieszal. Ciekawe, ze wyraznie pan Wasilewski chce przegrac 2 kadencje m.in. za obrone takich miernot i kombinatorow jak Stani.
Prezes Fijałka bardzo dobrze przypuszcza. Kilku "dzentelmenow" o ktorych wspomina w innej wypowiedz to nie kto inny jak Stani z Wydz Ochrony Srodowiska UM, Lutek z Komeko - firmy wspierajacej Staniego za robienie im nieustannych prezentow w postaci podwyzek cen za odbior smieci mieszkancow a obnizaniem oplat Komeko za korzystanie z mejskiego wysypiska i likwidowanie wszelakiej konkurencji na rynku smieciowym oraz radny Brylowski - zapiekly wrog Fijalki od czasu gdy ten odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich.... rozwiń
Avatar
asesor / 16 stycznia 2009 o 12:40
0
......Nie wiedziałem, że mogę łamać prawo......
No to jak można być prezesem spółki i dyrektorem firmy orza członkiem zarządu,skoro nie zna się podstawowych przepisów prawa?A nie ma się doradców prawnych w firmie?
Avatar
ha,ha / 16 stycznia 2009 o 11:34
0
top napisał:
iGNORANCIA JURIS NOCET......panie Fijałka
Avatar
top / 16 stycznia 2009 o 09:37
0
iGNORANCIA JURIS NOCET......panie Fijałka
Avatar
hydrant / 16 stycznia 2009 o 09:29
0
PO CO PREZESOWI KASA Z FUNDACJI SKORO, GDY PODNIESIE CENĘ WODY, TO I TAK JEGO ZAROBKI W MPWiKu WZROSNĄ I TO NIE MAŁO !!!
DZIWNE JEST TO, ŻE PAN PREZYDENT WASILEWSKI, NIE PIERWSZY RAZ, WŁĄCZA SIĘ W TAKIE NIEJASNE SPRAWY.
Avatar
wodogniew / 16 stycznia 2009 o 09:21
0
Czas obludy trwa w odniesieniu do kwestii przylaczy wody, za ktore zaplacilem ostatnio faktycznie 3000 zlotych, a wykonawca aby uniknac podatkow wystawil fakture na 1200 zl. Nie protestowalem co do tej zanizonej kwoty, bo i tak zmuszony bylem przepisami Prezesa Fijalki przekazac to wlasne przylacze wody dla MPWiK nieodplatnie na wlasnosc MPWiK, ktore jest rzeczywiscie Panstwem w Panstwie!!!
Avatar
Fang / 15 stycznia 2009 o 22:48
0
lublinianka napisał:
NOOO na reszcie Panu Bryłowskiemu udało sie ugryśc dyr. Fijałkę. Szlak mnie trafia , ze partykularne interesy poszczególnych osób biora góre nad dobrem ogólnym. Przypomnę żeMPWiK jako jedyna spólka miasta jest tak dobrze zarządzana, ze nie dość ze sie rozwija to jeszcze przynosi dochód temu biednemu miastu. Do cholery niech ci co gryza pręznego prezeza wezmą sie za MPK, LPEC. Niech Prezydent miasta wkońcu przejzy na oczy i przestanie durniami obsadzać wazne stanowiska. Fijałka moze i jest megalomanem, satrapą, ale przy tym ma głowe na karku, ma świetny zespół fachowców, umie pozyskać pieniądze z zewnątrz. Niech ratuszowe ofermy uczą sie od niego a nie atakują. Moze pani Wnuk powinna pójść na lekcje zarządzania do Pana Fijałki a nie szarogęsić sie w ratuszu

"Jedyna spółka przynosząca zysk miastu".Droga Pani jedyna spółka monopolista ściągająca haracz z mieszkańców Lublina.Te niby zyski to dodatkowy podatek i tyle.Takie spółki nie powinny przynosić żadnego dochodu.

"Jedyna spółka przynosząca zysk miastu".Droga Pani jedyna spółka monopolista ściągająca haracz z mieszkańców Lublina.Te niby zyski to dodatkowy podatek i tyle.Takie spółki nie powinny przynosić żadnego dochodu. rozwiń
Avatar
tor / 15 stycznia 2009 o 21:26
0
takie działanie urzędu miasta jest oburzające.Ekspertyzę prawną zrobi miasto,mpwik a trzecią może Fundacja Rozwoju KUL albo KUL.
Takie rzeczy powinny powstawać w niezależnych kancelariach nalepiej na drugim końcu Polski a nie w insytucjach które są bezpośrednio zainteresowane.łatwo przewidzieć wynik .Przecież prawnicy mpwik i um wykażą ,jak to już wie pani prezydent,że można zastosować ustawę o opp i wolontariacie.Nawet jeśli trzecia bedzie inna to nie będzie miało to znaczenia.Ciekawi mnie na podstawie jakich przesłanek Pani prezydent to wie.Myślę,że w tej sprawie powinno wypowiedzieć się ministerstwo które nadzoruje fundacje.Sąd w 2005 roku przyznał istniejącej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą status opp.To nie oznacza,że taka fundacja to wyłącznie opp.W 1999 zarejestrował ją jako fundację prowadzącą działalnośc gospodarczą.Np.dla urzędu skarbowego to jest przedsiębiorca płacący pit i vat.Organizacje takie są inaczej wpisywane do wszelkich ewidencji w urzedzie statystycznym.Oczywiście można fundację rozwoju kul traktować jako opp jeśli chodzi o zbiórkę 1 % ,ponieważ posiada odpowiedni wpis .Natomiast dla dostawców jest normalnym podmiotem gospodarczym .Warto z przytoczonego niżej sprawozdania zauważyć jeszcze jedną prawidłowość.Fundacja wspiera materialnie uniwersytet.osiągnęła wynik 362 tyś,z tego można zakwalifikować opp na 33 tyś.Reszta 330 tyś to wynik działalności gospodarczej.Stosunek 1 do 10.Z tego wynika upraszczając oczywiście,że jest 10 razy bardzej przedsiębiorcą niż opp.Radzę zasięgnąc rady ,jakiegoś specjalisty np prof Ciocha.
takie działanie urzędu miasta jest oburzające.Ekspertyzę prawną zrobi miasto,mpwik a trzecią może Fundacja Rozwoju KUL albo KUL.
Takie rzeczy powinny powstawać w niezależnych kancelariach nalepiej na drugim końcu Polski a nie w insytucjach które są bezpośrednio zainteresowane.łatwo przewidzieć wynik .Przecież prawnicy mpwik i um wykażą ,jak to już wie pani prezydent,że można zastosować ustawę o opp i wolontariacie.Nawet jeśli trzecia bedzie inna to nie będzie miało to znaczenia.Ciekawi mnie na podstawie jakich przesłanek Pani prezydent... rozwiń
Avatar
ania / 15 stycznia 2009 o 19:23
0
Co się oszukiwać, przecież ci co wiedzą co w trawie piszczy doskonale wiedzą , że ten anonim nazywa się Wojciech Lutek z KOM-EKo lub jakiś jego piesek
Avatar
wątpiący / 15 stycznia 2009 o 19:14
0
dokładnie tak.Będą się powoływać na kruczek,że jest opp.W tym statucie jest jak wół ,że prowadzi działalność gospodarczą a dodatkowo jest opp .zresztą polecam sprawozdanie bopp.pozytek.gov.pl/214432.doc .Proszę spojrzeć na strukturę przychodów .Czy nie jest to firma prowadząca działalność gospodarczą.Ponadto OPP jest od 2005 a prezes w zarzadzie od 2000
Avatar
mp / 17 stycznia 2009 o 00:17
0
Prezes Fijałka bardzo dobrze przypuszcza. Kilku "dzentelmenow" o ktorych wspomina w innej wypowiedz to nie kto inny jak Stani z Wydz Ochrony Srodowiska UM, Lutek z Komeko - firmy wspierajacej Staniego za robienie im nieustannych prezentow w postaci podwyzek cen za odbior smieci mieszkancow a obnizaniem oplat Komeko za korzystanie z mejskiego wysypiska i likwidowanie wszelakiej konkurencji na rynku smieciowym oraz radny Brylowski - zapiekly wrog Fijalki od czasu gdy ten odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich. Jak wykoncza Fijalke to bez przeszkod wsadza swojego kolesia, ktory juz im nie bedzie przeszkadzal w przejeciu miejskiego wysypiska, ktorym teraz zarzadza MPWiK i nie pozwala Lutkowi na zbytnia samowole. W zadnym innym miescie w Polsce nie ma takiej sytuacji, ze pracownik UM, ktory zostal skrytykowany i napietnowany w kilkudziesieciu artykulach prasowych za swoje kardynalne bledy i indolencje dalej pracowal i mieszal. Ciekawe, ze wyraznie pan Wasilewski chce przegrac 2 kadencje m.in. za obrone takich miernot i kombinatorow jak Stani.
Prezes Fijałka bardzo dobrze przypuszcza. Kilku "dzentelmenow" o ktorych wspomina w innej wypowiedz to nie kto inny jak Stani z Wydz Ochrony Srodowiska UM, Lutek z Komeko - firmy wspierajacej Staniego za robienie im nieustannych prezentow w postaci podwyzek cen za odbior smieci mieszkancow a obnizaniem oplat Komeko za korzystanie z mejskiego wysypiska i likwidowanie wszelakiej konkurencji na rynku smieciowym oraz radny Brylowski - zapiekly wrog Fijalki od czasu gdy ten odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich.... rozwiń
Avatar
asesor / 16 stycznia 2009 o 12:40
0
......Nie wiedziałem, że mogę łamać prawo......
No to jak można być prezesem spółki i dyrektorem firmy orza członkiem zarządu,skoro nie zna się podstawowych przepisów prawa?A nie ma się doradców prawnych w firmie?
Avatar
ha,ha / 16 stycznia 2009 o 11:34
0
top napisał:
iGNORANCIA JURIS NOCET......panie Fijałka
Avatar
top / 16 stycznia 2009 o 09:37
0
iGNORANCIA JURIS NOCET......panie Fijałka
Avatar
hydrant / 16 stycznia 2009 o 09:29
0
PO CO PREZESOWI KASA Z FUNDACJI SKORO, GDY PODNIESIE CENĘ WODY, TO I TAK JEGO ZAROBKI W MPWiKu WZROSNĄ I TO NIE MAŁO !!!
DZIWNE JEST TO, ŻE PAN PREZYDENT WASILEWSKI, NIE PIERWSZY RAZ, WŁĄCZA SIĘ W TAKIE NIEJASNE SPRAWY.
Avatar
wodogniew / 16 stycznia 2009 o 09:21
0
Czas obludy trwa w odniesieniu do kwestii przylaczy wody, za ktore zaplacilem ostatnio faktycznie 3000 zlotych, a wykonawca aby uniknac podatkow wystawil fakture na 1200 zl. Nie protestowalem co do tej zanizonej kwoty, bo i tak zmuszony bylem przepisami Prezesa Fijalki przekazac to wlasne przylacze wody dla MPWiK nieodplatnie na wlasnosc MPWiK, ktore jest rzeczywiscie Panstwem w Panstwie!!!
Avatar
Fang / 15 stycznia 2009 o 22:48
0
lublinianka napisał:
NOOO na reszcie Panu Bryłowskiemu udało sie ugryśc dyr. Fijałkę. Szlak mnie trafia , ze partykularne interesy poszczególnych osób biora góre nad dobrem ogólnym. Przypomnę żeMPWiK jako jedyna spólka miasta jest tak dobrze zarządzana, ze nie dość ze sie rozwija to jeszcze przynosi dochód temu biednemu miastu. Do cholery niech ci co gryza pręznego prezeza wezmą sie za MPK, LPEC. Niech Prezydent miasta wkońcu przejzy na oczy i przestanie durniami obsadzać wazne stanowiska. Fijałka moze i jest megalomanem, satrapą, ale przy tym ma głowe na karku, ma świetny zespół fachowców, umie pozyskać pieniądze z zewnątrz. Niech ratuszowe ofermy uczą sie od niego a nie atakują. Moze pani Wnuk powinna pójść na lekcje zarządzania do Pana Fijałki a nie szarogęsić sie w ratuszu

"Jedyna spółka przynosząca zysk miastu".Droga Pani jedyna spółka monopolista ściągająca haracz z mieszkańców Lublina.Te niby zyski to dodatkowy podatek i tyle.Takie spółki nie powinny przynosić żadnego dochodu.

"Jedyna spółka przynosząca zysk miastu".Droga Pani jedyna spółka monopolista ściągająca haracz z mieszkańców Lublina.Te niby zyski to dodatkowy podatek i tyle.Takie spółki nie powinny przynosić żadnego dochodu. rozwiń
Avatar
tor / 15 stycznia 2009 o 21:26
0
takie działanie urzędu miasta jest oburzające.Ekspertyzę prawną zrobi miasto,mpwik a trzecią może Fundacja Rozwoju KUL albo KUL.
Takie rzeczy powinny powstawać w niezależnych kancelariach nalepiej na drugim końcu Polski a nie w insytucjach które są bezpośrednio zainteresowane.łatwo przewidzieć wynik .Przecież prawnicy mpwik i um wykażą ,jak to już wie pani prezydent,że można zastosować ustawę o opp i wolontariacie.Nawet jeśli trzecia bedzie inna to nie będzie miało to znaczenia.Ciekawi mnie na podstawie jakich przesłanek Pani prezydent to wie.Myślę,że w tej sprawie powinno wypowiedzieć się ministerstwo które nadzoruje fundacje.Sąd w 2005 roku przyznał istniejącej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą status opp.To nie oznacza,że taka fundacja to wyłącznie opp.W 1999 zarejestrował ją jako fundację prowadzącą działalnośc gospodarczą.Np.dla urzędu skarbowego to jest przedsiębiorca płacący pit i vat.Organizacje takie są inaczej wpisywane do wszelkich ewidencji w urzedzie statystycznym.Oczywiście można fundację rozwoju kul traktować jako opp jeśli chodzi o zbiórkę 1 % ,ponieważ posiada odpowiedni wpis .Natomiast dla dostawców jest normalnym podmiotem gospodarczym .Warto z przytoczonego niżej sprawozdania zauważyć jeszcze jedną prawidłowość.Fundacja wspiera materialnie uniwersytet.osiągnęła wynik 362 tyś,z tego można zakwalifikować opp na 33 tyś.Reszta 330 tyś to wynik działalności gospodarczej.Stosunek 1 do 10.Z tego wynika upraszczając oczywiście,że jest 10 razy bardzej przedsiębiorcą niż opp.Radzę zasięgnąc rady ,jakiegoś specjalisty np prof Ciocha.
takie działanie urzędu miasta jest oburzające.Ekspertyzę prawną zrobi miasto,mpwik a trzecią może Fundacja Rozwoju KUL albo KUL.
Takie rzeczy powinny powstawać w niezależnych kancelariach nalepiej na drugim końcu Polski a nie w insytucjach które są bezpośrednio zainteresowane.łatwo przewidzieć wynik .Przecież prawnicy mpwik i um wykażą ,jak to już wie pani prezydent,że można zastosować ustawę o opp i wolontariacie.Nawet jeśli trzecia bedzie inna to nie będzie miało to znaczenia.Ciekawi mnie na podstawie jakich przesłanek Pani prezydent... rozwiń
Avatar
ania / 15 stycznia 2009 o 19:23
0
Co się oszukiwać, przecież ci co wiedzą co w trawie piszczy doskonale wiedzą , że ten anonim nazywa się Wojciech Lutek z KOM-EKo lub jakiś jego piesek
Avatar
wątpiący / 15 stycznia 2009 o 19:14
0
dokładnie tak.Będą się powoływać na kruczek,że jest opp.W tym statucie jest jak wół ,że prowadzi działalność gospodarczą a dodatkowo jest opp .zresztą polecam sprawozdanie bopp.pozytek.gov.pl/214432.doc .Proszę spojrzeć na strukturę przychodów .Czy nie jest to firma prowadząca działalność gospodarczą.Ponadto OPP jest od 2005 a prezes w zarzadzie od 2000
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 142 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 392 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.