Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2011 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Prezydent Lublina nie połączy IV LO z Gimnazjum nr 19

Autor: Zdjęcie autora drs
0 9 A A
Prezydent Lublina wycofuje się z pomysłu połączenia IV LO z Gimnazjum nr 19 (Barłomiej Żurawski)
Prezydent Lublina wycofuje się z pomysłu połączenia IV LO z Gimnazjum nr 19 (Barłomiej Żurawski)

Prezydent Lublina wycofuje się z pomysłu połączenia w zespół szkół IV LO z ul. Szkolnej z działającym po sąsiedzku Gimnazjum nr 19.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plany takiego połączenia znalazły się w uchwale przyjętej 24 lutego przez Radę Miasta na wniosek prezydenta.

Z tworzenia zespołu przy Szkolnej prezydent wycofał się po konsultacjach z uczniami i nauczycielami, którzy od początku sprzeciwiali się pomysłowi.

Podkreślali, że ucierpi na tym tradycja liceum i jego poziom. Ratusz szacował, że połączenie szkół w zespół da oszczędności rzędu 300 tys. zł rocznie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
petr / 8 marca 2011 o 13:46
0
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Nie przekonałeś mnie frank. Pozostaję przy swoim poglądzie . Zawsze znajdzie się jakiś argument aby bronić swoich pozycji. Antydemokracją czyli narzuczniem swojego stanowiska przez mniejszość większości można wbrew pozorom wywalczyć wiele ale ja się z tym nigdy nie zgodzę. [/quote]

Wypisz wymaluj postawa pani z urzędu. "Nie mam odpowiedzi na wasze argumenty, ale zdania swojego nie zmienię i koniec."
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Nie przekonałeś mnie frank. Pozostaję przy swoim poglądzie . Zawsze znajdzie się jakiś argument aby bronić swoich pozycji. Antydemokracją czyli narzuczniem swojego stanowiska przez mniejszość większości można wbrew pozorom wywalczyć wiele ale ja się z tym nigdy nie zgodzę. [/quote]

Wypisz wymaluj postawa pani z urzędu. "Nie mam odpowiedzi na wasze argumenty, ale zdania swojego nie zmienię i koniec." rozwiń
Avatar
frank / 8 marca 2011 o 13:26
0
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Zarządzanie to kierowanie się ekonomią , logiką [/quote]

A jeżeli w decyzji władzy nie ma ani jednego ani drugiego ? Jeżeli przesłanki na których oparto decyzję były nieprawdziwe ? I władza nie jest nieomylna - prezydent Żuk jest pierwszym, który się do tego przyznaje. Chwała mu za to.

Właściciel kamienicy przychodzi do lokatora i mówi mu: wie pan co, połączymy pana mieszkanie z mieszkaniem sąsiada. Będziecie razem płacić rachunki, wspólnie gotować obiady - opłaci się wam, będzie oszczędniej. Do tego lepiej się poznacie, może zaprzyjaźnicie.
I co myślisz, że będzie euforia ?
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Zarządzanie to kierowanie się ekonomią , logiką [/quote]

A jeżeli w decyzji władzy nie ma ani jednego ani drugiego ? Jeżeli przesłanki na których oparto decyzję były nieprawdziwe ? I władza nie jest nieomylna - prezydent Żuk jest pierwszym, który się do tego przyznaje. Chwała mu za to.

Właściciel kamienicy przychodzi do lokatora i mówi mu: wie pan co, połączymy pana mieszkanie z mieszkaniem sąsiada. Będziecie razem płacić rachu... rozwiń
Avatar
Paweł / 8 marca 2011 o 12:03
0
Nie przekonałeś mnie frank. Pozostaję przy swoim poglądzie . Zawsze znajdzie się jakiś argument aby bronić swoich pozycji. Antydemokracją czyli narzuczniem swojego stanowiska przez mniejszość większości można wbrew pozorom wywalczyć wiele ale ja się z tym nigdy nie zgodzę.
Zarząsdzanie to kierowanie się ekonomią , logiką , dobrem społecznym całośći a nie wybranych grup.
To czemu ulegała władza to marny i niebezpieczny populizm.
Avatar
frank / 8 marca 2011 o 11:03
0
@ Paweł

nie do końca wiesz, o czym piszesz. Ta sprawa jest diametralnie różna od pozostałych szkół wymienionych w uchwale.

To jedna pani z urzędu nie miała merytorycznych ani ekonomicznych argumentów, a jednak forsowała pomysł. Sama zresztą obiecała, że NIKT zwolniony nie będzie. Pokazała wykres, na którym nabór do szkoły był na stałym poziomie, a inne dane wykazały, że niż demograficzny nie jest tu zagrożeniem. Nie miała żadnych wyliczeń kosztów dostosowania budynków do nowego układu. Nie przedstawiła ekspertyzy budowlanej stwierdzającej możliwość naruszenia ścian nośnych budynków. Nie wykazała na czym i na kim chce osiągnąć oszczędności. Nie mówiła prawdy o wytycznych ministerstwa - czy z niewiedzy, czy w niedokładnego przeczytania, czy z wyrachowania - nie wnikam. Pozostawała głucha i ślepa na przedstawiane jej kontrargumenty, zagrożenia z tego płynące, sprostowania informacji jakimi dysponowała. Zaprezentowała postawę dyktatora, urażonego i oburzonego, że jej podwładni mają czelność myśleć inaczej niż ona i głośno prezentować swoją postawę. Bo wg niej motłoch ma siedzieć cicho i słuchać się swego władcy. Natychmiast wszczęła kontrole w niepokornej placówce. Zemsta ? Nie, zemsta dopiero będzie
Prezydent zaś na spotkaniu w IV LO pokazał jej dokładne przeciwieństwo - słuchał argumentów, odnosił się do nich, czasem przyznawał, że nie może się nie zgodzić z tym, co słyszy. I wygląda na to, że w obliczu wątpliwych korzyści wykazanych na papierze zdecydował się ochronić i ocalić wartości, o których usłyszał w IV LO.

Porównanie: dlaczego miasto funduje np. szczepienia przeciw grypie osobom pow. 65 roku życia ? Przecież to koszt, którego można nie ponosić. A jednak - bo jest to wyraz troski o pewną grupę mieszkańców. Korzyść z tego działania jest niematerialna, niewymierna. Ale nikt nie zaprzeczy, że jest. Więc i tu Prezydent zdecydował się na korzyści niematerialne, skoro te wymierne są "palcem na wodzie pisane".
Tu decyzja dotyczy młodzieży, która tworzy swoją tożsamość i świadomość obywatelską. Dlaczego ich "glebić" wg zasady: "może i macie rację, ale ja mam większość w głosowaniu" ? Na tym ma polegać wychowanie kolejnych pokoleń? Prawo pięści, a nie dyskusja na argumenty i WOLA porozumienia ?
@ Paweł

nie do końca wiesz, o czym piszesz. Ta sprawa jest diametralnie różna od pozostałych szkół wymienionych w uchwale.

To jedna pani z urzędu nie miała merytorycznych ani ekonomicznych argumentów, a jednak forsowała pomysł. Sama zresztą obiecała, że NIKT zwolniony nie będzie. Pokazała wykres, na którym nabór do szkoły był na stałym poziomie, a inne dane wykazały, że niż demograficzny nie jest tu zagrożeniem. Nie miała żadnych wyliczeń kosztów dostosowania budynków do nowego układu. Nie przedstawiła ekspertyzy bu... rozwiń
Avatar
Paweł / 8 marca 2011 o 09:06
0
No i Żuk skapitulował. KOmuna powoli wraca do Lublina. Marnotrawstwo naszych podatków będzie kwitło nadal w imię "nibydemokracji". Nikt nie podejmie logicznej i merytorycznej decyzji bo narazi się na wrzawę kilkunastu nauczycieli którzy przyrośli do swojego miejsca pracy i wypuszczonych do krytyki wszelkich zmian , tkwiących w podlizie do pedagogów, rodziców. Przecież nikt im nie chce się narazić bo dziecko chodzi do szkoły.
Czy wszyscy jesteśmy zakładnikami zle pojętej demokracji, czy to już ochlokracja?
Czy polityk zawsze będzie bał się podjąć decyzji dobrej dla miasta i będzie drżał przed garstką wyborców, którzy zawsze znajdą argumenty "dla dobra społeczności...., dla naszej wygody /a dobro ich jest oczywiście najważniejsze bo oni są przedstawicielami narodu i wszystko im się należy/, dla dobra tradycji, dla dzielnicy, dla mniejszości itd....
Tymczasem ogrzewamy tysiące albo miliony metrów sześciennych budynków , w których uczy się połowa albo mniej uczniów potrzebnych do wykorzystania budynku. Sprzątaczki sprzątają kilometry kwadratowe powierzchni a mogłyby sprzątać o połowę mniej.
Utrzymywanie zbędnych stanowisk pracy w gospodarce rynkowej powinno się dawno skończyć ale szkoła chce być uprzywilejowana i tkwić w dawnej epoce nonsensu i marnotrawstwa. Tylko czy my musimy za to płacić?
Krzyki mniejszości i zbieranie podpisów / uważam to za wspólczesną głupotę i terroryzm obywatelski / powinny już dawno tkwić w lamusie histori a odpowiedzialny polityk powinien kierować się zawsze dobrem większości.
Krzyczy zawsze grupka i ją słychać , wiekszość ma to gdzieś albo zwyczajnie milczy.
No i Żuk skapitulował. KOmuna powoli wraca do Lublina. Marnotrawstwo naszych podatków będzie kwitło nadal w imię "nibydemokracji". Nikt nie podejmie logicznej i merytorycznej decyzji bo narazi się na wrzawę kilkunastu nauczycieli którzy przyrośli do swojego miejsca pracy i wypuszczonych do krytyki wszelkich zmian , tkwiących w podlizie do pedagogów, rodziców. Przecież nikt im nie chce się narazić bo dziecko chodzi do szkoły.
Czy wszyscy jesteśmy zakładnikami zle pojętej demokracji, czy to już ochlokracja?
Czy polityk za... rozwiń
Avatar
meg / 8 marca 2011 o 08:39
0
Ciekawe na czym ratusz miał zoszczędzić 300 tys zł, skoro wg Pani Dyrektor Wydziału Oświaty, nikt miał nie stracić pracy?
Avatar
jan88 / 8 marca 2011 o 05:04
0
a ja nie wiem czemu technikum elektryczne może być łączone z centrum na magnoliowej. przecież to też szkoła z tradycją i renomą. Ma się wrażenie jakoby Pan Żuk był zwolennikiem enklaw dla elyty i broń Panie Boże nie łączyć dzieci elyty z dziećmi z plebsu. nie dopuszczalne
Avatar
mig / 7 marca 2011 o 21:30
0
Brawo, brawo, brawo !

Nareszcie mamy Prezydenta, do którego trafiają argumenty, który potrafi słuchać i wyciągać z tego co słyszy właściwe wnioski ! Tak niewiele, a jednak - pan Żuk jest pierwszy ! Dziękuję i liczę na to, że przekona Pan radnych do zagłosowania za autopoprawką, a pani D.-S. nie uda się Pana spacyfikować w międzyczasie ...
Avatar
Zacznij Zarabiać / 7 marca 2011 o 20:49
0
[size="5
Avatar
petr / 8 marca 2011 o 13:46
0
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Nie przekonałeś mnie frank. Pozostaję przy swoim poglądzie . Zawsze znajdzie się jakiś argument aby bronić swoich pozycji. Antydemokracją czyli narzuczniem swojego stanowiska przez mniejszość większości można wbrew pozorom wywalczyć wiele ale ja się z tym nigdy nie zgodzę. [/quote]

Wypisz wymaluj postawa pani z urzędu. "Nie mam odpowiedzi na wasze argumenty, ale zdania swojego nie zmienię i koniec."
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Nie przekonałeś mnie frank. Pozostaję przy swoim poglądzie . Zawsze znajdzie się jakiś argument aby bronić swoich pozycji. Antydemokracją czyli narzuczniem swojego stanowiska przez mniejszość większości można wbrew pozorom wywalczyć wiele ale ja się z tym nigdy nie zgodzę. [/quote]

Wypisz wymaluj postawa pani z urzędu. "Nie mam odpowiedzi na wasze argumenty, ale zdania swojego nie zmienię i koniec." rozwiń
Avatar
frank / 8 marca 2011 o 13:26
0
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Zarządzanie to kierowanie się ekonomią , logiką [/quote]

A jeżeli w decyzji władzy nie ma ani jednego ani drugiego ? Jeżeli przesłanki na których oparto decyzję były nieprawdziwe ? I władza nie jest nieomylna - prezydent Żuk jest pierwszym, który się do tego przyznaje. Chwała mu za to.

Właściciel kamienicy przychodzi do lokatora i mówi mu: wie pan co, połączymy pana mieszkanie z mieszkaniem sąsiada. Będziecie razem płacić rachunki, wspólnie gotować obiady - opłaci się wam, będzie oszczędniej. Do tego lepiej się poznacie, może zaprzyjaźnicie.
I co myślisz, że będzie euforia ?
[quote name='Paweł' timestamp='1299582198' post='447793']
Zarządzanie to kierowanie się ekonomią , logiką [/quote]

A jeżeli w decyzji władzy nie ma ani jednego ani drugiego ? Jeżeli przesłanki na których oparto decyzję były nieprawdziwe ? I władza nie jest nieomylna - prezydent Żuk jest pierwszym, który się do tego przyznaje. Chwała mu za to.

Właściciel kamienicy przychodzi do lokatora i mówi mu: wie pan co, połączymy pana mieszkanie z mieszkaniem sąsiada. Będziecie razem płacić rachu... rozwiń
Avatar
Paweł / 8 marca 2011 o 12:03
0
Nie przekonałeś mnie frank. Pozostaję przy swoim poglądzie . Zawsze znajdzie się jakiś argument aby bronić swoich pozycji. Antydemokracją czyli narzuczniem swojego stanowiska przez mniejszość większości można wbrew pozorom wywalczyć wiele ale ja się z tym nigdy nie zgodzę.
Zarząsdzanie to kierowanie się ekonomią , logiką , dobrem społecznym całośći a nie wybranych grup.
To czemu ulegała władza to marny i niebezpieczny populizm.
Avatar
frank / 8 marca 2011 o 11:03
0
@ Paweł

nie do końca wiesz, o czym piszesz. Ta sprawa jest diametralnie różna od pozostałych szkół wymienionych w uchwale.

To jedna pani z urzędu nie miała merytorycznych ani ekonomicznych argumentów, a jednak forsowała pomysł. Sama zresztą obiecała, że NIKT zwolniony nie będzie. Pokazała wykres, na którym nabór do szkoły był na stałym poziomie, a inne dane wykazały, że niż demograficzny nie jest tu zagrożeniem. Nie miała żadnych wyliczeń kosztów dostosowania budynków do nowego układu. Nie przedstawiła ekspertyzy budowlanej stwierdzającej możliwość naruszenia ścian nośnych budynków. Nie wykazała na czym i na kim chce osiągnąć oszczędności. Nie mówiła prawdy o wytycznych ministerstwa - czy z niewiedzy, czy w niedokładnego przeczytania, czy z wyrachowania - nie wnikam. Pozostawała głucha i ślepa na przedstawiane jej kontrargumenty, zagrożenia z tego płynące, sprostowania informacji jakimi dysponowała. Zaprezentowała postawę dyktatora, urażonego i oburzonego, że jej podwładni mają czelność myśleć inaczej niż ona i głośno prezentować swoją postawę. Bo wg niej motłoch ma siedzieć cicho i słuchać się swego władcy. Natychmiast wszczęła kontrole w niepokornej placówce. Zemsta ? Nie, zemsta dopiero będzie
Prezydent zaś na spotkaniu w IV LO pokazał jej dokładne przeciwieństwo - słuchał argumentów, odnosił się do nich, czasem przyznawał, że nie może się nie zgodzić z tym, co słyszy. I wygląda na to, że w obliczu wątpliwych korzyści wykazanych na papierze zdecydował się ochronić i ocalić wartości, o których usłyszał w IV LO.

Porównanie: dlaczego miasto funduje np. szczepienia przeciw grypie osobom pow. 65 roku życia ? Przecież to koszt, którego można nie ponosić. A jednak - bo jest to wyraz troski o pewną grupę mieszkańców. Korzyść z tego działania jest niematerialna, niewymierna. Ale nikt nie zaprzeczy, że jest. Więc i tu Prezydent zdecydował się na korzyści niematerialne, skoro te wymierne są "palcem na wodzie pisane".
Tu decyzja dotyczy młodzieży, która tworzy swoją tożsamość i świadomość obywatelską. Dlaczego ich "glebić" wg zasady: "może i macie rację, ale ja mam większość w głosowaniu" ? Na tym ma polegać wychowanie kolejnych pokoleń? Prawo pięści, a nie dyskusja na argumenty i WOLA porozumienia ?
@ Paweł

nie do końca wiesz, o czym piszesz. Ta sprawa jest diametralnie różna od pozostałych szkół wymienionych w uchwale.

To jedna pani z urzędu nie miała merytorycznych ani ekonomicznych argumentów, a jednak forsowała pomysł. Sama zresztą obiecała, że NIKT zwolniony nie będzie. Pokazała wykres, na którym nabór do szkoły był na stałym poziomie, a inne dane wykazały, że niż demograficzny nie jest tu zagrożeniem. Nie miała żadnych wyliczeń kosztów dostosowania budynków do nowego układu. Nie przedstawiła ekspertyzy bu... rozwiń
Avatar
Paweł / 8 marca 2011 o 09:06
0
No i Żuk skapitulował. KOmuna powoli wraca do Lublina. Marnotrawstwo naszych podatków będzie kwitło nadal w imię "nibydemokracji". Nikt nie podejmie logicznej i merytorycznej decyzji bo narazi się na wrzawę kilkunastu nauczycieli którzy przyrośli do swojego miejsca pracy i wypuszczonych do krytyki wszelkich zmian , tkwiących w podlizie do pedagogów, rodziców. Przecież nikt im nie chce się narazić bo dziecko chodzi do szkoły.
Czy wszyscy jesteśmy zakładnikami zle pojętej demokracji, czy to już ochlokracja?
Czy polityk zawsze będzie bał się podjąć decyzji dobrej dla miasta i będzie drżał przed garstką wyborców, którzy zawsze znajdą argumenty "dla dobra społeczności...., dla naszej wygody /a dobro ich jest oczywiście najważniejsze bo oni są przedstawicielami narodu i wszystko im się należy/, dla dobra tradycji, dla dzielnicy, dla mniejszości itd....
Tymczasem ogrzewamy tysiące albo miliony metrów sześciennych budynków , w których uczy się połowa albo mniej uczniów potrzebnych do wykorzystania budynku. Sprzątaczki sprzątają kilometry kwadratowe powierzchni a mogłyby sprzątać o połowę mniej.
Utrzymywanie zbędnych stanowisk pracy w gospodarce rynkowej powinno się dawno skończyć ale szkoła chce być uprzywilejowana i tkwić w dawnej epoce nonsensu i marnotrawstwa. Tylko czy my musimy za to płacić?
Krzyki mniejszości i zbieranie podpisów / uważam to za wspólczesną głupotę i terroryzm obywatelski / powinny już dawno tkwić w lamusie histori a odpowiedzialny polityk powinien kierować się zawsze dobrem większości.
Krzyczy zawsze grupka i ją słychać , wiekszość ma to gdzieś albo zwyczajnie milczy.
No i Żuk skapitulował. KOmuna powoli wraca do Lublina. Marnotrawstwo naszych podatków będzie kwitło nadal w imię "nibydemokracji". Nikt nie podejmie logicznej i merytorycznej decyzji bo narazi się na wrzawę kilkunastu nauczycieli którzy przyrośli do swojego miejsca pracy i wypuszczonych do krytyki wszelkich zmian , tkwiących w podlizie do pedagogów, rodziców. Przecież nikt im nie chce się narazić bo dziecko chodzi do szkoły.
Czy wszyscy jesteśmy zakładnikami zle pojętej demokracji, czy to już ochlokracja?
Czy polityk za... rozwiń
Avatar
meg / 8 marca 2011 o 08:39
0
Ciekawe na czym ratusz miał zoszczędzić 300 tys zł, skoro wg Pani Dyrektor Wydziału Oświaty, nikt miał nie stracić pracy?
Avatar
jan88 / 8 marca 2011 o 05:04
0
a ja nie wiem czemu technikum elektryczne może być łączone z centrum na magnoliowej. przecież to też szkoła z tradycją i renomą. Ma się wrażenie jakoby Pan Żuk był zwolennikiem enklaw dla elyty i broń Panie Boże nie łączyć dzieci elyty z dziećmi z plebsu. nie dopuszczalne
Avatar
mig / 7 marca 2011 o 21:30
0
Brawo, brawo, brawo !

Nareszcie mamy Prezydenta, do którego trafiają argumenty, który potrafi słuchać i wyciągać z tego co słyszy właściwe wnioski ! Tak niewiele, a jednak - pan Żuk jest pierwszy ! Dziękuję i liczę na to, że przekona Pan radnych do zagłosowania za autopoprawką, a pani D.-S. nie uda się Pana spacyfikować w międzyczasie ...
Avatar
Zacznij Zarabiać / 7 marca 2011 o 20:49
0
[size="5
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 0 3

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 5 4

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 11

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 12 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.