Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2015 r.
11:00

Problem większy niż szpital. Związkowcy COZL grożą zaostrzeniem protestu

0 12 A A
Pierwszy z czterech nowych budynków COZL jest już gotowy. Pacjenci mają tu być leczeni m.in. na oddziałach ginekologii onkologicznej, urologii, chirurgii plastycznej, immunologii klinicznej czy hematologii. Będzie też dziesięć nowych poradni m.in. dermatologiczna, żywieniowa, diabetologiczna, hematologiczna, chirurgii plastycznej, foniatryczna. Jest 285 łóżek. Ma ich być 507. Pod koniec przyszłego roku powinny być gotowe trzy kolejne budynki: pawilon łóżkowy, tzw. poradniowy i biurowy (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Pierwszy z czterech nowych budynków COZL jest już gotowy. Pacjenci mają tu być leczeni m.in. na oddziałach ginekologii onkologicznej, urologii, chirurgii plastycznej, immunologii klinicznej czy hematologii. Będzie też dziesięć nowych poradni m.in. dermatologiczna, żywieniowa, diabetologiczna, hematologiczna, chirurgii plastycznej, foniatryczna. Jest 285 łóżek. Ma ich być 507. Pod koniec przyszłego roku powinny być gotowe trzy kolejne budynki: pawilon łóżkowy, tzw. poradniowy i biurowy (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

W Lublinie w lipcu otwarto 11-piętrowe skrzydło Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Za chwilę zacznie się budowa trzech kolejnych części obiektu. Tymczasem placówka walczy o pieniądze na leczenie. Związkowcy grożą zaostrzeniem protestu, jeśli urzędnicy nie znajdą pieniędzy. Albo z NFZ albo kosztem działających szpitali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od czwartku związkowcy z COZL protestują przed Urzędem Marszałkowskim przy ul. Spokojnej. Zorganizowali tam „białe miasteczko”. W ten sposób chcą wywalczyć kontrakty na nowe zakresy leczenia w związku z rozbudową placówki przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. 

Ale nadal nie ma przełomu w tej sprawie. – Mamy obiecane rozpisanie konkursów na hematologię i ginekologię onkologiczną. Ze związkowcami spotkał się marszałek Sławomir Sosnowski. Nie udało im się jednak wypracować porozumienia – informuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego. – Na początku tygodnia chcemy przedstawić związkowcom rozwiązania, które były rozważane podczas piątkowego posiedzenia Zarządu Województwa. O szczegółach będziemy mogli rozmawiać po tym spotkaniu.

Wczoraj Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia spotkał się z Andrzejem Kowalikiem, p.o. dyrektora lubelskiego NFZ.

– Jeśli organ prowadzący nie znajdzie rozwiązania w drodze działań restrukturyzacyjnych, aby uruchomić nowe oddziały w COZL, lubelski oddział NFZ ogłosi postępowania uzupełniające pomimo tego, że nie ma żadnej gwarancji, że w konkursie COZL uzyska kontrakt z powodu dużej konkurencji wśród szpitali – czytamy w oświadczeniu dyrektora Kowalika.

Pomysł ogłoszenia dodatkowych konkursów krytykuje prof. Elżbieta Starosławska, dyrektor COZL.

- Wiadomo, że nie wygramy konkursu, który ogłosi NFZ, bo tracimy 5 punktów za brak ciągłości w udzielaniu świadczeń, bo to dla nas nowe zakresy – podkreślała we wtorek po spotkaniu z marszałkiem Sosnowskim prof. Starosławska. – Jesteśmy na straconej pozycji. A centrum ma wszystkie procedury, które może zaproponować w ramach pełnoprofilowego leczenia onkologicznego. Mimo braku kontraktu będziemy przyjmować pacjentów, bo to nasz obowiązek. Będzie się to jednak wiązało z zadłużaniem.

- W poniedziałek marszałek ma nam przedstawić nowe rozwiązania naszego problemu. Jeśli jednak znowu nie padną żadne konkrety od wtorku zaczynamy marsze – zapowiada Józef Krupa, przewodniczący „Solidarności” w COZL. – Jesteśmy w trakcie załatwiania pozwoleń. Marsze będą organizowane na Krakowskim Przedmieściu, z którego przejdziemy na Al. Racławickie – dodaje przewodniczący, który zapowiada, że przed urzędem będzie „białe miasteczko” zlikwidowane na weekend.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 20:49
0
Przecież te wszystkie szpitale COZL -PSK4 -Jana Bożego -i nawet DSK, które sąsiadują obok siebie można połączyć w jeden szpital i znajdą się pieniądze na uruchomienie pozostałych oddziałów -z jedną dyrekcją a nie czterema. -z jedną bazą obsługi technicznej a nie czterema. -z jedną administracją a nie czterema. -z innymi działami technicznymi, księgowymi czy administracyjnymi itp. -połączenie w jeden szpital przyniesie wielkie oszczędności, poprawi jakość obsługi pacjentów zostanie w pełni wykorzystany sprzęt medyczny itp. pozytywne efekty -czy to takie trudne ???
Przecież te wszystkie szpitale COZL -PSK4 -Jana Bożego -i nawet DSK, które sąsiadują obok siebie można połączyć w jeden szpital i znajdą się pieniądze na uruchomienie pozostałych oddziałów -z jedną dyrekcją a nie czterema. -z jedną bazą obsługi technicznej a nie czterema. -z jedną administracją a nie czterema. -z innymi działami technicznymi, księgowymi czy administracyjnymi itp. -połączenie w jeden szpital przyniesie wielkie oszczędności, poprawi jakość obsługi pacjentów zostanie w pełni wykorzystany sprzęt medyczny itp. pozytywne efekty -c... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 14:40
0
MIESZKAŃCY ULICY CHMIELNEJ DZIEKUJA ZA CHAMSKIE I GŁOŚNE POBUDKI Z RANA
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 22:45
0

Proponuję nieznacznie tylko obniżyć pensje i przeznaczyć na leczenie i nie będzie konieczności zadłużania. Dochody pracowników COZL biją na głowę dochody pracowników innych szpitali. Pod przykrywką śwętego patrona Dyrektor kasuje ponad 420 tys. rocznie, a inni nie odbiegają daleko od tego. Nowo zatrudnieni (czyt. podkupieni z innych szpitali) lekarze mogą protestować w wesołych miasteczkach w obronie 10-12 tysięcy... Panie Marszałku i gdzie Pan był jak to się wszystko działo? Teraz już jest za późno...

Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 20:18
0
Tak działa grupa przestępcza na czele z Tuskiem,Ko0morowskim,Kopaczową i nowym nabytkiem Zembalą a to wszystko to propaganda aby wygrać wybory i nadal niszczyć Polskę i Polaków a nie martwcie się !!! przyjdą Niemcy i kupią za 1 zł szpital w upadłości wybudowany z naszych podatków !!!!!
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 19:11
0
Zrobią to samo, co inne już działające placówki - kredyt w parabanku i zaliczenie do dochodów nadwykonań, które są wątpliwe do egzekucji nawet przed sądem. Tak wygląda prawdziwy obraz szpitali, dla których rolę właściciela pełni jednoosobowo marszałek województwa. Życie przerosło nie tylko kabaret ale całą "Noc kabaretów".
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 18:00
0
Podobnie pomalowany blok oglądam z okien SPA Orkana. Stoi przy ulicy Kaczeńcowej.
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 15:31
0
Czegoś nie rozumiem Obowiązują kontrakty , a tutaj wyjątek czyli COZL ma być ponad prawem i dostać pieniądze indywidualnie. Pani Dyrektor socjalizm się skończył chcieliśmy demokracji i kapitalizmu to przestrzegajmy prawa, od tego jest odpowiedzialny zarząd , a nie chucupa na żywioł. Jak podjęło się decyzję na A to należało myśleć co będzie kiedy przyjdzie litera B. Tylko dwa oddziały są onkologiczne pozostałe to konkurencja dla innych szpitali
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 14:19
0
Ja jestem pacjentem i bardzo sobie cenię te kolory. Ci, którzy nigdy nie leżeli w szpitalu dłużej niż kilka dni nie wiedzą co krytykują. Pacjenci COZL-u, którzy długo się leczą są bardzo wdzięczni.
Avatar
Danton / 11 lipca 2015 o 14:16
0

Jakim problemem było dla COZL wystartowanie w konkursie na 2015 z rozpoczęciem świadczenia usług w nowym obiekcie od np. lipca 2015???

NO WŁASNIE O TO CHODZI !!!!

Musisz mieć otwarte oddziały, ludzi z kwalifikacjami sale operacyjne i dopiero startować w konkursie w październiku na rok następny !!! wprawdzie COZL mogło  pogonić połowę pacjentów w 2014 ... niech się leczą np  za swoja forsę a w miejsce zwolnionych powierzchni łóżek i personelu zorganizować nowe oddziały w starym bydynku i wystartowac w konkursie.

TO JEST TWÓJ POMYSŁ - Gościu???

Jakim problemem było dla COZL wystartowanie w konkursie na 2015 z rozpoczęciem świadczenia usług w nowym obiekcie od np. lipca 2015???

NO WŁASNIE O TO CHODZI !!!!

Musisz mieć otwarte oddziały, ludzi z kwalifikacjami sale operacyjne i dopiero startować w konkursie w październiku na rok następny !... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 13:34
0
Kolejny absurd w polskim wydaniu. Centrum budowało się długo, za wiedzą i zgodą "góry" a teraz pusto tam i głucho, bo nie ma kontraktu z NFZ ("świadczenia onkologiczne na terenie miasta Lublin i województwa lubelskiego są zabezpieczone"). Nie ma pacjentów. 8 nowych oddziałów, 90 łóżek, 5 nowoczesnych sal operacyjnych. I 200 mln złotych z publicznych pieniędzy. Co do kolorów to w środku, na ścianach, nie lepiej niż na elewacji, króluje seledyn (a la kamizelki odblaskowe) a w salach operacyjnych np ostry pomarańczowy (dobrze że nie czerwony). Jestem zwolenniczką ciepłych, pogodnych, optymistycznych kolorów, ale tu z intensywnością i ostrością barw przegięto totalnie. Dziwnym trafem też nikt nie odpowiada teraz za to, że oto wyrosła nam w mieście taka makabryła.
Kolejny absurd w polskim wydaniu. Centrum budowało się długo, za wiedzą i zgodą "góry" a teraz pusto tam i głucho, bo nie ma kontraktu z NFZ ("świadczenia onkologiczne na terenie miasta Lublin i województwa lubelskiego są zabezpieczone"). Nie ma pacjentów. 8 nowych oddziałów, 90 łóżek, 5 nowoczesnych sal operacyjnych. I 200 mln złotych z publicznych pieniędzy. Co do kolorów to w środku, na ścianach, nie lepiej niż na elewacji, króluje seledyn (a la kamizelki odblaskowe) a w salach operacyjnych np ostry pomarańczowy (dobrz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 20:49
0
Przecież te wszystkie szpitale COZL -PSK4 -Jana Bożego -i nawet DSK, które sąsiadują obok siebie można połączyć w jeden szpital i znajdą się pieniądze na uruchomienie pozostałych oddziałów -z jedną dyrekcją a nie czterema. -z jedną bazą obsługi technicznej a nie czterema. -z jedną administracją a nie czterema. -z innymi działami technicznymi, księgowymi czy administracyjnymi itp. -połączenie w jeden szpital przyniesie wielkie oszczędności, poprawi jakość obsługi pacjentów zostanie w pełni wykorzystany sprzęt medyczny itp. pozytywne efekty -czy to takie trudne ???
Przecież te wszystkie szpitale COZL -PSK4 -Jana Bożego -i nawet DSK, które sąsiadują obok siebie można połączyć w jeden szpital i znajdą się pieniądze na uruchomienie pozostałych oddziałów -z jedną dyrekcją a nie czterema. -z jedną bazą obsługi technicznej a nie czterema. -z jedną administracją a nie czterema. -z innymi działami technicznymi, księgowymi czy administracyjnymi itp. -połączenie w jeden szpital przyniesie wielkie oszczędności, poprawi jakość obsługi pacjentów zostanie w pełni wykorzystany sprzęt medyczny itp. pozytywne efekty -c... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 14:40
0
MIESZKAŃCY ULICY CHMIELNEJ DZIEKUJA ZA CHAMSKIE I GŁOŚNE POBUDKI Z RANA
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 22:45
0

Proponuję nieznacznie tylko obniżyć pensje i przeznaczyć na leczenie i nie będzie konieczności zadłużania. Dochody pracowników COZL biją na głowę dochody pracowników innych szpitali. Pod przykrywką śwętego patrona Dyrektor kasuje ponad 420 tys. rocznie, a inni nie odbiegają daleko od tego. Nowo zatrudnieni (czyt. podkupieni z innych szpitali) lekarze mogą protestować w wesołych miasteczkach w obronie 10-12 tysięcy... Panie Marszałku i gdzie Pan był jak to się wszystko działo? Teraz już jest za późno...

Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 20:18
0
Tak działa grupa przestępcza na czele z Tuskiem,Ko0morowskim,Kopaczową i nowym nabytkiem Zembalą a to wszystko to propaganda aby wygrać wybory i nadal niszczyć Polskę i Polaków a nie martwcie się !!! przyjdą Niemcy i kupią za 1 zł szpital w upadłości wybudowany z naszych podatków !!!!!
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 19:11
0
Zrobią to samo, co inne już działające placówki - kredyt w parabanku i zaliczenie do dochodów nadwykonań, które są wątpliwe do egzekucji nawet przed sądem. Tak wygląda prawdziwy obraz szpitali, dla których rolę właściciela pełni jednoosobowo marszałek województwa. Życie przerosło nie tylko kabaret ale całą "Noc kabaretów".
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 18:00
0
Podobnie pomalowany blok oglądam z okien SPA Orkana. Stoi przy ulicy Kaczeńcowej.
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 15:31
0
Czegoś nie rozumiem Obowiązują kontrakty , a tutaj wyjątek czyli COZL ma być ponad prawem i dostać pieniądze indywidualnie. Pani Dyrektor socjalizm się skończył chcieliśmy demokracji i kapitalizmu to przestrzegajmy prawa, od tego jest odpowiedzialny zarząd , a nie chucupa na żywioł. Jak podjęło się decyzję na A to należało myśleć co będzie kiedy przyjdzie litera B. Tylko dwa oddziały są onkologiczne pozostałe to konkurencja dla innych szpitali
Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 14:19
0
Ja jestem pacjentem i bardzo sobie cenię te kolory. Ci, którzy nigdy nie leżeli w szpitalu dłużej niż kilka dni nie wiedzą co krytykują. Pacjenci COZL-u, którzy długo się leczą są bardzo wdzięczni.
Avatar
Danton / 11 lipca 2015 o 14:16
0

Jakim problemem było dla COZL wystartowanie w konkursie na 2015 z rozpoczęciem świadczenia usług w nowym obiekcie od np. lipca 2015???

NO WŁASNIE O TO CHODZI !!!!

Musisz mieć otwarte oddziały, ludzi z kwalifikacjami sale operacyjne i dopiero startować w konkursie w październiku na rok następny !!! wprawdzie COZL mogło  pogonić połowę pacjentów w 2014 ... niech się leczą np  za swoja forsę a w miejsce zwolnionych powierzchni łóżek i personelu zorganizować nowe oddziały w starym bydynku i wystartowac w konkursie.

TO JEST TWÓJ POMYSŁ - Gościu???

Jakim problemem było dla COZL wystartowanie w konkursie na 2015 z rozpoczęciem świadczenia usług w nowym obiekcie od np. lipca 2015???

NO WŁASNIE O TO CHODZI !!!!

Musisz mieć otwarte oddziały, ludzi z kwalifikacjami sale operacyjne i dopiero startować w konkursie w październiku na rok następny !... rozwiń

Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 13:34
0
Kolejny absurd w polskim wydaniu. Centrum budowało się długo, za wiedzą i zgodą "góry" a teraz pusto tam i głucho, bo nie ma kontraktu z NFZ ("świadczenia onkologiczne na terenie miasta Lublin i województwa lubelskiego są zabezpieczone"). Nie ma pacjentów. 8 nowych oddziałów, 90 łóżek, 5 nowoczesnych sal operacyjnych. I 200 mln złotych z publicznych pieniędzy. Co do kolorów to w środku, na ścianach, nie lepiej niż na elewacji, króluje seledyn (a la kamizelki odblaskowe) a w salach operacyjnych np ostry pomarańczowy (dobrze że nie czerwony). Jestem zwolenniczką ciepłych, pogodnych, optymistycznych kolorów, ale tu z intensywnością i ostrością barw przegięto totalnie. Dziwnym trafem też nikt nie odpowiada teraz za to, że oto wyrosła nam w mieście taka makabryła.
Kolejny absurd w polskim wydaniu. Centrum budowało się długo, za wiedzą i zgodą "góry" a teraz pusto tam i głucho, bo nie ma kontraktu z NFZ ("świadczenia onkologiczne na terenie miasta Lublin i województwa lubelskiego są zabezpieczone"). Nie ma pacjentów. 8 nowych oddziałów, 90 łóżek, 5 nowoczesnych sal operacyjnych. I 200 mln złotych z publicznych pieniędzy. Co do kolorów to w środku, na ścianach, nie lepiej niż na elewacji, króluje seledyn (a la kamizelki odblaskowe) a w salach operacyjnych np ostry pomarańczowy (dobrz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 41

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 20 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.