Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2009 r.
7:52
Edytuj ten wpis

Prokurator Bronisz krytykuje swojego zwierzchnika

0 11 A A

Zbigniew Bronisz, prokurator Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, nazwał swojego szefa "przestępcą w todze”. W tak ostrych słowach żaden lubelski prokurator nie skrytykował publicznie zwierzchnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bronisz takich określeń użył w programie "Interwencje” w Polsacie.
Mówił o sprawie Pawła P., zięcia sędzi z Lublina.

Przed dwoma laty mężczyzna wpadł na jeździe po alkoholu. Badanie krwi pokazało, że miał 0,53 promila alkoholu.

Biegły zajmujący się sprawą zaznaczył, że błąd laboratoryjny takiego badania wynosi 0,05 promila. A to oznaczało, że mężczyzna mógł mieć poniżej 0,5 promila.
Wtedy to już nie jest przestępstwo a wykroczenie.

I tak też zostało potraktowane zachowanie Pawła P. Prokurator Bronisz zarzucił obecnemu zastępcy prokuratora okręgowego w Lublinie, że odsunął od tej sprawy prokuratora, który ją prowadził. Zdaniem Bronisza, zrobił to po to, żeby wyczyn Pawła P. został potraktowany jako wykroczenie.

- To jest draństwo - stwierdził Bronisz na wizji.

Program tak bardzo zbulwersował Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie, że zwołała wczoraj pierwszą od wielu miesięcy konferencję prasową. - Było prowadzone śledztwo dotyczące udaremniania postępowania w tej sprawie, które zakończyło się umorzeniem - powiedział Cezary Maj, rzecznik PA w Lublinie.

Maj nie potrafił jeszcze powiedzieć, czy Bronisza spotkają konsekwencje
za jego wypowiedzi.

Wspomniał, że i tak zajmuje się nim rzecznik dyscyplinarny. Robi to na wniosek,
który przed kilkoma miesiącami złożyła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Dopatrzyła się nieprawidłowości w kilkunastu prowadzonych przez tego prokuratora postępowaniach.
(er)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 03:16
0
Maj Ty pomiocie, i Ty Kubalski, niszczycie ludzi, ale czy wiecie, że kara dla was już teraz jest waszym udziałem? czy wiecie, że odpowiecie za całą waszą niesprawiedliwość i nieprawość tym bardziej, im większa, z racji piastowanego urzędu, wasza odpowiedzialność, bójcie się już teraz bo odpowiecie za ludzkie krzywdy
Avatar
Darecki / 7 marca 2014 o 18:52
0

Prokurator Bronisz to ŁACH który wsadza dzieci do kryminału za kopniaka w tyłek na 3 miesiące.

Avatar
polak / 23 kwietnia 2009 o 10:49
0
Zobaczymy kto ma wiecej ludzi ktorzy maja w stosunku do obu prokuratorow dlugi wdziecznosci.
Osobiscie stawiam na prok.K.
Przeprowadzone przez rok przez 5 zmieniajacych sie prokuratorow w sprawie 2 Ds 421 zakonczone stwierdzeniem,ze nie badano tej sprawy to istny majstersztyk prawnego niechlujstwa i arogancji.
A sprawo wydawala by sie prosta .Wyrokowy zapis w ustawie o zoz uniemozliwia kontraktowania przez szpital do przewozow lekarskich firm nie spelniajacych warunkow.Prokuratura nie raczyla sprawdzic.
I juz Pan prok.K ma dlug wdziecznosci u zacnych obywateli,a ze dyr.szpitala no coz zwolnieniem w razie nieszczescia sluza.
Zobaczymy kto ma wiecej ludzi ktorzy maja w stosunku do obu prokuratorow dlugi wdziecznosci.
Osobiscie stawiam na prok.K.
Przeprowadzone przez rok przez 5 zmieniajacych sie prokuratorow w sprawie 2 Ds 421 zakonczone stwierdzeniem,ze nie badano tej sprawy to istny majstersztyk prawnego niechlujstwa i arogancji.
A sprawo wydawala by sie prosta .Wyrokowy zapis w ustawie o zoz uniemozliwia kontraktowania przez szpital do przewozow lekarskich firm nie spelniajacych warunkow.Prokuratura nie raczyla sprawdzic.
I juz Pan prok... rozwiń
Avatar
Polikrates / 22 kwietnia 2009 o 21:29
0
Jak zwykle u nas żeruje się na niewiedzy i głupocie ludzkiej!! Dla każdego kto skończył studia prawnicze jest jasne, że polskie prawo karne podobnie jak większość systemów prawnych na świeci opiera się na zasadzie domniemania niewinności oraz podejmowania rozstrzygnięć na korzyść oskarżonego w sprawach niejednoznacznych. Jeżeli zatem biegły nie był w stanie określić precyzyjne stężenia alkoholu we krwi to zgodnie ze wskazną zasadą prokuratura zachowała się po prostu prawidlowo. Wiadomo również, że w prokuraturze jak nigdzie indziej pewne rzeczy nie dzieją się przypadkowo. Pytam więc jaki interes ma ten Pan prokurator, który nagle ośmiela się na takie stwierdzenia wobec swojego przełożonego, albo jacy ludzie za nim stoją i jaki oni mają w tym interes?!!! Prokuratura i polityka to jedno wielkie bagno!!!
Jak zwykle u nas żeruje się na niewiedzy i głupocie ludzkiej!! Dla każdego kto skończył studia prawnicze jest jasne, że polskie prawo karne podobnie jak większość systemów prawnych na świeci opiera się na zasadzie domniemania niewinności oraz podejmowania rozstrzygnięć na korzyść oskarżonego w sprawach niejednoznacznych. Jeżeli zatem biegły nie był w stanie określić precyzyjne stężenia alkoholu we krwi to zgodnie ze wskazną zasadą prokuratura zachowała się po prostu prawidlowo. Wiadomo również, że w prokuraturze jak nigdzie indziej p... rozwiń
Avatar
budda / 22 kwietnia 2009 o 17:21
0
w ogóle w tej Prokuraturze same ciemne sprawki
tu przymkneli oko na ziecia pani sędzi
inny zaś prokurator - niejaki Robert Bednarczyk od kilku lat unika odpowiedzialności za zgubienie pistoletu
co jest grane do k.... nędzy ?
Avatar
etyk / 22 kwietnia 2009 o 11:30
0
Kim jest Tadeusz Kubalski?

Z funkcji szefa prokuratury rejonowej Lublin - Północ odwołano go w styczniu 2007 r. Ówcześni przełożeni stracili do niego zaufanie po kilku wpadkach jakie przydarzyły się jego podwładnym:

* latem 2006 roku prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie rozboju, którego miał dokonać syn Marii W., prokurator w stanie spoczynku. Po pięciu miesiącach jednostka Kubalskiego umorzyła postępowanie. Zdaniem Roberta Bednarczyka, ówczesnego szefa Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, śledczy zrobili to przedwcześnie, a Kubalski wobec winnych tego stanu rzeczy nie wyciągnął żadnych konsekwencji.

*wiosną 2007 prokuratorzy z Lublin - Północ zajmowali się też sprawą pobicia skutego kajdankami młodego mężczyzny przez pięciu policjantów z lubelskiej komendy miejskiej. Doniesienie do prokuratury złożył w tej sprawie nasz czytelnik, który był świadkiem pobicia. Mimo że identyczne zeznania złożyło jeszcze dwóch innych mężczyzn, pół roku później śledczy umorzyli w tej sprawie postępowanie, uznając, że nie doszło do przestępstwa.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to możliwe, że prokurator, który rzekomo zaliczył takie wpadki po zmianie ekipy rządzącej szybko AWANSOWAŁ na wyższe stanowisko w hierarchii lubelskiej prokuratury ???
Znajomy kiedyś mówił, że takich prokuratorów trzyma się w przechowalni, czyli wydziale organizacyjnym zajmującym się szkoleniami, komputeryzacją etc, ale z tego co widzimy u nas w Lublinie wszystko musi być na opak! Ludzie, gdzie my żyjemy..pod względem transparentnosći jesteśmy na poziomie Kenii, Burkiny Faso!
Kim jest Tadeusz Kubalski?

Z funkcji szefa prokuratury rejonowej Lublin - Północ odwołano go w styczniu 2007 r. Ówcześni przełożeni stracili do niego zaufanie po kilku wpadkach jakie przydarzyły się jego podwładnym:

* latem 2006 roku prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie rozboju, którego miał dokonać syn Marii W., prokurator w stanie spoczynku. Po pięciu miesiącach jednostka Kubalskiego umorzyła postępowanie. Zdaniem Roberta Bednarczyka, ówczesnego szefa Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, śledczy zrobili to prze... rozwiń
Avatar
polak / 22 kwietnia 2009 o 11:17
0
Panie Prokuratorze Bronisz.
Prokurator Tadeusz K. byl szefem Prokuratury Lublin-Polnoc w 2004 r.
To ten Pan nie dopatrzyl sie zlamania prawa przez Dyr.PSK 4 w wyniku czego w okolicznosciach korupcyjnych ,swiadczacych o zbrodniczej glupocie powierzona transport pacjentow szpitala firmie ktora nie spelniala wymogow Ustawy o ZOZ w pkt 12,14,17.
Zlozone do prokuratury doniesienie usilnie torpedowal jako prokurator okregowy i zwierzchnik swojego nastepcy prpkuratora Bl.
Postepowanie 2Ds 421/07 prowadzone przez prokuratorow Pana K,Pania B.Pania K,Pania B. oddelegowana w trakcie do Okregowe.,zakonczylo sie umorzeniem przez Pania Kal.
W uzasadnieniu podano,ze nie badano sprawy zlamania prawa w latach 2003/4 choc w zawiadomieniu o przestepstwie ten termin skutkowal zagrozeniem zycia i zdrowia pacjentow.
Uwczesny dyr.PSK 4 ds ekonomicznych odpowiedzialny za zlamanie prawa ,bedac juz Kanclerzem bylej AM zatrzymany zostal przez Prokurature w Radomiu za przyjmowanie lapowek od firm farmaceutycznych i zwolniony za kaucja.
Oddzial NFZ w Lublinie wydal miliony zlotych na zakontraktowany niezgodnie z prawem transport medyczny bez zadnejkontroli instytucjonanlnej.
To postepowanie rowniez zostalo umorzone.
Czy w prokuraturze pracyja jeszcze ludzie ktorzy strzega praworzadnosci?
Panie Prokuratorze Bronisz.
Prokurator Tadeusz K. byl szefem Prokuratury Lublin-Polnoc w 2004 r.
To ten Pan nie dopatrzyl sie zlamania prawa przez Dyr.PSK 4 w wyniku czego w okolicznosciach korupcyjnych ,swiadczacych o zbrodniczej glupocie powierzona transport pacjentow szpitala firmie ktora nie spelniala wymogow Ustawy o ZOZ w pkt 12,14,17.
Zlozone do prokuratury doniesienie usilnie torpedowal jako prokurator okregowy i zwierzchnik swojego nastepcy prpkuratora Bl.
Postepowanie 2Ds 421/07 prowadzone przez prokuratoro... rozwiń
Avatar
asesor z pezetów / 22 kwietnia 2009 o 11:14
0
Trzymamy kciuki za Pana Bronisza, choć teraz już wiadomo jak bardzo zostanie wyczołgany przez nadzór.
Odważył się naświetlić niewygodną sprawę, to od razu zaczęli prześwietlać jego stare śledztwa i węszyć uchybienia, żeby pozbyć się renegata.
Avatar
kolka / 22 kwietnia 2009 o 10:47
0
Pewnie Bronisz się nie wybronisz,lubelskie sitwy mają moc miażdżącą już nie jeden się o tym przekonał.Ktoś przy innej okazji ale w podobnej sprawie
trafnie stwierdził że lublinianie dzielą się na wojewody i na sm...dy.A w myśl przysłowia "co wolno wojewodzie to nie tobie s...dzie"sytuacja tych drugich jest zawsze mało ciekawa.
Avatar
OBWATEL / 22 kwietnia 2009 o 10:12
0
prokuratura i sądy to dno, sitwa !!! BRONISZ POWIEDZIAŁ PRAWDĘ I PEWNIE ZOSTANIE ZA TO UKARANY, BO SĄDY KARZĄ UCZCIWYCH LUDZI, A OCHRANIAJĄ PRZESTĘPCÓW !!!! LUSTRACJA, LUSTRACJA !!!!!BO TO BAGNO.PODZIWIAM ODWAGĘ BRONISZA !!!!!MUSIMY TAKICH PRAWNIKÓW BRONIĆ !!!!
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 03:16
0
Maj Ty pomiocie, i Ty Kubalski, niszczycie ludzi, ale czy wiecie, że kara dla was już teraz jest waszym udziałem? czy wiecie, że odpowiecie za całą waszą niesprawiedliwość i nieprawość tym bardziej, im większa, z racji piastowanego urzędu, wasza odpowiedzialność, bójcie się już teraz bo odpowiecie za ludzkie krzywdy
Avatar
Darecki / 7 marca 2014 o 18:52
0

Prokurator Bronisz to ŁACH który wsadza dzieci do kryminału za kopniaka w tyłek na 3 miesiące.

Avatar
polak / 23 kwietnia 2009 o 10:49
0
Zobaczymy kto ma wiecej ludzi ktorzy maja w stosunku do obu prokuratorow dlugi wdziecznosci.
Osobiscie stawiam na prok.K.
Przeprowadzone przez rok przez 5 zmieniajacych sie prokuratorow w sprawie 2 Ds 421 zakonczone stwierdzeniem,ze nie badano tej sprawy to istny majstersztyk prawnego niechlujstwa i arogancji.
A sprawo wydawala by sie prosta .Wyrokowy zapis w ustawie o zoz uniemozliwia kontraktowania przez szpital do przewozow lekarskich firm nie spelniajacych warunkow.Prokuratura nie raczyla sprawdzic.
I juz Pan prok.K ma dlug wdziecznosci u zacnych obywateli,a ze dyr.szpitala no coz zwolnieniem w razie nieszczescia sluza.
Zobaczymy kto ma wiecej ludzi ktorzy maja w stosunku do obu prokuratorow dlugi wdziecznosci.
Osobiscie stawiam na prok.K.
Przeprowadzone przez rok przez 5 zmieniajacych sie prokuratorow w sprawie 2 Ds 421 zakonczone stwierdzeniem,ze nie badano tej sprawy to istny majstersztyk prawnego niechlujstwa i arogancji.
A sprawo wydawala by sie prosta .Wyrokowy zapis w ustawie o zoz uniemozliwia kontraktowania przez szpital do przewozow lekarskich firm nie spelniajacych warunkow.Prokuratura nie raczyla sprawdzic.
I juz Pan prok... rozwiń
Avatar
Polikrates / 22 kwietnia 2009 o 21:29
0
Jak zwykle u nas żeruje się na niewiedzy i głupocie ludzkiej!! Dla każdego kto skończył studia prawnicze jest jasne, że polskie prawo karne podobnie jak większość systemów prawnych na świeci opiera się na zasadzie domniemania niewinności oraz podejmowania rozstrzygnięć na korzyść oskarżonego w sprawach niejednoznacznych. Jeżeli zatem biegły nie był w stanie określić precyzyjne stężenia alkoholu we krwi to zgodnie ze wskazną zasadą prokuratura zachowała się po prostu prawidlowo. Wiadomo również, że w prokuraturze jak nigdzie indziej pewne rzeczy nie dzieją się przypadkowo. Pytam więc jaki interes ma ten Pan prokurator, który nagle ośmiela się na takie stwierdzenia wobec swojego przełożonego, albo jacy ludzie za nim stoją i jaki oni mają w tym interes?!!! Prokuratura i polityka to jedno wielkie bagno!!!
Jak zwykle u nas żeruje się na niewiedzy i głupocie ludzkiej!! Dla każdego kto skończył studia prawnicze jest jasne, że polskie prawo karne podobnie jak większość systemów prawnych na świeci opiera się na zasadzie domniemania niewinności oraz podejmowania rozstrzygnięć na korzyść oskarżonego w sprawach niejednoznacznych. Jeżeli zatem biegły nie był w stanie określić precyzyjne stężenia alkoholu we krwi to zgodnie ze wskazną zasadą prokuratura zachowała się po prostu prawidlowo. Wiadomo również, że w prokuraturze jak nigdzie indziej p... rozwiń
Avatar
budda / 22 kwietnia 2009 o 17:21
0
w ogóle w tej Prokuraturze same ciemne sprawki
tu przymkneli oko na ziecia pani sędzi
inny zaś prokurator - niejaki Robert Bednarczyk od kilku lat unika odpowiedzialności za zgubienie pistoletu
co jest grane do k.... nędzy ?
Avatar
etyk / 22 kwietnia 2009 o 11:30
0
Kim jest Tadeusz Kubalski?

Z funkcji szefa prokuratury rejonowej Lublin - Północ odwołano go w styczniu 2007 r. Ówcześni przełożeni stracili do niego zaufanie po kilku wpadkach jakie przydarzyły się jego podwładnym:

* latem 2006 roku prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie rozboju, którego miał dokonać syn Marii W., prokurator w stanie spoczynku. Po pięciu miesiącach jednostka Kubalskiego umorzyła postępowanie. Zdaniem Roberta Bednarczyka, ówczesnego szefa Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, śledczy zrobili to przedwcześnie, a Kubalski wobec winnych tego stanu rzeczy nie wyciągnął żadnych konsekwencji.

*wiosną 2007 prokuratorzy z Lublin - Północ zajmowali się też sprawą pobicia skutego kajdankami młodego mężczyzny przez pięciu policjantów z lubelskiej komendy miejskiej. Doniesienie do prokuratury złożył w tej sprawie nasz czytelnik, który był świadkiem pobicia. Mimo że identyczne zeznania złożyło jeszcze dwóch innych mężczyzn, pół roku później śledczy umorzyli w tej sprawie postępowanie, uznając, że nie doszło do przestępstwa.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to możliwe, że prokurator, który rzekomo zaliczył takie wpadki po zmianie ekipy rządzącej szybko AWANSOWAŁ na wyższe stanowisko w hierarchii lubelskiej prokuratury ???
Znajomy kiedyś mówił, że takich prokuratorów trzyma się w przechowalni, czyli wydziale organizacyjnym zajmującym się szkoleniami, komputeryzacją etc, ale z tego co widzimy u nas w Lublinie wszystko musi być na opak! Ludzie, gdzie my żyjemy..pod względem transparentnosći jesteśmy na poziomie Kenii, Burkiny Faso!
Kim jest Tadeusz Kubalski?

Z funkcji szefa prokuratury rejonowej Lublin - Północ odwołano go w styczniu 2007 r. Ówcześni przełożeni stracili do niego zaufanie po kilku wpadkach jakie przydarzyły się jego podwładnym:

* latem 2006 roku prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie rozboju, którego miał dokonać syn Marii W., prokurator w stanie spoczynku. Po pięciu miesiącach jednostka Kubalskiego umorzyła postępowanie. Zdaniem Roberta Bednarczyka, ówczesnego szefa Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, śledczy zrobili to prze... rozwiń
Avatar
polak / 22 kwietnia 2009 o 11:17
0
Panie Prokuratorze Bronisz.
Prokurator Tadeusz K. byl szefem Prokuratury Lublin-Polnoc w 2004 r.
To ten Pan nie dopatrzyl sie zlamania prawa przez Dyr.PSK 4 w wyniku czego w okolicznosciach korupcyjnych ,swiadczacych o zbrodniczej glupocie powierzona transport pacjentow szpitala firmie ktora nie spelniala wymogow Ustawy o ZOZ w pkt 12,14,17.
Zlozone do prokuratury doniesienie usilnie torpedowal jako prokurator okregowy i zwierzchnik swojego nastepcy prpkuratora Bl.
Postepowanie 2Ds 421/07 prowadzone przez prokuratorow Pana K,Pania B.Pania K,Pania B. oddelegowana w trakcie do Okregowe.,zakonczylo sie umorzeniem przez Pania Kal.
W uzasadnieniu podano,ze nie badano sprawy zlamania prawa w latach 2003/4 choc w zawiadomieniu o przestepstwie ten termin skutkowal zagrozeniem zycia i zdrowia pacjentow.
Uwczesny dyr.PSK 4 ds ekonomicznych odpowiedzialny za zlamanie prawa ,bedac juz Kanclerzem bylej AM zatrzymany zostal przez Prokurature w Radomiu za przyjmowanie lapowek od firm farmaceutycznych i zwolniony za kaucja.
Oddzial NFZ w Lublinie wydal miliony zlotych na zakontraktowany niezgodnie z prawem transport medyczny bez zadnejkontroli instytucjonanlnej.
To postepowanie rowniez zostalo umorzone.
Czy w prokuraturze pracyja jeszcze ludzie ktorzy strzega praworzadnosci?
Panie Prokuratorze Bronisz.
Prokurator Tadeusz K. byl szefem Prokuratury Lublin-Polnoc w 2004 r.
To ten Pan nie dopatrzyl sie zlamania prawa przez Dyr.PSK 4 w wyniku czego w okolicznosciach korupcyjnych ,swiadczacych o zbrodniczej glupocie powierzona transport pacjentow szpitala firmie ktora nie spelniala wymogow Ustawy o ZOZ w pkt 12,14,17.
Zlozone do prokuratury doniesienie usilnie torpedowal jako prokurator okregowy i zwierzchnik swojego nastepcy prpkuratora Bl.
Postepowanie 2Ds 421/07 prowadzone przez prokuratoro... rozwiń
Avatar
asesor z pezetów / 22 kwietnia 2009 o 11:14
0
Trzymamy kciuki za Pana Bronisza, choć teraz już wiadomo jak bardzo zostanie wyczołgany przez nadzór.
Odważył się naświetlić niewygodną sprawę, to od razu zaczęli prześwietlać jego stare śledztwa i węszyć uchybienia, żeby pozbyć się renegata.
Avatar
kolka / 22 kwietnia 2009 o 10:47
0
Pewnie Bronisz się nie wybronisz,lubelskie sitwy mają moc miażdżącą już nie jeden się o tym przekonał.Ktoś przy innej okazji ale w podobnej sprawie
trafnie stwierdził że lublinianie dzielą się na wojewody i na sm...dy.A w myśl przysłowia "co wolno wojewodzie to nie tobie s...dzie"sytuacja tych drugich jest zawsze mało ciekawa.
Avatar
OBWATEL / 22 kwietnia 2009 o 10:12
0
prokuratura i sądy to dno, sitwa !!! BRONISZ POWIEDZIAŁ PRAWDĘ I PEWNIE ZOSTANIE ZA TO UKARANY, BO SĄDY KARZĄ UCZCIWYCH LUDZI, A OCHRANIAJĄ PRZESTĘPCÓW !!!! LUSTRACJA, LUSTRACJA !!!!!BO TO BAGNO.PODZIWIAM ODWAGĘ BRONISZA !!!!!MUSIMY TAKICH PRAWNIKÓW BRONIĆ !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 460 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!