Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2009 r.
16:07
Edytuj ten wpis

Protest ks. Isakowicza-Zaleskiego nie wyszedł. Prezydenci poszli bokiem

0 19 A A

Nie udał się protest organizacji kresowych przeciwko doktoratowi honoris causa dla prezydenta Ukrainy. Kresowiacy czekający na Wiktora Juszczenkę w środę przed głównym wejściem KUL nawet go nie zobaczyli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i organizacje kresowe oskarżają Juszczenkę gloryfikowanie zbrodniarzy z UPA, którzy mordowali Polaków na kresach wschodnich. - To hańba, że polska uczelnia katolicka daje takiemu człowiekowi doktorat - grzmiał przed wejściem na KUL Isakowicz-Zaleski. Razem z nim przeszło kilkunastu protestujących. Przynieśli transparenty.

Tymczasem Biuro Ochrony Rządu zdecydowało, że prezydenci (m.in. Lech Kaczyński i Wiktor Juszczenko) wejdą na KUL wejściem bocznym. W ten sposób kresowiacy nawet Juszczenki nie zobaczyli.

(MB)

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Jarek~ / 6 lipca 2009 o 00:30
0
W ostatnich dniach dwa wydarzenia skupiły uwagę Kresowian i ludzi walczących o prawdę na temat ludobójstwa OUN-UPA.

Pierwszą z nich jest oczywiście nadanie przez KUL w Lublinie - doktoratu honoris causa – gloryfikatorowi morderców Polaków, Żydów i Ormian – prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence i związany z tym protest Kresowian. Niestety ale w ostatnich latach pan Juszczenko wynosi na piedestał zwykłych nazistowskich zbrodniarzy ogłaszjąc ich bohaterami Ukrainy ( jak np. komendant UPA - Roman Szuchewycz ps. „Taras Czuprynka” – rozkazujący swoim bojcom – „Polaków wycinac w pień..”) lub odsłaniając im bolszoje pomniki jak Stepanowi Banderze czy też Dmytro Klaczkiwskiemu ps. „Kłym Sawur” zwanemu potocznie „ katem Wołynia ”.
Można stwierdzic, że protest się udał - Juszczenko tchórzliwie wchodził na KUL bocznymi drzwiami. Co więcej w wyniku konferencji prasowej - dziennikarze przekazali Polakom - o co chodzi Kresowianom tj. o zwykłą pamięc o bestialsko pomordowanych, których morderców gloryfikuje Juszczenko. Zresztą głównym celem było nagłośnienie tematu ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i Podolu, na min. 150 tys. naszych rodaków przez faszystów z OUN-UPA i SS-Galizien. Niestety ale KUL dał się opanowac politykom, odgrodził sie od Polaków ( widziałem osobiście jak nie pozwolono Kresowianom wejśc do budynku zamykając tchórzliwie drzwi na klucz ! ) i pokazał w konsekwencji swoje zaprzaństwo.
Juszczernko twierdzi że "UPA zapisała się złotymi zgłoskami w historii Ukrainy". Jeden z Kresowian opowiedział mi taką historię - " banda tzw. UPA napadła na leśniczówkę w 1944r. w Tarnopolskiem zamieszkałą przez polskie małżeństwo i pięcioro dzieci w czasie śniadania wielkanocnego - po krótkiej naradzie wyprowadzili matkę, a następnie POOBCINALI GŁOWY MĘŻOWI I DZIECIOM kładąc je na półmiskach - by potem "zaprosić " Polkę na posiłek "... Dla Juszcenki ci "partyzanci" UPA to bohaterowie - a dla nas Polaków ?...

Muszę stwierdzić że Ukraina jest bardzo niewdzięcznym państwem ! To właśnie Polska jako pierwsza uznała rząd niepodległej Ukrainy. W 2004 r. to nasi politycy pomogli Juszczence i Tymoszenko w walce o zwycięstwo czasie „pomarańczowej” rewolucji. To właśnie Polska jest ambasadorem Ukrainy w UE i NATO ! To właśnie my jako pierwsi uczyniliśmy kilka ważnych gestów jak np. potępienie przez Senat jeszcze w 1990 r. akcji Wisła czy kolejne przeprosiny za nią prezydentów Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego.
A co wy zrobilła druga strona ? Juszczenko za bohatera Ukrainy uznał mega zbrodniarza Szuchewycza ( to ten który wzywał -"Polaków wycinac w pień") co więcej na polskiej szkole we Lwowie umieszczono prowokacyjnie popiersie tego skur...syna ! Nie stac było Ukraińców nawet na mały gest przeprosin za dokonanie Rzezi Wołyńskiej tj. WYMORDOWANIE na Wołyniu i Podolu ok. 150 tys. Polaków, pomimo że my przeprosiliśmy za przymusowe PRZESIEDLENIE na ziemie odzyskane ok. 150 tys. Ukraińców! I co zwrócił ostatnio uwagę ks. Zaleski – na Wołyniu i Podolu – krzyże na grobach ma jedynie 10 % pomordowanych polskich ofiar ...


Drugim wydarzeniem był skandal lwowski w wykonaniu Walentyna Naliwajczenko, szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jednego z najbliższych bezpośrednich doradców prezydenta Juszczenki. Ten deb*** ( naprawdę brak mi innych określeń! ) przyrównał przedwojenną polska policję do Gestapo i NKWD. Jest to klasyczna metoda udawania przez kata ofiarę. Naliwajczenko żalił się nad ukraińskimi „bojownikami” ( tj. faszystowskimi nacjonalistami z OUN ) prześladowanymi przez polskich policjantów, ale nie wspomniał, że byli to zwykli mordercy, którzy w latach 30-tych zamordowali posła BBWR - Tadeusza Hołówkę, ministra Bronisława Pierackiego czy dyrektora ukraińskiego liceum Iwana Babija. Po wybuchu wojny Bandera, Szuchewycz, Klaczkiwskij, Łebed czy Melnyk, stali się gorliwymi wyznawcami ideologii hitlerowskiej i rozpoczęli „oczyszczanie” Ukrainy z Żydów, a następnie z Polaków ( min. 150 tys. bestialsko pomordowanych). Oczywiście Naliwajczenko o tym doskonale wie – a więc jaki ma cel ? W grę wchodzi albo chęć zemsty Juszczenki za protest ks. Zaleskiego, albo zwyczajnie panu ministrowi „wypsło” się to co myślą nacjonaliści z partii „Nasza Ukraina” W. Juszczenki. Podkreślam, że autorem tych idiotyzmów nie jest jakiś prorosyjski komunista z Donbasu czy nawiedzony nazista ze „Swobody”, ale polityk ze ścisłego środowiska Juszczenki . Oczekuję że polski MSZ ( opłacany także z moich podatków) ostro zareaguje . Oczywiście żartuję - gdyby autorem tych deb***izmów był polityk rosyjski czy niemiecki - tak prawdopodobnie by się stało – ale nie w przypadku Ukraińca – ten to może bezkarnie pluć nam w twarz, a my mamy twierdzić że pada deszcz ! Problem z Juszczenką jest taki, że gdy jest on w Polsce to przedstawia się jako wielki przyjaciel Polaków, a gdy już dojedzie na Ukrainę to dokonuje jawnie skrajnie antypolskich posunięć !


Tak swoją drogą to wstyd, że praktycznie tylko jeden ks. katolicki z Krakowa musi wyręczać organy państwa opłacane z naszych podatków ( to one powinny dbać o pamięć i godność narodową !)
Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę !
Kiedyś tematem tabu był "KATYŃ" - taraz jest "Wołyń"!
Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina!
Kiedyś był wielki przywódca Breżniew, teraz jest Juszczenko !

Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA HISTORYCZNA" i "POLITYKA HISTORYCZNA". Jak sam słyszałem to Kresowianie są ogromnie rozgoryczeni "zadziwiającą" postawą pana prezydenta i nie zapomną mu o tym PRZYPOMNIEC w kampanii prezydenckiej w 2010 r.


Za tydzień 11 lipca - obchody 66 rocznicy Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( woj. Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie). Cześć uroczystości odbędzie się w Chełmie na ul. Wołyńskiej, w sobotę o godz. 10. Zapalmy znicze za pamięc o naszych wymordowanych rodakach .....
W ostatnich dniach dwa wydarzenia skupiły uwagę Kresowian i ludzi walczących o prawdę na temat ludobójstwa OUN-UPA.

Pierwszą z nich jest oczywiście nadanie przez KUL w Lublinie - doktoratu honoris causa – gloryfikatorowi morderców Polaków, Żydów i Ormian – prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence i związany z tym protest Kresowian. Niestety ale w ostatnich latach pan Juszczenko wynosi na piedestał zwykłych nazistowskich zbrodniarzy ogłaszjąc ich bohaterami Ukrainy ( jak np. komendant UPA - Roman Szuchewycz ps. R... rozwiń
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 01:23
0
A JA POLECAM KSIĄŻKĘ:

"PRZEMILCZANE LUDOBÓJSTWO NA KRESACH" - ks. Tadeusz Isakowicz - Zalewski
Avatar
~Jarek~ / 2 lipca 2009 o 23:41
0
Masz ZEBRA całkowitą rację !

To wstyd że ks. katolicki musi wyręczac oragny państwa opłacane z naszych podatków!
Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę !
Kiedys tematem tabu był "KATYŃ" taraz jest "Wołyń"!
Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina!
Kiedyś był wielki przywódca Brezniew, teraz jest Juszczenko!

Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA HISTORYCZNA" i "POLITYKA HISTORYCZNA". Jak sam słyszałem to Kresowianie są ogromnie rozgoryczeni "zadziwiającą" postawą pana prezydenta i nie zapomną mu o tym PRZYPOMNIEC w kampanii w 2010 r.....
Masz ZEBRA całkowitą rację !

To wstyd że ks. katolicki musi wyręczac oragny państwa opłacane z naszych podatków!
Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę !
Kiedys tematem tabu był "KATYŃ" taraz jest "Wołyń"!
Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina!
Kiedyś był wielki przywódca Brezniew, teraz jest Juszczenko!

Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA... rozwiń
Avatar
ZEBRA / 2 lipca 2009 o 21:52
0
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄCA ŚWITA WYKSZTAŁCIUCHÓW?

PEWNIE BALI SIĘ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ?

A ELITARNY KUL?

JEDNAK PO I SLD NADAL GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CIESZCIE SIĘ DALEJ ZAKŁAMANI KOMUNIŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WIĘKSZOŚĆ SIĘ NADAL BOI UB? (LUB NIC NIE WIE-BEZPIEKI JUŻ NIE MA, DO PIERDLA ZA TO JUŻ NIE WSADZAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I KSIĄŻEK NIE CZYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KRYZYS-BIBLIOTEK TEŻ JUŻ NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[size=7]CIEMNOGRÓD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄC... rozwiń
Avatar
Kirylejsky / 2 lipca 2009 o 16:01
0
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- czci tytułami "bohatera Ukrainy" pomnikami, patronatami, programami szkolnymi i publikacjami, Banderę, Szuchewycza, OUN-UPA, SSGalizien, by bezczelnie odebrać godność doktora h.c. Katolickiego Uniwersytetu!... i wygłosić zebranym na Pl.Litewskim mieszkańcom obłudne i haniebne przemówienie o przebaczeniu i pojednaniu... ale po proteście Ks.Isakowicza wyjechał bez słowa na Ukrainę, gdzie cieszy się "sławą" 2% poparcia obywateli Ukrainy!
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- c... rozwiń
Avatar
obiektywny / 1 lipca 2009 o 23:47
0
Popieram ks. Isakowicza! Jako jeden z nielicznych ma odwagę realizować ewangeliczny nakaz : "Niech mowa wasza będzie tak-tak, nie-nie." W przeciwieństwie do innych duchownych i polityków jemu nie jest wszystko jedno. Jako członek Kościoła cieszę się, że jest taki ktoś jak uparty ksiądz spod Wawelu, który broni honoru wierzących, który woła o prawdę (nie o zemstę, jak przedstawiają to krętacze), który zadaje niewygodne pytania i sam swą postawą jest głosem sumienia dla tych, co wolą święty spokój, półprawdy i gładkie w formie ale fałszywe w treści słowa. Wstyd mi za naszego arcybiskupa, który milczy wtedy, gdy trzeba krzyczeć a zabiera głos,kiedy należałoby zachować milczenie. Biskupowi nie przeszkadza kabotyn Palikot - nawet ze sztucznym penisem; nie widzi też nic złego w tym, że KUL, którego wszak jest kanclerzem, honoruje ludzi na to niezasługujących (Juszczenkę, Bartoszewskiego - nazywającego bydłem swych bliźnich i innych). Nie można będąc biskupem siać zgorszenia! Nikomu tego robić nie wolno, ale od pasterza wymagamy więcej. Ks. Isakowicz na pewno jest dobrym pasterzem. Także moim. Dzięki, księże Tadeuszu i szczęść Boże!
Popieram ks. Isakowicza! Jako jeden z nielicznych ma odwagę realizować ewangeliczny nakaz : "Niech mowa wasza będzie tak-tak, nie-nie." W przeciwieństwie do innych duchownych i polityków jemu nie jest wszystko jedno. Jako członek Kościoła cieszę się, że jest taki ktoś jak uparty ksiądz spod Wawelu, który broni honoru wierzących, który woła o prawdę (nie o zemstę, jak przedstawiają to krętacze), który zadaje niewygodne pytania i sam swą postawą jest głosem sumienia dla tych, co wolą święty spokój, półprawdy i gładkie w formie al... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 23:36
0
[size=7]nadać h.c Juszczence - gloryfikatorowi UPA i SS Galietzen to tak
jakby nadać pośmiertny doktorat hc Adolfowi Hitlerowi- Pan Życiński
TW Filozof wraz z ks Wilkiem powinni trafic do brunatnej ksiegi
stowarzyszenia "Nigdy Wiecej" [/size]
Avatar
UPRawniony do głosowania / 1 lipca 2009 o 23:04
0
KUL schodzi na psy. Szkoda, że tylko ksiądz I-Z robi to, co POwinno MSZ, IPN, rząd, parlament i prezydent.
Avatar
Janek z Bochotnicy / 1 lipca 2009 o 22:57
0
Ksiądz przerasta wszystkich, którzy go atakują! Oni ... a on idzie dalej!
Avatar
Anet/ka / 1 lipca 2009 o 22:43
0
A czego można oczekiwać od ludzi, którzy popierają SLD, PO, Samoobronę?
Którzy nie czytają książek tylko oglądają telenowele lub strzelanki?
Którzy się nie uczą, tylko dają sobą manipulować?
Bo taki da sobą pomiatać-nic przecież nie wie! I jeszcze później opluwa innych!

Redakcja Dziennika Wschodniego to dawny "organ prasowej propagandy" PZPR!
Dziennikarze również muszą mieć odpowiednie socjalistyczne przekonania-stara drużyna nie przyjmie odmieńca!
Avatar
~Jarek~ / 6 lipca 2009 o 00:30
0
W ostatnich dniach dwa wydarzenia skupiły uwagę Kresowian i ludzi walczących o prawdę na temat ludobójstwa OUN-UPA.

Pierwszą z nich jest oczywiście nadanie przez KUL w Lublinie - doktoratu honoris causa – gloryfikatorowi morderców Polaków, Żydów i Ormian – prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence i związany z tym protest Kresowian. Niestety ale w ostatnich latach pan Juszczenko wynosi na piedestał zwykłych nazistowskich zbrodniarzy ogłaszjąc ich bohaterami Ukrainy ( jak np. komendant UPA - Roman Szuchewycz ps. „Taras Czuprynka” – rozkazujący swoim bojcom – „Polaków wycinac w pień..”) lub odsłaniając im bolszoje pomniki jak Stepanowi Banderze czy też Dmytro Klaczkiwskiemu ps. „Kłym Sawur” zwanemu potocznie „ katem Wołynia ”.
Można stwierdzic, że protest się udał - Juszczenko tchórzliwie wchodził na KUL bocznymi drzwiami. Co więcej w wyniku konferencji prasowej - dziennikarze przekazali Polakom - o co chodzi Kresowianom tj. o zwykłą pamięc o bestialsko pomordowanych, których morderców gloryfikuje Juszczenko. Zresztą głównym celem było nagłośnienie tematu ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i Podolu, na min. 150 tys. naszych rodaków przez faszystów z OUN-UPA i SS-Galizien. Niestety ale KUL dał się opanowac politykom, odgrodził sie od Polaków ( widziałem osobiście jak nie pozwolono Kresowianom wejśc do budynku zamykając tchórzliwie drzwi na klucz ! ) i pokazał w konsekwencji swoje zaprzaństwo.
Juszczernko twierdzi że "UPA zapisała się złotymi zgłoskami w historii Ukrainy". Jeden z Kresowian opowiedział mi taką historię - " banda tzw. UPA napadła na leśniczówkę w 1944r. w Tarnopolskiem zamieszkałą przez polskie małżeństwo i pięcioro dzieci w czasie śniadania wielkanocnego - po krótkiej naradzie wyprowadzili matkę, a następnie POOBCINALI GŁOWY MĘŻOWI I DZIECIOM kładąc je na półmiskach - by potem "zaprosić " Polkę na posiłek "... Dla Juszcenki ci "partyzanci" UPA to bohaterowie - a dla nas Polaków ?...

Muszę stwierdzić że Ukraina jest bardzo niewdzięcznym państwem ! To właśnie Polska jako pierwsza uznała rząd niepodległej Ukrainy. W 2004 r. to nasi politycy pomogli Juszczence i Tymoszenko w walce o zwycięstwo czasie „pomarańczowej” rewolucji. To właśnie Polska jest ambasadorem Ukrainy w UE i NATO ! To właśnie my jako pierwsi uczyniliśmy kilka ważnych gestów jak np. potępienie przez Senat jeszcze w 1990 r. akcji Wisła czy kolejne przeprosiny za nią prezydentów Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego.
A co wy zrobilła druga strona ? Juszczenko za bohatera Ukrainy uznał mega zbrodniarza Szuchewycza ( to ten który wzywał -"Polaków wycinac w pień") co więcej na polskiej szkole we Lwowie umieszczono prowokacyjnie popiersie tego skur...syna ! Nie stac było Ukraińców nawet na mały gest przeprosin za dokonanie Rzezi Wołyńskiej tj. WYMORDOWANIE na Wołyniu i Podolu ok. 150 tys. Polaków, pomimo że my przeprosiliśmy za przymusowe PRZESIEDLENIE na ziemie odzyskane ok. 150 tys. Ukraińców! I co zwrócił ostatnio uwagę ks. Zaleski – na Wołyniu i Podolu – krzyże na grobach ma jedynie 10 % pomordowanych polskich ofiar ...


Drugim wydarzeniem był skandal lwowski w wykonaniu Walentyna Naliwajczenko, szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jednego z najbliższych bezpośrednich doradców prezydenta Juszczenki. Ten deb*** ( naprawdę brak mi innych określeń! ) przyrównał przedwojenną polska policję do Gestapo i NKWD. Jest to klasyczna metoda udawania przez kata ofiarę. Naliwajczenko żalił się nad ukraińskimi „bojownikami” ( tj. faszystowskimi nacjonalistami z OUN ) prześladowanymi przez polskich policjantów, ale nie wspomniał, że byli to zwykli mordercy, którzy w latach 30-tych zamordowali posła BBWR - Tadeusza Hołówkę, ministra Bronisława Pierackiego czy dyrektora ukraińskiego liceum Iwana Babija. Po wybuchu wojny Bandera, Szuchewycz, Klaczkiwskij, Łebed czy Melnyk, stali się gorliwymi wyznawcami ideologii hitlerowskiej i rozpoczęli „oczyszczanie” Ukrainy z Żydów, a następnie z Polaków ( min. 150 tys. bestialsko pomordowanych). Oczywiście Naliwajczenko o tym doskonale wie – a więc jaki ma cel ? W grę wchodzi albo chęć zemsty Juszczenki za protest ks. Zaleskiego, albo zwyczajnie panu ministrowi „wypsło” się to co myślą nacjonaliści z partii „Nasza Ukraina” W. Juszczenki. Podkreślam, że autorem tych idiotyzmów nie jest jakiś prorosyjski komunista z Donbasu czy nawiedzony nazista ze „Swobody”, ale polityk ze ścisłego środowiska Juszczenki . Oczekuję że polski MSZ ( opłacany także z moich podatków) ostro zareaguje . Oczywiście żartuję - gdyby autorem tych deb***izmów był polityk rosyjski czy niemiecki - tak prawdopodobnie by się stało – ale nie w przypadku Ukraińca – ten to może bezkarnie pluć nam w twarz, a my mamy twierdzić że pada deszcz ! Problem z Juszczenką jest taki, że gdy jest on w Polsce to przedstawia się jako wielki przyjaciel Polaków, a gdy już dojedzie na Ukrainę to dokonuje jawnie skrajnie antypolskich posunięć !


Tak swoją drogą to wstyd, że praktycznie tylko jeden ks. katolicki z Krakowa musi wyręczać organy państwa opłacane z naszych podatków ( to one powinny dbać o pamięć i godność narodową !)
Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę !
Kiedyś tematem tabu był "KATYŃ" - taraz jest "Wołyń"!
Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina!
Kiedyś był wielki przywódca Breżniew, teraz jest Juszczenko !

Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA HISTORYCZNA" i "POLITYKA HISTORYCZNA". Jak sam słyszałem to Kresowianie są ogromnie rozgoryczeni "zadziwiającą" postawą pana prezydenta i nie zapomną mu o tym PRZYPOMNIEC w kampanii prezydenckiej w 2010 r.


Za tydzień 11 lipca - obchody 66 rocznicy Rzezi Wołyńskiej i jednocześnie 65 Rzezi Małopolskiej ( woj. Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie). Cześć uroczystości odbędzie się w Chełmie na ul. Wołyńskiej, w sobotę o godz. 10. Zapalmy znicze za pamięc o naszych wymordowanych rodakach .....
W ostatnich dniach dwa wydarzenia skupiły uwagę Kresowian i ludzi walczących o prawdę na temat ludobójstwa OUN-UPA.

Pierwszą z nich jest oczywiście nadanie przez KUL w Lublinie - doktoratu honoris causa – gloryfikatorowi morderców Polaków, Żydów i Ormian – prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence i związany z tym protest Kresowian. Niestety ale w ostatnich latach pan Juszczenko wynosi na piedestał zwykłych nazistowskich zbrodniarzy ogłaszjąc ich bohaterami Ukrainy ( jak np. komendant UPA - Roman Szuchewycz ps. R... rozwiń
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 01:23
0
A JA POLECAM KSIĄŻKĘ:

"PRZEMILCZANE LUDOBÓJSTWO NA KRESACH" - ks. Tadeusz Isakowicz - Zalewski
Avatar
~Jarek~ / 2 lipca 2009 o 23:41
0
Masz ZEBRA całkowitą rację !

To wstyd że ks. katolicki musi wyręczac oragny państwa opłacane z naszych podatków!
Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę !
Kiedys tematem tabu był "KATYŃ" taraz jest "Wołyń"!
Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina!
Kiedyś był wielki przywódca Brezniew, teraz jest Juszczenko!

Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA HISTORYCZNA" i "POLITYKA HISTORYCZNA". Jak sam słyszałem to Kresowianie są ogromnie rozgoryczeni "zadziwiającą" postawą pana prezydenta i nie zapomną mu o tym PRZYPOMNIEC w kampanii w 2010 r.....
Masz ZEBRA całkowitą rację !

To wstyd że ks. katolicki musi wyręczac oragny państwa opłacane z naszych podatków!
Niestety ale nasze władze różnicują polskie ofiary ze względu na oprawcę !
Kiedys tematem tabu był "KATYŃ" taraz jest "Wołyń"!
Kiedyś był wielki brat ZSRR, teraz jest -Ukraina!
Kiedyś był wielki przywódca Brezniew, teraz jest Juszczenko!

Zastanawia mnie tylko co stało się hasłami Kaczyńskiego i PiS z kampanii w 2005r. - tj. "PRAWDA... rozwiń
Avatar
ZEBRA / 2 lipca 2009 o 21:52
0
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄCA ŚWITA WYKSZTAŁCIUCHÓW?

PEWNIE BALI SIĘ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ?

A ELITARNY KUL?

JEDNAK PO I SLD NADAL GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CIESZCIE SIĘ DALEJ ZAKŁAMANI KOMUNIŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WIĘKSZOŚĆ SIĘ NADAL BOI UB? (LUB NIC NIE WIE-BEZPIEKI JUŻ NIE MA, DO PIERDLA ZA TO JUŻ NIE WSADZAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I KSIĄŻEK NIE CZYTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KRYZYS-BIBLIOTEK TEŻ JUŻ NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[size=7]CIEMNOGRÓD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
POPIERAM ZALEWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE DLACZEGO TYLKO JEDEN CZŁOWIEK DBA O HISTORYCZNE INTERESY POLSKI?

GDZIE JEST IPN, MSZ, PROFESORSKO-DOKTORSKA WSZECHWIEDZĄC... rozwiń
Avatar
Kirylejsky / 2 lipca 2009 o 16:01
0
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- czci tytułami "bohatera Ukrainy" pomnikami, patronatami, programami szkolnymi i publikacjami, Banderę, Szuchewycza, OUN-UPA, SSGalizien, by bezczelnie odebrać godność doktora h.c. Katolickiego Uniwersytetu!... i wygłosić zebranym na Pl.Litewskim mieszkańcom obłudne i haniebne przemówienie o przebaczeniu i pojednaniu... ale po proteście Ks.Isakowicza wyjechał bez słowa na Ukrainę, gdzie cieszy się "sławą" 2% poparcia obywateli Ukrainy!
Ks.Isakowicz-Zaleski jest bezkompromisowym sumieniem patriotycznego kleru polskiego, a 1 lipca br. po prostu uratował honor znacznej części mieszkańców Lublina, gdzie przecież mieszka tysiące nieświadomych potomków ~200tys. ofiar IIRzeczpospolitej z ok.4000 miejsc Wołynia i Galicji, w tym w większości dzieci, kobiet i starców, nie mających nawet mogił i upamiętnienia miejsc nieludzkiego ludobójstwa z krzyżem... gdy to do Lublina przybył Wiktor Juszczenko, który od kilku lat -aktywniej niż wszyscy dotychasowi przywódcy Ukrainy razem wzięci- c... rozwiń
Avatar
obiektywny / 1 lipca 2009 o 23:47
0
Popieram ks. Isakowicza! Jako jeden z nielicznych ma odwagę realizować ewangeliczny nakaz : "Niech mowa wasza będzie tak-tak, nie-nie." W przeciwieństwie do innych duchownych i polityków jemu nie jest wszystko jedno. Jako członek Kościoła cieszę się, że jest taki ktoś jak uparty ksiądz spod Wawelu, który broni honoru wierzących, który woła o prawdę (nie o zemstę, jak przedstawiają to krętacze), który zadaje niewygodne pytania i sam swą postawą jest głosem sumienia dla tych, co wolą święty spokój, półprawdy i gładkie w formie ale fałszywe w treści słowa. Wstyd mi za naszego arcybiskupa, który milczy wtedy, gdy trzeba krzyczeć a zabiera głos,kiedy należałoby zachować milczenie. Biskupowi nie przeszkadza kabotyn Palikot - nawet ze sztucznym penisem; nie widzi też nic złego w tym, że KUL, którego wszak jest kanclerzem, honoruje ludzi na to niezasługujących (Juszczenkę, Bartoszewskiego - nazywającego bydłem swych bliźnich i innych). Nie można będąc biskupem siać zgorszenia! Nikomu tego robić nie wolno, ale od pasterza wymagamy więcej. Ks. Isakowicz na pewno jest dobrym pasterzem. Także moim. Dzięki, księże Tadeuszu i szczęść Boże!
Popieram ks. Isakowicza! Jako jeden z nielicznych ma odwagę realizować ewangeliczny nakaz : "Niech mowa wasza będzie tak-tak, nie-nie." W przeciwieństwie do innych duchownych i polityków jemu nie jest wszystko jedno. Jako członek Kościoła cieszę się, że jest taki ktoś jak uparty ksiądz spod Wawelu, który broni honoru wierzących, który woła o prawdę (nie o zemstę, jak przedstawiają to krętacze), który zadaje niewygodne pytania i sam swą postawą jest głosem sumienia dla tych, co wolą święty spokój, półprawdy i gładkie w formie al... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 23:36
0
[size=7]nadać h.c Juszczence - gloryfikatorowi UPA i SS Galietzen to tak
jakby nadać pośmiertny doktorat hc Adolfowi Hitlerowi- Pan Życiński
TW Filozof wraz z ks Wilkiem powinni trafic do brunatnej ksiegi
stowarzyszenia "Nigdy Wiecej" [/size]
Avatar
UPRawniony do głosowania / 1 lipca 2009 o 23:04
0
KUL schodzi na psy. Szkoda, że tylko ksiądz I-Z robi to, co POwinno MSZ, IPN, rząd, parlament i prezydent.
Avatar
Janek z Bochotnicy / 1 lipca 2009 o 22:57
0
Ksiądz przerasta wszystkich, którzy go atakują! Oni ... a on idzie dalej!
Avatar
Anet/ka / 1 lipca 2009 o 22:43
0
A czego można oczekiwać od ludzi, którzy popierają SLD, PO, Samoobronę?
Którzy nie czytają książek tylko oglądają telenowele lub strzelanki?
Którzy się nie uczą, tylko dają sobą manipulować?
Bo taki da sobą pomiatać-nic przecież nie wie! I jeszcze później opluwa innych!

Redakcja Dziennika Wschodniego to dawny "organ prasowej propagandy" PZPR!
Dziennikarze również muszą mieć odpowiednie socjalistyczne przekonania-stara drużyna nie przyjmie odmieńca!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 409 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!