Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2012 r.
13:57
Edytuj ten wpis

Protest przeciwko ACTA przed Ratuszem w Lublinie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora jsz mc łm
0 14 A A
Protest przeciwko ACTA w Lublinie (Łukasz Minkiewicz MoDO)
Protest przeciwko ACTA w Lublinie (Łukasz Minkiewicz MoDO)

W czwartek przed lubelskim Ratuszem protestowali internauci, którzy są przeciwni ACTA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
14:25

Przemówienie Kowalskiego nie spodobało się części osób, które przyszły. Słychać krzyki: "hipokryta!"

14:20

Na miejsce przyszło jeszcze więcej osób. Jest ich już kilkaset. Przemawia Marian Kowalski, rzecznik ONR. Jest spokojnie, policja nie musi interweniować.

14:00

Przed lubelski Ratusz przyszło ok. 300 osób. Niektórzy trzymają w rękach transparenty: "Acta-Sracta. Boni na Madagaskar", "Chcemy wolnego internetu", "Nie będzie paczenia".

Już w środę przed Ratuszem spotkało się kilkadziesiąt osób, którzy sprzeciwiają się ACTA.

ACTA podpisana

Ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała w czwartek w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami. Jak poinformował radca prasowy ambasady RP w Tokio Radosław Tyszkiewicz, dokument podpisali też ambasadorowie pozostałych państw UE z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dox / 26 stycznia 2012 o 20:10
0
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mieć społeczność analfabetów.
5. Grafik chcąc zrobić projekt dla klienta, do wizualizacji(których wykonuje kilka) będzie musiał ZAKUPIĆ zdjęcia, które wcale nie będą musiały być wykorzystane w finalnym projekcie. Takich kilka zdjęć np z Istock'a wcale nie są tanie.

Korzystne by było natomiast dla studentów piszących prace - obecnie stają się własnością uczelni, lub składową prac badawczych promotorów - jeśli weszłoby ACTA, praca mgr byłaby własnością studenta, a uczelnia musiałaby za nią zapłacić
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mi... rozwiń
Avatar
Dox / 26 stycznia 2012 o 20:10
0
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mieć społeczność analfabetów.
5. Grafik chcąc zrobić projekt dla klienta, do wizualizacji(których wykonuje kilka) będzie musiał ZAKUPIĆ zdjęcia, które wcale nie będą musiały być wykorzystane w finalnym projekcie. Takich kilka zdjęć np z Istock'a wcale nie są tanie.

Korzystne by było natomiast dla studentów piszących prace - obecnie stają się własnością uczelni, lub składową prac badawczych promotorów - jeśli weszłoby ACTA, praca mgr byłaby własnością studenta, a uczelnia musiałaby za nią zapłacić
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mi... rozwiń
Avatar
Ja / 26 stycznia 2012 o 16:15
0
Ach rudy, rudy, rudy, rudy Tusk.. Ależ to jest oszust...
Avatar
wee / 26 stycznia 2012 o 16:01
0
Do wszystkich deb***i, co twierdzą, że chodzi o mp3 i filmy, tu chodzi o patenty! Zaboli kieszeń jak się okaże, że nie bedzie tańszego zamiennika, tylko orginały, które to będą kilka razy droższe niż dziś, bo nie będzie konkurencji!
Teraz na spokojnie zastanówcie się z ilu zamienników korzystanie na codzień(jedzienie, części zamienniene, elektronika, leki, programy i wiele innych)!
Avatar
Jola / 26 stycznia 2012 o 16:01
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1327589784' post='588634']
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który jeszcze nie miał premiery kinowej! o to ten cały tłum walczy, żeby móc dalej ściągać wszystko jak popadnie!!!
[/quote]
Ale ty jesteś ślepy.Tu nie chodzi o sciągnięcie filmu czy jakiejś piosenki,uruchom myślenie.Jak długo dasz się jeszcze ogłupiać i tumanić ???????
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1327589784' post='588634']
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2012 o 15:56
0
[quote name='Edek' timestamp='1327587073' post='588620']
Wyborcy PO maja teraz troche do myslenia. Zdrojewski nazwal was glupkami nie rozumiejacymi prawa a Tusk nawet nie znizyl sie waby z wami porozmawiac. :-)))
[/quote]
Ryży oszukał cały naród,nie tylko głupich i naiwnych z PO.
Avatar
llubellak@op.pl / 26 stycznia 2012 o 15:56
0
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który jeszcze nie miał premiery kinowej! o to ten cały tłum walczy, żeby móc dalej ściągać wszystko jak popadnie!!!
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który jeszcze nie miał premiery kinowej! o to ten cały tłum walczy, żeby móc dalej ściągać wszystko ... rozwiń
Avatar
acta / 26 stycznia 2012 o 15:52
0
okolo 100 osob spacerowalo dzisiaj po chelmie wykrzykujac hasla anty-acta. "precz z cenzura" etc. wlasnie przeszli lwowska...
Avatar
andziuś / 26 stycznia 2012 o 15:27
0
nie ma to jak sobie coś ukraść, kradzione nie tuczy, no to trza protestować !
Avatar
Edek / 26 stycznia 2012 o 15:11
0
Wyborcy PO maja teraz troche do myslenia. Zdrojewski nazwal was glupkami nie rozumiejacymi prawa a Tusk nawet nie znizyl sie waby z wami porozmawiac. :-)))
Avatar
Dox / 26 stycznia 2012 o 20:10
0
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mieć społeczność analfabetów.
5. Grafik chcąc zrobić projekt dla klienta, do wizualizacji(których wykonuje kilka) będzie musiał ZAKUPIĆ zdjęcia, które wcale nie będą musiały być wykorzystane w finalnym projekcie. Takich kilka zdjęć np z Istock'a wcale nie są tanie.

Korzystne by było natomiast dla studentów piszących prace - obecnie stają się własnością uczelni, lub składową prac badawczych promotorów - jeśli weszłoby ACTA, praca mgr byłaby własnością studenta, a uczelnia musiałaby za nią zapłacić
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mi... rozwiń
Avatar
Dox / 26 stycznia 2012 o 20:10
0
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mieć społeczność analfabetów.
5. Grafik chcąc zrobić projekt dla klienta, do wizualizacji(których wykonuje kilka) będzie musiał ZAKUPIĆ zdjęcia, które wcale nie będą musiały być wykorzystane w finalnym projekcie. Takich kilka zdjęć np z Istock'a wcale nie są tanie.

Korzystne by było natomiast dla studentów piszących prace - obecnie stają się własnością uczelni, lub składową prac badawczych promotorów - jeśli weszłoby ACTA, praca mgr byłaby własnością studenta, a uczelnia musiałaby za nią zapłacić
Na ściaganiu muzyki, najbardziej cierpi ZAIKS i inne wytwórnie, a nie artyści - no chyba, że ci z gatunku celebrytów.
Jeżeli ACTA to:
1. Biblioteki będą nielegalne: rozpowszechniają wiedzę za darmo
2. Punkty XERO upadną, nawet xerowanie czyjejś wiedzy w postaci notatek jest jej kopiowaniem
3. Wiele bibliotek zamieszcza e-booki - co będzie nie legalne
4. Za pobieraną wiedzę w szkołach trzeba by było płacić - przecież nauczyciel przekazuję SWOJĄ wiedzę. Do 18 roku życia jest obowiązek kształcenia, więc będziemy mi... rozwiń
Avatar
Ja / 26 stycznia 2012 o 16:15
0
Ach rudy, rudy, rudy, rudy Tusk.. Ależ to jest oszust...
Avatar
wee / 26 stycznia 2012 o 16:01
0
Do wszystkich deb***i, co twierdzą, że chodzi o mp3 i filmy, tu chodzi o patenty! Zaboli kieszeń jak się okaże, że nie bedzie tańszego zamiennika, tylko orginały, które to będą kilka razy droższe niż dziś, bo nie będzie konkurencji!
Teraz na spokojnie zastanówcie się z ilu zamienników korzystanie na codzień(jedzienie, części zamienniene, elektronika, leki, programy i wiele innych)!
Avatar
Jola / 26 stycznia 2012 o 16:01
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1327589784' post='588634']
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który jeszcze nie miał premiery kinowej! o to ten cały tłum walczy, żeby móc dalej ściągać wszystko jak popadnie!!!
[/quote]
Ale ty jesteś ślepy.Tu nie chodzi o sciągnięcie filmu czy jakiejś piosenki,uruchom myślenie.Jak długo dasz się jeszcze ogłupiać i tumanić ???????
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1327589784' post='588634']
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2012 o 15:56
0
[quote name='Edek' timestamp='1327587073' post='588620']
Wyborcy PO maja teraz troche do myslenia. Zdrojewski nazwal was glupkami nie rozumiejacymi prawa a Tusk nawet nie znizyl sie waby z wami porozmawiac. :-)))
[/quote]
Ryży oszukał cały naród,nie tylko głupich i naiwnych z PO.
Avatar
llubellak@op.pl / 26 stycznia 2012 o 15:56
0
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który jeszcze nie miał premiery kinowej! o to ten cały tłum walczy, żeby móc dalej ściągać wszystko jak popadnie!!!
sama młodzież, często szkolna która jeszcze nie nabyła prawa do głosowania. w tym pochodzie również wielu anarchistów i lewaków. powiedzcie mi tak proszę, tylko szczerze, czy 99% protestujących nie boi się po prostu tego, że z dnia na dzień skończy się ściąganie wszystkiego za darmo? przecież oni mają w d..... wszystkie inne postanowienia, boją się tylko tego że nie ściągną sobie nowego kawałka Rhianny czy Davida Guetty, nie obejrzą filmu który jeszcze nie miał premiery kinowej! o to ten cały tłum walczy, żeby móc dalej ściągać wszystko ... rozwiń
Avatar
acta / 26 stycznia 2012 o 15:52
0
okolo 100 osob spacerowalo dzisiaj po chelmie wykrzykujac hasla anty-acta. "precz z cenzura" etc. wlasnie przeszli lwowska...
Avatar
andziuś / 26 stycznia 2012 o 15:27
0
nie ma to jak sobie coś ukraść, kradzione nie tuczy, no to trza protestować !
Avatar
Edek / 26 stycznia 2012 o 15:11
0
Wyborcy PO maja teraz troche do myslenia. Zdrojewski nazwal was glupkami nie rozumiejacymi prawa a Tusk nawet nie znizyl sie waby z wami porozmawiac. :-)))