Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2010 r.
8:33
Edytuj ten wpis

Protest przeciwko zamknięciu Ośrodka dla Uchodźców w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 11 A A

Ośrodek dla Uchodźców przy ul. Wrońskiej w Lublinie może zostać zamknięty. Przeciwko jego likwidacji protestuje grupa naukowców i artystów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urząd ds. cudzoziemców planuje zamknąć niektóre ośrodki dla uchodźców w całej Polsce. Na liście zagrożonych jest również Ośrodek dla Uchodźców przy ul. Wrońskiej w Lublinie.

Wczoraj dostaliśmy list na temat ośrodka. "Niepokoimy się o los gości naszego miasta: o uchodźców (...) Naszym zdaniem uchodźcy winni mieć szansę uzyskania pomocy właśnie w mieście akademickim o różnorodnej kulturze, w naszej wspólnej małej ojczyźnie: w Lublinie. Dlatego apelujemy o pozostawienie i rozwój tutaj Ośrodka dla Uchodźców."

Pod listem podpisali się m.in.: prof. Maria Janion, Kinga Dunin, dr hab. Małgorzata Kitowska-Łysiak, prof. nadzw. KUL, prof. dr hab. Jadwiga Mizińska, kier. Zakładu Filozofii Kultury UMCS, Jakub Biernat, dr Tomasz Kitliński, dr Paweł Leszkowicz, dr Izabela Kowalczyk, prof.dr hab. Jerzy Kochan, prof. Basia Nikiforova (Vilnius), Adam Borowski-Herbst, aktor Teatru Ósmego Dnia, Barbara Falender rzeźbiarka, Małgorzata Tarasiewicz, Ingeborga Janikowska-Lipszyc.

Dziś przed Ośrodkiem dla Uchodźców na ul. Wrońskiej odbędzie się odczytanie listu w tej sprawie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 4 listopada 2010 o 15:00
0
No jasne...-martwicie się o uchodźców i inne szmatałajstwo,a o powodzianach z Wilkowa i okolic przed zimą nie trzeba się martwić...
Avatar
bulba / 3 listopada 2010 o 19:01
0
Nie przypominam sobie aktywności tych "naukowców" przy sprawie Juszczenki i ludobójstwa na polakach..Jak widać można mieć podwójną moralność i doskonale prosperować - liżąc właściwe d....y .
Avatar
Tomek / 3 listopada 2010 o 14:38
0
A czy te uczone glowy wiedza chociaz gdzie ten osrodek sie miesci???Czy poprostu na zasadzie kolesiostwa podpiszcie sie mi bo szwagier(ka) tam pracuje.Nieraz takie samochody tam przyjezdzaja ze sami by mogli sie utrzymywac a ci co nie umieja pracowac to Lublin brudny mamy ale nie oni nie do pracy do brania i najwyrazniej im to nie smakuje co dostaja gratis bo puzniej na targowiskach ( Krańcowa, Ruska ) to sprzedaja.A w innych panstwach niestety jak chca byc to sie mosza utrzymac. I jak ktos napisał powinni im te pokoje przeswietlic i to co jakis czas bo jak narazie to panuje tam rozluznienie i nie widze by sie ktos tym zajmował!!!!!!
A czy te uczone glowy wiedza chociaz gdzie ten osrodek sie miesci???Czy poprostu na zasadzie kolesiostwa podpiszcie sie mi bo szwagier(ka) tam pracuje.Nieraz takie samochody tam przyjezdzaja ze sami by mogli sie utrzymywac a ci co nie umieja pracowac to Lublin brudny mamy ale nie oni nie do pracy do brania i najwyrazniej im to nie smakuje co dostaja gratis bo puzniej na targowiskach ( Krańcowa, Ruska ) to sprzedaja.A w innych panstwach niestety jak chca byc to sie mosza utrzymac. I jak ktos napisał powinni im te pokoje przeswietlic i to co j... rozwiń
Avatar
emas / 3 listopada 2010 o 13:57
0
wielce mądre głowy - chcecie uchodźców u nas? spójrzcie na francje i co cudzoziemcy robią u nich - rozboje, podpalenia, zastraszenia.
Jestem przeciw przyjmowaniu do naszego kraju czeczenów i innych dzikich ludzi, wystarczajacy cyrk jest z samymi polakami
Avatar
artek / 3 listopada 2010 o 12:21
0
[quote name='ixi' timestamp='1288782703' post='372458']
tym bardziej ,że obok na Wrońskiej mieszka po prostu kwiat społeczeństwa,gdzież uchodżcom do niego...
[/quote]
Jak widać, po Twoim komentarzu kołtuństwo może mieszkać wszędzie nie tylko na Wrońskiej!Nie obrażaj i dyskryminuj innych tylko ze względu na to gdzie mieszkają.
Avatar
ixi / 3 listopada 2010 o 12:11
0
[quote name='rybka' timestamp='1288781513' post='372406']
Po powyszych komentarzach widać polskiego zakłamanego katolika, z jego uprzeddzeniami i kołtuństwem. A na naszych rodaków i ich rodziny na zachodzie to myślicie, że inaczej patrzą niż wy na uchodxców w Polsce. Zapomieliście jak Polacy w latach osiemdziesiatych uciekali na Zachód i tez tam byli uchodźcami. Takie komentarze wywołują u mnie wstyd z powodu mijej przynależności do tego narodu z kołtunami, którzy też narkotyzują się, zabijają, biją dzieci. Wam wolno a cudzoziemcom, nie? Tfu....
[/quote]
tym bardziej ,że obok na Wrońskiej mieszka po prostu kwiat społeczeństwa,gdzież uchodżcom do niego...
[quote name='rybka' timestamp='1288781513' post='372406']
Po powyszych komentarzach widać polskiego zakłamanego katolika, z jego uprzeddzeniami i kołtuństwem. A na naszych rodaków i ich rodziny na zachodzie to myślicie, że inaczej patrzą niż wy na uchodxców w Polsce. Zapomieliście jak Polacy w latach osiemdziesiatych uciekali na Zachód i tez tam byli uchodźcami. Takie komentarze wywołują u mnie wstyd z powodu mijej przynależności do tego narodu z kołtunami, którzy też narkotyzują się, zabijają, biją dzieci. Wam ... rozwiń
Avatar
rybka / 3 listopada 2010 o 11:51
0
Po powyszych komentarzach widać polskiego zakłamanego katolika, z jego uprzeddzeniami i kołtuństwem. A na naszych rodaków i ich rodziny na zachodzie to myślicie, że inaczej patrzą niż wy na uchodxców w Polsce. Zapomieliście jak Polacy w latach osiemdziesiatych uciekali na Zachód i tez tam byli uchodźcami. Takie komentarze wywołują u mnie wstyd z powodu mijej przynależności do tego narodu z kołtunami, którzy też narkotyzują się, zabijają, biją dzieci. Wam wolno a cudzoziemcom, nie? Tfu....
Avatar
Gość / 3 listopada 2010 o 11:49
0
[quote name='crx' timestamp='1288774234' post='372287']
Szanowni "naukowcy" może odpowiedzą- skąd wziąć pieniądze na jego utrzymanie?A może sami zrobią zrzutkę i pokażą ,że można?I czy wiedzą ,jaki jest roczny koszt jego utrzymania?Oj dobrze,że to tylko "garstka przedstawicieli świata nauki Lubelszczyzny".W przeciwnym razie byłoby uzasadnienie stwierdzenia,że lubelskie uczelnie produkują bezrobotnych....!!!
[/quote]
Przedstawiciele świata nuki województwa lubelskiego,a nie lubelszczyzny.
Avatar
Anna / 3 listopada 2010 o 10:46
0
I bardzo dobrze, że zamykają ten ośrodek.To,co tam się dzieje i wokoło przechodzi ludzkie pojęcie. Wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców Lublina, zmniejszy się ryzyko zachorowania na gruźlicę, spadnie zagrożenie przestępczością.Obok w DW jest artykuł o zamknięciu ośrodka dla dzieci słabosłyszących, może kasa z utrzymania uchodźców mogłaby pójść na utrzymanie ośrodka służącego Polakom i ich dzieciom, które potrzebują naszej pomocy!!?
Avatar
anonim / 3 listopada 2010 o 10:24
0
Niech najpierw Policja wejdzie do każdego z mieszkań i zrobi im domowy "Renament".
Złodzieje, ćpuni i alkoholicy!
Za co ja i reszta podatników ma utrzymywać tych nierobów którzy wolą ukraść radio z samochodu, telefon małolatowi, a matkę i najmłodsze rodzeństwo wysłać na żebry na Krakowskie?
Wiem co tam się dzieję ponieważ pracuję w okolicach i codzień widzę "ciapate" dzieci zaglądające do samochodów w okolicy czy przypadkiem nie leży tam laptop, gps, czy dobre radio... jeśli takowe zjadą to wiadomo co się dzieje.
Nie jestem rasista ale tym ludziom najpierw powinna się przydać resocjalizacja, a dopiero potem prawo do egzystowania w normalnym świecie!!!
Niech najpierw Policja wejdzie do każdego z mieszkań i zrobi im domowy "Renament".
Złodzieje, ćpuni i alkoholicy!
Za co ja i reszta podatników ma utrzymywać tych nierobów którzy wolą ukraść radio z samochodu, telefon małolatowi, a matkę i najmłodsze rodzeństwo wysłać na żebry na Krakowskie?
Wiem co tam się dzieję ponieważ pracuję w okolicach i codzień widzę "ciapate" dzieci zaglądające do samochodów w okolicy czy przypadkiem nie leży tam laptop, gps, czy dobre radio... jeśli takowe zjadą to wiadomo c... rozwiń
Avatar
bambosh / 4 listopada 2010 o 15:00
0
No jasne...-martwicie się o uchodźców i inne szmatałajstwo,a o powodzianach z Wilkowa i okolic przed zimą nie trzeba się martwić...
Avatar
bulba / 3 listopada 2010 o 19:01
0
Nie przypominam sobie aktywności tych "naukowców" przy sprawie Juszczenki i ludobójstwa na polakach..Jak widać można mieć podwójną moralność i doskonale prosperować - liżąc właściwe d....y .
Avatar
Tomek / 3 listopada 2010 o 14:38
0
A czy te uczone glowy wiedza chociaz gdzie ten osrodek sie miesci???Czy poprostu na zasadzie kolesiostwa podpiszcie sie mi bo szwagier(ka) tam pracuje.Nieraz takie samochody tam przyjezdzaja ze sami by mogli sie utrzymywac a ci co nie umieja pracowac to Lublin brudny mamy ale nie oni nie do pracy do brania i najwyrazniej im to nie smakuje co dostaja gratis bo puzniej na targowiskach ( Krańcowa, Ruska ) to sprzedaja.A w innych panstwach niestety jak chca byc to sie mosza utrzymac. I jak ktos napisał powinni im te pokoje przeswietlic i to co jakis czas bo jak narazie to panuje tam rozluznienie i nie widze by sie ktos tym zajmował!!!!!!
A czy te uczone glowy wiedza chociaz gdzie ten osrodek sie miesci???Czy poprostu na zasadzie kolesiostwa podpiszcie sie mi bo szwagier(ka) tam pracuje.Nieraz takie samochody tam przyjezdzaja ze sami by mogli sie utrzymywac a ci co nie umieja pracowac to Lublin brudny mamy ale nie oni nie do pracy do brania i najwyrazniej im to nie smakuje co dostaja gratis bo puzniej na targowiskach ( Krańcowa, Ruska ) to sprzedaja.A w innych panstwach niestety jak chca byc to sie mosza utrzymac. I jak ktos napisał powinni im te pokoje przeswietlic i to co j... rozwiń
Avatar
emas / 3 listopada 2010 o 13:57
0
wielce mądre głowy - chcecie uchodźców u nas? spójrzcie na francje i co cudzoziemcy robią u nich - rozboje, podpalenia, zastraszenia.
Jestem przeciw przyjmowaniu do naszego kraju czeczenów i innych dzikich ludzi, wystarczajacy cyrk jest z samymi polakami
Avatar
artek / 3 listopada 2010 o 12:21
0
[quote name='ixi' timestamp='1288782703' post='372458']
tym bardziej ,że obok na Wrońskiej mieszka po prostu kwiat społeczeństwa,gdzież uchodżcom do niego...
[/quote]
Jak widać, po Twoim komentarzu kołtuństwo może mieszkać wszędzie nie tylko na Wrońskiej!Nie obrażaj i dyskryminuj innych tylko ze względu na to gdzie mieszkają.
Avatar
ixi / 3 listopada 2010 o 12:11
0
[quote name='rybka' timestamp='1288781513' post='372406']
Po powyszych komentarzach widać polskiego zakłamanego katolika, z jego uprzeddzeniami i kołtuństwem. A na naszych rodaków i ich rodziny na zachodzie to myślicie, że inaczej patrzą niż wy na uchodxców w Polsce. Zapomieliście jak Polacy w latach osiemdziesiatych uciekali na Zachód i tez tam byli uchodźcami. Takie komentarze wywołują u mnie wstyd z powodu mijej przynależności do tego narodu z kołtunami, którzy też narkotyzują się, zabijają, biją dzieci. Wam wolno a cudzoziemcom, nie? Tfu....
[/quote]
tym bardziej ,że obok na Wrońskiej mieszka po prostu kwiat społeczeństwa,gdzież uchodżcom do niego...
[quote name='rybka' timestamp='1288781513' post='372406']
Po powyszych komentarzach widać polskiego zakłamanego katolika, z jego uprzeddzeniami i kołtuństwem. A na naszych rodaków i ich rodziny na zachodzie to myślicie, że inaczej patrzą niż wy na uchodxców w Polsce. Zapomieliście jak Polacy w latach osiemdziesiatych uciekali na Zachód i tez tam byli uchodźcami. Takie komentarze wywołują u mnie wstyd z powodu mijej przynależności do tego narodu z kołtunami, którzy też narkotyzują się, zabijają, biją dzieci. Wam ... rozwiń
Avatar
rybka / 3 listopada 2010 o 11:51
0
Po powyszych komentarzach widać polskiego zakłamanego katolika, z jego uprzeddzeniami i kołtuństwem. A na naszych rodaków i ich rodziny na zachodzie to myślicie, że inaczej patrzą niż wy na uchodxców w Polsce. Zapomieliście jak Polacy w latach osiemdziesiatych uciekali na Zachód i tez tam byli uchodźcami. Takie komentarze wywołują u mnie wstyd z powodu mijej przynależności do tego narodu z kołtunami, którzy też narkotyzują się, zabijają, biją dzieci. Wam wolno a cudzoziemcom, nie? Tfu....
Avatar
Gość / 3 listopada 2010 o 11:49
0
[quote name='crx' timestamp='1288774234' post='372287']
Szanowni "naukowcy" może odpowiedzą- skąd wziąć pieniądze na jego utrzymanie?A może sami zrobią zrzutkę i pokażą ,że można?I czy wiedzą ,jaki jest roczny koszt jego utrzymania?Oj dobrze,że to tylko "garstka przedstawicieli świata nauki Lubelszczyzny".W przeciwnym razie byłoby uzasadnienie stwierdzenia,że lubelskie uczelnie produkują bezrobotnych....!!!
[/quote]
Przedstawiciele świata nuki województwa lubelskiego,a nie lubelszczyzny.
Avatar
Anna / 3 listopada 2010 o 10:46
0
I bardzo dobrze, że zamykają ten ośrodek.To,co tam się dzieje i wokoło przechodzi ludzkie pojęcie. Wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców Lublina, zmniejszy się ryzyko zachorowania na gruźlicę, spadnie zagrożenie przestępczością.Obok w DW jest artykuł o zamknięciu ośrodka dla dzieci słabosłyszących, może kasa z utrzymania uchodźców mogłaby pójść na utrzymanie ośrodka służącego Polakom i ich dzieciom, które potrzebują naszej pomocy!!?
Avatar
anonim / 3 listopada 2010 o 10:24
0
Niech najpierw Policja wejdzie do każdego z mieszkań i zrobi im domowy "Renament".
Złodzieje, ćpuni i alkoholicy!
Za co ja i reszta podatników ma utrzymywać tych nierobów którzy wolą ukraść radio z samochodu, telefon małolatowi, a matkę i najmłodsze rodzeństwo wysłać na żebry na Krakowskie?
Wiem co tam się dzieję ponieważ pracuję w okolicach i codzień widzę "ciapate" dzieci zaglądające do samochodów w okolicy czy przypadkiem nie leży tam laptop, gps, czy dobre radio... jeśli takowe zjadą to wiadomo co się dzieje.
Nie jestem rasista ale tym ludziom najpierw powinna się przydać resocjalizacja, a dopiero potem prawo do egzystowania w normalnym świecie!!!
Niech najpierw Policja wejdzie do każdego z mieszkań i zrobi im domowy "Renament".
Złodzieje, ćpuni i alkoholicy!
Za co ja i reszta podatników ma utrzymywać tych nierobów którzy wolą ukraść radio z samochodu, telefon małolatowi, a matkę i najmłodsze rodzeństwo wysłać na żebry na Krakowskie?
Wiem co tam się dzieję ponieważ pracuję w okolicach i codzień widzę "ciapate" dzieci zaglądające do samochodów w okolicy czy przypadkiem nie leży tam laptop, gps, czy dobre radio... jeśli takowe zjadą to wiadomo c... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 0 0

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 12 12

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 7 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 10

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!