Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lutego 2011 r.
21:29
Edytuj ten wpis

Protest w IV LO: "Nie łączcie nas z gimnazjum"

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
0 48 A A
W piątek od godziny 8:30 uczniowie zaczną protest przechodząc spod szkoły po lubelski Ratusz. (archi
W piątek od godziny 8:30 uczniowie zaczną protest przechodząc spod szkoły po lubelski Ratusz. (archi

Uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcące im. Sempołowskiej nie zgadzają się na połączenie ich szkoły z Gimnazjum nr 19 im. Czechowicza. Zbierają podpisy przeciwko temu pomysłowi, a w piątek przejdą pod Ratusz, żeby zaprotestować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O planach dowiedzieliśmy się od uczniów.

"Czwarte Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło swoje 100 - lecie w 2012, jednak by umilić tą rocznice władze miasta zdecydowały by liceum dalej istniało jako Zespół Szkół Numer 11. Ten pomysł nie spodobał się nikomu, kto choć trochę związany jest z 4 LO” – czytamy w mailu do redakcji. Chodzi o połączenie placówek przy ul. Szkolnej 6 i Szkolnej 4.

- Stworzenie zespołu szkół oznacza znaczne obniżenie poziomu szkoły. Poza tym różnica wieku między uczniami wyniesie w niektórych przypadkach aż 6 lat – tłumaczy Katarzyna Kosowska, przewodnicząca samorządu uczniowskiego z Liceum nr 4. – My, rodzice i nauczyciele nie chcemy takich zmian.

Uczniowie liceum o pomyśle dowiedzieli się we wtorek wieczorem. Następnego dnia zaczęli zbierać podpisy pod wnioskiem o to, żeby nie łączyć obu szkół. – Mamy już podpisy prawie wszystkich ze szkoły. Rozmawialiśmy też z dyrekcją, ale jest bezradna w tym przypadku – mówi Kosowska.

Piotr Burek, zastępca dyrektora wydziału oświaty i wychowania w lubelskim Ratuszu wyjaśnia.

– Faktycznie, są takie przymiarki i nie dotyczą tylko tych szkół. Zostały już przedstawione dyrektorom placówek – tłumaczy Burek. – Jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte. To radni na sesji zadecydują o zmianach. Powstanie w tej sprawie projekt uchwały – dodaje.

Dlaczego miasto chce połączyć dwie szkoły? – Nie tylko w tym jednym przypadku chodzi po prostu o względy ekonomiczne – mówi Burek.

W piątek od godziny 8:30 uczniowie zaczną protest przechodząc spod szkoły po lubelski Ratusz.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktośabsolwent19 / 26 lutego 2011 o 19:43
0
Jestem absolwentem gimnazjum nr 19 i złego słowa o tej szkole powiedzieć nie mogę. Z roku na rok poziom wzrasta,świadczą o tym wyniki egzaminów jak i liczba laureatów konkursów przedmiotowych. Jak mi wiadomo w tym roku jest bardzo wielu uczniów,którzy niebawem będą pisać etap wojewódzki,tak więc nie chciałbym,żeby mówiono o tym gimnazjum,że jest to totalne dno i najlepiej omijać budynek w promieniu kilometra bo zapewne ukradną ci wszystko co masz. Brednie. Bardzo wielu uczniów uczy się w IV LO-tak więc musieli mieć powyżej 120 punktów aby mogli uczyć się u "Sempołowskiej",poza tym wielu uczy się również w Zamoyu,Unii,Staszicu,Koperniku,V LO,Biskupiaku a jak wiemy są to najlepsze szkoły w mieście oraz zajmujące wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich. Poza tym w każdym innym gimnazjum są "elementy"-tak więc nawet w najlepszych szkołach takie osoby mogą się pojawić. Mam tylko tyle do powiedzenia.
Jestem absolwentem gimnazjum nr 19 i złego słowa o tej szkole powiedzieć nie mogę. Z roku na rok poziom wzrasta,świadczą o tym wyniki egzaminów jak i liczba laureatów konkursów przedmiotowych. Jak mi wiadomo w tym roku jest bardzo wielu uczniów,którzy niebawem będą pisać etap wojewódzki,tak więc nie chciałbym,żeby mówiono o tym gimnazjum,że jest to totalne dno i najlepiej omijać budynek w promieniu kilometra bo zapewne ukradną ci wszystko co masz. Brednie. Bardzo wielu uczniów uczy się w IV LO-tak więc musieli mieć powyżej 120 punktów aby mo... rozwiń
Avatar
adrian z gim / 20 lutego 2011 o 21:32
0
*

Wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych – miejsce wśród 6 najlepszych lubelskich gimnazjów;
*

W roku 2008/2009 – III miejsce wśród gimnazjów Lublina pod względem ilości laureatów konkursów kuratoryjnych i ogólnopolskich;
*

Stypendyści: Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministerstwa Edukacji Hiszpanii;
*

Tytuł „Szkoły z klasą” i „Szkoły bez przemocy”;
*

Certyfikaty z języków obcych nauczanych w szkole;
*

Liczne sukcesy sportowe: indywidualne mistrzostwo Lublina w tenisie stołowym chłopców; wicemistrzostwo Lublina w piłce siatkowej dziewcząt i w piłce siatkowej chłopców; I miejsce drużynowe w karate Shotokan;
*

Międzynarodowa wymiana młodzieży ze szkołami w Niemczech i Hiszpanii.
*

Wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych – miejsce wśród 6 najlepszych lubelskich gimnazjów;
*

W roku 2008/2009 – III miejsce wśród gimnazjów Lublina pod względem ilości laureatów konkursów kuratoryjnych i ogólnopolskich;
*

Stypendyści: Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministerstwa Edukacji Hiszpanii;
*

Tytuł „Szkoły z klasą” i „Szkoły bez przemocy”;
*

Certyfikaty z języków ob... rozwiń
Avatar
JanNIezbedny / 20 lutego 2011 o 12:47
0
Absolwetka co porownujesz to co się dzieje w szkole nr 19 teraz a co 13 lat temu tak to jest jak ktoś żyje czasami które były już dawno. Zawsze jakosć obie szkoły nie miały ze soba nic wspolnego i nikt na te gimnazjum nie narzekał i teraz nagle jak sprawa tyczy sie obu szkół i powinscie tworzyć jeden zgrany team bo teraz sprawa jest wazna dla obu stron to każdy musi wylać swoje gorzkie żale do GIM 19 Lub 4 LO.Zamist zgodnie ze sobą wspópracować. Wielu absolwentów z Gim 19 uczeszcza/uczeszczała też po tym gim. do 4 LO. I co uczeszczaliscie i jestescie absolwentami tam przez 3 lata i najezdzacie na wlasna sql na forum ? Przeciez ta sql musiala was cos nauczyc skoro wiekszosc z was uczeszcza/uczeszczala do 4 LO i jakoś przez okres 3 lat jak żescie nic nie marudzili.Jak by wam sie tak nie podobało to moglibyscie zmienic gimnazjum 19 na inna sql w innym miejscu ale tego nie zrobiscilie. W mojej opini obie sql maja coraz wyzszy poziom i cieszą się dobra opinia jako gimnazjum i liceum. W obu panuje niesamowita niepowtrzalna atmosfera i maja bardzo wykwalifikowane grono pedagogiczne

PS: W kazdej w kazdej sql znajdziemy rodzynków którzy nie potrafia sie zachowywać więc czy ktoś pali przed gim 19 czy nie i ma inne kłopoty z innymi sprawami to nie jest zasługa sql
Absolwetka co porownujesz to co się dzieje w szkole nr 19 teraz a co 13 lat temu tak to jest jak ktoś żyje czasami które były już dawno. Zawsze jakosć obie szkoły nie miały ze soba nic wspolnego i nikt na te gimnazjum nie narzekał i teraz nagle jak sprawa tyczy sie obu szkół i powinscie tworzyć jeden zgrany team bo teraz sprawa jest wazna dla obu stron to każdy musi wylać swoje gorzkie żale do GIM 19 Lub 4 LO.Zamist zgodnie ze sobą wspópracować. Wielu absolwentów z Gim 19 uczeszcza/uczeszczała też po tym gim. do 4 LO. I co uczeszczaliscie i... rozwiń
Avatar
absolwent IV / 18 lutego 2011 o 18:55
0
Czwórkę kończyłem, zanim powstało gimnazjum (matura '97).
Już wtedy były problemy z "miejscowymi" uczniami pobliskiej podstawówki (pamiętam jak dziś, jak koledze z klasy jeden z gówniarzy przystawił szkło z rozbitej butelki do drzwi auta i poprosił o "wsparcie finansowe", pogoniliśmy wspólnie smarkacza... zwiewał do budynku obok naszego liceum).
Ale nie to się liczy (bo ze względu na rejonizację zawsze wśród spokojnych mieszkańców Czwartku znajdzie się w "19" element z Lubartowskiej i nie szkołę za to winić trzeba). Problemem jest połączenie IV z 19 dla bardzo wątpliwego cięcia kosztów. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić na tyle zdolnego managera (dyrektora), który poradziłby sobie tak z wyzwaniami stawianymi przez szkołę obligatoryjną i zrejonizowaną (gimnazjum) jak i taką, uczęszczanie do której jest fakultatywne i niezależne od kryterium miejsca zamieszkania.
To dwa odmienne światy, które reforma systemu edukacji świadomie rozdzieliła.
Czwórkę kończyłem, zanim powstało gimnazjum (matura '97).
Już wtedy były problemy z "miejscowymi" uczniami pobliskiej podstawówki (pamiętam jak dziś, jak koledze z klasy jeden z gówniarzy przystawił szkło z rozbitej butelki do drzwi auta i poprosił o "wsparcie finansowe", pogoniliśmy wspólnie smarkacza... zwiewał do budynku obok naszego liceum).
Ale nie to się liczy (bo ze względu na rejonizację zawsze wśród spokojnych mieszkańców Czwartku znajdzie się w "19" element z Lubartowskiej i nie szkołę ... rozwiń
Avatar
uczennica19 / 18 lutego 2011 o 17:43
0
Kochani uczniowie 4 LO, błagam, nie róbcie z siebie elity, wyższej sfery i burżuazji, bo doskonale wiemy, że nia nie jesteście robicie z naszego gimnazjum miejsce dla kryminalistów, meneli i ludzi z marginesu społecznego. nie macie prawa porównywac ŻADNEGO LO z ŻADNYM gimnazjum - to jest obowiązkiem i każdy musi doń uczęszczać, czy mu się to podoba, czy też nie. szkoła ponadgimnazjalna nie jest obowiązkowa więc idą tam ludzie, którym zależy na wykształceniu, ludzie, którzy powinni wykazywać choć trochę dojrzałości.
poza tym nie każdy uczeń z 19 to niewychowany smarkacz, z wyrokiem na koncie i brakiem jakiegolwiek szacunku do drugiego człowieka - takowych w naszej szkole potrafię ci wyliczyć na palcach raptem jednej ręki i na tym poziomie edukacji mają prawą istnieć takie przypadki.
rozumiem wasze obawy, które są jak najbardziej uzasadnione, ale nie róbcie z nas slumsu i marginesu, bo, bądź co bądź, my także jesteśmy jedną z lepszych szkół w mieście. zatem proszę nie mianujcie się elitą lubelskich szkoł, bo skoro nasza obecność w przeciągu tylu lat nikomu nie wadziła (a wręcz dawała możliwość lajtowego zapalenia fajeczki na przerwie) to czemu teraz nagle odzywa się w was ta nienawiść ? a skoro jesteście tak strasznie ambitni, wykształceni, oh i ah to moje pytanie brzmi : czemu nie wybraliście zamoya, staszica, unii ?
wystarczy odrobina szacunku do drugiego człowieka i wszystko może być łatwiejsze, prawda ?
Kochani uczniowie 4 LO, błagam, nie róbcie z siebie elity, wyższej sfery i burżuazji, bo doskonale wiemy, że nia nie jesteście robicie z naszego gimnazjum miejsce dla kryminalistów, meneli i ludzi z marginesu społecznego. nie macie prawa porównywac ŻADNEGO LO z ŻADNYM gimnazjum - to jest obowiązkiem i każdy musi doń uczęszczać, czy mu się to podoba, czy też nie. szkoła ponadgimnazjalna nie jest obowiązkowa więc idą tam ludzie, którym zależy na wykształceniu, ludzie, którzy powinni wykazywać choć trochę dojrzałości.
poza tym nie każd... rozwiń
Avatar
Asia / 18 lutego 2011 o 16:09
0
No pewnie. My mamy swój honor i na czwórkę nie wypisujemy. Poza tym w gimnazjum jest fajnie, kto chce się uczyć to ma do tego stworzone świetne możliwości. Popatrzcie na nasze wyniki - mówią wiele o tym, jak się tu uczy. A że nie każdy jest miłośnikiem nauki - cóż, to potem nie idzie do liceum a do zawodówki.
Avatar
adrian z gim / 17 lutego 2011 o 17:00
0
Nie macie pojęcia jak jest w gimnazjum u nas a jest bardzo dobrze i dobry poziom nauczania.Dużo uczniów z naszego gim. chodzi do waszej szkoły zaprzeczacie sami sobie!
Avatar
uczennica_czwórki / 16 lutego 2011 o 18:40
0
Nie oddamy naszej najukochańszej Czwórki! <3 w żadnej szkole nie czułam się tak dobrze jak tu.!
Avatar
rodzic / 16 lutego 2011 o 17:46
0
Podaję za Dziennikiem Wschodnim:
Najlepsze licea w woj. lubelskim - jakos nie widać tu czwórki. I co z tą renomą i świetną pozycją?

1. I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie (miejsce 39 w ogólnopolskim rankingu)
2. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (67)
3. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie (93)
4. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (141)
5. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie (143)
6. III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (159)
7. XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie (191)
8. II LO im. Komisji Edukacji Narodowej z Puław (221)
9. Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie (230)
10. I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego z Białej Podlaskiej (235)
11. LO im. Organizacji Narodów Zjednoczonych z Biłgoraja (239)
12. LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach (281)
13. IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie (291)
14. Ogólnokształcące Liceum Lotnicze z Dęblina (302)
15. I LO im. Stefana Czarnieckiego z Chełma (308)
16. V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (318)
17. I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu (343)
18. I LO z Radzenia Podlaskiego (362)
19. I LO im. Marii Curie-Skłodowskiej z Ryk (374)
20. I LO im. Tadeusza Kościuszki z Włodawy (376)
21. II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej (385)
22. Prywatne LO im. I. J. Paderewskiego (388)
23. Społeczne LO im. Jana III Sobieskiego (399)
Podaję za Dziennikiem Wschodnim:
Najlepsze licea w woj. lubelskim - jakos nie widać tu czwórki. I co z tą renomą i świetną pozycją?

1. I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie (miejsce 39 w ogólnopolskim rankingu)
2. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (67)
3. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie (93)
4. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (141)
5. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie (143)
6. III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (159)
7. XXI LO... rozwiń
Avatar
gimnazjalistka / 16 lutego 2011 o 17:11
0
Poziom kultury, jaki reprezentują internauci 4, normalnym czytelnikom ich wpisów daje wyraźny obraz co to za ludzie. Jak nie zgadzacie się z projektem to sobie protestujcie, ale nie naszym kosztem! To poniżej poziomu, żeby wypisywać takie bzdury i ewidentne kłamstwa. Najpierw zobaczcie w swoim oku belkę a potem w naszym drzazgę.
Avatar
Ktośabsolwent19 / 26 lutego 2011 o 19:43
0
Jestem absolwentem gimnazjum nr 19 i złego słowa o tej szkole powiedzieć nie mogę. Z roku na rok poziom wzrasta,świadczą o tym wyniki egzaminów jak i liczba laureatów konkursów przedmiotowych. Jak mi wiadomo w tym roku jest bardzo wielu uczniów,którzy niebawem będą pisać etap wojewódzki,tak więc nie chciałbym,żeby mówiono o tym gimnazjum,że jest to totalne dno i najlepiej omijać budynek w promieniu kilometra bo zapewne ukradną ci wszystko co masz. Brednie. Bardzo wielu uczniów uczy się w IV LO-tak więc musieli mieć powyżej 120 punktów aby mogli uczyć się u "Sempołowskiej",poza tym wielu uczy się również w Zamoyu,Unii,Staszicu,Koperniku,V LO,Biskupiaku a jak wiemy są to najlepsze szkoły w mieście oraz zajmujące wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich. Poza tym w każdym innym gimnazjum są "elementy"-tak więc nawet w najlepszych szkołach takie osoby mogą się pojawić. Mam tylko tyle do powiedzenia.
Jestem absolwentem gimnazjum nr 19 i złego słowa o tej szkole powiedzieć nie mogę. Z roku na rok poziom wzrasta,świadczą o tym wyniki egzaminów jak i liczba laureatów konkursów przedmiotowych. Jak mi wiadomo w tym roku jest bardzo wielu uczniów,którzy niebawem będą pisać etap wojewódzki,tak więc nie chciałbym,żeby mówiono o tym gimnazjum,że jest to totalne dno i najlepiej omijać budynek w promieniu kilometra bo zapewne ukradną ci wszystko co masz. Brednie. Bardzo wielu uczniów uczy się w IV LO-tak więc musieli mieć powyżej 120 punktów aby mo... rozwiń
Avatar
adrian z gim / 20 lutego 2011 o 21:32
0
*

Wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych – miejsce wśród 6 najlepszych lubelskich gimnazjów;
*

W roku 2008/2009 – III miejsce wśród gimnazjów Lublina pod względem ilości laureatów konkursów kuratoryjnych i ogólnopolskich;
*

Stypendyści: Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministerstwa Edukacji Hiszpanii;
*

Tytuł „Szkoły z klasą” i „Szkoły bez przemocy”;
*

Certyfikaty z języków obcych nauczanych w szkole;
*

Liczne sukcesy sportowe: indywidualne mistrzostwo Lublina w tenisie stołowym chłopców; wicemistrzostwo Lublina w piłce siatkowej dziewcząt i w piłce siatkowej chłopców; I miejsce drużynowe w karate Shotokan;
*

Międzynarodowa wymiana młodzieży ze szkołami w Niemczech i Hiszpanii.
*

Wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych – miejsce wśród 6 najlepszych lubelskich gimnazjów;
*

W roku 2008/2009 – III miejsce wśród gimnazjów Lublina pod względem ilości laureatów konkursów kuratoryjnych i ogólnopolskich;
*

Stypendyści: Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministerstwa Edukacji Hiszpanii;
*

Tytuł „Szkoły z klasą” i „Szkoły bez przemocy”;
*

Certyfikaty z języków ob... rozwiń
Avatar
JanNIezbedny / 20 lutego 2011 o 12:47
0
Absolwetka co porownujesz to co się dzieje w szkole nr 19 teraz a co 13 lat temu tak to jest jak ktoś żyje czasami które były już dawno. Zawsze jakosć obie szkoły nie miały ze soba nic wspolnego i nikt na te gimnazjum nie narzekał i teraz nagle jak sprawa tyczy sie obu szkół i powinscie tworzyć jeden zgrany team bo teraz sprawa jest wazna dla obu stron to każdy musi wylać swoje gorzkie żale do GIM 19 Lub 4 LO.Zamist zgodnie ze sobą wspópracować. Wielu absolwentów z Gim 19 uczeszcza/uczeszczała też po tym gim. do 4 LO. I co uczeszczaliscie i jestescie absolwentami tam przez 3 lata i najezdzacie na wlasna sql na forum ? Przeciez ta sql musiala was cos nauczyc skoro wiekszosc z was uczeszcza/uczeszczala do 4 LO i jakoś przez okres 3 lat jak żescie nic nie marudzili.Jak by wam sie tak nie podobało to moglibyscie zmienic gimnazjum 19 na inna sql w innym miejscu ale tego nie zrobiscilie. W mojej opini obie sql maja coraz wyzszy poziom i cieszą się dobra opinia jako gimnazjum i liceum. W obu panuje niesamowita niepowtrzalna atmosfera i maja bardzo wykwalifikowane grono pedagogiczne

PS: W kazdej w kazdej sql znajdziemy rodzynków którzy nie potrafia sie zachowywać więc czy ktoś pali przed gim 19 czy nie i ma inne kłopoty z innymi sprawami to nie jest zasługa sql
Absolwetka co porownujesz to co się dzieje w szkole nr 19 teraz a co 13 lat temu tak to jest jak ktoś żyje czasami które były już dawno. Zawsze jakosć obie szkoły nie miały ze soba nic wspolnego i nikt na te gimnazjum nie narzekał i teraz nagle jak sprawa tyczy sie obu szkół i powinscie tworzyć jeden zgrany team bo teraz sprawa jest wazna dla obu stron to każdy musi wylać swoje gorzkie żale do GIM 19 Lub 4 LO.Zamist zgodnie ze sobą wspópracować. Wielu absolwentów z Gim 19 uczeszcza/uczeszczała też po tym gim. do 4 LO. I co uczeszczaliscie i... rozwiń
Avatar
absolwent IV / 18 lutego 2011 o 18:55
0
Czwórkę kończyłem, zanim powstało gimnazjum (matura '97).
Już wtedy były problemy z "miejscowymi" uczniami pobliskiej podstawówki (pamiętam jak dziś, jak koledze z klasy jeden z gówniarzy przystawił szkło z rozbitej butelki do drzwi auta i poprosił o "wsparcie finansowe", pogoniliśmy wspólnie smarkacza... zwiewał do budynku obok naszego liceum).
Ale nie to się liczy (bo ze względu na rejonizację zawsze wśród spokojnych mieszkańców Czwartku znajdzie się w "19" element z Lubartowskiej i nie szkołę za to winić trzeba). Problemem jest połączenie IV z 19 dla bardzo wątpliwego cięcia kosztów. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić na tyle zdolnego managera (dyrektora), który poradziłby sobie tak z wyzwaniami stawianymi przez szkołę obligatoryjną i zrejonizowaną (gimnazjum) jak i taką, uczęszczanie do której jest fakultatywne i niezależne od kryterium miejsca zamieszkania.
To dwa odmienne światy, które reforma systemu edukacji świadomie rozdzieliła.
Czwórkę kończyłem, zanim powstało gimnazjum (matura '97).
Już wtedy były problemy z "miejscowymi" uczniami pobliskiej podstawówki (pamiętam jak dziś, jak koledze z klasy jeden z gówniarzy przystawił szkło z rozbitej butelki do drzwi auta i poprosił o "wsparcie finansowe", pogoniliśmy wspólnie smarkacza... zwiewał do budynku obok naszego liceum).
Ale nie to się liczy (bo ze względu na rejonizację zawsze wśród spokojnych mieszkańców Czwartku znajdzie się w "19" element z Lubartowskiej i nie szkołę ... rozwiń
Avatar
uczennica19 / 18 lutego 2011 o 17:43
0
Kochani uczniowie 4 LO, błagam, nie róbcie z siebie elity, wyższej sfery i burżuazji, bo doskonale wiemy, że nia nie jesteście robicie z naszego gimnazjum miejsce dla kryminalistów, meneli i ludzi z marginesu społecznego. nie macie prawa porównywac ŻADNEGO LO z ŻADNYM gimnazjum - to jest obowiązkiem i każdy musi doń uczęszczać, czy mu się to podoba, czy też nie. szkoła ponadgimnazjalna nie jest obowiązkowa więc idą tam ludzie, którym zależy na wykształceniu, ludzie, którzy powinni wykazywać choć trochę dojrzałości.
poza tym nie każdy uczeń z 19 to niewychowany smarkacz, z wyrokiem na koncie i brakiem jakiegolwiek szacunku do drugiego człowieka - takowych w naszej szkole potrafię ci wyliczyć na palcach raptem jednej ręki i na tym poziomie edukacji mają prawą istnieć takie przypadki.
rozumiem wasze obawy, które są jak najbardziej uzasadnione, ale nie róbcie z nas slumsu i marginesu, bo, bądź co bądź, my także jesteśmy jedną z lepszych szkół w mieście. zatem proszę nie mianujcie się elitą lubelskich szkoł, bo skoro nasza obecność w przeciągu tylu lat nikomu nie wadziła (a wręcz dawała możliwość lajtowego zapalenia fajeczki na przerwie) to czemu teraz nagle odzywa się w was ta nienawiść ? a skoro jesteście tak strasznie ambitni, wykształceni, oh i ah to moje pytanie brzmi : czemu nie wybraliście zamoya, staszica, unii ?
wystarczy odrobina szacunku do drugiego człowieka i wszystko może być łatwiejsze, prawda ?
Kochani uczniowie 4 LO, błagam, nie róbcie z siebie elity, wyższej sfery i burżuazji, bo doskonale wiemy, że nia nie jesteście robicie z naszego gimnazjum miejsce dla kryminalistów, meneli i ludzi z marginesu społecznego. nie macie prawa porównywac ŻADNEGO LO z ŻADNYM gimnazjum - to jest obowiązkiem i każdy musi doń uczęszczać, czy mu się to podoba, czy też nie. szkoła ponadgimnazjalna nie jest obowiązkowa więc idą tam ludzie, którym zależy na wykształceniu, ludzie, którzy powinni wykazywać choć trochę dojrzałości.
poza tym nie każd... rozwiń
Avatar
Asia / 18 lutego 2011 o 16:09
0
No pewnie. My mamy swój honor i na czwórkę nie wypisujemy. Poza tym w gimnazjum jest fajnie, kto chce się uczyć to ma do tego stworzone świetne możliwości. Popatrzcie na nasze wyniki - mówią wiele o tym, jak się tu uczy. A że nie każdy jest miłośnikiem nauki - cóż, to potem nie idzie do liceum a do zawodówki.
Avatar
adrian z gim / 17 lutego 2011 o 17:00
0
Nie macie pojęcia jak jest w gimnazjum u nas a jest bardzo dobrze i dobry poziom nauczania.Dużo uczniów z naszego gim. chodzi do waszej szkoły zaprzeczacie sami sobie!
Avatar
uczennica_czwórki / 16 lutego 2011 o 18:40
0
Nie oddamy naszej najukochańszej Czwórki! <3 w żadnej szkole nie czułam się tak dobrze jak tu.!
Avatar
rodzic / 16 lutego 2011 o 17:46
0
Podaję za Dziennikiem Wschodnim:
Najlepsze licea w woj. lubelskim - jakos nie widać tu czwórki. I co z tą renomą i świetną pozycją?

1. I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie (miejsce 39 w ogólnopolskim rankingu)
2. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (67)
3. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie (93)
4. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (141)
5. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie (143)
6. III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (159)
7. XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie (191)
8. II LO im. Komisji Edukacji Narodowej z Puław (221)
9. Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie (230)
10. I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego z Białej Podlaskiej (235)
11. LO im. Organizacji Narodów Zjednoczonych z Biłgoraja (239)
12. LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach (281)
13. IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie (291)
14. Ogólnokształcące Liceum Lotnicze z Dęblina (302)
15. I LO im. Stefana Czarnieckiego z Chełma (308)
16. V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (318)
17. I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu (343)
18. I LO z Radzenia Podlaskiego (362)
19. I LO im. Marii Curie-Skłodowskiej z Ryk (374)
20. I LO im. Tadeusza Kościuszki z Włodawy (376)
21. II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej (385)
22. Prywatne LO im. I. J. Paderewskiego (388)
23. Społeczne LO im. Jana III Sobieskiego (399)
Podaję za Dziennikiem Wschodnim:
Najlepsze licea w woj. lubelskim - jakos nie widać tu czwórki. I co z tą renomą i świetną pozycją?

1. I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie (miejsce 39 w ogólnopolskim rankingu)
2. I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (67)
3. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie (93)
4. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (141)
5. Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie (143)
6. III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu (159)
7. XXI LO... rozwiń
Avatar
gimnazjalistka / 16 lutego 2011 o 17:11
0
Poziom kultury, jaki reprezentują internauci 4, normalnym czytelnikom ich wpisów daje wyraźny obraz co to za ludzie. Jak nie zgadzacie się z projektem to sobie protestujcie, ale nie naszym kosztem! To poniżej poziomu, żeby wypisywać takie bzdury i ewidentne kłamstwa. Najpierw zobaczcie w swoim oku belkę a potem w naszym drzazgę.
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 4 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 27 21

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 9 17

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 7 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 4 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 28 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 64 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 3

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.