Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2016 r.
6:51

Przebudowa pl. Litewskiego: O co pytały firmy i jak odpowiadał Ratusz

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 1 A A

Ile może kosztować przebudowa pl. Litewskiego? Jest już niemal pewne, że ceny poznamy 28 stycznia. Ratusz odpowiedział już na wszystkie pytania firm, w tym o świecące fotele, drzewa do wycinki, czy kalendarz uroczystości, na które plac ma być udostępniany w trakcie prac budowlanych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Liczne pytania od wykonawców były głównym powodem dwumiesięcznego opóźnienia w przetargu na przebudowę pl. Litewskiego. Wychwycone w dokumentach błędy trzeba było usunąć, wątpliwości rozwiać, a na każde pytanie dać odpowiedź na piśmie. To wymaga czasu i o ten czas trzeba przesuwać termin otwarcia ofert. Nakazuje to nie tylko prawo, ale i logika, bo przecież wykonawcy trudno zaproponować cenę, gdy nie do końca wie co ma do zrobienia.

Teraz wszystko powinno być już jasne, przynajmniej teoretycznie. Odpowiedzi właśnie się ukazały, niezbędne poprawki również, a urzędnicy wyznaczyli zainteresowanym firmom na 28 stycznia nowy termin składania ofert. Nowy i możliwe, że ostatni, bo kolejnych opóźnień już być nie powinno.

– Czas na zgłaszanie pytań już minął. Na te kierowane do nas po czasie nie mamy obowiązku udzielać odpowiedzi. Chyba, że będą dotyczyły bardzo istotnych spraw – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Ogłoszona właśnie lista odpowiedzi liczy 149 pozycji.

Komplet, czyli co?

Wykonawcy chcieli m.in. wyjaśnienia co miasto ma na myśli posługując się słowem „komplet” pojawiającym się zarówno w kontekście słupów ogłoszeniowych, czy też wyposażenia placu zabaw. A także kawiarnianych mebli, które mają stanąć wzdłuż uliczki biegnącej przed hotelem Europa.

W przypadku mebli „komplet” to kolisty bar o średnicy co najmniej 5 metrów, 18 czteroosobowych stolików i 72 fotele. Każdy element musi być podświetlony diodami led oraz mieć własne i niezależne zasilanie akumulatorowe (na zdjeciach). Wszystkie meble będą wykonane z polietylenu. Komplet słupów ogłoszeniowych to cztery sztuki, też podświetlane, w tym jeden będący także osłoną instalacji wentylacyjnej dla urządzeń fontanny.

O wiele dłuższy jest wykaz urządzeń dla dzieci, który obejmuje m.in. dwie wieże wspinaczkowe, trzy linowe elementy do wspinania, czy też 25 drobniejszych urządzeń z drewna, w tym „zwierzęta do ujeżdżania, mini huśtawki, karuzele”. Sztuczna nawierzchnia ma amortyzować upadek z wysokości nawet 2,7 m.

Chiński, albo nie

Pytania dotyczyły też granitowej nawierzchni placu. Wykonawcy wytknęli miastu, że posługuje się określeniami „granit strzegomski”, „strzeliński” i „chiński”, a nie dopuszcza w dokumentacji zastosowania kamienia z innych źródeł, ale o tych samych lub lepszych parametrach. Ratusz nie miał wyjścia i musiał zgodzić się także na inny granit pod warunkiem, że nie będzie gorszy. Inna poprawka dotyczyła ilości kamiennych płyt, bo w dokumentach było 1900 mkw., a powinno być 3200 mkw.

Wśród wątpliwości zgłoszonych przez interesujące się przetargiem firmy znajdujemy też pytanie, czy miasto zdaje sobie sprawę, że granit żółty „jest materiałem o bardzo dużej porowatości”, przez co bardzo chłonnym i „nie nadającym się na powierzchnie zewnętrzne narażone na warunki atmosferyczne”. Miasto odpowiedziało, że taki granit „posiada parametry, które chce uzyskać”.

A teraz święto

Wiemy już też, kiedy wykonawca prac będzie musiał zapewnić wstęp na plac budowy uczestnikom odbywających się tu uroczystości. Ma być tak 3 maja 2016 i 2017 r. oraz w trakcie siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej w roku 2017. Kalendarz wydarzeń nie uwzględnia 11 listopada, czyli Święta Niepodległości. Ratusz zapewnia, że nie jest to przeoczenie.

– Prace muszą być prowadzone bardzo intensywnie – wyjaśnia Szczepańska. – A ponieważ projekt przewiduje przesunięcie pomnika Nieznanego Żołnierza, to 11 listopada pomnika może jeszcze nie być i wtedy nie byłoby gdzie składać kwiatów.

Co ciekawe, w kalendarzu tym jest wymieniony też 3 maja 2017 r., choć miasto wymaga, by przebudowa zakończyła się 30 kwietnia 2017 r. Czy to oznacza, że narzucony wykonawcom termin zakończenia prac zostanie przesunięty? – Nie – odpowiada Szczepańska. – W maju będą trwały procedury odbiorów.

A co pod topór?

Wątpliwości dotyczą jeszcze skali planowanej wycinki drzew. Jedna z zainteresowanych firm zwraca uwagę, że w jednym dokumencie mowa jest o 109 drzewach, a w innym o 14. Ratusz w odpowiedzi odsyła do dokumentu z liczbą 109, w tym ok. 80 na pl. Litewskim (prace obejmują też pl. Krąpca i pl. Czechowicza).

Ostateczna liczba drzew do usunięcia może być mniejsza. – W tym momencie nie ma wydanej zgody na wycinkę – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Wniosek jest u miejskiego konserwatora zabytków, który wystąpił do Wydziału Inwestycji i Remontów o jego uaktualnienie, ponieważ wykaz jest przedawniony, z 2013 r. Następnie konserwator dokona ponownej analizy pod kątem zasadności wycinki, oceny stanu drzew oraz próby ocalenia jak największej liczby drzew posiadających wartość historyczną.

Projekt, oprócz wycinek, przewiduje także nasadzenia nowej roślinności.

Taki wyrok

Z dokumentacji nowych fontann wykreślone zostały zapisy wymuszające zastosowanie urządzeń konkretnego producenta. To efekt listopadowego wyroku Krajowej Izby Odwoławczej wydanego po skardze jednej z firm.

Woda wsiąknie

Miasto nie zmienia projektu drewnianego tarasu w miejscu placu zabaw. Wykonawcy pytali. czy taras ma mieć spadek, by spływała z niego woda. Ratusz odpowiada: woda wsiąknie w grunt, bo pod deskami będą ażurowe płyty betonowe.

Pobędą i znikną

Firma, która dostanie zlecenie nie będzie musiała na stałe zamontować 16 podświetlanych tablic wystawowych. Ma je tylko dostarczyć. Tablice, gdy będzie taka potrzeba, mają być podłączane do specjalnych gniazd wbudowanych w plac.

Jaki szalet

Dzięki czujności wykonawców miasto poprawiło parametry windy do nowego szaletu. By skorzystać z toalety będzie trzeba wrzucić monetę do zamka w drzwiach. Pytany o liczbę zamków Ratusz odpowiada: 17, w drzwiach każdej kabiny.

Co z meteo

Stacja meteorologiczna UMCS ma być nieznacznie przesunięta. Ratusz zastrzegł w odpowiedziach, że wszystko musi być zorganizowane w taki sposób, by przerwa w działalności stacji trwała nie dłużej, niż 6 godzin.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 08:51
0
"nie nadającym się na powierzchnie" A może nienadającym się... Od 1997 roku można było przyswoić nowe zasady pisowni imiesłowów z partykułą "nie".
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 r. o 08:51
0
"nie nadającym się na powierzchnie" A może nienadającym się... Od 1997 roku można było przyswoić nowe zasady pisowni imiesłowów z partykułą "nie".
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cracovia II – Podlasie Biała Podlaska 0:0. Dwa mecze i cztery punkty

Cracovia II – Podlasie Biała Podlaska 0:0. Dwa mecze i cztery punkty

W niedzielę na boisku w Krakowie zmierzyły się dwie drużyny z dołu tabeli: Cracovia II i Podlasie. A to oznaczało mecz z gatunku o sześć punktów. Ostatecznie obie ekipy dopisały do swoich kont po jednym „oczku” po bezbramkowym remisie.

Lublin: Z czego chichoczą w Ratuszu, czyli... historia pewnego fotomontażu

Lublin: Z czego chichoczą w Ratuszu, czyli... historia pewnego fotomontażu

Nie ma miejsca na tego typu publikacje – tak reaguje Ratusz na fotomontaż zamieszczony na oficjalnym profilu Lublina na Facebooku. Zdjęcie oburzyło część internautów i zostało usunięte, a osoba odpowiedzialna za wpis ma już za sobą „rozmowę dyscyplinującą”.

Pozdrowienia dla maturzystów II LO w Chełmie od Krzysztofa Cugowskiego
film

Pozdrowienia dla maturzystów II LO w Chełmie od Krzysztofa Cugowskiego

Ruszyły próbne matury i z tej okazji życzenia dobrze zdanego egzaminu maturzystom II Lo w Chełmie przesyła Krzysztof Cugowski. Lider Budki Suflera nie zapomniał też o życzeniach zdrowia dla nauczycieli i uczniów chełmskiego „Dreszera”, którzy rozpoczęli już kolejny semestr zdalnego nauczania.

Gdańsk pod wodą, wyspa Hel. Co się dzieje z naszym morzem?

Gdańsk pod wodą, wyspa Hel. Co się dzieje z naszym morzem?

Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – ostrzegają naukowcy.

Kiedy konkurs na dyrektora MDK Puławy?

Kiedy konkurs na dyrektora MDK Puławy?

Po śmierci byłego dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, Mariusza Oleśkiewicza, władze powiatu zarządzenie jednostką powierzyły Marioli Błazik.

Pożar domu pielgrzyma w Kodniu. Co ustaliła prokuratura?
galeria

Pożar domu pielgrzyma w Kodniu. Co ustaliła prokuratura?

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie pożaru domu pielgrzyma w Kodniu. Żywioł strawił wówczas dach i poddasze w jednej z części budynku.

Powiat radzyński. Z piwem w ręku za kierownicą BMW

Powiat radzyński. Z piwem w ręku za kierownicą BMW

Zatrzymany kierowca przyznał się, że jednocześnie prowadził i pił.

Lubelskie. Zwłoki kobiety w Wiśle

Lubelskie. Zwłoki kobiety w Wiśle

Służby zawiadomiła przypadkowa osoba, która zauważyła ciało dryfujące w wodzie.

„Autobus przewrócił się na prawą stronę. Krzyczałam na pomoc”. Relacja rannej w wypadku na A4
wideo
film

„Autobus przewrócił się na prawą stronę. Krzyczałam na pomoc”. Relacja rannej w wypadku na A4

Prokuratura wszczyna śledztwo w kierunku katastrofy w ruchu lądowym - to w związku z wypadkiem ukraińskiego autokaru, do którego doszło w piątek tuż przed północą na autostradzie A4 koło Jarosławia.

Lubelskie. 11 tysięcy zł dla oszusta. Nowa metoda

Lubelskie. 11 tysięcy zł dla oszusta. Nowa metoda

Nie „na wnuczka”, nie „na policjanta”. Kobieta z Chełma padła ofiarą oszusta pracującego nową metodą.

Powiat radzyński. Mówił, że rany od noża to efekt wywrotki na rowerze. Kogo krył?

Powiat radzyński. Mówił, że rany od noża to efekt wywrotki na rowerze. Kogo krył?

Do szpitala zgłosił się mężczyzna z ranami od noża. Teraz policja zatrzymała napastnika.

Ryki. Zuchwały „napad” na busa pełnego maseczek. To miała być żyła złota

Ryki. Zuchwały „napad” na busa pełnego maseczek. To miała być żyła złota

Policja otrzymała zgłoszenie o napadzie na samochód pełen maseczek ochronnych. Prawda okazała się zupełnie inna.

Lubelskie. Najwięcej nowych przypadków jest w Lublinie i powiecie puławskim

Lubelskie. Najwięcej nowych przypadków jest w Lublinie i powiecie puławskim

W województwie lubelskim odnotowano 406 nowych zachorowań. Zmarło 13 osób.

Koronawirus. 7 marca 2021. Bardzo dużo nowych chorych.

Koronawirus. 7 marca 2021. Bardzo dużo nowych chorych.

W całym kraju zmarło 126 osób z czego 101 miało choroby współistniejące.

Lubartowska 77. Regionalne wyroby i tulipany
zdjęcia
galeria

Lubartowska 77. Regionalne wyroby i tulipany

Lubartowska 77 to adres dobrze znany w Lubinie. Co tydzień odbywa się tam kiermasz przyciągający wiele osób. Czego tam poszukują? Głównie produktów regionalnych, bo jest to miejsce, gdzie można je kupić najlepsze i ekologiczne. Jest tam także rękodzieło i często kwiaty. Tym razem były to tulipany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.