Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2011 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Przebudowa placu Litewskiego: Jest projekt i kłopot

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Koncepcja SAO zakłada niemal całkowitą przebudowę placu. Znacznie ograniczono zieleń. W centralnej c
Koncepcja SAO zakłada niemal całkowitą przebudowę placu. Znacznie ograniczono zieleń. W centralnej c

Ratusz przesuwa termin negocjacji ze zwycięzcą konkursu na projekt przebudowy pl. Litewskiego. Na jego realizację w tegorocznym budżecie miasta nie ma ani grosza. Nie wiadomo, czy w ogóle projekt zostanie zrealizowany, bo ciężko znaleźć kogoś, kto mówi o nim dobrze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt wzbudza wielkie kontrowersje, bo zakłada wycięcie znacznej części zieleni rosnącej na pl. Litewskim, większa część terenu zostałaby utwardzona. Gros internautów wypowiadających się na forach jest przeciw realizacji tego projektu. Ale miasto mimo wszystko musi rozpocząć z autorami zwycięskiego projektu negocjacje w sprawie przygotowania dokumentacji niezbędnej do przebudowy placu.

– Mamy taki obowiązek – potwierdza Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Negocjacje rozpoczną się w połowie lutego – dodaje. Nigdzie nie jest jednak powiedziane, że rozmowy muszą zakończyć się porozumieniem. Tym bardziej, że wojewódzki konserwator zabytków już zapowiada, że na realizację projektu w takim kształcie, w jakim on został przedstawiony zgody nie wyda.

Zwycięskiemu projektowi zarzuca m.in. niezgodność z decyzją o warunkach zabudowy placu. A bez zgody konserwatora nie ma mowy o jakiejkolwiek przebudowie. – Pojawia się pytanie, czy projektant jest w stanie podjąć się zadania i uzyskać pozwolenie na budowę i czy jest w stanie ponieść ryzyko związane z tym, że może takiego pozwolenia nie uzyskać – mówi jedna z osób zbliżonych do sprawy.

Ratusz jest również w niezręcznej sytuacji, bo nie może nakłonić architektów, by zmienili swój projekt. – Nie można do konkursu zgłaszać jednego projektu, a do dalszych prac kierować inny. Byłoby to naruszenie zasad konkursu – komentował niedawno Jerzy Korszeń, szef lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów RP.

Zgodnie z warunkami konkursu negocjacje ze zwycięzcą powinny się rozpocząć już na początku grudnia. Na razie magistrat jedynie dopełnił formalności wysyłając zawiadomienie o rozpoczęciu rozmów, jednak fizycznie do żadnych negocjacji jeszcze nie doszło. Ratusz wstrzymywał się z nimi do czasu zasięgnięcia opinii SARP-u.

W tegorocznym budżecie, który Rada Miasta uchwaliła na czwartkowej sesji nie ma ani grosza na przebudowę placu Litewskiego.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
widz / 30 stycznia 2011 o 10:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1296363885' post='430566']
He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt", który zakłada pokrycie betonem i asfaltem Placu Litewskiego. Takie place są może i dobre .... w Korei Płn. na defilady wojsk i akademie ku czci. Lubelskie burki jeszcze muszą się długo uczyć, żeby zaprojektować coś sensownego.
[/quote]

[size="4"]Wystarczy jedno w miarę widzące oko żeby porównać nagrodzone projekty i kropelka oleju w głowie żeby zrozumieć że ten konkurs to zwykła hucpa a wydanie kasy miejskiej na honoraria dla pożal się Boże jurorów i na nagrodę dla autorów tego bezużytecznego chłamu kwalifikuje ten skandal do natychmiastowego śledztwa z urzędu w sprawie rażącego naruszenia dyscypliny finansów publicznych.
A co robi pan prezydent Żuk??? Zastanawia się czy zlecić im jeszcze projekt techniczny za kilka milionów!!! Proponuję w ramach negocjacji od razu dorzucić im kilka dodatkowych milionów żeby nie bawić się w aneksy do umowy kiedy za pół roku okaże się że nie zdążyli z projektem bo Konserwator Zabytków się czepia bo projektanci super ale okazało się z nienacka że Plac Litewski jest w Rejestrze Zabytków i trzeba zrobić o dziwo badania archeologiczne?!!?!!?!!.
Ale to już w Urzędzie wiedzą bo mają przećwiczone na robionych przez lata i aneksowanych do skutku projektach Centrum Kultury.
Z punktu widzenia prokuratury to tym śledztwem z urzędu należałoby dla wygody objąć od razu obydwa tematy żeby się nie powtarzać bo obie sprawy na oko(to w miarę widzące!)są bliźniacze.[/size]
[quote name='Gość' timestamp='1296363885' post='430566']
He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt", który zakłada pokrycie betonem i asfaltem Placu Litewskiego. Takie place są może i dobre .... w Korei Płn. na defilady wojsk i akademie ku czci. Lubelskie bu... rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2011 o 06:04
0
[quote name='Jan' timestamp='1296330752' post='430489']
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwycięzców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
[/quote]

He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt", który zakłada pokrycie betonem i asfaltem Placu Litewskiego. Takie place są może i dobre .... w Korei Płn. na defilady wojsk i akademie ku czci. Lubelskie burki jeszcze muszą się długo uczyć, żeby zaprojektować coś sensownego.
[quote name='Jan' timestamp='1296330752' post='430489']
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwycięzców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
[/quote]

He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt... rozwiń
Avatar
widz / 29 stycznia 2011 o 22:37
0
[size="4"]Polecam pouczający film nakręcony w dniu ogłoszenia wyników konkursu na projekt Placu Litewskiego w którym główny sędzia konkursowy z ramienia Urzędu Miasta i zarazem wiceprezydent Lublina Stanisław Fic (Panie, czemu nas tak doświadczasz, mało to miasto przeszło nieszczęść w swej długiej historii???) opowiadając jak to się w jury napracowali najwyraźniej nie rozumie że zagłosował za wyborem projektów które jak twierdzi wcześniej zostały "jakby wyeliminowane" bo chciały wycinać większość drzew które są takie ładne na Placu (czyli I nagroda) albo proponowały długie ciemne tunele które mogą być niebezpieczne (czyli II nagroda). "Jakby" w przypadku sędziów konkursowych z lubelskiego Ratusza robi wielką różnicę http://www.itvl.pl/news/plac-litewski-sie-zmieni[/size]
[size="4"]Polecam pouczający film nakręcony w dniu ogłoszenia wyników konkursu na projekt Placu Litewskiego w którym główny sędzia konkursowy z ramienia Urzędu Miasta i zarazem wiceprezydent Lublina Stanisław Fic (Panie, czemu nas tak doświadczasz, mało to miasto przeszło nieszczęść w swej długiej historii???) opowiadając jak to się w jury napracowali najwyraźniej nie rozumie że zagłosował za wyborem projektów które jak twierdzi wcześniej zostały "jakby wyeliminowane" bo chciały wycinać większość drzew które są takie ład... rozwiń
Avatar
Jan / 29 stycznia 2011 o 20:52
0
Uderzo w stół i nożyce się odezwały.
Pracownia IDEA atakuje.
" Jeśli byliśmy gorsi to i tak nam się wszystko należy bo jesteśmy wsamraśni i stąd" zdaje się mówić".
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwyciężców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
Gębę mu doprawiają ci co przegrali oraz kilku zaściankowych, wsamraśnych architektów.
To tak jak w mentalności Pawlaka -"Sądy sądami ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
Składam wyrazy ubolewania Polsce prowincjonalnej tkwiącej w niektórych pseudoautorytetach,
Projekt budowy nowego gmachu po pedecie też im się nie podoba.
Nie będzie nic.
Uderzo w stół i nożyce się odezwały.
Pracownia IDEA atakuje.
" Jeśli byliśmy gorsi to i tak nam się wszystko należy bo jesteśmy wsamraśni i stąd" zdaje się mówić".
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwyciężców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
Gębę mu doprawiają ci co przegrali oraz kilku zaściankowych, wsamraśnych architektów.
To tak jak w mentalności Pawlaka -"Sądy sądami ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
... rozwiń
Avatar
widz / 29 stycznia 2011 o 12:38
0
[quote name='mzl' timestamp='1296300196' post='430337']
A co za pacany wybrały w tym konkursie tak beznadziejnie zły projekt ????!!!! Nasi pseudo "lubelscy architekci"????!!!! Niech te nieudaczniki więcej nie zabierają żadnego głosu na temat inwestycji w Lublinie ! Tak jak w przypadku krytykowanego przez tych pacanów nowego PEDETU !!!!
[/quote]

[size="4"]Wybór tego smutnego projekt przeważyły głosy: zastępcy Wasilewskiego wiceprezydenta Stanisława Fica (obecnie już nie prezydenta i możecie mu skoczyć!!!)- oraz obecnego dyrektora Wydziału Inwestycji UM Marka Młynarczyka. Architekci- urbaniści lubelscy, członkowie jury złozyli protest zlekceważony przez przewodniczącego jury - architekta z Warszawy(który ma to gdzieś!) i przez Wasilewskiego który mógł unieważnić ten skandaliczny wybór z ale nie chciało mu się bo by się zmęczył.
Wystarczyło porównać ten projekt z wytycznymi do konkursu i wszystko jasne.

Projekt lubelskich architektów z pracowni IDEA - autorów m.in. projektu Deptaka,
niedopuszczony w tym konkursie do realizacji wygląda tak:
http://placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
Tam też można zobaczyć jak wyglądały zlekcewżone wytyczne do tego konkursu.
Co najlepsze - wytyczne opracowane przez Urząd Miasta Lublin !!!! [/size]
[quote name='mzl' timestamp='1296300196' post='430337']
A co za pacany wybrały w tym konkursie tak beznadziejnie zły projekt ????!!!! Nasi pseudo "lubelscy architekci"????!!!! Niech te nieudaczniki więcej nie zabierają żadnego głosu na temat inwestycji w Lublinie ! Tak jak w przypadku krytykowanego przez tych pacanów nowego PEDETU !!!!
[/quote]

[size="4"]Wybór tego smutnego projekt przeważyły głosy: zastępcy Wasilewskiego ... rozwiń
Avatar
mzl / 29 stycznia 2011 o 12:23
0
A co za pacany wybrały w tym konkursie tak beznadziejnie zły projekt ????!!!! Nasi pseudo "lubelscy architekci"????!!!! Niech te nieudaczniki więcej nie zabierają żadnego głosu na temat inwestycji w Lublinie ! Tak jak w przypadku krytykowanego przez tych pacanów nowego PEDETU !!!!
Avatar
olol / 29 stycznia 2011 o 12:13
0
[quote name='lubliniensis' timestamp='1296298646' post='430327']
[size="4"]NIEDOPUSZCZONY DO REALIZACJI PROJEKT LUBELSKICH ARCHITEKTÓW Z PRACOWNI IDEA :
http://placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
[/size]
[/quote]jak dla mnie to ten projekt jest genialny i taki plac litewski to by bylo cos pieknego
Avatar
lubliniensis / 29 stycznia 2011 o 11:57
0
[quote name='xyz' timestamp='1296297396' post='430324']
nie rozumię po co zmarnowali tyle pieniędzy na nagrody dennego projektu który nikomu sie nie podoba, a teraz nie wiedza co z tym zrobic,może jak by z własnej kieszeni urzedasy dały na te nagrody to by się nauczyły a były owiele lepsze projekty niż wybrany
[/quote]

[size="4"]NIEDOPUSZCZONY DO REALIZACJI PROJEKT LUBELSKICH ARCHITEKTÓW Z PRACOWNI IDEA :
http://placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
[/size]
Avatar
xyz / 29 stycznia 2011 o 11:36
0
nie rozumię po co zmarnowali tyle pieniędzy na nagrody dennego projektu który nikomu sie nie podoba, a teraz nie wiedza co z tym zrobic,może jak by z własnej kieszeni urzedasy dały na te nagrody to by się nauczyły a były owiele lepsze projekty niż wybrany
Avatar
Gość / 29 stycznia 2011 o 11:36
0
"Projekt wzbudza wielkie kontrowersje, bo zakłada wycięcie znacznej części zieleni rosnącej na Placu Litewskim, większa część terenu zostałaby utwardzona.
Gros internautów wypowiadających się na forach jest przeciw realizacji tego projektu"

[size="3"]
Tak jest. Zalejcie betonem Plac Litewski (wedle projektu, który wygrał).
Będzie akuratny do ... przemarszów wojsk, kompanii honorowych, hołdów ku czci, rocznic, wieców politycznych, różnych gali i gminnych festynów.
Raj dla lubelskich krzykaczy, napinaczy, politykierów i ich działalności opłacanej z budżetu państwa.[/size]
"Projekt wzbudza wielkie kontrowersje, bo zakłada wycięcie znacznej części zieleni rosnącej na Placu Litewskim, większa część terenu zostałaby utwardzona.
Gros internautów wypowiadających się na forach jest przeciw realizacji tego projektu"

[size="3"]
Tak jest. Zalejcie betonem Plac Litewski (wedle projektu, który wygrał).
Będzie akuratny do ... przemarszów wojsk, kompanii honorowych, hołdów ku czci, rocznic, wieców politycznych, różnych gali i gminnych festynów.
Raj dla lu... rozwiń
Avatar
widz / 30 stycznia 2011 o 10:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1296363885' post='430566']
He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt", który zakłada pokrycie betonem i asfaltem Placu Litewskiego. Takie place są może i dobre .... w Korei Płn. na defilady wojsk i akademie ku czci. Lubelskie burki jeszcze muszą się długo uczyć, żeby zaprojektować coś sensownego.
[/quote]

[size="4"]Wystarczy jedno w miarę widzące oko żeby porównać nagrodzone projekty i kropelka oleju w głowie żeby zrozumieć że ten konkurs to zwykła hucpa a wydanie kasy miejskiej na honoraria dla pożal się Boże jurorów i na nagrodę dla autorów tego bezużytecznego chłamu kwalifikuje ten skandal do natychmiastowego śledztwa z urzędu w sprawie rażącego naruszenia dyscypliny finansów publicznych.
A co robi pan prezydent Żuk??? Zastanawia się czy zlecić im jeszcze projekt techniczny za kilka milionów!!! Proponuję w ramach negocjacji od razu dorzucić im kilka dodatkowych milionów żeby nie bawić się w aneksy do umowy kiedy za pół roku okaże się że nie zdążyli z projektem bo Konserwator Zabytków się czepia bo projektanci super ale okazało się z nienacka że Plac Litewski jest w Rejestrze Zabytków i trzeba zrobić o dziwo badania archeologiczne?!!?!!?!!.
Ale to już w Urzędzie wiedzą bo mają przećwiczone na robionych przez lata i aneksowanych do skutku projektach Centrum Kultury.
Z punktu widzenia prokuratury to tym śledztwem z urzędu należałoby dla wygody objąć od razu obydwa tematy żeby się nie powtarzać bo obie sprawy na oko(to w miarę widzące!)są bliźniacze.[/size]
[quote name='Gość' timestamp='1296363885' post='430566']
He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt", który zakłada pokrycie betonem i asfaltem Placu Litewskiego. Takie place są może i dobre .... w Korei Płn. na defilady wojsk i akademie ku czci. Lubelskie bu... rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2011 o 06:04
0
[quote name='Jan' timestamp='1296330752' post='430489']
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwycięzców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
[/quote]

He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt", który zakłada pokrycie betonem i asfaltem Placu Litewskiego. Takie place są może i dobre .... w Korei Płn. na defilady wojsk i akademie ku czci. Lubelskie burki jeszcze muszą się długo uczyć, żeby zaprojektować coś sensownego.
[quote name='Jan' timestamp='1296330752' post='430489']
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwycięzców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
[/quote]

He he. Daj spokój, klakierze.

Mi zwisa kalafiorem kto i co projektuje. Chodzi o efekt końcowy.
Ale ci co wygrali to nie mają pojęcia o niczym, a tym bardziej o projektowaniu czegokolwiek.

90 % internautów leje ciepłym moczem na ten ich wygrany "projekt... rozwiń
Avatar
widz / 29 stycznia 2011 o 22:37
0
[size="4"]Polecam pouczający film nakręcony w dniu ogłoszenia wyników konkursu na projekt Placu Litewskiego w którym główny sędzia konkursowy z ramienia Urzędu Miasta i zarazem wiceprezydent Lublina Stanisław Fic (Panie, czemu nas tak doświadczasz, mało to miasto przeszło nieszczęść w swej długiej historii???) opowiadając jak to się w jury napracowali najwyraźniej nie rozumie że zagłosował za wyborem projektów które jak twierdzi wcześniej zostały "jakby wyeliminowane" bo chciały wycinać większość drzew które są takie ładne na Placu (czyli I nagroda) albo proponowały długie ciemne tunele które mogą być niebezpieczne (czyli II nagroda). "Jakby" w przypadku sędziów konkursowych z lubelskiego Ratusza robi wielką różnicę http://www.itvl.pl/news/plac-litewski-sie-zmieni[/size]
[size="4"]Polecam pouczający film nakręcony w dniu ogłoszenia wyników konkursu na projekt Placu Litewskiego w którym główny sędzia konkursowy z ramienia Urzędu Miasta i zarazem wiceprezydent Lublina Stanisław Fic (Panie, czemu nas tak doświadczasz, mało to miasto przeszło nieszczęść w swej długiej historii???) opowiadając jak to się w jury napracowali najwyraźniej nie rozumie że zagłosował za wyborem projektów które jak twierdzi wcześniej zostały "jakby wyeliminowane" bo chciały wycinać większość drzew które są takie ład... rozwiń
Avatar
Jan / 29 stycznia 2011 o 20:52
0
Uderzo w stół i nożyce się odezwały.
Pracownia IDEA atakuje.
" Jeśli byliśmy gorsi to i tak nam się wszystko należy bo jesteśmy wsamraśni i stąd" zdaje się mówić".
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwyciężców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
Gębę mu doprawiają ci co przegrali oraz kilku zaściankowych, wsamraśnych architektów.
To tak jak w mentalności Pawlaka -"Sądy sądami ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
Składam wyrazy ubolewania Polsce prowincjonalnej tkwiącej w niektórych pseudoautorytetach,
Projekt budowy nowego gmachu po pedecie też im się nie podoba.
Nie będzie nic.
Uderzo w stół i nożyce się odezwały.
Pracownia IDEA atakuje.
" Jeśli byliśmy gorsi to i tak nam się wszystko należy bo jesteśmy wsamraśni i stąd" zdaje się mówić".
Przypominam,że konkurs był tajny a nazwiska zwyciężców poznano po wyłonieniu zwycięskiego projektu , który jest zupełnie dobry i z pomysłem.
Gębę mu doprawiają ci co przegrali oraz kilku zaściankowych, wsamraśnych architektów.
To tak jak w mentalności Pawlaka -"Sądy sądami ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
... rozwiń
Avatar
widz / 29 stycznia 2011 o 12:38
0
[quote name='mzl' timestamp='1296300196' post='430337']
A co za pacany wybrały w tym konkursie tak beznadziejnie zły projekt ????!!!! Nasi pseudo "lubelscy architekci"????!!!! Niech te nieudaczniki więcej nie zabierają żadnego głosu na temat inwestycji w Lublinie ! Tak jak w przypadku krytykowanego przez tych pacanów nowego PEDETU !!!!
[/quote]

[size="4"]Wybór tego smutnego projekt przeważyły głosy: zastępcy Wasilewskiego wiceprezydenta Stanisława Fica (obecnie już nie prezydenta i możecie mu skoczyć!!!)- oraz obecnego dyrektora Wydziału Inwestycji UM Marka Młynarczyka. Architekci- urbaniści lubelscy, członkowie jury złozyli protest zlekceważony przez przewodniczącego jury - architekta z Warszawy(który ma to gdzieś!) i przez Wasilewskiego który mógł unieważnić ten skandaliczny wybór z ale nie chciało mu się bo by się zmęczył.
Wystarczyło porównać ten projekt z wytycznymi do konkursu i wszystko jasne.

Projekt lubelskich architektów z pracowni IDEA - autorów m.in. projektu Deptaka,
niedopuszczony w tym konkursie do realizacji wygląda tak:
http://placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
Tam też można zobaczyć jak wyglądały zlekcewżone wytyczne do tego konkursu.
Co najlepsze - wytyczne opracowane przez Urząd Miasta Lublin !!!! [/size]
[quote name='mzl' timestamp='1296300196' post='430337']
A co za pacany wybrały w tym konkursie tak beznadziejnie zły projekt ????!!!! Nasi pseudo "lubelscy architekci"????!!!! Niech te nieudaczniki więcej nie zabierają żadnego głosu na temat inwestycji w Lublinie ! Tak jak w przypadku krytykowanego przez tych pacanów nowego PEDETU !!!!
[/quote]

[size="4"]Wybór tego smutnego projekt przeważyły głosy: zastępcy Wasilewskiego ... rozwiń
Avatar
mzl / 29 stycznia 2011 o 12:23
0
A co za pacany wybrały w tym konkursie tak beznadziejnie zły projekt ????!!!! Nasi pseudo "lubelscy architekci"????!!!! Niech te nieudaczniki więcej nie zabierają żadnego głosu na temat inwestycji w Lublinie ! Tak jak w przypadku krytykowanego przez tych pacanów nowego PEDETU !!!!
Avatar
olol / 29 stycznia 2011 o 12:13
0
[quote name='lubliniensis' timestamp='1296298646' post='430327']
[size="4"]NIEDOPUSZCZONY DO REALIZACJI PROJEKT LUBELSKICH ARCHITEKTÓW Z PRACOWNI IDEA :
http://placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
[/size]
[/quote]jak dla mnie to ten projekt jest genialny i taki plac litewski to by bylo cos pieknego
Avatar
lubliniensis / 29 stycznia 2011 o 11:57
0
[quote name='xyz' timestamp='1296297396' post='430324']
nie rozumię po co zmarnowali tyle pieniędzy na nagrody dennego projektu który nikomu sie nie podoba, a teraz nie wiedza co z tym zrobic,może jak by z własnej kieszeni urzedasy dały na te nagrody to by się nauczyły a były owiele lepsze projekty niż wybrany
[/quote]

[size="4"]NIEDOPUSZCZONY DO REALIZACJI PROJEKT LUBELSKICH ARCHITEKTÓW Z PRACOWNI IDEA :
http://placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe
[/size]
Avatar
xyz / 29 stycznia 2011 o 11:36
0
nie rozumię po co zmarnowali tyle pieniędzy na nagrody dennego projektu który nikomu sie nie podoba, a teraz nie wiedza co z tym zrobic,może jak by z własnej kieszeni urzedasy dały na te nagrody to by się nauczyły a były owiele lepsze projekty niż wybrany
Avatar
Gość / 29 stycznia 2011 o 11:36
0
"Projekt wzbudza wielkie kontrowersje, bo zakłada wycięcie znacznej części zieleni rosnącej na Placu Litewskim, większa część terenu zostałaby utwardzona.
Gros internautów wypowiadających się na forach jest przeciw realizacji tego projektu"

[size="3"]
Tak jest. Zalejcie betonem Plac Litewski (wedle projektu, który wygrał).
Będzie akuratny do ... przemarszów wojsk, kompanii honorowych, hołdów ku czci, rocznic, wieców politycznych, różnych gali i gminnych festynów.
Raj dla lubelskich krzykaczy, napinaczy, politykierów i ich działalności opłacanej z budżetu państwa.[/size]
"Projekt wzbudza wielkie kontrowersje, bo zakłada wycięcie znacznej części zieleni rosnącej na Placu Litewskim, większa część terenu zostałaby utwardzona.
Gros internautów wypowiadających się na forach jest przeciw realizacji tego projektu"

[size="3"]
Tak jest. Zalejcie betonem Plac Litewski (wedle projektu, który wygrał).
Będzie akuratny do ... przemarszów wojsk, kompanii honorowych, hołdów ku czci, rocznic, wieców politycznych, różnych gali i gminnych festynów.
Raj dla lu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 10

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 71 13

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 24 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 59 87

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 20

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!