Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2011 r.
17:19
Edytuj ten wpis

Przebudowa wiaduktu przy Kunickiego: Tunel dla pieszych

0 14 A A
Wiadukt na ul. Kunickiego doczeka się przebudowy (Jacek Świerczyński)
Wiadukt na ul. Kunickiego doczeka się przebudowy (Jacek Świerczyński)

Po niedzieli gotowy będzie projekt przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Kunickiego. A jesienią wkroczą tu robotnicy. Po remoncie pod wiaduktem przejadą wyższe niż dotąd ciężarówki, a z pl. Dworcowego będzie można przejść tunelem do Kunickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– We wtorek mieliśmy naradę z wykonawcami, w przyszłym tygodniu mamy dostać projekt – mówi Andrzej Matysiewicz z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Wykonawca ma uzyskać pozwolenie na budowę do końca sierpnia i zaraz potem rozpocząć roboty.

Do zrobienia jest sporo. Pod wiaduktem po obu stronach ul. Kunickiego zbudowane zostaną tunele dla pieszych, którzy nie będą już chodzić przy jezdni. Każdy z tych tuneli będzie mieć 3 m szerokości i 4,5 m wysokości.

Nowością będzie też nowy odcinek tunelu pod stacją kolejową. Chodzi o przejście podziemne zaczynające się na pl. Dworcowym, a kończące przy peronie 3. Tunel ten zostanie przedłużony o 40 metrów, będzie można nim dojść aż do ul. Kunickiego. A tu kolejna niespodzianka, czyli reprezentacyjny skwer.

Placyk zostanie urządzony w miejscu, gdzie teraz jest nasyp z ruderami. Budynki zostaną zburzone, nasyp częściowo zniwelowany, a na skwerze pojawią się stylowe latarnie. Choć pierwsze dokumenty tego nie przewidywały, zostanie tu zamontowany monitoring. – Liczba i rozmieszczenie kamer zostanie dokładnie ujęte w projekcie – zapowiada Matysiewicz.

Do tego placu będzie można dojść także równoległym do ul. Kunickiego tunelem wzdłuż ul. Pocztowej. Ze skweru da się też wejść schodami na wiadukt i przejść nim na drugą stronę ul. Kunickiego w kierunku ul. Garbarskiej.

Ucieszą się też kierowcy, bo jezdnia zostanie obniżona o 20 cm, co ułatwi przejazd ciężarówkom i zmniejszy ryzyko zrywania trakcji trolejbusowej przez zbyt wysokie pojazdy. Rozwiązany zostanie też problem z gromadzącą się pod wiaduktem deszczówką. Nowa kanalizacja burzowa ma być wspomagana pompami.

Prace będą się jednak wiązać z dużymi utrudnieniami. Konieczna będzie rozbiórka wszystkich biegnących wiaduktem torów, ale ma być podzielona na etapy. Tak, by pociągi cały czas mogły jeździć.

Ruch na ul. Kunickiego będzie się odbywać wahadłowo, jedną połową jezdni. A to spowoduje duże korki. Wiadomo też, że konieczne będzie wycofanie z ul. Kunickiego trolejbusów, a linie, na których kursowały będą obsługiwane autobusami. Zamieszanie potrwa długo. – Prace mają się zakończyć do marca 2013 r. – dodaje Matysiewicz. Koszt robót to 26 mln zł, przebudowa jest dotowana przez Unię Europejską


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kośminek / 14 lipca 2011 o 19:28
0
Kierowcy będą mieli świetnie.Zostanie usunięte wąskie gardło.

Piesi "bez ochrony" pewnie się tam nie pojawią,więc pijaczki "oddzieleni od ulicy" i niewidoczni dla zmotoryzowanego patrolu,pieszych patroli tam brak (też się pewnie boją?) będą mieli eldorado,melina,sypialnia,sralnia,wytrzeźwialnia oraz burdel.Pewnie nawet monitoring nic nie da.

Chciałbym przypomnieć,że do czasu zainstalowania oświetlenia pomiędzy filarami zawsze w tunelu było ciemno.Wandale niszczyli oświetlenie-było zaraz przy balustradzie oddzielającą chodnik od jezdni.Pewnie historia się powtórzy i powrócą "ciemności,strach,pijackie koszmary i ordynarne zaczepki"?
Kierowcy będą mieli świetnie.Zostanie usunięte wąskie gardło.

Piesi "bez ochrony" pewnie się tam nie pojawią,więc pijaczki "oddzieleni od ulicy" i niewidoczni dla zmotoryzowanego patrolu,pieszych patroli tam brak (też się pewnie boją?) będą mieli eldorado,melina,sypialnia,sralnia,wytrzeźwialnia oraz burdel.Pewnie nawet monitoring nic nie da.

Chciałbym przypomnieć,że do czasu zainstalowania oświetlenia pomiędzy filarami zawsze w tunelu było ciemno.Wandale niszczyli oświetlenie-było zaraz przy balu... rozwiń
Avatar
uka / 14 lipca 2011 o 13:10
0
Ten projekt to zrobił ktoś bez wyobraźni. Kto przy zdrowych zmysłach wejdzie do takiego tuneliku o długości kilkudziesięciu metrów i szerokości trzech i to w tej okolicy, to jakaś totalna głupota. Kto płaci za takie głupoty. Już widzę tę radość kierowców za obniżenie w tamtym miejscu jezdni, na pewno się to sprawdzi, jak od kilkudziesięciu lat woda tam zawsze stoi a teraz stanie się cud. Najlepiej narobić tam dookoła krecich norek i niech ludze się martwią jak tamtędy chodzić i jeździć. Na planach na pewno będzeie ładnie, na kontach przypuszczam też, tylko co z użytkownikami. Beznadzieja. Mam nadzieję, że to nie jest zatwierdzone i ktoś zrobi tam prawdziwy porządek.
Ten projekt to zrobił ktoś bez wyobraźni. Kto przy zdrowych zmysłach wejdzie do takiego tuneliku o długości kilkudziesięciu metrów i szerokości trzech i to w tej okolicy, to jakaś totalna głupota. Kto płaci za takie głupoty. Już widzę tę radość kierowców za obniżenie w tamtym miejscu jezdni, na pewno się to sprawdzi, jak od kilkudziesięciu lat woda tam zawsze stoi a teraz stanie się cud. Najlepiej narobić tam dookoła krecich norek i niech ludze się martwią jak tamtędy chodzić i jeździć. Na planach na pewno będzeie ładnie, na kontach przypusz... rozwiń
Avatar
Maciek / 14 lipca 2011 o 12:40
0
Myślę , że będzie tak , jak to już wcześniej mówili : w tunelu , gdzie teraz jest jednocześnie ruch kołowy i pieszy , zlikwidowana zostanie możliwość ruchu pieszego , przez co pozyska się dodatkowe pasy ruchu na użytek ruchu kołowego. Ten tunel będzie obniżony , a kanalizacja tam będąca - będzie wspomagana pompami.
Zostanie dodany dodatkowy tunel , całkowicie dla ruchu pieszego , biegnący równolegle do obecnego tunelu przy Kunickiego.
Tak to ma wyglądać.
Nie ukrywam , że ciekawość zżera...
Avatar
mały / 14 lipca 2011 o 12:10
0
-wszystko pieknie-ale kto zadba o bezpieczenstwo w tym przejsciu-okolice dworca i kunickiego wiadomo co tam sie dzieje-policjanci z trojki to wnocy boja sie tam pokazywac
Avatar
123qwerty123 / 14 lipca 2011 o 09:51
0
mieszkam tam od urodzenia i uwazam za doskonały pomysł zrobienie porządku z tunelem a jeszcze lepszym pomysłem jest kawałek zieleni obok tego betonu. proponuję też pomyśleć o placu zabaw dla dzieci coby nie musiały się bawić tak jak ostatnio kostką brukową rzucając w siebie i samochody. ( podczas robienia porządku z rurami). a poważnie - ja dzieciństwo spędziłam między starym domem a komórkami , fajnie by było gdyby te dzieciaki miały coś więcej, chociaż ja nie narzekam
Avatar
Tomasz / 14 lipca 2011 o 09:25
0
[quote name='ccc' timestamp='1310623475' post='501401']
No właśnie, chciałem o to samo zapytać, przecież te ulice są do siebie prostopadłe. A na marginesie, co za d... każe wpisywać nieczytelne kody z obrazka by wysłać wiadomość???
[/quote]
To ochrona przed spamem. Są takie programy które potrafią to co ty czyli wpisać komentarz i podpisać się, ale nieczytelny napis dla nich jest nie do przejścia. Natomiast twój mózg go odczyta poniważ ma większą "bazę danych" a jak nie wie to sobie dopowie.
Avatar
BartekS / 14 lipca 2011 o 09:19
0
Czyli rozumiem, że poszerzenie tunelu do dwóch pasów w obie strony odeszło w niepamięć i dalej będziemy mieli piękne korki ?
Avatar
Gość / 14 lipca 2011 o 08:54
0
na Al. Solidarności rozkopane i nie dzieje się nic. Prace w innych miejscach do 15. Z remontem wiaduktu czekają do jesieni aż wszyscy wrócą z wakacji. Paraliż totalny
Avatar
Browar / 14 lipca 2011 o 08:46
0
Mieszkam na Dziesiątej ponad 40 lat.
To super wiadomość - nareszcie coś się zmieni na odcinku tunel - Wyścigowa.
O jakich wymijających grupach mówisz Janku - tam aż strach chodzić i nawet jak przyjeżdża pociąg z Warszawy to jest pusto.
To nie te czasy ,ze chodziło się pieszo - teraz MPK. Taxi albo własne 4 kółka.
Pozdrawiam wszystkich z Dziesiątej !
Mieszkam na Dziesiątej ponad 40 lat.
To super wiadomość - nareszcie coś się zmieni na odcinku tunel - Wyścigowa.
O jakich wymijających grupach mówisz Janku - tam aż strach chodzić i nawet jak przyjeżdża pociąg z Warszawy to jest pusto.
To nie te czasy ,ze chodziło się pieszo - teraz MPK. Taxi albo własne 4 kółka.
Pozdrawiam wszystkich z Dziesiątej ! rozwiń
Avatar
Browar / 14 lipca 2011 o 08:40
0
[quote name='Janek z Kunickiego' timestamp='1310623700' post='501406']
Wąsko!!!! Tunel szerokości 3m i wysokości 4,5m? Chyba się komuś pomyliło, powinno być szerokości 4,5m a wysokości 3m. Czy ktokolwiek pomyślał o rowerzystach? Przy tunelu o szerokości 3m wymijanie grupek pieszych jest niemożliwe. Coś mi się wydaje, że powstaje kolejny po Hali Globus, lotnisku Świdnik, hali MTL, Trasie Zielonej i ścieżkach rowerowych LUBELSKI BUBEL!!! Radziłbym uważniej przyjrzeć się tej inwestycji za nasze wspólne pieniądze.
[/quote]
[quote name='Janek z Kunickiego' timestamp='1310623700' post='501406']
Wąsko!!!! Tunel szerokości 3m i wysokości 4,5m? Chyba się komuś pomyliło, powinno być szerokości 4,5m a wysokości 3m. Czy ktokolwiek pomyślał o rowerzystach? Przy tunelu o szerokości 3m wymijanie grupek pieszych jest niemożliwe. Coś mi się wydaje, że powstaje kolejny po Hali Globus, lotnisku Świdnik, hali MTL, Trasie Zielonej i ścieżkach rowerowych LUBELSKI BUBEL!!! Radziłbym uważniej przyjrzeć się tej inwestycji z... rozwiń
Avatar
Kośminek / 14 lipca 2011 o 19:28
0
Kierowcy będą mieli świetnie.Zostanie usunięte wąskie gardło.

Piesi "bez ochrony" pewnie się tam nie pojawią,więc pijaczki "oddzieleni od ulicy" i niewidoczni dla zmotoryzowanego patrolu,pieszych patroli tam brak (też się pewnie boją?) będą mieli eldorado,melina,sypialnia,sralnia,wytrzeźwialnia oraz burdel.Pewnie nawet monitoring nic nie da.

Chciałbym przypomnieć,że do czasu zainstalowania oświetlenia pomiędzy filarami zawsze w tunelu było ciemno.Wandale niszczyli oświetlenie-było zaraz przy balustradzie oddzielającą chodnik od jezdni.Pewnie historia się powtórzy i powrócą "ciemności,strach,pijackie koszmary i ordynarne zaczepki"?
Kierowcy będą mieli świetnie.Zostanie usunięte wąskie gardło.

Piesi "bez ochrony" pewnie się tam nie pojawią,więc pijaczki "oddzieleni od ulicy" i niewidoczni dla zmotoryzowanego patrolu,pieszych patroli tam brak (też się pewnie boją?) będą mieli eldorado,melina,sypialnia,sralnia,wytrzeźwialnia oraz burdel.Pewnie nawet monitoring nic nie da.

Chciałbym przypomnieć,że do czasu zainstalowania oświetlenia pomiędzy filarami zawsze w tunelu było ciemno.Wandale niszczyli oświetlenie-było zaraz przy balu... rozwiń
Avatar
uka / 14 lipca 2011 o 13:10
0
Ten projekt to zrobił ktoś bez wyobraźni. Kto przy zdrowych zmysłach wejdzie do takiego tuneliku o długości kilkudziesięciu metrów i szerokości trzech i to w tej okolicy, to jakaś totalna głupota. Kto płaci za takie głupoty. Już widzę tę radość kierowców za obniżenie w tamtym miejscu jezdni, na pewno się to sprawdzi, jak od kilkudziesięciu lat woda tam zawsze stoi a teraz stanie się cud. Najlepiej narobić tam dookoła krecich norek i niech ludze się martwią jak tamtędy chodzić i jeździć. Na planach na pewno będzeie ładnie, na kontach przypuszczam też, tylko co z użytkownikami. Beznadzieja. Mam nadzieję, że to nie jest zatwierdzone i ktoś zrobi tam prawdziwy porządek.
Ten projekt to zrobił ktoś bez wyobraźni. Kto przy zdrowych zmysłach wejdzie do takiego tuneliku o długości kilkudziesięciu metrów i szerokości trzech i to w tej okolicy, to jakaś totalna głupota. Kto płaci za takie głupoty. Już widzę tę radość kierowców za obniżenie w tamtym miejscu jezdni, na pewno się to sprawdzi, jak od kilkudziesięciu lat woda tam zawsze stoi a teraz stanie się cud. Najlepiej narobić tam dookoła krecich norek i niech ludze się martwią jak tamtędy chodzić i jeździć. Na planach na pewno będzeie ładnie, na kontach przypusz... rozwiń
Avatar
Maciek / 14 lipca 2011 o 12:40
0
Myślę , że będzie tak , jak to już wcześniej mówili : w tunelu , gdzie teraz jest jednocześnie ruch kołowy i pieszy , zlikwidowana zostanie możliwość ruchu pieszego , przez co pozyska się dodatkowe pasy ruchu na użytek ruchu kołowego. Ten tunel będzie obniżony , a kanalizacja tam będąca - będzie wspomagana pompami.
Zostanie dodany dodatkowy tunel , całkowicie dla ruchu pieszego , biegnący równolegle do obecnego tunelu przy Kunickiego.
Tak to ma wyglądać.
Nie ukrywam , że ciekawość zżera...
Avatar
mały / 14 lipca 2011 o 12:10
0
-wszystko pieknie-ale kto zadba o bezpieczenstwo w tym przejsciu-okolice dworca i kunickiego wiadomo co tam sie dzieje-policjanci z trojki to wnocy boja sie tam pokazywac
Avatar
123qwerty123 / 14 lipca 2011 o 09:51
0
mieszkam tam od urodzenia i uwazam za doskonały pomysł zrobienie porządku z tunelem a jeszcze lepszym pomysłem jest kawałek zieleni obok tego betonu. proponuję też pomyśleć o placu zabaw dla dzieci coby nie musiały się bawić tak jak ostatnio kostką brukową rzucając w siebie i samochody. ( podczas robienia porządku z rurami). a poważnie - ja dzieciństwo spędziłam między starym domem a komórkami , fajnie by było gdyby te dzieciaki miały coś więcej, chociaż ja nie narzekam
Avatar
Tomasz / 14 lipca 2011 o 09:25
0
[quote name='ccc' timestamp='1310623475' post='501401']
No właśnie, chciałem o to samo zapytać, przecież te ulice są do siebie prostopadłe. A na marginesie, co za d... każe wpisywać nieczytelne kody z obrazka by wysłać wiadomość???
[/quote]
To ochrona przed spamem. Są takie programy które potrafią to co ty czyli wpisać komentarz i podpisać się, ale nieczytelny napis dla nich jest nie do przejścia. Natomiast twój mózg go odczyta poniważ ma większą "bazę danych" a jak nie wie to sobie dopowie.
Avatar
BartekS / 14 lipca 2011 o 09:19
0
Czyli rozumiem, że poszerzenie tunelu do dwóch pasów w obie strony odeszło w niepamięć i dalej będziemy mieli piękne korki ?
Avatar
Gość / 14 lipca 2011 o 08:54
0
na Al. Solidarności rozkopane i nie dzieje się nic. Prace w innych miejscach do 15. Z remontem wiaduktu czekają do jesieni aż wszyscy wrócą z wakacji. Paraliż totalny
Avatar
Browar / 14 lipca 2011 o 08:46
0
Mieszkam na Dziesiątej ponad 40 lat.
To super wiadomość - nareszcie coś się zmieni na odcinku tunel - Wyścigowa.
O jakich wymijających grupach mówisz Janku - tam aż strach chodzić i nawet jak przyjeżdża pociąg z Warszawy to jest pusto.
To nie te czasy ,ze chodziło się pieszo - teraz MPK. Taxi albo własne 4 kółka.
Pozdrawiam wszystkich z Dziesiątej !
Mieszkam na Dziesiątej ponad 40 lat.
To super wiadomość - nareszcie coś się zmieni na odcinku tunel - Wyścigowa.
O jakich wymijających grupach mówisz Janku - tam aż strach chodzić i nawet jak przyjeżdża pociąg z Warszawy to jest pusto.
To nie te czasy ,ze chodziło się pieszo - teraz MPK. Taxi albo własne 4 kółka.
Pozdrawiam wszystkich z Dziesiątej ! rozwiń
Avatar
Browar / 14 lipca 2011 o 08:40
0
[quote name='Janek z Kunickiego' timestamp='1310623700' post='501406']
Wąsko!!!! Tunel szerokości 3m i wysokości 4,5m? Chyba się komuś pomyliło, powinno być szerokości 4,5m a wysokości 3m. Czy ktokolwiek pomyślał o rowerzystach? Przy tunelu o szerokości 3m wymijanie grupek pieszych jest niemożliwe. Coś mi się wydaje, że powstaje kolejny po Hali Globus, lotnisku Świdnik, hali MTL, Trasie Zielonej i ścieżkach rowerowych LUBELSKI BUBEL!!! Radziłbym uważniej przyjrzeć się tej inwestycji za nasze wspólne pieniądze.
[/quote]
[quote name='Janek z Kunickiego' timestamp='1310623700' post='501406']
Wąsko!!!! Tunel szerokości 3m i wysokości 4,5m? Chyba się komuś pomyliło, powinno być szerokości 4,5m a wysokości 3m. Czy ktokolwiek pomyślał o rowerzystach? Przy tunelu o szerokości 3m wymijanie grupek pieszych jest niemożliwe. Coś mi się wydaje, że powstaje kolejny po Hali Globus, lotnisku Świdnik, hali MTL, Trasie Zielonej i ścieżkach rowerowych LUBELSKI BUBEL!!! Radziłbym uważniej przyjrzeć się tej inwestycji z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!