Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2012 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Przedsiębiorcy z Kazimierzówki: Budowa S17 nas zrujnowała

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 45 A A
Od lewej: ks. Józef Swatowski, Andrzej i Bożena Choina, Krzysztof Lisiak, Jacek <br />
Chodasewicz (Macie
Od lewej: ks. Józef Swatowski, Andrzej i Bożena Choina, Krzysztof Lisiak, Jacek
Chodasewicz (Macie

Droga zamknęła już salon samochodowy, kolejny może być hotel.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kłopoty zaczęły się wraz z rozpoczęciem prac na S17, między węzłem Witosa a Piaskami. Do 2010 roku spółka Tim-Pol przynosiła ok. 60 tysięcy złotych zysku rocznie. Dwa ostatnie lata to klęska, w sumie, ponad 300 tysięcy złotych strat. Kierowcy nie mogą do nas dojechać, nie ma ruchu w salonie i serwisie. Dwa dni temu wypowiedziałem umowę dealerską, zwolniłem 16 osób i jeszcze w tym roku zamykam biznes – wylicza straty Krzysztof Lisiak, właściciel salonu Hondy Tim-Pol w Kazimierzówce.

– Nasze obroty już spadły o 20–30 proc. A będzie jeszcze gorzej, jak postawią ekrany akustyczne. To nas całkowicie odetnie od drogi – dodaje Jacek Chodasewicz, szef lubelskiego oddziału CTC Iveco. – Kierowcy nie zobaczą naszej firmy.

GDDKiA rozkłada ręce. – Właściciele firm, szczególnie tych, które powstały ostatnio, wiedzieli, że trasa zostanie zmodernizowana, a budowa przyniesie utrudnienia, które wykonawca ograniczał do minimum, a wraz z pojawieniem się dróg dojazdowych sytuacja jest lepsza niż przed przebudową – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Budowa daje w kość także Bożenie i Andrzejowi Choinom. Rok temu otworzyli "Dwór Choina”, trzygwiazdkowy hotel i przy S17, tuż przed kościołem w Kazimierzówce.

– Boimy się o przyszłość, bo drogowcy chcą nas odciąć od świata nie tylko ekranami akustycznymi, ale też kiepskim dojazdem. Po zakończeniu budowy S17 dotychczasowe zjazdy będą zamknięte. Do naszego hotelu będzie można dojechać jedynie drogą serwisową. A ta połączy się z S17 tylko w jednym miejscu – przy salonie Scanii w Kalinówce, kilka dobrych kilometrów przed nami. Jak ktoś się zagapi, to nas minie – martwi się Bożena Choina.

Sytuację może poprawić drugie połączenie serwisówki z S17, przez węzeł Świdnik w Krępcu. – Na razie ta droga kończy się w polu, a na mapach dostępnych na stronie lubelskiej GDDKiA nie ma zaznaczonego połączenia, choć było planowane – żali się Andrzej Choina.

Mieszkańcy Kazimierzówki zbierają podpisy pod petycją w sprawie komunikacji z S17 przez węzeł Świdnik. Obywatelską akcję popiera ksiądz Józef Swatowski, proboszcz parafii w Kazimierzówce.

– Zebraliśmy już 1000 podpisów. Dla mnie brak połączenia oznacza olbrzymie kłopoty części wiernych z dotarciem do parafii. Na dodatek, cmentarz parafialny jest po drugiej stronie S17. Karawan będzie musiał z kościoła jechać do Lublina i przez węzeł Witosa wrócić na cmentarz, który jest po drugiej stronie ekspresówki – mówi ksiądz Swatowski.

Krzysztof Nalewajko uspokaja. – Takie połączenie będzie. Na skutek protestu właścicieli jednej z sąsiednich działek uchylono decyzję środowiskową w części dotyczącej tej drogi dojazdowej. Przeprowadziliśmy ponownie postępowanie środowiskowe i złożyliśmy do wojewody wniosek o wydanie decyzji ZRID. 700-metrowy odcinek drogi powstanie po otrzymaniu tej decyzji, a jego budowa potrwa ok. 2–3 miesięcy – obiecuje rzecznik.

Prawdopodobnie inwestycja będzie zrealizowana w przyszłym roku.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Alojz / 8 października 2012 o 19:47
0
Do wszystkich "szaraczków" mieszkających przy s-17 Ta droga nie jest wasza ani dla was ... to droga dla Niemieckich TIRów jadacych na wschód a polaczki to robaczki .....
Avatar
Gość / 14 września 2012 o 19:15
0
Prosze panstwa ja wszystko rozumie , lepszy dojazd , bezpieczniej bo odciazony ruch ale co my zwykli mieszkancy mamy zrobic ? juz kierowcy maja problem ze znalezieniem adresu przy piaseckiej , przystanek w kazimierzowce zlikwidowany podobno przeniesiony pod wiadokt kolo dojazdu do krepca ale nikt nie chce sie zatrzymac bo maja nie wykupione przystanki , co mamy zrobic ? jestesmy odcieci od dojscia do glownej drogi bo dojazdowka nie do konca jest zrobiona .
Avatar
Ginekolog sasiad / 6 września 2012 o 21:17
0
Jeśli Tim Pol miał zyski roczne 60 000 zł to i tak była to Padlina! Tyle ludzi , salon i taki zarobek, kpina czy co?
Avatar
marcin / 6 września 2012 o 10:59
0
przecież jest jasne ,że budowa drogi klasy S albo A wpływa niekorzystnie na biznesy które zlokalizowane są przy starej trasie!!!!
tak jest wszędzie!!! te same historie są wszędzie gdzie powstają autostrady i ekspresówki!!
i nie ma znaczenia czy przebudowuje się trasę czy buduje nową po nowym śladzie!! większość i tak wybierze nową drogę!!!
ale chyba nie będziemy rezygnować z takich dróg w imię czyjegoś biznesu!!!
dodatkowo brutalna prawda jest taka ,że prace które wykonywały te firmy przejmie ich konkurencja i bilans się wyrówna!!

nie rozumiem czego oczekują ci przedsiębiorcy!!!
przecież nikt im nie wybuduje prywatnych węzłów z ekspresówką!!!
powinni się z tym pogodzić już kilka lat temu i próbować przenieść biznesy w miejsca gdzie to będzie opłacalne!!!
przecież jest jasne ,że budowa drogi klasy S albo A wpływa niekorzystnie na biznesy które zlokalizowane są przy starej trasie!!!!
tak jest wszędzie!!! te same historie są wszędzie gdzie powstają autostrady i ekspresówki!!
i nie ma znaczenia czy przebudowuje się trasę czy buduje nową po nowym śladzie!! większość i tak wybierze nową drogę!!!
ale chyba nie będziemy rezygnować z takich dróg w imię czyjegoś biznesu!!!
dodatkowo brutalna prawda jest taka ,... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2012 o 12:22
0
Witam!
Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego.
Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym.
Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas [img]https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif[/img]
[url="http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie"]http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie[/url]
Avatar
z lubl. / 4 września 2012 o 09:36
0
Czy są jakieś efekty artykułu i zbieranych podpisów, czy są jakieś decyzje, zmiany?
Avatar
Tad / 31 sierpnia 2012 o 22:05
0
Problemy z włączeniem się na S17 będą mieli nie tylko mieszkańcy Kazimierzówki. Mieszkam w Wierzchowiskach. Aby włączyć się na S17 muszę jechać do Piask lub na węzeł Kazimierzówka jeżeli będzie połączenie jak piszą powyżej. Czasem wystarczyło dołożyć trzeci pas aby ułatwić wielu ludziom życie.
Avatar
mieszkaniec / 31 sierpnia 2012 o 21:09
0
ekany sa potrzebne bo przy tym natężeniu ruchu to mieszkańcy by oszaleli od hałasu

w ciągu 2 lat ilosć przejeżdżajacych samochodów się przynajmniej podwoiła a treaz będa mogły jechac jeszcze szybciej - co oznacza głośniej

ekrany być muszą, ale faktem jest ze mogły by być przeźroczyste a nie zasłaniające wszystko
Avatar
;kl;lighl / 31 sierpnia 2012 o 20:37
0
po co te ekrany, ludzie tyle lat zyli i bylo ok, mozna miejscami zostawic tam gdzie wiecej domow,m ale nie cala trase, ciekawe kto komu po kieszeni, chyba prezesi lidla i ty,m podobni przedsievbiorcy, szkoda tych ludzi, juz calkiem zwykli przedsiebiorcy znikna, zostanie tylko zgraja zlodziei
Avatar
cieć / 31 sierpnia 2012 o 20:00
0
[quote name='gerwazy' timestamp='1346426176' post='669223']
Kolego ja czytałem uzasadnienie tamtego wyroku i mówiąc delikatnie mijasz się z prawdą.
Może ty z GDDKiA jesteś?
To Sąd wyłączył tą dojazdówkę z całości i tylko dlatego S17 powstała. Podobnie nie znalazłem w uzasadnieniu wyroku rzekomych informacji o współczuciu ze strony sędziego, ale ty to pewnie wiesz lepiej.
Może jeszcze byłeś na sali sądowej, co? Robiłeś tam za krzesła?
[/quote]

Jako reprezentant "białej armii" powinieneś wiedzieć... że to współczucie było tylko przyczynkiem do takiego a nie innegu uzasadnienia - na sali było wygłoszone inne a w pisemnym uzasadnieniu inne.
[quote name='gerwazy' timestamp='1346426176' post='669223']
Kolego ja czytałem uzasadnienie tamtego wyroku i mówiąc delikatnie mijasz się z prawdą.
Może ty z GDDKiA jesteś?
To Sąd wyłączył tą dojazdówkę z całości i tylko dlatego S17 powstała. Podobnie nie znalazłem w uzasadnieniu wyroku rzekomych informacji o współczuciu ze strony sędziego, ale ty to pewnie wiesz lepiej.
Może jeszcze byłeś na sali sądowej, co? Robiłeś tam za krzesła?
[/quote]

Jako reprezentant "białej ar... rozwiń
Avatar
Alojz / 8 października 2012 o 19:47
0
Do wszystkich "szaraczków" mieszkających przy s-17 Ta droga nie jest wasza ani dla was ... to droga dla Niemieckich TIRów jadacych na wschód a polaczki to robaczki .....
Avatar
Gość / 14 września 2012 o 19:15
0
Prosze panstwa ja wszystko rozumie , lepszy dojazd , bezpieczniej bo odciazony ruch ale co my zwykli mieszkancy mamy zrobic ? juz kierowcy maja problem ze znalezieniem adresu przy piaseckiej , przystanek w kazimierzowce zlikwidowany podobno przeniesiony pod wiadokt kolo dojazdu do krepca ale nikt nie chce sie zatrzymac bo maja nie wykupione przystanki , co mamy zrobic ? jestesmy odcieci od dojscia do glownej drogi bo dojazdowka nie do konca jest zrobiona .
Avatar
Ginekolog sasiad / 6 września 2012 o 21:17
0
Jeśli Tim Pol miał zyski roczne 60 000 zł to i tak była to Padlina! Tyle ludzi , salon i taki zarobek, kpina czy co?
Avatar
marcin / 6 września 2012 o 10:59
0
przecież jest jasne ,że budowa drogi klasy S albo A wpływa niekorzystnie na biznesy które zlokalizowane są przy starej trasie!!!!
tak jest wszędzie!!! te same historie są wszędzie gdzie powstają autostrady i ekspresówki!!
i nie ma znaczenia czy przebudowuje się trasę czy buduje nową po nowym śladzie!! większość i tak wybierze nową drogę!!!
ale chyba nie będziemy rezygnować z takich dróg w imię czyjegoś biznesu!!!
dodatkowo brutalna prawda jest taka ,że prace które wykonywały te firmy przejmie ich konkurencja i bilans się wyrówna!!

nie rozumiem czego oczekują ci przedsiębiorcy!!!
przecież nikt im nie wybuduje prywatnych węzłów z ekspresówką!!!
powinni się z tym pogodzić już kilka lat temu i próbować przenieść biznesy w miejsca gdzie to będzie opłacalne!!!
przecież jest jasne ,że budowa drogi klasy S albo A wpływa niekorzystnie na biznesy które zlokalizowane są przy starej trasie!!!!
tak jest wszędzie!!! te same historie są wszędzie gdzie powstają autostrady i ekspresówki!!
i nie ma znaczenia czy przebudowuje się trasę czy buduje nową po nowym śladzie!! większość i tak wybierze nową drogę!!!
ale chyba nie będziemy rezygnować z takich dróg w imię czyjegoś biznesu!!!
dodatkowo brutalna prawda jest taka ,... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2012 o 12:22
0
Witam!
Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego.
Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym.
Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas [img]https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif[/img]
[url="http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie"]http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie[/url]
Avatar
z lubl. / 4 września 2012 o 09:36
0
Czy są jakieś efekty artykułu i zbieranych podpisów, czy są jakieś decyzje, zmiany?
Avatar
Tad / 31 sierpnia 2012 o 22:05
0
Problemy z włączeniem się na S17 będą mieli nie tylko mieszkańcy Kazimierzówki. Mieszkam w Wierzchowiskach. Aby włączyć się na S17 muszę jechać do Piask lub na węzeł Kazimierzówka jeżeli będzie połączenie jak piszą powyżej. Czasem wystarczyło dołożyć trzeci pas aby ułatwić wielu ludziom życie.
Avatar
mieszkaniec / 31 sierpnia 2012 o 21:09
0
ekany sa potrzebne bo przy tym natężeniu ruchu to mieszkańcy by oszaleli od hałasu

w ciągu 2 lat ilosć przejeżdżajacych samochodów się przynajmniej podwoiła a treaz będa mogły jechac jeszcze szybciej - co oznacza głośniej

ekrany być muszą, ale faktem jest ze mogły by być przeźroczyste a nie zasłaniające wszystko
Avatar
;kl;lighl / 31 sierpnia 2012 o 20:37
0
po co te ekrany, ludzie tyle lat zyli i bylo ok, mozna miejscami zostawic tam gdzie wiecej domow,m ale nie cala trase, ciekawe kto komu po kieszeni, chyba prezesi lidla i ty,m podobni przedsievbiorcy, szkoda tych ludzi, juz calkiem zwykli przedsiebiorcy znikna, zostanie tylko zgraja zlodziei
Avatar
cieć / 31 sierpnia 2012 o 20:00
0
[quote name='gerwazy' timestamp='1346426176' post='669223']
Kolego ja czytałem uzasadnienie tamtego wyroku i mówiąc delikatnie mijasz się z prawdą.
Może ty z GDDKiA jesteś?
To Sąd wyłączył tą dojazdówkę z całości i tylko dlatego S17 powstała. Podobnie nie znalazłem w uzasadnieniu wyroku rzekomych informacji o współczuciu ze strony sędziego, ale ty to pewnie wiesz lepiej.
Może jeszcze byłeś na sali sądowej, co? Robiłeś tam za krzesła?
[/quote]

Jako reprezentant "białej armii" powinieneś wiedzieć... że to współczucie było tylko przyczynkiem do takiego a nie innegu uzasadnienia - na sali było wygłoszone inne a w pisemnym uzasadnieniu inne.
[quote name='gerwazy' timestamp='1346426176' post='669223']
Kolego ja czytałem uzasadnienie tamtego wyroku i mówiąc delikatnie mijasz się z prawdą.
Może ty z GDDKiA jesteś?
To Sąd wyłączył tą dojazdówkę z całości i tylko dlatego S17 powstała. Podobnie nie znalazłem w uzasadnieniu wyroku rzekomych informacji o współczuciu ze strony sędziego, ale ty to pewnie wiesz lepiej.
Może jeszcze byłeś na sali sądowej, co? Robiłeś tam za krzesła?
[/quote]

Jako reprezentant "białej ar... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 4

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 103 6

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 5

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!