Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2018 r.
7:49

Lublin: Nowe autobusy Ursus wyjadą na ulice. Będą kursować na dwóch trasach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 47 A A
Nowe przegubowce mają kursować na dwóch popularnych trasach: 151 i 159
Nowe przegubowce mają kursować na dwóch popularnych trasach: 151 i 159 (fot. ZTM / Archiwum)

W tym tygodniu na ulice Lublina mają wyjechać nowe, klimatyzowane trolejbusy kupione przez miasto w lubelskim Ursusie. Jest ich 15, każdy kosztował ponad 2 mln zł. Miasto planuje kolejne zakupy, lada dzień ma powtórzyć przetarg na autobusy elektryczne, które za pierwszym razem okazały się za drogie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe przegubowce mają kursować na dwóch popularnych trasach.

– Zostaną skierowane do obsługi linii 151 i 159 – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Trolejbusy są klimatyzowane i wyposażone automaty biletowe przyjmujące monety i karty płatnicze. Mają sporo miejsca dla pasażerów stojących, gniazdka do ładowania telefonów komórkowych, a nawet urządzenia zliczające pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach. Dzięki wbudowanym akumulatorom mogą jechać ulicami, nad którymi nie ma sieci trakcyjnej.
Oczekiwanie na wyjazd nowych trolejbusów trwa już trzy miesiące, przede wszystkim dlatego, że przeciągały się odbiory techniczne.

Dziś wszystko jest gotowe. – Trolejbusy już są zarejestrowane – informuje Grzegorz Malec, dyrektor ZTM.

– Cała piętnastka w tym tygodniu wyjedzie na ulice miasta – deklaruje Justyna Góźdź. Trudno będzie przeoczyć wyjazd przegubowych trolejbusów, bo dziś po Lublinie kursuje ich 12, a z dnia na ich liczba wzrośnie do 27.

Miasto przymierza się już do zakupu kolejnych pojazdów na prąd, jednak tym razem będą to autobusy elektryczne. Pierwszy przetarg na dostawę 20 sztuk wraz z kompletem ładowarek został unieważniony, bo oferty dostawców były dla miasta za drogie.

ZTM spodziewał się wydać najwyżej 53 mln zł, tymczasem Ursus zażyczył sobie 58 mln zł, a Solaris ponad 60 mln zł. – Ceny były trochę przeszacowane. Będziemy na dniach powtarzać przetarg – zapowiada Malec. Zamawiane autobusy mają trafić na linie 13, 23 i 29.

Na grudzień planowany jest jeszcze jeden przetarg na elektrobusy, ma dotyczyć pięciu takich pojazdów. Wszystkie kupowane przez miasto autobusy na prąd będą pojazdami 12-metrowymi, wyposażonymi w klimatyzację oraz automaty biletowe.

Spóźnione autobusy

Do wyjazdu na ulice wciąż nie jest gotowych osiem spalinowych autobusów zamówionych przez miasto w Ursusie, których dostawa powinna nastąpić najpóźniej 29 czerwca. Autobusy zostały przekazane miesiąc po tym terminie i nie przeszły odbiorów, dlatego miasto zażądało usunięcia usterek i ponownego podstawienia pojazdów. – Trwają odbiory techniczne – informuje ZTM.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublinianin / 17 września 2018 o 08:30
+19
Piszę w obronie Ursusa, może i się spóźniają ale firma daje zarobić kilkuset firmom w Polski i ze Świata. Z tegoco wiem to z Ukrainy nie ma nic do City Smile. A po drugie, to wygrali ceną a nie papierami przygotowanymi pod przetarg... Więc nie pisz głupot!
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 07:55
+19
I widać ,że miasto się rozwija , nowe cały czas pojazdy i jednocześnie wpieranie lokalnej przedsiębiorczości co przekłada się na pracę lublinian. Także ja głosuję za prezydentem co działa dla miasta ,zresztą to chyba wszyscy widzą ! Panie Żuk działaj dalej
Avatar
bbb / 17 września 2018 o 08:25
+18
Do Znawcy - Solaris też się spóźnił i to dwa miesiące, więc nie pisz nieprawy.
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 09:10
+16
jak ci się nie podoba wygląd autobusów i to jest dla ciebie ważniejsze od tego, żeby jeździł i woził ludzi po mieście to nie wiem, może idź do lekarza?
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 09:26
+15
Nich zamawiają jak najwięcej
Avatar
Tekret / 17 września 2018 o 09:10
+10
Proszę o informacje jakie kary zostąły naliczone za tak opóźnione odbiory. Skoro pojazdy są kupowane z naszych podatków i dofinansowane z ,,fikcyjnej'' UE - nie powinna być to żadna tajemnica. Rozumiem jakby to najlepszy przewoźnik w Polsce, jakiś tam AS komunikacyjny kupował z pieniędzy spółki miejskiej jaką jest MPK, ale to też powinno być jawne.
  zamiast bazgrolić po anonimowym forum, po prostu napisz maia do kupującego - ZTM w Lublinie, z żądaniem dostępu do informacji publicznej, to jest instytucja publiczna - mają psi obowiązek to ujawniać
  zamiast bazgrolić po anonimowym forum, po prostu napisz maia do kupującego - ZTM w Lublinie, z żądaniem dostępu do informacji publicznej, to jest instytucja publiczna - mają psi obowiązek to ujawniać rozwiń
Avatar
Znawca / 17 września 2018 o 09:12
+9
Do Znawcy - Solaris też się spóźnił i to dwa miesiące, więc nie pisz nieprawy.
 Do BBB Solaris fakt że się spóźnił ale weźmy pod uwagę dla kogo się w lokalnej opatrzności bierze pod uwagę i pisze przetargi kto je rozpatruje. W Lublinie naszym mieście nie ma fachowców od tego bo panuje jeden wielkich harmider i nie ład. Do autobusów był jakieś zastrzeżenia ale do trolleybusów może małe, ale zawsze były w porządu. To fakt że Lublin się zmienia i to dzięki naszemu Panu Prezydentowi dużo zrobił i zrobi i osobiście uważam, że KRZYSZTOF ŻUK POZOSTANIE PREZYDENTEM - MIASTA LUBLIN kolejną kadencję i uda mu się. #murem #za #żukiem
 Do BBB Solaris fakt że się spóźnił ale weźmy pod uwagę dla kogo się w lokalnej opatrzności bierze pod uwagę i pisze przetargi kto je rozpatruje. W Lublinie naszym mieście nie ma fachowców od tego bo panuje jeden wielkich harmider i nie ład. Do autobusów był jakieś zastrzeżenia ale do trolleybusów może małe, ale zawsze były w porządu. To fakt że Lublin się zmienia i to dzięki naszemu Panu Prezydentowi dużo zrobił i zrobi i osobiście uważam, że KRZYSZTOF ŻUK POZOSTANIE PREZYDENTEM - MIASTA LUBLIN kolejną kadencję i uda mu się. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 09:05
+7
Odnoszę dziwne wrażenie, że pod wszystkimi nowymi artykułami o autobusach, produkują się pracownicy firmy Solaris i próbują zwalczać w internecie konkurencję.
Avatar
pan / 17 września 2018 o 09:50
+5
Malkontenci przypomnijcie sobie jakim Lublin dysponował taborem za Pruszkowskiego? Stare, zdezelowane autobusy, otwierające się drzwi w czasie jazdy czy sople na kasownikach to była codzienność.
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 09:56
+4
ciekawe czy klima będzie działała jak pojazd nie będzie podpięty pod sieć, czy będzie tak jak do tej pory że po zdjęciu odbieraków w środku robi się sauna
Avatar
polek / 20 września 2018 o 10:13
+1
Miały wyjechać dzisiaj (20.09)... TRZY sztuki... nie wyjadą... może w listopadzie... brawo brawo brawo.
 hahaha, a w międzyczasie ursus zlikwiduje pion autobusowy i dokańczajcie sobie sami autobusy w ztm haha
Avatar
gość gość / 20 września 2018 o 10:10
+2
Miały wyjechać dzisiaj (20.09)... TRZY sztuki... nie wyjadą... może w listopadzie... brawo brawo brawo.
Avatar
JoannaDark / 19 września 2018 o 09:21
+3
ja nie wiem w czym jest problem - po dziesiątkach (jak nie setkach) ulic śródmiejskich w polskich miastach jeżdżą tramwaje i ludzie z nich korzystają, a w Lublinie rzekomo tramwaj się nie zmieści....to w Lublinie jakaś inna fizyka obowiązuje? czy może ten wieśniak co twierdzi że na tramwaj nie ma miejsca po prostu nigdy nie widział tramwaju i myli go z kombajnem?? bo faktycznie, LINIA KOMBAJNOWA w centrum Lublina się nie zmieści :)
Avatar
Andrzej / 19 września 2018 o 09:11
+2
Hahaha tramwaj to dojbales. Tu nie Warszawa. Nie masz pojecia o czym piszesz i bredzisz. Poczawszy od koniecznosci przebudowy ulic calkowitej (!!!) skonczywszy na drogiej infrastrukturze i utrzymaniu. Moglby jezdzic praktycznie tylko po duzych arteriach daleko od centrum czyli tam gdzie niepotrzebny. W centrum nie ms opcji a w centrum sa duze potoki pasażerskie. Budować cale zaplecze techniczne, zajezdnie do remontow itd, nowa spolka do utrzymania pt tramwaje lubelskie. Całkowity bezsens mysl czlowieku.
  pajacu, pracowałem kilka lat w firmie która przebudowywała ulice np. w krakowie czy bydgoszczy pod nowe linie tramwajowe... nie jest to dużo bardziej skomplikowane, niż kompleksowy remont dużej ulicy, jakich pełno w Lublinie
  pajacu, pracowałem kilka lat w firmie która przebudowywała ulice np. w krakowie czy bydgoszczy pod nowe linie tramwajowe... nie jest to dużo bardziej skomplikowane, niż kompleksowy remont dużej ulicy, jakich pełno w Lublinie rozwiń
Avatar
InzDe / 19 września 2018 o 08:55
+2
Hahaha tramwaj to dojbales. Tu nie Warszawa. Nie masz pojecia o czym piszesz i bredzisz. Poczawszy od koniecznosci przebudowy ulic calkowitej (!!!) skonczywszy na drogiej infrastrukturze i utrzymaniu. Moglby jezdzic praktycznie tylko po duzych arteriach daleko od centrum czyli tam gdzie niepotrzebny. W centrum nie ms opcji a w centrum sa duze potoki pasażerskie. Budować cale zaplecze techniczne, zajezdnie do remontow itd, nowa spolka do utrzymania pt tramwaje lubelskie. Całkowity bezsens mysl czlowieku.
  CYMBALE, tramwaje jeżdżą po takich miastach jak Bydgoszcz, Grudziądz, Katowice, Gliwice, Poznan i wielu innych, przejeżdżają czasami nawet kilka kilometrów przez ciasne zabudowane kamienicami centrum i co?? I bardzo dobrze to funkcjonuje!                  Przejedź się wieśniaku do Katowic, zobacz jak wygląda organizacja ruchu na tamtejszej ulicy 3 Maja - takim odpowiedniku naszego KrakPrzedm - ludzie spacerują, środkiem suną tramwaje - EUROPA! A nie tak jak u nas w Azji - reprezentacyjna ulica zagracona samochodami, a piesi przeciskają się między autami a budynkami...Przejedź się do Bydgoszczy na ul. Gdańską - taki bydgoski odpowiednik naszego KrakPrzedm - to samo! deptak + tramwaje! TYLKO U NAS NIEKTÓRE BAŁWANY TWIERDZĄ ŻE TRAMWAJ RZEKOMO NIE ZMIEŚCI SIĘ DO CENTRUM! otóż tramwaj to nie titanic - nie potrzebuje pasa 60m szerokości żeby przejechać
  CYMBALE, tramwaje jeżdżą po takich miastach jak Bydgoszcz, Grudziądz, Katowice, Gliwice, Poznan i wielu innych, przejeżdżają czasami nawet kilka kilometrów przez ciasne zabudowane kamienicami centrum i co?? I bardzo dobrze to funkcjonuje!                  Przejedź się wieśniaku do Katowic, zobacz jak wygląda organizacja ruchu na tamtejszej ulicy 3 Maja - takim odpowiedniku naszego KrakPrzedm - ludzie spacerują, środkiem suną tramwaje - EUROPA! A nie tak jak u nas w Azji - reprezentacyjna ulica zagracona samochodami, a piesi... rozwiń
Avatar
pasta / 19 września 2018 o 08:44
+2
zamiast przepier....alać kasę na kolejne trolejbusy które potem zalegają po zajezdni bo wieśniacy z ztm nie wiedzą jak je wykorzystać, to trzeba było zrobić projekt pod budowę 2-3 linii TRAMWAJU,  który w przeciwieństwie do kupowania autobusów nie byłby tylko bieżącym łataniem dziur taborowych, ale wniósłby nową jakość do transportu publicznego w mieście i zachęcił do korzystania z niego kolejne grupy ludzi!
Hahaha tramwaj to dojbales. Tu nie Warszawa. Nie masz pojecia o czym piszesz i bredzisz. Poczawszy od koniecznosci przebudowy ulic calkowitej (!!!) skonczywszy na drogiej infrastrukturze i utrzymaniu. Moglby jezdzic praktycznie tylko po duzych arteriach daleko od centrum czyli tam gdzie niepotrzebny. W centrum nie ms opcji a w centrum sa duze potoki pasażerskie. Budować cale zaplecze techniczne, zajezdnie do remontow itd, nowa spolka do utrzymania pt tramwaje lubelskie. Całkowity bezsens mysl czlowieku.
 ty faktycznie lunatyk jesteś, może się obudź w końcu....obecnie za kasę unijną mnóstwo ulic podlega całokowitej przebudowie lub wręcz rozbudowie więc to nie problem rzucić tory przy okazji. A bredzenie o tym że nie ma miejsca - 90% powierzchni Lublina to sowieckie blokowiska poprzecinane autostradami z tak szerokimi paami zieleni, że zmieściłaby się tam nawet nie linia tramwajowa, a cała magistrala kolejowa...centrum to praktycznie kilkaset metrów - pikuś w porównaniu z odległościami jakie przemiesczają tramwaje w ciasnych centrach Poznania, Katowic, Krakowa czy Bydgoszczy...zacznij myśleć człowieku, wyjdź na chwilę z tego swojego ciasnego pomyślunku, jakby nasi prozdkowie mieli takie ciasne umysły toby Lublin nigdy poza mury miejskie nie wyszedł
 ty faktycznie lunatyk jesteś, może się obudź w końcu....obecnie za kasę unijną mnóstwo ulic podlega całokowitej przebudowie lub wręcz rozbudowie więc to nie problem rzucić tory przy okazji. A bredzenie o tym że nie ma miejsca - 90% powierzchni Lublina to sowieckie blokowiska poprzecinane autostradami z tak szerokimi paami zieleni, że zmieściłaby się tam nawet nie linia tramwajowa, a cała magistrala kolejowa...centrum to praktycznie kilkaset metrów - pikuś w porównaniu z odległościami jakie przemiesczają tramwaje w ciasnych ce... rozwiń
Avatar
Lunatyk / 19 września 2018 o 02:41
+1
zamiast przepier....alać kasę na kolejne trolejbusy które potem zalegają po zajezdni bo wieśniacy z ztm nie wiedzą jak je wykorzystać, to trzeba było zrobić projekt pod budowę 2-3 linii TRAMWAJU,  który w przeciwieństwie do kupowania autobusów nie byłby tylko bieżącym łataniem dziur taborowych, ale wniósłby nową jakość do transportu publicznego w mieście i zachęcił do korzystania z niego kolejne grupy ludzi!
 Hahaha tramwaj to dojbales. Tu nie Warszawa. Nie masz pojecia o czym piszesz i bredzisz. Poczawszy od koniecznosci przebudowy ulic calkowitej (!!!) skonczywszy na drogiej infrastrukturze i utrzymaniu. Moglby jezdzic praktycznie tylko po duzych arteriach daleko od centrum czyli tam gdzie niepotrzebny. W centrum nie ms opcji a w centrum sa duze potoki pasażerskie. Budować cale zaplecze techniczne, zajezdnie do remontow itd, nowa spolka do utrzymania pt tramwaje lubelskie. Całkowity bezsens mysl czlowieku.
 Hahaha tramwaj to dojbales. Tu nie Warszawa. Nie masz pojecia o czym piszesz i bredzisz. Poczawszy od koniecznosci przebudowy ulic calkowitej (!!!) skonczywszy na drogiej infrastrukturze i utrzymaniu. Moglby jezdzic praktycznie tylko po duzych arteriach daleko od centrum czyli tam gdzie niepotrzebny. W centrum nie ms opcji a w centrum sa duze potoki pasażerskie. Budować cale zaplecze techniczne, zajezdnie do remontow itd, nowa spolka do utrzymania pt tramwaje lubelskie. Całkowity bezsens mysl czlowieku. rozwiń
Avatar
z / 18 września 2018 o 00:09
+3
Ogólnie rzecz ujmując poetycki Chińczyk by się wyrzygał gdyby coś takiego, dzisiejszy Ursus zobaczył w przetargu. Solarisy jeżdżą nawet w Dubaju, a Ursus Zarajczyków, łojca i syna to dno technologiczne.
Avatar
asd / 17 września 2018 o 22:34
+1
Powinni dołożyć jeszcze na dachu kawal blachy łączący boczne fragmenty bo jakoś to dziwnie wygląda z takim prześwitem.
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 18:27
+3
Ktoś kto twierdzi, że 151 czy 159 wożą powietrze jest w błędzie. 151 jest pełna już przy szpitalu wojewódzkim, a to bodajże 5 przystanek na jego trasie od Węglina, a z kolei jadąc nim od Kunickiego to także mnóstwo osób jest. 159 czyli dawna 9 zawsze była oblegana, nie raz były skargi, że jest tłoczno. Te dwie linie muszą jeździć co 10 minut, bo inaczej nie będzie dało rady wejść do pojazdu, a że czasami bywa tak, że może być pusto w pojeździe to dlatego, że są korki na mieście i pojazdy mogą się dublować albo bywa i tak, że jacyś pasażerowie nie chcą stać w korkach to wysiadają na najbliższym przystanku, by nie tracić czasu. Jednak twierdzenie, że 151 czy 159 wożą powietrze jest bzdurą, to co powiedzieć o 152, 154, 157 w takim razie?
Ktoś kto twierdzi, że 151 czy 159 wożą powietrze jest w błędzie. 151 jest pełna już przy szpitalu wojewódzkim, a to bodajże 5 przystanek na jego trasie od Węglina, a z kolei jadąc nim od Kunickiego to także mnóstwo osób jest. 159 czyli dawna 9 zawsze była oblegana, nie raz były skargi, że jest tłoczno. Te dwie linie muszą jeździć co 10 minut, bo inaczej nie będzie dało rady wejść do pojazdu, a że czasami bywa tak, że może być pusto w pojeździe to dlatego, że są korki na mieście i pojazdy mogą się dublować albo bywa i tak, że jacyś pasażerowi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kiedy Harry wzlatuje nad konary, to boją się go gawrony. Rozmowa z lubelskim sokolnikiem

Lublin: Kiedy Harry wzlatuje nad konary, to boją się go gawrony. Rozmowa z lubelskim sokolnikiem 0 1

To, że przechodząc przez Ogród Saski, nie kapnie mam nagle coś białego na włosy, ramię, czy ubranie, to między innymi zasługa zgranego duetu, który każdego dnia, od świtu do zmierzchu, pilnuje tego, co dzieje się ponad konarami i wśród gałęzi. Rozmowa z Radosławem Rolą, lubelskim sokolnikiem, właścicielem firmy Go Hunting.

Ranking Szkół Podstawowych 2020. Poznaliśmy najlepszą podstawówkę w Lublinie

Ranking Szkół Podstawowych 2020. Poznaliśmy najlepszą podstawówkę w Lublinie 1 2

Szkoła Podstawowa im. Św. Wincentego Pallottiego w Lublinie zdobyła pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Podstawowych Lublin 2020. Pod uwagę brane były oceny osiągnięte przez uczniów podczas ubiegłorocznego egzaminu ósmoklasisty.

Siedem osób usłyszało zarzuty w związku z organizacją koncertu, podczas którego zaatakowano P. Adamowicza
film

Siedem osób usłyszało zarzuty w związku z organizacją koncertu, podczas którego zaatakowano P. Adamowicza 0 1

Gdańsk. Siedem osób, w tym trzech funkcjonariuszy publicznych, zostało wezwanych do gdańskiej prokuratury regionalnej, gdzie usłyszeli zarzuty związane z niedopełnieniem obowiązków w związku z organizacją koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego nożownik zaatakował prezydenta Pawła Adamowicza.

Sebastian Riedel & Cree - koncert w Radiu Lublin
28 lutego 2020, 19:00

Sebastian Riedel & Cree - koncert w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 28 lutego o godz. 19 w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert zespołu Cree.

Uczniowie SP nr 23 w Lublinie spotkali się ze znanymi polskimi olimpijczykami [zdjęcia]
galeria

Uczniowie SP nr 23 w Lublinie spotkali się ze znanymi polskimi olimpijczykami [zdjęcia] 1 0

Wspólny trening połączony z zabawą, a do tego dzielenie się z uczniami swoimi doświadczeniami. Znani polscy olimpijczycy odwiedzili dzisiaj Szkołę Podstawową nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie. Wśród nich znaleźli się siatkarz Łukasz Kadziewicz, szczypiornista Bartosz Jurecki oraz sztangista Szymon Kołecki.

Lubelska uczelnia zawiesza rekrutację na studia anglojęzyczne z powodu koronawirusa

Lubelska uczelnia zawiesza rekrutację na studia anglojęzyczne z powodu koronawirusa 11 9

W związku z epidemią koronawirusa Uniwersytet Medyczny w Lublinie zawiesza do odwołania rekrutację na studia anglojęzyczne. – Nowa decyzja w tej sprawie może być podjęta nie wcześniej niż w kwietniu – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Jednocześnie nie mamy informacji, żeby studenci anglojęzyczni wyjeżdżali do domu w trakcie krótkiej przerwy po sesji.

„Nieruchomości w Hiszpanii. Dlaczego warto?” - konferencja w Lublinie na temat rynku nieruchomości w Hiszpanii już 29 lutego 2020 r.

„Nieruchomości w Hiszpanii. Dlaczego warto?” - konferencja w Lublinie na temat rynku nieruchomości w Hiszpanii już 29 lutego 2020 r. 0 0

Piękna pogoda, życie według zasady „sin prisa”, czyli bez pośpiechu - wspaniała, zdrowa kuchnia, piękne krajobrazy, uśmiechnięci mieszkańcy, piaszczyste plaże i lazurowe morze, rodzinna atmosfera oraz czerpanie radości z życia to tylko niektóre zalety, które przekonały już niejedną osobę, żeby stworzyła w Hiszpanii swój drugi dom.

Środa Popielcowa 2020. Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu

Środa Popielcowa 2020. Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu 2 6

Środa popielcowa (Popielec) w tym roku wypada 26 lutego, czyli jutro. Od środy popielcowej katolicy rozpoczynają czas postu, modlitwy i jałmużny. Tego dnia obowiązuje wiernych ścisły post – zarówno jakościowy, jak też ilościowy.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ MKS Ochota Warszawa 101:54. Efektowna wygrana

U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ MKS Ochota Warszawa 101:54. Efektowna wygrana 0 0

U!NB AZS UMCS Start II Lublin pewnie pokonał Ochotę Warszawę. Po raz szósty w sezonie zawodnicy trenera Przemysława Łuszczewskiego przekroczyli granicę stu punktów