Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2019 r.
18:32

Awantura w centrum Lublina. Miasto postawiło słupki, na prywatny parking nie da się już wjechać

Autor: Zdjęcie autora drs
7 31 A A

Interwencją policji zakończyła się czwartkowa próba ustawienia słupków oddzielających jezdnię ul. Szewskiej od prywatnego terenu, na którym jego właściciel urządził płatny parking. Mężczyzna stanie teraz przed sądem za utrudnianie pracy brygadzie montażowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ustawienie słupków zlecił Zarząd Dróg i Mostów, aby uniemożliwić wjazd na prywatny parking. Wyjaśnijmy: parkowanie odbywa się tu obecnie po obu stronach krawężnika. Po lewej, czyli na jezdni, stają samochody korzystające z miejskich miejsc w płatnej strefie. Z prawej strony parkują klienci właściciela prywatnego terenu, ale nie mogą się tu dostać inaczej, niż przejeżdżając przez krawężnik.

Problem pojawia się wtedy, gdy użytkownik prywatnego parkingu chce wyjechać, ale nie może, bo jego samochód zastawiły pojazdy parkujące na jezdni. Urzędnicy uznali, że rozwiążą problem stawiając słupki wzdłuż jezdni, ale dla właściciela sąsiedniej działki oznaczałoby to nagłą utratę zarobku na parkingu. On nie chciał zrezygnować z jego prowadzenia i prosił miasto, żeby zlikwidowało swój parking. Ratusz odmawiał i tłumaczył, że nie można w dowolnym miejscu zjeżdżać na swoją działkę. Konflikt otarł się nawet o Radę Miasta, która nie przyznała racji właścicielowi prywatnej działki.

Gdy w czwartek na miejsce przyjechali przysłani przez miasto robotnicy ze słupkami mężczyzna fizycznie zablokował swoim autem fragment terenu. W ten sposób uniemożliwił robotnikom dokończenie montażu blokad. Słupków miało być 9, stanęło na razie tylko 6. Straż Miejska postanowiła skierować do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny za utrudnianie prac.

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bogdan / 6 czerwca 2019 o 21:38
+24
Znam dobrze sprawę. Człowiek ma wjazd na posesję z innej strony, ale od dawna zorganizował sobie 5-6 miejsc parkingowych prostopadle do ulicy - mniej więcej 3m na swojej działce i 1m na miejskiej. Zablokował w ten sposób dwa miejskie miejsca parkingowe wzdłuż ulicy. Zamiast iść do pracy, której w Lublinie jest dużo, to siedzi i zbiera opłaty (chyba 3zł/h lub więcej). Co więcej nie ma działalności gospodarczej i nie płaci podatków, bo twierdzi, że niby zarabia tylko 750 zł. Myślę, że to ściema, bo oznacza to, że w ciągu 20 dni roboczych wykorzystywałby swoje 5 miejsc wyłącznie przez 2 godziny. Jeśli tak, to wystarczyłyby mu dwa miejsca parkingowe dla uzyskania takich przychodów, a tyle może sobie zorganizować przez swój legalny wjazd. Bardzo dobrze, że miasto się za to wzięła. Niech idzie do uczciwej roboty i płaci podatki.
Znam dobrze sprawę. Człowiek ma wjazd na posesję z innej strony, ale od dawna zorganizował sobie 5-6 miejsc parkingowych prostopadle do ulicy - mniej więcej 3m na swojej działce i 1m na miejskiej. Zablokował w ten sposób dwa miejskie miejsca parkingowe wzdłuż ulicy. Zamiast iść do pracy, której w Lublinie jest dużo, to siedzi i zbiera opłaty (chyba 3zł/h lub więcej). Co więcej nie ma działalności gospodarczej i nie płaci podatków, bo twierdzi, że niby zarabia tylko 750 zł. Myślę, że to ściema, bo oznacza to, że w ciągu 20 dni roboczych wykor... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 19:50
+23
Niech miasto się weźmie za stawianie słupków w całym mieście, bo niektórymi chodnikami NIE DA się przejść. Kierowcy wjeżdżają na chodniki przez przejścia dla pieszych. jakiś horror tu się dzieje w samym centrum. A ci stawiają słupki w jakimś zadupiu
Avatar
MajorDamage / 6 czerwca 2019 o 19:37
+16
Grunt miejski a koleś pobierał opłaty do własnej kieszeni na dziko. Ciekawe co na to US?
Avatar
Poszkodowani / 6 czerwca 2019 o 20:24
+12
Po modernizacji granic w gminie Frampol i po rozgraniczeniach bez powiadamiania sasiadów przez bilgorajskich geodetów nowe granice działki przebiegaja przez środek budynku przez srodek działki droge z ktorej bezprawnie korzystają sąsiedzi by zalegalizować samowole u sasiada przesunieto przebieg granic stara mapa na podstawie rzekomo robiono pomiary szerokość działki sasiada 24 m.teraz ta sama działka ma juz 30 metrow i jej powierzchnia z 13 ar do 16 ar kosztem działek sasiednich lubelski badzór nie widzi problemu że ktoś w starostwie w Biłgoraju poprawiał dane na mapach że znikaja dokumenty osnowy że geodeci fałszują dokumentację z rozgraniczeń i poświadczaja nieprawde ,takich przypadków w powiecie jest bardzo dużo komu zależy na tuszowaniu i kryciu miejscowych elit .W grę wchodza gigantyczne zyski i zlecenia na najbliższe lata.
Po modernizacji granic w gminie Frampol i po rozgraniczeniach bez powiadamiania sasiadów przez bilgorajskich geodetów nowe granice działki przebiegaja przez środek budynku przez srodek działki droge z ktorej bezprawnie korzystają sąsiedzi by zalegalizować samowole u sasiada przesunieto przebieg granic stara mapa na podstawie rzekomo robiono pomiary szerokość działki sasiada 24 m.teraz ta sama działka ma juz 30 metrow i jej powierzchnia z 13 ar do 16 ar kosztem działek sasiednich lubelski badzór nie widzi problemu że ktoś w starostwie w Biłg... rozwiń
Avatar
PPP / 7 czerwca 2019 o 07:28
+9
NIc nie rozumiem z artykułu, kto ma rację i dlaczego. Może przydałyby się zdjęcia tych miejsc parkingowych i posesji ewentualnie jakiś szkic lub mapka. Inna rzecz co tam robi straż miejska. To sa pracownicy Gminy, będącej stroną sporu. Powinni byc obiektywni i maja ustawowe obowiazki a nie być quasi "siłą zbrojną" lub "komornikami" Gminy! Nikt nie może siłą naruszać posiadania. Mogą skierować wnioski o ukaranie ukarać, jeżeli sa ku temu podstawy, ale nie mogą naruszać posiadania. Proszę poszukać dobrego adwokata lub radce prawnego i proces posesoryjny!
NIc nie rozumiem z artykułu, kto ma rację i dlaczego. Może przydałyby się zdjęcia tych miejsc parkingowych i posesji ewentualnie jakiś szkic lub mapka. Inna rzecz co tam robi straż miejska. To sa pracownicy Gminy, będącej stroną sporu. Powinni byc obiektywni i maja ustawowe obowiazki a nie być quasi "siłą zbrojną" lub "komornikami" Gminy! Nikt nie może siłą naruszać posiadania. Mogą skierować wnioski o ukaranie ukarać, jeżeli sa ku temu podstawy, ale nie mogą naruszać posiadania. Proszę poszukać dobrego adwokata lu... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 07:12
+9
Art 29 ustawy o drogach mówi co to jest wjazd. Pan na kelpisku zrobil biedaparking na ktory wjezdza sie przez tkzw. zajezdzony pas drogowy. W Lublinie jest Meksyk parkingowy. Opłaty za godzinę min. 9zl plus słupki i problem syfu i smrodu zniknie
Avatar
Płacący haracz / 6 czerwca 2019 o 18:44
+9
Porwał się gościo z motyką na słońce czyt.na urzędników!
Avatar
a zgodnie z prawem...? / 7 czerwca 2019 o 07:41
+8
Czyli mam rozumieć, że gość ma działkę, a nie ma do niej dojazdu? Przecież to jest wbrew prawu. Jeśli gościowi miasto zagrodziło wjazd, no to miasto (a raczej pseudo-urzędnik, decydent) ma ciepło.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 12:50
+7
Bez sensu artykuł. Wynika z niego jakby gość nie miał dojazdu wcale na swój teren, a za chwilę ktoś inny pisze że ma dwa i na obu urządził sobie parking. Może to ktoś wyjaśnić np. pisząc sensowny artykuł???
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 09:50
+7
"Czyli mam rozumieć, że gość ma działkę, a nie ma do niej dojazdu?" - ma dojazd z drugiej strony, ale na tamtym dojeździe urządził sobie parking. A z tej strony także urządził parking, częściowo na działce miasta.
Avatar
zztop / 12 czerwca 2019 o 06:43
0
Jak widać nie śpią :)) już nazbierao się minusów :))
Avatar
Gość / 11 czerwca 2019 o 22:36
-1
Jestem właścicielem parkingu. Posesja składa się z kilku niezależnych działek i do tej jednej o którą rocznie spór czyli 48/1 niema dojazdu. Wjeżdża się bezpośrednio z ulicy. Problem się pojawił gdy ustawiono wzdłuż tej działki strefę płatnego parkowania. W strefie stanie dwa auta A na moim parkingu pięć. To wszystko jest zemsta dyrektora Zarządu Dróg i Mostów za napisanie skargi na jego działanie.
Avatar
tanew / 8 czerwca 2019 o 09:22
+1
Miejsc parkingowych brak a miasto ich ilość jeszcze zmniejsza-genialne i ...małostkowe.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 12:50
+7
Bez sensu artykuł. Wynika z niego jakby gość nie miał dojazdu wcale na swój teren, a za chwilę ktoś inny pisze że ma dwa i na obu urządził sobie parking. Może to ktoś wyjaśnić np. pisząc sensowny artykuł???
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 09:50
+7
"Czyli mam rozumieć, że gość ma działkę, a nie ma do niej dojazdu?" - ma dojazd z drugiej strony, ale na tamtym dojeździe urządził sobie parking. A z tej strony także urządził parking, częściowo na działce miasta.
Avatar
a zgodnie z prawem...? / 7 czerwca 2019 o 07:41
+8
Czyli mam rozumieć, że gość ma działkę, a nie ma do niej dojazdu? Przecież to jest wbrew prawu. Jeśli gościowi miasto zagrodziło wjazd, no to miasto (a raczej pseudo-urzędnik, decydent) ma ciepło.
Avatar
PPP / 7 czerwca 2019 o 07:28
+9
NIc nie rozumiem z artykułu, kto ma rację i dlaczego. Może przydałyby się zdjęcia tych miejsc parkingowych i posesji ewentualnie jakiś szkic lub mapka. Inna rzecz co tam robi straż miejska. To sa pracownicy Gminy, będącej stroną sporu. Powinni byc obiektywni i maja ustawowe obowiazki a nie być quasi "siłą zbrojną" lub "komornikami" Gminy! Nikt nie może siłą naruszać posiadania. Mogą skierować wnioski o ukaranie ukarać, jeżeli sa ku temu podstawy, ale nie mogą naruszać posiadania. Proszę poszukać dobrego adwokata lub radce prawnego i proces posesoryjny!
NIc nie rozumiem z artykułu, kto ma rację i dlaczego. Może przydałyby się zdjęcia tych miejsc parkingowych i posesji ewentualnie jakiś szkic lub mapka. Inna rzecz co tam robi straż miejska. To sa pracownicy Gminy, będącej stroną sporu. Powinni byc obiektywni i maja ustawowe obowiazki a nie być quasi "siłą zbrojną" lub "komornikami" Gminy! Nikt nie może siłą naruszać posiadania. Mogą skierować wnioski o ukaranie ukarać, jeżeli sa ku temu podstawy, ale nie mogą naruszać posiadania. Proszę poszukać dobrego adwokata lu... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 07:12
+9
Art 29 ustawy o drogach mówi co to jest wjazd. Pan na kelpisku zrobil biedaparking na ktory wjezdza sie przez tkzw. zajezdzony pas drogowy. W Lublinie jest Meksyk parkingowy. Opłaty za godzinę min. 9zl plus słupki i problem syfu i smrodu zniknie
Avatar
Kośko / 7 czerwca 2019 o 06:54
-7
Skumbria w tomacie, śledż. Chcieliście łysych no to Ich macie. Sledż. Widziały gały co brały. Rzeczywistość to jest samo życie a nie klaka w mośkowo-szkopskiej prasy jak to jest w Kozim Grodzie. Opisałem sukces Ratusia na ul. Młyńskiej i co. A no mośki 5 razy zdjęli nie nasi link opisujący faktyczną sytuację na ul. Młyńskie gdzie Ratuś obiecywał budowę Dw. PKS. Wcześniej zabrał tę nieruchomość zwycięzcy przetargu na tę nieruchomość. I minęło 7 lat a tam jest.....wał cały i przewały.
Avatar
HI / 6 czerwca 2019 o 23:30
+2
Jak dzieci . . . :(
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar pól ze zbożem koło Radzynia Podlaskiego. To było podpalenie?
galeria

Pożar pól ze zbożem koło Radzynia Podlaskiego. To było podpalenie? 0 1

Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło w niedzielę pożar pola w Maryninie koło Radzynia Podlaskiego

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył?
galeria

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył? 22 2

Opóźni się proces trzech mężczyzn oskarżonych o serię wyjątkowo brutalnych napadów. Sąd zwrócił prokuraturze sprawę Maksyma S. i jego dwóch kompanów. Śledczy muszą uzupełnić dowody w sprawie, bo bandyci nie zostawili ani odcisków palców, ani śladów DNA

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet!

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet! 0 2

Klub w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w III lidze

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi 0 1

Lewart wygrał w sobotę z ligowym rywalem z Łukowa 3:1. Mecz wcale nie był jednak jednostronny. Podopieczni Roberta Różańskiego potrafili zagrozić rywalom

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer 0 0

Wiadomo już, że na wiosnę w Krysztale nie zagrają: Patryk Pakuła, Kamil Warecki i Bartek Mazur. Do klubu z Werbkowic dołączy za to Sebastian Denkiewicz (Huczwa)

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia]
galeria

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia] 0 1

Ludwin doskonale bawił się w niedzielę na 5. Święcie Chleba i Makaronu. Było dużo pysznego jedzenia oraz nielimitowana zabawa dla osób w każdym wieku

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia]
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia] 13 1

Od niedzieli po Lublinie krąży Cyrk Podwórkowy. Tradycyjnie zapowiada on zbliżający się festiwal Carnaval Sztukmistrzów. Objazdowe, bezpłatne widowiska będą się odbywać dwa razy dziennie, za każdym razem w innej części miasta. W niedzielę Cyrk podwórkowy wystąpił m.in. na Felinie (na zdjęciach). Na poniedziałek zaplanowano dwa występy: Czechów Południowy: teren zielony obok szkoły przy Śliwińskiego (godz. 17) i Sławin: boisko szkoły przy Sławinkowskiej (godz. 19).

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu 0 0

Kolejny mecz z niżej notowanym rywalem ma za sobą Chełmianka. Piłkarze Artura Bożyka pokonali występującą w klasie okręgowej Świdniczankę 1:0

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł 5 15

1 mln 162 tys. zł – tyle w 2015 r. zarobił prezes LW Bogdanka Zbigniew Stopa. Nieco mniej – od 780 tys. do 1,2 mln zł – wpłynęło na konta członków zarządu kopalni. Narzekać na zarobki nie może też szefostwo PGE Dystrybucja – od 480 tys. zł do 600 tys. zł rocznie plus nagrody (150-208 tys.). Lubelska Fundacja Wolności walczyła o te dane trzy lata

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę
galeria

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę 9 6

Rozmowa z Maciejem Kuciapą, trenerem Speed Car Motoru Lublin i opiekunem szkółki żużlowej

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta 0 5

Są zmiany w Urzędzie Miasta i zarządzie miejskich spółek. Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson będzie mieć tylko jednego zastępcę: Marcina Dmowskiego. Andrzej Radek został odwołany z funkcji zastępcy burmistrza. Został wybrany wiceprezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świdniku. Nową funkcję obejmie 1 sierpnia.

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem 0 3

W Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce wręczenie odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności – zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej.

Lublin: Zamkną chodnik  i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II

Lublin: Zamkną chodnik i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II 0 10

Od poniedziałku nie będzie można chodzić wzdłuż ul. Jana Pawła II na wysokości os. Widok. Chodnik i przyległa do niego droga rowerowa zostaną rozkopane przez ekipy wymieniające sieć ciepłowniczą

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi 6 4

Policjant drogówki po służbie zatrzymał wandala, który niszczył samochód. 18-latek chciał mu wręczyć tysiąc złotych łapówki.

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 5

Szebnie (woj. podkarpackie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Szebniach w województwie podkarpackim dwóch mężczyzn jadących motocyklem zderzyło się z szynobusem. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja zajmuje się ustalaniem przyczyn tego zdarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.