Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2009 r.
15:50
Edytuj ten wpis

Przeterminowane mięso i bałagan w Oregano. Sanepid zamknął lokal

Autor: Zdjęcie autora tom
0 12 A A

Oregano Cafe przy ulicy Kościuszki zamknięte. kontrolerzy sanepidu zastali tam brud i bałagan. Lokal został zamknięty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W Oregano panowały bardzo złe warunki sanitarno-epidemiologiczne – wyjaśnia powody zamknięcia Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu. – Podczas kontroli zastaliśmy muszki owocowe, zepsutą umywalkę, farbę łuszczącą się ze ścian, a produkcja i obróbka żywności prowadzone były w tym samym pomieszczeniu. Dodatkowo w lokalu znaleźliśmy przeterminowane mięso.

Właściciel zapłacił 500 zł mandatu i musi posprzątać w restauracji. To prawdopodobnie nie koniec jego kłopotów. – Rozważamy, czy przy drugim zamknięciu danego lokalu za poważne zaniedbania, nie cofać pozwoleń na działalność. To ostateczność, ale niestety statystyki są przerażające – dodaje Sawa-Wojtanowicz.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 12:59
0
Bardzo ciekawe podejście. Czasami warto zastanowić się głębiej nad rzeczami, które nas otaczają. Można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski, a jednocześnie odnaleźć drugie dno sprawy. Deb0308 - Coś dla Ciebie:
Avatar
JA / 21 września 2009 o 21:23
0
darayavahus napisał:
i bardzo dobrze ! więcej takich kontrolii ! Niedawno zamkneli chińczyka przy telepizzy w Galerii Olimp bo lodówka od koli od środka była czarna od pleśni a karaluchy dosłownie po lokalu biegały.. w tym przypadku myśle że było podobnie.. tymbardziej, że to stare budownictwo gdzie robactwa nie brakuje..



CHIŃCZYKA ZAMKNĘLI ALE NIE TEGO O KTÓRYM MÓWISZ, TYLKO TEGO W NOWEJ CZĘŚCI OLIMPU!
Avatar
kulturalny Pan / 14 września 2009 o 21:26
0
konsument napisał:
No proszę, a tak ładnie to wyglądało. Okazuje się, że to tylko fasada. Tej pani już dziękujemy.

Oczywiści że fasada tylko do zupełnie innego kuluaru. Ta restauracja istniej 11 lat. ja stołuję się tam od około 8 lat i nie przypominam sobie ZADNEGO zatrucia po dziś dzień. natomiast przypominam sobie ze stołują się tam ludzie majętni i najbardziej wybredne podniebienia Lublina. Nie lubię bezsensownego pustego nieuzasadnionego niczym innym jak zawiścia gadania!!!!

Oczywiści że fasada tylko do zupełnie innego kuluaru. Ta restauracja istniej 11 lat. ja stołuję się tam od około 8 lat i nie przypominam sobie ZADNEGO zatrucia po dziś dzień. natomiast przypominam sobie ze stołują się tam ludzie majętni i najbardziej wybredne podniebienia Lublina. Nie lubię bezsensownego pustego nieuzasadnionego niczym innym jak zawiścia gadania!!!! rozwiń
Avatar
kulturalny Pan / 14 września 2009 o 21:19
0
Gość napisał:
juz teraz wiem, dlaczego zawsze po jedzeniu w oregano cafe zawsze bolal mnie brzuch... bleeeeeeeeeeeeee... nigdy wiecej...

Zawsze Cię bolał brzuch???!!! to po co tam chodziłeś zawsze skoro już za drugim razem miałes trudności z brzuchem? dlaczego nie zgłosiłeś tego gdzie należy? amoże całe życie wcinałeś zepsute pierogi i teraz zjadłeś coś normalnego i brzuszek pański nie wytrzymał ciśnienia.
Avatar
darayavahus / 2 września 2009 o 13:13
0
i bardzo dobrze ! więcej takich kontrolii ! Niedawno zamkneli chińczyka przy telepizzy w Galerii Olimp bo lodówka od koli od środka była czarna od pleśni a karaluchy dosłownie po lokalu biegały.. w tym przypadku myśle że było podobnie.. tymbardziej, że to stare budownictwo gdzie robactwa nie brakuje..
Avatar
Harry Lublin / 2 września 2009 o 09:12
0
Muszki owocowe? a ktora z Pan z sanepidu nie ma ich w domu ??? Ludzie ja wiem co to znaczy sanepid!
Avatar
Gość / 2 września 2009 o 01:40
0
juz teraz wiem, dlaczego zawsze po jedzeniu w oregano cafe zawsze bolal mnie brzuch... bleeeeeeeeeeeeee... nigdy wiecej...
Avatar
jono / 1 września 2009 o 21:38
0
Mysle, ze to dobry pomysł, wtedy własciciele staralyby sie bardziej. A 500 zl to mniej niz to co musieliby zaplacic za swiezy towar
Avatar
ehe / 1 września 2009 o 20:59
0
benek napisał:
ja to zwymiotowałem, miałem zawroty głowy itd jak wypilem tam kawę z oregano, dobrze że sanepid robi czystki ...

Orzygane Oregano? + mole i stare mięso czyli niezły mix, jakby co to smacznego
Avatar
benek / 1 września 2009 o 20:18
0
ja to zwymiotowałem, miałem zawroty głowy itd jak wypilem tam kawę z oregano, dobrze że sanepid robi czystki ...
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 12:59
0
Bardzo ciekawe podejście. Czasami warto zastanowić się głębiej nad rzeczami, które nas otaczają. Można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski, a jednocześnie odnaleźć drugie dno sprawy. Deb0308 - Coś dla Ciebie:
Avatar
JA / 21 września 2009 o 21:23
0
darayavahus napisał:
i bardzo dobrze ! więcej takich kontrolii ! Niedawno zamkneli chińczyka przy telepizzy w Galerii Olimp bo lodówka od koli od środka była czarna od pleśni a karaluchy dosłownie po lokalu biegały.. w tym przypadku myśle że było podobnie.. tymbardziej, że to stare budownictwo gdzie robactwa nie brakuje..



CHIŃCZYKA ZAMKNĘLI ALE NIE TEGO O KTÓRYM MÓWISZ, TYLKO TEGO W NOWEJ CZĘŚCI OLIMPU!
Avatar
kulturalny Pan / 14 września 2009 o 21:26
0
konsument napisał:
No proszę, a tak ładnie to wyglądało. Okazuje się, że to tylko fasada. Tej pani już dziękujemy.

Oczywiści że fasada tylko do zupełnie innego kuluaru. Ta restauracja istniej 11 lat. ja stołuję się tam od około 8 lat i nie przypominam sobie ZADNEGO zatrucia po dziś dzień. natomiast przypominam sobie ze stołują się tam ludzie majętni i najbardziej wybredne podniebienia Lublina. Nie lubię bezsensownego pustego nieuzasadnionego niczym innym jak zawiścia gadania!!!!

Oczywiści że fasada tylko do zupełnie innego kuluaru. Ta restauracja istniej 11 lat. ja stołuję się tam od około 8 lat i nie przypominam sobie ZADNEGO zatrucia po dziś dzień. natomiast przypominam sobie ze stołują się tam ludzie majętni i najbardziej wybredne podniebienia Lublina. Nie lubię bezsensownego pustego nieuzasadnionego niczym innym jak zawiścia gadania!!!! rozwiń
Avatar
kulturalny Pan / 14 września 2009 o 21:19
0
Gość napisał:
juz teraz wiem, dlaczego zawsze po jedzeniu w oregano cafe zawsze bolal mnie brzuch... bleeeeeeeeeeeeee... nigdy wiecej...

Zawsze Cię bolał brzuch???!!! to po co tam chodziłeś zawsze skoro już za drugim razem miałes trudności z brzuchem? dlaczego nie zgłosiłeś tego gdzie należy? amoże całe życie wcinałeś zepsute pierogi i teraz zjadłeś coś normalnego i brzuszek pański nie wytrzymał ciśnienia.
Avatar
darayavahus / 2 września 2009 o 13:13
0
i bardzo dobrze ! więcej takich kontrolii ! Niedawno zamkneli chińczyka przy telepizzy w Galerii Olimp bo lodówka od koli od środka była czarna od pleśni a karaluchy dosłownie po lokalu biegały.. w tym przypadku myśle że było podobnie.. tymbardziej, że to stare budownictwo gdzie robactwa nie brakuje..
Avatar
Harry Lublin / 2 września 2009 o 09:12
0
Muszki owocowe? a ktora z Pan z sanepidu nie ma ich w domu ??? Ludzie ja wiem co to znaczy sanepid!
Avatar
Gość / 2 września 2009 o 01:40
0
juz teraz wiem, dlaczego zawsze po jedzeniu w oregano cafe zawsze bolal mnie brzuch... bleeeeeeeeeeeeee... nigdy wiecej...
Avatar
jono / 1 września 2009 o 21:38
0
Mysle, ze to dobry pomysł, wtedy własciciele staralyby sie bardziej. A 500 zl to mniej niz to co musieliby zaplacic za swiezy towar
Avatar
ehe / 1 września 2009 o 20:59
0
benek napisał:
ja to zwymiotowałem, miałem zawroty głowy itd jak wypilem tam kawę z oregano, dobrze że sanepid robi czystki ...

Orzygane Oregano? + mole i stare mięso czyli niezły mix, jakby co to smacznego
Avatar
benek / 1 września 2009 o 20:18
0
ja to zwymiotowałem, miałem zawroty głowy itd jak wypilem tam kawę z oregano, dobrze że sanepid robi czystki ...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 9 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 2 2

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 2 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 43 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!