Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2020 r.
18:22

Przy ul. Grygowej może powstać sortownia odpadów. Zaraz przy osiedlu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 11 A A
(fot. Archiwum)

Przetwórnię odpadów foliowych zamierza uruchomić przy ul. Metalurgicznej warszawska spółka Eko-Pack, która dostała od Urzędu Miasta decyzję środowiskową. Instalacja miałaby powstać tuż obok osiedla socjalnego przy ul. Grygowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Instalacja do przerobu folii opakowaniowej ma być zamontowana w istniejącej już hali, która stoi nieopodal osiedla socjalnego. Od hali do budynków mieszkalnych jest mniej niż 100 m odległości, a między nimi stoi jeszcze jeden budynek. Osiedle może zamieszkiwać nawet ok. 600 osób.

Do hali zwożone mają być odpady z innych zakładów i firm. – Nie będą zawierały substancji niebezpiecznych – zapewnia spółka w swoim raporcie o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, który przekazała Urzędowi Miasta.

Inwestor zamierzał wytwarzać przy ul. Metalurgicznej granulat nadający się do dalszego przetworzenia jako surowiec do produkcji folii. Planował też produkować w Lublinie z odpadów tzw. paliwo RDF, które może być wykorzystywane chociażby jako dodatek do paliw konwencjonalnych, jednak na to nie zgodzili się miejscy urzędnicy.

Firma była zobowiązana do przedstawienia w swoim raporcie dwóch alternatywnych wariantów swojej inwestycji. Właśnie na jeden z nich, ten bez produkcji paliwa ze śmieci, zezwolił w czwartek Urząd Miasta. Zgodnie z decyzją środowiskową w hali będzie mogła działać sortownia odpadów foliowych oraz wytwórnia granulatu. Zakład miałby pracować przez sześć dni w tygodniu w systemie trzyzmianowym. Siódmego dnia ma być prowadzona konserwacja maszyn.

Brak urządzeń wytwarzających paliwo powinien skutkować tym, że zakład będzie pracować ciszej. Hala w której staną maszyny ma zostać dodatkowo wyciszona od strony ul. Grygowej. Wydajność planowanej linii do segregacji została określona na 30 tys. ton rocznie, zaś urządzeń do produkcji granulatu na 18 tys. ton rocznie. Inwestycja ma się wiązać z wycinką dziewięciu żywotników.

Wydana w czwartek decyzja była uzgadniana m.in. z sanepidem i Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Nie jest jeszcze prawomocna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 sierpnia 2020 r. o 18:32
+34
To może w końcu zaczną płacić za te darmowe od podatników mieszkania socjalne...
Avatar
aka12 / 22 sierpnia 2020 r. o 19:27
+27
Niby bloki biedy ale anten satelitarnych płatnych platform satelitarnych i samochodów tam dużo :)
Avatar
aka12 / 22 sierpnia 2020 r. o 19:25
+27
Jakby się płaciło czynsz w mieszkaniu komunalnym zafundowanym przez podatników to UM by nie wyeksmitował na Grygowej :)
Avatar
Lublin_ / 23 sierpnia 2020 r. o 00:39
+16
Wytłumaczysz mi dlaczego sortownię która ma przerabiać śmieci z Lublina, chcesz budować w innej miejscowości? Czy twój sąsiad gdy chce zrobić kupę, sprawę załatwia w swoim mieszkaniu czy puka do twoich drzwi? Pytam, bo idę o zakład, że mieszkańcy sąsiadujących z Lublinem wsi i miasteczek nie chcą nawet słyszeć o takim pomyśle. Z resztą wcale im się nie dziwię, bo gdybym mieszkał w Wólce, Jakubowicach czy Konopnicy, też by się to nie uśmiechało. Przy Grygowej stoi już kilka zakładów, to jest dzielnica przemysłowa. Kto nie może się z tym pogodzić, zawsze może poszukać mieszkania w którejś z lubelskich "sypialni".
Wytłumaczysz mi dlaczego sortownię która ma przerabiać śmieci z Lublina, chcesz budować w innej miejscowości? Czy twój sąsiad gdy chce zrobić kupę, sprawę załatwia w swoim mieszkaniu czy puka do twoich drzwi? Pytam, bo idę o zakład, że mieszkańcy sąsiadujących z Lublinem wsi i miasteczek nie chcą nawet słyszeć o takim pomyśle. Z resztą wcale im się nie dziwię, bo gdybym mieszkał w Wólce, Jakubowicach czy Konopnicy, też by się to nie uśmiechało. Przy Grygowej stoi już kilka zakładów, to jest dzielnica przemysłowa. Kto nie może się z tym pogod... rozwiń
Avatar
Lublin_ / 22 sierpnia 2020 r. o 23:50
+14
Straszne są komentarze ludzi, którzy z jakiegoś powodu mają siebie za lepszych od innych, a jednocześnie uważają, że jakikolwiek człowiek zasługuje na to, aby mieszkać obok sortowni jakichkolwiek odpadów i ich przetwarzania. Tego typu instalacje powinny być poza terenami zamieszkałymi. Prawda jest taka, że nikt nie będzie kontrolować tego co się będzie działo w takiej sortowni. Ani jakie będą zanieczyszczenia powietrza, ani hałas, ani cokolwiek innego. Po wydaniu decyzji i wybudowaniu tego czegoś, później na skargi będzie stała odpowiedź - wszystko jest zgodnie z projektem. A tak swoją drogą dlaczego firma warszawska buduje sortownię odpadów z całej Polski w Lublinie? Już była inna firma, która chciała budować spalarnię opon także w Lublinie pomimo, że została pogoniona z innego miasta. Czy Lublin to jakiś śmietnik? Mamy już swoją sortownię odpadów na Mełgiewskiej, którą czuć na kilometr. Drugim takim "rarytasem" od kilku lat jest oczyszczalnia ścieków na Hajdowie.
 Daj może jakiś konkretny przykład takiego niezamieszkałego terenu? Z tego co kojarzę, ludzie w tej chwili mieszkają już dosłownie wszędzie. Chyba, że mowa o tym, żeby taką sortownię stawiać w środku Puszczy albo Parku Narodowego?
 Daj może jakiś konkretny przykład takiego niezamieszkałego terenu? Z tego co kojarzę, ludzie w tej chwili mieszkają już dosłownie wszędzie. Chyba, że mowa o tym, żeby taką sortownię stawiać w środku Puszczy albo Parku Narodowego? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 sierpnia 2020 r. o 12:54
+2
CZYJ TO OBWÓD WYBORCZY ? GRATULOWAĆ WYBORCOM ???
Avatar
LAS / 23 sierpnia 2020 r. o 18:23
0
Wytłumaczysz mi dlaczego sortownię która ma przerabiać śmieci z Lublina, chcesz budować w innej miejscowości? Czy twój sąsiad gdy chce zrobić kupę, sprawę załatwia w swoim mieszkaniu czy puka do twoich drzwi? Pytam, bo idę o zakład, że mieszkańcy sąsiadujących z Lublinem wsi i miasteczek nie chcą nawet słyszeć o takim pomyśle. Z resztą wcale im się nie dziwię, bo gdybym mieszkał w Wólce, Jakubowicach czy Konopnicy, też by się to nie uśmiechało. Przy Grygowej stoi już kilka zakładów, to jest dzielnica przemysłowa. Kto nie może się z tym pogodzić, zawsze może poszukać mieszkania w którejś z lubelskich "sypialni".
To chyba nie do końca jest tak, bo po pierwsze tego typu inwestycje są z natury ponadregionalne i bardzo często stanowią początek lokowania na danym terenie spalarni, będącej już z norm prawnych urządzeniem eksploatowanym bez granic administracyjnych dla przetwarzanych surowców. Miejsc z tożsamym przeznaczeniem jest w naszym mieście dużo więcej. Zlokalizowanie takiej sortowni na ten przykład na  " Diamentowe Wzgórze "  spowodowałoby pewnie konieczność zwrotu prowizji za przychylność administracyjną lub przeprowadzenia tam mieszkańców osiedla przy ulicy  Grygowej .
To chyba nie do końca jest tak, bo po pierwsze tego typu inwestycje są z natury ponadregionalne i bardzo często stanowią początek lokowania na danym terenie spalarni, będącej już z norm prawnych urządzeniem eksploatowanym bez granic administracyjnych dla przetwarzanych surowców. Miejsc z tożsamym przeznaczeniem jest w naszym mieście dużo więcej. Zlokalizowanie takiej sortowni na ten przykład na  " Diamentowe Wzgórze "  spowodowałoby pewnie konieczność zwrotu prowizji za przychylność administracyjną lub ... rozwiń
Avatar
anka-anka / 23 sierpnia 2020 r. o 00:04
-11
Daj może jakiś konkretny przykład takiego niezamieszkałego terenu? Z tego co kojarzę, ludzie w tej chwili mieszkają już dosłownie wszędzie. Chyba, że mowa o tym, żeby taką sortownię stawiać w środku Puszczy albo Parku Narodowego?
 Wyjedź gdzieś poza swoją miejscowość, a znajdziesz miejsca bardziej odpowiednie na tego typu inwestycje, niż okolice domów/bloków, czy parki. Czym innym jest budowanie się przy takich spalarniach/sortowniach, a czym innym jest umiejscawianie takich obiektów obok istniejących, czy zaplanowanych budynkach mieszkalnych. Tylko u nas zawsze myśli się niezwykle krótkowzrocznie. Buduje się przystanki PKP bez dojazdu, osiedla z jedną drogą dojazdową, zamiast najpierw zaplanować i wybudować infrastrukturę drogową, a potem planować osiedla. Plany leżą w biurkach latami, a później jakiś geniusz będzie na osiedlowej drodze stawiał przystanki autobusowe, aby bezdomni mieli gdzie koczować, a ludzie mogli słuchać od świtu podjeżdżające autobusy, otwieranie/zamykanie drzwi, itd. To jest planowanie w Lublinie z uwzględnieniem dobra mieszkańców.  A teraz co chwilę powracający temat spalarni lub sortowni i to koniecznie w Lublinie, i to oczywiście dla śmieci z całej Polski.
 Wyjedź gdzieś poza swoją miejscowość, a znajdziesz miejsca bardziej odpowiednie na tego typu inwestycje, niż okolice domów/bloków, czy parki. Czym innym jest budowanie się przy takich spalarniach/sortowniach, a czym innym jest umiejscawianie takich obiektów obok istniejących, czy zaplanowanych budynkach mieszkalnych. Tylko u nas zawsze myśli się niezwykle krótkowzrocznie. Buduje się przystanki PKP bez dojazdu, osiedla z jedną drogą dojazdową, zamiast najpierw zaplanować i wybudować infrastrukturę drogową, a potem planować osi... rozwiń
Avatar
trust30 / 22 sierpnia 2020 r. o 23:39
-17
Brawo lublin !!! nie dosyć że zasrane KOM-EKO tam jest to jeszcze następne gówno jeszcze troche cały lublin śmieciami zawalą !!!!! w jakim miescie tak blisko zabudowań i ludzi robią SORTOWNIE i inne tego typu zakłady , ciekawi mnie czy prezydent Żuk chciałby tam zamieszkać ???? życzę więcej takich decyzji a napewno pozbędziemy się kupe komarów i much !!!!! oraz SMRODU
Avatar
anka-anka / 22 sierpnia 2020 r. o 23:36
-20
Straszne są komentarze ludzi, którzy z jakiegoś powodu mają siebie za lepszych od innych, a jednocześnie uważają, że jakikolwiek człowiek zasługuje na to, aby mieszkać obok sortowni jakichkolwiek odpadów i ich przetwarzania. Tego typu instalacje powinny być poza terenami zamieszkałymi. Prawda jest taka, że nikt nie będzie kontrolować tego co się będzie działo w takiej sortowni. Ani jakie będą zanieczyszczenia powietrza, ani hałas, ani cokolwiek innego. Po wydaniu decyzji i wybudowaniu tego czegoś, później na skargi będzie stała odpowiedź - wszystko jest zgodnie z projektem. A tak swoją drogą dlaczego firma warszawska buduje sortownię odpadów z całej Polski w Lublinie? Już była inna firma, która chciała budować spalarnię opon także w Lublinie pomimo, że została pogoniona z innego miasta. Czy Lublin to jakiś śmietnik? Mamy już swoją sortownię odpadów na Mełgiewskiej, którą czuć na kilometr. Drugim takim "rarytasem" od kilku lat jest oczyszczalnia ścieków na Hajdowie.
Straszne są komentarze ludzi, którzy z jakiegoś powodu mają siebie za lepszych od innych, a jednocześnie uważają, że jakikolwiek człowiek zasługuje na to, aby mieszkać obok sortowni jakichkolwiek odpadów i ich przetwarzania. Tego typu instalacje powinny być poza terenami zamieszkałymi. Prawda jest taka, że nikt nie będzie kontrolować tego co się będzie działo w takiej sortowni. Ani jakie będą zanieczyszczenia powietrza, ani hałas, ani cokolwiek innego. Po wydaniu decyzji i wybudowaniu tego czegoś, później na skargi będzie stała odpowiedź - ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 sierpnia 2020 r. o 12:54
+2
CZYJ TO OBWÓD WYBORCZY ? GRATULOWAĆ WYBORCOM ???
Avatar
LAS / 23 sierpnia 2020 r. o 18:23
0
Wytłumaczysz mi dlaczego sortownię która ma przerabiać śmieci z Lublina, chcesz budować w innej miejscowości? Czy twój sąsiad gdy chce zrobić kupę, sprawę załatwia w swoim mieszkaniu czy puka do twoich drzwi? Pytam, bo idę o zakład, że mieszkańcy sąsiadujących z Lublinem wsi i miasteczek nie chcą nawet słyszeć o takim pomyśle. Z resztą wcale im się nie dziwię, bo gdybym mieszkał w Wólce, Jakubowicach czy Konopnicy, też by się to nie uśmiechało. Przy Grygowej stoi już kilka zakładów, to jest dzielnica przemysłowa. Kto nie może się z tym pogodzić, zawsze może poszukać mieszkania w którejś z lubelskich "sypialni".
To chyba nie do końca jest tak, bo po pierwsze tego typu inwestycje są z natury ponadregionalne i bardzo często stanowią początek lokowania na danym terenie spalarni, będącej już z norm prawnych urządzeniem eksploatowanym bez granic administracyjnych dla przetwarzanych surowców. Miejsc z tożsamym przeznaczeniem jest w naszym mieście dużo więcej. Zlokalizowanie takiej sortowni na ten przykład na  " Diamentowe Wzgórze "  spowodowałoby pewnie konieczność zwrotu prowizji za przychylność administracyjną lub przeprowadzenia tam mieszkańców osiedla przy ulicy  Grygowej .
To chyba nie do końca jest tak, bo po pierwsze tego typu inwestycje są z natury ponadregionalne i bardzo często stanowią początek lokowania na danym terenie spalarni, będącej już z norm prawnych urządzeniem eksploatowanym bez granic administracyjnych dla przetwarzanych surowców. Miejsc z tożsamym przeznaczeniem jest w naszym mieście dużo więcej. Zlokalizowanie takiej sortowni na ten przykład na  " Diamentowe Wzgórze "  spowodowałoby pewnie konieczność zwrotu prowizji za przychylność administracyjną lub ... rozwiń
Avatar
Lublin_ / 23 sierpnia 2020 r. o 00:39
+16
Wytłumaczysz mi dlaczego sortownię która ma przerabiać śmieci z Lublina, chcesz budować w innej miejscowości? Czy twój sąsiad gdy chce zrobić kupę, sprawę załatwia w swoim mieszkaniu czy puka do twoich drzwi? Pytam, bo idę o zakład, że mieszkańcy sąsiadujących z Lublinem wsi i miasteczek nie chcą nawet słyszeć o takim pomyśle. Z resztą wcale im się nie dziwię, bo gdybym mieszkał w Wólce, Jakubowicach czy Konopnicy, też by się to nie uśmiechało. Przy Grygowej stoi już kilka zakładów, to jest dzielnica przemysłowa. Kto nie może się z tym pogodzić, zawsze może poszukać mieszkania w którejś z lubelskich "sypialni".
Wytłumaczysz mi dlaczego sortownię która ma przerabiać śmieci z Lublina, chcesz budować w innej miejscowości? Czy twój sąsiad gdy chce zrobić kupę, sprawę załatwia w swoim mieszkaniu czy puka do twoich drzwi? Pytam, bo idę o zakład, że mieszkańcy sąsiadujących z Lublinem wsi i miasteczek nie chcą nawet słyszeć o takim pomyśle. Z resztą wcale im się nie dziwię, bo gdybym mieszkał w Wólce, Jakubowicach czy Konopnicy, też by się to nie uśmiechało. Przy Grygowej stoi już kilka zakładów, to jest dzielnica przemysłowa. Kto nie może się z tym pogod... rozwiń
Avatar
anka-anka / 23 sierpnia 2020 r. o 00:04
-11
Daj może jakiś konkretny przykład takiego niezamieszkałego terenu? Z tego co kojarzę, ludzie w tej chwili mieszkają już dosłownie wszędzie. Chyba, że mowa o tym, żeby taką sortownię stawiać w środku Puszczy albo Parku Narodowego?
 Wyjedź gdzieś poza swoją miejscowość, a znajdziesz miejsca bardziej odpowiednie na tego typu inwestycje, niż okolice domów/bloków, czy parki. Czym innym jest budowanie się przy takich spalarniach/sortowniach, a czym innym jest umiejscawianie takich obiektów obok istniejących, czy zaplanowanych budynkach mieszkalnych. Tylko u nas zawsze myśli się niezwykle krótkowzrocznie. Buduje się przystanki PKP bez dojazdu, osiedla z jedną drogą dojazdową, zamiast najpierw zaplanować i wybudować infrastrukturę drogową, a potem planować osiedla. Plany leżą w biurkach latami, a później jakiś geniusz będzie na osiedlowej drodze stawiał przystanki autobusowe, aby bezdomni mieli gdzie koczować, a ludzie mogli słuchać od świtu podjeżdżające autobusy, otwieranie/zamykanie drzwi, itd. To jest planowanie w Lublinie z uwzględnieniem dobra mieszkańców.  A teraz co chwilę powracający temat spalarni lub sortowni i to koniecznie w Lublinie, i to oczywiście dla śmieci z całej Polski.
 Wyjedź gdzieś poza swoją miejscowość, a znajdziesz miejsca bardziej odpowiednie na tego typu inwestycje, niż okolice domów/bloków, czy parki. Czym innym jest budowanie się przy takich spalarniach/sortowniach, a czym innym jest umiejscawianie takich obiektów obok istniejących, czy zaplanowanych budynkach mieszkalnych. Tylko u nas zawsze myśli się niezwykle krótkowzrocznie. Buduje się przystanki PKP bez dojazdu, osiedla z jedną drogą dojazdową, zamiast najpierw zaplanować i wybudować infrastrukturę drogową, a potem planować osi... rozwiń
Avatar
Lublin_ / 22 sierpnia 2020 r. o 23:50
+14
Straszne są komentarze ludzi, którzy z jakiegoś powodu mają siebie za lepszych od innych, a jednocześnie uważają, że jakikolwiek człowiek zasługuje na to, aby mieszkać obok sortowni jakichkolwiek odpadów i ich przetwarzania. Tego typu instalacje powinny być poza terenami zamieszkałymi. Prawda jest taka, że nikt nie będzie kontrolować tego co się będzie działo w takiej sortowni. Ani jakie będą zanieczyszczenia powietrza, ani hałas, ani cokolwiek innego. Po wydaniu decyzji i wybudowaniu tego czegoś, później na skargi będzie stała odpowiedź - wszystko jest zgodnie z projektem. A tak swoją drogą dlaczego firma warszawska buduje sortownię odpadów z całej Polski w Lublinie? Już była inna firma, która chciała budować spalarnię opon także w Lublinie pomimo, że została pogoniona z innego miasta. Czy Lublin to jakiś śmietnik? Mamy już swoją sortownię odpadów na Mełgiewskiej, którą czuć na kilometr. Drugim takim "rarytasem" od kilku lat jest oczyszczalnia ścieków na Hajdowie.
 Daj może jakiś konkretny przykład takiego niezamieszkałego terenu? Z tego co kojarzę, ludzie w tej chwili mieszkają już dosłownie wszędzie. Chyba, że mowa o tym, żeby taką sortownię stawiać w środku Puszczy albo Parku Narodowego?
 Daj może jakiś konkretny przykład takiego niezamieszkałego terenu? Z tego co kojarzę, ludzie w tej chwili mieszkają już dosłownie wszędzie. Chyba, że mowa o tym, żeby taką sortownię stawiać w środku Puszczy albo Parku Narodowego? rozwiń
Avatar
trust30 / 22 sierpnia 2020 r. o 23:39
-17
Brawo lublin !!! nie dosyć że zasrane KOM-EKO tam jest to jeszcze następne gówno jeszcze troche cały lublin śmieciami zawalą !!!!! w jakim miescie tak blisko zabudowań i ludzi robią SORTOWNIE i inne tego typu zakłady , ciekawi mnie czy prezydent Żuk chciałby tam zamieszkać ???? życzę więcej takich decyzji a napewno pozbędziemy się kupe komarów i much !!!!! oraz SMRODU
Avatar
anka-anka / 22 sierpnia 2020 r. o 23:36
-20
Straszne są komentarze ludzi, którzy z jakiegoś powodu mają siebie za lepszych od innych, a jednocześnie uważają, że jakikolwiek człowiek zasługuje na to, aby mieszkać obok sortowni jakichkolwiek odpadów i ich przetwarzania. Tego typu instalacje powinny być poza terenami zamieszkałymi. Prawda jest taka, że nikt nie będzie kontrolować tego co się będzie działo w takiej sortowni. Ani jakie będą zanieczyszczenia powietrza, ani hałas, ani cokolwiek innego. Po wydaniu decyzji i wybudowaniu tego czegoś, później na skargi będzie stała odpowiedź - wszystko jest zgodnie z projektem. A tak swoją drogą dlaczego firma warszawska buduje sortownię odpadów z całej Polski w Lublinie? Już była inna firma, która chciała budować spalarnię opon także w Lublinie pomimo, że została pogoniona z innego miasta. Czy Lublin to jakiś śmietnik? Mamy już swoją sortownię odpadów na Mełgiewskiej, którą czuć na kilometr. Drugim takim "rarytasem" od kilku lat jest oczyszczalnia ścieków na Hajdowie.
Straszne są komentarze ludzi, którzy z jakiegoś powodu mają siebie za lepszych od innych, a jednocześnie uważają, że jakikolwiek człowiek zasługuje na to, aby mieszkać obok sortowni jakichkolwiek odpadów i ich przetwarzania. Tego typu instalacje powinny być poza terenami zamieszkałymi. Prawda jest taka, że nikt nie będzie kontrolować tego co się będzie działo w takiej sortowni. Ani jakie będą zanieczyszczenia powietrza, ani hałas, ani cokolwiek innego. Po wydaniu decyzji i wybudowaniu tego czegoś, później na skargi będzie stała odpowiedź - ... rozwiń
Avatar
aka12 / 22 sierpnia 2020 r. o 19:27
+27
Niby bloki biedy ale anten satelitarnych płatnych platform satelitarnych i samochodów tam dużo :)
Avatar
aka12 / 22 sierpnia 2020 r. o 19:25
+27
Jakby się płaciło czynsz w mieszkaniu komunalnym zafundowanym przez podatników to UM by nie wyeksmitował na Grygowej :)
Avatar
kronikidewelorozwoju / 22 sierpnia 2020 r. o 19:22
-26
Niech plebs, który nie POsiada zdolności kredytowej na zakup apartamĘtu w nowoczesnych dewelo-gettach, POczuje zapach dewelorozwoju w swoich płucach.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Protest przeciwko budowie spalarni w Zamościu nie słabnie. "Takie inwestycje stygmatyzują"

Protest przeciwko budowie spalarni w Zamościu nie słabnie. "Takie inwestycje stygmatyzują"

- Nasze obawy nie są mniejsze – mówią przedstawiciele Komitetu Społecznego „Nie dla spalarni w Zamościu”. Zapowiadają, że jeszcze w tym miesiącu napiszą do ministra klimatu, który sporządza listę instalacji przeznaczonych do termicznego przekształcania odpadów komunalnych w całym kraju. Przeciwnicy planowanej inwestycji Veolii chcą by ministerstwo wiedziało o społecznym niezadowoleniu i protestach

Dogonił listonosza na ulicy Lublina z awizo w ręce, ale listu i tak nie dostał
ALARM24

Dogonił listonosza na ulicy Lublina z awizo w ręce, ale listu i tak nie dostał

– Nie wydaje mi się, żeby to było w porządku. Przecież dogoniłem listonosza, a i tak musiałem iść na pocztę – opowiada mężczyzna, który doręczyciela gonił z awizo w ręku. Co na to Poczta Polska?

O toksycznej bombie koło Lublina chcą rozmawiać w Warszawie
galeria

O toksycznej bombie koło Lublina chcą rozmawiać w Warszawie

Lubelscy politycy sprawą niebezpiecznego składowiska chcą zainteresować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Liczą na to, że warszawscy urzędnicy pomogą finansowo w usunięciu tej toksycznej bomby.

Obie drużyny mogły wygrać i przegrać, czyli opinie po meczu Skra - Motor

Obie drużyny mogły wygrać i przegrać, czyli opinie po meczu Skra - Motor

Motor w czwartym meczu nowego sezonu po raz czwarty przegrywał do przerwy. Tym razem w Częstochowie ze Skrą 0:1. Po zmianie stron piłkarze Mirosława Hajdy znowu pokazali jednak lepszą twarz. Mogli wygrać, a ostatecznie zremisowali 1:1. Jak zawody oceniają szkoleniowcy obu klubów?

Skra – Motor 1:1. Niedosyt i radość z punktu

Skra – Motor 1:1. Niedosyt i radość z punktu

Bardzo ciekawy mecz w Częstochowie. Motor tradycyjnie już do przerwy przegrywał. Tym razem 0:1 ze Skrą. A w drugiej połowie wyrównał i miał kilka szans, żeby przechylić szalę na swoją stronę. Ostatecznie drużyny podzieliły się jednak punktami.

POM Iskra Piotrowice – Start Krasnystaw 2:1. Czwarta wygrana z rzędu

POM Iskra Piotrowice – Start Krasnystaw 2:1. Czwarta wygrana z rzędu

Trwa świetna passa beniaminka z Piotrowic. Drużyna Daniela Koczona właśnie wygrała czwarty mecz z rzędu, tym razem ze Startem Krasnystaw 2:1.

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

W sobotnim meczu w Stalowej Woli piłkarze Lewartu musieli sobie radzić bez swojego trenera. Tomasz Bednaruk przebywa na kwarantannie. Wyjątkowo zastąpili go: asystent Dawid Pożak i trener juniorów Waldemar Bednarczyk. Tymczasowy duet szkoleniowców wywalczył cenny punkt, bo beniaminek zremisował bezbramkowo ze spadkowiczem z II ligi.

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Podopieczni Artura Bożyka w sobotę dopisali do swojego konta jeden punkt. Biało-zieloni zremisowali z Wisłą Sandomierz 0:0. Obie drużyny nie miały zbyt wielu sytuacji, gospodarze najgroźniejsi byli dopiero w doliczonym czasie gry.

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]
galeria

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]

Zna go od stępki do topu, bo sam od początku do końca go wybudował. Poświęcił na to kilka lat. Projekt wziął z internetu, a imię podsunęła mu żona. Drewniany jacht „TyByś”, którego budowniczym jest Waldemar Kot, nauczyciel z Bychawy w piątek był wodowany nad Zalewem Zembrzyckim.

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Nie było łatwo, ale Wisła w szóstym meczu u siebie wywalczyła szósty komplet punktów. Tym razem pokonała Stal Kraśnik 2:0. Dla podopiecznych Bohdana Bławackiego to była pierwsza porażka na wyjeździe w tym sezonie.

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Tym razem chodzi o jedną klasę w XIV LO. Poinformował o tym dyrektor zespołu szkół, w skład której wchodzi placówka.

MKS Perła – Piotrcovia 28:26. Emocje do ostatnich sekund!
galeria

MKS Perła – Piotrcovia 28:26. Emocje do ostatnich sekund!

Drugie ligowe zwycięstwo mają na swoim koncie podopieczne Kima Rasmussena. Tym razem MKS Perła Lublin po bardzo zaciętym meczu okazała się minimalnie lepsza od Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska. Pogoda na niedzielę 20 września

Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska. Pogoda na niedzielę 20 września

Pierwsza część dnia może być pochmurna, ale potem będzie słonecznie. Deszcz nie jest przewidywany. Tak będzie w Lublinie, a w innych miastach?

Podlasie – Hetman 5:2. Katastrofa przed przerwą, walka w drugiej połowie

Podlasie – Hetman 5:2. Katastrofa przed przerwą, walka w drugiej połowie

Hetman prowadził w Białej Podlaskiej z tamtejszym Podlasiem 1:0, ale ostatecznie przegrał 2:5. Gospodarze już w pierwszej połowie na bramkę rywali odpowiedzieli trzema trafieniami. I mimo problemów przełamali kiepską passę.

Wozy pancerne pod Tomaszowem Lubelskim, a w niedzielę wielka bitwa
wideo
galeria
film

Wozy pancerne pod Tomaszowem Lubelskim, a w niedzielę wielka bitwa

W piątek odbył się raj pojazdów historycznych, a to tylko zapowiedź tego, co wydarzy się w niedzielę. Wtedy będzie można zobaczyć rekonstrukcję bitwy pod Tomaszowem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.