Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 czerwca 2015 r.
8:40

Przywieźli ją karetką, 6 godzin czekała na lekarza. Pomogli jej w innym szpitalu

0 52 A A

73-letnia pacjentka z nowotworem miała w trybie pilnym trafić z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej do pulmonologa w SPSK4. Tam 6 godzin czekała na szpitalnym oddziale ratunkowym. Znalazła pomoc w innym mieście, gdzie dotarła na własny koszt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Mamie, z powodu choroby nowotworowej w jamie otrzewnowej i opłucnej zbiera się płyn, który jest upuszczany przez przeprowadzenie punkcji obarczającej. Zgłosiłyśmy się do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ale z powodu przeprowadzki zostałyśmy odesłane do SPSK4. Mama została tam przywieziona karetką w trybie nagłym w związku z wystąpieniem duszności i trudności z oddychaniem – relacjonuje córka pacjentki.

– Na przybycie pulmonologa czekałyśmy sześć godzin. Gdy w końcu przyszedł, personel SOR-u poinformował go, że pacjentka jest zniecierpliwiona bardzo długim czasem oczekiwania na pomoc. Zareagował na to oburzeniem. Oznajmił, że idzie na oddział i wróci dopiero za półtorej godziny. Kobiety podjęły wówczas decyzję o wypisie. 

- Byłyśmy przestraszone i zdecydowałyśmy, że zwrócimy się o pomoc w innym szpitalu. Mama coraz gorzej się czuła – podkreśla córka pacjentki. – Pojechałyśmy do szpitala do Zamościa. Tam po upływie zaledwie trzech minut lekarka udzieliła mamie pomocy i przeprowadziła zabieg. Mama miała w płucach prawie trzy litry płynu. Uważam, że sytuacja jest skandaliczna i poniżająca. To łamanie praw pacjenta.

Rzeczniczka SPSK4 odpiera zarzuty, tłumacząc się przepełnieniem SOR-u.

- Dzień, w którym trafiła do nas pacjentka był wyjątkowy ze względu na przeprowadzkę w COZL. Mieliśmy bardzo dużo pacjentów – zaznacza Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4. - Faktem jest, że pacjentka długo czekała na diagnostykę, jej stan był jednak stabilny. W systemie triażu, który stosujemy w naszym szpitalu miała kolor żółty, który oznacza, że nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, a mieliśmy pacjentów, gdzie takie zagrożenie było. To nimi najpierw muszą zająć się lekarze.

Dodaje, że pulmonolog miał w tym czasie na oddziale pacjenta z krwawieniem z dróg oddechowych. - Musiał więc się nim zająć w pierwszej kolejności – zaznacza Podgórska. - Gdyby pacjentka jeszcze zaczekała, trafiłaby na oddział pulmonologiczny, gdzie zostałby wykonany zabieg.

– Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że doszło do naruszenia prawa pacjenta. Dlatego zajęliśmy się tą sprawą. Zwróciliśmy się do dyrekcji placówki o wyjaśnienia. Na razie możemy się tylko opierać na skardze pacjentki – mówi Marek Cytacki z biura Rzecznika Praw Pacjenta. - Trudno będzie usprawiedliwić sześciogodzinne opóźnienie. Można było zapewnić konsultację przez lekarza oddziału spośród wszystkich obecnych lekarzy. Learze SOR-u wykazali się nieuzasadnioną i działającą na szkodę pacjenta solidarnością z pulmonologiem. Nie zawiadomili przełożonych o pojawieniu się bariery w udzieleniu świadczenia, a także nie skorzystali z możliwości przewiezienia pacjenta do innego ośrodka.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 19:27
0
6 godzin duszności, 3 litry płynu w płucach, przewieziona pacjentka w trybie pilnym a ten mi tu tłumaczy jak SOR działa:)
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 17:11
0
Czytam te komentarze i widzę że żaden tzw. znawców nie wie jak pracuje szpital. SOR to nie sklep ani restauracja, gdzie sprawy załatwia się od ręki. Oczekiwanie na SOR (przy braku zagrożenia życia) jest rzeczą normalną i to w każdym kraju. Gadanie o przyjmowaniu w prywatnym gabinecie na dyżurze to brednie frustrata.
Avatar
KRYSTYNA / 18 czerwca 2015 o 23:38
0

NIC MNIE NIE DZIWI JEŚLI CHODZI O TEN SZPITAL. MIAŁAM WĄTPLIWĄ PRZYJEMNOŚĆ BYĆ PACJENTEM TEGO SZPITALA. NIE MAM POJĘCIA JAK ONI LECZĄ, NA ŁADNE OCZY CZY JAK, TAM PROCEDURA NIE PRZEWIDUJE DIAGNOSTYKI. OD DOKTORA DOSTAŁAM KSERO Z JAKIEJŚ GAZETY Z INFORMACJĄ O CZYM MOGĄ ŚWIADCZYĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI, DO WYBORU DO KOLORU... :)

UCIEKAJ  STAMTĄD KTO MOŻE...

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 12:21
0
WSPÓŁCZUJĘ. ALE TO NIESTETY TAKI SZPITAL. OSTATNIO BYŁAM W PRZYCHODNI CZEKAŁAM NA UMÓWIONA WIZYTĘ U PEWNEJ PANI PROFESOR, OKAZAŁO SIĘ ŻE PANI NIE BĘDZIE ALE MA BYĆ JAKIEŚ ZASTĘPSTWO Z NIEJAKIM DR CZERWIŃSKIM CZY TEŻ ZCZERWIŃSKIM (COŚ TAKIEGO). WIĘKSZOŚĆ PACJENTÓW ZREZYGNOWAŁA, ALE JA I JEDNA Z PAŃ POSTANOWIŁYŚMY ZOSTAĆ, TYM BARDZIEJ ŻE LUDZIE W PRZYCHODNI POW. ŻE TO BARDZO DOBRY LEKARZ. A PAN DOKTOR GDY SKOŃCZYŁ PRZYJMOWAĆ SWOICH PACJENTÓW KAZAŁ CHWILKĘ NAM ZACZEKAĆ, BO MA TELEFON WAŻNY. CZEKAŁYŚMY I CZEKAŁYŚMY. OKOŁO 20 MINUT. POSTANOWIŁYŚMY ZAJRZEĆ DO GABINETU. CO SIĘ OKAZAŁO? ŻE PAN DOKTOR WYSZEDŁ BOCZNYMI DRZWIAMI (A ŻE MY GO NIE ZNAŁYŚMY TO NAWET NIE WIEDZIAŁYŚMY, ŻE PRZESZEDŁ OBOK NAS) A PIELĘGNIARKOM POWIEDZIAŁ ŻE DWIE OSOBY SIĘ NIE ZGŁOSIŁY.... TAKI DOBRY PAN DOKTOR. POZDRAWIAM!!!
WSPÓŁCZUJĘ. ALE TO NIESTETY TAKI SZPITAL. OSTATNIO BYŁAM W PRZYCHODNI CZEKAŁAM NA UMÓWIONA WIZYTĘ U PEWNEJ PANI PROFESOR, OKAZAŁO SIĘ ŻE PANI NIE BĘDZIE ALE MA BYĆ JAKIEŚ ZASTĘPSTWO Z NIEJAKIM DR CZERWIŃSKIM CZY TEŻ ZCZERWIŃSKIM (COŚ TAKIEGO). WIĘKSZOŚĆ PACJENTÓW ZREZYGNOWAŁA, ALE JA I JEDNA Z PAŃ POSTANOWIŁYŚMY ZOSTAĆ, TYM BARDZIEJ ŻE LUDZIE W PRZYCHODNI POW. ŻE TO BARDZO DOBRY LEKARZ. A PAN DOKTOR GDY SKOŃCZYŁ PRZYJMOWAĆ SWOICH PACJENTÓW KAZAŁ CHWILKĘ NAM ZACZEKAĆ, BO MA TELEFON WAŻNY. CZEKAŁYŚMY I CZEKAŁYŚMY. OKOŁO 20 MINUT. POSTANOWIŁYŚM... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 10:05
0
A co na to nowy minister. To wyłącznie jemu podlega PSK-4. Ja na miejscu ministra już bym wyciągał konsekwencje wobec wszystkich winnych. Bo nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia. Nic nie ma gorszego jak czekanie w nieskończoność zamiast od razu porządnej informacji. Wręcz przeciwnie pacjenci są celowo wprowadzani w błąd.Gdyby taka sytuacja zaistniała w prywatnej placówce już winni szukali by sobie nowej pracy.
Avatar
Ewa / 18 czerwca 2015 o 09:57
0

Zapewne pulmonolog przyjmował w tym czasie pacjentów w prywatnym gabinecie, dlatego go tak długo nie było. To normalna praktyka w tym szpitalu. To jest sprawa dla prokuratora.

Tylko w tym ? W każdym.

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:51
0
Ja wiem swoje widzę wylegujących sie lekarzy na kanapie,a na izbie czekają pacjenci.Piszę o innym szpitalu.Ci zawsze mają wytłumaczenie.Pacjent jest be ,przeszkadza w pracy.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 07:23
0
Problem w tym że większość ludzi nie zgłasza podobnych przypadków. Przez to pracownicy szpitali czują się bezkarni...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 22:00
0
trudno to komentować, co za stres przeżywa pacjent który ma kłopoty z oddychaniem, jest poważnie chory, ma płyn w płucach potrzebuje pilnej pomocy by poczuć komfort, nie było dobrej woli, zrozumienia wśród osób decydujących o kolejności niesienia pomocy potrzebującym..... jakaś reforma z prawdziwego zdarzenia jest potrzebna. Za tą konkretną sytuację komuś nagana się należy.
Avatar
Irena / 17 czerwca 2015 o 20:05
0

Przeprowadzka wazniejsza niz ludzkie zycie ? ,prokurator powinien zajac sie ta sprawa !!! dosc traktowania ludzi jak motłoch .

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 19:27
0
6 godzin duszności, 3 litry płynu w płucach, przewieziona pacjentka w trybie pilnym a ten mi tu tłumaczy jak SOR działa:)
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 17:11
0
Czytam te komentarze i widzę że żaden tzw. znawców nie wie jak pracuje szpital. SOR to nie sklep ani restauracja, gdzie sprawy załatwia się od ręki. Oczekiwanie na SOR (przy braku zagrożenia życia) jest rzeczą normalną i to w każdym kraju. Gadanie o przyjmowaniu w prywatnym gabinecie na dyżurze to brednie frustrata.
Avatar
KRYSTYNA / 18 czerwca 2015 o 23:38
0

NIC MNIE NIE DZIWI JEŚLI CHODZI O TEN SZPITAL. MIAŁAM WĄTPLIWĄ PRZYJEMNOŚĆ BYĆ PACJENTEM TEGO SZPITALA. NIE MAM POJĘCIA JAK ONI LECZĄ, NA ŁADNE OCZY CZY JAK, TAM PROCEDURA NIE PRZEWIDUJE DIAGNOSTYKI. OD DOKTORA DOSTAŁAM KSERO Z JAKIEJŚ GAZETY Z INFORMACJĄ O CZYM MOGĄ ŚWIADCZYĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI, DO WYBORU DO KOLORU... :)

UCIEKAJ  STAMTĄD KTO MOŻE...

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 12:21
0
WSPÓŁCZUJĘ. ALE TO NIESTETY TAKI SZPITAL. OSTATNIO BYŁAM W PRZYCHODNI CZEKAŁAM NA UMÓWIONA WIZYTĘ U PEWNEJ PANI PROFESOR, OKAZAŁO SIĘ ŻE PANI NIE BĘDZIE ALE MA BYĆ JAKIEŚ ZASTĘPSTWO Z NIEJAKIM DR CZERWIŃSKIM CZY TEŻ ZCZERWIŃSKIM (COŚ TAKIEGO). WIĘKSZOŚĆ PACJENTÓW ZREZYGNOWAŁA, ALE JA I JEDNA Z PAŃ POSTANOWIŁYŚMY ZOSTAĆ, TYM BARDZIEJ ŻE LUDZIE W PRZYCHODNI POW. ŻE TO BARDZO DOBRY LEKARZ. A PAN DOKTOR GDY SKOŃCZYŁ PRZYJMOWAĆ SWOICH PACJENTÓW KAZAŁ CHWILKĘ NAM ZACZEKAĆ, BO MA TELEFON WAŻNY. CZEKAŁYŚMY I CZEKAŁYŚMY. OKOŁO 20 MINUT. POSTANOWIŁYŚMY ZAJRZEĆ DO GABINETU. CO SIĘ OKAZAŁO? ŻE PAN DOKTOR WYSZEDŁ BOCZNYMI DRZWIAMI (A ŻE MY GO NIE ZNAŁYŚMY TO NAWET NIE WIEDZIAŁYŚMY, ŻE PRZESZEDŁ OBOK NAS) A PIELĘGNIARKOM POWIEDZIAŁ ŻE DWIE OSOBY SIĘ NIE ZGŁOSIŁY.... TAKI DOBRY PAN DOKTOR. POZDRAWIAM!!!
WSPÓŁCZUJĘ. ALE TO NIESTETY TAKI SZPITAL. OSTATNIO BYŁAM W PRZYCHODNI CZEKAŁAM NA UMÓWIONA WIZYTĘ U PEWNEJ PANI PROFESOR, OKAZAŁO SIĘ ŻE PANI NIE BĘDZIE ALE MA BYĆ JAKIEŚ ZASTĘPSTWO Z NIEJAKIM DR CZERWIŃSKIM CZY TEŻ ZCZERWIŃSKIM (COŚ TAKIEGO). WIĘKSZOŚĆ PACJENTÓW ZREZYGNOWAŁA, ALE JA I JEDNA Z PAŃ POSTANOWIŁYŚMY ZOSTAĆ, TYM BARDZIEJ ŻE LUDZIE W PRZYCHODNI POW. ŻE TO BARDZO DOBRY LEKARZ. A PAN DOKTOR GDY SKOŃCZYŁ PRZYJMOWAĆ SWOICH PACJENTÓW KAZAŁ CHWILKĘ NAM ZACZEKAĆ, BO MA TELEFON WAŻNY. CZEKAŁYŚMY I CZEKAŁYŚMY. OKOŁO 20 MINUT. POSTANOWIŁYŚM... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 10:05
0
A co na to nowy minister. To wyłącznie jemu podlega PSK-4. Ja na miejscu ministra już bym wyciągał konsekwencje wobec wszystkich winnych. Bo nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia. Nic nie ma gorszego jak czekanie w nieskończoność zamiast od razu porządnej informacji. Wręcz przeciwnie pacjenci są celowo wprowadzani w błąd.Gdyby taka sytuacja zaistniała w prywatnej placówce już winni szukali by sobie nowej pracy.
Avatar
Ewa / 18 czerwca 2015 o 09:57
0

Zapewne pulmonolog przyjmował w tym czasie pacjentów w prywatnym gabinecie, dlatego go tak długo nie było. To normalna praktyka w tym szpitalu. To jest sprawa dla prokuratora.

Tylko w tym ? W każdym.

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:51
0
Ja wiem swoje widzę wylegujących sie lekarzy na kanapie,a na izbie czekają pacjenci.Piszę o innym szpitalu.Ci zawsze mają wytłumaczenie.Pacjent jest be ,przeszkadza w pracy.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 07:23
0
Problem w tym że większość ludzi nie zgłasza podobnych przypadków. Przez to pracownicy szpitali czują się bezkarni...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 22:00
0
trudno to komentować, co za stres przeżywa pacjent który ma kłopoty z oddychaniem, jest poważnie chory, ma płyn w płucach potrzebuje pilnej pomocy by poczuć komfort, nie było dobrej woli, zrozumienia wśród osób decydujących o kolejności niesienia pomocy potrzebującym..... jakaś reforma z prawdziwego zdarzenia jest potrzebna. Za tą konkretną sytuację komuś nagana się należy.
Avatar
Irena / 17 czerwca 2015 o 20:05
0

Przeprowadzka wazniejsza niz ludzkie zycie ? ,prokurator powinien zajac sie ta sprawa !!! dosc traktowania ludzi jak motłoch .

Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 0 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 1

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 18 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!