Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2014 r.
10:45
Edytuj ten wpis

Rachunki urzędników w restauracjach. Ratusz wyjaśnia wydatki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
95 40 A A

Ratusz tłumaczy się z opłaconych służbowymi kartami wydatków w restauracjach. Kolacja za 590 zł to "kontynuacja rozmów z przedsiębiorcami, 161 zł wydano przy dyskusji o przyszłości Zakładów Tytoniowych. - Tu nie ma żadnej sensacji - mówi prezydent.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urząd Miasta właśnie przekazał lubelskiej Fundacji Wolności opisy kilku płatności zrealizowanych służbowymi kartami magistratu. Wcześniej fundacja zażądała wyciągów z tych kart, a po ich otrzymaniu poprosiła o opisy niektórych faktur.

- Wydatki w lokalach w Lublinie nie są związane z podróżami służbowymi. Chcemy wiedzieć, co to za wydatki i z jakiej okazji - mówił Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Rachunek za ponad 2 tys. złotych z restauracji "Ulice Miasta” to efekt przyjęcia gości z partnerskich miast z Ukrainy: Iwano-Frankowska, Lwowa, Łucka, Równego i Tarnopola. Rozmowy miały miejsce po konferencji dotyczącej wydarzeń na Ukrainie w grudniu ub. r.

Na przeszło 1000 zł opiewa rachunek z restauracji 16 Stołów wystawiony w niedzielę. Ratusz tłumaczy to spotkaniem po obchodach 73. rocznicy zbrodni w Katyniu z udziałem oficjeli oraz przedstawicieli rodzin katyńskich.

W wykazie jest też 590 zł zostawione "U Fotografa”. Z opisu faktury wynika, że spotkanie prezydenta, przewodniczącego Rady Miasta i przedsiębiorców po Gali Biznesu to "kontynuacja rozpoczętych podczas gali rozmów na temat projektów i działań miasta na rzecz przedsiębiorców”.
Były też i tańsze spotkania: w restauracji Starówka zastępca prezydenta podczas rozmowy z przedstawicielem kanadyjskiego miasta partnerskiego Windsor zostawił tylko 56,75 zł. A 161 zł zapłacono w Ulicach Miasta za spotkanie przewodniczącego Rady Miasta z zarządem Zakładów Tytoniowych w styczniu ub. r., które służyło "omówieniu bieżącej sytuacji spółki i planów rozwoju”.

Ratusz stwierdza, że w takich wydatkach nie ma żadnej sensacji, a urzędnicy mówią wprost: z ważnymi gośćmi nie wypada dyskutować przy słonych paluszkach i wafelkach, lepiej zapłacić ich do restauracji, a za taką kolację jakoś trzeba zapłacić.

- To normalne w każdej firmie, że za służbowe spotkanie płaci się kartą. To zwykłe narzędzie realizacji wydatków - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Nie jest właściwe stawianie sprawy w ten sposób, że to jakieś przywileje dla rządzących. I nie zgadzam się z przedstawianiem tych danych, jako ujawnianiem sekretów. Tu wszystko jest jawne, nie ma żadnej wiedzy tajemnej i nie ma potrzeby szukania dodatkowych emocji.

Ogółem Urząd Miasta ma 19 służbowych kart, kolejne dwie są w rękach przewodniczącego Rady Miasta i jego zastępcy. Od początku zeszłego roku przy ich pomocy wydano prawie 280 tys. złotych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 24 lipca 2014 r. o 13:20
0

obiecany list:

Od: Przemek Leniak [leniak@op.pl]
Wysłano: 24 lipca 2014 13:15
Do: 'lublin@pck.org.pl'; 'biuro@flop.lublin.pl'; 'fmn@poczta.onet.pl'; 'emaus@emaus.lublin.pl'; 'biuro@klanza.org.pl'; 'sdsinfo@go2.pl'; 'skaut@skaut.lublin.pl'; 'tacysami@op.pl'; 'biuro@fsd.lublin.pl'; 'ffm@ffm.pl'; 'spchruslanki@wp.pl'; 'los@los.lublin.pl'; 'lubelski@civitaschristiana.pl'; 'wojciech.dec@wp.pl'; 'maria.waw@op.pl'; 'jsnp-humanus@wp.pl'; 'r-prus@wp.pl'; 'mpost1@o2.pl'; 'dlajednosci@gmail.com'; 'gosiazm@op.pl'; 'wolontariatkrasnik@op.pl'; 'fal.fraktal@gmail.com'; 'michal.przepiorka@gmail.com'; 'biuro@rozwinskrzydla.org'; 'poczta@swasstella.pl'; 'pke-lublin@wp.pl'; 'biuro@rowne-szanse.org.pl'; 'biuro.friasp@gmail.com'; 'bractwo@albert.lublin.pl'; 'lubelski.klub.jezdziecki@wp.pl'; 'sowzimnedoly@wp.pl'; 'kontakt@fundacjawolnosci.org'; 'lsa@lsa.lublin.pl'; 'llot.info@gmail.pl'; 'bramawschodu@gmail.com'; 'lubelskie.ligi.futsalu@gmail.com'; 'fundacja@bonumvitae.org.pl'; 't.moro@wp.pl'; 'basia.halszka@gmail.com'; 'wdrodze@outlook.com'; 'ewelinaocek@gmail.com'; 'novarum@op.pl'; 'debitores@gmail.com'; 'info@cukrzyca.lublin.pl'; 'biuro@szkolypolskie.pl'; 'przeszloscprzyszlosci@o2.pl'; 'jestesmykropla@gmail.com'; 'anna.lukomska@interia.eu'; 'pcmlublin1@mediator.org.pl'; 'zdzislaw.niedbala@lublin.eu'; 'zdrowie@lublin.eu'; 'sport@lublin.eu'; 'centrum@mopr.lublin.pl'; 'don@mopr.lublin.pl'; 'kultura@lublin.eu'; 'pchoros@lublin.eu'; 'krzysztof.zuk@lublin.eu'; 'piotr.kowalczyk@lublin.eu'; 'jaroslaw.pakula@lublin.eu'; 'mieczyslaw.ryba@lublin.eu'; 'zbigniew.targonski@lublin.eu'; 'mariusz.banach@lublin.eu'; 'jacek.bednarczyk@lublin.eu'; 'elzbieta.dados@lublin.eu'; 'leszek.daniewski@lublin.eu'; 'piotr.dreher@lublin.eu'; 'zdzislaw.drozd@lublin.eu'; 'jan.gabka@lublin.eu'; 'marek.jakubowski@lublin.eu'; 'dariusz.jezior@lublin.eu'; 'zbigniew.jurkowski@lublin.eu'; 'wojciech.krakowski@lublin.eu'; 'michal.krawczyk@lublin.eu'; 'piotr.kuty@lublin.eu'; 'zbigniew.lawniczak@lublin.eu'; 'jadwiga.mach@lublin.eu'; 'jan.madejek@lublin.eu'; 'elzbieta.mroczkowska@lublin.eu'; 'marcin.nowak@lublin.eu'; 'tomasz.pitucha@lublin.eu'; 'stanislaw.podgorski@lublin.eu'; 'marcin.pogorzalek@lublin.eu'; 'krzysztof.siczek@lublin.eu'; 'beata.stepaniuk@lublin.eu'; 'mtsuchanowska@wp.pl'; 'sylwester@tulajew.pl'; 'marta.wcislo@lublin.eu'; 'kamila.kniaziowska@lublin.eu'
DW: 'poczta@radio.lublin.pl'; 'redakcja@radioer.pl'; 'sekretariat.lublin@tvp.pl'; 'redakcja@itvl.pl'; 'magdalena.gorostiza@itvl.pl'; 'online@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@lublin.agora.pl'; 'pmorlewski@interia.pl'; 'jerz.kowalczyk@gmail.com'; 'kalinowska@nowytydzien.pl'; 'sebastianpawlak@onet.pl'; 'justyna.dobrzynska1@wp.pl'; 'kasiazawisza92@gmail.com'; 'laskarzewski@nowytydzien.pl'; 'kaczanowski@nowytydzien.pl'; 'redakcja@naszdziennik.pl'
Temat: Poważne nieprawidłowośći w przyznawaniu funduszy miejskich rzucają cień na Wasze dobre imię.

Pan Jerzy Bisek Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału PCK
Pani Barbara Nazarkiewicz Wiceprezes ZLO PCK
Pan Bogdan Abramowicz – Wiceprezes ZLO PCK
Pani Aleksandra Wydra – Sekretarz ZLO PCK
Pan Andrzej Jurak – Członek ZLO PCK
Pan Tadeusz Jankowski – Członek ZLO PCK
Pan Marek Szymański – Członek ZLO PCK

Pan Wojciech Dec – Prezes Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich
Organizacji Pozarządowych
Pani Ewelina Jocek – Wiceprezes ZS FLOP
Pani Jolanta Bodo – Członek Zarządu ZS FLOP
Pan Marcin Sułek – Członek Zarządu ZS FLOP

 

Pan Piotr Marzęda – Prezes zarządu Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń”,. Wiceprezes ZS FLOP, Dyrektor biura FLOP
Pani Renata Dąbrowska Jagieło – Wiceprezes Fundacji RiAS „Przyjaźń”
Pani Katarzyna Barcikowska - Sekretarz Zarządu Fundacji RiAS „Przyjaźń”

Członkowie ZS FLOP

Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublina
Państwo Radni
Państwo Urzędnicy

Szanowni Państwo,

Piszę do Państwa w związku z bardzo bulwersującą sprawą uczestnictwa w komisji konkursowej dokonującej oceny formalnej ofert w konkursie na wkłady własne do projektów realizowanych ze środków spoza budżetu Miasta Lublin w pierwszym naborze - do 31 marca 2014 r. Pana Krzysztofa Jakubowskiego.
Komisja ta odbyła 1 kwietnia 2014 r. posiedzenie celem oceny formalnej ofert.

Zgodnie z informacjami znanymi publicznie Pan Jakubowski jest prezesem Fundacji Wolności zrzeszonej we FLOP jak również członkiem zarządu FLOP.
Do komisji konkursowej dostał się dzięki rekomendacji Lubelskiego oddziału PCK którego jest pracownikiem.

Pod ocenę wspomnianej komisji wpłynęły wnioski o dofinansowanie skierowane przez dwie instytucje w stosunku do których Pan Jakubowski nie mógł zachować bezstronności – były to ZS FLOP (którego jest pan jakubowski członkiem zarządu) oraz Fundacja RiAS „Przyjaźń” która jest zrzeszona we FLOP – a prezes tej fundacji jest zarazem wiceprezesem FLOP – czyli kolegą pana Jakubowskiego z zarządu.

W biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta lublin widnieję informacja że Pan Krzysztof Jakubowski uczestniczył w pracach komisji – pomimo tego że nie złożył oświadczenia o bezstronności.

Wnioski obydwu wspomnianych organizacji co do których nie zachowano bezstronności komisji konkursowej uzyskały pozytywną opinię.

W tej sytuacji zarówno Urząd Miasta Lublina, Lubelski Oddział PCK który rekomendował Krzysztofa Jakubowskiego do wspomnianej komisji jak i FLOP – Fundacja przyjaźń i wszystkie inne organizacje skupione we FLOP znalazły się jak sądzę w bardzo niezręcznej sytuacji.
Myślę że zgodzicie się ze mną Państwo że przyznawanie funduszy miejskich nie powinno się odbywać w warunkach w których można mówić co najmniej o klimacie prywaty i korupcji.
Niestety ponieważ PCK zgłosiło Krzysztofa jakubowskiego do 10 komisji miejskich zajmujących się przyznawaniem funduszy organizacjom pozarządowym – sytuacja opisana będzie się powtarzać.
W niezręcznej sytuacji może być postawiona ponownie każda z 48 organizacji zrzeszonych przez FLOP.

W mojej opinii cała ta sytuacja stawia wszystkich Państwa i organizacje które reprezentujecie w złym świetle – dlatego też właśnie piszę do Państwa zwracając Waszą uwagę na niemały problem jaki wywołuje działalność pana Jakubowskiego.
Osobiście mam wrażenie że Pan Jakubowski liczył że ponieważ pojawia się ostatnio w mediach jako osoba „rozliczająca” innych z ich działalności i promująca „jawność” to uda mu się skorzystać z mechanizmu opisywanego w popularnym powiedzeniu że „pod latarnia jest najciemniej”
Tak się jak widać nie stało.

Mam nadzieję że uzyskawszy ode mnie niniejszą informację zareagujecie Państwo stosownie do sytuacji.

obiecany list:

Od: Przemek Leniak [leniak@op.pl]
Wysłano: 24 lipca 2014 13:15
Do: 'lublin@pck.org.pl'; 'biuro@flop.lublin.pl'; 'fmn@poczta.onet.pl'; 'emaus@emaus.lublin.pl'; 'biuro@klanza.org.pl'; 'sdsinfo@go2.pl'; 'skaut@skaut.lublin.pl'; 'tacysami@op.pl'; 'biuro@fsd.lublin.pl'; 'ffm@ffm.pl'; 'spchruslanki@wp.pl'; 'los@los.lublin.pl'; 'lubelski@civitaschristiana.pl'; 'wojciech.dec@wp.pl'; 'maria.waw@op.pl'; 'jsnp-humanus@wp.pl'; 'r-prus@wp.pl'; 'mpost1@o2.pl'; 'dlajednosci@gmail.com'; 'gosiazm@op.pl'; 'wolontariatkrasnik@... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 22:34
0

chcecie dowiedzieć się jaka władza zdaniem Konrada Rękasa kradnie?
albo co się robi kiedy się wejdzie na pastwisko ;-)

http://youtu.be/Eq_sbd0mtHI?t=15m15s

szczerze polecam

 

Avatar
Gość / 23 lipca 2014 r. o 20:48
0

Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.

A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?


Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.

A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?

Rozbawiony Karol to ten może Kieliszkowy, co najpierw gada głupty a potem wraca do urzędu i sprawdza fakty

najpierw gada głupty a potem wraca do urzędu i sprawdza fakty

rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 18:30
0

obiecałem wam list do Deca, Marzędy i Żuka w sprawie działalności Jakubowskiego
pomyślałem sobie że do ardresatów należy też dołączyć zarząd Lubelkskiego oddziału okręgowego PCK który formalnie reprezentuje Jakubowski w komisjach opiniujących przyznawanie funduszy miejskich
Skład tego zarządu to:
 

Skład:

 

Jerzy Bisek – Prezes

Barbara Nazarkiewicz – Wiceprezes

Bogdan Abramowicz – Wiceprezes

Aleksandra Wydra – Sekretarz

 

Andrzej Jurak – Członek

 

Tadeusz Jankowski – Członek

Marek Szymański – Członek

ciekawe co oni na działania Jakubowskiego
w końcu bierze on udział w przyznawaniu funduszy sobie i swoim kolegom pod szyldem PCK
biorę się za pisanie listu...
pzdr.

obiecałem wam list do Deca, Marzędy i Żuka w sprawie działalności Jakubowskiego
pomyślałem sobie że do ardresatów należy też dołączyć zarząd Lubelkskiego oddziału okręgowego PCK który formalnie reprezentuje Jakubowski w komisjach opiniujących przyznawanie funduszy miejskich
Skład tego zarządu to:
 

Skład:

 

rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 11:41
0

ostatnią sprawą którą obiecałem Wam tu poruszyć jest sprawa powiązań Krzysztofa Jakubowskiego z innymi lokalnymi politykami

wspominałem wam że Jakubowski był przewodniczącym Regionu Lubelskiego partii Demokratycznej
Jakubowski od dawnych czasów jest ściśle związany z Marcinem Nowakiem i Michałem Widomskim
Marcin Nowak ma lat 38 i jest obecnie radnym Miasta Lublina działa w klubie o nazwie Wspólny Lublin
po raz pierwszy Nowak dostał się do Rady miasta w 2006 roku - startował wtedy z PO
cztery lata później dostał się do RM z PiS
ale po dwu latach zdradził i wstąpił do przybudówki PO o nazwie Wspólny lublin
jest obecnie jednym z apologetów Krzysztofa Żuka
 
na stronie radnego Nowaka są odnośniki do stron które radny poleca:
"Polecam

    lublinianka.net
    widomski.org
    krzysztofjakubowski.pl"
 

nie trzeba chyba lepszego dowodu na pokazanie powiązań obu panów
ale byłoby nieuczciwe gdybym nie przypomniał że i Krzysztof Jakubowski startował do RM z listy PiS razem ze swoim patronem Nowakiem
...
droga od Partii Demokratycznej do PiS a potem do scisłego zaplecza politycznego lubelskiego Skarabeusza łączy bardzo ścisle - ucznia i mistrza
czarna strona mocy tak ma...
pzdr.

ostatnią sprawą którą obiecałem Wam tu poruszyć jest sprawa powiązań Krzysztofa Jakubowskiego z innymi lokalnymi politykami

wspominałem wam że Jakubowski był przewodniczącym Regionu Lubelskiego partii Demokratycznej
Jakubowski od dawnych czasów jest ściśle związany z Marcinem Nowakiem i Michałem Widomskim
Marcin Nowak ma lat 38 i jest obecnie radnym Miasta Lublina działa w klubie o nazwie Wspólny Lublin
po raz pierwszy Nowak dostał się do Rady miasta w 2006 roku - startował wtedy z PO
cztery lata później dostał się... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 10:16
0

no cóż nie ma ani redaktorów odważnych ani dociekliwych
Jakubowski mówi że Fundacja Wolności nie bierze pieniędzy od ratusza i wszycy biorą to za dobrą monetę
nikt nie ma najmniejszych wątpliwości?
cóż ja mam i to nie małe:
...
Fundacja Wolności być może nie bierze gotówki od ratusza - być może bo finanse fundacji nie są tak jawne jak mają być jawne finanse miejskich spółek
w ogóle informacje o Fundacji są dość skąpe - nie wiadomo dla przykładu kto jest fundatorem
może fundatorem jest np Marcin Nowak albo Krzysztof Żuk
Fundacja nie ujawnia fundatorów - to tajne chyba z jakiegoś powodu
...
FW domaga sie kopii wszystkich umów wszystkich miejskich spółek ale znów sama nie udostępnia nawet pobieżnego rejestru własnych umów
wiadomo za to że na umowy zlecenia i o dzieło wypłaciła w 2013 roku 58% swojego budżetu
w mojej opinii ktoś kto domaga się jawności zarobków zatrudnionych na umowę zlecenie w MKK sprzątaczek powinien również sam ujawnić ile płaci na umowę zlecenie i komu
myślę że wypadałoby by ktoś domagający się skrajnej transparentności sam był choć trochę transparentny
może żądam za wiele?
...
FW dość często współpracuje z UM Lublin - dla przykładu organizuje konferencje i spotkania w budynkach należących do UM Lublin
na przykład w sali posiedzeń Rady Miasta  Lublina albo w Trybunale
zadałem publicznie pytanie czy fundacja płaciła za udostępnienie tych pomieszczeń tak jak musiałby to zrobić każdy inny podmiot czy też może nie płaciła a pomieszczenia były udostepnione jako gift od Ratusza
jeśłi był to gift - to taki który ma realną wartość - oczywiscie nie jest to branie gotówki od Ratusza ale też jeśli się bierze od kogoś drogie prezenty nie można mówić że jest się od niego niezależnym
kolejna sprawa w której mam wątpliwości czy FW nie korzystała z pieniędzy od Ratusza było wydanie biuletynu dotyczącego budżetu "obywatelskiego" w dzielnicy Rury
na moje pytania fundacja jak wiecie nie udzieliła odpowiedzi
choć właściwie milczenie i cenzurę można chyba też uznać za jakąś odpowiedź
...
wreszcie w sprawozdaniu finansowym FW za rok 2013 widnieje tajemnicza pozycja pt. sponsoring
od tego sponsoringu fundacja Jakubowskiego dostała kilka tysięcy złotych
ale kim był ten sponsoring - nie jest jawne ;-)
...
jak widzicie mam poważne wątpliwośći co do tego czy FW nie bierze jednak od ratusza dającej się wyrazić w pieniądzu pomocy
zachowanie fundacji powoduje że te moje wątpliwości się utwierdzaja
pzdr

no cóż nie ma ani redaktorów odważnych ani dociekliwych
Jakubowski mówi że Fundacja Wolności nie bierze pieniędzy od ratusza i wszycy biorą to za dobrą monetę
nikt nie ma najmniejszych wątpliwości?
cóż ja mam i to nie małe:
...
Fundacja Wolności być może nie bierze gotówki od ratusza - być może bo finanse fundacji nie są tak jawne jak mają być jawne finanse miejskich spółek
w ogóle informacje o Fundacji są dość skąpe - nie wiadomo dla przykładu kto jest fundatorem
może fundatorem jest np Marcin Nowak albo Krzys... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 00:45
0

no dobrze zostawmy póki co wojenki podjazdowe renegatów z PiS
...
zobaczmy czy Fundacja "Wolności" na prawdę nic nie dostaje od lubelskiego ratusza?
jak myślicie na prawdę nic nie dostają czy to kolejna ściema?
...
proponuję by ktoś się jednak odezwał ;-)
może jaki redaktór łodważny?
taki żart :-P

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 00:28
0

Wasze milczenie jakoś tam rozumiem jeszcze
w końcu mainstreamowy bohater ostatnich dni został właśnie oskarżony publicznie o prywatę i cenzurę
a to jeszcze wcale nie koniec
zostanie również oskarżony o kłamstwo:
Krzysztof J. pozuje na sprawiedliwego niezależnego i równo traktującego ludzi bez względu na ich przynależność partyjną
ale poza to nie stan faktyczny tylko ułuda:
"cytat ze strony FW odnośnie wpłat na partie polityczne:
"Renata Antoszek (od 2009 roku dyrektor biura organizacyjno-prawnego w KRUS, czytaj też „W KRUSie wciąż sami swoi„) 1000 zł"
odnośnik prowadzi do tekstu w newsweeku zacytuję go
"W KRUS-ie wciąż sami swoi
GIN
23-03-2009 , ostatnia aktualizacja 03-04-2010 21:07
0
Fot. Tytus Żmijewski/FORUM

W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po staremu – nadal zatrudniają swoich.

Prezes Henryk Smolarz – w poprzedniej kadencji Sejmu poseł PSL – wszedł w buty swojego poprzednika Romana Kwaśnickiego, we wrześniu odwołanego ze stanowiska za nepotyzm i kumoterstwo.

Jak ustalił „Newsweek”, dyrektorem biura organizacyjno-prawnego w KRUS została ostatnio Renata Antoszek. To była pracownica Urzędu Gminy Niemce, która jako protokolantka uczestniczyła w posiedzeniach gminnej rady. Jej nazwisko figuruje w zarządzeniach wójta o składach gminnych komisji. Wójtem tej niewielkiej, leżącej na Lubelszczyźnie gminy kilka lat temu był właśnie Smolarz.

Rzecznik KRUS poinformowała nas jedynie, że Antoszek objęła funkcję zgodnie z prawem. – Kasa nie jest uprawniona do informowania o wcześniej zajmowanym przez nią stanowisku – napisała nam Maria Lewandowska. Podobną odpowiedź uzyskaliśmy na pytania dotyczące innych osób zatrudnionych w rolniczej ubezpieczalni za czasów prezesury Smolarza.

Szef KRUS kieruje jednocześnie Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Wicedyrektorem biura zarządu Funduszu został, jak ustaliliśmy, kolejny znajomy Smolarza z Lubelszczyzny – Krzysztof Kopyść, niegdyś sekretarz gminy... Niemce.

Bezpośrednim zwierzchnikiem Kopyścia jest zaś Jerzy Zembrzucki – postać szerzej nieznana, za to kojarzona przez żonę obecnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Zembrzucki i Wiesława Sawicka ostatnio pracowali razem w warszawskim szpitalu przy ul. Niekłańskiej. Jak widać, szczytne hasła o walce z nepotyzmem są wiele warte, ale znajomości – bezcenne."

to właśnie do powiedzenia o pani Antoszek ma doradca Żuka
co ciekawe wyszukiwanie niepochlebnych tekstów jest ograniczone do PSL (widać jakoś inaczej są traktowani przez fundację niż inne partie)
"
na pytanie dlaczego Jakubowski bardziej nie lubi PSL niż innych patii odpowiedzieć można tak
ano dlatego że Jakubowski jako człowiek Nowaka musi zwalczać Kowalczyka który jak wiadomo jest w PSL
"Wspólny Lublin" ale każdy sobie rzepkę skrobie ;-)
zabawne prawda?

Wasze milczenie jakoś tam rozumiem jeszcze
w końcu mainstreamowy bohater ostatnich dni został właśnie oskarżony publicznie o prywatę i cenzurę
a to jeszcze wcale nie koniec
zostanie również oskarżony o kłamstwo:
Krzysztof J. pozuje na sprawiedliwego niezależnego i równo traktującego ludzi bez względu na ich przynależność partyjną
ale poza to nie stan faktyczny tylko ułuda:
"cytat ze strony FW odnośnie wpłat na partie polityczne:
"Renata Antoszek (od 2009 roku dyrektor b... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 22 lipca 2014 r. o 23:45
0

nic nie mówicie :-(
to akurat mnie martwi
 

Avatar
Przemysław Leniak / 22 lipca 2014 r. o 17:19
0

ok poza tymi kwestiami które pojawiły się powyżej na forum
chcę was zaprosić do obejrzenia wywiadu z Krzysztofem Jakubowskim w lublin.com.pl
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28698/lublincompl,live,co,w,sprawie,iskrzy,jawnosc,zycia,publicznego,%28video%29/

oraz mojego komentarza do tego wywiadu który (z czego jestem bardzo zadowolony) lublin.com.pl zdecydował się zamieścić
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28699/artykul,czytelnika,o,tym,jak,to,zrobic,by,pozyskac,milion,zl,%E2%80%93,czyli,kryptopolityk,krzysztof,jakubowski/

oczywiście zapraszam do komentowania ;-)

 

ok poza tymi kwestiami które pojawiły się powyżej na forum
chcę was zaprosić do obejrzenia wywiadu z Krzysztofem Jakubowskim w lublin.com.pl
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28698/lublincompl,live,co,w,sprawie,iskrzy,jawnosc,zycia,publicznego,%28video%29/

oraz mojego komentarza do tego wywiadu który (z czego jestem bardzo zadowolony) lublin.com.pl zdecydował się zamieścić
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28699/artykul,czytelnika,o,tym,jak,to,zrobic,by,pozyskac,milion,zl,%E2%80%93,czyli,kryptopolityk,krzysztof,jakubowski/
rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 24 lipca 2014 r. o 13:20
0

obiecany list:

Od: Przemek Leniak [leniak@op.pl]
Wysłano: 24 lipca 2014 13:15
Do: 'lublin@pck.org.pl'; 'biuro@flop.lublin.pl'; 'fmn@poczta.onet.pl'; 'emaus@emaus.lublin.pl'; 'biuro@klanza.org.pl'; 'sdsinfo@go2.pl'; 'skaut@skaut.lublin.pl'; 'tacysami@op.pl'; 'biuro@fsd.lublin.pl'; 'ffm@ffm.pl'; 'spchruslanki@wp.pl'; 'los@los.lublin.pl'; 'lubelski@civitaschristiana.pl'; 'wojciech.dec@wp.pl'; 'maria.waw@op.pl'; 'jsnp-humanus@wp.pl'; 'r-prus@wp.pl'; 'mpost1@o2.pl'; 'dlajednosci@gmail.com'; 'gosiazm@op.pl'; 'wolontariatkrasnik@op.pl'; 'fal.fraktal@gmail.com'; 'michal.przepiorka@gmail.com'; 'biuro@rozwinskrzydla.org'; 'poczta@swasstella.pl'; 'pke-lublin@wp.pl'; 'biuro@rowne-szanse.org.pl'; 'biuro.friasp@gmail.com'; 'bractwo@albert.lublin.pl'; 'lubelski.klub.jezdziecki@wp.pl'; 'sowzimnedoly@wp.pl'; 'kontakt@fundacjawolnosci.org'; 'lsa@lsa.lublin.pl'; 'llot.info@gmail.pl'; 'bramawschodu@gmail.com'; 'lubelskie.ligi.futsalu@gmail.com'; 'fundacja@bonumvitae.org.pl'; 't.moro@wp.pl'; 'basia.halszka@gmail.com'; 'wdrodze@outlook.com'; 'ewelinaocek@gmail.com'; 'novarum@op.pl'; 'debitores@gmail.com'; 'info@cukrzyca.lublin.pl'; 'biuro@szkolypolskie.pl'; 'przeszloscprzyszlosci@o2.pl'; 'jestesmykropla@gmail.com'; 'anna.lukomska@interia.eu'; 'pcmlublin1@mediator.org.pl'; 'zdzislaw.niedbala@lublin.eu'; 'zdrowie@lublin.eu'; 'sport@lublin.eu'; 'centrum@mopr.lublin.pl'; 'don@mopr.lublin.pl'; 'kultura@lublin.eu'; 'pchoros@lublin.eu'; 'krzysztof.zuk@lublin.eu'; 'piotr.kowalczyk@lublin.eu'; 'jaroslaw.pakula@lublin.eu'; 'mieczyslaw.ryba@lublin.eu'; 'zbigniew.targonski@lublin.eu'; 'mariusz.banach@lublin.eu'; 'jacek.bednarczyk@lublin.eu'; 'elzbieta.dados@lublin.eu'; 'leszek.daniewski@lublin.eu'; 'piotr.dreher@lublin.eu'; 'zdzislaw.drozd@lublin.eu'; 'jan.gabka@lublin.eu'; 'marek.jakubowski@lublin.eu'; 'dariusz.jezior@lublin.eu'; 'zbigniew.jurkowski@lublin.eu'; 'wojciech.krakowski@lublin.eu'; 'michal.krawczyk@lublin.eu'; 'piotr.kuty@lublin.eu'; 'zbigniew.lawniczak@lublin.eu'; 'jadwiga.mach@lublin.eu'; 'jan.madejek@lublin.eu'; 'elzbieta.mroczkowska@lublin.eu'; 'marcin.nowak@lublin.eu'; 'tomasz.pitucha@lublin.eu'; 'stanislaw.podgorski@lublin.eu'; 'marcin.pogorzalek@lublin.eu'; 'krzysztof.siczek@lublin.eu'; 'beata.stepaniuk@lublin.eu'; 'mtsuchanowska@wp.pl'; 'sylwester@tulajew.pl'; 'marta.wcislo@lublin.eu'; 'kamila.kniaziowska@lublin.eu'
DW: 'poczta@radio.lublin.pl'; 'redakcja@radioer.pl'; 'sekretariat.lublin@tvp.pl'; 'redakcja@itvl.pl'; 'magdalena.gorostiza@itvl.pl'; 'online@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@lublin.agora.pl'; 'pmorlewski@interia.pl'; 'jerz.kowalczyk@gmail.com'; 'kalinowska@nowytydzien.pl'; 'sebastianpawlak@onet.pl'; 'justyna.dobrzynska1@wp.pl'; 'kasiazawisza92@gmail.com'; 'laskarzewski@nowytydzien.pl'; 'kaczanowski@nowytydzien.pl'; 'redakcja@naszdziennik.pl'
Temat: Poważne nieprawidłowośći w przyznawaniu funduszy miejskich rzucają cień na Wasze dobre imię.

Pan Jerzy Bisek Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału PCK
Pani Barbara Nazarkiewicz Wiceprezes ZLO PCK
Pan Bogdan Abramowicz – Wiceprezes ZLO PCK
Pani Aleksandra Wydra – Sekretarz ZLO PCK
Pan Andrzej Jurak – Członek ZLO PCK
Pan Tadeusz Jankowski – Członek ZLO PCK
Pan Marek Szymański – Członek ZLO PCK

Pan Wojciech Dec – Prezes Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich
Organizacji Pozarządowych
Pani Ewelina Jocek – Wiceprezes ZS FLOP
Pani Jolanta Bodo – Członek Zarządu ZS FLOP
Pan Marcin Sułek – Członek Zarządu ZS FLOP

 

Pan Piotr Marzęda – Prezes zarządu Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń”,. Wiceprezes ZS FLOP, Dyrektor biura FLOP
Pani Renata Dąbrowska Jagieło – Wiceprezes Fundacji RiAS „Przyjaźń”
Pani Katarzyna Barcikowska - Sekretarz Zarządu Fundacji RiAS „Przyjaźń”

Członkowie ZS FLOP

Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublina
Państwo Radni
Państwo Urzędnicy

Szanowni Państwo,

Piszę do Państwa w związku z bardzo bulwersującą sprawą uczestnictwa w komisji konkursowej dokonującej oceny formalnej ofert w konkursie na wkłady własne do projektów realizowanych ze środków spoza budżetu Miasta Lublin w pierwszym naborze - do 31 marca 2014 r. Pana Krzysztofa Jakubowskiego.
Komisja ta odbyła 1 kwietnia 2014 r. posiedzenie celem oceny formalnej ofert.

Zgodnie z informacjami znanymi publicznie Pan Jakubowski jest prezesem Fundacji Wolności zrzeszonej we FLOP jak również członkiem zarządu FLOP.
Do komisji konkursowej dostał się dzięki rekomendacji Lubelskiego oddziału PCK którego jest pracownikiem.

Pod ocenę wspomnianej komisji wpłynęły wnioski o dofinansowanie skierowane przez dwie instytucje w stosunku do których Pan Jakubowski nie mógł zachować bezstronności – były to ZS FLOP (którego jest pan jakubowski członkiem zarządu) oraz Fundacja RiAS „Przyjaźń” która jest zrzeszona we FLOP – a prezes tej fundacji jest zarazem wiceprezesem FLOP – czyli kolegą pana Jakubowskiego z zarządu.

W biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta lublin widnieję informacja że Pan Krzysztof Jakubowski uczestniczył w pracach komisji – pomimo tego że nie złożył oświadczenia o bezstronności.

Wnioski obydwu wspomnianych organizacji co do których nie zachowano bezstronności komisji konkursowej uzyskały pozytywną opinię.

W tej sytuacji zarówno Urząd Miasta Lublina, Lubelski Oddział PCK który rekomendował Krzysztofa Jakubowskiego do wspomnianej komisji jak i FLOP – Fundacja przyjaźń i wszystkie inne organizacje skupione we FLOP znalazły się jak sądzę w bardzo niezręcznej sytuacji.
Myślę że zgodzicie się ze mną Państwo że przyznawanie funduszy miejskich nie powinno się odbywać w warunkach w których można mówić co najmniej o klimacie prywaty i korupcji.
Niestety ponieważ PCK zgłosiło Krzysztofa jakubowskiego do 10 komisji miejskich zajmujących się przyznawaniem funduszy organizacjom pozarządowym – sytuacja opisana będzie się powtarzać.
W niezręcznej sytuacji może być postawiona ponownie każda z 48 organizacji zrzeszonych przez FLOP.

W mojej opinii cała ta sytuacja stawia wszystkich Państwa i organizacje które reprezentujecie w złym świetle – dlatego też właśnie piszę do Państwa zwracając Waszą uwagę na niemały problem jaki wywołuje działalność pana Jakubowskiego.
Osobiście mam wrażenie że Pan Jakubowski liczył że ponieważ pojawia się ostatnio w mediach jako osoba „rozliczająca” innych z ich działalności i promująca „jawność” to uda mu się skorzystać z mechanizmu opisywanego w popularnym powiedzeniu że „pod latarnia jest najciemniej”
Tak się jak widać nie stało.

Mam nadzieję że uzyskawszy ode mnie niniejszą informację zareagujecie Państwo stosownie do sytuacji.

obiecany list:

Od: Przemek Leniak [leniak@op.pl]
Wysłano: 24 lipca 2014 13:15
Do: 'lublin@pck.org.pl'; 'biuro@flop.lublin.pl'; 'fmn@poczta.onet.pl'; 'emaus@emaus.lublin.pl'; 'biuro@klanza.org.pl'; 'sdsinfo@go2.pl'; 'skaut@skaut.lublin.pl'; 'tacysami@op.pl'; 'biuro@fsd.lublin.pl'; 'ffm@ffm.pl'; 'spchruslanki@wp.pl'; 'los@los.lublin.pl'; 'lubelski@civitaschristiana.pl'; 'wojciech.dec@wp.pl'; 'maria.waw@op.pl'; 'jsnp-humanus@wp.pl'; 'r-prus@wp.pl'; 'mpost1@o2.pl'; 'dlajednosci@gmail.com'; 'gosiazm@op.pl'; 'wolontariatkrasnik@... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 22:34
0

chcecie dowiedzieć się jaka władza zdaniem Konrada Rękasa kradnie?
albo co się robi kiedy się wejdzie na pastwisko ;-)

http://youtu.be/Eq_sbd0mtHI?t=15m15s

szczerze polecam

 

Avatar
Gość / 23 lipca 2014 r. o 20:48
0

Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.

A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?


Następny próbujący naruszać Art. 2. Ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Ty lepiej sprawdź, co faktycznie objęte było stawką 23% VAT w trakcie tych uzasadnionych twoim zdaniem wydatków pokrytych środkami publicznymi.

A może byłeś jednym z tych, którzy zaserwowali sobie napoje za 200 złotych netto i odpiszesz jakie napoje wtedy piliście?

Rozbawiony Karol to ten może Kieliszkowy, co najpierw gada głupty a potem wraca do urzędu i sprawdza fakty

najpierw gada głupty a potem wraca do urzędu i sprawdza fakty

rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 18:30
0

obiecałem wam list do Deca, Marzędy i Żuka w sprawie działalności Jakubowskiego
pomyślałem sobie że do ardresatów należy też dołączyć zarząd Lubelkskiego oddziału okręgowego PCK który formalnie reprezentuje Jakubowski w komisjach opiniujących przyznawanie funduszy miejskich
Skład tego zarządu to:
 

Skład:

 

Jerzy Bisek – Prezes

Barbara Nazarkiewicz – Wiceprezes

Bogdan Abramowicz – Wiceprezes

Aleksandra Wydra – Sekretarz

 

Andrzej Jurak – Członek

 

Tadeusz Jankowski – Członek

Marek Szymański – Członek

ciekawe co oni na działania Jakubowskiego
w końcu bierze on udział w przyznawaniu funduszy sobie i swoim kolegom pod szyldem PCK
biorę się za pisanie listu...
pzdr.

obiecałem wam list do Deca, Marzędy i Żuka w sprawie działalności Jakubowskiego
pomyślałem sobie że do ardresatów należy też dołączyć zarząd Lubelkskiego oddziału okręgowego PCK który formalnie reprezentuje Jakubowski w komisjach opiniujących przyznawanie funduszy miejskich
Skład tego zarządu to:
 

Skład:

 

rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 11:41
0

ostatnią sprawą którą obiecałem Wam tu poruszyć jest sprawa powiązań Krzysztofa Jakubowskiego z innymi lokalnymi politykami

wspominałem wam że Jakubowski był przewodniczącym Regionu Lubelskiego partii Demokratycznej
Jakubowski od dawnych czasów jest ściśle związany z Marcinem Nowakiem i Michałem Widomskim
Marcin Nowak ma lat 38 i jest obecnie radnym Miasta Lublina działa w klubie o nazwie Wspólny Lublin
po raz pierwszy Nowak dostał się do Rady miasta w 2006 roku - startował wtedy z PO
cztery lata później dostał się do RM z PiS
ale po dwu latach zdradził i wstąpił do przybudówki PO o nazwie Wspólny lublin
jest obecnie jednym z apologetów Krzysztofa Żuka
 
na stronie radnego Nowaka są odnośniki do stron które radny poleca:
"Polecam

    lublinianka.net
    widomski.org
    krzysztofjakubowski.pl"
 

nie trzeba chyba lepszego dowodu na pokazanie powiązań obu panów
ale byłoby nieuczciwe gdybym nie przypomniał że i Krzysztof Jakubowski startował do RM z listy PiS razem ze swoim patronem Nowakiem
...
droga od Partii Demokratycznej do PiS a potem do scisłego zaplecza politycznego lubelskiego Skarabeusza łączy bardzo ścisle - ucznia i mistrza
czarna strona mocy tak ma...
pzdr.

ostatnią sprawą którą obiecałem Wam tu poruszyć jest sprawa powiązań Krzysztofa Jakubowskiego z innymi lokalnymi politykami

wspominałem wam że Jakubowski był przewodniczącym Regionu Lubelskiego partii Demokratycznej
Jakubowski od dawnych czasów jest ściśle związany z Marcinem Nowakiem i Michałem Widomskim
Marcin Nowak ma lat 38 i jest obecnie radnym Miasta Lublina działa w klubie o nazwie Wspólny Lublin
po raz pierwszy Nowak dostał się do Rady miasta w 2006 roku - startował wtedy z PO
cztery lata później dostał się... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 10:16
0

no cóż nie ma ani redaktorów odważnych ani dociekliwych
Jakubowski mówi że Fundacja Wolności nie bierze pieniędzy od ratusza i wszycy biorą to za dobrą monetę
nikt nie ma najmniejszych wątpliwości?
cóż ja mam i to nie małe:
...
Fundacja Wolności być może nie bierze gotówki od ratusza - być może bo finanse fundacji nie są tak jawne jak mają być jawne finanse miejskich spółek
w ogóle informacje o Fundacji są dość skąpe - nie wiadomo dla przykładu kto jest fundatorem
może fundatorem jest np Marcin Nowak albo Krzysztof Żuk
Fundacja nie ujawnia fundatorów - to tajne chyba z jakiegoś powodu
...
FW domaga sie kopii wszystkich umów wszystkich miejskich spółek ale znów sama nie udostępnia nawet pobieżnego rejestru własnych umów
wiadomo za to że na umowy zlecenia i o dzieło wypłaciła w 2013 roku 58% swojego budżetu
w mojej opinii ktoś kto domaga się jawności zarobków zatrudnionych na umowę zlecenie w MKK sprzątaczek powinien również sam ujawnić ile płaci na umowę zlecenie i komu
myślę że wypadałoby by ktoś domagający się skrajnej transparentności sam był choć trochę transparentny
może żądam za wiele?
...
FW dość często współpracuje z UM Lublin - dla przykładu organizuje konferencje i spotkania w budynkach należących do UM Lublin
na przykład w sali posiedzeń Rady Miasta  Lublina albo w Trybunale
zadałem publicznie pytanie czy fundacja płaciła za udostępnienie tych pomieszczeń tak jak musiałby to zrobić każdy inny podmiot czy też może nie płaciła a pomieszczenia były udostepnione jako gift od Ratusza
jeśłi był to gift - to taki który ma realną wartość - oczywiscie nie jest to branie gotówki od Ratusza ale też jeśli się bierze od kogoś drogie prezenty nie można mówić że jest się od niego niezależnym
kolejna sprawa w której mam wątpliwości czy FW nie korzystała z pieniędzy od Ratusza było wydanie biuletynu dotyczącego budżetu "obywatelskiego" w dzielnicy Rury
na moje pytania fundacja jak wiecie nie udzieliła odpowiedzi
choć właściwie milczenie i cenzurę można chyba też uznać za jakąś odpowiedź
...
wreszcie w sprawozdaniu finansowym FW za rok 2013 widnieje tajemnicza pozycja pt. sponsoring
od tego sponsoringu fundacja Jakubowskiego dostała kilka tysięcy złotych
ale kim był ten sponsoring - nie jest jawne ;-)
...
jak widzicie mam poważne wątpliwośći co do tego czy FW nie bierze jednak od ratusza dającej się wyrazić w pieniądzu pomocy
zachowanie fundacji powoduje że te moje wątpliwości się utwierdzaja
pzdr

no cóż nie ma ani redaktorów odważnych ani dociekliwych
Jakubowski mówi że Fundacja Wolności nie bierze pieniędzy od ratusza i wszycy biorą to za dobrą monetę
nikt nie ma najmniejszych wątpliwości?
cóż ja mam i to nie małe:
...
Fundacja Wolności być może nie bierze gotówki od ratusza - być może bo finanse fundacji nie są tak jawne jak mają być jawne finanse miejskich spółek
w ogóle informacje o Fundacji są dość skąpe - nie wiadomo dla przykładu kto jest fundatorem
może fundatorem jest np Marcin Nowak albo Krzys... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 00:45
0

no dobrze zostawmy póki co wojenki podjazdowe renegatów z PiS
...
zobaczmy czy Fundacja "Wolności" na prawdę nic nie dostaje od lubelskiego ratusza?
jak myślicie na prawdę nic nie dostają czy to kolejna ściema?
...
proponuję by ktoś się jednak odezwał ;-)
może jaki redaktór łodważny?
taki żart :-P

Avatar
Przemysław Leniak / 23 lipca 2014 r. o 00:28
0

Wasze milczenie jakoś tam rozumiem jeszcze
w końcu mainstreamowy bohater ostatnich dni został właśnie oskarżony publicznie o prywatę i cenzurę
a to jeszcze wcale nie koniec
zostanie również oskarżony o kłamstwo:
Krzysztof J. pozuje na sprawiedliwego niezależnego i równo traktującego ludzi bez względu na ich przynależność partyjną
ale poza to nie stan faktyczny tylko ułuda:
"cytat ze strony FW odnośnie wpłat na partie polityczne:
"Renata Antoszek (od 2009 roku dyrektor biura organizacyjno-prawnego w KRUS, czytaj też „W KRUSie wciąż sami swoi„) 1000 zł"
odnośnik prowadzi do tekstu w newsweeku zacytuję go
"W KRUS-ie wciąż sami swoi
GIN
23-03-2009 , ostatnia aktualizacja 03-04-2010 21:07
0
Fot. Tytus Żmijewski/FORUM

W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po staremu – nadal zatrudniają swoich.

Prezes Henryk Smolarz – w poprzedniej kadencji Sejmu poseł PSL – wszedł w buty swojego poprzednika Romana Kwaśnickiego, we wrześniu odwołanego ze stanowiska za nepotyzm i kumoterstwo.

Jak ustalił „Newsweek”, dyrektorem biura organizacyjno-prawnego w KRUS została ostatnio Renata Antoszek. To była pracownica Urzędu Gminy Niemce, która jako protokolantka uczestniczyła w posiedzeniach gminnej rady. Jej nazwisko figuruje w zarządzeniach wójta o składach gminnych komisji. Wójtem tej niewielkiej, leżącej na Lubelszczyźnie gminy kilka lat temu był właśnie Smolarz.

Rzecznik KRUS poinformowała nas jedynie, że Antoszek objęła funkcję zgodnie z prawem. – Kasa nie jest uprawniona do informowania o wcześniej zajmowanym przez nią stanowisku – napisała nam Maria Lewandowska. Podobną odpowiedź uzyskaliśmy na pytania dotyczące innych osób zatrudnionych w rolniczej ubezpieczalni za czasów prezesury Smolarza.

Szef KRUS kieruje jednocześnie Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Wicedyrektorem biura zarządu Funduszu został, jak ustaliliśmy, kolejny znajomy Smolarza z Lubelszczyzny – Krzysztof Kopyść, niegdyś sekretarz gminy... Niemce.

Bezpośrednim zwierzchnikiem Kopyścia jest zaś Jerzy Zembrzucki – postać szerzej nieznana, za to kojarzona przez żonę obecnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Zembrzucki i Wiesława Sawicka ostatnio pracowali razem w warszawskim szpitalu przy ul. Niekłańskiej. Jak widać, szczytne hasła o walce z nepotyzmem są wiele warte, ale znajomości – bezcenne."

to właśnie do powiedzenia o pani Antoszek ma doradca Żuka
co ciekawe wyszukiwanie niepochlebnych tekstów jest ograniczone do PSL (widać jakoś inaczej są traktowani przez fundację niż inne partie)
"
na pytanie dlaczego Jakubowski bardziej nie lubi PSL niż innych patii odpowiedzieć można tak
ano dlatego że Jakubowski jako człowiek Nowaka musi zwalczać Kowalczyka który jak wiadomo jest w PSL
"Wspólny Lublin" ale każdy sobie rzepkę skrobie ;-)
zabawne prawda?

Wasze milczenie jakoś tam rozumiem jeszcze
w końcu mainstreamowy bohater ostatnich dni został właśnie oskarżony publicznie o prywatę i cenzurę
a to jeszcze wcale nie koniec
zostanie również oskarżony o kłamstwo:
Krzysztof J. pozuje na sprawiedliwego niezależnego i równo traktującego ludzi bez względu na ich przynależność partyjną
ale poza to nie stan faktyczny tylko ułuda:
"cytat ze strony FW odnośnie wpłat na partie polityczne:
"Renata Antoszek (od 2009 roku dyrektor b... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 22 lipca 2014 r. o 23:45
0

nic nie mówicie :-(
to akurat mnie martwi
 

Avatar
Przemysław Leniak / 22 lipca 2014 r. o 17:19
0

ok poza tymi kwestiami które pojawiły się powyżej na forum
chcę was zaprosić do obejrzenia wywiadu z Krzysztofem Jakubowskim w lublin.com.pl
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28698/lublincompl,live,co,w,sprawie,iskrzy,jawnosc,zycia,publicznego,%28video%29/

oraz mojego komentarza do tego wywiadu który (z czego jestem bardzo zadowolony) lublin.com.pl zdecydował się zamieścić
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28699/artykul,czytelnika,o,tym,jak,to,zrobic,by,pozyskac,milion,zl,%E2%80%93,czyli,kryptopolityk,krzysztof,jakubowski/

oczywiście zapraszam do komentowania ;-)

 

ok poza tymi kwestiami które pojawiły się powyżej na forum
chcę was zaprosić do obejrzenia wywiadu z Krzysztofem Jakubowskim w lublin.com.pl
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28698/lublincompl,live,co,w,sprawie,iskrzy,jawnosc,zycia,publicznego,%28video%29/

oraz mojego komentarza do tego wywiadu który (z czego jestem bardzo zadowolony) lublin.com.pl zdecydował się zamieścić
lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28699/artykul,czytelnika,o,tym,jak,to,zrobic,by,pozyskac,milion,zl,%E2%80%93,czyli,kryptopolityk,krzysztof,jakubowski/
rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek
galeria

Przekładają spacer w obronie praw kobiet w Lubartowie. Blokada ronda w poniedziałek

Lubartów przekłada piątkowy spacer kobiet na poniedziałek. Elżbieta Wąs w zamian zaprasza w ten piątek na palenie zniczy przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Adwokaci Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury

Pełnomocnicy Cezarego Kucharskiego zaskarżą decyzję prokuratury o środkach zapobiegawczych podjętych wobec ich klienta. Menadżer piłkarski i były poseł z Łukowa usłyszał zarzuty związane z szantażowaniem Roberta Lewandowskiego.

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Strona internetowa dla firmy – komu zlecić?

Dzięki umiejętnie zaprojektowanej stronie, firmy działając w Internecie mogą nie tylko docierać do klientów, ale również budować u nich określone skojarzenia z marką. Ale komu powinieneś powierzyć stworzenie strony, by mieć gwarancję, że rezultat będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami?

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?
film

29 października 1969 roku to początek internetu. Jak się zmienił od tego czasu?

29 października 1969 roku to początek internetu. Ekspert ds. nowych technologii dr Maciej Kawecki opowiedział o tym wydarzeniu. Jakie słowo zostało wysłane? Jak internet się zmienił?

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Czy zima dopisze narciarzom w grudniu 2020 i zimie 2021, sprawdzamy prognozy długoterminowe!

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc sprawdzić, czy w tym sezonie dopisze nam pogoda idealna na śnieżne szaleństwo na stokach. Czeka nas zima stulecia, czy może widok śniegu nie będzie nam pisany? Jak przedstawiają się prognozy długoterminowe na rok 2020/2021? Czego możemy się spodziewać?

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

5 pomysłów na szybkie i tanie dekoracje Halloweenowe

W noc z 31 października na 1 listopada obchodzone jest stare celtyckie święto - Halloween. Mimo podzielonych zdań na temat jego świętowania, z roku na rok zyskuje ono na popularności. My postrzegamy Halloween jako doskonałą okazję do dobrej zabawy, która szczególnie się przyda w te szare i ponure jesienne dni

Kolejny smutny rekord. W Lubelskiem zmarło aż 19 osób zakażonych

Kolejny smutny rekord. W Lubelskiem zmarło aż 19 osób zakażonych

Na terenie województwa lubelskiego zmarło 19 osób z infekcją COVID-19 – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Weronika Bochen ze złotym medalem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie

Weronika Bochen ze złotym medalem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie

W Kraśniku odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Reprezentanci województwa lubelskiego odnieśli szereg sukcesów.

Lubelskie: Ogromna liczba zakażeń w regionie. Jednego dnia aż 1700 przypadków!

Lubelskie: Ogromna liczba zakażeń w regionie. Jednego dnia aż 1700 przypadków!

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 1700 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Kolejny rekord pobity. 20 156 zakażeń koronawirusem w Polsce, zmarło 301 chorych

Kolejny rekord pobity. 20 156 zakażeń koronawirusem w Polsce, zmarło 301 chorych

20 156 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 301 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Kobiety z Opola Lubelskiego idą dzisiaj na spacer w obronie swoich praw

Kobiety z Opola Lubelskiego idą dzisiaj na spacer w obronie swoich praw

Dziewczyny z Opola Lubelskiego dziś wybierają się na spacer, w proteście przeciwko łamaniu praw kobiet. Umawiają się na godz. 17 pod Opolskim Centrum Kultury.

Takiego protestu w Międzyrzecu Podlaskim jeszcze nie było
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Takiego protestu w Międzyrzecu Podlaskim jeszcze nie było

Mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego wspierał w środę burmistrz Zbigniew Kot.

Łęczyński dzik z wieszakiem i w maseczce z piorunem. Protest kobiet
Zdjęcia
galeria

Łęczyński dzik z wieszakiem i w maseczce z piorunem. Protest kobiet

"Pospacerujmy razem w Łęcznej" – tak zatytułowany był środowy protest w tym mieście.

LUK Politechnika zagra z eWinner Gwardią 2 listopada

LUK Politechnika zagra z eWinner Gwardią 2 listopada

Klub z Lublina poinformował, że zmienił się termin najbliższego spotkania z eWinner Gwardią Wrocław. Zawody miały zostać rozegrane w najbliższą sobotę, ale ostatecznie odbędą się w poniedziałek, 2 listopada.

Bezpieczniejsze wybory i nowe oferty. Czeka praca w opiece nad osobami starszymi w Irlandii

Bezpieczniejsze wybory i nowe oferty. Czeka praca w opiece nad osobami starszymi w Irlandii

Rozmowa z Martą Matczyńską, menadżerem z Agencji Pośrednictwa Pracy ALHomecare, która rekrutuje do pracy w opiece nad osobami starszymi w Irlandii.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.