Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Spółki miejskie nie chcą udzielać informacji. Ratusz ich nie skarci

Autor: Zdjęcie autora drs
22 35 A A

Dlaczego miejskie spółki nie chcą nam udzielać informacji? - pyta lubelska Fundacja Wolności i skarży się prezydentowi miasta. - Nie mogę w ten sposób ingerować w działalność spółek - odpowiada prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fundacja nie pierwszy raz stara się o udzielenie informacji, które jej zdaniem powinny być publiczne i nie mogą być ukrywane przed mieszkańcami. To na skutek jej starań Ratusz udostępnił w internecie aktualizowany na bieżąco rejestr umów zawieranych przez Urząd Miasta. Ale fundacja chce kolejnych danych.

- Wystąpiliśmy m.in. o kopie umów zawieranych przez miejskie spółki między 1 a 7 stycznia - mówi Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. I podkreśla, że odpowiedzi się nie doczekał. Dlatego na piśmie poprosił prezydenta, by przywołał spółki do porządku.

Jakubowski wymienia, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie odpowiedział na wniosek o udostępnienie kopii umów ze wspomnianego okresu, nie odpowiedział, czy zawierał umowy z Fundacją Rozwoju Sportu i nie ujawnił zarobków menadżera miejskiego stadionu. - Nie komentujemy tego - mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.

Z pisma fundacji dowiadujemy się również, że kopii umów z okresu od 1 do 7 stycznia nie udostępniła spółka SPR Lublin i nie odpowiedziała na pytanie o zlecenie prowadzenia strony na portalu Facebook. Tak samo postąpić miało Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Port Lotniczy Lublin przesłał tylko kopie umowy dotyczące Facebooka, ale z zamazanymi kwotami. Jak twierdzi Jakubowski, kopii umów nie przedstawiło również MPK i nie odpowiedziało, czy zawierało umowy z Fundacją Rozwoju Sportu.

Prezydent tłumaczy, że nie może nakazać spółkom udzielania informacji. - One działają w oparciu o Kodeks spółek handlowych, a moja rola jest sprowadzona do roli zgromadzenia wspólników - mówi Żuk.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 15:43
0

uśmiałem się (jesteś tak bezpartyjny że co chwilę piszesz pod innym nickiem próbując robić sztuczny zgiełk)kogo ty próbujesz nabierać na te sztuczki?

Nie przenoś swoich zachowań na innych i uwierz, że żyją na świecie ludzie nie tylko bezpartyjni ale i od innych niezależni.

Avatar
Pawlos / 26 września 2014 r. o 14:10
0

 Fundacja  nie do prezydenta powinna kierować swoje skargi, którego ogranicza kodeks, ale  dochodzić swoich praw w sądzie

Avatar
PIS / 26 września 2014 r. o 14:06
0

To pisał bezpartyjny i od urodzenia mieszkaniec miasta Lublin.

uśmiałem się (jesteś tak bezpartyjny że co chwilę piszesz pod innym nickiem próbując robić sztuczny zgiełk)kogo ty próbujesz nabierać na te sztuczki?

Avatar
z drzewa / 26 września 2014 r. o 14:00
0

PRZECIEŻ ZGODNIE Z KSH PREZYDENT NIE MA MOŻLIWOŚCI WPŁYWANIA NA SPÓŁKI ! NIE RÓBCIE LUDZIOM WODY Z MÓZGU I NIE WYMAGAJCIE OD NIEGO CZEGOŚ CO NIE JEST JEGO KOMPETENCJĄ!

ten pan ma racje

Avatar
xxx / 26 września 2014 r. o 13:58
0

"Prezydent tłumaczy, że nie może nakazać spółkom udzielania informacji.

– One działają w oparciu o Kodeks spółek handlowych, a moja rola jest sprowadzona do roli zgromadzenia wspólników – mówi Żuk."

... czy to są prywatne firmy w których płaci pensje prywatny właściciel ? :D

Żuk jest przezabawny.

Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 13:38
0

Pisowski klakierze czy z tych twoich 15 postów chociaż jeden nie zawierał tego bełkotliwego 'skutecznie zadłuża Lublin'?? Nudne to trochę ale ty chyba jesteś z tego hasełka dumny jak paw, choć fakt, że trzeba się wznieść na wyżyny pisowskiego zacofanego myślenia by wymyślić coś tak 'inteligentnego'

Ma w 100% rację, bo zadłużenie miasta sięga już ponad 1 miliard 104 miliony złotych i to bez strat i zobowiązań spółek, które wchodzą wszak w tzw. sprawozdanie skonsolidowane JST. 

Sprawdź wszystkie dochody Gminy Lublin za ostatnie 4 lata odejmij wydatki na wszystkie inwestycje, porównaj te faktyczne z planowanymi i zestaw sobie z zadłużeniem.

To pisał bezpartyjny i od urodzenia mieszkaniec miasta Lublin.

Ma w 100% rację, bo zadłużenie miasta sięga już ponad 1 miliard 104 miliony złotych i to bez strat i zobowiązań spółek, które wchodzą wszak w tzw. sprawozdanie skonsolidowane JST. 

Sprawdź wszystkie dochody Gminy Lublin za ostatnie 4 lata odejmij wydatki na wszystkie inwestycje, porównaj te faktyczne z planowanymi i zestaw sobie z zadłużeniem.

To pisał bezpartyjny i od urodzenia mieszkaniec miasta Lublin.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 13:29
0

Przerażające jak ty dowolnie interpretujesz prawo. Drugi prezes Jarosław co działa w myśl "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Kto, co i jak interpretuje? Polecam w sposób szczególny lekturę:

1)Ustawa o samorządzie gminnym

2)Ustawa o finansach publicznych

3)Statut Miasta Lublin

4)Zadania prezydenta miasta

5)Kodeks spółek handlowych

Ponad tym wszystkim jest zwykła ludzka odpowiedzialność i przyzwoitość.

Porównałbym cię do obecnego prezydenta naszego miasta ale nie będę upodobniał się do ciebie w poziomie publicznego dyskursu.

Tak poza tym racz pamiętać, że zarządy spółek, które osiągnęły ujemny kapitał własny otrzymały absolutorium uchwalone większością głosów, które posiada w naszym imieniu prezydent miasta Lublin.

Kto, co i jak interpretuje? Polecam w sposób szczególny lekturę:

1)Ustawa o samorządzie gminnym

2)Ustawa o finansach publicznych

3)Statut Miasta Lublin

4)Zadania prezydenta miasta

5)Kodeks spółek handlowych

Ponad tym wszystkim jest zwykła ludzka odpowiedzialność i przyzwoitość.

Porównałbym cię do obecnego prezydenta naszego miasta ale nie będę upodobniał się do ciebie w poziomie publicznego dyskursu.

Tak poza tym racz pamiętać, że zarządy spółek, które osiągnęły ujem... rozwiń

Avatar
Lub lin / 26 września 2014 r. o 12:52
0

Nie wiesz jak przywołuje się do porządku podwładnych szczególnie w sytuacji kiedy ich działania przynoszą finansowe i wizerunkowe straty?

Znasz instytucję absolutorium i nadzoru właścicielskiego?

Przerażające jak ty dowolnie interpretujesz prawo. Drugi prezes Jarosław co działa w myśl "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Avatar
marek / 26 września 2014 r. o 12:47
0

Ludzie, naprawdę wierzycie że Żuk co "skutecznie zadluża Lublin" nie może wymóc na spółkach miejskich ujawnienia informacji ??? Przeciez on mianuje ich zarządy ! Móglby im to nakazać jednym telefonem ale nie chce. Bo wie że te informacje pokazą bardzo wyskie pensje wyplacane ich szefom z PO, umowy podpisywane z prywatnymi firmami dzialaczy PO i olbrzymie dlugi tych spółek.

Pisowski klakierze czy z tych twoich 15 postów chociaż jeden nie zawierał tego bełkotliwego 'skutecznie zadłuża Lublin'?? Nudne to trochę ale ty chyba jesteś z tego hasełka dumny jak paw, choć fakt, że trzeba się wznieść na wyżyny pisowskiego zacofanego myślenia by wymyślić coś tak 'inteligentnego'

Pisowski klakierze czy z tych twoich 15 postów chociaż jeden nie zawierał tego bełkotliwego 'skutecznie zadłuża Lublin'?? Nudne to trochę ale ty chyba jesteś z tego hasełka dumny jak paw, choć fakt, że trzeba się wznieść na wyżyny pisowskiego zacofanego myślenia by wymyślić coś tak 'inteligentnego'

rozwiń
Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 12:42
0

bo od tego tu jest- w końcu BudŻet to gość opłacany przez jednego z radnych PiS

Nawet gdyby, to wolę złamany grosz od PiS niż garść srebrników jałowego spokoju od PO.

Tak poza tym, to wiedz, że używasz pomówień, które są karalne.

Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 15:43
0

uśmiałem się (jesteś tak bezpartyjny że co chwilę piszesz pod innym nickiem próbując robić sztuczny zgiełk)kogo ty próbujesz nabierać na te sztuczki?

Nie przenoś swoich zachowań na innych i uwierz, że żyją na świecie ludzie nie tylko bezpartyjni ale i od innych niezależni.

Avatar
Pawlos / 26 września 2014 r. o 14:10
0

 Fundacja  nie do prezydenta powinna kierować swoje skargi, którego ogranicza kodeks, ale  dochodzić swoich praw w sądzie

Avatar
PIS / 26 września 2014 r. o 14:06
0

To pisał bezpartyjny i od urodzenia mieszkaniec miasta Lublin.

uśmiałem się (jesteś tak bezpartyjny że co chwilę piszesz pod innym nickiem próbując robić sztuczny zgiełk)kogo ty próbujesz nabierać na te sztuczki?

Avatar
z drzewa / 26 września 2014 r. o 14:00
0

PRZECIEŻ ZGODNIE Z KSH PREZYDENT NIE MA MOŻLIWOŚCI WPŁYWANIA NA SPÓŁKI ! NIE RÓBCIE LUDZIOM WODY Z MÓZGU I NIE WYMAGAJCIE OD NIEGO CZEGOŚ CO NIE JEST JEGO KOMPETENCJĄ!

ten pan ma racje

Avatar
xxx / 26 września 2014 r. o 13:58
0

"Prezydent tłumaczy, że nie może nakazać spółkom udzielania informacji.

– One działają w oparciu o Kodeks spółek handlowych, a moja rola jest sprowadzona do roli zgromadzenia wspólników – mówi Żuk."

... czy to są prywatne firmy w których płaci pensje prywatny właściciel ? :D

Żuk jest przezabawny.

Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 13:38
0

Pisowski klakierze czy z tych twoich 15 postów chociaż jeden nie zawierał tego bełkotliwego 'skutecznie zadłuża Lublin'?? Nudne to trochę ale ty chyba jesteś z tego hasełka dumny jak paw, choć fakt, że trzeba się wznieść na wyżyny pisowskiego zacofanego myślenia by wymyślić coś tak 'inteligentnego'

Ma w 100% rację, bo zadłużenie miasta sięga już ponad 1 miliard 104 miliony złotych i to bez strat i zobowiązań spółek, które wchodzą wszak w tzw. sprawozdanie skonsolidowane JST. 

Sprawdź wszystkie dochody Gminy Lublin za ostatnie 4 lata odejmij wydatki na wszystkie inwestycje, porównaj te faktyczne z planowanymi i zestaw sobie z zadłużeniem.

To pisał bezpartyjny i od urodzenia mieszkaniec miasta Lublin.

Ma w 100% rację, bo zadłużenie miasta sięga już ponad 1 miliard 104 miliony złotych i to bez strat i zobowiązań spółek, które wchodzą wszak w tzw. sprawozdanie skonsolidowane JST. 

Sprawdź wszystkie dochody Gminy Lublin za ostatnie 4 lata odejmij wydatki na wszystkie inwestycje, porównaj te faktyczne z planowanymi i zestaw sobie z zadłużeniem.

To pisał bezpartyjny i od urodzenia mieszkaniec miasta Lublin.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 13:29
0

Przerażające jak ty dowolnie interpretujesz prawo. Drugi prezes Jarosław co działa w myśl "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Kto, co i jak interpretuje? Polecam w sposób szczególny lekturę:

1)Ustawa o samorządzie gminnym

2)Ustawa o finansach publicznych

3)Statut Miasta Lublin

4)Zadania prezydenta miasta

5)Kodeks spółek handlowych

Ponad tym wszystkim jest zwykła ludzka odpowiedzialność i przyzwoitość.

Porównałbym cię do obecnego prezydenta naszego miasta ale nie będę upodobniał się do ciebie w poziomie publicznego dyskursu.

Tak poza tym racz pamiętać, że zarządy spółek, które osiągnęły ujemny kapitał własny otrzymały absolutorium uchwalone większością głosów, które posiada w naszym imieniu prezydent miasta Lublin.

Kto, co i jak interpretuje? Polecam w sposób szczególny lekturę:

1)Ustawa o samorządzie gminnym

2)Ustawa o finansach publicznych

3)Statut Miasta Lublin

4)Zadania prezydenta miasta

5)Kodeks spółek handlowych

Ponad tym wszystkim jest zwykła ludzka odpowiedzialność i przyzwoitość.

Porównałbym cię do obecnego prezydenta naszego miasta ale nie będę upodobniał się do ciebie w poziomie publicznego dyskursu.

Tak poza tym racz pamiętać, że zarządy spółek, które osiągnęły ujem... rozwiń

Avatar
Lub lin / 26 września 2014 r. o 12:52
0

Nie wiesz jak przywołuje się do porządku podwładnych szczególnie w sytuacji kiedy ich działania przynoszą finansowe i wizerunkowe straty?

Znasz instytucję absolutorium i nadzoru właścicielskiego?

Przerażające jak ty dowolnie interpretujesz prawo. Drugi prezes Jarosław co działa w myśl "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Avatar
marek / 26 września 2014 r. o 12:47
0

Ludzie, naprawdę wierzycie że Żuk co "skutecznie zadluża Lublin" nie może wymóc na spółkach miejskich ujawnienia informacji ??? Przeciez on mianuje ich zarządy ! Móglby im to nakazać jednym telefonem ale nie chce. Bo wie że te informacje pokazą bardzo wyskie pensje wyplacane ich szefom z PO, umowy podpisywane z prywatnymi firmami dzialaczy PO i olbrzymie dlugi tych spółek.

Pisowski klakierze czy z tych twoich 15 postów chociaż jeden nie zawierał tego bełkotliwego 'skutecznie zadłuża Lublin'?? Nudne to trochę ale ty chyba jesteś z tego hasełka dumny jak paw, choć fakt, że trzeba się wznieść na wyżyny pisowskiego zacofanego myślenia by wymyślić coś tak 'inteligentnego'

Pisowski klakierze czy z tych twoich 15 postów chociaż jeden nie zawierał tego bełkotliwego 'skutecznie zadłuża Lublin'?? Nudne to trochę ale ty chyba jesteś z tego hasełka dumny jak paw, choć fakt, że trzeba się wznieść na wyżyny pisowskiego zacofanego myślenia by wymyślić coś tak 'inteligentnego'

rozwiń
Avatar
BudŻet / 26 września 2014 r. o 12:42
0

bo od tego tu jest- w końcu BudŻet to gość opłacany przez jednego z radnych PiS

Nawet gdyby, to wolę złamany grosz od PiS niż garść srebrników jałowego spokoju od PO.

Tak poza tym, to wiedz, że używasz pomówień, które są karalne.

Zobacz wszystkie komentarze 35
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa druga tura wyborów prezydenckich. Puławianie poszli do urn [zdjęcia]
galeria

Trwa druga tura wyborów prezydenckich. Puławianie poszli do urn [zdjęcia]

W drugiej turze wyborów prezydenckich do godz. 11 kolejek przed puławskimi lokalami nie było. Głosowanie odbywa się płynnie. Frekwencja jest zauważalnie niższa, niż dwa tygodnie temu.

Niewłaściwe zaplombowanie urn i nieprzestrzeganie zasady tajności. Obserwatorzy śledzą przebieg głosowania

Niewłaściwe zaplombowanie urn i nieprzestrzeganie zasady tajności. Obserwatorzy śledzą przebieg głosowania

Nieprzestrzeganie zasady tajności, głosowanie rodzinne, braki w wyszkoleniu komisji, w tym postępowanie z pakietami korespondencyjnymi czy stemplowanie kart do głosowania - obserwatorzy z Fundacji Odpowiedzialna Polityka na bieżąco śledzą przebieg głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce i zgłaszają swoje zastrzeżenia.

Stare płaszcze, futra i palta. Pomysł na instalację artystyczną na Noc Kultury

Stare płaszcze, futra i palta. Pomysł na instalację artystyczną na Noc Kultury

Ze starych płaszczy, futer oraz palt stworzona ma być instalacja artystyczna na tegoroczną Noc Kultury, przeniesioną z czerwca na 9-11 października. Przerabianiem odzieży na dzieło sztuki zajmie się Jarosław Koziara, który co rok przystraja ulice w lampiony z sukien, ryby albo balony.

Lubelskie: Największy przyrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii
Aktualizacja

Lubelskie: Największy przyrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy trzydzieści dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 3 chorych

370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 3 chorych

370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 3 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj dopiero o godz. 11 (chociaż powinno o godz. 10.30) najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Wybory 2020. Ponad 250 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Pierwsza konferencja PKW

Wybory 2020. Ponad 250 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Pierwsza konferencja PKW

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała dzisiaj o godz. 10, na pierwszej konferencji prasowej, że doszło do 253 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Przekazała również wiadomości dotyczące przebiegu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Międzyrzec Podlaski: Znamy nazwisko nowego dyrektora szpitala

Międzyrzec Podlaski: Znamy nazwisko nowego dyrektora szpitala

Wiadomo już, kto pokieruje szpitalem powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Konkurs na to stanowisko wygrał Marek Zawada, do niedawna szef szpitala w Radzyniu Podlaskim.

Cuatro Manos zaśpiewają w Radiu Lublin
17 lipca 2020, 19:00

Cuatro Manos zaśpiewają w Radiu Lublin

W piątek, 17 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi duet Cuatro Manos.

Smutek zamiast radości, czyli opinie po meczu Górnika z Pogonią
film

Smutek zamiast radości, czyli opinie po meczu Górnika z Pogonią

Górnik Łęczna do 85 minuty prowadził u siebie z Pogonią Siedlce i był bliski szóstej wygranej z rzędu. Tymczasem końcówka należała do gości, którzy w odstępie dwóch minut zdobyli dwa gole przerwali passę zwycięstw "zielono-czarnych"

Basen w Tomaszowie Lubelskim ma cennik. W piątek pierwsze zawody

Basen w Tomaszowie Lubelskim ma cennik. W piątek pierwsze zawody

800 złotych i cały basen twój. Przez godzinę. W piątek otwarcie pływalni w Tomaszowie Lubelskim. Obiekt ma już oficjalny cennik. Do wyboru: bilety, karnety i możliwość rezerwacji

Lubelskie pianistki zagrały jak z nut na konkursie w Atenach. "Jest to dla nas ogromne wyróżnienie"
Magazyn

Lubelskie pianistki zagrały jak z nut na konkursie w Atenach. "Jest to dla nas ogromne wyróżnienie"

Lubelskie pianistki - Urszula Świerczyńska i Dorota Turkiewicz-Hanaj, występujące razem jako Lubliner Piano Duo - odniosły sukces na 18. międzynarodowym konkursie Muse International Music Competition w Atenach.

Monika Kowalczyk w Wirydarzu CK
17 lipca 2020, 20:00

Monika Kowalczyk w Wirydarzu CK

W piątek, 17 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się plenerowy koncert Moniki Kowalczyk z zespołem.

Trzeci wyjazd żużlowców Motoru Lublin. Tym razem pod Jasną Górę

Trzeci wyjazd żużlowców Motoru Lublin. Tym razem pod Jasną Górę

Trzeci wyjazd w tym sezonie zaliczą w niedzielę (godz. 16.30) zawodnicy Motoru Lublin. Podopieczni duetu Jacek Ziółkowski-Maciej Kuciapa zmierzą się w Częstochowie z jedną z najlepszych obecnie ekip w lidze – Eltrox Włókniarzem

W autobusach w Białej Podlaskiej powróciła strefa wolna od pasażera

W autobusach w Białej Podlaskiej powróciła strefa wolna od pasażera

W sobotę w bialskim szpitalu zmarł kolejny pacjent zakażony koronawirusem. Podczas gdy politycy partii rządzącej przekonują że sytuacja z pandemią jest opanowana, w Białej Podlaskiej i okalającym ją powiecie zachorowań przybywa najwięcej właśnie teraz.

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura. Rozpoczęło się głosowanie
galeria

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura. Rozpoczęło się głosowanie

Dziś druga tura wyborów prezydenckich. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7, a potrwa do 21.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!