Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2010 r.
20:52
Edytuj ten wpis

Radio Lublin uruchami nowe miejskie radio. Będzie grać głównie rock

0 22 A A

Od nowego roku w Lublinie będzie nadawać kolejne radio. Radio Rock, Radio City, Radio Koziołek czy Radio Teraz Lublin – to tylko niektóre z roboczych propozycji na nazwę nowej stacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radio miejskie to najnowszy pomysł Radia Lublin. Będzie adresowane do osób w wieku od 20 do 45 lat.

– Chodzi nam o studentów, młodych przedsiębiorców i biznesmenów, o ludzi młodych, ambitnych i twórczych. Chcemy, żeby radia słuchano w kawiarniach, zakładach pracy, salonach fryzjerskich – wylicza Andrzej Szwabe, prezes Radia Lublin, które będzie finansować nowy projekt.

Będzie dużo muzyki – rocka. Nacisk zostanie położony również na informacje, zapowiedzi kulturalne i relacje sportowe. Nowe radio będzie nadawać na dotychczasowej częstotliwości Radia Lublin 89,9. Będzie można go słuchać w Lublinie i w promieniu ok. 25 km od miasta.

– Będzie w nim mniej misji, jakie musi spełniać rozgłośnia publiczna, a więcej komercji. Ma być znacznie mniej gadania. Nie ukrywam, że chcemy na tym zarabiać – dodaje Szwabe.

Program nowej rozgłośni będzie się różnił od audycji Radia Lublin. Dotychczasowe audycje, które są skierowane do młodych ludzi, np. Studnia Akademicka, dalej będą na antenie "dużego” radia. Czy zaistnieją w ramówce nowej stacji? – Jeszcze zobaczymy – odpowiada Szwabe.

Stację ma tworzyć głównie zespół Radia Lublin, ale jesienią odbędzie się casting na prezenterów i dj-ów.
Inicjatywę popierają pracownicy radia.

– Widzę duże zainteresowanie tą inicjatywą wśród moich znajomych. Wygląda na to, że jest jeszcze kawałek tortu, który można ugryźć – mówi Józef Szopiński, 26-letni dziennikarz Radia Lublin, autor audycji "Studnia akademicka”.

Pomysł komentują też internauci. – Fajnie! Tylko błagam, jeśli to radio dla 20-latków, to niech zajmują się nim 20–30-latkowie – pisze na radiowym forum internauta o nicku Nef.
– Ja liczę na coś w stylu MC Radia z Poznania: nowe kawałki łączone byłyby ze starszymi, zapomnianymi przez inne stacje radiowe – napisał internauta Mavoy.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mm / 31 grudnia 2013 o 17:40
0

@ max: Brawo max odgrzewac temat sprzed 3 lat :D

Avatar
kuku namuniu / 30 grudnia 2013 o 16:52
0

Akurat Eska Rock już nie nadaje poza Warszawą, a Radio Centrum ostatnio poszło w komercję i gra głównie "muzykę dla niewymagających słuchaczy" czyli ogolnie dfostepne bajabongo.Rockowa stacja przyda się jak najbardziej bo nie oszukujmy sie od miesiąca nie ma czego słuchać,no chyba ,że wieczorami.Ale jadąc do pracy nie ma się przy czym "obudzić" bo w eterze same gnioty.


Wybacz ale jesli Eska Rock wg Ciebie dawała muzykę niekomercyjna i dla "bardziej wymagajacych słuchaczy "niż centrum to cie wspołczuję. Rockowe nie znaczy lepsze. Nie bronie radia centrum bo od kilku lat nie słucham ale naparwde mamy internet, sam sobie skomponuj skałdanke a nie liczysz na radio da ci  "dobra muzyke:. Są połacia student-rocka, woodstokowego "rocka z polandii,mainstremowego okropnego rocka z usa, przereklamowanej  klasyki rocka i wtórnej imitacji blues-rocka który jest moim skromnym zdaniem po prostu tandetą , juz wole ambitny pop lub eletronike. i nie mówie, ze nie lubie gitarowej muzyki, ale chyba słucham troche innej niz ty, a Eskarock była stacją wybitnie komercyjną i nastawioną na masego słuchacza, z tym, ze muza nie byłą az tak ogłupiajaca jak na zwykłej esce. Bon jovi czy KUlt z kazikiem to wieksze mentalne bajabongo niz wixy pokroju Disclosure...powaznie


Wybacz ale jesli Eska Rock wg Ciebie dawała muzykę niekomercyjna i dla "bardziej wymagajacych słuchaczy "niż centrum to cie wspołczuję. Rockowe nie znaczy lepsze. Nie bronie radia centrum bo od kilku lat nie słucham ale naparwde mamy internet, sam sobie skomponuj skałdanke a nie liczysz na radio da ci  "dobra muzyke:. Są połacia student-rocka, woodstokowego "rocka z polandii,mainstremowego okropnego rocka z usa, przereklamowanej  klasyki rocka i wtórnej imitacji blues-rocka który jest moim skromnym zdaniem po ... rozwiń

Avatar
en / 30 grudnia 2013 o 09:20
0

Tylko nie relacje sportowe....W RL o której by nie włączyć to właśnie relacje,a to Real Sadurki kontra Inter  Rejowiec,a to równie doniosłe wydarzenia...

Avatar
max / 30 grudnia 2013 o 08:00
0

Akurat Eska Rock już nie nadaje poza Warszawą, a Radio Centrum ostatnio poszło w komercję i gra głównie "muzykę dla niewymagających słuchaczy" czyli ogolnie dfostepne bajabongo.Rockowa stacja przyda się jak najbardziej bo nie oszukujmy sie od miesiąca nie ma czego słuchać,no chyba ,że wieczorami.Ale jadąc do pracy nie ma się przy czym "obudzić" bo w eterze same gnioty.

Avatar
aa / 18 listopada 2010 o 16:32
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
gość / 18 listopada 2010 o 12:50
0
ależ trafne odpowiedzi... popieram głupota w RL nie zna granic,a wszyscy niby tacy mądrzy co tam siedzą, ktos napisał ze obstawiają się swoimi...i mial całkowitą rację... stare tetryki...i ta "pożal się Boże misja" hahahahahaw tymnowym radiu bedą nas na rockowo umorlaniać. powodzenia
Avatar
zizu / 4 września 2010 o 16:08
0
"Radio Centrum = wolnosć studencka" hahahahaha...dobre sobie. Jest tak samo obstawione starymi wygami dawno po studiach, a te wszystkie nabory to pic na wodę fotomontaż...bynajmniej jeśli chodzi o dział samej muzyki;]. No, ale z drugiej str. , po co kolejne radio o tym samym profilu co RC? To rzeczywiście poroniony pomysł, chociaż wielu obecnych dziennikarzy RC bez umów czyt. forsy pewnie chętnie by się skusiło na posadę w takowym.
Avatar
stefan / 4 września 2010 o 15:48
0
Nie rozumiem.. Jest tak wiele stylów muzycznych dookoła, a oni chca robić kolejną stację rockową... Po co, skoro i tak w Lublinie można odbierać dwie stacje o takim profilu (Centrum i Eska Rock) które również mają podobny target (młodzi ludzie, studenci, młodziez szkolna). Zamiast pomyśleć, będą za państwowe pieniądze pielęgnować wyświechtany schemat - po co? A nie można zrobić stacji z muzyką świata, elektro, folk czy reggae ? Można, ale po co się głowic i kombinować, najlepiej zerżnąć coś od innych ;]
Avatar
aofnqeorhrohrqo;e / 31 sierpnia 2010 o 13:14
0
Poroniony pomysł chca zrobic chyba Eske rock ale w wersji lubelskiej. Jest Radio centrum grajace głownie gitarowa muzyke po co kolejny jakis pseduoklon?? Gdyby powstało radio grajace jazz albo radio grajace ambitna elektronikę albo jakas muzyke swiata to było by ciekawsze. W Cenetrum ( kterego i tak zadko słucham) jest wieczorami wiele dobrych audycji tematycznych np. 120 minut, Skamienlina, Reakcja Techniczna, Polifonia, Centrum w mroku. Włsciwie ludzie nie tylko słuchajacy rocka moga znalezc ciekwe rzeczy, bo sa audycje autorksie poswiecone innym stylom. Co zaproponuje to nowe radio lublin? komercyjny rock ala Green Day całą dobe poprzerywany reklamami w stulu obumie Kangur?
Poroniony pomysł chca zrobic chyba Eske rock ale w wersji lubelskiej. Jest Radio centrum grajace głownie gitarowa muzyke po co kolejny jakis pseduoklon?? Gdyby powstało radio grajace jazz albo radio grajace ambitna elektronikę albo jakas muzyke swiata to było by ciekawsze. W Cenetrum ( kterego i tak zadko słucham) jest wieczorami wiele dobrych audycji tematycznych np. 120 minut, Skamienlina, Reakcja Techniczna, Polifonia, Centrum w mroku. Włsciwie ludzie nie tylko słuchajacy rocka moga znalezc ciekwe rzeczy, bo sa audycje autorksie poswiecon... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2010 o 11:42
0
Obawiam się, że nie tak łatwo będzie dziennikarzom z Radia Centrum dostać się do tego klona. Jak wiemy RL to chora instytucja która trzyma swoich i swoimi obstawia. A jak ktoś jest z ulicy to już z wejścia ma pozamiatane. Konkurencja będzie, a na antenie usłyszymy dziadków którzy będą chcieli przemówić do młodzieży buhahahaha.
Avatar
mm / 31 grudnia 2013 o 17:40
0

@ max: Brawo max odgrzewac temat sprzed 3 lat :D

Avatar
kuku namuniu / 30 grudnia 2013 o 16:52
0

Akurat Eska Rock już nie nadaje poza Warszawą, a Radio Centrum ostatnio poszło w komercję i gra głównie "muzykę dla niewymagających słuchaczy" czyli ogolnie dfostepne bajabongo.Rockowa stacja przyda się jak najbardziej bo nie oszukujmy sie od miesiąca nie ma czego słuchać,no chyba ,że wieczorami.Ale jadąc do pracy nie ma się przy czym "obudzić" bo w eterze same gnioty.


Wybacz ale jesli Eska Rock wg Ciebie dawała muzykę niekomercyjna i dla "bardziej wymagajacych słuchaczy "niż centrum to cie wspołczuję. Rockowe nie znaczy lepsze. Nie bronie radia centrum bo od kilku lat nie słucham ale naparwde mamy internet, sam sobie skomponuj skałdanke a nie liczysz na radio da ci  "dobra muzyke:. Są połacia student-rocka, woodstokowego "rocka z polandii,mainstremowego okropnego rocka z usa, przereklamowanej  klasyki rocka i wtórnej imitacji blues-rocka który jest moim skromnym zdaniem po prostu tandetą , juz wole ambitny pop lub eletronike. i nie mówie, ze nie lubie gitarowej muzyki, ale chyba słucham troche innej niz ty, a Eskarock była stacją wybitnie komercyjną i nastawioną na masego słuchacza, z tym, ze muza nie byłą az tak ogłupiajaca jak na zwykłej esce. Bon jovi czy KUlt z kazikiem to wieksze mentalne bajabongo niz wixy pokroju Disclosure...powaznie


Wybacz ale jesli Eska Rock wg Ciebie dawała muzykę niekomercyjna i dla "bardziej wymagajacych słuchaczy "niż centrum to cie wspołczuję. Rockowe nie znaczy lepsze. Nie bronie radia centrum bo od kilku lat nie słucham ale naparwde mamy internet, sam sobie skomponuj skałdanke a nie liczysz na radio da ci  "dobra muzyke:. Są połacia student-rocka, woodstokowego "rocka z polandii,mainstremowego okropnego rocka z usa, przereklamowanej  klasyki rocka i wtórnej imitacji blues-rocka który jest moim skromnym zdaniem po ... rozwiń

Avatar
en / 30 grudnia 2013 o 09:20
0

Tylko nie relacje sportowe....W RL o której by nie włączyć to właśnie relacje,a to Real Sadurki kontra Inter  Rejowiec,a to równie doniosłe wydarzenia...

Avatar
max / 30 grudnia 2013 o 08:00
0

Akurat Eska Rock już nie nadaje poza Warszawą, a Radio Centrum ostatnio poszło w komercję i gra głównie "muzykę dla niewymagających słuchaczy" czyli ogolnie dfostepne bajabongo.Rockowa stacja przyda się jak najbardziej bo nie oszukujmy sie od miesiąca nie ma czego słuchać,no chyba ,że wieczorami.Ale jadąc do pracy nie ma się przy czym "obudzić" bo w eterze same gnioty.

Avatar
aa / 18 listopada 2010 o 16:32
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
gość / 18 listopada 2010 o 12:50
0
ależ trafne odpowiedzi... popieram głupota w RL nie zna granic,a wszyscy niby tacy mądrzy co tam siedzą, ktos napisał ze obstawiają się swoimi...i mial całkowitą rację... stare tetryki...i ta "pożal się Boże misja" hahahahahaw tymnowym radiu bedą nas na rockowo umorlaniać. powodzenia
Avatar
zizu / 4 września 2010 o 16:08
0
"Radio Centrum = wolnosć studencka" hahahahaha...dobre sobie. Jest tak samo obstawione starymi wygami dawno po studiach, a te wszystkie nabory to pic na wodę fotomontaż...bynajmniej jeśli chodzi o dział samej muzyki;]. No, ale z drugiej str. , po co kolejne radio o tym samym profilu co RC? To rzeczywiście poroniony pomysł, chociaż wielu obecnych dziennikarzy RC bez umów czyt. forsy pewnie chętnie by się skusiło na posadę w takowym.
Avatar
stefan / 4 września 2010 o 15:48
0
Nie rozumiem.. Jest tak wiele stylów muzycznych dookoła, a oni chca robić kolejną stację rockową... Po co, skoro i tak w Lublinie można odbierać dwie stacje o takim profilu (Centrum i Eska Rock) które również mają podobny target (młodzi ludzie, studenci, młodziez szkolna). Zamiast pomyśleć, będą za państwowe pieniądze pielęgnować wyświechtany schemat - po co? A nie można zrobić stacji z muzyką świata, elektro, folk czy reggae ? Można, ale po co się głowic i kombinować, najlepiej zerżnąć coś od innych ;]
Avatar
aofnqeorhrohrqo;e / 31 sierpnia 2010 o 13:14
0
Poroniony pomysł chca zrobic chyba Eske rock ale w wersji lubelskiej. Jest Radio centrum grajace głownie gitarowa muzyke po co kolejny jakis pseduoklon?? Gdyby powstało radio grajace jazz albo radio grajace ambitna elektronikę albo jakas muzyke swiata to było by ciekawsze. W Cenetrum ( kterego i tak zadko słucham) jest wieczorami wiele dobrych audycji tematycznych np. 120 minut, Skamienlina, Reakcja Techniczna, Polifonia, Centrum w mroku. Włsciwie ludzie nie tylko słuchajacy rocka moga znalezc ciekwe rzeczy, bo sa audycje autorksie poswiecone innym stylom. Co zaproponuje to nowe radio lublin? komercyjny rock ala Green Day całą dobe poprzerywany reklamami w stulu obumie Kangur?
Poroniony pomysł chca zrobic chyba Eske rock ale w wersji lubelskiej. Jest Radio centrum grajace głownie gitarowa muzyke po co kolejny jakis pseduoklon?? Gdyby powstało radio grajace jazz albo radio grajace ambitna elektronikę albo jakas muzyke swiata to było by ciekawsze. W Cenetrum ( kterego i tak zadko słucham) jest wieczorami wiele dobrych audycji tematycznych np. 120 minut, Skamienlina, Reakcja Techniczna, Polifonia, Centrum w mroku. Włsciwie ludzie nie tylko słuchajacy rocka moga znalezc ciekwe rzeczy, bo sa audycje autorksie poswiecon... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2010 o 11:42
0
Obawiam się, że nie tak łatwo będzie dziennikarzom z Radia Centrum dostać się do tego klona. Jak wiemy RL to chora instytucja która trzyma swoich i swoimi obstawia. A jak ktoś jest z ulicy to już z wejścia ma pozamiatane. Konkurencja będzie, a na antenie usłyszymy dziadków którzy będą chcieli przemówić do młodzieży buhahahaha.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 0 0

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 14 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 27 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek